intermeubel ONDERNEMERS NIET GEPORTEERD VOOR HEEL JAAR STREEKNIEUWS Repatriëringsaktie in Azië ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Vrydag 21 september 1973 •- Nr. 21356 Zierikzee en liet verkeersplan ZIERIKZEE, 18-9. In een drukbezochte vergade ring van <le Stichting Onderncnierscentrale, gehouden dinsdagavond ,in Hotel van Oppen, kwam tot uitdruk king dat het proefverkeersplan dat sinds mei j.l. func tioneert, voor de Zierikzeese ondernemers, zo al niet zijn doel heeft gemist, dan toeli in ieder geval zoveel strnikelpunten heeft dat het als zodanig niet moet worden gehandhaafd. De vergadering was speeiaal belegd om de opinie en opgedane ervaringen van leden van de Ondernemerscentrale te peilen met het oog op een 24 sep tember te houden „hearing" in de Concertzaal door B. en W„ betreffende dit verkeersplan. De heer P. Verhage heette de aanwezigen op de tweede verga dering over dit onderwerp welkom en zei dat men moest trachten na vier maanden werken met de ingevoerde verkeerssituatie tot een zo unaniem mogelijk verslag te komen, dat dan bij de te houden „hearing" aan B. en W. zou kunnen worden uitgebracht. Poststraat en Melkmarkt De noodzakelijkheid van een voor motorisch verkeer afgesloten bin nenstad gedurende het hoogseizoen en top dagen werd ingezien, maar het afsluiten van de binnenstad ge durende het gehele jaar werd als funest zijnde voor de middenstand, gekritiseerd. Bovendien kleven aan het proef verkeersplan als zodanig verschillen de bezwaren, die waarschijnlijk niet alleen door de ondernemers, maar ook door de verdere bevolking, als belemmerend worden ervaren voor 'n goede doorstroming van het stads centrum. De heer Verhage had met enkele leden Goes bezocht waar men gezien de verkeerssituatie ook ge noodzaakt is op drukke dagen de binnenstad af te sluiten. Dit gebeurt hier door middel van afzettingen en tijdelijke wegomlegging, een simpe le doch doelmatige oplossing, die het overwegen waard is, volgens leden van de stichting. Met name de afslu-iting van Post straat en Melkmarkt wordt unaniem gezien als totaal overbodig, dit is ook met diverse metingen aangetoond. De Appelmarkt blijft een probleem. De Peterseliestraat, St. Domusstraat en Regenboogstraat zijn door de gro- ere verkeers intensiteit gevaarlijker geworden, en met name in de Hoofd poortstraat heerst door overbelas ting een onhoudbare toestand. Een verzoek van de heer J- Tuinman be treffende beveiliging van de „troit- toirs" op de Dam bij het Gravesteen was niet ingewilligd. Gp vragen of de blauwe zone op zondag kan komen te vervallen, en of de kramen op het Havenplein donder dags sneller kunnen verdwijnen, was tot dusver, althans in de praktijk, niet gereageerd. De algemene opinie stond niet afwijzend tegenover de oplossing van de problematiek in de zomermaanden voor de drukste stra ten, in hoofdzaak Mol, Dam, Appel markt en Havenplein. Het verder weren van auto's werd overbodig ge acht. Het blijft belangrijk dat de clientèleop simpele wijze het cen trum kunnen bereiken. Op de vraag naar ervaringen met het plan, in verband met een te geven verant woorde verklaring aan b. en w. kwamen de volgende heren met een brok problematiek naar voren: De heer Van Oeveren adhtte de Melk marktafsluiting vooral voor zwaar verkeer een probleem. De omleiding via de Nobelstraat brengt groter moeilijkheden met zich dan de routemogelijkheid van voorheen. Ook de heer J. Rentier was voor een open Melkmarkt; van de parkeerge legenheid hier wordt aanzienlijk minder gebruik gemaakt en ook hem waren de moeilijkheden bij zwaar der verkeer opgevallen. Hij was voor een tegenovergestelde rijrich ting in de Verrenieuwstraat en een open Melkmarkt. De heer J. Joppe sprak van gefrustreerde vakantie gangers die na over de