C.J.V. PRESENTEERDE VERENIGINGEN MOSSELAVOND STREEKNIEUWS Dames: Delta Sport-Walclieren II 16-8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 30 oktober 1973 Nr. 21378 „Wij spelen mosselenfeestje" ZIERIKZEE, 27-10. „Wij spelen voor u mosse len-feestje". Met deze woorden leidde de heer B. D. Schot, de voorzitter van de C.J.V., een unieke mossel avond in. Reeds eerder was de C.J.V. in de publieke belangstelling, toen ze lil. de bejaarden van Zierikzee een middagje uit aanbood in huil prachtig ingerichte kamp te Renesse. Evenals toen klopte de organisatie ook nu weer als een bus. „Hoe geven we onze mossel- avonden bekendheid?" was (1e vraag geweest en de op lossing was hoogst origineel gevonden. „Wel", zei het bestuur, „we nodigen van een heleboel verenigingen een paar mensen uit en we bieden hun een mosselavond aan, gratis en voor niets, met alles er op en er aan. Zoals de voorzitter zei: „We spelen van avond voor u mosselfcestjeEn ze hebben het grandioos gespeeld. Vanaf de koffie en de inleiding tot aan de laatste mossel toe. ZIERKZEE. Op de provinciale weg Zierikzee-Haamslede deed zich gisteren (maandag) middag omstreeks half vier een verkeersongeval voor, waarbij twee personenauto's onherstelbaar werden beschadigd en de passagiere van een der wagens een gebroken rib opliep. De bestuurster van een Fiat mej. O. V. L. H. P. uit Rotterdam stond voorgesorteerd op de rijbanen om linksaf te slaan richting Prommelsluis toen een personenauto bestuurd door B. H. B. uit Ouderkerk aan de IJssel van achteren op de stilstaande auto inreed. De beide wagens raakten als gevolg hiervan „total-loss". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Als er één vereniging in Zierikzee is die nu nog niet weet hoe geslaagd een mosselavond kan zijn, ligt het zeer zeker niet aan de C.J.V.-staf, die reeds de dag er vóór aan het werk was met de voorbereidingen en die nableef om alles nog weer eens op te gaan ruimen en toen was het al in de kleine uurtjes. Wat hebben velen genoten en ge geten! Begonnen werd met mosselen in een wijnsausje met brood en wijn. Het wijnglas werd de gehele avond vol gehouden, onopvallend maar re gelmatig. Daarna een prachtige kleu renfilm over de mossel visserij, op een geestige wijze en boeiend van tekst voorzien door de voorzitter. Hierna mosselen uit de schelp, met een mosterdsausje en wijn natuur lijk. Advertentie BRUINISSE, 29-10. De vergade ring van de gemeenteraad van Brui- nisse is nader vastgested op vrijdag middag 2 november a.s. Aan de 23 punten tellende agenda zullen waarschijnlijk nog enkele punten worden toegevoegd. De voornaamste nu bekend zijnde pun ten zijn: Aabieding concept bestek inzake de aanleg van een gedeelte zonneweide e.a., grenzend aan de in aanleg zijnde jachthaven; huurover eenkomst tennisbaan; wijziging raadsbesluit verkoop bouwgrond aan „Beter Wonen" te Zierikzee; krediet verbetering verkoop bouw grond aan „Beter Wonen" te Zierik zee; kredieit verbetering en uitbrei ding elektrifikatie industrieterrein Dorpsweg; krediet watervoorziening industrieterrein Dorpsweg; krediet voor het opstellen van een plan voor de aanleg van een tweede voetbal veld; algemene bepalingen van poli tie in verband met geluidshinder; Klok voor klubijver In de keuken Daarna dc vloer op voor een dansje en vervolgens bezichtiging van het gebouw en dat vooral de keuken de aandacht trok, waar de dames en heren aan de derde gang bezig waren, een welverdiende aan dacht trok, behoeft geen betoog. Nauwelijks weer gezeten kwam die gang: gebakken mosselen in uien en kruidénsaus. Daarna werd een nieuwe experi mentele mosselsoort gelanceerd, nl. de zilveren mossel aan een kettinkje. Ze werd op z'n Amerikaans verkocht, evenals haar zusje en beiden brach ten goed geld op voor de C.J.V.