Frits doet weer blits op zijn nieuwe fiets. BEA WINT HET PLEIT PORION OPGEWEKTE VIERING TWEEDE LUSTRUM V.V.V.-BRU Wonderlijk Talmiddel voor vakman en gezin ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 4 oktober 1973 Nr. 21363 Receptie in restaurant Grevelingen BRUINISSE, 2-10. Ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan werd dinsdagmiddag 2 oktober, door de V.V.V. Briiinisse een receptie gehouden in het restau rant „Grevelingen" op de Grevelingendam. Op deze receptie heeft voorzitter, de heer C. Jume- let een herdenkingsrede gehouden, waarop hij de afgelopen 10 jaar de revue liet passeren. Hij memo reerde, de slechte verbindingen met overig Nederland, die in 1963 met Scliouwen-Duiveland nog bestonden. Het woord recreatie was in Bruinisse eigenlijk onbe kend. Het was „mosseldorp", al betekende dit niet dat men, zoals wel geponeerd, eigenlijk 50 jaar achter leefde'wat de tijd betreft. Juist door de mosselen was de weg naar overig Nederland, België, Frankrijk en Engeland altijd open geweest. Een middenstandsvereniging kende men in 1963 ai meer dan 30 jaar cn het was juist op een vergadering van de middenstand, dat voor het eerst gespro ken werd over het oprichten van een V.V.V. afdeling (oktober 1962). Naar aanleiding van een vraag van de heer Kleppe, op genoemde midden standsvergadering, werd een commissie benoemd bestaande uit de heren C. Bolijn. Ph. van der Est, C. Jumelet, J. W. Kleppe, W. Kik, J. Littooy, T. Muller, W. van den Ouden en wylen H. Roukema. De heren C. Jumelet, C. Bolijn en J. Pleune hadden reeds de volgende dag een onderhoud met bur gemeester C. H. van de Linde, die zij ook in de daaraan voorafgaande nacht al hadden aangesproken over hun plannen. Vrijdag 5 oktober, 22.00, Nederland I: Hit-Journaal. Met medewer king van Felicia Weathers. De Zeeuwse VW werd ingescha keld en op 8 november 1962 gaven zich 39 leden op. Eerste bestuursle den: C. Jumelet, voorzitter; C. Bo lijn, vice-voorzitter; J. Pleune, sec retaris; J. W. Kleppe, penningmees ter en lid Ph. van der Est. Op 23 maart 1964 werd de vereniging Ko ninklijk goedgekeurd. Veel lof had de voorzitter voor de medewerking van het Bruinisser gemeentebestuur. Zo kon in 1964 begonnen worden met het verhuren van noodwoningen in de recreatiesector, aanvankelijk twee stuks. In 1968 werden voor een som van plm. f 300.000,- de noodwo- ".ngen alle omgebouwd tot woningen voor de recreatie. In 1963 krreg men ook het eerste subsidie van de gemeente onder- voorwaarde dat ook de middten- standsvereniging eenzelfde bedrag beschikbaar stelde. Van de gemeen te kreeg men f 750,-, van de midden standvereniging eveneens en zo kwam men aan een startkapitaaal van f 1500,-. Het gemeentelijk sub sidie groeide tot f 3.000,- een subsi die die in 1967 niet werd aanvaard, wegens de toenmalige precaire toe stand van de gemeentefinanciën, een geste die zeer werd gewaardeerd. Op de eerste journalistendag, die in 1963 werd gehouden kwamen plm. 40 journalisten ui$ binnen- en bui tenland. Het organiseren van jour- nalistendagen werd iedere twee jaar herhaald. De „mosselfeesten" groei den uit tot fenomenale evenementen, andere attracties werden bedacht en georganiseerd. Protest Aan H. M. de Koningin werd op 21 augustus 1963 een protestschrijven gericht, omdat Bruinisse niet was opgenomen in het streekplan Schou- wen-Duiveland, dat verder geen jachthaven was geprojecteerd en, geen terrein was opgenomen voor bungalows en geen uitvalsweg van af de Grevelingendam naar Bruinis se geprojecteerd. De opening van de Grevelingendam op 1 april 1965 bracht voor Schou- wen-Duiveland en Bruinisse kansen mee op toeristisch gebied, die benut moesten worden. Hoe dat moest was een heet hangijzer, tussen de Com missie van Contact van de diverse