Cato luistert radio MsftvK DFS WORSTELT MET ONGESCHIKT SPEEL TERREIN Fhilcense Junta verbiedt vak-verbond Beslissing H.V. „De Grevelingen" door visser het wist unox kippesoep 115 voor 105 Competitiewedstrijd H.S.V. „De Krabbe" Grond boren op speelterrein BURG-HAAMSTEDE, 26-9. Voor de tweede achter eenvolgende maal werd in het afgelopen weekeind in verhand met de droogte van de velden het gehele programma van het zaterdag- en zondagvoethal van de afdeling Zeeland der KNVB afgelast. Wie nu van de gedachte zou uitgaan dat alleen de droogte van de terreinen momenteel bij iedere vereniging het groot ste probleem vormt heeft het bij het verkeerde eind. Nog lang niet overal zit men met verlangen uit te zien naar de nodige hoeveelheid regen om de velden weer bespeelbaar te krijgen. Er zijn zelfs bestuurders (en ook wel leden) van een vereniging die niet zonder enige angst een eventuele regenperiode tegemoet zien. Bij de sportvereniging DFS te Burgh-Haairtstedc ziet men zich namelijk in de laatste jaren voor steeds grotere, problemen gesteld om het sportpark Van Zujjen gedurende de wintermaanden bespeelbaar te houden. In het vorige seizoen was het al zo droevig met de conditie, van de twee speelter reinen gesteld dat zij reeds bij de geringste regenval onbespeelbaar waren. Oorzaak nummer één is hierbij het feit dat dé drainage het volledig laat af weten. Aanvankelijk verkeerde het na de ramp door de Grond. Mij aangeleg de sportterrein in een voortreffelijke conditie. In de eerste jaren na de in. gebruik neming leek er geen vuiltje aan de lucht. Als andere terreinen in de wintermaanden al onbespeelbaar waren kon erop het sportpark Van Zuijen altijd nog sport worden be oefend. De autotochtone bevolking, ter plaatse uitstekend georieënteerd scheen in het ongelijk te zijn gesteld. Zij had namelijk beweerd, dat de structuur van de ter plaatse aanwe- wezige grond zich allerminst leende voor de aanleg van een sportterrein. Hoezeer zou dit bewaarheid worden. Met het verstrijken der jaren viel er in de winter maanden een duidelijke achteruitgang' in de conditie van het terrein te bespeuren. Doordat er zich direct onder de grasmat een prak tisch ondoordringbai'e plaat heeft gevormd welke varieert van 75 cm tot 1 meter ging de aanwezige drai nage steeds minder zijn taak vervul len. Momenteel is de situatie zo dat de funktic van het drainage net onder de speelvelden tot nihil is geredu ceerd, met alle gevolgen van dien. Bij een flinke regenbui is de boven laag in een minimum van tyd ver zadigd waarna men maar in alle rust verder moet afwachten tot het overtollige water door de metaal harde rug van grond wordt opgeno men. Het bestuur en de leden van DFS hebben zeer beslist niet het hoofd in de schoot gelegd. Lapmiddelen De voorzitter de heer R. Saman wees. hierop tijdens de onlangs ge houden jaarvergadering. Hij onder streepte toen tevens het unieke ka rakter van de vereniging, die zó'n 300 jeugdigen uit de gemeenten de gelegenheid biedt hun vrije tijd op verantwoorde wijze te besteden. Voor de nodige resultaten is het ech ter nodig, de beschikking te hebben over redelijk goed bespeelbare ter reinen. Met prikijzers heeft men nog enige tijd het terrein bespeelbaar kunnen houden, maar op den duur bleek dit niet afdoende te helpen. Het bestuur van de vereniging heeft zich intussen in verbinding gesteld met het college van b. en w. Twee maal had een bestuursdelegatie een gesprek met burgemeester H. P. Everwijn, die echter mededeelde dat - spijtig genoeg - de gemeente niet in staat is de vereniging op korte termijn te helpen. Ongeschikt Wat betreft het terrein bestaat een duidelijk rapport van de Grond- technische dienst van de KNVB, waai'in de gemeente met klem wordt ontraden nog geld in dit projekt te steken, daar de grondstruktüur to taal ongeschikt is. Als de gemeente er toch iets aan zou willen doen,gaat dit zeker f 30 a 40.000 kosten en dan bestaat er nog geen garantie dat het allemaal wordt zo het moet zijn. Dit risiko kan de gemeente niet nemen. De enige oplossing zou zijn het scheppen van een centraal sport complex voor Westerschouwen. In tussen hcéft het geen zin wie van de stuur een vaandeltje als dit mee Gewonnen in het Bio-tex Vlekkenfestival. Stuur ook 'n gekke vlek naar postbus 8272, Amsterdam. Spelregels op Bio-tex verpakkingen. SANTIAGO. 