STREEKNIEUWS TENTOONSTELLING ROND LANDBOUWPROJECT CELEBES OUDERAVOND OPENBARE BASISSCHOOL TE ELLEMEET Dijkval langs de Westerschelde Zeeuwse atletiek jeugd verloor van het Belgische Olse Merksem ZIERIK7.EESCIIE NIEUWSBODE Maandag 15 oktober 1973 Nr. 21369 ZIERIKZEE, 15-10. Vrijdagavond en zaterdagmiddag en -avond bestond er een goede belangstelling voor een tentoonstelling over landbouw verbetering, medische verzorging en evangelisatie in Indonesië: een expositie ingericht in enige zalen van de Chr. Geref. kerk alhier, op initiatief van en samengesteld door een projekt- groep van de jeugdvereniging van de Clir. Geref. kerk. De tentoonstelling vestigde met di verse voorwerpen, foto's en dia's in het bijzonder de aandacht op een landbouwkundig projekt in Toradja- land op Celebes, onder leiding van ir De Vries; een projekt dat onder an dere voorziet in de aanleg van proef velden en - tuinen. De Chr. Geref. jeugd heeft zich tot taak gesteld door middel van de gehouden ten toonstelling een gedeelte van dit projekt van de door het diakonaal bureau van de Chr. Geref. kerken uitgezonden ir De Vries daadwerke lijk te steunen en probeert daarvoor een bedrag van drie duizend gulden bijeen te brengen. Om dit voor elkaar te krijgen zul len in de komende tüd nog diverse akties worden gehouden zoals een „sponsor"-wandeltocht; een film avond met Amerikaanse verkoping en'een karweitjes-aktie. De tentoonstelling kon worden in gericht dankzij de medewerking van de zendingspredikant ds Bikker te Zeist en van het Tropenmuseum te Amsterdam. Een belangrijk deel van het geheel kreeg als onderwerp het Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Aan- en verkoop en bewaarneniing effecten SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur projekt van ir De Vries op Celebes. Bovendien werd in een kleurrijke stand de aandacht gevestigd op In donesië in het algemeen, en op de zendingshulp. De aktie van de jon geren kon men ook steunen door het kopen van een luisterbandje met op namen van het eigen jongerenkoor. Ds. Up den Velde (links) in gesprek met één der jeugdige initiatiefne mers. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Veel voorlichtingsmateriaal was bij eengebracht over ontwikkelingshulp en -samenwerking. In de filmzaal werd een documentair filmpje ver toond en bovendien was er een in stijl ingericht koffie- en theehoekje. Ds P. Op den Velde, die vrijdag avond met een enkel w.oord de ten toonstelling inleidde, sprak van een waardevol initiatief van de jongeren. Hij herinnerde in dit verband aan de woorden van Paulus: „Een ieder let- tè niet slechts op zijn eigen belang, maar ieder lette ook op dat van an deren". Bezoek Prov. Statenfraklies van D'66; P.v.d.A. en P.P.R. In het kader van een de gehele provincie omvattende reeks werk bezoeken zullen de provinciale sta tenfracties van D'66, P.v.d.A. en P.P.R. op 19 oktober aanstaande een bezoek brengen aan Brouwershaven Zierikzee en Westerschouwen. In de drie gemeenten zullen besprekingen plaatsvinden, waarbij onder andere aan de orde worden gesteld de ge meente klassifikatie; gemeentefonds uitkeringen en rekreatieve taken; werkgelegenheidsproblematiekver voer en onderhoud wegen; woonwa- genbeleid; ruimtelijke ordening en verkeer. De dag zal worden afgeslo ten met een openbare vergadering belegd door de Streekfederatie P.v.d.A., in de bovenzaal van het Huis van Nassau te Zierikzee. S.V. Z.S.C. '62 De trekking van de loterij die op vrijdag 19 oktober zou plaats vinden, daarbij georganiseerde feestavondje is door omstandigheden één week uitgesteld, en wordt gehouden op vrijdag 26 oktober a.s. HAAMSTEDE Ver. van Huisvrouwen Donderdagavond 18 oktober