JAC.HERMANS PRIJSSLAG Er staat heel wat op programma van schaakver. „Zierikzee" Wtarslaat dat nou op? bij Federatie van onderwijsvakorganisaties Bietencampagne op Schouwen-Duiveland De achterlijkheid in de Ver. Staten 617de Staatsloterij Uitslagen „stuurvrouwen"-wedstrijd zeilvereniging „Dordrecht en omstreken" INGEZONDENSTUKKEN Klein legert ie Belangrijke jaarvergadering ZIERIKZEE, 11-9. De schaakvere niging „Zierikzee"' hield in het „Iluis van Nassau" de jaarlijkse algemene ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. J. van den Ende, openda de matig bezochte vergadering. Na goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering werden een aantal mededelingen ingelast door de voorzitter. Op zaterdag 22 september wordt door de Zeeuwse Schaakbond een jeugdkamp Zee- land-België in de „Graanbeurs". Ho ge Molenstraat te Zierikzee georga niseerd. Een 40-tal Belgische jeugdschakers (tot en met 19 jaar) zal het opnemen tegen 40 Zeeuwen. Deze jeugdkamp wordt georganiseerd in hot kader van het 40-jarig bestaan van de Zeeuwse Schaakbond en het lüO-ja- rig bestaan van de Koninklijke Ne derlandse Schaakbond. Bego. nen wordt om ca. 14.15 uur. In het ka der van dezelfde jubilea wordt i p 13 oktober te Goes een seniorenwed strijd Zeeland-België georganiseerd. Op vrijdagavond 16 november wordt door de schaakvereniging „Zierikzee" en de schaakvereniging „T.O.G." te Bruinisse een simul.uan- séance georganiseerd met als simul- taangever niemand minder dan in ternationaal schaakmeester en oud- Nederlands kampioen Hans Ree. Ge speeld wordt in het „Huis van Nas sau" te Zierikzee. Veertig schakers kunnen meedoen. Na goedkeuring van het jaarver slag besloot de vergadering akkoord te gaan met het handhaven van het vorig jaar ingevoerde systeem voor de kompetitie van de Zeeuwse Schaakbond. De penningmeester, de heer J. A. J. van der Made, legde hierna zijn jaarrekening voor aan de vergade ring. Deze rekening vertoorde een klein nadelig saldo. De kaskontrole- kommissie, bestaande uit de heren Hendrikse en Kamp. bracht verslag uit van haar bevindingen, waarna de penningmeester décharge ver leend werd. Contributieverhoging Het voorstel om de koritribu.tie te verhogen ontmoette sympathie. De vergadering ginger na uitvoerige diskussie mee akkoord de kontribu- tie voor senioren met f 1.op f 4, per maand te brengen. De kontribu- tie voor junioren werd met f 0,50 tot f 2,per maand verhoogd. De begroting werd hierna goedge keurd. Deze vertoont een klein voor delig saldo. De vergadering besloot weer met een tiental en een achttal mee te doen aan de kempetitie van dc Zeeuwse Schaakbond. In Zierikzee I werden opgesteld de heren Van den Ende,, Nolet, Scheele, Vleeshouwer, Overbeeke, De Spirt, Versteeg, Uil, A. M. van dei- Westen. Hendrikse, Van der Made en Wiebols. De overige spelers zul len worden opgesteld in Zierikzee II. Als wedstrijdleiders zullen optreden: Advertentie Uhoort er volgendexueek meer van EELDE. Te Eelde arriveerde de eerste van de zes door de Rijkslucht vaart School bestelde Cessna Cita tion's op het vliegveld. Deze zeer ge luidsarme toestellen zijn bedoeld als opvolger van de Moran Saulnier 760 B, die thans nog bij de opleiding in gebruik is. voor Zierikzee I de heer C. J. M. Nolet en voor Zierikzee II de heer J. A. J. van der Made. Een heet Hangijzer bleek de huis houdelijke kompetitie. Deze kon ook het afgelopen seizoen weer niet af gemaakt worden, ondanks het feit dat met twee groepen werd gespeeld