„INVOEREN NACHTUITZENDINGEN RADIO UITSTELLEN" EURQPfl- PflNTY Vrijheid verklaard voor Guinee-Bissau Overleg over de melk-prijs DRIE CHILENEN GEËXECUTEERD Commissaris van de koningin mr+ Jvan Aartsen bracht werkbezoek Stakingen in Argentinië W de zierikzeesche courant weelbij eerste kwaliteit rimpelloos passend Hl bilt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 september 1973 130ste jaargang Nr. 21359 WAARIN OPGENOMEN 1797- 1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255 na 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 14,50; per maand 5,per jaar 55,Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm,; „Succesjes" (max. 4 regels) 2,75. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 o/o B.T.W. In dit nummer: Toegenomen regio-belangslelling snijmuis Wens ondernemingsraad van de NOS HILVERSUM, 26-9. De ondernemingsraad vaii de NOS heeft het bestuur middels een motie gevraagd, de invoering van nachtuitzendingen ut te stellen. De ondernemingsraad is van oordeel, dat eerst de resul taten van de onderhandelingen tussen de vakhonden en de omroepleiding moeten worden afgewacht. Tevens wil men meer duidelijk heid omtrent de werktijden en se cundaire arbeidsvoorwaarden. De ondernemingsraad is tevens van mening, dat men over de nachtuit zendingen en de daaraan verbonden consequenties uitermate slecht is ge ïnformeerd. In art. 27 van de wet op de onder nemingsraden wordt bepaald, dat de bedrijfsleiding voor wijziging van werktijden de instemming van de ondernemingsraad dient te hebben. De ondernemingsraad kan op grond van de thans beschikbare ge gevens de instemming niet verlenen. Wel hebben woensdagavond de vak- Advertentie 89 DAK AR/ABIDJAN, 26-9. De be vrijdingsbeweging van Guinee- Bis sau (Paige) heeft tijdens een verga dering van de eerste volksassemble de onafhankelijkheid uitgeroepen. Dit is bekendgemaakt in een com munique van de Paigc dat woens dag in Dakar, de hoofdstad van het buurland Senegal, is gepubliceerd. De assemblee, die op 23 en 24 sep tember in bevrijd gebied in het oos ten van Guinee vergaderde heeft een staatsraad van 15 leden gekozen waarvan het voorzitterschap is toe vertrouwd aan de plaatsvervangend secretaris-generaal van de Paigc, Luiz Cabral. bonden en de commissie coördinatie arbeidsvoorwaarden (de onderhan- delingsdelegatie van de omroeplei ding) over de te verwachten situ atie gesproken. Motie De tekst van de motie, die de NOS -ondernemingsraad heeft aangeno men, luidt volledig „De ondernemingsraad spreekt haar verontrusting uit over de korte termijn, waarin de omroep wordt ge acht, uitvoering te geven aan een aangekondigde ministeriële beschik king terzake van een zendtijduit breiding radia van 42 uur per week. De ondernemingsraad verzoekt het bestuur van de NOS - gezien het feit dat de onderhandelingen tussen de vakbonden en de bedrijfsleiding nog niet zijn afgerond en er ook overi gens een geheel onduidelijke situatie omtrent de werktijden van het tech nisch personeel en overige secundai re arbeidsvoorwaarden beslaat - het invoren van nachtuitzendingen uit te stellen tot deze zaken voldoende zijn geregeld". DEN HAAG, 26-9. Het overleg over de prijsverlaging voor melk, die mi nister Lubbers mogelyk acht als ge volg van de revaluatie van de gul den is woensdag voortgezet. Zoals eerder deze week gemeld heeft het Landbouwschap geen bezwaar tegen een prijsverlaging van melk op zich zelf, mits er een voldoende compen satie in de inkomenssfeer komt. Het uitgangspunt van het overleg van de regering met het Landbouwschap was een prijsverlaging van twee cent per liter. Een dergelijke prijsverla ging betekent volgens het Land bouwschap voor de veehouders een gemiddeld inkomensverlies