ERIC DE NOORMAN Onthutsend reisje naar Antwerpen KORFBAL Schouwen-Duivelandse Sportspiegel ^11 Rea(jy prduklief tegen Blauw Wit Barre voettocht van Nederlanders j Slechts enkele wedstrijden in het zondagvoetbul Schnoiulijke kreeg eerste neder laag te inkasscren Middelburg 111 kwam op gelijke hoogte met Zierikzee II. VOETBAL KNVB DISTRICT ZUID I Tengevolge van de talrijke regen buien waarop wij in het afgelopen weekeinde werden vergast konden er maar enkele wedstrijden voor hei zondagvoetbal doorgang vipden. In de 4e klas G zag SVC, tegen de ver wachting in, kans om Sprundel in eigen huis met 1-0 te kloppen, waar door zij naar de 2e plaats op de ranglijst konden oprukken. Roosendaal 3 3 0 0 16- 2 6 SVC 5 2 2 l 4- 2 6 D1VO 3 2 1 t) 5- 1 5 OD/O' 4 2 1 1 7- 3 5 Sprundel 5 2 1 2 5- 5 5 Steenbergen 4 2 0 2 6- 3 4 Kruisland 4 2 0 2 8- 9 4 Oudemolen 4 2 0 2 4- 7 4 VES'35 3 1 0 2 1- 6 2 Kaaise Boys 3 0 1 2 2- 5 1 DFS 4 0 0 4 6-14 0 mairc het genoegen om in de thuis wedstrijd tegen de reserves van Pa trijzen haar eerste winstpuntje bin nen te halen waardoor het cle rode lantaarn kon overdoen aan Jong Ambon II In de 4e klus H vonden twee wed strijden doorgang. De belangrijke ontmoeting tussen Clinge en Jong Ambon werd met 2-0 door de club uit Zeeuws-Vlaanderen gewonnen, waardoor zij momenteel de leiding stevig in handen hebben. Domburg werkte zich aardig op'door in eigen huis met 4-3 van Biervliet te win nen. S 4 4 4 Clinge 4 4 0 0 14- 4 Zierikzee 3 2 1 6- 2 Jong Ambon 3 2 0 1 7- 4 Domburg 3 2 0 1 8- 8 Corn Boys 3 2 0 1 3- 4 Noormannen 3 1 1 1 13- 6 RCS 4 1 1 2 6- 9 Biervliet 3 1 0 2 8- 6 Zeelandia 2 0 1 1 0- 4 Sluiskil 2 0 1 1 0- 4 Zeeland Sport 2 0 0 2 3- 6 Hansw. Boys 2 0 0 2 3-14 Renesse Dreischor Luctor II Walcheren II Robur Volharding Robur II Patrijzen II Zonnemaire Dreischor II DPS II Jong Ambon II In de 3e klas F bleef Zierikzee III op het sportpark Bannink met 5-2 de baas over Goes IV waardoor het al leen de leiding in handen kreeg. Zierikzee III Renesse II Volharding III G'oes IV SVOWK Kw. damme II Zierikzee IV 3 3 0 0 18- 7 6 2 2 0 0 18- 1 4 2 2 0 0 17- 2 4 3 111 10-11 3 10 10 1-11 10 10 3-3 1 2 0 11 4-7 1 AFDELING ZEELAND ZONDAGCOMPETITIE Ook in de afdeling gingen er in de zohdagcompeiitie maar enkele wed strijden door. In de le klas kreeg Schoondijke bij het bezoek aan Koe wacht zijn eerste nederlaag (2-0) in dit seizoen te inkasseren. Luctor Koewacht Hoofdplaat Walcheren Schoondijke Aardenburg Philippine R1A-W. Hulsterloo Lewed. Boys IJzendijke Patrijzen In de reserve le klas kwam Mid delburg 111 op gelijke hoogte met Zierikzee 11 en Breskens III door in de Zeeuwse hoofdstad met 2-0 van Hontenisse 11 te winnen. 2 2 0 0 5-14 3 2 0 16-14 2 110 4-33 2 110 5-43 113-4 3 0 13-2 2 0 12-2 2 0 12-2 2 0 11-4 2 2 0 114-51 2 0 0 2 2-50 2 0 0 2 1-50 3 1 2 1 2 1 2 1 2 1 Middelburg III Zierikzee II Breskens III 2 2 0 0 6- 0 4 2 2 0 0 15- 3 4 2 2 0 0 8-2 4 DE SPORTTOTO Utrecht-GA Eagles X Haarlem-PSV X AZ'67-Ajax X NEC-Telsfar X Amsterdam-Den Haag X Groningen-Roda JC X SVV-Veendam X VVV-Vitesse X Fortuna SC-Willem II X Heerenveen-Excelsior X Wageningen-Volend. X Volewück.