20-9. Do Chileense .junta heeft woensdag het grootste vakverbond van Chili verboden. Dit verbond, het centrale arbei dt rsvef bond, dat door socialisten en communisten wordt geleid, was een van de steunpilaren van de regerin- A'.ierde. zijn voorzitter, Luis Figue- roe, is minister van arbeid in deze regering geweest. Het verbond is verboden „omdat hot een organisatie met een politiek karakter was geworden en onder guitenlandse invloed was gekomen". De junta maakte ook bekend dat zij een plan heeft opgesteld om de economie van het land te verster ken en dat investeringen uit het bui tenland krachtens dit program met voorrang behandeld zullen worden, adere bijzonderheden werden nie ge geven. Wel werd door een woord voerder van de junta gezegd dat de Chilenen zelf de grootste offers zul len moeten brengen. Piet van Aartsen en Rinie Dijkman bezig met het boren van een gat. Er moeten er nog vele volgen. (Foto: Zie rikzeesche Nieuws bode) technische mensen destijds- twintig jaar geleden - verantwoordelijk is voor het uitblijven van een dringen de waarschuwing ter plaatse geen terrein aan te leggen. DFS zit met de brokken, maar legt het hoofd niet in de schoot. On der leiding van het bestuurslid de heer Kees van Es, hoofduitvoerder weg. en waterwerken is men tihans weer aan het werk met een grond -boor, beschikbaar gesteld door de heer M. van Dongen. Gaten .worden geboord met een doorsnee van 20 cm en een diepte van' ruim 1 meter. Deze gaten wor den .opgevuld met. mosselschelpen, die door enige leden meteen vracht auto van de firma Bom te Burgh te Yerseke worden gehaald en door de gemeente beschikbaar gesteld ri vierzand. Het horen is een moeizaam karwei. Drie personen hanteren de boor en dan komt er nog heel wat te kijken de boor door de spijkerharde grond te wrikken. Na boring van een gat is er een andere ploeg, die zorgt voor de afvoer van overtollige grond, terwijl weer een andere ploeg zorgt voor het opvullen met schelpen en zand. Te hopen is dat het DFS de nodige soulaas zal geven. SPORT VELDHANDBAL KNHV AFDELING ZEELAND zondag 30 september le Klasse (heren) Delta Sport-Haringman, 10.00 uur; Volharding-FortunaSlOS-Olympus 2e Klasse Delta Sport II-Haringman II 11.00 uur; GSC Il-Olympus II Marathon- Fortuna II. Junioeren (heren) Delta Sport-Marathon 13.00 uur; Operatie '71-Marathon II; GSC- Fortuna. 4e klasse Delta Sport III-Zeeland Sport 14.00 uur; DOW-EMM III; SIOS Il-Olym- pus IV. 2e Klasse (dames) Delta Sport-Marathon 12.00 uur; GSC II-Fortuna. Thuiswedstrijd voor Delta-Sporl Als het weer het toelaat zullen a.s. zondag 30 september niet minder dan vijf thuiswedstrijden door teams van Delta-Sport worden gespeeld. De dames van Delta-Sport komen legen het Vlissingsc Marathon in het veld. De verwachting is dat dc Zie- rikzeese formatie hun koppositie niet zullen verspelen. Heren I treden aan tegen lijstaan voerder Haringman. Een sterke ploeg Delta-Sport nog steeds niet volledig zal zich tot het uiterste verzetten. Heren II ontmoeten de reserves van Haringman. Ook al ranglijstaan- voerder. Een gelijk spel behoort lot de mogelijkheden. Heren III spelen fegen het eerste team van Zeeland Sport uit Vlissingcn. Dit team heeft nog geen wedstrijden gespeeld. Wel licht zullen de eerste puntjes voor de Zierikzeenarcn binnenkomen. De herenjunioron komen uit te gen de Marathon junioren. VLISSINGEN. De directie van Pc- chincy Nederland heeft woensdag in een open brief geprotesteerd tegen de negatieve verklaringen die de vakbeweging in Zeeland deze week heeft afgelegd omtrent de perso neelsvoorzieningen in dit bedrijf naar aanleiding van de voorgeno men uitbreiding van Peehine.v Ne derland in Vlissingen-oost. Unieke vakantie voor nierpatiënten SCHIPHOL, 26-9. Een groep van 41 nierpatienlen vertrekt op 5 okto ber a.s. van Schiphol per Transavia voor een unieke vakantie van veer tien dagen in het Duitse plaatsje Had Wiessec