rrico Nog 3dagen. Voor iedere spaarder iets aardigs bij de Rabobank. 5De verdwenen verlooide Leuke attentie V „Argenta" Super Lux: de lamp met 30% meer licht op tafel Kaas met ster-allures sparen doet u bij de de bank voor iedereen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VrUJag 26 oktober 1973 Nr. 21376 PHILIPS Q voor dezelfde stroomkosten niet vergeten...Frtco eten haal uit de serie Woord voor Woord en daarna de dagelijkse vrolijke be levenissen van Ti-ta-tovenaar. Tot aan Studio-Sport een nieuwe afleve ring van de Vrijbuiters, waarin Sue en Collin de geheime schuilplaats van professor Nero ontdekken. Na Studio Sport is het tijd voor het pro gramma Belevue. De journalist W. Lt Brugsma voert een gesprek met Adri de Boon, de vice-voorzitter van het NVV. Het volgende programma is dokter ja, dokter nee informatie over de gezondheidszorg, gebracht in spelvorm. Ditmaal wordt aandacht besteed aan tanden en voeding. Presentator is als vanouds arts Aart C Gisolf, echtgenoot van cabaretière Silvia de LeurAls laatste biedt de NOS het programma Werkwinkel. Een programma waarin groepen zich op vrijwillige basis bezighouden met de maatschappij. Onderwerpen van vanavond: taalcursussen voor gast arbeiders en open bejaardenwerk. ZONDAG 28 OKTOBER NED. I: 15.00 Nieuws; 15.02 Open baar kunstbezit; 15.07 De TV-muis; 15.35 Star trek; 16.25 E.K. turnen; 16.55 Toto; 17.00 Vesper; 17.30 Wilde ganzen; 18.20 Teleac; 18.55 Nieuws; 19.00 Nieuws; 19.05 Kom nu met zang; 19.35 Krabben die het land veroveren; 20.20 De Beverly Hill bil lies; 20.40 De man met de witte bloem; 22.10 Portret Klaas de Raa; 22.35 Humanistisch Verbond; 22.55. Nieuws. NED. II: 18.47 Vooraf; 18.50 Woord voor woord; 18.55 Ti-ta-tovenaar; 19.00 De vrijbuiters; 19.25 Studio Sport; 20.40 Nieuws; 20.45 Bellevue; 21.40 Dokter ja, dokter nee; 22.15 Werkwinkel; 22.40 Journaal. MAANDAG 29 OKTOBER NED. I: De AVRO komt om zeven uur in de lucht met Toppop. Om half acht een aflevering van het Zieken huis. Rond dokter Thorne neemt de geheimzinnigheid toe. Het ziekenhuis ontvangt een nieuwe patiënte An nabel Hilton, die weigert te eten om dat ze bezig is met een vermage ringskuur. Na het journaal is de zendtijd tot tien uur geheel gewijd aan AVRO's SportkwisVoor de tweede en tevens laatste maal een kwis tussen spelers van het huidige Nederlands voetbalelftal en een se lectie van oud-internationals. Om tien uur Televizier Magazine als het vorige programma niet zoals de vo rige keer uitloopt. Daarmee komt de AVRO tevens aan het eind van haar uitzending. NED. II: Allereerst voor de aller kleinsten een aflevering van In de soete Suikerboldat gevolgd wordt door een nieuwe aflevering van de amusante serie De Beverly Hillbil lies. Granny, het kwieke omaatje be gint een winkeltje in medicijnen. Jethro wordt er op uitgestuurd pa tiënten te vinden. Hij komt uitein delijk terug met iemand die artsen bezoeker blijkt te zijn. Voor acht uur kan men ook kijken naar Tweekamp, de populaire scholierenkwis. De eer ste vijftig minuten na het journaal zijn voor de serie Tussen salon en sousterrain. Lady Majorie verwacht haar dochter Elisabeth terug uit Duitsland, die echter nog de nodige moeilijkheden in de familie zal ge ven. Gerard van den Berg presen teert rond de klok van negen uur weer het programma Muziek in uw straatje. Medewerkenden zijn o.a. The Blue Diamonds Rarnonahet duo de Bouwmeesters Jongen waar om ben je toen uit Mokum wegge gaan), Gert en Hermien, de George Baker Selection en nog vele anderen- Voor het laatste nieuws nog een af levering van de rubriek Ander Nieuws waarna Teleac het avond programma op dit net besluit. MAANDAG 29 OKTOBER NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 12.30 Teleac; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws19.05 Toppop; 19.30 Het zie kenhuis; 20.00 Journaal; 20.20 Sport quiz; 22.00 Televizier; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 In de soete Sui kerbol; 19.10 De Beverly Hillbillies; 19.30 Tweekamp; 20.00 Journaal; 20.20 