-Fortuna VI X Helm. Sport-Eindbov. X Hansw. Boys IV 2 0 0 2 4-13 0 Patrijzen IV 2 0 0 2 1-17 0 Dreischor III 2 0 0 2 2-18 0 MEVO boekte zijn In de uitwedstrijd tegen SSV is het MEVO gelukt de eerste overwin ning in dit seizoen te behalen Gedu rende de le helft waren beide teams aardig aan elkaar gewaagd maar na de hervatting waren de oranjehem den overwegend in het offensief. Re ne Verwijs gaf MEVO met een uit stekend schot de leiding. 0-1, waarna de thuisclub er nog voor het ver strijken van de le speelhelft er in slaagde de balans in evenwicht te brengen 1-1. Na de rust gaf Ad de Jong MEVO weer voorsprong 1-2, waarna dezelfde speler de voor sprong veilig wist te stellen. Zaal training s.v. Delta-Sport-atletiek Vanaf 1 oktober verhuist een groot gedeelte van de atlatiektraining van S.V. Delta Sport van het sportpark naar de zalen in de Manhuisstraat en Raamstraat. Deze jaarlijkse winter- training vindt plaats volgens onder staand schema: Woensdag in de Manhuisstraat- zaal vanaf 18.00-19.00 uur. Pupillen vanaf 6 jaar, 19.00-20.00 uur. Junio ren vanaf 10-13 jaar 20.00-21.30 uur. oudere junioren en senioren Vrijdag in de Raamsraatzaal: tij den en leeftijden hetzelfde als op woensdag. Een buitentraining is er nog op el ke zaterdagmorgen vanaf half 10 tot 11 uur. Deze zal op verschillende terreinen plaatsvinden, waaronder „de Domeinen" (Westerschouwen) Is voor junioren en senioren toeganke lijk. Voor alle traningen zijn nieuwe aan meldingen welkom tijdens trainings- urén in bovengenoemde zaken. MOSKOU De Sowjet-Unie dat zelf meer graan invoert dan welk land ter wereld ook, is bereid aan India graan te lenen, zo meldt Tass. In India is door slecht weer een groot deel van de oogst verloren gegaan. Ada imn Tiggelhoven kijkt vol verwachting toe of haar schot succes zal hebben. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Een verdiende overwinning voor het veel produktiever en beter spe lend All Ready. Over het geheel ge nomen viel de tegenstand van het Klcetingse Blauw Wit wel wat te gen. Vooral aanvallend brachten de bezoekers er bitter weinig van te- reclht. In de. le helft domineerde All Rea dy volledig. Al na 5 min. spelen kon All Ready uit een door Leo Fonteine genomen strafworp de leiding ne men IrO. Na deze openings treffer bleef de thuisclub, het initiatief be houden en na een kwartier spelen gelukte het Leo Fonteine de voor sprong tot 2-0 op te voeren. Na de vakverwisseling zorgde Adrie Stout- jesdijk voor 3-0 waarna Henk Ver- meule een strafworp feilloos benutte 4-0. Gok in haar derde opstelling bleef All Ready het beste van het spel behouden. In de 34e min. werd het door een afstandsschot van Cor- i JUBILEUMFILM - MILJOENENFILM HILVERSUM, 20-9. Meer dan de helft van de bevolking van 12 jaar en ouder (54,5 procent) heeft op 4 september de film gezien, die Jan van Hillo voor de NOS-televisie heeft gemaakt in het kader van hei 25-jarig regeringsju bileum van koningin Juliana. Ook de waardering ums op merkelijk hoog: 81. Het spelprogramma „Een van de acht", dat die avond in aanwezigheid van de konin klijke familie vanuil de RAI werd uitgezonden, haalde een kijkdichtheid van 69 procent. Wat bijna overeenkomt met de kijkdichtheid voor de „nor male" „Een van de acht". Na half elf 's avonds keek overi gens nog 68„2 procent kijkers. De reportage van de rit van de koninklijke familie van pa leis Soestdijk naar de RAI in Amsterdam