-kas. Onder het dansen mocht n^en ten slotte zoveel zure mosselen gaan ha- als men wilde. Tenslotte kwam de mossel op een stokje de mossel als saté in pindasaus. Een openbaring gewoon Dat vond ook de heer A. v. d. Eynde, voorzitter van de Zierikzeese Reddingsbrigade, toen hij namens alle verenigingen een dankwoord richtte tot het C.J.V.-bestuur en zijn voorzitter. Hij bracht hulde aan de organisatie en aan het vrijwillige keukenpersoneel, dat in de zaal werd gehaald en met een warm applaus ontvangen werd. Hij verklaarde zeer onder de indruk te zijn van het ge- bodene en verzekerde het bestuur dat Hogere rente en aflossing nieuwe woningen Voor nieuwe eigen woningen kun nen gemeenten in het vervolg rente en aflossing van eeri hogere geldle- krediet dokumentatie centrum en leermiddelenkast openbare lagere school; krediet voor het in streek- verband aanschaffen van een com pressor voor de vrijwillige brand weer; kredieten voor het herstraten van een gedeelte van de Stelberg- straat, de Oesterstraat en de Gre- velingenstraat; slotwijziging gemeen tebegroting 1972; voorbereidingsbe- sluit gebied ten oosten van de dorpskom; vaststelling van een voorbereidingbesluit Plaat van Oude Tonge; krediet voor het opstellen van een plan voor het maken van een verbindingsriool persleiding cen trale zuiveringsinstallatie; krediet plaatsing abri aan de Rijksstraat weg; Voorlopige vaststelling van de vijfjaarlijkse afrekening voor het gewoon lager onderwijs en toeken ning van een voorschot daarop; eer ste wijziging bezoldigingsverorde ning gemeentepersoneel; doorstro mingsverordening en verder voorko mende zaken. iedere aanwezige nu wist wat een mosselavond was en zou medewer ken om dit meer bekendheid te ge. ven. Met muziek, dans en gezellig praten bleven de meeste gasten nog geruime tijd bijeen. ning garanderen dan thans is toege staan. De lening van de stichtings- kosten zal gesteld kunnen worden op 95 procent als de stichter nog geen 65 jaar is en ten hoogste 90 als de stichter 65 jaar of ouder is. Tot nu toe waren de grenzen 90 procent tot 55 jaar en 80 procent bij 55 jaar of ouder. In het noorden van het land is de regeling nog gunstiger, daar kan met f 100,eigen geld een woning worden gebouwd, mits de gemeente garandeert. Afd. Schouwen (Westhoek) Nederlandse Rode Kiuis Voor het afstaan van bloed op 13 november a.s. hebben zich in deze afdeling 324 donors aangemeld. In verband met dit grote aantal is verzocht of de donors uit Scharen- dijke op die avond naar Brouwers haven willen komen, waarvoor zij de betreffende oproepkaart zullen ont vangen. Voor de teams van het Cen traal Laboratorium en de medewer kers is er dan een betere verdeling mogelijk te Haamstede en Brou wershaven. Landbouwjongeren naar Den Haag Landbouwjongeren uit geheel Zeeland trekken woensdag 7 novem ber aanstaande naar Den Haag in verband met de jongste regerings voorstellen waardoor men verwacht dat de landbouw ernstig zal worden gedupeerd. De jongeren zullen 's morgens een vergadering van het Landbouwschap bijwonen, en na afloop praten met leden van het Landbouwschap. In de middag wordt een bezoek ge bracht aan de Tweede Kamer, met aansluitend een gesprek met land bouwdeskundigen uit de frakties van enkele regeringspartijen. Om 9.05 uur woensdagmorgen 7 november stopt de bus op de drie sprong bij camping Zierikzee bij Zierikzee. ZIEKIKZEE/BRUINISSE Mosselexport biedt lusteloos beeld ZIERIKZEE/BRUINISSE, 27-10. De mosselexport gaf ook in de afge lopen week (19-25 oktober) hetzelfde lusteloze beeld te zien, eigenlijk on gekend voor deze tüd van het jaar. Enerzijds, een scherpe concurren tie