zal de bekende oudheidkundige de heer M. van Hoogstraten, verbonden aan het Tnstituut voor Stad en Landschap te Rotterdam een lezing met dia's hou den over „onze oude boerderijen". Deze lezing zal plaats vinden in de aula van de Gerefomeerde kerk te Haamstede. Brand in schuurtje Door nog onbekende oorzaak brak vrijdagavond brand uit in een schuurtje van de heer P. Thijsse aan de Kloosterweg. Doordat in het ge bouwtje ook o.m. olie en benzine aanwezig waren, ging dit in korte tijd geheel in vlammen op. Een cross brommer werd een prooi van het vuur. De brandweer van Haamstede, die spoedig ter plaatse was, wist de brand te blussen. Het korps van Re- nesse behoefde niet meer op te tre den. De schade wordt geschat op een bedrag van plm. f 2.000,De rijks politie stelt naar de oorzaak van de brand een onderzoek in. Collecte voor „De Fakkels bijeen" Onder leiding van mevrouw Beije- Ornee is door een tiental leden van de vrouwenvereniging „Priscilla" te Haamstede een collecte gehouden ten behoeve van „De Fakkels bij een". Deze collecte heeft het fraaie bedrag van f 423,56 opgebracht wat weer meer was dan het vorige jaar. Zowel collectanten als de milde ge versisters) worden dank gebracht voor de bijdrage welke zij hebben geleverd. ELLEMEET Bevordering Onze oud-dorpsgenoot J- op den Brouw is met ingang van 15 oktober 1973 bevorderd tot kolonel bij de Koninklijke Landmacht. OOSTERLAND Zendingsavond Oud Geref. Gemeente Op dinsdagavond 16 oktober a.s. zal er in het kerkgebouw van de Oud Ger. Gemeente aan de Burgem. v. d. Havestraat alhier een Zen dingsavond gehouden worden voor de Mbumo-zending. Als spreker hoopt op te treden ds. M. A. Mieras uit Krimpen a/d IJssel. Aanvang half acht. BRUINISSE Verbetering verlichting Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben bij besluit van 2 oktober het door de gemeenteraad van Bruinisse beschikbaar gestelde krediet voor verbetering van de openbare ver lichting in de Prinses Wilhelmina- laan goedgekeurd. Deze straat, tot dusver wat karig bedeeld wat de verlichting betreft, krijgt er zes lichtmasten bij en dat zal een zeer „verhelderend" effect hebben. De P.Z.E.M. is ook begonnen met de werkzaamheden voor het plaat sen van een aantal lichtmasten in de Mosselstraat (bij de 18 bejaarden woningen). Artsenwisseling De heer J. N. T. H. de Bruin, huis arts te Bruinisse en gemeentege neesheer gaat stoppen met zijn huls artsenpraktijk. Waarschijnlijk zal zijn opvolger dokter Buitendijk te Leiden per 1 januari 1974 de prak tijk overnemen. Dokter De Bruin komt te werken aan een universiteit. Ongeval op de Bru 12 Bij werkzaamheden, voor het weer viskiaar maken van de Noordzéekot- ter Bru 12 i nde haven van Stellen dam, werd de schipper de heer A. Jumelet uit Bruinisse door een neer.» vallend blok aan het hoofd getrof fen. Hij werd naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd,, waar men het raadzaam achtte hem in ziekenhuis Dijkzicht te Rotterdam te doen op nemen. Zeeuwse collecte De te Bruinisse gehouden Zeeuwse collecte bracht op f 464,47. Voor dit mooie bedrag (veel hoger dan an ders) komt dank toe aan de organi satrice mevrouw De Koning-Jumelet en de collectanten. In zaal van Chr. Geref. kerk Zierikzee duiveland Burgemeester afwezig durende deze periode waar. ELFMEET, 13-10. Vorige week vond een ouderavond plaats van de openbare basisschool te Ellemeci. De aanwezige 27 belangstellenden wer den welkom geheten door de voor zitster van de oudercommisie me vrouw Moelker. in het bijzonder burgemeester E. Baerends, wethou der J. Boot en secretaris L. F. van Wijck. Bij de bestuursverkiezing werd de aftredende heer Linders (herkies baar) m.a.s. herkozen. Niet