Het bestuur stelde daarom voor in drie groepen te spelen. Verder stel de het bestuur voor een sanktie in te stellen bij het niet opkomen. De schaker die verhinderd is. zal dit tijdig moeten doorgeven aan zijn te genstander en de kompet it iel cider. Doet hij dit niet. dan zal hem een reglementaire nul worden toegekend Cv er dit laatste werd heftig gedis- kussieerd. Het bestuur bleef bij het ingenomen standpunt en de verga dering ging tenslotte akkoord. De in deling van de kompetitie bleek een onoverkomelijk struikelblok. Met name de heer A. de Spirt pleitte sterk voor het instellen van één groep en wees elke andere indeling af. Dit standpunt werd ondermeer door sekretaris Huib Uil bestreden. Hij wees op de ervaringen met deze docr de heer De Spirt voorgestane indeling in vooigaan.de jaren. Door bijna alle leden werd deelgenomen aan de diskussie. Tenslotte ging men, op voorstel van de voorzitter, over tol stemming. Een grote meerder heid stemde voor één groep. De heer C. G. Overvveel verklaarde zich be reid als kompetitieleider op te treden Overeenkomstig de statuten trad het gehele bestuur af. Alle bestuurs leden stelden zich herkiesbaar en werden allen herbenoemd voor één jaar. Na de rondvraag sloot de voorzit ter de vergadering. De papiei-en moesten plaats maken voor schaak borden en schaakstukken. 21 september—22 december De bietencampagne, die 24 septem ber zal aanvangen wordt uitge smeerd over 13 weken en eindigt 22 december. Behalve deze 13 campag- neweken is er een voorleverings- week van 17 tot 22 september. Voor leveringen in de voorleve- ringsweek of in de eerste twee cam- pagneweken. wordt aan de bieten» telers - contractanten van de Suiker Unie- een premie gegeven van f 8, per ton voor suikerbieten geleverd op 17 en 18 september, van f 6, voor bieten geleverd op 19 t/m 22 september, van f 4,voor bieten ge leverd van 24 t/m 29 september en van 1 t/m 6 oktober. De voorschotprijs van de bieten bedraagt f 55,per ton netto voor bieten met een gehalte van 15 °/o of hoger. Er worden naar gelang van de le vering gedurende de campagne we ken vier voorschotten uitbetaald. De definitieve afrekening zal in januari 1974 plaatse hebben. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LUNTEREN. Op de Vefcwe bij Lunteren is een illegale stortplaats voor lijmstoffen ontdekt. Tegen de pachter van het terrein, een inwoner van Ederveen, is procesverbaal op gemaakt. DEN HAAG. Inbrekers hebben uit de rooms-katholieke kerk aan de Van Limburg Stirumstraat in Den Haag een antieke klok ter waarde van f 25.000 gestolen. ROTTERDAM. Sinds afgelopen zondagavond worden twee Rotter damse meisjes vermist. Het zijn In- grid Rouwet (11) en Therese Zwij- nenburg (13).' De politie, die een speuraktie naar het tweetal is be gonnen, vermoedt dat de meisjes sa men zijn weggelopen. HEERENVEEN. De mede-directeur van het Heerenveense ziekenlhuis, die tijdens zijn artsenpraktijk in Gorredijk bijna een half miljoen gulden teveel declareerde bij de zie kenfondsen is bereid de vordering die hem is gestuurd te betalen. DEN HAAG, 11-9. De werkloos heid is in augustus gestegen. Het voor seizoen gecorrigeerde werk loosheidscijfer nam in augustus toe met 1000 tot 124.700. Dit blijkt uit gegevens van het ministerie van so ciale zaken. DEN HAAG, 12-9. De onderwij zersorganisaties, die al samenwer ken in de drie grote ambtenarencen- trales, hebben besloten samen te gaan in een Nederlandse federatie van ondervvijsvakcentrales. Daarin zijn