van 1500 a 2000 gulden per jaar. Het Landbouwschap zal heden (donderdag) antwoorden op ,de voor stellen van de minister. Volgens een woordvoerder van het ministerie van economische zaken is het niet onmo gelijk, dat er een andere prijsverla ging uit de bus komt dan de twee cent per liter, die het uitgangspunt waren. SANTIAGO, 26-9. Drie Chilenen zijn woensdag door een vuurpelaton terechtgesteld, nadat zij door een mi litaire rechtbank ter dood waren veroordeeld, zo is officieel in Santia go bekendgemaakt. Het waren drie jongemannen, die op 11 september, de dag van de mi litaire staatsgreep, op een ambulance van de politie hadden geschoten en daarbij een politieman hadden ge dood. Intensief dagje Zierikzee ZIERIKZEE, 26-9. Zeelands commissaris mr. J. van Aartsen heeft woensdag Zierikzee „gedaan", een dag- bezoek, gedifferentieerd genoeg 0111 een markantere indruk van de stad te krijgen, dan via de gemeente lijke briefwisselingen. De commissaris was in gezel schap van zijn echtgenote, mevrouw C. van Aartsen- Stap, die samen met de echtgenote van de burgemees ter, mevrouw R. M. de Meester - Bolt een eigen programma afwerkte. Bij het gezelschap bevond zich de chef van het kabinet van de commissaris mr. II. F. M. van der Heijden. De reis werd gemaakt via de Zeelandbrug. De commissaris bereikte rond tien uur - onder politie-escortc - het stadhuis in de Meclstraat, waar de provinciale gasten werden verwelkomd door het college van b. en w. Mevr. Van Aartsen kreeg by het betreden van het stadhuis een ruiker bloemen aai\geboden door de secretarie-ambtenares mcj. J. M. van Strien, niet „zo maar gekozen", want mcj. Van Strien is zelfs de jongste ambtenares in de provincie en toch al in het bezit van het diploma Gemeente-admini stratie A. Zierikzecs' precaire financiële toestand, stond toch een kop koffie toe, waarna commissaris en college zich terug trokken in de burgemeesters kamer. „Men ging in conclaaf", zei ge- meentesecretaris Van Ommeren er van en hoofdschotel van dit overi gens niet pauselijk onderhoud, was de gemeenteclassifikatie. waarmee Zierikzee behoorlijk omhoog zit. Het patroon van werkzaamheden, diensten en outilleringen in de ge meente is dus danig dat een op waardering van de classifikatie meer dan nodig is. Voorheen bestond deze, maar kwam te vervallen na het passeren van de 8000 inwoners. Het begeren gaat uit naar een waarde- ring op een inwonertal van 14 a 18000 inwoners, maar enige tevre denheid zou al bestaan met de inde lingscategorie 12 tot 14000 inwoners. Enquête j i 1 Voor Zierikzee is dit niet een plot seling opgekomen zaak. Reeds in 1972 werd een verzoek gedaan en om het verlangen te ondersteunen werd een zeer uitvoerige enquête gehouden onder talrijke Nederlandse gemeenten van vergelijkbare groot te. Geen dezer gemeenten (op de en quête werd uitstekend gereageerd) bleek over een zo wijdvertakte dienstverlenende funktie te be schikken dan Zierikzee. In dier voege was geen enkele gemeente derhalve met Zierikzee vergelijk baar. Ook het woon wó gen probleem kwam ter sprake. Nieuwe ontwikke lingen wijzen er op dat Zierikzee een te groot aantal woonwagens zal moeten gaan herbergen in de toe komst, omdat de idee van grotere regionale woonwagenterreinen wordt verlaten (Goes). Met 20 a 25 wagens komt Zierik zee onthand te zitten, temeer door de funktie van uitbetalingsgcmcentc, hetgeen impliceert dat de Sociale Dienst ook wordt ingeschakeld voor woonwagenbewoners, die elders in de regio vertoeven. De gemeente Zierikzee heeft voor zo'n opvang niet hef geëigende apparaat. Overbrenging van grotere aantal wagens is ook niet logisch, daar de werkgelegenheid op Zuid-Beveland duidelijk beter is dan in deze regio. Gesprek met de raad Na de besprekingen kwam de ge meenteraad - voltallig op de heer Doeleman na - aan bod. Ook de raadsleden sneden het onderwerp classifikatie aan en bleken gepor teerd voor een eenvoudige oplossing voor een uitvoegstrook bij het kruispunt Prov. Weg-Laan van St.