herkies baar waren de dames De Graaf en Kristeljjn. In hun plaats koos de vergadering mevrouw Verloo uit Ellemeet en de heer Tuilen uit Scharend ij ke. Uit het jaarverslag van het hoofd der school, de heer Kievith, werd o.a. herinnerd aan de nieuwe start van de schoolkrant met geheel door de kinderen verzorgde interviews. De derde klas zal gaan deelnemen aan het schoolzwemmen te Zierikzee. Dat kan omdat het aantal leerlingen van de klassen 4, 5 en 6 nu kleiner is. De oudercommissie heeft bij de gemeente geprotesteerd in verband met het gevaar dat de kinderen lo pen op de weg van Scharendijke naar Ellemeet. Ged. Staten hebben echter afwijzend gereageerd. De heer Kievith hoopte dat er wat aan ge daan zal worden, voordat het nieuwe seizoen begint. Van de opbrengst ..oiicbollenaktie" zijn 6 tenten en biologielessen ge kocht. De schooltuintjes doen het erg goed al zijn er problemen tijdens de grote vakantie. He( hoofd der school vroeg de medewerking van de ouders om te voorkomén dat er vernielingen door de jeugd worden aangericht bij de nieuw te bouwen bejaardenwoningen. t Nadat was gepauzeerd dankte bur gemeester Baerends voor de ontvan gen uitnodiging. Voor de school is het belangrijk dat de sfeer tussen school ouderbesturen en de gemeen te goed is. De verantwoordelijkheid van de gemeente is groot voor de scholen, maar ook de oudcrcommis- sie als begeleidende groep is erg belangrijk. De gemeente kan niet voor goed onderwijs zorgen, maar wel bijstaan voor goede accomodatie en materiaal. De burgemeester deelde mee dat over ouderraad en schoolraad ge praat zal worden. Een schoolraad heeft meer bevoegdheden maar deze zijn soms alleen voor wettelijke for maliteiten. Het gaat volgens de heer Baerends niet om de gekozen vorm maar om de inhoud die aan ouder- of schoolraad wordt gegeven. Een mogelijkheid is ook samenwerking met andere scholen. Ouderparticipatie Mevrouw De Graaf vertelde hierna iets over ouderparticipatie. Op school helpt een viertal dames met het nakijken van sommen. Het spoor- of blokrekenen zoals dat heet is onderverdeeld in niveaus, de kin deren moeten 10 blokken in 5 weken afhebben. De ouders kijken de som men na of helpen de kinderen daar bij. Na beëindiging van zo'n blok worden de kinderen getest en krij gen zij een examen over de leerstof. Er worden nog enige ouders ge vraagd voor het nakijken en helpen. De onderwijzer, de heer Veijgen vertelde over het onderwerp „aan vankelijk lezen". De kinderen uit de le klas krijgen een leeslesje mee naar huis, met de bedoeling dat de ouders hiermee helpen. Na de herfst vakantie wil de heer Veijgen een openbare leesles geven voor de ou ders die kinderen in de le klas heb ben zitten en de toekomstige le klassers. Bij de rondvraag vroeg mevr. Elenbaas of er weer een oliebollen- aktie wordt gehouden. De heer Kie vith antwoordde dat er nog niet ov.ergesproken is maar dat dit wel weer het geval zal zijn. De heer Linders vroeg of er ouders zijn die gereageerd hebben op de woordrapporten die de kinderen van dc le klas hebben gekregen. De heer Linders en mevr. Fonteine hebben liever cijferrapporten. De hier Kievith gaf als toelichting dat het erg moeilijk is kinderen uil dc le klas te beoordelen en dat men dit beter kan doen met woordrap porten. De bedoeling is alleen voor dc le klas woordrapporten te ge bruiken. De heer en mevr. De Graaf wer den dank gebracht voor hun mede werking gedurende de tijd dat de klassen 4. 