Zuidwelle- brug te zijn gekomen, linksaf de pijl volgden naar Slabberswerf om van daar in een ware doolhof te raken. Er werd een hint gedaan voor een maximumssnelheid van 30 km en normale toegang voor auto's in de binnenstad en zelfs werd de opmer king geplaatst dat verkeer zichzelf wel regelt, dus waarom een afslui ting. mulier waaraan voldaan moet wor den. Bovendien bleken nadere in lichtingen verkrijgbaar bij de heer A. J. Poelstra op het secretarie. De heer M. de Looze stelde nog de vraag of in geval van brandgevaarlijk zijn van een bedrijf, het betrokken be drijf kan blijven draaien en of et- sprake zou zijn van een termijnin stelling waarbinnen het bedrijf aan gestelde eisen zou moeten voldoen. Verder de Weststraat De heer F. Verspeek had onthef fingen gevraagd en gekregen, maar vond deze toestand by tijd en vvyle bezwaarlijk. Het in onmogelijk voor een vrachtwagen die omstreeks zes uur 's morgens arriveert op dat tijd stip een laad of losvrybrief te kry- gen. Ily was tevens voor een par- keervrye Hoofdpoortstraat. Er waren vragen over aanrijdin gen bij de nu zwaarder belaste P. D. de Vosstraat en Zuidwellestraat van de heer A. Wijsman waarop men het antwoord schuldig moest blijven we gens gebrek aan 'informatie. De heer M. J. v. d. Boogaart achtte de af sluiting van de vroegere drukke in valsweg via de Westbrug, de brug is weliswaar smal maar daarna is de weg breed genoeg, een verkeerd be sluit. Waarom niet de mogelijkheid Weststraat in - Zuidwellestraat uit - benut? De tendens bleek over het al gemeen voor openstelling van de Westbrug voor inkomend verkeer, openstelling voor auto's van West straat tot en met Poststraat, en één- richingsverkeer rond de Varreput, waar op het'moment tweerichtings verkeer voor autobussen is toege staan. De Lammermarkt werd, evenals de P. D. de Vosstraat en de Zuidwellestraat in de huidige situ atie gevaarlijker geacht dan vroeger. Verder vond men dat met name de fietsende weggebruiker, op het ogen blik onnodig in het nauw wordt ge bracht. De houding van de politie in de afgelopen periode werd zeer soepel geacht maar men is bang dat bij het ingaan van een vaststaand plan, door moeilijke situaties de nodige klap pen zullen vallen. De voorzitter stelde in grote lijnen als voorlopige samenvatting de vol gende punten. Het akkoord gaan met de loopstraten op voornoemde druk ste punten in de binnenstad tijdens het hoogseizoen, openstelling West straat, Poststraat als invalsweg naar centrum, tevens het toestaan van fietsen in deze straten, en een omge keerde rijrichting in de Verrenieuw straat, naar het vroeger plan van mr. K. A. Keuning. De voorzitter drong aan op aanwezigheid bij de „hearing", daar juist het ageren van uit in de praktijk ondervonden pro blematiek in deze belangrijk moet worden geacht. De heer Bakker zal bij deze gelegenheid namens de Stichting Ondernemerscentrale het woord doen. De brandbeveiligings verordening Tweede agendapunt was een door aanwezigen ontvangen formulier aangaande de op 10 aug. jl. afgekon digde Brandbeveiligingsverordening die 13 aug. in werking trad. De ge stelde eis tekening van de kadastrale ligging schaal 1-1000 en tekening van plattegrond bedrijfsruimte schaal 1- 100 bleek makkelijker te realiseren dan men had gedacht. De kadastrale ligging kan worden overgenomen op het stadhuis en wat de tekening op schaal van de bedrijfsruimte aan gaat, mag volstaan worden met een schets op schaal. Raadslid de heer D. van den Doel maakte duidelijk dat het hier niet gaat om een besluit van b. en w. maar om een standaardfor- H.M. <le koningin naar Schouwen-Duiveland Wij vernemen dat Hare Majesteit koningin Juliana, in gezelschap van president Lioni van Italië op donder dag 25 oktober a.s. een bezoek aan Schouwen-Duiveland