I VERGADERING ALGEMEEN BESTUUR BEATRIXSCHOOL Doden bij legeroefening in Zuid-Duitsland Auto-ongeluk eist vier doden Kentekenbewijs via postkantoor Het statiegeld voor nieuwe auto's oktobermaand... Vissen sterven in de Maas Franse middenstand contra warenhuizen _Sean Connery De Zaak Anderson Eindelijk" van oude schuld af ZIERIKZEE, 16-10. In het gebouw van de school aan de Graehlweg te Zierikzce werd een vergadering gehouden van het algemeen bestuur van de Beatrixschool onder leiding van de voorzitter, burgemeester Th. II. de Meester van Zierikzce. Op de agenda stond o.nv: verrekening der tekorten over 1965 tot en met 1969, een afrekening waarop al vele jaren is gewacht en voor de administra teur de heer M. A. Sweere, zeker een opluchting, dat het ryk nu eindelijk deze achterstallige zaak heeft willen afrekenen. Ook voor de diverse gemeen tebesturen een geruststellende zaak, eindelijk te weten waar men aan toe is. Voor de gehele regio is nog te verrekenen f 22.985,59, waarvan Brouwershaven moét betalen f 2182,95, Bruinisse f 1806,49, Duive- land f 2588,19, Middenschouwen f 2232.87, St. Philipsland f 487,91, Westerschouwen f 5255,10 en Zierik- zee f 8432,08. Burgemeester E. Baerends werd gekozen als opvolger van burge meester S. Francke in het algemeen bestuur en hij g'aat ook burgemees ter Francke opvolgen als secretaris penningmeester. Burgemeester A. Schouwenaar kreeg het vice-voorzitterschap in de vakature ontstaan wegens het ver trek naar Westkapelle van burge meester, toen nog wethouder, Moer- mond. De exploitatierekening 1971 werd afgesloten in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van ruim f 308.356,19 In deze rekening is een post ver werkt, van ruim f 11.000,als ver voerskosten leerlingen (in ontvangst en uitgaaf). De eerste wijziging begroting 1972, alsmede de jaarrekening over dat jaar gaven geen aanleiding tot veel opmerkingen. In ontvangst en uitgaaf werd deze rekening afgeslo ten met een bedrag van f 345.608,24. Begroting 1974 Bij vhet opstellen van de begroting 1974 had de administrateur er op gerekend een boventallige leer kracht te mogen benoemen, dat is achteraf door hogere instanties af gewezen. In ontvangst en uitgaaf werd de begroting afgesloten met een bedrag van f 501.729,06. Wel is mevr. H. G. Renden-van Engelen als part-time kracht aan de school verbonden. Prinses Margriet niet patiënten naar Neurenberg DEN HAAG, 17-10. Prinses Mar griet is woensdag als helpster van het Nederlandse Rode Kruis, met 40 patiënten en nog een 15-tal andere verplegenden per DC-9 van Mar tinair van Schiphol vertrokken voor een bezoek van een dag aan Neuren berg. Het Westduitse Rode Kruis hielp bij de organisatie. Men bracht o.m. een bezoek aan een modern winkel centrum. Het is de derde maal dat het Rode Kruis een vliegreis met chronisch zieken en invaliden maakt. De eer ste reis in 1971 ging naar Bourne mouth, de tweede naar Londen. Martinair stelt hiervoor elk jaar een vliegtuig ter beschikking. Prof. Heertje niet zo optimistisch UTRECHT, 17-10. - Prol. dr. A. Heertje meent dat het financieel- economisch beleid van het kabinet- Den Uyl zal mislukken, omdat het wel de prijzen aanpakt, maar niet de inkomens en omdat het weigert te erkennen dat er meer speelruimte zal moeten komen voor de onderne mingen. Er is volgens hem in Nederland een slecht ondernemersklimaat, ter wijl voor de bestrijding van de werk loosheid dat klimaat juist zal moe ten verbeteren. WASHINGTON. President Nixon heeft Gerald Ford, de republikeinse fraktieleider in het Huis van Afge vaardigden, aangewezen als kandi daat voor het vice-presidentschap. De president maakte de benoeming van Ford bekend in een door de t.v. uitgezonden toespraak in het Witte Huis tot leden van de regering, op perrechters en buitenlandse diplo maten. In een vorige vergadering is reeds gesproken, dat St. Philipsland