ZEELAND Saman-Deurloo Gashaarden show Goed, veilig en snel uw auto wassen? Autorette „De Nobelpoort" SUCCESJES STOMERIJ „de zor HEROPENING jeugdsoos „Brogum" D. DE JONGE - Haamstede MET CARMEN CARMEN KRULSET A.s. donderdag 6 september in Hotel CONCORDIA van 10.00 tot 21.00 uur Op 10 september komen eerste klantjes peuterspeelzaal INGEZONDEN STUKKEN GEMEENTE WESTERSGHOUWEN GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Dat doet u met de volautomatische autowasmachine bij Wilt U uw huis bedrijf of grond verkopen? Zoekt U een bedrijf huis of grond? Een show van de nieuwste en moderne gashaarden - gevelkachels met diverse aantrekkelijke aanbiedingen Ook gaswarmwatertoestelen w.o. gasgeisers en boilers Gasfornuizen en kookplaten tegen speciale prijzen Het Is slechts een ééndags show houdt daarom deze dag of avond vrij Heeft U geen vervoer een briefkaartje of telefoontje is voldoende. En U wordt gehaald en gebracht Voor warmte deskundig en met sfeer naar Sint Domusstraat 43 telefoon 3560 Initiatief van stichting te Haamstede Men schrijft ons: HAAMSTEDE, 3-9. In het begin van dit jaar is in Haamstede-zuid een kleine enquête gehouden, om de belangstelling te peilen voor een peuter speelzaal. Het resultaat was van dien aard, dat de initiatiefneemsters, meest uit het (kleuter)onderwijs afkomstig, besloten een speelzaal op te richten. Zo kwam op 26 augusts de Stichting Peuterspeelzaal Haamstede tot stand. Het voornaamste probleem was wel het vinden van geschikte ruimte. Na overleg met de gemeente, dat eind augustus kon worden afgerond, kreeg de Stichting de beschikking over een gedeelte van de school in Burgh aan het Duinwegje, vrij van huur. En nu is het zover: op 10 septem ber a.s. kan het eerste groepje peu ters tussen 2 en 4 jaar zich uitleven in de speciaal voor hen ingerichte ruimte: het Burghse schooltje en de bijbehorende speelwei en het speel plein is daar uitstekend voor ge schikt. In twee groepen van onge veer 15 kinderen zullen ze twee och tenden per week kunnen spelen on der leiding van een kleuterleidster en een moeder. De speelzaal is ge opend op maandag, dinsdag, donder dag en vrijdag. Tot nu toe zijn er 35 peuters inge schreven. de laatste 5 staan dus op de wachtlijst. Die zullen naar ver wachting binnen niet al te lange tijd ook wel een plaatsje krijgen: er gaan voor het eind van dit jaar al een aantal kinderen naar de kleuter, school. Er kunnen dus steeds kinde ren worden opgegeven bij de secre taresse van de Stichting. Dankzij de speelgoedaktie deze zo mer in Haamstede en enkele giften, is de speelzaal om te beginnen al aardig van materiaal voorzien. Ge lukkig waren enkele ouders bereid om te helpen bü het opknappen en vervaardigen van speelgoed enz. Op 7 september a.s. is er gelegen heid voor de ouders met hun kinde ren en verdere belangstellenden om eens een kijkje te komen nemen: 's middags van 4 tot 5, 's avonds van half 8 tot half 9. De ouders krijgen dan verdere inlichtingen over de gang van zaken, hun kind wordt of ficieel ingeschreven en ze horen Stemverklaring Verklaring houdende tegenstem- ming tegen het voorstel tot verho ging van de toltarieven op de Zee- landbrug. Inhoud: Gezien een aantal onzekere fac toren kan ik mijn stem aan het voor stel tot verhoging van de toltarie ven voor de Zeelandbrug niet geven omdat ik eerst de her-overweging, het rapport en