WESTHOEK DEELDE ÏN VELE BEZOEKEN VAN KONINGIN WEER TWEE EERSTE KLASSERSZATERDAG-COMPETITIE HELP HET KIND li H00D Mm KONINGINNEGESCHENK GROOT Rozijnel)rood uil hol vuistje HAAMSTEDE. De Westhoek en in 't bijzonder ook Haamstede heeft vele malen gedeeld in de bezoeken die H.M. koningin Juliana gedurende de af gelopen 25 jaar heeft gebracht aan Schouvven-Duiveland. Deze bezoeken werden wel van zeer nabij meegemaakt door mevrouw M. J. Röell-Cramer echtgenote van wijlen burgemeester jhr. R. J. 15. Q. Röell. I-Iet eerste bezoek van koningin Juliana aan Haamstede dateert van kort na de wereldoorlog: 27 juni 1946. De hoge gaste, toen nog prinses Juliana, werd voor het gemeentehuis aan de Ring ontvangen door het gemeente bestuur en vele schoolkinderen, die het Zeeuwse Volkslied zongen. Aankomst ou het vU.egvp.ld Haamstede (1953) „Zodra de prinses dit Volkslied hoorde zong ze mee en dat werd door de burgerij zeer op prijs ge- Voor 25 jaar. DEN HAAG: De nieuwe Koningin der Nederlanden houdt een korte toespraak tot de in de Nieuwe Kerk aanwezige - personen.-alvorens de eed op de grondwet af le ipggen. SI KJ A N S LA N DBegunstigd door vrachhg weer werd heer Zaterdag hel Oranjefeest gevierd, 's Morgens 8 uur werd doe» twee herauten te paard hei feest aangekondigd. ZIERIKZEE. Op de trapper mn de Grote Kerk. zette de Chr. Zang vereniging „De Dófslem" de feestda gen in met een go edge zangen reper- tair var. deels vaderlands? liederen. ELLEMEET. Na de dienst in de Herv. Kerk waren kinderspelen ge organiseerd 's Middags u\erd begon nen met een optocht waarin ver sierde tilbury's ev wagens en fietsen meereden. Hel geheel vOorafgpjjaan door Ludar et Emergo uit lievesse. BRUINISSE. De in verband met de troonswisseling gehouden behen- digheidsrit voor motorfietsen, een tot dusver in deze gemeente onbekend nummer ihel bij het publiek zeer in dé smaak. OOSTERLAND. Klokketonen ver telden de bewoners van het dorp dat hel een bijzondere dag was. 'HAAMSTEDE. Des namiddags om twee uur werd aan de voet van de duinen aan het eind van de Slotlaan .een ringrijderij gereden waarvoor veel belangstelling bestond. NOORDWELLE. Niet minder dan elf grote praalwagens en 9 tilbury's alles op zijn mooist uitgedost, kwa men voor de dag, tenvijl een tiental ruiters de stoet opende. Nog nooit zag ons kleine dorpje zoiets vertonen. Het was af! ZIER1KZEE (ingezonden stuk) Hoe is hel mogelijk dat onze feestzangen zich meestal beperken tot „As we toffe jongens zijn" en hoe jammer dal in de optocht een „praalwagen" meereed met bierdrinkende lallende liedjeszangers. BURGH. Het dorp was door de talrijke vlaggen feestelijk versierd en tevens verlicht. Na afloop van het gecostunieerd bal werd bij hel dé masqué hartelijk gelachen. SCHARENDIJKE. De ter gelegen heid van de troonsbestijging van H.M. Koningin Juliana gehouden fakkel- en lampionoptocht vormde een feestelijke afsluiting van de dag. steld", zo herinnert zich mevrouw Röell. Na de ontvangst had een lunch plaats in hotel „De Schouwse Boer". Het was vlak na de oorlog en dat betekende dat de levensmiddelen be paald nog niet volop te krijgen wa ren. Een in de Westhoek verblijvende groep Amerikaanse Mormonen had echter de beschikking over meel en rozijnen! en daarvan warejï rozijnen broden gebakken. „De prinses vónd het zalig dit brood uit het vuistje te éten zo vertelt 'mevrouw: Röell. jes van de prinses altijd een recher cheur meeging. De prinses kon niet naar Haamstede komen, maar de rechercheur kwam wèl, om de ande re meisjes in het kamp eventueel behulpzaam te kunnen zijn. Daar had de