bij Munch en. Het is de eerste reis voor nierpatienten in hel buitenland (de langer dan vier dagen duurt. De patiënten, die geen nieren heb ben of waarvan de nieren niet func tioneren danken hun leven aan de kunst nier, die hun bloed van de gif tige afvalstoffen in het lichaam zuivert. Een behandeling aan de kunst nier moet om de drie dagen worden toegepast. KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeenten in Nederland BRUINISSE. Dinsdag 2 oktober, 's avonds 1-9.30 uur ds, S. Mallan te Vlaardingen, ZuuluiTikuanse dominee mag niel naar Nederland AMSTERDAM, 27-9. Eon bezoelc dat dominee C. F. Beyers Naude, di recteur van het Christelijk Instituut in Zuidelijk Afrika, aan ons land wilde brengen gaat niet door. De werkgroep Kairos, die in kerkelijk Nederland informatie verspreidt over de strijd tegen de apartheid in Zuid- Afrika, heeft woensdag uit Zuid- Afrika bericht ontvangen, dat het paspoort van dr. Naude werd inge trokken toen hij naar Nederland wilde vertrekken. Hij zou naar ons land komen uit ongerustheid over de polarisatie die hier de laatste weken is opgetreden rond de vraag of bui tenlandse investeringen al of niet uit Zuid-Afrika moeten worden terug getrokken. SCHEEPVAART Abida, 30-9 te Rotterdam verwacht. Acila, 26-9 te Bangkok. Acmaea, 25-9 te Purfleet. Ameland, 25-9 170 m N S.antp Do mingo. Area, 25-9 Santa Pt. naar Vuda Pt. Diloma, 28-9 te M. al Fahal ver wacht. - Diorie, 9-10 in de P.G. verwacht; Vlieland, 26-9 te Seattle. Visje met oen staartje BRUINISSE, 26-9. De wat rom melig verlopen grote sportvisdag, die op 7 juli te Bruinis.se, door de Hen- gclaarsvereniging „De Grevelingen" tc Bruinisse werd gehouden schijnt no een onaangenaam staartje te krij gen. De heer F. P..de Jong uil Uzen- d\jke, lid van de hengelaars vereni ging „Lukt het vandaag niet, dan lukt het morgen" uit IJzendjjke is namelyk van pl;n, met behulp van een advokaat, de eerste prys van de sportvisdag op Bruinisse (een auto) toegekend aan een mevrouw uil Ber gen op Zoom, te gaan opeisen, omdat de heer de Jong vindt, dat hem de eerste prfós rechtens toekomt. De heer de Jong was in dc wed- srijd toegewezen, door loling, waar hij zij>n hengel niet kon uitwerpen omdat daar ter plaatse palingfuiken da belemmerden. Door mevrouw van 't Hooff voorzitster van het wed- strijdcomité werd hem, met nog vijf anderen toen een andere plaats oe- 4bordenblikvan Door de hengelsportvereniging „De Krabbe" te Westerschouwen werd aan de zeedijk bij de Plompetoren haar 8e competitiewedstrijd van dit seizoen georganiseerd, waaraan door 20 senior- en 6 juniorleden werd deelgenomen. Van de zijde van de vis was de belangstelling bijzonder matig, daar maar 12 bovenmaatse en 1 onder maatse vis zich lieten verschalken, waardoor de controleurs het bepaald niet druk hadden met het meten en wegen van ed vis. De eerstvolgende competitiewedstrijd zal op zondag 14 oktober plaats vinden. De uitslag: 1. C. Makkus, 720 pnt. (2 vissen); 2. Chr. de Gröaf 580 pnt. (2 vissen); 3. M. A. van der Wielen, 410 pnt. (1 vis); 4. A. Boekesteijn, 340 pnt. (1 vis); 5. Th. Wessels sr., 200 pnt. (1 vis); 6. A. H. van Twist, 190 pnt. (1 vis); 7. A. van den Bos, 117 pnt. (1 vis). Junioren: 1. Leo van Twist, 350 pnt.; 2. Ad Provoost, 270 pnt.; 3. Jos Provoost, 150 pnt. Na acht wedstrijden ziet de stand in de competitie er momenteel als volgt uit: 1. L. J. Steketee, 4939 pnt.; 2. A. Boekesteijn, 4286 pnt.; 3. P. M. de Jonge, 3864 pnt; 4. C. Makkus, 3172 pnt.; 5. A. v. d. Bos, 3045 pnt.; 6. H. Boekesteijn, 2984 pnt.; 7. W. de Jonge, 2980 pnt.; 8. A. P. Deurloo, 2867 pnt.; 9. P. de Rijke, 2836 pnt.; 10. M. A. van der Wielen, 2324 pnt.; 11. Th. Wessels sr., 2257 pnt.; 12. J. van den Bos, 2249 pnt. Junioren: 1. Ad Provoost, 2096 pnt.; 2. Daan Blom, 1503 pnt.; 3. Jos Provoost, 1260 pnt.; 4. Leo van Twist, 1155 pnt.; 5. Suzie van Twist, 1028 pnt.; 6. Robbie van Twist, 886 pnt. gewezen, maar het gevolg daarvan was, dat nog 68 andere hengelaars ook een andere plaats gingen zoeken. Een veel betere plaats in de buurt van Scharendijke. Zij vingen veel meer dar. de sportvissers op de door