voor wat de export naar Parijs betreft, tussen enkele grote expor teurs om een zo groot mogelijke hap van de sterk ingekrompen koek te krijgen. Deze exporteurs trachten daarbij zo laag mogelijk in te kopen en anderzijds de kwekers, die mid den in het seizoen toch allemaal wel aan de markt willen zijn. Gevolg, groter aanvoer dan vraag en daar door afbraakprijzen, die gelijk zijn aan de fondsprijs, of enkele centen daarboven liggen, naast veel meer mosselen die in het fonds terecht komen, dan gezien de voorraad op de percelen eigenlijk gewettigd is. De aanvoer bedroeg deze week 46.740 tonnen, waarvan ruim 25 "/o of 13.293 tonnen in het fonds terecht kwamen. In de week van 29 oktober tol 2 november mag er enkele dagen naar mosselzaad worden gevist. Waarschijnlijk dat dit een beper kende invloed heeft op de aanvoer. Mocht daarnaast eindelijk Parijs eens meer gaan trekken, dan zou dit misschien een gunstige invloed op de prijzen kunnen hebben. ZIERIKZEE Trainingstijd in „Onderdak" De zwemvereniging „Onderdak" vestigt er de aandacht op dat zater dagmorgen a.s. de aanvang van de training niet zal zijn 9.00, maar 8.30 uur. Kollekte Geestelijk Gehandicapten De in onze gemeente gehouden collecte „Nationale Kollekte t.b.v. Geestelijk Gehandicapten" heeft op gebracht f 1.928,34. De Federatie van Ouderverenigingen die deze collecte heeft georganiserd dankt de inwo ners voor dit mooie resultaat en in het bijzonder hen die spontaan hun medewerking hebben verleend om dit mogelijk te maken. Foto Bij het afscheid van mevrouw J. den Bocr-de Ruyter van de Prot. Stichting voor Maatschappelijk werk en Gezinsverzorging, waren het de gezinsverzorgsters, die de scheidende kracht dc bloemen aanboden. Bij dc in het maandagnummer gepubliceer de foto stond ten onrechte dat het de bejaardenverzorgsters waren. RED. Bloedplasma-avond Woensdag 31 oktober vindt een bloedplasma-avond plaats vanwege de Rode Kruis-afdeling. in het her vormd verenigingsgebouw. De tij den zijn: 19.00 "1.30 uur. HAAMSTEDE Aanbesteding Heden (dinsdag)morgen werd aan besteed het bouwen van de uitbrei ding kleuterschool te Haamstede. Laagste inschrijver was de fa. Mans te Dirksland (f 101.000). Opvol gers: Prince, Haamstede (f 107.800); fa. Bijkerk, Burgh (f 109.000). De ra ming was: f 103.000. Ouderavond „De Schutse" Dinsdagavond 6 november a.s. zal in de protestants christelijke huis houdschool „De Schutse" een con tactavond worden gehouden voor de ouders. Van 18.30 tot 19.30 uur zal er vocvr de ouders gelegenheid zijn met de leerkrachten te spreken. Op het hierna volgende tweede gedeelte zullen de leerkrachten iets vertellen over het hoe en waarom van hun vak. Negentig jaar K.M. „Witte van Haemstede" Het feit dat de koninklijke mu ziekvereniging „Witte van Haemste de" dit jaar 90 jaar bestaat hebben de leden van het korps niet geheel onopgemerkt voorbij willen laten gaan. Vrijdagavond werd in de kan tine van de camping „Duinrand" een uitstekend geslaagde feestavond ge organiseerd. Medewerking hieraan werd o.m. verleend door het muzi kale duo Jaap en Kees die er voor zorgden dat „de beentjes van de vloer" kwamen. BURGH Geslaagd Bij het in Den Haag gehouden staatsexamen behaalde de heer C. J. Rademaker Jac. zn. het diploma B voor scheepswerktuigkundige. NIEUWERKERK Gemoderniseerd automobielbedrijf Donderdag vindt de heropening plaats van het geheel gemoderni seerde Automobielbedrijf Nieuwer- kerk, aan de Oude Noordstraat 11 te Nieuwerkerk. Bij gelegenheid van deze opening wordt een autoshow gehouden. Kollekte Geestelijk Gehandicapten De collecte voor de Geestelijk Ge handicapten heeft in Nieuwerkerk f 505,50 opgebracht. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Gewapend mei een pistool zijn drie jongemannen een herenmode/aak aan de binnenweg in Rotterdam b'nnengedrongen. Zij slo ten het personeel op in de toiletten en gingen er met de geldla vandoor. De buil was gering: f 250,—. De da ders zijn spoorloos. AMSTERDAM. Een zeventienjari ge Chinese jongen uit Coevorden die tijdelijk in Amsterdam verbleef is in de nacht in een bar in de hoofd stad doodgeschoten. Het drama ge beurde kort na middernacht in de Penny Bar in de Lange Niezel. Die bar wordt veel door chinezen be zocht. LEEUWARDEN. De Friese Pers prijs 1973 is toegekend aan koninein Juliana. Zij ontvangt deze onder scheiding omdat zij volgens jury rapport dit jaar veelvuldig in de pu bliciteit is geweest - met name voor en tijdens de viering van haar zilve ren regeringsjubileum deze publici teit heeft gezocht noch geschuwd. LEIDEN. Een felle uitslaande brand in de graanmaalderij. annex drogerij „De Korenbloem" in het Zuidhollandse Woubrugge heeft een schade van ten minste f 1 miljoen aangericht. UTRECHT. In de nacht heeft de 56-jarige W. H. uit zijn wagen in het woonwagenkamp in Utrecht met een geweer geschoten op zijn 35-ja- rige schoonzoon C. van der Schaft die ook in dat kamp woont. De schoonzoon werd levensgevaarlijk aan de hals gewond. H. vluchtte, maar is later door de politie van Purmerend in het woonwagenkamp aldaar aangehouden. DEN HAAG. De Haagse politie heeft drie mannen aangehouden, die vorige week bij een overval in een woning aan de Amalia van Solm- straat in Den Haag vandoor zijn ge gaan met een verzameling historische penningen, munten en postzegels ter waarde van f 100.000. Een van de daders heeft reeds een bekentenis af gelegd. SPORT VLISSINGEN, 27-10. Een aantal Delta-Sport-lopers en loopsters wa ren j.l. zaterdag present bij de 38e Boulevardloop te Vlissingen, een zeer geslaagde loop aan de start van het Zeeuwse cross-seizoen. Bij de D-jongens startte de Zierik zeese John van Beveren en van de' 30 jongens, waaronder 20 Belgen, eindigde deze talentvolle jongen als vierde met een tijd van 2.31 op de 1000 m. Vervolgens kwamen drie D.-S.-meisjes aan de start van de 1000 m meisjes-C: Nelleke Geluk uit Ellemeet was de snelste in 3.04 min. (10e plaats), Anja Kouijzer werd twaalfde in 3.13 en Anita Kouijzer veertiende in 3.28 min. 1000 m jongens C Bij de 1000 m jongens C startte Jos HANDBAL Dc Delta Sport daines h dden geen enkele moeite met hun Vlissingse tegenstanders. Wafcheren moest een 16-8 nederlaag incasseren. Vooral aanvallend waren dc Zierikzeese dames aanmerkelijk sterker* In dc verdediging werden echter sems ongelooflijke fouten gemaakt. De tegendoelpunten zijn dan ook eerder een gevolg van verdedigings- fouten van Delta Sport, dan van het aanvalsspel van Walcheren. Nu kon Walcheren dc Zierikzeese formatie ook weinig inspireren. Er werd te gemakkelijk een beslissende voor sprong behaald, waardoor men in de verdediging niet meer zo gecon centreerd speelde, als nodig is in de eerste klase. Zonder noemenswaardige in spanning kon Delta Sport uitlopen tot 6-ft. Toen pas wist Walcheren de blauw witte verdediging te doorbre- 1 Politiemannen in Nice bleken inbrekers NICE, 29-10. Een rechter in Nice gaat 17.000 politicdossiers napluizdh om er échter te komen hoeveel tien politiemannen lussen februari 1971 en juli 1972 precies hebben gestolen Vijl' dagen geleden kwam de zaak aan het licht. Het is nu bekend hoe de politie- inbrekers werkten. Wanneer zij <.e hulp geroepen werden bij gevallen van inbraak of overlijden maakten zij gebruik van het feit dat zij alleen waren op de plaats die zij moesten bewaken om zich meester te maken van al het geld en de voorwerpen van waarde die zij maar konden vin den. Kapotte