koningin voor gezorgd en hieruit blijkt dat onze vorstin altijd voor anderen in de weer is en zeker niet alleen aan haar eigen kinderen denkt". „Meegevallen" SEROOSKERKE Na de waters- need die Schouwen-Duiveland trof in 1953 bracht koningin Juliana eni ge malen oen bezcek aan het zwaar getroffen eiland. Tijdens een werkbezoek op 22 juni 1951 bezocht de keningin onder an dere Serooskerke. in het ernstig ge- treffen dorp werd de vorstin opge wacht door de toenmalige wethou der de heer C. J. Oosse. „Ik zag er als een berg tegenop om de koningin te begroeten, maar het is mij voer henderd procent mee gevallen. De koningin was bijzonder vriendelijk en toonde overal belang stelling voor", rldus de beer Oosse. die nu toch wel een beetje trots is dat hij teen met de vorstin gespro ken heeft „Zij arriveerde met een luxe auto maar omdat Schouwen één grote zandwoestijn was, trek zij lange laarzen aan en stapte in een gereed staande jeep". Te Serooskerke waren toen trou wens maar enkele bewoners van het dorp om de vorstin te begroeten: de meesten waren nog- geevacueerd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De regering heeft besloten de overplaatsing van een deel van. het Centraal Bureau voor de Statiestiek van Den Haag naar Heerlen te beperken tot 1000 ar beidsplaatsen. AMSTELVEEN. De ziekenfonds raad heeft donderdag met 29 tegen 5 stemmen besloten de ministers van volksgezondheid en van sociale za ken te adviseren, de loongrens voor de verplichte ziekenfondsverzeke ring cp 1 januari 1974 te verhogen van f 20.900 tot f 23.000,- UTRECHT. Bij een korte maar felle uitslaande brand op de eerste verdieping van een woonhuis aan het Westplein in Utrecht is het ge zin Knoop (man, vrouw, vier kin deren van 4 tot 16 jaar) dakloos ge worden. In de zaterdagcompetitie hebben we na één jaar onderbreking weer twee eerste klassers. Doordat Oostkapelle in de slotfase van het vorige seizoen volledig faalde, wist Brouwershaven op nog min of meer verrassende wijze beslag op de 2e plaats te leggen, welke het recht gaf naar de le klas te pro moveren. In eerste instantie was het bestuur van Brouwershaven nu niet direkt bepaald enthousiast met deze promotie gezien de eerder opgedane ervaringen met promotie naar een hogere klasse. Na rijp overleg met de spelers van het eerste elftal, die hierbij de toezegging deden zich volledig hiervoor te geven en op alle trainingsbijeenkomsten aanwezig te zijn, werd besloten de promotie te aanvaarden. Als de spelters zich volledig aan hun woord houden moet het moge lijk. zijn dat de Brouwenaren zich in de le klas kunnen handhaven. Het elftal beschikt over nog vrij jonge kern van spelers die over voldoende kwaliteiten beschikkenom dit waar te maken. Om het team het nodige zelfvertrouwen te geven heeft, men voor de aanvang van de competitie een viertal oefenwedstrijden ge- 'speeld tegen niet al te sterke tegen standers waarin de. voorhoede heeft bewezen tot het produceren van doelpunten in Staat zijn. Hoewel de weg nóg -lang is mag reeds nu na twee wedstrijden worden gezegd1 dat Brouwershaven: op voortreffelijke wijze in haar nieuwe omgeving is gedebuteerd. Brouwershaven zag geen spelers vertrekken en kreeg als aanwinst Kees Bij de Vaate van ME- VO te noteren. Voor het le elftal heeft men. een 15 tal spelers geselecteerd: Kees Oud-wethouder C. J. Oosse Bij een volgend bezoek aan Haam stede, in 1957 opende koningin Juli ana, temidden van vakantiehoudende jeugd uit Rotterdam, het Katen- drechts Volkshuis. Kinderen en be jaarden uit Katendrecht boden de vorstin bloemen aan. Bij het