5 en fi gingen kamperen, en waarvoor zij hun vakantie offer den door mee te gaan als begelei dend echtpaar. BRESKENS, 14-10. Aan dc oever van de Westerschelde tussen Bres- kens en Hoofdplaats heeft zondag morgen een dijkval plaatsgevonden over een afstand van ruim 100 me ter. De dijk was in beheer en onder houd bij polder Hoofdplaat en nu bij het Waterschap het vrije van sluis. Het laat zich aanzien dat een verde re afkalving zal plaatshebben. De schade kan mogelijk een half miljoen bedragen. Na redding uit sloot werd boom noodlottig RAAI.TE. 14-1(1. De 23-jarige J. X. G. Pol uit Diepenveen (O.) is. na eerst uit een sloot te zijn gered, om het leven gekomen doordat hij tegen een boom reed. De beide ongelukken gebeurden zondagochtend omstreeks vijf uur te Heeten in de gemeente Raalte. Pol reed met zijn auto in een bocht rechtdoor, kwam in con sloot terecht, maar werd er met zijn wagen door omstanders uitgehaald. Hij reed ver der en botste tweehonderd meter verder tegen de boom. Hij was op slag dood. Geboren: 3. Johannes Marinus, z. van J. M. Bal en H. Goudzwaard, Oosterland; 16. Berlinda, d. van M. Huizer en J. Roos, Oosterland. Overleden: 3. Pieter Adriaan Lu- kus, 59 jaar, Ouwerkerk. Gehuwd: 7. Pieter Bal, 25 jaar en Adriaantje Neeltje Hendrika Rotte, 21 jaar, beiden te Oosterland, OUWERKERK Opbrengst collecte De collecte voor het geestelijk ge handicapte kind, verzorgd door en kele leerlingen van de openbare ba sisschool heeft opgebracht f 73,98. Ouderavond Op de vergadering van de ouder commissie van de openbare basis school is besloten, de jaarlijkse ouderavond te doen houden op maandag 29 oktober a.s. Kinderzorg-collecte De Kinderzorg-collecte over het 3e kwartaal 1973 bracht op f 92,22. An- dré Hage en Jonny de Jonge ver zamelden f 11,20, Ineke de Rijke f 22 Diana en Erna Bakker f 40,77 en Cora en Janet Kenters f 18,25. SPORT BADMINTON Wings I—Zierikzee I 5—3 Het gepromoveerde Zierikzee heeft vrijdagavond te Koudekerke in haar eerste wedstrijd in het nieuwe bad- mintonseizoen 1973-74, tegen Wings niet onverdienstelijk gedebuteerd. Immers, het team speelt nu in de hoogste klasse, maar bovendien miste Zierikzee in deze wedstrijd zijn sterkste speler, jeugdkampioen Gei den Reyer. Deze kan i.v.m. werk zaamheden de uitwedstrijden niet meespelen, wat een handicap is. Zie rikzee was verder genoodzaakt i.v.m. damestekort een beroep te doen op een tweetal enthousiaste dames van de B.C. Bruinisse, nl. mevr. Vleugel en mevr. Meijst. Samen met Ona Simmers en de heren Jan Job v. d. Zande en Dick Quartel vormen zij nu het eerste team. Het streven van het team is zich in deze klasse te handhaven en gezien het vertoonde in de eerste wedstrijd, is de hoop gerechtvaardigd. Wie verwacht zou hebben dat het team kansloos was en zonder set- winst zou terugkeren, had het mis; niets was minder waar. Twee dames- en kei partijen werden gewonnen en het moet vooral voor de Bruse dames een hoopgevende stimulans zijn. Ver der werd het gemengd dubbel Ona Simmers/Dick Quartel gewonnen en mevr. Meijst en Ona haar enkelpar tij. De heren kwamen er niet aan te pas. Al met al een niet onverdienste lijk resultaat. A.s. zondag trekt Zierikzee naar Terneuzen en a.s. woensdagavond speelt Zierikzee II uit te Goes tegen Pluumpje. HENGELSPORT Twee ondermaatse visjes voor „De Krabbe" BURGH, 13-10. Zaterdagmiddag werd voor de bestuursleden en de leden van de concourscommissie van de hengelsportvereniging „De Krab be" een hengelwedstrijd georgani seerd aan de Brouwersdam. Door de wedstrijdleiders de heren J. v. d. Bos en P. M. de Jonge werd hiervoor te 13.00 uur het startsein gegeven. Toen om 16.00 uur het eindsignaal klonk bleek dat er slechts twee ondermaatse vissen wa ren gevangen. Door de heer P. de Jonge werd m cafetaria De West hoek te Burgh de prijzen uitgereikt. De heer Th. Wessels sr. mocht hier bij de le prijs in ontvangst nemen, terwijl de 2e prijs naar de