wilde uittreden uit de gemeenschappelijke regeling, omdat deze gemeente meer op Tholen is georiënteerd. Deze uittreding werd door de ver gadering gesanctioneerd omdat alle gemeentebesturen, daaraan hun goedkeuring hebben gehecht. Voor waarden: de gemeente St. Philips land blijft gedurende vijf jaar na be ëindiging verplicht de bijdragen be doeld in de artikelen 17 en 18 van de gemeenschappelijke regeling te betalen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben enkele bemerkingen gemaakt als aanvulling op de arti kelen 17, 18, 19, 21, 22 en 23 van de gemeenschappelijke regeling (nieu we stijl). Dit zal tot gevolg hebben, dat dit nieuwe reglement alsnog alle gemeenteraden weer moet passeren. Artikel 21 en 22 wordt zodanig gewijzigd, dat ontwerp rekening en ontwerp begroting eerst aan alle ra den zal worden gezonden, eer goed keuring door de algemene vergade- rin plaats vindt. De gemeentebestu ren kunnen dan hun opmerkingen maken, waarmee het dagelijks be stuur rekening kan, maar niet be hoeft te houden Hel hoofd der school de heer W. B. van Leeuwen hield na afloop dei- vergadering nog een beknopte cau- serie. De nieuwe school werkt bij zonder prettig, dingen waarover men een paar jaar geleden nog niet durf de dromen kunnen nu gebeuren. MUNCHEN, 17-10. De zevendaag se legcr-oefenijiff „Reforgcr-5" in Zuid-Duitsland, is met veel ongeluk ken gepaard gegaan. HARDENBERG, 17-10. Vier slachtoffers - allen Chinezen heeft een verkeersongeval op de weg Har- denberg-Coevorden geëist. De personenauto waarin zij reden raakte volgens de politie even buiten de kant van de weg. Na bijsturen reed de wagen frontaal op een vrachtauto. De auto werd totaal vernield, de inzittenden waren op slag dood. Om het leven kwamen de 22-ja rige eigenaar van de auto, de in Oldenzaal' woonachtige, in Honkong geboren W. C., de 20-jarige F. K. W. de 22-jarige T. S. F., beiden afkom stig uit Almelo, en de 54-jarige me vrouw T. F. O., die uit China over was om haar kinderen te bezoeken. Het gezelschap was onderweg naar Emmen, waar het bij éen Chi nese familie op visite zou gaan. DEN HAAG, 17-10. Vanaf 1 janu ari kan men kentekenbewijzen van auto's op de meeste postkantoren laten overschrijven. Ook zal daar heel deel 2 van het kentekenbewijs verkrijgbaar zyn. Minister Wester terp (verkeer en waterstaat) heeft dit besloten. Op het ogenblik moet men voor kentekenbewijzen nog bij de ont vangkantoren van de dienst invoer rechten en accijnzen zijn. Bij de nieuwe regeling zullen alle districts. en hoofdpostkantoren en alle bij kantoren met bestelling ingescha keld worden. Daarnaast zal men bepaalde PTT-vestigingen aanwijzen in streken waar alleen hulppostkan toren of postagentschappen bestaan. DEN HAAG, 17-10. Minister drs. T. E. Westerterp (verkeer en wa terstaat) heeft bij dc kamers het wetsontwerp ingediend, dat de hef fing van statiegeld op nieuwe auto's regelt. De heffing is bepaald op f 200 Als de verwachting uitkomt, dat in 1974 een half miljoen nieuwe auto's op de weg verschijnen, betekent dit een opbrengst van totaal 100 mil joen gulden. Het statiegeld zal worden terug gegeven aan de laatste houder van het kentekenbewijs, mits deze kan aantonen dat de auto van de weg is verdwenen. Aan de oefening is deelgenomen door ongeveer 51.000 Amerikaanse, Caradese en Westduitse militairen Tijdens de oefeningen ontplofte een Fhantom-straaljager in een duik vlucht boven Amerikaanse pantser voertuigen. De bemanning en nog vier Amerikaanse soldaten kwamen om hel leven, verkeersongelukken kostten aan vijf Amerikaanse mili tairen en twee Westduitse burgers het leven. De politie heeft 99 onge lukken geregistreerd waarbij leger voertuigen van de oefening betrok ken waren. Daarbij werden 38 men sen gewond, van wie sommigen ernstig. De totale schade bij de on gelukken wordt geraamd op meer dan achtmiljocn mark. wereldspaaiklag