rusthuis Duinoord kreeg de koningin een taart aangeboden door de kok van het tehuis; met verschillende bejaar den maakte zij een pi-aatje. „Precies liaar moeder" Mevrouw Röell heeft ook dikwijls contact gehad met prinses Beatrix. De prinses logeerde vele malen te Haamstede en volgens mevrouw Röell is zij „precies haar moeder". Ze vertelt: „Toen de prinses eens met een klas te Haamstede zou logeren was ze op het laatste moment ver hinderd mee te gaan. Het was de gewoonte dat hij dergelijke uitstap- E Op 4 september 25 jaar geleden, tcerd onze Koningin ingehul- E E digd. Vijfentwintig jaar lang heeft' zij ons geleid. Die jaren zijn E voor ons land vaak niet gemakkelijk geweest. Koningin Juliana E leefde altijd met ons en voor ons en het spreekt vanzelf dat wij E E haar bij haar regeringsjubileum een geschenk willen geven. E Misdeelde kinderen E De Koningin, heeft gezegd dat daadwerkelijke hulp aan het E Kind in Nood voor haar het mooiste geschenk zou zijn. Wie E E van ons had iels anders verwacht? We toeten allemaal hoezeer E het lol van misdeelde kinderen de Koningin ter harte gaat. We kunnen onze diepe erkentelijkheid voor de manier waar- E op-zij ons vijfentwintig jaar lang heeft begeleid niet beter tot E E uitdrukking brengen dan door bij te dragen aan een nationaal E E jubileumgeschenk, waardoor veel noodlijdende kinderen kun- E nen worden geholpen. E Landelijke inzameling E E De landelijke inzameling voor dit Koninginnegeschenk wordt E op 3 september besloten met een korte televisie-aktie en een huis-aan-huis-inzameling van één uur. Alle Nederlanders kun- E nen geld overmaken op giro 25073, geld. brengen naar de spe- E E ciale bussen in postkantoren en geld overhandigen aan de E E collectanten die op maandagavond. 3 september aan de deur E zullen komen. E E Binnen- en buitenland E E Dit geld heeft Koningin Juliana bestemd voor kinderen in en buiten Nederland. Voor Nederlandse nierpatiëntjes zal een E nieuw dialysecentrum worden ingericht. De stichting Kinder- E E htdpplan, die m 1966 op initiatief van de Koningin werd opge- E richt, voert op 40 km afstand van Hyderabad (India) in het E Chevella-block een modelproject uit, waarbij ongeveer vijfen- veertigduizend kinderen van 0 tot 16 jaar betrokken zijn. Dit E E project moei worden afgerond en met de opgedane ervaringen E E kunnen dan in andere ontwikkelingslanden projecten voor ge- E E integreerde kinderzorg van dezelfde strekking worden opgezet E en uitgevoerd, E Aankomst te Serooskerke in 1953 E Plicht E „Ik vraag mij wel eens af hoe iemand nog de slaap kan vatten E E 's nachts met de wetenschap dal er zo veel ellende in de wereld E is en dal. hel zijn plicht is die te verzachten,'' Deze ivoorden E sprak de Koningin in 1966 in de Ridderzaal. E E Laten wij nu onze plicht verstaan en met ons allen de Ko- E E ningin in 1966 in de Ridderzaal. E 'Laten wij nu onze plicht verstaan en met ons allen de E E Koningin dat geschenk geven dat zij het liefst wil hebben. Laat E het een vorstelijk geschenk zijn - draagt: royaal bij. E fï i 1111 i i 1111111111111111111111111511 il 11111111111111 11111111111111111111111111111111111111111II1111 lïï Bodbijl; Kees Duinhouwer; Rinus v. d. Weele, Jan Lievense, Marco Schouwenaar; Peter Bolkenbaas; Adrie Lievense, Jaap Everwijn; Mar cel van Grunsven, Rien- den Boer; Tonny Gunst; Frits Koster, Kees Slager en Floor v. d. Velde. Bij on ze andere le klasser WIK, die zich nu reeds een aantal jaren zich hier in voortreffelijk weren, hebben zich praktisch ook geen veranderingen voor gedaan. Plet zag geen enkele