gemeenten en de latere Streek WV De verhouding was dikwijls min der hartelijk. Later werd dit anders thans is er een prettige samenwer king. De VVV Bruinisse gaf de stoot Het bestuur van de jubilerende ver eniging V.V.V. Bruinisse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) tot het oprichten van de watersport vereniging „Bru" en het Wielercomi- té „Bru". Een prima kracht gedurende vele jaren was de in 1963 gekozen sec retaris de heer J. Pleune, maar hij moest om persoonlijke reden bedan ken. De penningmeester de heer J- W. Kleppe hield het 10 jaar vol. Propaganda-materiaal In 10 jaar werden 110.000 „folders" uitgegeven: 13.000 brieven verzonden 795 raambiljetten opgehangen; 8000 plattegrond en kaarten uitgereikt; 200 VVV wimpels verstrekt; 400 me dailles beschikbaar gesteld en 2200 lampions uitgedeeld. Aan adverten ties werd1 f 2807,- uitgegeven. Na deze terugblik wilde de voorzit ter ook vooruitzien. De WV wacht nog een grootste taak, als straks.de Wilmaproj ekten zij n verwezenlij kt op 140 ha. binnendijks terrein, als de jachthaven volgend jaar is geopend die 600 jachten kan bevatten en op de Plaat van Oude Tonge de dagre creatie vaste voet zal krijgen. Een VVV kantoor, met een vaste kracht de gehele dag geopend kan op korte termijn niet meer worden gemist. Burgemeester Hokken had met ge noegen naar de voorzitter geluisterd1, ook hij had evenals de voorzitter de archieven geraadpleegd en ook ver schillende van de genoemde feiten ontdekt. Vooruit kijkend wilde hij wel verklappen, dat de commissaris van de Koningin in Zeeland zich be reid) had verklaard de jachthaven te openen. In 1974 zal de tweede fase op de Krammer plaat (Plaat van Oude Tonge) voor het inrichten als dag recreatieobject worden aanbesteed, een reconstructie van de wegen over de Grevelingendam cn een parkeer gelegenheid voor 800 auto's werden aangelegd. Ook hij was van mening dat een VVV-post in het dorp dringend no dig is, het was hem wel opgevallen, dat voor het restaurant waarin men het jubileum vierde, de WV boven de gemeentelijke vlag woei, maar dat behoeft de goede samenwerking niet te verhinderen. De voorzitter de heer J. de Regt van de Prov. VVV had de groei van WV Bruinisse grotendeels meegemaakt en zich verwonderd over de spirit waarmee de zaak op Bruinisse wordt aan gepakt. De direkte benadering die hier schering en inslag is had zeker goed gewerkt. De heer J. H. Holm (Ouwerkerk) was eveneens verheugd over de gezonde ontwikkeling van de VW Bruinisse. Hij meende dat men op Bruinisse ook niet het principe huldigt, dat VVV, wat men noemt harde busi ness betekent, maar dienst aan de recreant, c.q. dienst aan het loeris- me. Evenementen De heer S. J. P. Jumelet, waarne mend voorzitter van de KVO afd. Bruinisse. wist. verschillende data, die in het overzicht van de voorzit ter en de burgemeester waren ge noemd. In 1958 was (naar aanleiding van een initiatief van de visserij- vereniging), de historische Kaat Mossel naar Bruinisse gekomen. In 1959/1960 was er een vlootschouw die klonk als een klok. In 1968 span de men de kroon met 35.000 toeristen in twee dagen. Uiteraard bestaat er tussen WV en KVO (Middenstand) een nauwe samenwerking en ver trouwde ook in de toekomst hierop Nadat burgemeester Hokken een tal schablonen had aangeboden, bood de lieer S. J. P. Jumelet na mens zijn KVO afdeling, de eerste stoel' aan voor het VW-kantoor in wording. De heer H. Groeneveld, hoofd van de chr. bassischool had in de klassen van zijn school een pei ling gehouden, om te zien wat de kinderen over VVV wisten. Dit on derzoek was niet bemoedigend. De letters VVV werden verbasterd1, tot. vele woordspelingen. De bestuurs leden werden niet naar verdienste gewaardeerd, men wist ook niet zo best dat achter vele