1 Diamonds i I Are Forever' i Jong en oud(er) kwamen aan feesttrekken te Nieuwerkerk STREEKINIEUWS Syrische Caravelle met guerrilla's en gijzelaars in Koeweit geland Gemeleerd feestprogramma bracht enthousiasme te Bruinisse LAATSTE NIEUWS AGENDA Vijfling in Frankrijk Sean Connery «names' I LOVE STORY Eeu geslaagd, gevarieerd programma NIEUWERKERK, 5-9. Tijdens de viering van het 25-jarig Regeringsjubi leum van Hare Majesteit koningin Juliana zyn alle inwoners van Nieuwer kerk aan hun trekken gekomen. Zowel jong en oud werd in het programma betrokken, 's Morgens werd rond acht uur de klok geluid. Daarna om negen uiir werd er ih de Ned. Herv. kerk een interkerkelijke dankdienst gehouden waaraan werd meegewerkt door het Chr. Gem. Zangkoor o.l.v. de heer P. Wessels, A. Radewalt trompet. W. Wandel orgel, burgemeester J. D. de Kam en ds. A. S. Rienstra en ds. H. v. d. Heuvel. Bij de uitgang hield men een collecte waarvan de opbrengst bestemd is voor het Koningin Julianafonds. De kinderen van de kleuterschool en de kinderen van de drie laagste klassen van de lagere scholen dus de klassen 1, 2 en 3) gingen om tien uur naar het Dorpshuis, waar door leden van jeugdsoos „The Fish" een pro gramma voor de kinderen werd af gewerkt irjet o.a. poppekast. Tussen de bedrijven door kregen de kinde ren vanzelfsprekend enkele traktaties De leerlingen van de klassen 4, 5 en 6 gingen naar het sportterrein waar men de krachten ging meten op een baan met zes hindernissen. Het was een, zeer fraai parkours dat de Zes kamp-commissie uiteen had gezet. Er waren per klas 6 medailles te winnen, als volgt verdeeld, drie me dailles voor de jongens en drie voor de meisjes. De snelste van deze mor gens was Leo Wandel van de open bare basisschool met een tijd van 1.01.0 min. 's Middags om half twee stonden zes versierde vyagens b\j het dorps huis, vele versierde fietsen, kinderen en oudere mensen in klederdrachten, de muziekvereniging Oefening en Uitspanning, o.l.v. A. Radewalt, Drumband de Vierbannen klaar voor dé grote optocht door het dorp. Een deskundige jury bepaalde wie de mooiste versierde fiets had en de mooiste praalwagen. Bij de versierde fietsen ging de eerste prijs naar He- léen. en Magda Stoutjesdijk, Joke Rentier haalde bij de klederdrachten de eerste prijs terwijl mevr. Wandel daar de ere-prijs behaalde samen met de heer C. Dorst. De eerste prijs van depraahvagens ging naar de sportvereniging, SKNWK die, een zéér fraaie wagen presenteerde, waarop twee doelen stonden (met net) én een afbeelding van alle elf. tallen, de vlag van SKNWK enz. Zèskamp Na 'deze kleurrijke optocht was de b?ürt aan het zeskamp-gebeuren op hét .sportterrein. Er namen aan dit spektakel acht ploegen deel van 7 rnfan 4 jongéns (heren) én ,3 meisjes (dames). Het was een spannend ge heel dat door een talrijk publiek werd bijgewoond, dat vele malen zijnstem verhief. Er kwamen ten slotte twee ploegen als winnaar uit de bus met een totaal van 36 punten, t.w. de ploegen van Martin Klee- mans én Elsworth Cóffi, ook de twéede plaats werd gedeeld. Het warén dë ploégeii van Jan Thiëry ëh Russische oogst is snel binengehaald MOSKOU, 6-9. Dè gra&nodgrst ih de Sowjet-Unie is dit jaar binnenge haald met een ongekende snelheid, die de Russische transportcapaciteit te boven gaat, zo staat te lezen in de „Prawda" van donderdag. Begin deze week was tachtig pro cent van de oogst over een opper vlakte van 