werd door bijna vier miljoen mensen op de te levisie gevolgd. Het teken der Joms 7. Als Eric omkijkt staart hij in het tanige gelaat van Wulfstan. de aa.nvocrder der Deen se boogschutters. Ais uit een stuk gehouwen staat het vierkant hoofd op de brede schou ders. Het jachtklecd van heel donker leer omhult een forse gestalte en de fletsblauwe ogen hebben een stekende blik. Om de korte, gespierde hals hangt een ket ting van vreemd gevormde stukken barn steen, zoals ook de andere Denen dragen. De boogschutter heeft zijn bovenlip opgetrokken rh zijn sterke, glanzend witte tanden blik keren In iets. dat een lach moet voorstellen. Nog vooraleer Eric op de weinig vriendelijke woorden heeft kunnen antwoorden, gaat de Deen verder: „Het zou jammer zijn. als de knaap een verre reis gemaakt had, want zijn kansen zullen, dunkt mij. niet groot zijn!"' Onderzoekend kijkt hij Eric aan. „Hij heeft inderdaad een verre reis achter de rug," antwoord do Noorman. „Doch wat zijn kansen betreft, Heer Wulfstan, zou ik U aanraden uw oordeel op te schorten tot gij hem hebt zien schieten!" Eric wil zijn weg vervolgen, doch Wulfstan laat zich door dit antwoord niet uit het veld slaan en loopt met de koning mee, vergezeld door zijn zwijgzame makker. „Is het geoorloofd naar do naam van deze jeugdige kampioen te vragen?" gaat de Deen onverstoorbaar verder. „Maar natuurlijk." knikt Eric enigszins ver baasd over deze ongewone belangstelling voor de jongen. Zijn naam is Knud Bjarnerson. de zoon van Jarl Bjarnar. Overigens heeft hij dezelfde leeftijd als mijn eigen zoon Erwin. die gc morgen eveneens in hot strijdperk zult ontmoeten." Met een korte hoofdknik laat Wulfstan het onderwerp varen en vraagt: ..Zijn alle deelnemers reeds aangekomen. Heer Koning? „Voor zover ik weet wel." antwoord Eric kort. De toon van de ander bevalt hem aller minst. Mogelijk zal er nog een enkele laat komer zijn. doch waarschijnlijk acht ik dit niet:" Verbeeld hij het zich, of glijdt er een lichte trek van teleurstelling over het gezicht van de Deen? Eric weet het niet, want even plotseling als ze verschenen zijn, gaan Wulfstan en zijn makker een andere kant op. Overal waar zij gaan, wijst men elkaar op de Deense kampi oenen, waartegen de eigen strijders het mor gen zullen moeten opnemen. Er wordt druk gefluisterd en alle hoofden wenden zich om. Doch de Denen trekken zich hiorvan niets aan. Enigszins onthutst staart de Noorman hen na. „Een vreemde figuur, deze Wulfstan." peinst hij. „Waar haalt een eenvoudige Deense boog schutter een dergelijke aanmatiging vandaan? Het is, dat de man mijn gast is. doch al te lang zou ik hem niet in mijn nabijheid willen hebben." Hij kan niet vermoeden dat Wulfstan's aan wezigheid veel langer zou duren, dan hem lief was SYDNEY, 29-9. De avontuurlijke, uit Nederland afkomstige Bob el» WJjjj JVlossel hebben nu reu barre Voettocht van 122 dagen dwars door Australië - waarbij zij in gezelschap van drie Australische meisjes een afstand van 2.100 km aflegden - hun einddoel bereikt: de Golf van Carpentaria in het noorden van het land. De groep, die in de voetsporen van een ongelukkig afgelopen expeditie uit de vorige eeuw als eerste deze tocht door het „dode hart" van Australië maakte, was op 20 mei uit Port Augusta, een