OVER ENICE WEKEN ZAL DEFINITIEVE OPRICIITINC STICHTING LANDBOUWMUSEUM EEN FEIT WORDEN wereldspaardagen STREEKNIEUWS OUDERAVOND OPENBARE BASISSCHOOL OOSTERLAND ZIERIKZEESE DRUKKER WON DE C. J. THIEME-PRIJS ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 29 oktober 1973 Nr. 21377 Veel materiaal beschikbaar op Schomv en-Duivel and Z1ER1KZEE, 27-10. - De Vereniging Stad en Lande van Schou wen-Du i vel and is een flink stuk verder ge komen met de realisering van plannen tot inrichting van een landbouwmuseum: over enige weken zal de definitieve oprichting plaatsvinden van een „Stich ting Landbouwmuseum", waarin vertegenwoordigd zullen zijn Stad en Lande, de' Landbouworganisatie, Plattelandsvrouwen Bond en één der gemeenten. He laas is het nog niet gelukt een geschikte ruimte voor het museum te vinden. Wel is gebleken dat op Schouwcn-Duiveland nog bijzonder veel land- bouwapparatuur. grote en kleine landbouwmachines en gereedschappen, be waard grebleven is. Stad en Lande kreeg al meer dan honderd toezeggingen: het verzamelen en opslaan van de machines en gereedschappen is dan ook begonnen, aldus de voorzitter van de vereniging, de heer J. L. Braber in de vrijdagavond in de foyer van de Concertzaal gehouden goed bezochte leden vergadering. De voorzitter deelde mee dat het ingezamelde materiaal zal worden tentoongesteld en wel in het komende voorjaar: omstreeks april-mei. Uit de mededelingen bleek verder, dat de travaljes te Noordgouwe en Dreischor zijn geteerd. Enige graf zerken gelegen buiten de kerk te Brouwershaven zullen worden geres taureerd. In de kosten wordt bijge dragen door Stad en Lande. ..In deze tijd van vele ingrijpende plannen, zowel binnen- als buiten dijks, neemt de kans op „bederf" toe; daarom zullen de zaken goed ge speeld moeten worden", aldxis de voorzitter. De Rijkssubsidie (1973)'werd dit jaar vroeg ontvangen, dat betekent dat er weer wat ruimte is gekomen om kleine restauraties te kunnen uitvoeren. (In voorkomende gevallen kan men hiervan mededeling doen aan het bestuur.) Het ledental van Stad en Lande bedraagt thans 389. Omdat de con tributie bepaald niet hoog is, zou het bestuur dit aantal graag wat hoger zien; ook junior-leden zijn van harte welkom bij Stad en Lande. Advertentie De wereld spaart; 'spaar' de wereld. Een fraaie natuurkalender en een milieuspel liggen gereed bij uw NUTSSPAARBANK voor alle geldzaken Mr. dr. H. P. Schaap signaleerde enige historische onjuistheden - hij sprak van een „wonderlik verhaal" - in een toespraak met betrekking tot Zierikzee, door een functionaris van het ministerie van buitenlandse zaken bü gelegenheid van de uitrei king van Italiaanse onderscheidingen in een bijeenkomst in het Zierikzeese stadhuis. Mr. Schaap vond dat niet minder dan een zaak van „beledi gende voorlichting". De heer H. Asma was van mening dat het op de weg van de heer Schaap had gelegen om hierop bijv. in de vorm van een ingezonden stuk te reageren. Stemverklaring De heer F. Beekman had een stem verklaring gemist van Stad en Lande op de gehouden hearing over de Zie rikzeese loopstraten. Het bestuur had echter, zo deelde de voorzitter mee, geen aanleiding gezien zich in deze kwestie te mengen, omdat de gebou wen geen geweld wordt aangedaan, niet gesproken kan worden van een ingreep en het stratenbeeld onveran derd blijft. Mevr. Westendorp Boerma bracht de Westbrug ter sprake. Zij meende dat de toestand van het plaveisel (erg ongelijk) levensgevaar oplevert voor voetgangers, in het bijzonder voor kinderen en bejaarde mensen. De heer Asma deelde in