95 miljoen hectare bin nen, bijna een maand vroejger dan vorig jaar, toen vorst, droogte en odk regen hebben geleid tot een graantekort van ongeveer 20 miljoen ton. Dit jaar doen de (grootste moeilijk heden zich voor bij het vervoer. Gro te hoeveelheden graan bevinden zich momenteel op verzamelpunten in de openlucht in afwachting van vervoer naar opslagplaatsen of drooginstal laties. Ln vele gebieden heeft het de laatste tijd flink geregend en daar door is het gran vochtig geworden. Bij de drooginstallaties van de graanopsl^gplaatsen maakt men op het ogenblik overuren teneinde het overtollige vocht uit het graan te verwijderen. Martin de Valk die 32 punten verza melden. De zeskamp-commissie be staande uit de heren H, de Valk, K. Radewalt en J. Matthijsse kan terug zien op een zeer spannend en goed georganiseerde show die bij velen bijzonder in de smaak is gevallen. De commissie heeft er vele avonden aan gewerkt. Ook was er voor de bejaarden iets te beleven. Om vijf uur gingen zij naar „Ons Dorpshuis" waar men een maaltijd kreeg aangeboden. De mu ziekvereniging „Oefening en Uit spanning" o.l.v. de heer.A. Radewalt en drumband „De Vierbannen" o.l.v. mevr. Lodewijk-de Wit zorgden voor de muzikale omlijsting. Na de prijs uitreiking in „Ons Dorpshuis" was er om half acht een lampionnenop- tocht, waarin vele kinderen met hun ouders meeliepen. Tot slot van dit drukke programma, georganiseerd door de bijzonder Actieve Vereni gingsraad, werd in „Ons Dorpshuis" een Oranjebal gehouden. Vlieg in de „soep" SAN FRANCISCO, 6-9. Toen Harvey Peters in San Fra.ncis- co een vlieg in zijn Russisch ei had gevonden, kivam de kel nerin. Zij wipte de vlieg eruit en zei tegen Peters: „zo, de rest kunt u rustig opeten". Peters wenste, de rekening van 2,40 cLollar niet te betalen en ontketende daarmee een rechtszaak van drie jaar die donderdag eindigde met een minnelijke schikking buiten de rechtbank om.. De 43-jarige eigenaar van een stomerij aanvaardde een schadevergoeding van 850 dol lar van. het restaurant. Auto's en vliegtuigen in tóekomst waardeloos BIRMINGHAM. 6-9. Auto's en' vliegtuigen zullen waarschijnlijk over 60 tot 80 jaar nutteloos zijn, zo voorspelt dr. J. A. Pope van de uni versiteit vaft Birmingham. Naar zijn verwachting zal de olie voorraad in de wereld in het mid den van. de volgende eeuw zijn uit geput. Alleen de ontwikkeling van een nieuwe brandstof zal dan nog de auto en het vliegtuig kunnen redden, maar er zijn volgens hem geen teke nen dat deze zal worden gevonden. Dat zowel jong on oud aan hun trekken is gekomen verheugde een ieder. ZIERIKZEE Films in concertzaal-bioscoop In de komende week zullen in de Concertzaal-bioscoop twee films vertoond worden, te weten „Dia monds are forever" en „Love Story". Eerstgenoemde film zal driemaal vertoond worden en zaterdag 8, dins dag 11 en woensdag 12 september. „Love Story" zal donderdag (laatste kermisdag te Zierikzee) 13 september in de bioscoop te zien zijn. Hoofd persoon in Ian Fleming's „Diamonds are forever" is Sean Connery als James Bond 007, gast is Sammy Da vis jr. De film gaat over gesmokkelde diamanten uit de Zuidafrikaanse mijnen die al sinds enige jaren uit de circulatie verdwenen zijn en zelfs niet opduiken op de zwai*te markt. James Bond krijgt de opdracht de diamanten op te sporen. Moorden en 'mooie vrouwen staan yentraal in de ze film, die zich hoofdzakelijk in de Nederlandse hoofdstad