Tussen salon en sousterrain; 21.10 Hier en nu; 21.50 Muziek in uw straatje; 22.40 Ander nieuws extra; 22.50 Journaal; 22.55 Teleac. Flitsen uit het buitenland DJAKAFÊTA. Een Indonesische pi loot die de man doodschoot die zijn vliegtuig had gekaapt, is door de re gering beloond met vijf miljoen Roe- piah en een stuk grond. Advertentie BAHREIN. Bahrein heeft de we reldgezondheidsorganisatie laten we ten dat op drie plaatsen in het land cholera is geconstateerd. Tot dusver zijn er zes gevallen, waarvan nog geen met dodelijke afloop. BAGDAD. Irak heeft de „Posted Price" van olie uit de reserves Kir- koek die via havens aan de Middel landse Zee wordt uitgevoerd tot 7,213 dollar per vat (van ruim 159 liter) verhoogd. Het officiële Iraakse persbureau heeft meegedeeld dat de verhoging in werking treedt met te rugwerkende kracht tot 16 oktober. BRUSSEL. De energiecommissie van het Europees parlement, die de ze week in Brussel bijeen was, heeft geen goed woord over gehad voor de wijze waarop de gemeenschap de energieproblemen aanvat. „Een vol slagen gebrekkige politiek, waarbij pas wordt ingegrepen als het kwaad al geschied is", zo luidde de karak teristiek van de commissie. JERUZALEM. Israël heeft het af breken van de betrekkingen door Ethiopië (als zeventiende Afrikaanse staat sinds 1967) met Israël beves tigd. MELUN. Politie en brandweer hebben in de nacht een einde weten te maken aan een opstand in de ge vangenis van de Franse stad Melun. Een deel van de gedetineerden, on der wie de leider van de opstande lingen, 'is naar andere gevangenissen overgebracht. BONN. West-Duitsland heeft de de Verenigde Staten gevraagd de Westduitse havens niet meer te ge bruiken voor de wapenleveranties aan Israël. Dit is donderdag bekend gemaakt door het ministerie van buitenlandse zaken in Bonn. FEUILLETON DOOR GRÉ DE BOER Via de politietelex wordt een op roep doorgeven. Verdadhte en reeds veroordeelde personen voor een soortgelijk misdrijf, die momenteel op vrije voeten zijn, worden geno teerd. De meest er voor in aanmer king komende mannen krijgen be zoek van een rechercheur in hun woonplaats, maar allen hebben een deugelijk alibi. Geen van hen kan tussen zeven uur en middernacht in het stadje zijn. Ook dit levert geen enkel resultaat op. Er gaan enkele dagen voorbij. De vijvers staan weer vol water. Het is inmiddels gaan vriezen. Hoewel de ijslaag nog dun is, vermaakt de jeugd zich er al op. Het park is in middels vrij gegeven. De fiets van het slacht offer staat voorlopig nog op 't poli tiebureau. Deskundigen hebben het véhikel nauwkeurig onderzocht en komen tot dezelfde conclusie: op het vernielde achterwiel is met grote kracht getrapt. Een paar minieme schilfertjes waarschijnlijk schoen smeer, zijn op een der gebroken spa ken aangetroffen. Zwarte schoen- crème. Waarschijnlijk van een man nenschoen. De reconstructie is aan de hand van de beschikbare feiten tamelijk eenvoudig. Alleen blijft de vraag open: wat deed Jannie Ertsma die avond in het Prinsenpark? Als ze er vrijwillig heengegaan is in gezel schap van een man, dan moet die man een goede kennis van haar ge weest zijn, anders zou ze zoiets in het donker vast niet hebben gedaan. Dus gaat men de gehele kennissen kring na van het meisje, waarmee ook weer een paar dagen heen gaan. Er blijft uiteindelijk één verdachte over. Het is een dertigjarige foto graaf, die enige tijd gewerkt heeft in hetzelfde kantoor, waar Jannie Ert sma tot haar verdwijning in dienst was: Antoon Grilder, gescheiden man die niet ver van de Vaspuccistraat woont. Hij heeft voor de avond van de dertigste december geen alibi, waarom hij dus duchtig aan de tand wordt gevoeld. Om beurten door een redhercheur en de inspecteur zelf. Hoéwei er geen bepaalde aamvijzi- gingen zijn, dat de man iets te maken heeft met de verdwijning van Jan nie Ertsma, meent de inspecteur toch voldoende gronden te hebben de man voorlopig vast. te houden. Hoewel Grilder fel protesteert, wordt hij in een cel gezet. In af wachting van een nader