loting aangewezen plaatsen, maar werden gediskwalificeerd, toen bleek waar zij gevist hadden, Niet toegeven Cok de heer de Jong behoorde- daarbij en daartegen gaat zijn be zwaar. Cp de plaats die hem bij lo ting was toegewezen kon hij niet vissen, dat wordt erkend, doordal hij een andere plaats kreeg. Het bestuur van de hengelsport vereniging Grevelingen denkt niet aan toegeven. Ze wil onder geen voorwaarde erug komen PP haar re glementair gc-nomen beslissing, die luidt, iedere deelnemer vist op de plaats die hem door loting is toege wezen. Cok de Deltafederatie geeft de hengelsportvereniging gelijk, want waarom gingen de vissers hun geluk beproeven, vijf kilometer van het wedstrijdparcours? Maar de heren IJzendijke en De Jong willen evenmin toegeven, zodat waarschijnlijk een rechterlijke be slissing hier uitkomst zal moeten brengen. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. De Amerikaanse minister van justitie, Elliot Richard son, heeft dinsdag bekendgemaakt dat hij bewijzen in het onderzoek tegen vice-president Spiro Agnew donderdag aan een grand jury zal voorleggen. SANTIAGO. Het nieuwe mili taire bewind in Chili heeft woens dag leiders van een neo-fascistische beweging vrijgelaten die door de vroegere regering van de marxis tische president Allende gevangen waren gezet. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat heeft dinsdagavond met 84 tegen vijf stemmen een voorstel aan genomen dat de vermindering van de Amerikaanse troepensterkte in Europa beoogt tenzij de Europese bondgenoten van de Verenigde Sta ten hun medewerking verlenen om het nadelige effect van deze strijd macht op de Amerikaanse betalings balans te verminderen. DURBAN. Negen mensen zijn om het leven gekomen en vijf licht ge wond geraakt toen een passagiers- trein en een goederentrein woensdag bij het station van Mondini in Zoe- loeland op elkaar in reden. NEW YORK. Er bestaat geen „plan Kissinger" voor het midden oosten. „Ik weet niet hoe ik de men sen duidelijk kan maken dat er wer kelijk geen plan van deze aard be staat". Dit heeft een woordvoerder van Ihet Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken woensdagavond meegedeeld. NEW YORK. De Amerikaanse mnister van buitenlandse zaken Henry Kissinger, zal ï-ond 20 oktober naar China gaan, zo is woensdag van officiële Amerikaanse zijde verno men. COMMISSARISBEZOEK AAN ZIERIKZEE (Vervolg van pag. 1) Delta Elektronica Via de Kapellsetraat en de Zuid- Havenpoort wandelde het gezelschap naar de nieuwe fabriek van Delta Elektronika aan de Vissersdijk, waar een rondleiding volgde met toelich ting van de directeur ir. C. Koop man. De commissaris was duidelijk on der de indruk van opzet en werk in deze moderne fabriek. Vooral punt daarbij vva§ dat veel werk wordt uit besteed aan de Sociale Werkplaats. De terugweg werd per auto ge maakt via Sas, Noord-havenpoort, Nieuwe Haven, Eerste Weegje, „Le vensstrijd" en plan West. Rond vijf uur was men terug in het stadhuis, waar verschillende ingezetenen aan de commissaris werden voorgesteld. Het damesprogramnia Mevr. van Aartsen en mevr. De Meester brachten woensdag een be zoek aan het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis, waar ze werden geïnfor meerd door de directeur de heer C. Langelaar en adjunct-direktrice Cortleve. Vooral mevr. Van Aartsen vond het bezoek informatief, daar zij zelf vroeger als verpleegster heeft gewerkt. In de middaguren vond een bijeen komst plaats in de ambtswoning van de burgemeester met de afdeling Zierikzee van de Zeeuwse Vrouwen raad. De verschillende vertegenwoor digsters van diverse vrouwenvereni gingen, aangevuld met maatschap pelijk werksters en de kapteine van het Leger des Heils, verstrekten in lichtingen over doel en werkwijze van de verenigingen, een brok in formatie uit de eerste hand. dat zeer op prijs werd gesteld. In de avonduren werd in het „Poorthuys" nog een gezamenlijke maaltijd gebruikt, waarmee het com- missarisbezoek een einde vond. Ir. C. Koopman wordt door burge meester De Meesier voorgesteld aan mr. J. van Aartsen. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 4