Amsterdam afspeelt. „Love Story" is wel het tegenover gestelde van „Diamonds are for ever". Hoofdpersoon is een jonge ad vocaat, die in een bibliotheek een hondsbrutale bibliothecaresse ont moet. Zij gaan samen ergens koffie drinken, maar zij zijn precies eikaars tegenovergestelden. Hun relatie wordt sterker, zij worden minnaars en beseffen dat zij elkaar liefhebben. Maar Jenny (Ala McGraw) beseft dat hun vex-houding maar van korte duur kan zijn en wil daarom naar Frankrijk .verti-ekken, om daar te studeren. Hoofdpersonen zijn Ryan O'Neal en Ali McGraw. Prijzen Oranjemarkt De eerste prijs van dë succesvolle lotenverköop op de gehouden Oran jemarkt, een rijwiel, is gevallen op Jot nr. 9l3 wit. De tweede prijs, een klök-radio, is gevallen op lót nr. 283 wit. De prijzen kunnen worden af gehaald bij B. D. Schot, Hoofd- poörtstraat 62 te Ziei'ikzëè. HAAMSTEDE Start „peuterspeelzaal" Dë eerste groep van de pas opge richte „peuterspeelzaal" start op 10 september a.s. in eén lokaal van de school te Burgh aan het Duinwegje. De ouders van de peuters worden uitgenodigd met de kindei-en alvast een kijkje te komen nemen op vrij dag 7 september tussen 16.00 en 17.00 uur of tussen 19.30 en 20.30 uur. Dan zal men te horen krijgen bij welke groep het kind is ingedeeld en verder zullen inlichtingen worden gegeven over de gang van zaken in de speelzaal. BAHREIN 6-9. De Syrische Cara velle met de vijf Arabische guerril lastrijders eh hun gijzelaars aan boord is kórt ria 23.30 üür onze tijd in Koeweit geland, zo is in luchtha venkringen in Bahrein bëkfehdge- ma&kt. Direct na de landing begon Sjeik Saad Elabdalla El-Saba, minister van binnenlandse zaken en defensie van Koeweit met de Arabische guer- rilleros onderhandelingen over de vrijlating van de gijzelaars aan booi'd. Het contact vindt via de ver keerstoren plaats. Koeweit heeft voldaad aan de eis van de commando's dat hun een vliegtuig ter beschikking zal worden gesteld voot het vervolg van hun reis naar onbekende bestemming. De commando's hadden hun eis meteen na de landing in het olie- sjeikdom kenbaar gemaakt. Afge zien van dit vliegtuig wilden ze van Koeweit niets hebben, zo zeiden ze tegen minister El-Saba. Fasell Uit leven kóningin op optochtwagens BRUINISSE, 5-9. Een interkerkelijke dankdienst ging dinsdagavond te Bruinisse aan het feest van 5 september vooraf. Burgemeester G. Hokken gaf nadat de dienst met het zingen van „Komt nu met zang" was geopend een oyerzlcht van de 25.jarige regeringsperiode van H.M, koningin Juliana en legde de nadrük op de barid die door de eeuwen heen Oranje en Nederland verbohd. Ds. A. S. Rienstra, Geref. predikant verzorgde de liturgie, waarna ds. D. Goudzwaard een herdenkingsrede uitsprak naar aanleiding van Ezra 6 10b. Ds. Goudzwaard sprak een zeer toepasselijke herdenkingsrede uit zo werd het eeri zeer stijlvolle her denkingsdienst, die door organist J. van den Berge muzikaal werd bege leid en eindigde met het zingen van het Wilhelmus. Met het volkslied werd woensdag ook de dag geopend nadat drie pad- vindsters aan de mast voor het fee- fneentehuis, de vlag hadden gehesen „Nu met Hope", dat zich die dag nog vele malen liet horen en zien, speel de het, na de genoemde ceremonie voor het front van het gemeentebe stuur en het feestcomité. Om half tien opende de voorzitter van dit comité de heer S. J. P. Ju- melet op het sportveld van Bruse Boys de feestelijkheden met een ge degen feestrede, die d'oor burge meester Hokken werd beantwoord. Kanonschoten waren reeds om 8 uur te horen geweest (25), om 10 uur was hert de Duivenvereniging Bru. die na de feestelijke opening van de dag plm. 30o duiven loste. De morgen werd verder vol gemaakt met diver se kinderspelen op het sportveld. 