onderzoek naar zijn antecedenten. Hoofdstuk 3 Waarin de politie te maken heeft met een lastige arrestant Terwijl Antoon Grilder in de cel ijsbeert, gaat de inspecteur eten. Een goed uur later is hij terug in het. bu reau en bespreekt de situatie met de rechercheur, die hem bij het onder zoek assisteert „Wat denk jij er van?" De man is voorzichtig. Hoewel Grilder geen persoonlijkheid in het stadje is, weet hij, dat iemand vast houden op verdenking van een ge pleegd misdrijf moet stoelen op be wijzen. En in feite is er nog geen enkel bewijs. Dat hij voor die be wuste avond geen goed alibi kan presenteren, impliceert nog niet, dat hij iets met de affaire Jannie Ertsma te maken heeft. Pik tien willekeu rige mannen op en er is er altijd wel één bij. die evenmin een goed alibi voor 30 december 's avonds kan verschaffen. Dat zegt hij dan ook tot zijn chef, Inspecteur Benning bestudeert zijn aantekeningen. ..Jawel, daar heb je gelijk in. Maar ik heb hier twee ver klaringen van employé's van het be drijf, waar juffrouw Ertsma werkte, en waarin staat, dat die Grilder de meisjes wel eens lastig viel. Waar onder het slachtoffer. Het is ook een van de redenen, waarop hij werd ontslagen. Er is een verklaring van zijn ex-vrouw, van wie hij verleden jaar is gescheiden en daarin staat, dat hij een sex-maniak was, onver zadigbaar. We weten voorts van de familie Ertsma, dat hij pogingen in het werk heeft gesteld om nader met die Jannie in kontakt te komen. Hij heeft haar bovendien benaderd voor een foto-reportage. Nota bene half- en naaktfoto's. Voor een of ander buitenlands blad. Met als honora rium duizend gulden. Dat is niet mis. Het meisje heeft natuurlijk gewei gerd. Hij kan dus wat tegen dit meisje gehad hebben: een bepaalde aversie. Eerstens, omdat ze niet ge diend was van zijn attenties, twee- dens omdat ze weigerde te poseren als, foto-model. Ik weet wel, dat de officier dit niet als bewijsmateriaal zal aanvaarden, maar het geeft toch wel te denken, nietwaar? Voeg daar bij ook, dat de man geen alibi heeft. Hij beweert thuis geweest te zijn, maar zijn hospita heeft verklaard, dat hij om half acht de deur is uit gegaan en pas na middernacht thuiskwam Wel heel toevallig, die tijdstippen, nietwaar? Half acht en na middernacht. Waar was meneer gedurende die vier, vijf uren?" Grilder wordt uit zijn cel gehaald. Men stelt hem deze vraag, nu wat concreter. De man is nors. „Daar laat ik me niet over uit. Ik heb niets te maken met Jannie Ertsma. ik heb haar in weken niet gezien en ook in het ge heel geen kontakt meer met haar. (wordt vervolgd) Zoncing 28 oktober, 20.40, Nederland I: De man met de witte bloem. Johan Sfrng als Joels, de man met de witte bloem. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 27 OKTOBER NED. I: Om vier uur komt de KRO in tie lucht met een filmpje uit de serie De bloementuin waarin de boze koningin weer nare streken uithaalt. Een kwartier later staat de tweede ronde van de scholierenkwis Klasse- werk te wachten. Drie scholen uit Overveen. Rotterdam en Nijnsel bin den de strijd aan met elkaar. In En geland wordt vandaag gestreden in het kader van de Europese kam pioenschappen turnen voor dames. De NOS biedt drie kwartier lav.g beelden van sierlijk bewegende li chamen. De KRO komt om zeven uur terug met een ongetwijfeld weer erg amusante aflevering van Kunt u mij de weg naar Hameien vertel len meneer. Prinses Madelein blijkt verdwenen te zijn. Aanleiding voor alle Hamelaars om in actie te komen. Ze ontdekken een kasteeltje waar ze heksen ontmoeten, die ruzie maken over de vraag wie met Prins Tor mag trouwen. Na het journaal de bijna twee uur durende kwis met Berend Boudewijn in de hoofdrol. Om tien over tien maken de mannen van Brandpunt hun opwachting. In deze uitzending onder meer aan dacht voor het congres dat de actie groep Man Vrouw Maatschappij van daag houdt. De KRO verlaat de kij kers met de epiloog uitgesproken door Bisschop Simonis van Rotter dam. Na het laatste nieuws tenslotte een nieuw lied in de