de beslissing daar over van regering en parlement wil afwachten wat er nu met de Ooster- schelde gaat gebeuren „Open of dicht". Pas als we dat over enkele maan den, na 1 januari 1974, weten, dan weten we ook wat de toekomst van de Zeelandbrug zal zijn of: een pri maire verkeersverbinding, zoals nu, of een secundaire verbinding. Blijft het een primaire verbinding dan hebben we een vast en vaster gegeven voor de gehele financiële opzet van de brug dan nu. Toelichting: Deze voor velen verrassende ver klaring die ik aan het einde van het debat over bovenstaande aangele genheid als enige van de statenleden tegen het voorstel tot tariefsverho ging naar voren heb gebracht heeft o.m. de volgende intentie; Of de Oosterschelde aj of niet wordt afgesloten (een zaak die mo menteel in her-overweging is bij de Staatscommissie Oosterschelde. on der voorzitterschap van mr. J. Klaa- sesz, oud-commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, en die over 6 maanden daarover rapport zal uitbrengen) is van het grootste be lang voor de vraag, of het Rijk be reid zal zijn de Zeelandbrug, thans de enige primaire en vaste verbin ding over de Oosterschelde in ex ploitatie van de provincie Zeeland over te nemen. Dat is in dit kader mede een be langrijk aspect. Immers: als er geen afsluitdam in de Oosterscheldemon- ding komt - en de mogelijkheid be staat nu een her-overweging plaats zal hebben door genoemde staats commissie. waarbij alle factoren in zake milieu en veiligheid zullen wor den afgewogen - dan is er alle reden aanwezig om de Zeelandbrug dan als primaire vaste oeververbinding in het rijkswegcnplan op te nemen waarmee deze brug automatisch tol vrij gemaakt kan worden. Deze op formele grond door mij afgelegde stemverklaring houdt der halve mede in. dat momenteel de Oosterscheldedam in discussie is en als we weten wat het wordt „open of dicht" door beslissing van rege ring en parlement, dan weten we ook pas de toekomst van de brug, nl. haar primaire of secundaire functie. H. IJSSEL, Zierikzee wanneer hun kind voor het eerst verwacht wordt. Werkgemeenschap Kindercentra De landelijke Werkgemeenschap Kindercentra in Nederland verschaft veel studiemateriaal en inlichtingen. Uit ervaringen in andere plaatsen is gebleken dat de mogelijkheden die de speelzaal kan bieden vooral zijn: het individuele kind krijgt daarin meer en gevarieerder kansen op ontwikkeling en ontplooiing van zijn persoonlijkheid, vooral sociaal gezien een speciaal ingerichte ruimte en een veilige buitenspeelplaats, waar het kind andere gelegenheid krijgt zijn lichamelijke en geeste lijke vaardigheid te verrijken; speciale aandacht voor de taal vorming, wat voor kinderen op deze leeftijd juist erg belangrijk is met het oog op hun kansen op school la ter. Het bestuur Plet bestuur van de Stichting wordt gevormd door: voorzitster mevr. A. Karstens-Krassenbux'g, Sluispad 30, Haamstede; secretaresse mevr. N. Geene, Margrietstraat 4, Haamstede, telefoon 1931; penning- meesteresse mevr. H. van Vond eren, Burghseweg 52, Haamstede, telefoon 1628; overige leden mevr. M. Romijn, Beatrixstraat 3, Haamstede; mevr. M. Renden, Beatrixstraat 24, Haam stede. Mevr. Romijn is kinderpsychologe en zal regelmatig de kinderen in de speelzaal observeren. Zij geeft ook haar medewerking aan de begelei dingskommissie. De kommissie voor het verzorgen van