dit verband mee dat de brug zal worden verbreed in overleg met Monumentenzorg. De heer J. Louwerse vertelde dat het uiterlijk van de brug ongewijzigd zal blijven. De rijbaan krijgt volgens de plannen een breedte van zes meter en daarnaast komen twee voetgan gersstroken van twee meter. Pandje Meelstraat De voorzitter deelde in antwoord op een vraag van de heer Asma mee dat Stad en Lande indertijd het pandje in de Meelstraat had gekocht om de gevel te kunnen behouden. De vraag was gesteld omdat aankoop door de gemeente van het pand wel eens een „moeilijk punt" zal kunnen zijn voor de gemeenteraad. Het op knappen van het gebouwtje heeft overigens meer gekost als het bedrag dat de gemeente van plan is er voor te geven, zo deelde de voorzitter mee. De heer H, G. C. Heringa vond het jammer dat de vergadering niet in kennis was gesteld van de voor genomen verkoop. Het bestuur heeft echter machtiging om dergelijke za ken te kunnen afhandelen. Naar aanleiding van een opmer king van de heer T. Rosmolen bena drukte de voorzitter dat zaken met betrekking tot gemeentelijke bestem mingsplannen thans goed en in een vroeg stadium de aandacht van het bestuur krijgen. Nadat was gepauzeerd sprak prof. ir. J. F. Berghoef, architect te Mid delburg over het onderwerp „Wat te doen met oude stadskernen", (Op de ze intei-essante lezing komen wij nog nader terug). ZIERIKZEE Stad en Lande van Schouwen-Duiveland Op de jongste vergadering van Stad en Lande, heeft één der leden gewezen op de stichting van c.q. het verlenen van stadsrechten aan de stad iZerikzee, zulks in verband met opmerkingen van de heer Geiten beek, bij gelegenheid van de uitrei king van onderscheidingen aan bur gemeester De Meester en een twee tal politiemannen. Historisch (hoe ook overgekomen) liggen de zaken duidelijk. Het jaar tal 849 is in het beeld gekomen, door een gedicht, waarin dit jaartal werd genoemd. Daar is destijds (1949) dan ook op ingehaakt bij gelegenheid van de viering van het 1100-jarig be staan der stad. Belangrijke datiim is verder 1248, toen rooms koning ^Wil lem II de stadsrechten van Zièrik- zee verlengde. Hetgeen intussen be wijst dat deze rechten tevoren be stonden. In de uitloop van dit debatje, meende het betrokken lid Stad en Lande te moeten misbruiken om ha telijkheden aan het adres van de Zierikzeesche Nieuwsbode te debite ren. Wij spreken daar onze afkeu ring over uit en vragen hier wel, dit voortaan na te laten, om zo eigen standing en die van de zo waarde volle vereniging op peil te houden. RED. Het presidentiele bezoek Aanvullend op onze verslagen over het bezoek van de president van Ita lië en koningin Juliana aan Zierik zee, vernemen wij dat zowel de pre sident en zijn echtgenote als H.M. Toenemend aantal leerlingen OOSTERLAND, 27-10. Er bestond donderdagavond goede belangstel ling voor de ouderavond van de openbare basisschool, onder leiding van de voorzitter van de oudercom missie, de heer A. L. Ista. Deze opende de vergadering met een wel komstwoord tot de aanwezigen: in zonderheid heette hü welkom de heer Overbeeke, wethouder van on derwas, de voorzitter van V.V.O., ds. en mevrouw Van der Meer en het onderwijzend personeel der school. De voorzitter bracht in zijn ope ningswoord dank aan vele ouders, die op welke wijze dan ook hun aan deel hadden geleverd in verschillen de activiteiten. De dames Van der Maas-Stoutjesdijk en Hage-Hage werd een boeket bloemen aangebo den voor hun hulp, resp. bij het schoolzwemmen en het schoolkamp. Bij het onlangs gehouden feest ter herdenking van het zilveren rege