HARE MAjEstEit Stichting van 62 woningwetwoningen in bestemmingsplan West V Krant niet ontvangen STREEK NIEUWS Huishoudschool PRÏKI5Ê5 JuliANA It Vakmanschap is Meesterschap 3 Het staatsiebezoek aan Zierikzee LAATSTE NIEUWS ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 oktober 1973 Nr. 21376 Vergadering gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 26-10. De gemeenteraad van Zierikzee komt in openbare vergadering by een op dinsdagavond 6 november a.s. in de raadzaal van het stadhuis. In deze vergadering komt o.a. aan de orde een „aanvullend regle ment" voor de z.g. Slavenkas te Zierikzee, dat ter goedkeuring aan de raad zal worden aangeboden. Het college deelt de raad mee dat overeenstemming is bereikt met de Ver. Stad en Lande van Schouwen-Duiveland over de aankoop van het pandje Meelstraat 15 voor de som van f 7.000,Hiervoor wordt goedkeuring van de raad gevraagd. Verder stellen b. en w. voor me dewerking te verlenen aan een ver zoek om medewerking tot verbete ren van het sanitair in de seholen aan de Baden Powellvveg: de Nuts- kleuterschool en de Chr. Kleuter- schoolvereniging. Aan de Chr. Kleu terschoolvereniging „Rehoboth" zal - zo wordt gevraagd - een voorschot worden verleend op de over 1973 vast te stellen vergoeding. Ter vaststelling krijgt de raad aangeboden de exploitatieuitgaven openbaar gewoon lager onderwijs over 1972, de voor exploitatie be schikbare bedragen over 1972 en de vijfjaarlijkse afrekening 1968 t m 1972 voor g.l.o. Aan de orde komt ook een voorstel uit de gemeentekas 30 procent subsidie te verlenen in restauratie van het pand Oude Ha ven 18. Stichting Woningwetwoningen B. en w. stellen de raad voor me dewerking te verlenen aan de stich ting van 62 woningwetwoningen (eensgezinswoningen) in het bestem mingsplan West V. Het college kan zich verenigen met het daartoe in gediende plan van de woningbouw vereniging ..Beter Wonen". Voorge steld wordt voorschotten uit de ge meentekas te verlenen voor finan ciering aankoop grond en bouw van de woningwetwoningen door de bouwvereniging. Verder: aan de ver eniging een jaarlijkse bijdrage te verlenen in het tekort op de exploi tatie van de wopingen en aan het rijk te vragen aan de gemeente uit te keren voorschotten voor de stich ting van deze woningen en bijdragen in het exploitatietekort. De exploitatieberekening van het bestemmingsplan West V dient te worden herzien. Noodzakelijk ver hogingen van uitgiftprijzen hebben moeten plaatsvinden; aldus b. en w. De volgende bedragen worden ge noemd: grondkosten eenvoudige wo ning met normale ligging f 6.619,22; grond kosten soortgelijke woning met gunstige ligging f 7.426,76; grondkos- ten betere woning met normale lig ging f 16.428,90; grondprijs voor een bungalow 1' 20.877.02 en voor een ga ragebox: f 1.323,84. De grondprijzen voor openbare en bijzondere gebou wen zullen, aldus b. en w. f 48.60 per m2 belopen. Vaste geld lening Voorgesteld wordt het aangaan van een vaste geldlening groot f 129.000,- met de NV Bank voor Ned. Gemeenten; ten behoeve van de financiering van de bouw van het achtste lokaal aan de lagere school in het bestemmingsplan West en van de kosten van het ontwerpen van een bestemmingsplan Dam-Oude Haven. De aangeboden lening heeft een looptijd van 25 jaren en draagt een rente van 8 3/4" per jaar. B. en W. vragen de raad machtiging tot het aangaan van kasgeld-lening voor een bedrag van vier miljoen gulden voor het jaar 1974. Het college vindt aanleiding tot hei sluiten Van deze leningen in het bouwrijp maken van diverse bestemmingsplannen; het fi nancieren van grondaankopen en van de restauratie van het stadhuis en de Nobelpoort. Voorgesteld wordt de huiskuiilauto van de gemeente tegen een bedrag groot f 33.828,87 te verkopen aan de Reinigingsdienst Sch.-Duiveland Aan de orde komt verder een wijziging van de verordening havengelden en idem van belastingverordeningen. Amerika trekt verhoogde staat van paraatheid in WASHINGTON, 2B-IÜ, Officiële kringen in Washington hebben vrij dag voorspeld dal president Richard Nixon vrijdagmiddag kort voor drie uur Nederlandse tijd de verhoogde staat van paraatheid die donderdag werd afgekonigd in verband met de dreiging van eenzijdige Russische militaire interventie in het Midden- Oosten, zal intrekken. Genoemde kringen verklaarden dat zij van mening zijn dat het ge vaar geweken is. Met de staat .van verhoogde pa raatheid wilden de Verenigde Staten bewijzen dat zij meenden wat zij zei den toen ze aanzegden dat ze niet zouden toestaan dat soldaten van de Sowjet-Unie (of de Verenigde Sta ten) in het Midden-Oosten gelegerd zouden worden. Alle gevers en geefsters alsmede alle collectanten hartelijk dank. Geslaagd Een dezer dagen slaagde aan de Nuts Academie te Rotterdam voor het examen Pedagogiek - A, de heer K. Mandemaker, hoofd van de Openbare bassischool te Zonnemai- re. NIEUWEKKERK Collecte Stichting Christelijke Blindenhulp ZIERIKZEE Herv. Vrouwengroep De Hervormde Vrouwengroep Een speciale groet was er voor de koningin van de leerlingen van de Huishoudschool Prinses Juliana". De vorstin moet het op „Bnnnink" hebben gezien. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZONNEMAIRE Opbrengst collectes De onlangs gehouden collecte voor de Reclassering bracht in Zonnemai- re f 57,op, terwijl voor het Gees telijk gehandicapte kind de op brengst f 173,20 bedroeg en de Zeeuwse Collecte f 106.opbracht. Volledig pension? Hotel VAN OPPEN ZIERIKZEE Advertentie Tijdens kantoorurenTelefoon (01110) 2255 J Na kantoorurenTelefoon (01110) 4188 J| S.v.p. niet (01110) 2938 (redaktie) bellen. Jaarvergadering Vrouwenkontakt P.v.d.A. De jaarvergadering van het Vrou wenkontakt in de Partij van de Ar beid zal gehouden worden op dins dag 13 november a.s. in de „Prins van Oranje" te Goes. In deze ver gadering zal door de heer W. Don een inleiding worden gehouden over het onderwerp „Provinciale staten tussen de verkiezingen". Paling hield van woelig weer Het rumoerige weer van de vorige week. was voordelig voor de paling vissers, zowel op het Grevelingen- meer, als daarbuiten. Of behalve de storm, die het water beroerde, nog meer factoren meespeelden, een feit was, dat de paling, die anders zo rustig was. dat Ze zich moeilijk liet vangen, blijkbaar onrustig was en ging zwemmen om bij grote getale in de fuiken te komen. De paling vissers hadden bevredigende vang sten. „Wees een Zegen" komt weer bijeen op donderdagavond I november a.s. in het Hervormd Verenigingsgebouw Geslaagd Aan de Katholieke Hogeschool te Tilburg is geslaagd voor het kandi daatsexamen rechten mejuffrouw J. Langenberg te Zierikzee. RENESSE Karateclub opgericht In Renesse is sinds een paar we ken een karateclub opgericht. De club telt tot op heden 14 manlijke leden, die Zaterdagsmiddags tussen half één en half twee in het dorps huis van Renesse trainen onder des kundige leiding van de heer Joop Verschoof uit Rotterdam. De heer Verschoof is gediplomeerd karate leraar N.K.A, en gediplomeerd sportmasseur N.S.F. De nieuwe club kan nog wel en kele nieuwe leden gebruiken en no digt daarom alle belangstellenden uit eens een kijkje te komen nemen bij het wekelijkse trainings uurtje. Ook dames zijn van harte welkom. De collecte van de St. Chr. Blin denhulp „De Fakkels bijeen" heeft opgebracht f 124,27.- De collectant(es) t.w. Corrie Dorst, Janny Hage, Wil- ma Hoogerland en Jan Willem de Valk worden evenals de gevers en geefsters hartelijk dank gezegd. BRUINISSE Bazar „Nu met Hope" De muziekvereniging Nu met Hope te Bruinisse organiseerde vorige week in het -Hervormd verenigings gebouw een. bazar, ten bate van de verenigingskas, die weer uitstekend slaagde, terwijl het doel versterking 'van de kasmiddelen werd bereikt. Alle bekende attracties waren weer aanwezig en de taarten, fruitmanden en andere zaken vonden via het Rad van Avontuur grif hun weg naar de deelnemers. Jaarrekening 1972 De gemeente Bruinisse kan jaar rekening 1972 voorlopig afsluiten met een voordelig saldo van f 30.000 rond. Dit is een meevaller, daar men in de loop van 1972 had gerekend op een flink tekort. Het (door de loop der omstandigheden) verschuiven van kapitaalswerken, waardoor min der aan rente moest worden uitge geven dan werd geraamd, is één dei- oorzaken van deze meevaller. De man, die blijkbaar over te wei nig geld beschikt om zelf benzine te kopen, maar toch graag wil auto rijden is weer bezig geweest. Uit de tank van een in de Grevelingen- straat te Bruinisse geparkeerde auto toebehorend aan de heer B. werd 25 liter benzine afgetapt, terwijl ook de dop van de tank werd meegenomen. tientallen handen en handjes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ficieel aangekondigde tijdstip - daal den twee grote dubbel-toro KLM- Noordzee helikopters feilloos op één der sportterreinen van het sportpark Bannink. Nadat de deuren door een stewardes waren geopend verliet H. M. Koningin Juliana als eerste het toestel, direkt gevolgd door presi dent Leone. Ter begroeting van het hoge bezoek waren aanwezig de Commissaris der Koningin in Zee land mr. J. van Aartsen, burgemees ter en Lr. M. A. Geuze, kamerheer i.b.d. President Leone maakte hierna een bijzonder gewaardeerd spontaan gebaar: met uitgestoken hand liep hij uit de „officiële koers" naar een aantal kinderen die kans