's Middags was er een grote op tocht, waaraan door diverse scholen veel werk was besteed. Verschillende wagens, door de kleuterschool Bruse Rakkers, door de ópenbare en de chr. basisschool vervaardigd en versierd, waarin fa sen uit het leven van de koningin waren verbeeld trokken voorbij. Honderden kinderen hadden hun fietsen versierd en verschillende grotere en kleinere wagentjes. Rood. wit, blauw Maar reeds eerder hadden de on derwijzers van de diverse scholen voor een verrassing gezorgd, door de kinderen op het sportheld in hun rood, wit. blauwe en oranje kleding (van papier) het veld te loten op stormen, om de woorden „Juliana 25" te vormen tijdens de rede van de voorzitter en het dank- en openigs- woord van de burgemeester. In de optocht misten wij wel en kele prominente verenigingen, maai de Bruse Hervormde Vrouwengroep, komt wel een woord van hulde toe. voor de wagen met de klederdrach ten uit de elf provincies, waaraan stuk voor stuk veel werk was be steed. De beloning voor het vele werk aan de optodht in zijn geheel be steed waren de vele honderden, die naar de Dokter de Kockstraat wa ren gekomen om de samenstelling te zien. terwijl eveneens vele hon derden langs de weg waren ge schaard om alles (nog) eens te be kijken. De Gymn. Ver. Kwiek, mag dan wel met interne moeilijkheden worstelen, bij de demonstraties op het Havenplateu werd wel duidelijk dat de heer Koster nog op een groep meisjes beschikt waarmee op het ge bied van het. turnen naee voor de dag kan worden gekomen. Het daarna voügende waterballet, dat door de brandweer werd opgevoerd, werd een dolle boel, waarvan door de toe schouwers intens werd genoten. Het ging om watervoetbal waarbij de bal door middel van de waterstraal naar de tegenpartij moest worden gespoten. Later mocht de jeugd het ook nog eens proberen. is Oranje, ,1 blijft Oranje GENEMUIDEN, 6-9. Vooral de be woners van de huizen aan de Nieuw- stad Ie Genemuiden zullen zich de feesten rund het regeringsjubileum lang herinneren. In hun enthousi asme hebben zij zelfs hel plaveisel van hun straat oranje geschilderd. Eerst hadden zij hiervoor waterverf gebruikt, maar die was bij een re genbuitje aan het begin van de week weggespoeld. Het feestcomité nam daarna zijn toevlucht lol oranje mtiurverf. Toen men na het feest de straat weer een alledaags aanzien wilde geven, bleek de verf water bestendig te zijn. Men zal nu het resultaat van de tand des tijds moe ten afwachten. Gevaitgeiien 0111vlucht AMSTERDAM, 7-9. Uit het huis van bewaring aan de Weteringschans te Amsterdam zijn donderdag tegen het einde van de middag drie ge vangenen ontsnapt. Zij wisten te ontkomen via het lcerkzaaltje van het gebouw, waar toe zij zich met een nagemaakte sleutel toegang hadden verschaft. Bovendien troffen de cipiei-s na de vlucht doorgevijlde tralies aan van een raam in het zaaaltje. De drie «.gevangenen waren de 26- jarige W. J. S., die gevangen zit we gens overtreding van de opiumwet, de 38-Jarige G. P. G. (diefstal in ver- én(ging) en de 43-jarige W. J. (dief stal met geweldpleging). Hoewel de hele avond naarstig