heer P. de Rijke ging. De overige prijzen wer den onder de deelnemers verloot. Na de verloting overhandigde de heer P. de Jonge aan de wedstrijdleider van de competitie de heer J. v. d. Bos een nieuwe signaalhoorn. Ten slotte sprak de voorzitter van „De Krabbe" de heer Th. Wessels een woord van dank tot de deelnemers en de organisatoren van deze dag. Vissen aan „De Punt" Zondagmorgen te 8 uur waren er 18 senioren en 8 junioren present aan „De Punt" te Wésterschouwen om deel te nemen aan de competitiewed strijd van de hengelsportvereniging „De Krabbe". Ook deze maal bleek de belangstelling van de vis bijzon der gering te zijn. Toen om 11 uur de wedstrijdleiders het eindsignaal lieten horen bleken er slechts drie bovenmaatse vissen te zijn gevangen. De uitslag bij de senioren ziet er als volgt uit: l. L. J. Steketee 340 pnt.; 2. Th. Wessels 210 pnt.; junioren: 1. Leo van Twist 51 o pnt. De volgende competitiewedstrijd zal op 4 novem ber worden gehouden aan de zeedijk bij de Westbout. Dit is tevens de laatste competitie wedstrijd van dit seizoen. Foor 55 jaar ZIERIKZEE. Strandvonderij. Recht hebbenden op een stuk scheepsdek van grenen hout, groot 3 bij 7 me ter, zonder merken, gevischt in de Hammen, en op eene beschadigde sloep, voor zoover leesbaar gemerkt „Huil", lang ongeveer 4 Meter, ge vischt in het Westgtit van de Oos- terschelde, worden voor de eerste maal opgeroepen, om zich aan te melden bij den Burgemeester van Zierikzee bij wien dit strandgoed is aangebracht. BRUINISSE. Alhier is beslag ge legd op een hoeveelheid aardappelen die men in oestervaten verpakt, trachtte te verzenden. ZONNEMAIRE. Verbetering van het Gemeenteraadsverslag. De hoo rnen bij de woningen van de heer v. P. en den predikant zullen dezen winter niet worden „Opgeruimd" doch „Opgesnoeid". ZIERIKZEE. (Adv.). Te Koop: Een beste Thoolsche Veerkar. Tevens een flink halfwas Smidsknecht gevraagd. BRUINISSE. Woensdag werd door een 30-tal visschers van Bruinisse, Yerseke en Tholen voor de hier lig gende oesterbank voor den wal dezer gemeente een mooie partij oesters gevangen. Daardoor hadden deze schippers, die geen mosselen of oes terpercelen hebben, een aardig voor deeltje, hetwelk welkom is. SCHOUWEN. Nu wij hier bij ge mis aan petroleum aangewezen zijn op het gebruik van carbid, thans in haast elke woning ingevoerd, blijkt er hieraan een toenemende schnarschte te zijn ontstaan. Moge er spoedig verandering komen ook te dezen opzichte. ZIERIKZEE. (Adv.). Zeep Surro gaat 10 cent per stuk. Prima heider- brandende Carbidlampen. OUWERKERK. Heden is onze ge meente een muziekcorps rijk gewor den. Het is opgericht met aanvanke lijk 20 leden. Nóg vier personen wachten op een instrument. Het ge zelschap zal staan onder directie van den heer C. A. S. DREISCHOR. Verleden week Vrijdag werd hier als gewoonlijk een rund geslacht voor de distributie. De hoeveelheid vleesch scheen ech ter niet toereikend, daar er nog veel liefhebbers stonden te wachten, toen de slager J. I. v. d. B. het voor „op" verklaarde. WASHINGTON. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft met 238 tegen 123 stemmen het wetsont werp goedgekeurd, dat de periode waarin de landspresident Ameri kaanse strijdkrachten in het buiten land kan laten vechten zonder toe stemming van het engres, tot 60 dagen beperkt. Spannend verloop competitie H.S.V. „Oostersehelde" ZIERIKZEE, 13-10. Zaterdagmid- middag vond bij de Westbout de voorlaatste competitiewedstrijd van de H.S.V. „Oostersehelde" plaats. De vangst was zeer afwisselend. De koploper van de competitie de heer G. T. Bakker wist slechts één onder maatse vis te vangen. De concurren tie is hierdoor wat dichterbij geko