ringsjubileum van H.M. de Koningin behaalde de inzending van de open bare basisschool de tweede prijs. Het was een natuurgetrouwe nabootsing van de Gouden Koels, die f 30.op leverde. De voorzitter dankte de fa. Freriks en medewerkers, zowel als de leden van de oudercommissie die aan dit object hebben geholpen. Vierde leerkracht Er zijn momenteel 113 leerlingen op de school, zodat een vierde leer kracht kon worden aangetrokken. In de plaats van mevrouw Sinke-Jozi- asse is thans tijdelijk werkzaam als onderwijzeres: mejuffrouw L. van der Have. Pogingen worden in het werk gesteld om een vaste leerkracht te verkrijgen. Aldus de voorzitter in zijn openingswoord. Mevrouw Van der Maas-Bal las vervolgens de notulen en mevrouw R. van den Berge-de Vos deed verslag van de financiën, waaruit bleek dat de inkomsten bedroegen f 1615.71 en dc uitgaven f 695,26. aldus een batig saldo van f 920.45. De heren Dale bout en Van Oevercn hadden de be scheiden nagezien en in orde bevon den. waarvoor zij zowel als de pen- nigmeesteresse, de dank van de voorzitter ontvingen. Het school hoofd. de heer Boikcnbaas. sprak vervolgens over verschillende school- zaken en memoreerde het stijgend aantal leerlingen, en de kans die be staat op een verdere stijging in de toekomst. Het is zelfs niet uitgesloten dat er eerlang nog een vijfde leer kracht zal kunnen worden aange steld. Spreker betreurde het feit dat de tweede klas van de basisschool nog moet „uitwonen" en in een lokaal van de voormalige school aan de Groene Poort moest worden onder gebracht. Er bestaan plannen om een lokaal aan te bouwen aan de nieuwe school. Wanneer eventueel een vtffde leer kracht zou kunnen worden aange trokken zou de school met het nieu we klaslokaal toch nog weer te klein z\jn en de voormalige school nog blijven ingeschakeld. Verder wees het schoolhoofd op de noodzaak van de instelling van werk groepen uit de ouders, die in samen werking met het onderwijzend perso neel b.v. de samenstelling van de ..Schoolkrant" en de zorg voor het documentatiecentrum ter hand kon den nemen. Bovendien zou hij het leuk vinden als er iemand zo af en toe eens op school komen kon om zijn ervaringen te vertellen of iets over zijn vak. Het psycho-technisch onderzoek van de leerlingen vinden vele ouders te duur, wat wel jammer is omdat het daardoor achterwege blijft. De gemeente kan er desge vraagd niets aan bijdragon, doch het zal in de toekomst wel goedkoper worden. Het Sinterklaas en Kerst feest zal weer als andere jaren ge vierd worden, resp. in de klassen en gezamenlijk in de gemeenschaps ruimte. Open dag Verder bestaat het plan om in het 4 a.s. voorjaar een „open dag" te hou den. en medio maart zal er weer een contactavond zijn. Het schoolkamp en de schoolreizen zullen in het ver volg wat vroeger in het jaar worden gehouden. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer Dalebout naar de mogelijkheid om de „uitwonende" tweede klas. die les ontvangt in de voormalige school aan de Groene Poort, onder te brengen in de kantine van de. in dc nabijheid van de nieuwe school, ge legen sporthal. Dit is echter onmoge lijk. Een plaatselijke kleuter school heeft hierop ook eens gespe culeerd. doch, èn de inspectie èn de gemeentelijke instanties, hebben dit om verschillende reden afgewezen. Verder was er nogal kritiek op het schoolzwemmen van de zijde der ouders, wat echter door het school hoofd werd rechtgezet. Hierna voerden enige leerlingen onder leiding van de heer Uil een kort schetsje op, getiteld: „Kook kunst", hetgeen vaak de lachlust op wekte. Beroepskeuze Na de pauze, waarin koffie met koek werd geserveerd, werd het woord verleend aan de heer L. van der Have Fz., adj.