naar het verdwenen drietal is ge speurd, waren ze tegen middei-nacht nc|g niet opgespoord. Flitsen" uit het buitenland MOSfcÖU. De perscampagne te gen de Sowjetrussische academicus Andx-ei Sachai-ow, dié vorig week is begonnen, is voorgezet met h'et pu bliceren van brieven van lezers die de verklaringen van Sadharow te genover westelijke journalisten ver oordelen. PARAMARIBO. De Surinaamse bosneger grootopperhoöfden Aboi- koni van de Saramaccaners en Abo- ne van de Matuariers hebben een langslepend grensgeschil bijgelegd. ATHENE. Twee Mirage-jacbt- vliegtuigen van de Belgische lucht macht zijn donderdag boven Kreta met elkaar in botsing gekomen en neergestort. De twee vliegers zijn omgekomen. De toestellen namen deel aan een Navo-oefening. ROME. De vijf Arabiei-en die in Rome werden aangehouden, hadden met' twee in de Sowjet-Unie ge maakte raketwerpers op de luchtha ven van Rome een lijn vliegtuig van de Israëlische luchtvaartmaatschap pij Ei Al willen vernietigen, zo heeft de Italiaanse politie op een perscon ferentie bekendgemaakt. ALGIERS. Libië's leider kolonel Moammer Gadaffi heeft donderdag op de conferentie van niet-gebonden landen in Algiers opschudding ver wekt door financiële hulp toe te zeg gen aan niet-jgebonden landen die hun diplomatieke en economische betrekkingen met Israël verbreken. WASHINGTON. De „Washington Post" schrijft uit „vier zeer betrouw bare bronnen" vernomen te hebben, dat president Nixón gedurende zijn eerste ambtsperiode larjsfer dan een jaar de telefoon van zijn broer F. Donald Nixon heeft doen afluisteren. LONDEN. De commissie die de paus van Rome en de aartsbisschop van Canterbury hadden ingesteld ter bestudering van hun relatie, heeft vi'ijdag in Londen bekend gemaakt dat zij eenstemmigheid over de taak van het priesterambt heeft bereikt. LONDEN In de liberale guar dian in Londen verscheen vrijdag een advertentie van Britse joden en mede-ondertekend door 105 joden in dertien Sowjetrussische steden waar in een verooi'deling wordt uitgespro ken over vermeende discriminatie van joodse sportlieden op de in Mos kou gehouden wereldstudentenspe- len. ALGIERS. De topconferentie van niet-gebonden landen in Algiers, die woensdagavond Igeopend werd, is donderdagavond niet veel opge schoten. Men was nog steeds aan de officiële redevoeringen bezig en aan ernstige politieke besprekingen is men nog lang niet toe. WASHINGTON. President Nixon heeft donderdag zijn veto uitgespro ken over een voorstel van 'het con gres het Amerikaanse minimumloon te verhogen. Volgens Nixon zou dit wetsvoorstel een inflatoire uitwer king hebben en werkloosheid in de hand werken. BLACKPOOL. Donderdag, op de vierde dag van het jaarlijkse con gres van het Britse verbond van vakverenigingen (TUC). heeft de TUC zijn onbuigzame oppositie te genover de EEG en haar instellingen bevestigd. Kapers weg uit Koeweit KOEWEIT. 7-9. De commando's cn hun gijzelaars hebben in Koeweit een Boeing 707 gekregen met een be manning van vier personen, zoals zij hadden geëist. Het vliegtuig heeft een brandstofvoorraad aan boord die voldoende is om achttien uur in de lucht te blijven. Het vertrok in de richting van Saoedi-Arabië. De Boeing wordt bestuurd door de voorzitter van de Bond van ver keersvliegers in Koeweit. Nazem Sjoehaibar. De guerrillastrijders waren kort na middernacht met een Syrische Caravelle in Koeweit aangekomen. Inmiddels is het vliegtuig weer teruggekeerd. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 8 en zondag 9 september Dokter W. Bontkcs, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokier v. d. Waarden en dok ter Van Geer. De weekeindedienst voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt tot maandagmor gen 8.00 uur. Dokter G. A. M. Stengcr, Haamstede, tel. (01115)—1861neemt waar voor dokter Bruel en dokter Simons. Spreekuren zaterdag, zondag en maandag: 11.30- 12.00 uur cn 16.30-17.00 uur. De dienst gaat in vrijdagavond 18.00 11.30-12.00 uur en zondag van 16.30- uur en duurt lot maandagmorgen 08.00 uur. Spreekuren: zaterdag van 17.00 uur. Dokter H. Speelman, Oosterland, (01114) 1280. neemt waar voor voor dokter De Bruin. De artsendienst OOSTERLAND BRUINISSE gaat in op vrijdagavond 19.00 uur. Dokter L. J. v. d. Zandc, Nieuwer kerk. tel. (01114)-1388. neemt waar voor dokter Vleugels Schutter en dokter Visser. Zuster Maas. Ronesse, tel. (01116) 1303. heeft dienst voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bergsma. Zierikzee, tel. (01110)-2180. heeft dienst voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Ovcrflakkee. PARIJS, 7-9. In een ziekenhuis in de Franse stad Anemasse is donder dag een vijfling geboren. Het zijn drie jongens en twee meisjes. Hun gewicht bedraagt tussen 810 en 1130 gram. De vijfling is inmiddels over gebracht naar een kliniek voor vroegtijdige geboorten. De moeder, de 22-jarige Yvonne Bonncfoy, maakt het goed. Zaterdag 8 september Zierikzee J. L. de Jongeschool, 't Vrije, 14.00 uur, start wandeltochten Lions club. Concertzaal filmvoorstelling „Dia monds are Forever". Maandag 10 september Drcischor Plaatsenhpis. Vergadering gemeen teraad. 7.00 uur. Dinsdag 11 september Zierikzee Stadhuis, 20.00 uur vergadering ge. meenteraad. „Huis van Nassau", 7.30 uur, be- drijfsvoorlichtingsavond akkerbouw/ rundveehouderij Geref. kerk, 20.00 uur, orgelconcert door Gabor Lehotka. Concertzaal filmvoorstelling „Dia monds are forever". Woensdag 12 september Zierikzee Concertzaal, filmvoorstelling „Dia monds are foi'ever". ZON- EN MAANSTANDEN sept. Zon op 6.03, onder 19.12 Maan op 17.16, onder 1.13 9 sept. Zon op 6.04, onder 19.09 Maan op 17.38, onder 2.23 10 sept. Zon op 6.06, onder 19.07 Maan op 17.56, onder 3.34 Volle maan: 12 sept. (16.16). HOOG- EN LAACWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 8 sept. 12.16 5.46 18.24 9 sept. 0.49 13.13 6.50 19.14 10 sept. 1.44 13.59 7.31 19.52 Springtij: 14 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 7-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Het centrum van een hoge di'ukgebied lag vrijdagochtend bo ven Zuid-Engeland. Het verplaatst zich langzaam oostwaarts. Met wes telijke winden werd iets drogere lucht aangevoerd, donderdag was de lucht tot ongeveer 500 meter hoogte erg vochtig, vrijdagochtend tot onge veer 200 metei". De zon kreeg daar door gelegenheid om in avond en nacht gevoi-mde dichte tot zeer dichte mist vrij spoedig te doen op lossen. Door de nabijheid van het centrum van hoge luchtdruk houdt het rustige nazomerweer aan. DEMOCRATIE Nu moet men niet vol houden dat het volk uit stijve harken bestaat, want (bijna) ieder die ons bestuurt bewoog zich gisteren vrolijk over het Binnenhof in het Haagjedat fees telijk op zijn kop stond als uitvloei sel van het koninklijk bezoek. Een grote verbroedering en verzustering werd het rond de broodjes ham, broodjes