zal brengen. Het hoge gezelschap zal o.m. de Del tawerken in ogenschouw nemen. Ook zal Zierikzee worden bezocht. Excursie Natuur- en Vogelwacht De Natuur- en Vogelwacht Schou wen-Duiveland organiseert op zater dagmiddag 22 september a.s. voor haar leden en verdere belangstel lenden een excursie naar de terrei nen van het Staatsbosbeheer in het Dijkwater te Dreischor. Het betreffende gebied is dit jaar niet vrij toegankelijk geweest en waarborgt in elk jaargetijde inler- ressante belevenissen voor de na tuurliefhebber. Om 14.00 uur verzamelen de deel nemers zich halverwege de weg door het Dijkwater. ZIERIKZEE Adjudant Rijkspolitie Tot adjudant van de Rijkspolitie, groep Zierikzee is met ingang van 1 september benoemd I. C. Ardonne, voorheen te Koudekerke (Valkenis- se). Adjudant Ardonne is met name voor Duiveland geen onbekende. En kele jaren geleden had hij als op perwachtmeester Nieuwerkerk als standplaats. De P.I.T.-collecte De P.I.T.-collecte gehouden in de periode 10 tot 15 september heeft hier ter stede het fraaie bedrag op gebracht van f 1082,64. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale «ezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Jeugd-premiesparen 10 premie NOORDWELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. ZIERIKZEE. Gisteren (woensdag) middag omstreeks 3.00 uur heeft zich op de Julianastraat een fron tale botsing voorgedaan tussen een personenaiito en een vracht (bestel) wagen. Als gevolg van de botsing moest de bestuurder van de perso nenauto, C. J. K. uit Nieuwerkerk, getoond worden opgenomen in het Zweedse Rode Kruisziekenhuis. Ook de chauffeur van de vrachtwagen, J. v. d. K. uit Rotterdam werd ge wond, maar kon nadat in het zie kenhuis eerste hulp was verleend, naar huis vertrekken. Bij de botsing werd de personen auto onherstelbaar beschadigd; de vrachtwagen werd ernstig bescha digd. „Hearing" over verkeersplan De grote „hearing" over het ver keersplan, op inititatief van het ge meentebestuur, zal plaats vinden op maandag 24 september a.s. in de Con certzaal en dus niet in de vierschaar van het stadhuis, zoals aanvankelijk gemeld. Voor deze „hearing" is een groot aantal instellingen en verenigingen, overheidsdiensten, bedrijven, kerk besturen en politieke partijen utge- nodigd. Opening R.K. basisschool De aangekondigde kerkdienst bij gelegenheid van de ingebruikneming van de nieuwe R.K. Basisschool „St. Willibrordus" op morgen (vrijdag) 21 september zal wegens omstandighe den niet in het kerkgebouw kunnen plaatsvinden. Ook de aanvangstijd is gewijzigd. De dienst is niet om 10.30 uur in de kerk, maar om 10.45 uur in het Hervormd Verenigingsgebouw. Moeder- en kleutercursus (Ingezonden) De Groene Kruis Vereniging te Zierikzee begint een moeder- en kleutercursus in het wijkgebouw, Jannewekken op donderdag 4 okto ber a.s. Eerst zullen in een viertal avonden de zwangerschap, de geboorte en de zuigeling besproken worden, waarna nog vier avonden volgen, waarop al les wat de kleuter betreft ter sprake zal komen. Medewerkenden aan deze ongetwijfeld zeer leerzame cursus zijn mej. C. de Vries, districtsver pleegster, mej. E. Vooi-bergen, ver loskundige en mevr. Boorsma, diëtis te. Belangstellenden kunnen zich op geven in het wijkgebouw, telefonisch tussen 12.30 en 14.00 uur (01110) 2930 of persoonlijk in dezelfde tijd. Filmvoorstelling in de Concertzaal Zaterdag- en dinsdagavond aan staande wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond de Paramount- film „De Peetvader" met in de hoofdrol Marlon Brando. De film is gebaseerd op Mario Puzo's roman „The Godfather". Politiesuccessen op sportdag Op de jubileumsportdag korps wedstrijden van de rijkspolitie ge houden te Oirschot behaalde de wachtmeester J. van Elzelingen een 2e plaats