speler vertrekken maar het zag Wim v. d. Hoek van Zierikzee over komen Bij d'e club uit Kerkwerve is men dit seizoen al tevree als men zich in de middenmoot zal weten te hand haven. Vdor promotie -is men ge zien de hoge kosten en de verre rei zen welke hiéraan zijn verbonden beslist niet. geporteerd.. Als oefening heeft WIK deze maal een. nederlaag toernooi georganiseerd waarin wat wisselvallig werd gespeeld. Dat het team nog over voldoende kracht beschikt werd bewezen in de wed strijd tegen Wolf aartsdijk en VCK. WIK heeft een (wat kleine) selectie van 14 spelers die is als volgt: Rinus Bastiaanse; Karei Mannie; Kees den Boer; Piet Berrevoets; Joop Kloet; Wim Barrevoets; Kees Berrevoets; Adrie Verhagen; Daan Ooms; Jaap Matthijsse, Joost Mannie, Gerrit Kooman, Wim v. d. Hoek en, Adrie Noordhoek. Bruse Boys Na de wat teleurstellende resulta ten in 'het vorige seizoen hoopt men bij Bruse Boys, in de 2e klasse, dit seizoen gunstiger resultaten te kun nen boeken. Doordat de wat interne moeilijkheden gelukkig opgelost werden kreeg men weer de beschik king over de spelers welke er voor lopig een. punt achter hadden gezet. Verder werden de gelederen nog versterkt met de komst van een drie tal spelers: Freddy Hooftman (Kloe- tinge), Eddy Schild (Den Haag) en Piet Meulmeester (Heikenzand). Laatst genoemde die twee seizoen als: spits fungeerde in het vertegen woordigend zaterdagelftal is gedu rende enige tijd geblesseerd geweest en zal nog enige weken op zijn over schrijving moeten: wachten. Als oe fening voor het nieuwe seizoen heb ben de Boys een aantal wedstrijden gespeeld tegen sterke tegenstanders waarbij het uitstekend voor de dag' kwam. De selectie groep voor het le elftal' bestaat uit de volgende spe lers: Arie Quist; Izaak Jumelet; Jan Bal; Jaap van 't Leven; Freddie Hooftman; Jan Kostense; Johan Ju melet; Car Duinhouwer; Eddy Sdhild Wim Geluk; Cees Willemse; Chris Klink; Adrie de Jonge; Frans de Ou de en Leo Kostense. Het Zierikzeese MEVO gaat on getwijfeld weer geen gemakkelijk seizoen tegemoet. Bij de oranjehem den zag men Jan Bij de Vaate naar Zierikzee en Kees Bij de Vaate naar Brouwershaven vertrekken. Verder heeft men nog de pech dat René Verwijs (blessure) en Kees de Vlaam (studie) niet beschikbaar zijn. Jurry Snijders kwam van SKNWK naar Mevo over. De volgende spe lers komen voor een plaats in het le elftal in aanmerking: Jan v. d. Lin de- Diet de Boer; Piet Bij de Vaate; Piet Verschure; Arnold Schiettekat- te; Ben de Boer; Ton v. d. Velde; Wim Hillebrand; Jan van Bemden; Toon v. d. Wekken; Jurry Snijders; René Verwijs, Henk Tromper en Artie de Jong. Als reserve doelman heeft men verder de beschikking over Jaap Bij de Vaate. SKNWK E Als men niet te veel tegenslag E beeft met blessures rekent men bij z: SKNWK op een goed seizoen. Gn~ E der leiding van trainer Arie Ropn heeft men een aantal oefen weds tr ij - den, gespeeld waarin uitstekende z resultaten werden geboekt. Hoewel oefenwedstrijden zeker geen waar- borg vormen voor de prestaties wel- E ke men in de competitie gaat leve- E ren mag het seizoen 1973-1974 toch E met enig vertrouwen door de Nieu- E werkerkers tegemoet worden ge- zien. E Het elftal waarmee SKNWK bin- nen de lijnen gaat verschijnen zal prakties gelijk zijn aan dat van het De strijd om de bal en de kost bare puntjes gaat weer in volle he vigheid ontbranden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) vorige seizoen. Cor Stoutjesdijk kwam van Zierikzee - over, terwijl Jurry Snijders naar MEVO vertrok. Voer het le elftal zijn de volgende spelers geselecteerd:" Hans