havenplaats in het zuiden, vertrokken. De 37-jarige Bob Mossel uit Adelaide en zijn 35-jarige broer Wim - in 1958 met hun moeder uit Nederland naar Australië gekomen - hoopten aanvankelijk mid den aügustus en later op de nieuwe streefdatum 12 september de zee te bereiken, maar door pech en zware regens, die paden en ri vierbeddingen meermalen in modderpoelen veranderden, kwamen zij pas 19 september op hun bestemming aan. In de Woestijngebieden, waar zij een zandstorm moesten door staan, was de hitte zo verzengend dat zij alleen in de te koude nach ten de tocht konden voortzetten. Verscheidene malen moest het voedsel streng worden gerantsoeneerd tot de volgende bevoorra- dingspost. ry Kloet- van Nieuwenhuize 5-0. Vijf min. voor het verstrijken van de le speelhelft had Corry Kloet-van Nieuwenhuize weer met een af standsschot succes waarmee zij de x-uststand op 6-0 bepaalde. Al in de 2e min. na de thee werd het uit een doorloopbal va_n Leo Fonteine 7-0 waarna All Ready het wat kalmer aan ging doen. In de 20e min. wist Piet de Ronde uit een doorloopbal de korf nog eenmaal te doorboren waarmee hij de eindstand op 8-0 be paalde. Honden erven fortuin FORT LAUDERDALE, Florida, 29 -9. Drie en zeventig honden zullen een herenleventje krijgen na een gerechtelijke uitspraak over het tes tament van een olie-miljonaire. Na een gerechtelijke strijd die vijf jaar duurde, bepaalde een staatsrechter dat de vrouw, Eleonor RiChy, het recht had haar fortuin grotendeels aan haar honden ie laten. Toen het proces begon waren er 150 honden en was er een erfenis van vier miljoen dollar. Nu, 'vijf jaar later, zijn er 73 honden en 14 mil joen dollar. De rechter bepaalde dat het groot ste deel van de erfenis moei gaan naar de honden en dat de verwan ten twee miljoen dollar zullen krij gen. HENGELSPORT Hengel wedstrijd H.V.K.K. te Kapelle Op zaterdag 6 oktober a.s. vindt te Kapelle, op Zuid Beveland, een in ternationale hengelwedstrijd plaats in het kader om het kampioenschap van de Federatie Delta-Vissers. De wedstrijd vindt plaats in het Kanaal van Zuid-Beveland en het is voor het vijftiende achtereenvolgende jaar dat deze wedstrijd wordt geoi-gani- seerd. Ook voor de leden van de H. S.V. „Oosterschelde" is er weer ge- Natuurlijk is de naam General Mo tors een fabriek in het Belgische havengebied met tienduizenden ar beiders algemeen bekend. De Ford fabrieken maken er tractors. Men ziet ze staan in lange rijen, evenals de onafzienbare hoeveelheid perso nenauto's van Amerikaanse of Ja panse makelij, die in het havenge bied worden geassembleerd. Alle fabrieken brengen werk en welvaart. Dut is de keerzijde of zo men wil de eerste zijde van de me daille. In het havengebied van Ant werpen werkt één arbeider op 60 m- dat zijn er 160 per ha. En kom daar i?i de landbouw nu eens om? Ons ouderen zit toch altijd noch de schrik van de crisisjaren 1930-1940 in de benen, met zijn miljoenen werklo zen? Men kan het met lede ogen aanzien, wanneer men in de polders grenzend aan het Zeeuws Vlaamse polderlandschap de paarden en koeien nog ziet grazen om dan te vernemen dat over enkele jaren ook dit alles zal zijn verdwenen, voor de aanzet van het Baalhoekkanaal dat daar komt. Moet het Baalhoekka naal er dan maar niet komen? Het is moeilijk