nu 96.000 onderwijs krachten van de 117.000 georgani- seerden bij het primair en voortge zet onderwijs bijeen. In totaal wer ken er in deze sector 143.000 mannen en vrouwen. De organisatiegraad werd met 82 procent buitengewoon hoog genoemd. Door dc nieuwe federatie bestaan de ANGF (Algemeen Nederlandse Onderwijzers Federatie) en het Ne derlands Verbond van Directies en Leerkrachten bij het Beroepsonder wijs- en Consulenten bij het Leerling wezen niet meer. r Waar altijd gezegd wordt, dat de zon de suiker in de bieten brengt wordt gerekend op een hoog suiker gehalte, maar als gevolg van de met het mooie weer gepaard gaande droogte wordt gerekend met een lage kilo-opbrengst. Voor een gehalte bo ven of beneden de 16 wordt f 5,82 per procent suiker gerekend. ARNHEM. De gewone onderhouds kosten aan burgemeesterswoningen in Gelderland mogen niet meer op rekening van de gemeente worden geboekt maar moeten door de bur gemeesters zelf worden betaald. G.S. van Gelderland achten dit redelijk cmdat ook de „normale huurders" hm klusjes zelf moeten betalen. DEN HAAG. De directie van Vr'e- desteiri heeft verklaard dat er geen sprake is van de sluiting van Vre- destein-bedrijven met gevolgen' voor vele duizenden werknemers. Het be drijf spreekt van „valse"' geruchten die in geen enkele verhouding staan tot voorgenomen reorganisaties. AMSTERDAM. De grootste bank van Japan, The Dai-lchi Kangyo Bank Ltd. in Tokio zal, onder voor behoud va.n de toestemming van de Nederlandse autoriteiten, in de na bije toekomst een dochtermaatschap pij in Nederland vestigen, waar schijnlijk in Amsterdam, aldus plv. president Shuzo Muramoto. DEN HAAG. Staatssecretaris Ste- merdink (defensie) vindt dat de kruitfabriek in Muiden moet sluiten. Hij is ook niet enthousiast over de situering van de kruitfabriek in Am stelveen. Dit blijkt uit het antwoord van de staatssecretaris op vragen van het Tweede Kamerlid mr. Stof- felen. UTRECHT. De Coöperatieve Cen trale Raiffeisen-Boerenleenbank GA zal met 1,5 min. pond deelnemen in liet aandelenkapitaal van 11 min. pond van de kortgeleden in Londen opgerichte London and Continental Bankers Ltd., kortweg Locobank genaamd. BURUM. Koningin Juliana heeft woensdagmiddag in Burum (Fr.) het Nederlands grondstation voor satel lietcommunicatie geopend. Ze deed dit door een telefoongesprek te voe ren met de Nederlandse ambassadeur in Washington, mr. R. B. Baron van Lynden. AMSTERDAM. Dc populaire zan ger Boudewijn de Groot heeft plati na exemplaren gekregen van zijn •langspeelplaten „Voor de overleven den" en „Vijf jaar hits", waarvan inmiddels resp. 50.000 en 140.000 exemplaren zijn verkocht. UTRECHT. Assistent-geneeskun digen die tot specialist worden opge leid en die buitensporig lange werk tijden maken, krijgen met terug werkende kracht tot 1 januari 1973 een financiële vergoeding voor nacht- en weekenddiensten. DEN HAAG, 12-9. Amerika wil voor het eind van deze eeuw het aantal personen, dat achterlijk is tot de helft terug brengen door verbetering van omstandigheden, die de men sen nu nog tolereren. Boven dien wil men in de Verenigde Staten een derde of meer van de 200.000 geestelijk achterge blevenen, die nu in inrichtin gen zitten, terugbrengen in een nuttige positie in de samenle ving. Deze twee nationale doelein den heeft president Nixon ge steld, volgens Fred J. Krause, de hoogste Amerikaanse rege- rnigsfunctionaris voor de aan gelegenheden van gehandicap ten. Hij sprak dnisdag op het studiecongres