komt in zicht. Let op de publikaties-van de Nutsspaarbank. U neemt er straks wat van mee! Ruimteschip van apdere planeet? PASCAGOULA, 15-10. De Amerikaanse astronoom Allen Hynek is ervan overtuigd dat er onlangs in Mississippi een ruimteschip van een andere pluneet is geland. De geleerde -ei dit maandag na het onderzoek van twee ha venarbeiders, die zeggen don derdag by Pascagoulu in Mis sissippi door twee wezens „met een als zilver glinsteren de huid, grote ogen en handen als krabbescharen" aan boord van een ruimteschip te zijn ge bracht, waar zij onderzocht en gefotografeerd zijn. Allen Hynek en James Har der van de universiteit van Californië hebben de twee ha venarbeiders ondev hypnose gebracht en toen ondervraagd. De ervaring leert, zeggen zij, dat men onder hypnose niet kan liegen. De beide arbeiders, Charles Hickson (42) en Cadvin Parker (18) vertelden onder hypnose hetzelfde verhaal. Hynek is van oordeel, dat de twee „een verschrikkelijke belevenis" hebben gehad en dat hun ver haal boven elke twijfel verhe ven is. Sneeuiv in Zwolle AGENDA NUTSSPAARBANK voor alle geldzaken Kiud tweemaal door kind gered ARNHEM, 17-10. De 8-jarige Ferry Sanders uit Arnhem heeft tweemaal binnen een half jaar het leven van de 5-jarige Sandy Been gered. In juli haalde hij het jongetje uit een diepe kolk bij de Rijndijk. Nu heeft hij Sandy nog net op tijd weten weg te trekken voor een achteruit rijden de trekker met oplegger beladen met cement. Het jongetje liep daar door slechts lichte verwondingen op. Spreiding instellingen kost 80.000,— per man MAASTRICHT, 17-10. Bij de -toe- komstige spreiding van rijksinstel lingen zal het kostenaspect heel goed in het oog moeten worden ge- huden. Dit zei minister Brouwer van landbouw cn visserij bij de of ficiële opening van het hoofdkantoor van de algemene inspectie dienst van het ministerie van landbouw cn vis serij die van Den Haag is overge plaatst naar Eygelshovcn in Zuid- Limburg. Een andere landbouw- dienst, het vocdselimport bureau heeft 'huisvesting gevonden in Hoensbroek. De extra kosten die aan het over plaatsen van beide diensten verbon den zijn moeten volgens minister Brouwer worden geraamd op f 8 miljoen, of wel f 80.000 per „zitten de" funktionaris. Vooral de wacht gelduitkeringen cn de extra com municatiekosten tellen hierin zwaar mee, aldus minister Brouwer. Hel hoger personeel en hel centraal akkoord SOEST, 17-10. De Nederlandse Centrale van Hoger Personeel heeft een actieprogramma in de maak, dat zal worden uitgevoerd wanneer een centraal akkoord tot stand zal ko men, waarby het hoger personeel geen inspraak heeft gehad. „Wordt aan de geredhtvaordigde en bij herhaling gestelde eis óm over onze eigen zaken mee te be raadslagen en te beslissen dirtmaal weer geen gevolg gegeven, dan zul len onze centrale en onze vereniin- gen alle door hem nodig en nuttig geoordeelde aktiviteiten ontplooien om de hun betreffende akkoorden waaraan zij niet de gelegenheid hebben gehad mee te werken, op elk niveau te bestrijden". Dit schrijft de N.C.H.P. aan de' Raad van Nederandse Werkgevers bonden. Bevolkingsonderzoek in Vlagt wedde VEAGTWEDDE, 17-10. Van 26 oh- tober tot 2 november zal er in de ge meente Vlagtwedde in het oosten van Groningen wederom een uitgebreid bevolkingsonderzoek (plaatsvinden naar het voorkomen van chronische luchtwegaandoeningen en hartaan- doeningen. Dit onderzoek is een vervolg op de voorgaande onderzoëkn in deze ge meente die in 1965, 1967 en 1970 zijn gehouden en die hun tegenhanger hebben in soortgelijke bevolkings onderzoeken in de gemeente Vlaar- dingen. Evenals bij het bevolkings onderzoek in 1970 zal er bij mannen een uitgebreid hartonderzoek wor den verricht, deze keer in de leeftijd van 23 jaar en ouder. ZWOLLE, 17-10. In de omgeving van Zwolle is woensdagavond de eerste sneeuw van het najaarssei zoen