feestelijke eve nementen waarbij ze zelf betrokken waren geweest, de arm van WV stak, die mede alles had mogelijk gemaakt, maar ©r waren gelukkig ook goede antwoorden. Laatste spre ker was de heer J. M. de Waad, die kort en zakelijk als vertegenwoordi ger van de ed. Middenstandsspaar bank, zijn felicitaties overbracht. De voorzitter beantwoordde alle sprekers, legde aan de burgemeester uit, 'hoe hij aan zijn toekomstfanta sieën kwam, dankte de heren de Regt en Holm, hoopte op de tot standkoming van een comité dat evenals vroeger in staat is, om goe de feestelijkheden te organiseren, toonde zich met zijn bestuur dikwijls teleurgesteld over de geringe deel name aan de evenementen diie voor de kinderen werden gedaan en dankte de heer J. M. de Waal voor zij kernachtige speech. Bloemen Er waren vele bloemen, maar het aantal bloemstukken, werd met twee fraaie stukken vermeererd, toen het bestuurslid D. Bal, namens zijn ove rige bestuursleden, dankte voor hun 10 jarig bestuurslidmaatschap. Twee meisjes (dochtertjes van be stuursleden) .reikten daarna onder applaus de bloemen over. Advertentie Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklame! Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen heglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek halkon dichten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn heter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN, PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORTON, de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme heohtkracht aan èlk materiaal, droog of voohtig, binnen of buiten, ook aan glasl Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 LANDBOUW EN VEETEELT Koiiijiicntenloonstelluig in Den Boscli DEN BOSCH, 3-10. Onder de naam „Euroshow" zal op vrijdag, zaterdag en zondag 24, 5, 26 en 27 januari a.s. in de Brabanthallen in Den Bosch de dertiende Europa ko- nijnentenloonstelling gehouden wor den, een internationale tentoonstel ling die ook pluimvee omvat en die een van de grootste is in Nederland. Duizenden dieren worden ingezon den. Nieuwe financieringsvorm bij coöperatie C.M.C. De Coöperatieve Mclkcentrale g.a. (C.M.C.) heeft besloten een nieuwe financieringsvorm binnen de coöpe ratie te introduceren. Door een door de C.M.C.-ledenraad goedgekeurde statutenwijziging is daartoe een risi codragende leden-reserverekening ingesteld. Van het saldo over het boekjaar 1972/1973 van C.M.C., waarin gecon solideerd opgenomen CMC/Melk Unie B.V., ad f 20 miljoen (v.j. f 15,7 mil joen) bij een omzet van f 606 miljoen (v.j. f 581 miljoen) werd f 2 miljoen op deze nieuwe reserverekening ge boekt naast f 1 miljoen op de alge mene reserve. De C.M.C.-reserves, inclusief herwaarderingsreserves stijgen daardoor tot ruim f 33 mil joen v.j. f 26 miljoen). De C.M.C. is de eerste coöperatie in Nederland, die op deze wijze het initiatief neemt tot versterking van de eigen vermogenspositie van haar onderneming. De nieuwe methode van eigen-vermogensvorming bij de C.M.C, voorziet er in dat C.M.C.- leden bij het bereiken van de 65- jarige leeftijd - en bij overlijden hun rechthebbenden - hun aandeel in het risicodragend eigen vermogen van hun coöperatie uitgekeerd krijgen in de vorm van verhandelbare waarde papieren en/of in contanten. MARKTBERICHTEN GOES, 2-10. Beursbericht Markt Goes. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon en franco leveringsplaats. Tarwe f 35,00 -f 35,50 per 100 kg; voex'gerst f 30,00 -f 32,00 per 100 kg; haver f 31,00- f 32,50 per 100 kg; groene erwten f 42,50-f 100,per 100 kg; schokke2-s f 42,50-f 95,00 per 100 kg; capucij- ners f 37,50-f 84,00 per 100 kg; brui ne bonen (grondvrij) f 65,00-f 98,00 per 100 kg. Exclusief b.t.w. In brouwgerst nog geen handel. Aardappelen Bintje, veldsgewas velvast, af boerderij op auto geleverd f 15,00- f 16,00 per 100 kg. Voederaardappe- len f 7,50 per 100 kg, afgehaald op auto geleverd. Exclusief b.t.w. Uien Onafgestaart op auto geleverd 20- 23 cent per kg. Exclusief b.t.w. Vlas Ongerepeld 31-39 cent per kg; ge repeld 41-49 cent per kg. Exclusief b.t.w. Hooi Weidehooi f 175,00 per 1.000 kg; lucernehooi f 200,00 per 1.000 kg. Exclusief b.t.w. Stro Tarwestro f 60,00 per 1.000 kg; gerstestro f 60,00 per 1.000 kg. Exclu sief b.t.w. 62 „Joop, beste jongen, ik pas niet bij jou. En het was me wat waard ge weest, als je dit niet gezegd had. Nu maak je het opnieuw weer moeilijk. Hoe moet dat nu met ons? Op school? Dat wordt op den duur on draaglijk. Ik was al blij, dat je me de laatste tijd een beetje links liet liggen. Ik dacht: nu hij hoofd is, ziel hij me niet meer staan en ik was er werkelijk content mee. En nu dit. „Bea, luister eens." zei hij op veel rustiger toon, nu het hoge woord eruit was. „Ik ga geen pogingen aan wenden om je te overreden. Ik ga ook niet proberen je te kussen. Je hebt eens gezegd: Ik ben Baarn niet vergeten en evenmin mijn divan, toen in Amsterdam. Welnu, ik even min. Ik heb mezelf geheel in mijn macht. Daarom ga ik meteen weg, zonder je zelfs aangeraakt te heb ben. Ik vraag niet dadelijk een be sluit. Denk er ditmaal eens rustig over na. he? Laten we zeggen: een week. Veertien dagen desnoods. Van daag over veertien dagen. Ja. dan kom ik je anwoord halen. Kan dat. Bea?" Ze dacht even na. Het voorstel was redelijk. Ja. ze moest dit maar eens een keer goed overwegen. Zeven en twintig was zc nog. binnen een paar maanden acht en twintig. Wil je een oude vrijster worden? Ze knikte. „Goed, ik zal het ern stig. heel ernstig overwegen. Omdat jij het bent. Over veertien dagen krijg je m'n antwoord." ..Dank je. Bea. dat is al heel wat. Meer dan ik verwacht had. En., in de school., je zult beslist geen last van me hebben. Ik zal me als heer gedragen. Ze keek naar hem en lachte vrien delijk. Je bent een paar jaar ouder Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 5 OKTOBER NED. I: De KRO is er vanavond om zeven uur met Cineac, een pro gramma met drie luchtige filmpjes, o.a. met Charlie Chaplin. Na lange afwezigheid keert na het journaal de serie Alias Smith en Jones terug op de buis, ongetwijfeld tot genoegen van veel kijkers. Nadat de kruit damp is opgetrokken vraagt Brand punt de aandacht, voor de aktuali- leiten, Om 10 uur begint het pro gramma Hit-journaal. In de eerste aflevering van dit nieuwe program ma houdt men zich bezig met de mu ziek tussen 1850 en 1900. Geen pop groepen dus ditmaal. Een greep uit de liedjes die vertolkt zullen wor den: My Bonnie lies over the Ocean, Deep River, The Yellow Rose of Texas, When the Saints go marching in, en zo kan men nog een tijdje door gaan. Van het verleden terug naar het heden via de rubriek Uit de Kunst, waarin aktualiteiten op het gebied van cultuur en kunst worden aangedragen. Met Teleac, waarin aandacht voor het wereldkampioen schap dammenwordt de- avond via Ned. I besloten. NED. II: Drie onderwerpen biedt de TROS tussen zeven en acht uur. Het eerste is een verhaaltje voor de jeugd, De Wombels. Hierna wordt aflevering vijf uitgezonden van de geworden, Joop, cn ook wat ver standiger. Dank je." Toen hij op straat liep, keek ze hem na. Is dat je aanstaande man, Bea van Laar? Je toekomstige brui degom? Durf je het met hem aan? Is hij het waard, dat je om hem je vrijheid prijsgeeft? Maar op dit ogenblik kon ze op die vragen geen antwoord geven. Bea was na het vertrek van De Bie ten prooi aan verwarde gevoelens. Houd je van hem? Houd je niet van hem? Bea, tel je knopen eens: ja, nee. ja, nee. Kolder natuurlijk. Bea, hij had haar helemaal uit haar evenwicht