men, zodat op de laatste competitie wedstrijd nog een spannend slot volgt waar nog van alles mogelijk is.. De uitslag van de wedstrijd van afgelopen zaterdag luidt als volgt: senioren 1. B. d. Jonge, 669 pnt.; 2. L. D. v. Klinken, 538 pnt.; 3. W. Meerdink, 521 pnt.; 4. J. v. Herwij nen, 395 pnt.; 5. K. Seijbel, 332 pnt.; 6. D. Sies, 307 pnt.; 7. L. v. d. Berge, 303 pnt.;8. A. P. Kort, 234 pnt.; 9. A. Oole, 218 pnt.; 10. C. Hilleman, 211 pnt.; 11. G. Steehouder, 207 pnt.; 12. A. L .Mol, 194 pnt.; 13. A. Hanson, 193 pnt.; 14. mevrouw Copoolse, 163 pnt.; en 15. C. Schot, 162 pnt. De uitslag van de junioren luidt: 1. Ronny Timmerman. 619 pnt.; 2. Cor Seijbel, 387 pnt.; 3. Hans v. Schelven,182 pnt.; 4. Erik Schot, 134 pnt.; 5. Krijn van Klinken, 113 pnt.; De stand van de competitie luidt thans: senioren: 1. G. T. Bakker, 3249 pnt.; 2. D. Sies, 3150 pnt.; 3. A. H. Hanson, 2842 pnt.; 4. C. Seijbel. 2759 pnt.; 5. C. P. v. d. Werve. 2685 pnt.; 6. W. Meerdink, 2612 pnt.; 7. B. de Jonge, 2576 pnt.; 8 J. Revniers, 2447 pnt.; 9. A. Mol, 2404 pnt.flO. M. v. d. Wekken. 2366 pnt.; en 11. A. Kort 2346 pnt. Stand junioren; 1. Krijn van Klin ken, 4039 pnt.; 2. Ronny Timmer man, 2283 pnt.; 3. Henny de Koster, 1637 pnt.; 4. Jan Bolle, 1353 pnt.; en 5. Wim van Mourik. 1045 pnt. Op vrijdag 16 november zal de jaarlijkse kabeljauwwedstrijd plaats vinden, terwijl op 22 december de laatste en beslissende competitie wedstrijd zal plaats vinden. ATLETIEK MERKSEM. 13-10. Een Zeeuwse jeugdselektie trad j.l. zaterdag in het veld tegen de jeugd van de grote Antwerpse atletiekclub Olse Merk sem. De wedstrijd vond dit keer plaats in België en werd na een spannende strjjd door de thuisclub gewonnen. Bjj de jongens was dc eindstand 116-98 in het voordeel van Olse Merksem, bü de meisjes was het 99-93 in het voordeel van Zee land. zodat de totale eindstand met 209-197 in het voordcel van de Bel gische club uitviel. Er werden op deze atletiekmiddag, waar ongeveer 50 Zeeuwse en 50 Antwerpse jeugdatletcn aan deel namen. verscheidene topprestaties geleverd. Zeer in het oog springend was de 12,8 sec. op de 100 m voor het nauwelijks 13-jarig Middelburg se meisje Lilian Gillesen. Ook erg goed de 12.95 m met de 6 kg kogel van Leo de Pee van Delta Sport, de 6.27 m hij het verspringen van de zelfde atleet en de 2.25.7 sec. op de 800 m van de zeer jeugdige Karin de Nijs van Schelde Sport. Thea Kaaijsteker won het kogel stoten meisjes-B met een 4 kg kogel. Ze stootte 8.75 m. Clubgenote Marja Kouijzer werd 2e met 8.68 m. Ook sprong Thea Kaavsteker vér voor Zeeland, ze werd 2c met 4.75 m, ach ter Brigit de Nijs van Schelde Sport (5.06 m). Anita Kouijzer sprong goed hoog, n.l. 1.35 m bij de kadetten da mes ofwel meisjes C. Het D.S.-pupil- lenmeisje Michaëla Jongschaap ein digde ais zevende in haar 3-kamp: 60 m - hoog - ver, met resp. 10.4 sec., 1.00 m en 3.42 m. Joleen Doeleman uit Nieuwerkerk verbeterde in deze wedstrijd haar beste tijd op de 800 m meisjes B. ze eindigde met 2.40.7 als vierde na Brigit de Nijs van Schelde Sport en twee snelle Belgi sche meisjes. Van de vier Delta Sport-jongens won Leo de Pee een nummer, het kogelstoten jongens B. De 6.27 m bij het verspringen was een 2e plaats voor De Pee. Ad Fluijt werd derde met 12.0 sec. op de 100 m. John van Beveren liep z'n eerste 800 m in de goede tijd van 2.33.9 min. C-jongen Jos Geluk deed 5.21.5 min. over de 1500 m. Va nde zes estafette-nummers werden er dooi Zeeland drie gewon nen. nl. de 4 x 100 m meisjes C in 52.8, de 4 x 100 m meisjes B in de zelfde tijd, ook 52,8 sec. en de 4 x 100 m jongens B in de zeer goede tijd van 46.4 sec. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3