IKOR-rubriek Het lied van de week. NED. II: Met een aflevering van Coronation Street begint om zeven uur de V AR A-uitzending op dit net. Ken heeft er aanzienlijke moeite mee hoe zijn schoonmoeder zijn kin deren opvoedt. Hij besluit een huis houdster aan te trekken. Annie Wal ker is verliefd. Tussen tien voor half negen en ongeveer tien uur draait de Engelse film Kes. Een filmkomedie met een sociaal-kritische inslag. De hoofdfiguren zijn een vijftienjarig jongetje en zijn torenvalk. De vriendschap tussen die twee vloeit voort uit de wantoestanden thuis en betekent voor het jongetje een vlucht naar vrijheid en onafhanke lijkheid. De volgende dertig minuten zijn voor de VAR A's Ombudsman Hans Ouwerkerk. Twee onderwer pen staan centraal: de situatie in de binnenscheepvaart en informatie over een spreekuur dat' in Utrecht regelmatig gehouden wordt voor buitenlandse werknemers met be paalde problemen. Het laatste dat de VARA te bieden heeft is een afle vering van de humoristische serie Een man over de vloer. Vrolijke voorvallen van twee meisjes en een jongen in een huis. Na het laatste Advertentie Advertentie KOUWENBERG Voor alle doe het zelf artikelen op sanitair gebied Poststraat 48 ff ff tegenover het postkantoor ff ff Zierikzee 8 ff Werkplaats: Meelstraat 46. S ff nieuws besteedt Teleac nog aan dacht aan het kampioenschap dam men tussen Ton Sijbrands en de Rus Andreiko. ZATERDAG 27 OKTOBER NED. I: 16.00 Nieuws; 16.02 De bloementuin; 16.15 Klassewerk; 18.00 E.K. turnen; 18.45 Ti-ta-tove naar; 18.55 Nieuws19.05 De weg naar Hameien; 20.00 Journaal; 20.20 B.B. Kwis; 22.10 Brandpunt; 23.00 Epiloog; 23.05 Journaal; 23.10 Het lied van de week. NED. II: 1S.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Coronation Street; 20.00 Journaal; 20.20 Kes; 22.10 De Ombudsman; 22.40 Een man over de vloer; 23.10 Journaal; 23.15 Teleac. ZONDAG 28 OKTOBER NED. I: De NCRV komt om zeven uur op het scherm met het program ma Kom nu met zang. Een half uur geestelijke liederen gezongen in de Grote Kerk van Dokkum. Om half acht de natuurfilm Krabben die het land veroveren waarin het gedrags patroon van tropische winterkrab- ben wordt besproken. Ongeveer drie kwartier later laat de NCRV een af levering van De Beverly Hillbillies los op de kijkers die zeker plezier zullen hebben aan deze serie die een aantal jaren zo populair was. Gran ny, het oude kranige omaatje, en haar familiegenoten gaan weer de dolste avonturen beleven in het sjieke Beverly Hills. Omstreeks kwart voor negen is het tijd voor het tv-spel De man met de witte bloem, gebaseerd op een verhaal uit het boek Jerusalem van het Westen. Het. verhaal gaat over de ondergang van de rijke Amsterdamse joodse familie Joëls, nadat Hitier, Duitsland, bezit heeft genomen van ons land. Vader Joëls wil naar Amerika emigreren. Maar zijn lievelingsdochter is ver liefd op een student, wil niet mee, en de plannen gaan niet door wat tot de ondergang leidt van de fami lie. Na dit indrukwekkende spel heeft de NCRV nog een programma te bieden, te weten portret van Klaas van de Raa. Nederland I gaat de lucht uit met een twintig minu-r ten durend programma van het Hu manistisch Verbond. Een stap terug naar het middagprogramma op deze zender. Na het nieuws van drie uur volgt in de zendtijd van Openbaar Kunstbezit de eerste aflevering van de tv-serie over Jeroen Bosch. Ver volgens voor de jeugd een aflevering van Star Trek. Tot vijf uur wordt overgeschakeld naar Londen, voor de kampioenschappen turnen voor dames. Na de voetbaluitslagen brengt 1KOR het programma Ves pers vanuit de Nederlands Her vormde kerk in Koog aan de Zaan. NED. II: Allereerst een bijbelver- Omdat 't nog steeds 'n beetje feest is bij de Rabobank. Daarom krijgt iedere spaarder tot en met dinsdag (Wereldspaardag) 'n aardige attentie. Voor de kinderen is er bijvoorbeeld zo'n grappig 'Ping'-kleurboek of 'n spannend 'Ping'-stripboek. Bij de Rabobank, altijd dicht bij u in de buurt. Rabobank

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7