matei'iaal staat onder leiding van mevr. Renden en mevr. Pos. Hoofdleidster wordt mevr. E. van de Brul uit Haamstede. Omdat de exploitatiekosten (verwar ming, verlichting, water, salarissen leidsters, schoonhouden, materiaal enz.) geheel voor rekening van de Stichting komen, wordt financiële steun aangevraagd. Giften zijn dan ook zeer welkom, evenals (te repareren) speelgoed en dingen die bij de schoonmaak opzij gezet worden, zoals gordijnen, kus sens, springmatras, oude pannen, grote spiegel enz. Laat het iemand van het bestuur weten en het wordt opgehaald, (giro: 710978 t.n.v. A. Karstens-Krassenburg, Sluispad 30, Haamstede)". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ee-Oostrum-Jouswier en te Streekgemeente Midsland en Hoorn (Terschelling): F. A. Wiersma, kandidaat te Middenmeer; te En schede: H. W. Colstee, Zuidlaren; te Scharnegoutum-Lutkewierum: A. J. de Bue, Yerseke; door de Gen. Syn. tot pred. buitengewone werkzaam heden, geest. verz. van de Krijgs macht: J. Th. R. Dorp, Bredevoort. Aangenomen naar Engwierum (toe zegging): mej. H. G. van der Waals, derde stud. pred. te Groningen; de benoeming tot bijstand in het pasto raat te Usquert-Rottum: A. van der Lingen, stud, theol. te Groningen. Geref. Kerken Beroepen te Assen: .Tae. Boonstra, Almelo. Aangenomen naar Urk: K. Kra mer, Nieuwkoop; naar Vianen: ,1. A. Hooydonk, Ternaard-Hantum. die bedankte voor Poortugaal. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 3-9. Prijzen excl. b.t.w., vastgesteld per 100 kg af be drijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c.q. export: klei-aardap- pelen binnenlandBintje 35 mm in 2 maten f 18,00-18.50: Bintje 50 mm opw. f 19.00-19,50; Eigenheimers 35 mm opw. f 23.00-27,00. Zandaard- appelen binnenland: Bintje 35 mm opw. f 16,00-16.50. Klei-aardappelen export. Bintje 35-50 mm los verla den: f 15.75-16.25; Bintje 40 mm opw. voor overzee f 19.00-20,00; Bintje 50 mm opw. los verladen f 19,00-19,50. Blankschillige rassen v. d. kleigrond voor overzee 40 mm opw. f 18,50- 19.50. Voeraardappelen f 6.25-6.75. Stemming: binnénland rustig, export kalm. Te koop Enkele nieuwe Puch's met ruime korting. HEMO, Zie rikzee. Twee kalf koeien. A. Hoek man. Tel. (01119) 374. Zeer solide 4-pers. caravan met voortent vlonder en 2-pers. slaaptent luchtbed. Vaste prijs f 1750,Te be vragen: J. Gilden, Fokker straat 22, Zierikzee. Yamaha motoren en brom fietsen bij de dealer HEMO, Zierikzee, Weststraat 5-7. Stalen opbergkasten, geschikt voor gereedschappen. 50, per stuk. K. Saman, St. Do musstraat 88, Zierikzee. Te lefoon 2004. Excl. auto Riley. In goede staat, tegen elk aannemelijk bod. Zandkreekstraat 7, Zie rikzee. Solo Electro nieuwe brom fiets zonder benzine. Gratis proefrit. HEMO, Zierikzee, Weststraat 5-7. Volop tweedehands planken en balken tegen zeer lage prijzen. K. Saman, St. Do musstraat 88, Zierikzee. Tele foon (01110) 2004. Personeel gevraagd Nette, zelfstandige werkster, maandagmorgen f 5,00 per uur. Mevr. Romijn, Beatrix straat 3, Haamstede. Tele foon (01115) 1692. Huisdieren Te koop: enkele mooie, jonge dwergkonijntjes, jonge mar motjes, jonge, witte zijde hoenders. Tel. (01115) 1692. Diversen Een buitengewone sortering rookstandaards, in verschil lende prijsklassen. Sigaren- en souvenirmagazijn D. C. Viergever, Havenpark 42, Zierikzee. Is uw radio- of t.v.