over zwakzin nigheid in Den Haag. Flitsen uit het buitenland NICOSIA. In het centrum van de Cyprische hoofdstad Nicosia is een bom ontploft. Een politieman werd gewond en de auto van een rege ringsambtenaar werd vernield. SAIGON. Zuid-Vietnam heeft be kendgemaakt dat het bij Noord- Vietnam heeft geprotesteerd tegen de aanleg of vergroting van twaalf luchtmaohtbases in het zuiden sinds de wapenstilstand en voorbereidin gen voor een oorlcg. CAIRO. Op de kleine topconferen tie tussen Egypte met Syrië en Jor danië anderzijds overeengekomen de „normale betrekkingen" met Jordanië te herstellen,aldus het Egyptische bl d „Al Ahram". BARCELONA. In het gebouw van de officiële Spaanse vakbond in Barcelona is een bom ontploft. Er is alleen materiële schade aangericht. JERUZALEM. Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van buitenlandse zaken heeftofficieel bevestigd dat Cuba de diplomatieke betrekkingen met Israël heeft ver breken. De Cubaanse premier Fidel Castro had dit zondag op de confe rentie der niet-gebonden landen in Algiers aangekondigd. SAN FRANCISCO. In San Fran cisco zijn twee mannen gearresteerd die op een hoek van een. straat een negen maanden oude jongenstwee ling te koop aanboden. OSLO. Dc socialistische partijen hebben naar uit de 'jongste uitsla gen blijkt een krappe meerderheid van 78 tegen 77 zetels behaald bij de parlementsverkiezingen in Noorwe gen. VIENTIANE. De Laotiaansc rege ring en de pro-communistische Pa- thet Lao zullen vrijdag een vredes akkoord tekenen. Dit is dinsdag in Vientiane bekendgemaakt. BONN. De luchtmacht van Ne derland, België, Engeland en Wesl- Duitsland zijn begonnen met, oefe ningen boven West-Europa, die vier dagen zullen duren en die ten doel hebben, de doeltreffendheid van de luchtverdediging van de NAVO op de proef te stellen, zo heeft het mi nisterie van defensie in Bonn mee gedeeld. TOKIO. De Cambodjaanse com munistische 1 roepen zullen tussen december en mei volgend jaar een groot offensief beginnen tegen de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh, zo heeft het verbannen voor malige staatshoofd van Cambodja, prins Norodom Sihanoek, verklaard in een vraaggesprek, dat dinsdag in Tokio is gepubliceerd. MELBOURNE. De Australische postbeambten hebben besloten de boycot te beëindigen die ze in mei hadden ingesteld tegen Frankrijk, uit protest tegen de kernproeven in de atmosfeer boven Frans Polynesië. SAN MARINO. De vrouwen in hei republiekje Sen Marino in Italië zijn volledig gelijkwaardig geworden aan de mannen. Het parlement nam een wel aan die alle regeringsfunkties openstelt voor vrouwen. BEIRCET. Pierre Gemayel, voor zitter van de Libanese Falanxpartij heeft in het partij-orgaan El-Amal, op krachtige wijze het bestaan van „veertien staatjes binnen de staat" - de veertien kampen van Palestijn se vluchtelingen - gehekeld. REYKJAVIK. Het kabinet van IJflard hee t besloten Engeland aan te zoggen dat de diplomatieke be- 1 rekkingen zullen worden verbroken, als Britse oorlogsschepen nog één keer IJslandse patrouillevaartuigen rammen. LCLSAKA. Voor het hoofdpost kantoor van Locsaka in Zambia is dinsdag een bombriefpakket ontploft Laarbij werden een man gedood en een vrouw ernstig gewond. LONDF.N. In tie Londcnse wfjk CTir'fca, bij het Stoanc Square is woensdagavond een nieuwe bom aanslag gepleegd. V(jf politiemannen raakten licht gewond. Advertentie Eerste klasse 12 september 1973 Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van f De