as bracht veel teweeg BRUSSEL, 29-10. Maandag, legen het middaguur, is in Antwerpen, op een van de drukste wegen (Italiëlei) een Nederlandse vrachtwagen, gela den met 20 ton spaanderplaat, door z'n as gezakt. Daarbij is de lading grotendeels van de wagen gekanteld De vrachtwagen ramde een boom die ontworteld werd en vervolgens een stalen lichtmast. Dit ongeval veroorzaakte een dus danige ravage dat de politie 2,5 uur bezig geweest is voor het verkeer weer normaal kon doorgaan. De chauffeur van de vrachtwagen, de 26-jarige A. Verhoeven bleef onge deerd. INGEZONDEN STEKKEN Stichting Dierenasyl Sehouweii-Duiveland Duidelijk is uit allerlei reakties ge bleken dat het initiatief tot het stich ten van een nieuw dierenasyl weer klank heeft gevonden. Deze week gaan de kollektebussen rond. Het to tale bedrag is voor het asyl bestemd. Ook door het kopen van een ka lender 1.974 van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren, kunt u dit goede doel steunen, daar iedere verkochte kalender de stichtingskas f 1,50 oplevert. Degenen die de kollektebus gemist hebben en toch hun steentje willen bijdragen, kunnen een bedrag stor ten op postgiro 147796 van de Raif- feisenbank Renesse, t.g.v. Stichting Dierenasyl Schouwen-Duiveland. Geluk uit Ellemeet. Jos kwam als dertiende aan de eindstreep in 2.33 min. In de 4000 meter heren, d.w.z. de Boulevard vice versa, startten voor Delta-Sport tussen de meer dan 50 senioren, Cor Kloet uit Haam stede en Wim Schot uit Zierikzee. Winnaar van deze loop werd de mo menteel in zeer goede vorm zijnde Piet Vonck uit Hulst, die de afstand aflegde in 10.58 min. Cor Kloet, die vorige week in de K.M.S.-cross met een 26e plaats debuteerde, werd hier tussen de snelle mannen 36e in 13.36 min. en Wim Schot eindigde als 42e in 13.57 min. Na afloop van de wed strijden gingen de prestatielopers van start en onder de vele deelne mers bevonden zich ook verscheide ne Schouwse trimmers. ken 6-1. Delta Sport liep uit tot 8-1, waarna via 8-2 een 9-3 ruststand in het voordeel van Delta Sport werd bereikt. Na de rust ging Delta Sport opnieuw fel er op los het werd 12-4. Hierna lieten de Zierikzeese dames dc teugels vieren. Direct profiteerde Walcheren daarvan. Drie afstands schoten betekenden even zovele doel punten 12-7. Delta Sport zag het ge vaar in. gooide er een schepje boven op en kwam op 15-7. Walcheren liep nog in tot 15-8. De laatste aanval was echter ook voor Delta Sport, zodat de eindstand 16-8 voor Delta Sport werd. Een verdiende Zierik zeese overwinning, in een sportief gespeelde en door scheidsrechter J Cousemulder goed geleide wedstrijd. Dc Zierikzeese doelpunten werden gemaakt door: Ria Schaal je 8x. Nel Verhey 6x. Jannv Schot lx en Els van Zwieten lx. In de afgelopen weck herdachten de echtelieden Verspoor te Bruinisse de dag dat zij voor 25 jaar in. het huwelijk traden. Tevens was de heer M. Ver spoor 10 jaar voorzitter van de voetbalvereniging Bruse Boys. Voor het vete werk dat het echtpaar Verspoor, zijn vrouw heeft met de heer P. v. d. Blom een werkzaam aandeel in het beheer van de kantine, in de afgelopen jaren voor de Boys heeft verzet, mochten zy als blijk van waardering o.m. een fraaie klok in ontvangst nenten. (Foto; Zierik/eosche Nieuwsbode) NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank HYPOTHEKEN op aantrekkelijke voorwaarden ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur: Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Vrijdag 2 november: Omvangrijke agenda raadsvergadering Bruinisse ATLETIEK Delta Sport-atleten in Boulevardloop te Vlissingen Een spelmoment uit de dameswedstrijd Delta Sport-Walcheren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3