op de 3000 meter hardlo pen in een tijd van 9.54.3. -Eveneens een 2e plaats op de 1500 meter in een tijd van 4.29.2. Het totaal klasse ment van het district West I waar onder de Rijkspolitie Middelburg kwam hierdoor op een 2e plaats. De wedstrijden vonden onder slechte weersomstandigheden plaats. WESTERSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Voor maandagavond 24 september is er een openbare vergadering van de gemeenteraad uitgeschreven. Na het afwerken van enkele in gekomen stukken krijgt de Raad een voorstel ter behandeling om met de Bank van Nederlandsche Gemeenten een vaste geldlening aan te gaan van f 750.000 met een looptijd van 25 jaar tegen 9 procent rente. Verder wordt voorgesteld de Ver ordening tegen schending van na tuurschoon door afgraving van ter reinen, vastgesteld in 1961 in te trekken nu er van de zijde van de Provincie een Ontgrondingswet in werking is gel reden die de zelfde materie behandeld. De verrassing in deze vergadering moet dan komen van het punt Ver der voorkomende zaken, daar het anders wel een zeer korte vergade ring zal worden. Trekking loterij restauratie Herv. kerk Zaterdagmiddag was het dan zo ver! We hadden Nelleke de Koning gevraagd om de trekking te doen. maar die had al een andere afspraak, die ze waar wilde maken. Nu mocht da. Van Leeuwen het doen. In te genwoordigheid van een afvaardi ging uit de kerkeraad werd zij ge blinddoekt en zo mocht ze „trekken". Begonnen werd bij de 19e prijs, ver volgens de 18e en zo door tot de le prijs. Zo bleef de spanning er in! Alle prijswinnaars hebben inmiddels hun prijs binnen, maar hier volgt dan nog een verantwoording: le prijs op 08603; 2e prijs op 02856; 3e prijs op 03387; de 4e 1 m 19e prijs op de nrs. 00657; 01554; 00612; 03184; 022P.9; 00036: 03615; 00291: 02335; 02388; 02400; 08714; 00074; 01401; 02803: 00040. Het bleek, dat de lootjes hun weg hadden gevonden niet alleen in Burgh en naaste omgeving, maar over het hele eiland en ver daar bui ten. E'gcnlijk zouden we iedereen, die één of meer loten gekocht heeft persoonlijk willen bedanken, maar dat kan niet. Hartelijk dank, lieve men en. voor uw medeleven! Het betekent, dat de restauratiepot met ruim f 3200.gespekt werd! SCIIARKNDIJKE Start damesgymnastiek Op donderdag 27 september a.s. hoopt de damesgymnastiek weer van start te gaan in het Gereformeerd Jcugdgebouw. Aanvang 20.30 uur onder leiding van de heer A. Lotto- boer. Leden vanaf lfi jaar zijn van harte welkom. BROUWERSHAVEN v De P.I.T.-collecte V den w( k werd In. Brouwers haven de jaarlijkse kollekte gehou- RENESSE. Bij elkaar opgeteld beschikt Schouwen-Duiveland over een aan tal fraaie historische kerkgebouwen. De foto toont het interieur van de kerk te Renesse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) den voor het Protestants Interkerke lijk Thuisfront. Deze kollekte heeft opgebracht f 65,57. Een dankwoord aan de mil de gevers, geefsters en collectanten, daar met aller steun het werk wordt gesteund van de krijgsmachtpredi- kanten en het werk van de militaire tehuizen. Auto contra vrachtwagen Woensdagmiddag plm. 12 uur had in Den Osse te Brouwershaven een aanrijding plaats in de bocht, waar vroeger 'het stoomgemaal stond tus sen een personenauto, bestuurd door mevr. O. v. S. uit Voorburg en een vrachtwagen bestuurd door B. te Re- nesse. Doordat de wagen van mevr. C. in de bocht wellicht een klap band kreeg raakte zij de macht over hel stuur kwijt en botste tegen de vrachwagen op. De auto werd zeer zwaar beschadigd. Mevr. S. bekwam geen letsel en kwam met de schrik vrij. De fotowedstrijd van 5 september In verband met de behandelings- duus van kleurendia's is de inzend- datum voor de fotowedstrijd van het 5 september jubileumfeest verlengd tot 13 oktober a.s. tot 