Stoutjesdijk; Kees Radewalt; Huib de Valk; Wim van Putten,, Arie Kris- telijn; Piet Stoutjesdijk; Jan Thiery, Jan van der Zande; Peter de Vlie ger; Joost Folmer; Kees Prooi; Jan Stins en Cor Stoutjesdijk. Duiveland Plet. Oosterlandse Duiveland,' eén bloeiende vereniging mét zes elftal len welke aan de competitie deèlné- men, worstelt .mèt' ernstige; terrein moeilijkheden waarvoor nog geen oplossing is gevonden. Naast het erie speelterrein beschikt, men praktisch over" geen enkele mogelijkheid 'de ■training naar behoren ter hand- le nemen. -Be sportvereniging Duive land staat voor wat dit betreft niet alleen daar ook SKNWK en Bruse Eoys, beide elftallen nemen met Ze ven elftallen aan de competitie deel, maar de beschikking hebben over één veld waarop wedstrijden wof- den' gespeeld. Wel hebben deze .bei de verenigingen d'e beschikking over een behoorlijk oefenterrein. Ori- danks deze handicap hééft Duive land toch. er alles aan gedaan om.z.o beslagen mogelijk ten ijs te komen. Rond een kern van oud gedienden heeft men een jong team opgebouwd waarmee men dit seizoen éen. goéd figuur hoop te slaan. Nieuwe aan winsten van buitenaf vielen ér niét te noteren. Wel had: men de pech dat door werkzaamheden elders Jo han de Bruine niet meer voor het le team beschikbaar is, terwijl Jan Plogendoorn momenteel met een kwaadwillige knieblessure sukkelt. De selectie groep van spelers ziet er momenteel als volgt uit: Plans van der Maas, Jan van Dijke, Hans van der Werf, Henk Dorst, Cees Zwager; Cees Lems; Leen J. de Bruine; Ri nus de Bruine, Wim van der Hulle; Leen Steenpoorte; Karei Hendrikse; en Wim Bolle. zsc In de 3e klas heeft ZSC uit Scha- rendijke de pech gehad dat het door reparaties (wel wat erg' laat uitge voerd) voor de aanvang van de com petitie niet. de beschikking had over haal* terrein. ZSC heeft nu haar oefen programma moeten beperken tot spelen van enige uitwedstrij den. Als de voortekenen niet bedrie gen ziet het er naar uit. dat de rood witten in vergelijking met het vorige seizoen aan aanvals kracht, wat wel nodig was, hebben gewonnen. ZSC kreeg versterking door Frits van der Marei van NSW, Kees Snoek van De Musschen uit Rotter dam en Hans van den Berg van Smit Bolnes. Piet van der Horst sopte met voetballen, terwijl Lou Louwerse in het winterseizoen gaat korfballen. ZSC zag in het vorig sei zoen de titel net aan: haar neus voor bij gaan, maar dit seizoen wil men een serieuze poging wagen om naar de 2e klas door te stoten. De volgende spelers zullen hier voor hun steentje bijdragen: Maar ten van der Weele; Kees van. der Vaate; Sjaak Dorreman; Bram Koo- mans; Piet Vaane, Adrie Jonker; Cor Dorreman; Rinie v. d. Hoek; Kees Snoelc; Hans van den Berg; Ben Louwerse; Frits van den Marei; Jaap Verwest; Louis van Wijk; Kees Louwerse en reserve doelman Gil les Plandsoen. Krokodilleiiwijf je lust wel een eitje AMSTERDAM, 29-8. De eieren, die hel Cuba krokodillewijfje in het Amsterdamse Artis had gelegd, smaakten haar kennelijk zo goed, dat ze haar eigen produktie in plaats van in een kuiltje te leggen en met zand af te dekken, voor een deel naar binnen heeft geslurpt. Gealar meerd door het gekraak van de schalen begreep de verzorger meteen ivat er gaande was. Gewapendn\et een bezem lukte het hem de begerige krokodilledame op veilige afstand te houden en haar nog vijftien gave eieren te ontfutselen. Deze hebben nu in de broedstoof een veiliger on derkomen gevonden. Of de reddings actie zin heeft gehad zal pas over een week of negen blijken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6