gebracht. Ze zou maar eens een wan deling maken, dut verzette de ge dachten een beetje. Vlug kleedde zc zich aan en ging naar buiten. Ze liep een eindje de weg op naar het station met de be doeling via een hinnenpaadje naar het dorp terug te keren. Even buiten het dorp stopte een auto bij haar. Verrast keek ze om en meteen blikte ze in het lachende ge zicht van Maas Zijp. ..Ha, die Bea!" Bea liep een paar passen terug en er kwam een zonnige glimlach op haar gezicht. Nee maar. dat is Maas. In je eentje aan het toeren?" Hij zette de motor stil en slapte uit. „Hoe vindt U .m?"T vroeg hij Zc keek hem. niet begrijpend aan. ..De wagen." verduidelijkte hij. Ze keek er even na liep er een keer om heen. „Niet gek. Van Han sen?" Hij grinnikte en slog op zijn borst, spaarcenten. Contant betaald. Hele maal eigendom, nou?" „Goeie, Maas, wat een kapitalist ben jij- Ga je 'm over een poosje serie Arthur. Tenslotte voor acht uur de start van een nieuwe serie, Ren je Rot, waarin Martin Brozius als presentator, twee teams van zesde- klassers van basisscholen elkaar in een vraag- en antwoordspel laat be kampen. En dat gebeurt dan hard lopend. Een uur nieuws over het Ne derlandse lied levert na het journaal het programma op Losse Groeven op, gepresenteerd door Chiel Mon tague. Voordat de TROS zijn pro gramma besluit met TROS-Sport kunnen we aflevering zes gaan zien van de sfeervolle serie De familie Strauss, waarin weer ontzettend veel gebeurt. Nu de beurt aan het 1KOR met de gedramatiseerde 'docu mentaire Spaanders, waarvan de eerste aflevering het probleem van het gewetensconflict behandelt. Op merkelijk is dat er uitsluitend ge werkt wordt met amateurs. VRIJDAG 5 OKTOBER NED I: 1945 Schooltelevisie; 1S.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 KRO-cineac; 20.00 Journaal; 20.20 Alias Smith and Jones; 21.10 Brand punt; 22.00 Hit-journaal22.55 Uit de kunst; 23.20 Journaal; 23.25 Te leac. NED. II: 1S.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 De Womb els; 19.10 Arthur; 19.30 Ren je rot; 20.00 Journaal; 20.20 Op losse groeven; 21.20 De familie Strauss; 22.10 TROS Sport; 22.50 Spaanders; 23.30 Jour naal. FEUILLETON DOOR HENK VAN HEESWIJK zeker inruilen voor een bus? Of een helikopter?" „Niks hoor. Het was m'n ideaal, een wagentje. Thuis heb ik het er ook wel eens over gehad. Maar va der wilde er nooit van weten: Kost teveel, was zijn slagzin. Dus kon het niet. Maar ik heb er acht maanden voor gespaard. En nu is-ie van mij." Hij keek trots naar zijn wagen cn Bea had behoefte om iets aardigs te zeggen. „Nou zeg, dat is dan even wat., mercer de autobezitter. Hebben al le VAD-chauffeurs en conducteurs een eigen wagen?" Hij keek haar lachend aan. „Kun je net denken. Een paar maar. Apro pos. ik was aan uw huisje.. Moord tent is dat geworden, zeg.Ik zou dat ouwe ding van de weduwe Drai ers er niet meer uit herkend hebben. Maar u was er niet." Bea keek hem verrast aan. „Moest je mij hebben?" Hij knikte en bleef haar lachend aankijken. „Ik dacht vanmorgen - ik heb vandaag een vrije dag - toen ik de wagen haalde: nu rijd ik met een naar Bea en nodig haar uit voor een ritje." „Goeie, dat vind ik aardig van je. j or gen," zei zc getroffen. „Dus u doet hel?" Hij opende het portier en wees met een sierlijke buiging: „Als hare majesteit dan zo vriendelijk wil zijn in te stappen.." Hoofdschuddend kroop ze in de kleine wagen en nadat Maas het por tier achter haar gesloten had. stapte hij naast haar in. Na enige tijd keek hij haar aan cn zei: „Wel, hoe rijdt-ie?" „Prima, Maas." wordt vervolgd» Advertentie Gewonnen in het Bio-tex Vlekken- festival. Stuur ook 'n gekke vlek naar postbus 8272, Amsterdam. Spelregels op Bio-tex verpakkingen. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 9