hadden ge zien een vooruitgeschoven plaatsje bij de landingsplaats in te nemen. Even werd de Italiaanse president omspoeld door enthousiaste Zierik- zeese jeugd maar direkt hierna kwa men reeds de gereedstaande auto's aangereden om het gezelschap van ongeveer veertig gasten snel naar het stadhuis te rijden. Zeer velen hadden zich tijdens dit gunstige uur tje tussen-de-middag langs de route opgesteld en zorgden op deze wijze voor een hartelijk ontvangst in Zie rikzee. Advertentie NUTSSPAARBANK uw ifleale gezinsbank II bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor ALLE VERZEKERINGEN BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00 10.30 uur. in de bekende beugelfles voordelen 1 vers bier 2 geen opener nodig 3 plezierig op tafel ook in pijpjes en in tonnetjes Spontaan liep president Leone langs de rijen in de Meelstraat en schudde De Zierikzeese staatsiefoto van de Italiaanse president en zijn echtgenote in de trouwzaal van het stadhuis. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Vervolg van pagina 1) Fraai verpakt ontving de president hierna een replika van 'het „zegel der rechtsgemeenschap" van de Zierikzeese burgers omstreeks 1425, verwerkt tot presse papier. Een soortgelijk exemplaar ontving konin gin Juliana. Toespraak president Mede namens zijn echtgenote en minister Morro dankte president Leone voor het werkelijk prachtig onthaal in het stadhuis. Hij gewaag de van 't bijzondere dat de gemeen tebesturen vroeger de rechtspraak be-oefenden, iets dat zowel minister Mo2to als hem interesseert. Bei den zijn jurist. Vooral Florentijnen en Lombarden hebben vroeger kon takten gehad, respektigvelijk met geld en zout, twee belangrijke be standdelen van het leven. „Zonder geld gaat 't niet en van zout is reeds sprake in het evangelie", aldus pre sident Leone, die zei zeer onder de indruk te zijn gekomen van de war me ontvangst in Zierikzee. Op de route van het sportveld naar het stadhuis had hij vele warm applau- diserende mensen gezien en vooral ook veel jeugdigen. Vriendschappelijke banden Hij gewaagde hierna van de vriendschappelijke en bondgenoot schappelijke verhouding tussen Ne derland en Italië, partners als het zijn. in de opbouw van Europa. Twee 'hoofdindrukken neemt hij straks mee naar zijn land: de pres- Israël: derde Egyptische leger valt aan TEL AVIV, 26-10. Een Israëlische militaire woordvoerder heeft vrij dagmorgen in Tel Aviv meegedeeld dat eenheden van het derde Egypti sche leger ten noorden van Suez een lankaanval zijn begonnen e nanti- tankreketten gebruiken. De Israëlische strijdkrachten heb ben de aanval beantwoord Advertentie tatie van de Nederlandse mens in zijn bevetehten van de zee, die hij van vijand tot Vriend wist te maken en de „prachtige landbouw" „Ik ben zeer onder de indruk ge komen van de akkers, de polders, de boerderijen de mensen en de dieren. Het is alles zo mooi dat een 20ste eeuwse Virgilius zou moeten opstaan om het te beschrijven. Juist Virgilius had voor akkers en weilanden zo veel bewondering", aldus een ken nelijk enthousiaste president, die hGopte dat Zierikzee een prachtige toekomst tegemoet zal gaan waaraan hij goede wensen voor de burge meester verbond. „Van die goede toekomst, onder regina van koningin Juliana ben ik overtuigd", aldus de heer Leone. Spontaan afscheid Intussen begonnen funktionaris- sen al onderzoekend horloges te be kijken, want op zo'n dag zweert men bij het schema. Tijd was er nog voor bezichtiging van de Rococo raads zaal en de burgemeesterkamer. H. M. de Koningin had nog wel graag de Schutterszaal met museum be zocht, waarvan de burgemeester in zijn toespraak gewaagde, maar de tijd ontbrak. Het hoge gezelschap begaf zich via de Vierschaar weer naar de Meelstraat, waar een bijzon der spontaan tafereel viel te zien, te filmen en te fotograferen, want de president schudde tientallen handen van het langs de gevelrij aan de overkant van het stadhuis, samen gedromde publiek. Er lopen velen in Zierikzee, die kunnen zeggen; „de Italiaanse president?, o, die heb ik gisteren nog een hand gegeven". De koninklijke auto kwam daarna voorgereden en in protokolaire volg orde een rij fraaie donkergroene li mousines, die het uit totaal veertig personen bestaande gezelschap te rugbracht naar de op het sportveld wachtende helikopters, die spoedig na aankomst, opstegen. Het was al lemaal alweer heel vlug „finito". De aankomst Zo vlot als de verkwikkelijke za ken in het stadhuis voortgang von den, was ook de aankomst geweest van het hoge gezelschap. Om twintig minuten over twaalf - slechts vijf min. achter op het of-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3