-antenne stuk? Bel de fa. Combi Zee land. Tel. (01117) 594, 2 mnd schriftelijke garantie. Week end-service. Zes meter sanitair-wand voor de doe-het-zelver! Onderde len voor douche, toilet, was tafel enz. Met onze techni sche begeleiding. - Saman- Deurloo, St. Domusstraat 43, Zierikzee. Miskleur, grote- en kleine sigaren in kistjes van 50 stuks. Sigaren- en souvenir magazijn D. C. Viergever, Havenpark 42, Zierikzee. Voor schilderijen, alsmede het inlijsten van reproduk- ties, borduurstukken etc. naar kunsthandel J. v. d. Ven, Korte Sint Janstraat 23, Zierikzee. Geopend van 13.00 tot 17.30 uur. Dames grijp de winst De grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland geeft alléén de maand sep tember 20 °/o zomerprij zen korting! Duizenden korte en lange bontmantels, bonthoe- den en colliers met 3 jaar waarborggarantie. Nu kopen en in de winter betalen, gra tis bewaren. Desgew. zeer soepele krediet-service. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C. Tel. 010-117117. Groot parkeerterrein voor de zaak. Vrijdagavond tot 9 uur geopend. Bij koop alge hele reiskosten-vergoeding (ook benzine auto). Wegens vakantie GESLOTEN van 1021 september a.s. Zaterdag 15 en 22 september geopend Fa. Gebr. Verton Burgh (Z) Verrenieuwstr. 5 - Zierikzee SLAAPZAK van 6,75 nu 5.25 Maak gebruik van onze 24 uur service! Zaterdag 8 september a.s. Zierikzee Bestemmingsplan Scholderlaan De burgemeester van Westerschouwen maakt bekend, dat het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 26 juni 1973, onder no. 587/235, 4e afdeling r.o., inhoudende de de goedkeuring van de le herziening van de voorschriften behorende bij het bestemmingsplan Scholderlaan. vastge steld door de raad dezer gemeente bij besluit van 14 fe bruari 1973, onherroepelijk is geworden. Het desbetreffende bestemmingsplan ligt vanaf heden ter gemeentesecretarie'te Haamstede voor een ieder ter inzage. De burgemeester voornoemd, H. P. EVERWIJN. Haamstede, 6 september 1973. Bestemmingsplan Oude Moolweg De burgemeester van Westerschouwen maakt bekend, dat het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 26 juni 1973, onder no. 586 234, 4e afdeling r.o., inhoudende de de goedkeuring van de le herziening van dc voorschriften behorende bij het bestemmingsplan Oude Moolweg. vastge steld door de raad dezer gemeente bij besluit van 14 fe bruari 1973, onherroepelijk is geworden. Het desbetreffende bestemmingsplan ligt vanaf heden ter gemeentesecretarie te Haamstede voor een ieder ter inzage. De burgemeester voornoemd. H. P. EVERWIJN. Haamstede. 6 september 1973. t Wegen» vakantie gesloten van 10 t/m 29 september MODELSLAGERIJ - VOEDINGSMARKT ontdekt u hoe mooi u kunt zijn. Krullen, lokken, golven binnen 10 minuten met de ideale Telefoon (01110) 2805 UW met 5 rojlers 44,95 CARMEN- met 11 rollers 74,95 DEALER met 17 rollers 94,95 met 18 rollers 94,95 met 22 rollers 114,95 met 20 rollers 134,00 (Lux model met spiegel) met 20 rollers 139,00 (Lotion-set) Tijdelijke aanbieding: Bij aankoop van een CARMEN 11, 17 of 18 een CARMES-REISTAS van 14,75 voor SLECHTS 5,00. Neemt U eens contact op met maatschappij Hogezoom 139 Renesse Telefoon 01116-1294 Ook voor Projectontwikkeling In- en verkoop onroerende goederen Beleggingen Bouwkundige adviezen Nieuwbouw/Verbouw Krantenreclame is niet te vervangen!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 8