prijs van De prijs van 10,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 8 50,- zijn gevallen op nummers eindigende op: 68*) 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 77 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 049 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 996 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 899 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 941 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 4543 2.000,— is gevallen op het nummer: 045051 2.000,— is gevallen op het nummer* 004840 2.000,— is gevallen op het nummer: 068695 2.000,- is gevallen op het nummer: 082224 2.000,— is gevallen op het nummer: 024410 5.000,— is gevallen op het nummer: 016796 25.000,— is gevallen op het nummer: 018831 Een extra prijs van 50.000,- is gevallen In serie D op nummer: 065019 065019 en een troostprijs van 1.000,- op nummer: van elk van de andere series. Een extra prijs van 50.000,- is gevallen in serie E op nummer: 068208*) en een troostprijs van 1.000,— op nummer: 068208*) van elk van de andere series. Attentie: Op een met een gemerkt nummer is een van de lagere prijzen gevallen. Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden geïnd. BRUINISSE, 15-9. De uitslag van de zaterdag namens de zeilvereniging „Dordrecht en Omstreken" gehouden „stuurvrouwenwedstrijd", waarbij gezeild werd vanef de Volkerakslui- zen naar Bruinisse was als volgt: Klasse AJ(Platbodem): le prijs „Friso", stuurvrouw mevr. Pruim- boom uit Gouda, tijd 2.04.55. De ei genaar van de Friso ontving tevens de extra prijs: (2 flessen geestrijk vocht) voor het mooiste schip van de wedstrijd. Een 2e prijs in deze klas se de „Sapitau" met als stuurvrouw mevr. Stolp uit Voorburg, tijd 2.10.40. In de Klasse A II ging* de eerste prijs naar de Brammei II, stuur vrouw Marijke Sieling, Melissant. De 2e prijs was voor de „Eenhoorn", met als stuurvrouw A. Bredemeijer, Papendrecht. Tijden in deze klasse 2.03.04 en 2.04.27. Klasse B I: Eerste prijs „Aramis", (154.01); 2e prijs „Banjwangi", stuur- vrouwe Gaby 'Witsel, Rotterdam (1.55.37); derde prijs „Krabbegeu", Gerda Vis, Puttershoek (1.59.30) 4e prijs: „Snoeshaan", mevr. J. Tak- Boesman* (2.03.40). Klasse B II: le prijs „Snurker II" mevr. A. Kuik-de Haas (2.01.10); 2e prijs: EerstelingMarjan Damen, 2.06.13). In deze klasse werd de door Dordrecht beschikbaar gestelde G.M.T.prijs behaald door mevr. J. Kramers-de Haas met „Isis" (2.16.01). Klasse C I: Eerste prijs: „Escapa de", met Dina Bouman uit Wijk en DODELIJKE ONGELUKKEN AMSTERDAM. De rijkspolitie te water heofl het stoffelijk overschot van een nog onbekende man uit het Amstelkanaal bij de Amstel in Am sterdam gehaald. Het lichaam heeft waarschijnlijk drie a vier dagen in het water gelegen. HUIZEN. De 55-jarige mevrouw J. Vlaanderen is verongelukt toen zij geen voorrang verleende aan een bus van Centraal Nederland op het kruispunt van de Navenstraat en de Gooilandweg. VOKEL. De 18-jarige H. G. Lou- rensen uit Volkel is in het Canisius- ziekenhuis te Nijmegen overleden aan de gevolgen van een verkeers ongeluk dat hem eerder op de dag in zijn woonplaats was overkomen. De heer Lourensen verleende toen met zijn bromfiets geen voorrang aen ecn vrachtauto. PRINSENBEEK. De zesjarige Cor nelia Anna Nuiten uit Prinsenbeek is op de Postbaan in haar woonplaats op haar fiets overreden door een personenauto. Hel meisje was op slag dood. Volgens de automobilist viel zij vlak voor zijn auto. ROTTERDAM. Door