te beslissen en we tikken wat eerbiedig aan hoed of pet als we komen aan het Tijsmansdok en de Tijsmansbrilg, genoemd naar sche pen Tijsmahs, die zoveel heeft ge daan, voor de Antwerpse havenuit breiding, dat hij er aan bezweek. Wie het ziet wat hier in korte tijd tot stand is gebracht, krijgt wel res- pekt ook. voor de aanpak van onze Belgische buren. Hadden zij. al niet lang een tunnel onder de Schelde, toen Rotterdam er nog niet aan dacht. En mag men deze tunnel dan wel de konijnenpijp noemen, hij werd gevolgd door an dere tunnels als de Kennedy tunnel lang, breed en modern die weer een ander gedeelte van het havengebied ontsluit, of de tunnel die men onder de dokken gegraven heeft. Naast het grote Kruisschans dok, kwam weer een groter en moderner dok, het Churchil dok. De havenwerken van Antwerpen grijpen om zich heen als een inkhns, met zijn tentakels. Ze rijken tot aan Kallo en Ekeren en hebben het Belgische Zwijndrecht al gedeeltelijk opgeslokt. Dok na dok wordt gegraven, (dokken in de bin nenstad als zijnde verouderd ver dwijnen of worden gedempt) het door Napoleon gebouwde Bonaparte dok is nu aan de beurt, om te worden gedempt evenals Schippersdok, ko- lendok en andere Veemen, pakhui zen en fabrieken worden gebouwd. Meer werkgelegenheid, meer wel vaart dat is het wachtwoord. We zouden het later zien, bij de rond vaart door de havens, die eveneens in de België trip van de Heide Mij was in begrepen. We zagen ook het boven en onder elkaar gebouwde wegenkruispunt om de machtige E3 te bereiken (enig zins te vergelijken, met onze klaver bladen bij Oude Rijn en Hoevela ken). Wist U dat de E, een verkeersweg is, die 4500 km lang is en loopt van Lissabon tot Stockholm? En natuur lijk zagen we nog meer, want de Heide Mif is jaarlijks een goed gast heer. We reden langs Gent en ver poosden in Brugge. En de 16 gasten genoten ook in deze stad van een goed diner. Ook Schouwen-Duive- MOSKOU. Een Hof van beroep in Moskou heeft bijna twee jaar straf vermindering verleend aan de voor malige dissidenten Pyotr Yakir en Viktor Krasin, waardoor zij binnen een maand vrij zullen komen, zo is van dissidenten in Moskou verno men. land leverde weer zijn contingent gemeente en polderbestuurders, het zij nog in aktieve dienst, hetzij ge- pensioneerd, maar allen hadden wel een goede reis. De Heide Mij ver slaat de kunstobjecten op te zoeken, die men op de gewone huis, tuin en keuken trips niet ziet en daarom zijn deze reisjes behalve aangenaam ook leerzaam. S. A. J. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bodegraven: P. Ver- maat te Vlaardingen. Bedankt voor Nunspeet (toez.): D. Nijenhuis te Parrega-Hieslum; voor Barneveld: C. Vos te Amersfoort. Gei-eformeerde Kerken Vrijgemaakt buiten verband Beroepen te Heerenveen: W. J. v. d. Linde te Urk. Christelijke Gerefor-meerde Kerken Bei'oepen te Dordrecht: M. C. Ta- nis te Sliedrecht. Tweetal te Rotterdam-West: P. Sneep te Alphen aan de Rijn en M. VI ietstra te Werkendam. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Amsterdam-Centrum: Chi*. v. d. Poel te Yerseke. Baptisten Gemeenten Beroepen te Amsterdam: C. Leu- velink, evangelist te Hengelo (Ov.). Kwart miljoen van Geref. Werelddiakonaat UTBECHT, 29-9. Het Werelddiako- naat van de Gereformeerde Kerken in Nederland wil in eerste instantie een kwart miljoen gulden ter be schikking stellen van de kerken in Pakistan voor de hulpprogramma's die deze kei*ken hebben opgesteld na de overstromingsramp, die Pakis tan vorige maand zwaar heeft ge troffen. Dit bedrag hoopt men te kunnen geven uit de opbrengsten van de na jaarscollecte voor het Werelddiako naat in de Gereformeerde Kerken. De overstromingen vonden eerst plaats in het nooi-den van Pakistan, daarna ook in het zuidoosten. LANDBOUW EN VEETEELT Nieuwe financieringsvorm bij coöperatie CMC DEN HAAG, 29-9. De Coöperatieve Melkcentrale G.A. (C.M.C.) heeft be sloten een nieuwe financieringsvorm binnen de coöperatie te introduceren. Door een vrijdag ,door de C.M.C.- ledenraad goedgekeürde statutenwij ziging is daartoe een risicodragende leden-reserverekening ingesteld. Van het saldo over het boekjaar 1972/ 1973 van C.M.C., waarin geconsoli deerd opgenomen CMC/melk Unie B.V., ad f 20 miljoen, werd f 2 mil joen op deze nieuwe reserve-reke ning geboekt, naast f 1 miljoen op de algemene reserve. De C.M.C. is de eerste coöperatie in ons land die op deze wijze het ini tiatief neemt tot versterking van de eigen vermogenspositie van haar onderneming. LAND- EN TUINBOUW Nieuw argument voor najaarsbemesting Er zijn de laatste jaren al vele en goede argumenten aangevoerd, waarom het beter is de basisbemes ting hoofdzakelijk in het najaar uit te rijden. Een nieuw argument komt daar thans nog bij. Dit nieuwe argu ment spruit voort uit de nieuwe richtlijnen voor de kalibemesting op consumptie-aardappelen. Om het „blauw" tegen te gaan hebben de Consulentschappen voor de Akkerbouw al telkens geadviseerd een „toeslag" te geven op het alge mene advies, dat tot heden voor consumptie-aardappelen gold. Een advies plus een toeslag, daar zit i^ts scheefs in. Maar nu heeft men die toeslag geheel in de nieuwe „richt lijnen" ingepast. En dat lijkt beter. Er bestaat bovendien de neiging de kaligift voor het aardappeljaar dan maar meteen aan te passen aan de behoefte van het gehele bouw plan. En dan lijkt zo n gift soms erg hoog. In ieder geval hoog. om deze in één keer in het voorjaar te geven. Men kan dan twee dingen doen: alles In het najaar, of de helft nu en de rest in de chloorarme vorm straks in het voorjaar. Dit laatste geeft weliswaar twee werkgangen, maar biedt ook voordelen. Hoe dit ook zij, de nieuwe richtlijnen geven een nieuw argument om althans dc kali bemesting hoofdzakelijk te zien. als najaarsbomesting. Minder leerlingen bij landbouwonderwijs DEN HAAG. 29-9. Bij de scholen voor land- en tuinbouwonderwijs bedroeg het aantal leerlingen in hot schooljaar 1972 73 in totaal 21.750 en in hel voorafgaande schooljaar bijna 22.000. Deze daling werd ver oorzaakt bij het lager land- en tuin bouwonderwijs. Daar daalde 't aan tal van 12.950 naar 12.687 leerlingen, terwijl bij de middelbare en do ho gere scholen het aantal leerlingen juist iets toenam, nl. met 132 en 30 leerlingen. Tegenover 20.100 mannelijke leer lingen staan slechts 1650 vrouwe lijke leerlingen. Het aantal vrouwe lijke leerlingen was nu echter weer groter dan in het jaar ervoor. De gegevens zijn gepubliceerd door het Centraal Bureau voor de .Statistiek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5