gevallen. Het was een dunne laag die na enkele minuten reeds verdwenen was, maar het was toch de eerste sneeuw die de komende wintér,Naankondlgt. Achttienduizend mensen meer dan ton inkomen DEN HAAG, 17-10. Iets moer dan 18.000 mensen in Nederland heeft een belastbaar inkomen van hon derdduizend gulden of meer per jaar. Dit blijkt uit de jongste op de gegevens van de fiscus gebaseerde cijfers van het C.B.S. Tezamen be taalden deze mensen ruim 1,7 mil jard gulden inkomstenbelasting. De cijfers hebben betrekking op 1969, in 1968 waren er ruim 16.000 inkomens van een ton of meer en in 1967 ruim 13.000. Vrouw (loodt haar moeder ZANDVOORT, 17-10. Woensdag middag had in Zandvoort een fami liedrama plaats waarbij een 96-jari- ge vrouw door haar dochter van het leven werd beroofd. Het slachtoffer mevrouw C. M. Verkerk-Deijdenrijk, die bij haar dochter aan de Vondel laan inwoonde, werd door haar (overspannen) dochter, de 61-jarige mevrouw C. M. H.-'V. met een doek gewurgd en later met een plank op het hoofd geslagen. De daderes is waarschijnlijk meteen uit haar wo ning gevlucht want toen haar echt genoot later thuiskwam, trof hij zijn schoonmoeder dood aan. „Geef weg wat je te veel verdient" EINDHOVEN, 17-10. „leder die met recht vermoedt nu meer te verdienen dan hij in een strikt rechtvaardige sa menleving zal verdienen, be hoort wal meer weg te geven en sober te gaan leven". Dat zei prof. P. Roskam-Abbink hoogleraar te Groningen tij dens een bijeenkomst in Eindhoven waar hij sprak over de ethiek van het geld verdienen. Prof. Roskam-Ab bink pleitte voor de verklei ning van de inkomsten ver schillen en zei van mening te zijn dat daar nu al aan ge werkt kqn worden. Daar te genover stelde hij dat de ver andering geleidelijk aan moet plaatsvinden. In hel begin van zijn inleiding zei hij onder meer ervan overtuigd te zijn dat by de bepaling van het in komen, de factor macht een belangrijke rol speelt: „We worden bij de inkomensverde ling ook geconfronteerd met dc ivet van de jungle en de macht van de sterksten". PARIJS. President Leopold Scng- hor van Senegal heeft woensdag op ccn persconferentie in Parys ver klaard dat premier Golda Meir van Israël bereid is dc Arabische bezette gebieden te ontruimen na onderte kening van ccn vredesovereenkomst met slechts enkele kleine grenscor recties. Twee doelen bij ongeluk BRUMMEN, 17-10. Twee mensen zijn woensdagmiddag bij een auto botsing in Brummen om het leven gekomen. Het zijn de 36-jarige B. J. Evers uit Dieren die op slag dood was, en de 24-jarige J. Hartgers uit de Steeg, die later in een ziekenhuis is overleden. De botsing ontstond, toen de auto mobilist uit Dieren bij een inhaal- poging op een tegenligger botste. Pers boos in Limburg MAASTRICHT, 17-10. Vertegen woordigers van de Limburgse re gionale dagbladen hebben uit protest de raadsvergadering van de Lim burgse gemeente Bunde (3000 inwo ners) verlaten. De Limburgse pers krijgt sinds enige tijd niet meer de 'raadsstukken en conclusies van b. en w. toegestuurd voor de raadsverga deringen. Het raadsvoorstel werd enkele maanden geleden genomen omdat de Limburgse bladen vroeg tijdige publikaties gedaan hebben. MAASTRICHT. 17-10. De laatste dagen zijn in de Maas te Maastricht tienduizenden vissen de verstik kingsdood gestorven. De eerë-te scholen dode vissen kwamen vrij dag bovendrijven in het voedings kanaal tussen de Maas en de Zuid- Willemsvaart. De vissterfte in de Maas heeft zich de laatste dagen sterk uitgebreid. Rijkswaterstaat in Limburg schrijft de massale vissterf te toe aan de dage waterstand van de Maas die zuurstofgebrek tot ge volg heeft. Nagegaan wordt of afval stoffen hierbij wellicht een rol heb ben gespeeld. Man verkracht 18-jarige verpleeghulp DEN HAAG, 17-10. De 24-jarige portier J. H. heeft aan dc politie be kend dat hij in zyn huis in Den Haag ccn 18-jarige verpleeghulp