een voor- rangsfout is op de Hilledijk-Eemstein in Rotterdam ecn vrachtwagen in botsing gekomen met een bromfiets. De bestuurder van de bromfiets, de 16-jarige scholier R. Roest werd met ernstige verwondingen naar het Zui derziekenhuis gebracht. Bij aan komst bleek hij te zijn overleden. SCHEEPVAART Acmaea, 11-9 te Amsterdam. Atvs, 12-9 te Bandarmahshahr. Ganymedes, 11-9 van Callao naar Matarani. Ameland, 11-9 te Curacao. Laardcrkerk pass. 10-9 Comoren oil. naar Dubai. Vlieland, II-9 te Cardon. Aalburg (1.58.15); 2e prijs: „Lulu IIII", F. M. van Weerkom, Papen drecht (2.00.32); 3e prijs: Yucca", T. Muller-de Held, Spijkenisse (2.01.05); 4e prijs: „Helleveeg", T. v.' d. Stighel HeMevoetsluis* (2.01.09). Klasse C II: Eerste prijs: „Wild Thing", L. A. T. Veenhuizen (1.51.13) Bit schip was het snelste van de ge hele vloot. 2e prijs: „Agger", Kok Sterrenburg, Dordrecht (1.59.02); 3e prijs: „Dirk de Derde", A. Pilkes, Dordrecht; 4e prijs: „Nimbostralus" A. J. den Bakker, Dordrecht (1.59.42) Met „Polly Ester" had J. van Breu- kelen recht op de Duivendijk-prijs, omdat hij in zijn serie de slechtste tijd boekie. Een keur van bekers en dozen met taarten en andere heerlij kheden, werd door de prijswinnaars in de wacht gesleept. Mijnheer de redakteur, Het is voor het bestuur van de gymnastiekvereniging „Kwiek" een duidelijke behoefte te reageren op het verslag dat uw korrespondent van Bruinisse schreef n.a.v. de fees telijkheden van woensdag 6 septem ber jl. De demonstraties die „Kwiek" die middag gaf, omschrijft uw ver slaggever als volgt: „De Gymn. Ver. Kwiek mag dan wel met interne moeilijkheden worstelen, bij de de monstralies op het Havenplateau werd wel duidelijk dat de heer Kos ters nog op een groep meisjes be schikt waarmee op het gebied van het turnen mee voor de dag kan worden gekomen". Het heeft ons zeer verwonderd in uw krant te vernemen dat wij zou den „worstelen met interne moei lijkheden". Het gaat onze vereniging in alle opzichten juist erg goed. Dat blijkt om. wel uil het feit dat we in de zomermaanden twee keer met di verse groepen in het openbaar zijn getreden. De meisjes waren zelfs in hun vakantie - wanneer ook de „Kwiek"training stil ligt - bereid zich in te zetten voor hun vereniging om op te treden in het kader van VVV-festivitcitcn. Interne moeilijk heden. In welke levendige vereni ging komen die nooit eens voor. „Kwiek" is op dit punt geen uitzon dering. En ze zijn opgelost. Ook de tweede zinsnede zit ons eigenlijk niet zo lekker. Niet de heer Kosters „beschikt over een groep meisjes", nee. uit de gelederen van „Kwiek" zijn diverse groepen te for meren. waarmee leuk in de open baarheid kan worden verschenen. Wij zouden het zeer op prijs heb ben gesteld wanneer uw verslagge ver wat nauwkeuriger te werk was gegaan. Hel zou ons veel verbaasde vragen hebben bespaard. Met dank voor plaatsing. Hoogachtend. Bestuur G.V. ..Kwiek" f MBABANE, 12-9. Swaziland, dat met zijn 440.000 inwoners de kleinste staat vat» Afrika is, heeft zich bewapend. Vijf jaar na het verkrijgen van de onafhankelijkheid snel de koning Sobhoeza in een pa rade zijn in de laatste paar maanden gevormde leger i'oor. De achthonderd man zijn toegerust met Israëlische havdruurwapens. Hun helmen hebben het Amerikaanse mo del en de onderscheidingste kens zijn ontleend aan de vroegere Duitse Wehrmacht. De opleiding is dat gelukkig niet en meer afgestemd op „Aldershot".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5