Gelderse worst, sandwiches koffie en/of soep. Links en rechts sloeg vlijtig aan het muizen, na alle o//icië!e en inge wikkelde toestanden in kerk, pro- vinciehxiis en Ridderzaal. Samen maaltijden - ook lopend - brengt de mensen tot elkaar; in het oude tes tament wist men hei al. De heren waren doorgamis nog stijf in het pak en de dames waren mooi ge maakt. O, wat waren ze mooi ge maakt, met gelegenheidsj^^rkjes en veel lak op het haar en hoeden, want „Ans bij zo'n plechtigheid moet je toch wel een hoed dragen". Premier Den Uyl weet een broodje kaas nonchalant weg op te peuzelen en minister van Agt is een kleine innemer. Heb ik gezien gisteren in Den Haag. Onze Bas (De Gaay Fort man) droeg een sjaaltje op een blauw overhemd en vroeg zijn dame: zeg wil jij nog een kop koffie". Tus sen de mensen mengden zich de le den van de koninklijke familie. Vaak was er de herkenning: „o, maar ik herken U van mijn bezoek aan Lim burg". De vorstin en de prinsessen (de „buis" liet het zien) hadden ook fraaie hoeden op. Prinses Christine bleek het fijn te vinden om eens met iedereen te pra ten. We kennen haar eigenlijk niet zo goed. Prinses Irene was nu ook wat dichter in de buurt. Het is nog dezelfde hoogst charmante prinses van toen en enthousiast deed zij mee aan het hoeraatjevoor haar jarige zwager. De koningin was overal. Zij zette zich eventjes aan allerlei ta feltjes en het ijs was snel gebroken. Enkele Zeeuwen liepen we nog tvel tegen het lüf op het barstensvolle Binnenhof. Zeelands commissaris was er, de gemeentesecretaris van Zierikzee (als Statenlid), het Kamer lid mr. Keuning, wethouder M. J. Sleur van Westerschonwen, maar Schouwen-Duiveland bleek niet sterk vertegenwoordigd. Dat lag aan de loting, want men kon onmogelijk iedereen naar Den Haag halen. Hier nog een vreemde mededeling: het toilet bezocht ik in de Eerste ka mer. De portier vroeg wie hij eigen lijk voor zich had. Ik zei: „een man netje in hoge nood". De indentiteits- papieren moesten er aan te pas ko men en toen „mocht het". Zelfs op dit punt was Den Haag gisteren to lerant. Nederland is een democratie. Als men met bovengenoemd oog merk een bijna gewijde bestuurlijke ruimte door mag lopen op zoek naar een gelegenheid, waar men prinses sen mag toeknikken en handjes ge ven en een krakeling mag eten met mr. De Niet en dr Vondeling, nou dan is dat een democratie en valt er misschien niet eens zo veel om te turnen. Tot slot riep de koningin: „dank. dank. dank". Het was een orerge- lukkige vrouw! SCH1ERE1LANDMAN Advertentie iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiuiu BIOSCOOP DE CONCERTZAAL I ZIERIKZEE telefoon (01110) 2770 vertoont in de kermisweek Zaterdag 8 sept20.00 uur Dinsdag 11 sept., 20.00 uur E Woensdag 12 sept., 20.00 uur HARRY SALTZMAN en ALBERT R. BROCCOLI Oresenteren I IAN FLEMING'S I JILL SLJ0HN als „Tiffany Case* CHARLES GRAY LanaWxx) als .Plenty OToote" Jimmy Dean/Bruce Cabot Produktie: HARRY SALTZMAN en ALBERT R.BROCCOLI Regie: GUY HAMILTON Scenario: RICHARD MAIBAUM en TOM MANKIEWICZ KEN ADAM Muziek: JOHN BARRY PANAVISI0N TECHNICOLOR United Artists Nova Film Z iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii En- op veler verzoek op de laat- E E ste kermisdag donderdag 13 september E E Met vele bekende sterren uit E E „Peyton Place". iïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiT

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2