-dir. van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Zierik zee, die sprak over het onderwerp: „School en beroepskeuze", met de vraag of dit een taak is voor de ou ders en de kinderen. Spreker gaf eerst een definitie van doel en stre ven van een Arbeidsbureau. Er is hierop ook een jeugdconsulent werk zaam. die zich bezig houdt met be roepskeuze etc. Er bestaan ruim 4000 beroepen, en wanneer de kinderen het basisonderwijs gaan verlaten staan ze voor een keerpunt in hun leven. De één gaat rechtuit door, waar een mooie asfaltweg ligt, de ander moet een zandweg of een kin derkopjes bestrating accepteren, al naar gelang de capaciteiten van het kind. Verder moet er voor hel geko zen beroep ook nog werkgelegenheid bestaan, en men moet niet schromen, indien nodig, die elders te zoeken. Men dient tijdig de bakens te ver zetten. De vraag of de school- en beroepskeuze een taak voor de ou ders is moet spreker met een vol mondig ..ja" beantwoorden. Na deze deskundige causerie werd nog een mooie kleurenfilm getoond, opgeno men op de Beroepenmanifestatie te Utrecht, waarop men tal van beroe pen op het witte dook zag verschij nen. Men zag metselen, smeden, tim meren, schilderen, bankwerken. ver plegen, tuinieren etc. Een echte leer zame rolprent, die met grote aan dacht door de aanwezigen werd ge volgd. Na afloop dankte de voorzit ter de heer Van der Have voor deze mooie uitéénzetting en bood hem na mens de oudercommissie een enve loppe met inhoud aan. de koningin, zich buitengewoon lo vend hebben uitgelaten over dit be zoek. Met name is opgevallen dat druk werd gevlagd en de hartelijk heid van de bevolking werd gepre zen. Zulk een spontaniëteit komt men elders - en zeker in het buitenland - niet overal meer tegen. Hoe goed hetZierikzeese tripje is bevallen bleek tenslotte in het Am- stelhotel te Amsterdam, na afloop van het afscheidsdiner. Toen gaven de hoge gasten tegenover burgemees ter Th. H. de Meester uiting aan hun voldloening over dit alles. De Itali aanse president en zijn echtgenote spraken van een uiterst charmant bezoek. De „provincie" heeft het goed ge daan, zo bleek wel. Een dankwoord aan de burgerij is derhalve mede op zijn plaats. Inbraak in Beatrixschool Twee inmiddels door de politie in de kraag gepakte knaapjes, van zes jaar, hebben zich zaterdagavond door het inslaan van een grote ruit, toegang verschaft tot de nieuwe Beatrixschool, waarin verschillende vernielingen wei-den aangebracht, maar - wat veel erger is - een branje werd gesticht. Een groot deel van de vloerbedekking in één der prominente ruimten verbrandde. Na de ontdekking werd het gebroken venster dichtgemaakt met een tri- plexplaat, maar die was notabene zondagmiddag ook alwaar verwij derd. Mogelijk door dezelfde kinde ren. Rond de school - zo vernemen wij - komen meer vernielingen voor, o.m. van struiken. Vooral gelet, op de risiko's van de gemelde inbraak, moet wel 'vastgesteld dat deze kwa lijke praktijken, „kwajongensstre ken" wel ver te boven gaan. RENESSE Jeugdwerkgroep „Renesse" actief De jeugdwerkgroep Renesse is van mening dat er naast het clubhuis werk ook op portgebied iets moet worden gedaan. Men denkt er daar om over om bij voldoende belang stelling woensdagmiddags in het dorpshuis te Renesse onder deskun dige leiding gymnastiek te gaan doen. Kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar kunnen zich aanmel den bij: D. Meyer, Jan Willem Fri- soweg 14 te Renesse. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Donderdagavond 25 oktober werd in het Dorpshuis van Ellemeet een bijeenkomst gehouden door de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Noordwelle e.o. De presidente, mevr. Gilijamse- Meijer, opende de avond. Ze verwel komde alle aanwezigen, waarna ze o.a. de aandacht vroeg voor de cur sus tuinieren, die binnenkort zal ge geven worden. Dat voor deze cursus belangstelling bestaat bleek uit het feit dat verschillende van de aanwe zigen zich direkt al voor de cursus opgaven. Vervolgens was het woord aan mevr. Th. H. v. d. Meiden-Coolsma uit Dordrecht, die op zeer boeiende wijze een lezing hield over „Hand schrift en karakter". Zij illustreerde haar praatje door op een bord te schrijven en door het tonen van brieven, waarbij zij codmmentaar gaf. De spreekster stelde dat, zoals men wel zegt, de ogen de spiegel der ziel zijn, men kan zeggen dat het handschrift een afspiegeling is van het geestelijk leven. De belangstellenden, die in ruime mate aanwezig waren, hadden ook gelegenheid tot het stellen van vra gen, waarvan ruim gebruik werd ge maakt., BROUWERSHAVEN Band- en lichttest Veilig Verkeer Veilig Verkeer Nederland, afdeling Brouwershaven maakt de autobe zitters bekend, dat ze alsnog gratis een banden- en lichttest kunnen la ten verrichten op donderdag 1 no vember a.s., wederom in garage Sla ger te Brouwershaven, des avonds van 7 tot 9 uur. Op de vorige week gehouden con troleavond zijn 22 auto's gekeurd. Het bleek dat in de meeste gevallen de koplampen niet goed waren afge steld. Een reden dus om even met de wagen aan te wippen en het euvel te laten verhelpen. Testen autobanden en koplampen De afdeling Dreischor van Veilig Verkeer Nederland stelt ieder in de gelegenheid tot het gratis laten tes- ten vna uw autobanden en koplam pen en wel in garage Mol te Schud- „Op Drift" op dreef met „Tussen twee vuren" RENESSE, 27-10. Zaterdagavond 27 oktober gaf de toneelvereniging „Op Drift" in 't dorpshuis te Renes se een opvoering van het mooie to neelspel „Tussen twee ivuren" van Martin van Spaandonck, De avond werd geopend door de voorzitter van „Op Drift", de heer M. de Hamer. De zaal was gevuld met ongeveer 80 belangstellenden, waaronder veel 65+ers die gebruik hadden gemaakt van het aanbod van „Op Drift" deze avond gratis bij te wonen. De heer De Hamer verwel komde iedereen en richtte een bij zonder woord van welkom tot enkele bejaarden uit El'lemeet. Daarna was het de beurt aan de akteurs en aktrices. Tegen c-en zeer fraai decor gaven zij een zeer goede opvoering van het stuk. De aanwe zigen leefden bijzonder mee en wa ren zeer enthousiast. Aan het eind van de avond sprak de heer Van der Maas namens alle aanwezige bejaardenen op rijm een hartelijk dankwoord uit aan hel adres van „Op Drift". debeurs, Kloosterweg 44, op vrijdag 2 november 1973 van 19-21 uur en op zaterdag 3 november 1973 van 10-13 uur. Opbrengst collecte De collecte voor de Geestelijk ge handicapten, te Brouwershaven ge houden, heeft opgebracht f 183,16. DREISCHOR Opbrengst collecte Onder het motto „Werk aan de Wereld" werd voor de aktie S.O.S. „SAHEL", te Dreischor door een aantal ingezetenen gecollecteerd, met als resultaat een bedrag van f 238,75. De collecte werd gehouden door de dames M. de Bil-de Jong en J. Rog geband-Geldof en door de heer Fr. Roggeband. Opbrengst collecte De alhier gehouden collecte ten bate van geestelijk gehandicapten heeft f 241,52 opgebracht. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Duiveland komt in openbare vergadering bij een op woensdag 31 oktober a.s., in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. In deze vergadering zal de beëdi ging plaatsvinden van de waarne mende secretarissen, de heren J. M. Holm en J. A. Waasdorp. Aan de orde komen verder de vaststelling van het bestemmings plan recreatiegebied Sirjansland; een aantal grondverkopen; vaststelling verkeersmaatregelen te Nieuwerkerk en te Oosterland en benoeming on derwijzer openbare basisschool te Oosterland. OOSTERLAND Opbrengst collecte In het derde kwartaal van dit jaar werd weer de wekelijkse busjescol lecte gehouden ten bate van de Stichting: „Valkenheide" te Maars- bergen. Onder leiding van mevrouw H. van der Werf-Nouwen werd ge collecteerd door de jongedames: Rian Kwaak en Nellie Mol. De opbrengst bedroeg over dit tijdvak f 53,56. Waarvoor een dankwoord aan de ge vers en geefsters, en aan de leiding en de collectanten. Vergadering Chr Vrouwenvereniging Op de vergadering van de Chr. Vrouwenvereniging „Martha" don derdagavond j.l. in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, die gehouden werd onder leiding van de presiden te, mevrouw J. Stoutjesdijk-Borst, trad als spreker op de heeer Schalk van de Ned. Ver. voor Bijbelver spreiding. De presidente heette de spreker welkom, waarna hij uitvoe rig uitéénzette de moeilijkheden die zich voordoen bij de vertaling van de vertaling van de bijbel voor de inheemse bevolkingsgroepen van Afrika om die in hun omstandighe den begrijpelijk te maken. Verder is er een ontstellend gebrek aan bij bels in de landen van het donkere Afrika, waarvoor geldelijke hulp on ontbeerlijk is. Na de pauze vertoon de de heer Schalk een serie kleurige dia's die een goed beeld gaven van het leven in deze landen. De vereni ging viert volgend jabr zijn 160-jarig bestaan, waarvoor men een feest gave vraagt. Na afloop van de dia vertoning sprak de presidente een dankwoord tot de heer Schalk voor deze leerzame en goed geslaagde avond. Geëindigd werd met het zin gen van de Avondzang. Gevraagd werd tenslotte aan de leden biljet ten te verspreiden, teineinde leden te verwerven voor dit goede en no dige doel. Ook giften zijn uiteraard zeer welkom. NOAD II-Good Luck II 4- 1 De reserves van NOAD kwamen in eigen omgeving tegen het sterke Good Luck II uit Sommelsdijk goed voor de dag en de blauw-witten slaagden er dan ook in om de volle winst thuis te houden. Na 20 minu ten spelen nam NOAD door een tref fer van Jos van der Linde de leiding (1-0) en hoewel zich in de eerste helft nog diverse scoringskansen voordeden kwam met deze magere 1-0 voorsprong voor NOAD de rust. Na de hervatting kwamen de gas ten via een toegekende strafworp via mevrouw A. de Regt op 1-1. Dat duurde echter niet lang want toen Toon Scbouwenaar zijn kans schoon zag stond NOAD opnieuw aan de leiding (2-1). Uit een strafworp maakte dezelfde speler er ook 3-1 van en na een half uur maakte Si mon de Vlieger aan alle onzekerheid een einde door de stand op 4-1 te brengen. Voor 50 jaar ZIERIKZEE. Naar men ons mede deelt heeft het Zierikzeesche Dilet tanten Tooneel dezer dagen in studie genomen Oscar Wilde's kluchtspel „The Importance of Being Earnest". De vereeninging hoopt dit stuk eind December voor het voetlicht te kun nen brengen. ZIERIKZEE. (Adv.) Het is nu de tijd voor: Handbeschermers, Been kappen, Jasbeschermers, en Sliklap pen. Aanbevelend A. A. Rijwielhan del Z.Z. ZIERIKZEE. Woensdagavond trad in de Concertzaal het trio Speenhoff voor 't voetlicht. Een klein maar aandachtig meelevend auditorium ivoonde deze avond