18.00 uur. Het adres van inlevering is bij mevr. D. de Jonge-v. d. Linde, Markt 14 te Brouwershaven. De Oranjevereni ging maakt de wedstrijddeelnemers (sters) nog even attent op het vol gende; de wedstrijd staat open voor kleurendia's of kleurenfoto's van 6x6 cm of groter. Maximaal mogen per inzender drie foto's worden ingestuurd. Uit de in zending moet het 5-septemberge- bueren te Brouwershaven duidelijk blijken. Inzendingen in gesloten en veloppe met naam en adres op de buitenzijde. Goed de namen op de foto's of dia's vermelden. De jury- uitslag is bindend. ZONNEMAIRE De P.I.T.-collecte De collecte die in de week van 11 tot en met 15 september is gehouden ten bale van het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront, heeft in Zon- nemaire het bedrag van f 111.82 op gebracht. Alle gevers en geefsters, alsmede alle collectanten vriendelijk dank. BRUINISSE Tien jaar V.V.V. Dc afdeling Bruinisse van do Ver. voor Vreemdelingenverkeer gaal haar 10-jarig bestaan herdenken met o.a. een receptie. Deze receptie zal worden gehouden op dinsdag 2 oktober in het restau rant „Grevelingen" op de Grevelin- gondam te Bruinisse. Het bestuur van de V.V.V. hcefl in de 10 jaren van zijn bestaan een op merkelijke aktivitcit ontplooid en eigenlijk n ets nagelaten om Brui nisse bekendheid te geven. Samen met de Middcnslandscon- sulent voor Zeeland werden inder tijd contacten gelegd met de Ant werpse jachtclub, er werden vissei ij- dagen en journalistendagen georga niseerd en voor dc hier verblijvende toeristen of zomergasten werden al of niet in samenwerking met de lïiu- 7. ekvereniging „Nu met Hope attracties georganiseerd. De eerste bieten Nu de weegbrug wat de b etcnaf- voer betreft n'et meer functioneert, is het moeilijk van de eerste aange voerde suikerbieten te kunnen spie ken. Vast staat wel. dat de 1; nd- bouwer D. Kik te Bruinisse reeds vorige week woensdag zijn eerste bieten aan de dam van het perceel opstapelde in afwachting van de daar langskomende auto's die ze dan rechtstreeks naar de fabriek vervoeren. t j Eerlijke Amerikaanse NASHVILLE (Tennessee), 19 -9. Een 54-jarige weduwe, mevrouw Ida Valentineheeft een stukje zeep teruggestuurd naar een motel in Nashville, met een briefje erbij waarin zij zich verontschuldigt en zegt niet de bedoeling gehad te hebben te stelen. „Ik vond het in mijn tas. Daar moet ik hei per ongeluk in gestopt hebben. Neem het me alstublieft niet kwalijk". Het heeft haar 25 cent aan postzegels gekost om het terug te sturen. In de winkel kost zo'n stukje nog geen twee cent. Bill Maxwell, directeur van het hotel, vond het „hartver warmend dat er nog een eer lijk mens bestaat". Hij zou wel graag willen dat anderen hem gelijksoortige brieven sturen, degenen die dit jaar zeven kleurenlelevisieloest ellen, 2.700 drinkglazen, 2.400 bad handdoeken. 2.100 gewone handdoeken, 3.600 washandjes, 30 kussens en 17 beddespreien hebben meegenomen. RAWALPINDI, 19-9. Woensdag, begon een enorme actie waarby cir ca 300.000 Pakistanen, Bengalezen en Bihari's zullen worden gerepatri eerd. die sinds de Pakistaans-Indiase oorlog van 1971 op diverse plaatsen gevangen worden gehouden. Het gaat om ongeveer 70.000 Pa kistaanse militairen, 5.000 politic mannen en 15.000 burgers die door India werden vastgehouden en circa 200.000 Bengalezen die in Pakistan zitten. Uit Bangla Desj zal voorts een „aanzienlijk aantal" niet-Bengalezen naar Pakistan worden overgebracht. Het repatricringsakkoord is op 29 augustus in Nieuw Delhi gesloten na moeizame onderhandelingen die ver scheidene malen het gevaar liepen te worden afgebroken. Nieuw aangekomen mooie poefs n leuke frisse kleuren Kubus model Rond model Zeshoekig model meelstraat 31 zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3