heeft ver kracht, onder bedreiging met ccn pistool. Hij had het meisje ontmoet bij een kamerverhuurbedrijf, waar hij langs kwam toen zij daar informeerde naar een kamer. Hij spiegelde haar voor dat hij wel iets voor haar wist en bracht haar naar zijn huis. De por tier liet het meisje de voorkamer zien en zei dat zij die kon huren. Toen trok hij zijn pistool, bedreigde het meisje daarmee en verkrachtte haar. Sluiting fabriek in Zeeuws-Vlaanderen ST. JANSTEEN, 17-10. Dc 88 werknemers van de brcigocderenfa- briek Mörkxs B.V. in St. Janstcen (Zccuws-Vlaandercn), komen m.i.v. vrijdag op straat te staan doordat hun bedrijf failliet is verklaard. Dc directeur, drs. P. Mon'neim, die de leiding na dc dood van zijn schoonvader vorig jaar overnam, heeft na de surseance van betaling stad cn lande afgelopen om een ko per te' vinden. Dc enige belangstellende, dc „Kouscnccnlralc" lc Antwerpen, trok zich dinsdag terug in verband met dc slechte financiële situatie van het bedrijf. Zierikzee Tol 28 oktober, ,,'t Lange Uus". Kunsttentoonstelling 912- Vi 26 uur. Donderdagavond: 79 uur. Donderdag 18 oktober Zierikzce Donderdag 18 oktober. Herv. Ver.- gebouw. Vrouwengroep „Wees een Zegen". 8 uur. Haamstede Gereformeerde kerk; 20.00 uur: M. van Hoogstraten: lezing over oude boerderijen voor Ned. Ver. van Huis vrouwen afdeling Westerschouwen. Ooslcrland Herv. Verenigingsgebouw; 14.00 uur, bejaardensoos. Vrijdag 19 oktober Zierikzce Huis van Nassau, bovenzaal. 20.00 uur, openbai'e vergadering P.v.d.A.- P.P.R.-D'66. Bruinisse Bloedplasma-avond Rode Kruis. Zaterdag 20 oktober Zierikzee Concertzaal; 20.00 uur, filmvoorstel ling (De zaak Anderson, 14 j.). Zierikzee Concertzaal: 20.00 uur: filmvoorstel ling (De zaak Anderson). Renesse Jubileumdag s-v. Renesse. Zondag 21 oktober Zierikzee Foyer Concertzaal, 12.00 uur, koffie concert Danzi Kwintet. Dinsdag 23 oktober Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw; 19.30 uur C.P.B. Donderdag 25 oktober Ellemect Dorpshuis, 20.00 uur afdeling Noord- welle e.o. Plattelandsvrouwen Bond. Vrijdag 26 oktober Zierikzee Concertzaal (foyer); 19.30 uur; leden vergadering Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. Maandag 29 oktober Ouwerkerk Ouderavond openbare basisschool. PARIJS, 15-10. I)c strijd tussen Üc grote vcrkoopccntra, hyper- en su permarkten. cn de traditionele han del Is In Frankryk ontbrand. Een „^ontwerp van de minister van handel en Rover, öe minisxer va" nancjci cn ambachten, dat in het parlement wordt besproken, brncbi hel vuur aan dc lont. Dit ontwerp behelst be palingen. die volgen^ de minister moeten leiden tot eerlijkheid in de concurrentie. Het ontwerp behelst onder andere het verbod van ver koop met geschenken en van verkoop mei verlies, ccn strengere reglemen tering van dc reclame, een nieuwe prijsregeling cn een hervorming van het belastingstelsel dat dc kleine in komens zal bevoordelen. Nobelprijs voor economie STOCKHOLM, 18-10. Dc nobel- prijs 1937 voor economie is donder dag toegekend aan professor Wassily Lconticf van de Harvard Universi teit in dc V.S. „Vreemde voorwerpen" in luchtruim XEN1A. OHIO. 18-/0. i l,ct Amc- riknnnse luchtruim, vooral boven de zuidelijke stalen, zijn de laatste da gen weer onbekende vliegende voor werpen uworgenomen. In de buurt van Xenia in de staat Ohio verleide een vrouw de politie, dut :e in liet licht van haar autolich ten twee zilverkleurige monncn, had gezicu met antennes op het hoofd, maar dat bleken grajtpen in akers te BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE telefoon (01110) 2770 vertoont a.s. zaterdag 20 oktober Eén kraakje zetten is niet zo'n probleem 14 kraken ineens geven ondragelijke spanningen cTho Andorson Topos» SIDNEYLUMET Met SEAN CONNERY (James Bond) en velo anderen. Aanvang 20.00 uur Leeftijd 14 jaar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2