- Hilaire. ZIERIKZEE. Zeelands commissaris mr. J. van Aartsen, in o.m. gezel schap van het college van b w - bezocht woensdag Zierikzee. Het gezelschap hier op weg naar de fa briek van Delta Elektronika. (Foto: Zicrikzoesche Nieuwsbode) ,/f Havenplein 7 - Zierikzee Weekmenu: ardenner ham met garnituur blokjes ossehaas „Stroganoff" chipolata bavarois a 17,50 Ta fel reservering: (01110) 2584 Ruimtevaartcentrum Houston. De Skylab II-astronauten Bean, Lous- ma en Garriot (v.l.n.r.) keerden met een rijke buit uit de ruimte terug op aarde. Zij maakten een perfekte landing in de Stille Oceaan. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Aalmoezen geven betekent zondigen, als het wordt uitge- i bazuind. 4 Talmud 4 Langduriger stond men stil bij het Havenkwartier, met het verkrot- tingsprobleem en de reconstructie, die vooral een financieringskwestie is. De lunch gebruikte de commissa ris met het college in het „Poort- huys" en in de middaguren werd aan de hand van een pas gereedge komen kaart de planologie van het Havenkwartier en het buitengebied aan de orde gesteld. Gewandeld werd daarna naar de Nieuwe Boo- gerdstraat, waar de bekendè geres taureerde Hendrik de Keyser-pan- den werden bezichtigd. Ook het Ha venkwartier werd bezocht (Venkel en Molenstraat). (vervolg pag. 4) BUENOS AIRES. 26-9. Argenti nië wordt verlamd door een algeme ne staking. Arbeiders in het gehele land gingen naar huis uit protest te- ge,n de moord op de vakbondsleider Jose Rucci, het hoofd van het alge meen verbond van vakverenigingen in Argentinië, dat drie miljoen leden telt. Volgens de Argentijnse politie heeft een man opgebeld, die zei ver antwoordelijk te zijn voor de moord op Rucci. De man zegt lid te zijn van het marxistische revolutionaire volksleger, dat maandag buiten de wet gesteld is. enkele uren na de grote overwinning van generaal Pe- ron in de jongste presidentsverkie zingen. VJAT W VI Verwachting tot vrijdagavond: Af en toe regen Veel bewolking en perioden met i-e- gen; tot matig of krachtig, langs de kust mogelijk tot hard of stormachtig toenemende wind uit zuid tot zuid west; minimumtemperaturen om streeks 11 graden, maxima morgen ongeveer 16 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturen: 0 tot 5 graden boven normaal. Max.-temperaturen: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 28 sept. Zon op 6.35, onder 18.25 Maan op 9.04. onder 18.35 Eerste kwartier: 4 oktober (11.32) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laag water 28 sept. 4.18 16.25 9.30 22.01 Springtij: 28 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 27-9. Het KNMI deelt mede: Op de oceaan is een sterke westelijke sroming tot stand geko men. Daarmee worden oceaanstorin gen zeer snel naar ons land gevoerd. In de nacht van woensdag op don derdag trok een front, behorend bij een van deze storingen van west naar oost over ons land. hetgeen overal met regen gepaard ging. Op Schiphol werd 144 mm neer slag afgetapt, terwijl op het licht schip Texel 23 mm werd opgevan gen. Intussen is een volgende occaandepressie nabij Ierland aan gekomen. In de loop van donderdag avond zal de bewolking op de na dering hiervan snel toenemen en kan er later weer regen vallen. Aan gezien de snelheid, waarmee deze storing zich verplaatst geleidelijk minder zal worden, ziel hel er naar uil, dal dit regengebied ons land pas later op de dag geheel voorbij zal zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 1