bij. Op z'n be kende wijze droeg de heer Speen hoff enkele levensliedjes voor met guiiaarbegeleiding. ZIERIKZEE. (Adv.) Hier is alvast het goedkoopst adres voor Fondant, Marsepain, Doozen Borstplaat, Extra groote Chocolade Letters, Harten met Opschrift van 15 cent, Choco lade Paarden, Honden, Schapen enz. Suikerbeestjes, Groote en Kleine 12 cent per ons. Alles zeer concurree- rende Prijzen. Aanbevelend M. B., Korte St. Jansstraat. Z.Z. ZIERIKZEE. Het voormalige Huis van Bewaring alhier is aan het Mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen overgedragen en on der Rijksmonumentenzorg opgeno men. ST. PHILIPSLAND. Kerknieuws. De oogstcollecte heeft dit jaar voov diaconie en kerk samen ruim f 302,- opgebracht. ZIERIKZEE. (Adv.) Gevonden Voorwerpen, een Handschoen, een Damestaschje, een Kerkboekje, een Das, een Broche, een Brileen Rij wiel en een Onderrok. Inlichtingen aan 't Bureau van Politie te Zierik zee. De Commissaris van Politie R. P. B. NUTSSPAARBANK uw ideale gezinshank U bent welkom bü uw Nutsspaarbank Jeugd-preiniesparen 10 premie DREISCHOR: Ring, donderdags van 11.00 12.00 uur. ZIERIKZEE, 27-10. Een jonge Zierikzeese drukker, de heer J. Dekker, werkzaam bü drukkerü v/h Lakenman en Ochtman BV, mag zich sedert vrijdagmiddag jl. in het gelukkige bezit achten van een bij zondere (landclüke) onderscheiding: de Gcrrit Jan Thicmeprüs, bestaande uit een gecalligrafecrde oorkonde en zilveren legpenning met inscriptie. Dc heer Dekker werd deze prijs toe gekend op grond van dc uitstekende resultaten behaald bij het examen boekdrukken 1972. De prijs werd vrijdagmiddag tüdens een büecn- komst in de drukkerij uitgereikt door de heer K. Bolhuis, vertegen woordiger van het bestuur van de V.B.G.I. De heer R. A. Huneman. direkteur van drukkerij L. en O., sprak een welkomstwoord, in 'l bijzonder uiter aard tot de heer Dekker. De heer Bolhuis stelde hierna vast dat de Gerrit Jan Thiemeprijs een extra bekroning betekent van een geslaag de grafische opleiding. Het G. J. Thiemefonds, opgericht in 1918, heeft als doelstelling „image-verbetering" van de grafische industrie, dat ge beurt onder andere door toekenning van prijzen bij behaalde gunstige examenuitslagen, het beschikbaar stellen van beurzen, het organiseren van lezingen, exposities en filmvoor stellingen. Dc aan dc heer Dekker toegekende prijs moet gezien worden als een blijk van waardering voor de behaalde hoge resultaten bij het exa men boekdrukken, welke ook tot uitdrukking kwamen in een voor treffelijke cijferlijst. „Dit alles geeft blijkt van capaciteiten", aldus de heer Bolhuis, die niet alleen de heer Dekker maar ook het bedrijf, leer meester J. Verschuur, de vakoplei ding. school en alle betrokkenen fe liciteerde. Geen „makkie" Namens de vakopleiding feliciteer de de consulent de heer J. v. d. Gaag. die in 't bijzonder ook de heer Ver schuur in zijn woorden betrok, om dat het zeldzaam is dat eeh leer meester tot twee maal toe een druk ker „aflevert" die in de prijzen weet te vallen. Daarbij wees de consulent op het feit dat er tot nu toe in het gehele land nog slechts eenmaal een zilveren legpenning werd uitgereikt. „Dat betekent voor de heer Dekker dat hij dit niet met „een makkie" kan nemen", aldus de heer v. d. Gaag. De heer Huneman sprak hierna een dankwoord voor hel feit dat nu reeds twee L en O.-medewerkers in de prijzen z\jn gevallen. Overigens constateerde de direkteur dat het aantal leerlingen voor de grafische vakken de laatste tüd bepaald niet toeneemt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3