SuèdeMode 0 j Holty Popgala-concert voor het Nederlandse Jeugd Rode Kruis RODE KRUIS ZIERIKZEE ONTVANGT HET M.S. „ORCA" Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin PORION STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE "Vrijdag 31 augustus 1973 Nr. 21344 NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Je4^d-njpemiesparen 10 premie ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.-30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. thans de Hervormde Jeugd kapel te Öosterland weer met haar bijéén komsten- in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw begonnen. Eens in de twee weken, op de zondagmorgen, heeft deze jeugdbijéénkomst plaats onder leiding van de heer Th. Stake, die in het vervolg voor deze activi teiten- assistentie krijgt. Er bestaat in Öosterland voor deze vorm van jeugdkerkd'iensten- goede belangstel ling;. 'Ongeveer 30 a 35 jongelui, in de leeftijd van ongeveer 12 t/m 16 •jaar, zijn veelal aanwezig, hoewel uiteraard ook personen van enige jaren ouder hartelijk welkom zijn nl. zij, die deze vorm van godsdienst oefening aanspreekt. Binnenkort op 30 September e.k. ligt het in de be doeling om in de Ned. Herv. Kerk in de morgendienst te starten met het jeugdwinterwerk op enigszins offi- cieele wijze. Behalve genoemde jeugdkapel zal ook het andere jeugd werk in de Herv. Gemeente alhier, zoals de Zondagsschool en de Meis jesvereniging, hierbij vertegenwoor digd zijn. Benoeming Met ingang van 1 september a.s. werd benoemd tot zelfstandig be heerder van het bijkantoor Lewe- dorp (Zuid Bevel.) van de Rabobank „Heikenszand", onze dorpsgenoot, de heer Th. Sinke. De heer Sinke, die momenteel nog werkzaam is bij de Rabobank: „Oost Duiveland" te Bi'udiftisse.. gaat echter Öosterland voorlopig nog niet verlaten in ver band met het beschikbaar komen van een woning te Lewedorp." Herbestrating Achterwegje In het kader van het herbestra- tingspian van de gemeente Duive land is momenteel het Aannemings- en Wegenbouwbedrijf firma A. W. Waridel uit Nieuwerkerk bezig het z.g. „Korte Achterwegje", dat loopt van de werkplaats van de heer L. A. van den Berge lót waar de Mo lenweg begint, te herbestraten. Dit straatje is door de vele ontgravingen voor aardgas, waterleiding en derge lijke in zo-n desolate toestand geko men dat herstel meer dan nodig was Voornamelijk omdat hier nogal een vrij druk verkeer doorkomt. De uit komende kl in kersteen is nog van goede 'kwaliteit en zeer gced te ge bruiken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De „warme" en „koude" bakker in Nederland ver kopen jaarlijks een hoeveelheid brood ten bedrage van f 1,3 miljard. De brood- en banketbakker produ ceren gezamenlijk voor f 650 miljoen banket. De organisatoren van de in ternationale bakkerij tentoonstelling, die van 8 tot en met 13 sepember in het Ahoy-gebouw Ln Rotterdam wordt gehouden, voegen aan deze cijfers toe, dat de belangstelling van de consument voor goed brood en banket steeds groeiende is. ROTTERDAM. In een telegram aan het college van b. en w. van Rot terdam eist 'het voorlopige wijkor- gaan Katendrecht de onmiddellijke sluiting van alle bordelen en sex- clubs in de wijk. In het telegram spreekt het wijkorgaan over zenuw slopende gebeurtenissen gedurende de afgelopen dagen op Katendrecht, veroorzaakt door het optreden van souteneurs. ROTTERDAM. Het is niet zeker dat de gemeente Rotterdam over zal gaan tot de aankoop van het passa giersschip „Nieuw Amsterdam". Hel gemeentebestuur, dat overwoog het sohip als hotel en congresruimte te gebruiken, ziet zich geplaatst voor hoge exploitatiekosten die moeilijk te dekken zijn-. Het is de vraag of de gemeenteraad, die hierover nog moet beslissen, hiertoe bereid zal zijp. UTRECHT. Op 5 september - de nationale feestdag ter gelegenheid van het regeringsjubileum van ko ningin Juliana laten de spoorwegen minder treinen rijden dan op norma le weekdagen. De forensentreinen laten verstek gaan. De autobussen van bet streekvervoer rijden in het algemeen als op zondag. BRUINISSE Oefening brandweerkorpsen De Zeeuwse brandweerkorpsen, die in het bezit zijn van hogedruk apparatuur, zullen daarmede te Bruinisse op 29 september oefenin gen houden in een vriendschappe lijke wedstrijd. Zierikzee's befaamde „Witte Brug" schitterde deze zomer vrijwel dage lijks in een iveldadig zomerzonnetje. Duizenden toeristen genoten van dit unieke plekje historisch Zierikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG. Over de gehele linie genomen zijn de winsten van de on dernemers in het midden- en klein bedrijf in 1972 gestegen. Dit is de voorlopige uitkomst van een etiquet te die het economisch instituut voor het midden- en kleinbedrijf 'heeft gehouden. DEN HAAG. Koningin Juliana hóópt cp dinsdag 2 oktober a,s. de gedeeltelijke viering van het „ge zinsbord goeden jubileum" van het Leger des Heils in „De Doelen" in Rotterdam bijwonen. DEN HAAG. Het eerste kamer lid Schwarz (D'66) heeft minister Westerterp (verkeer) gevraagd te be vorderen dat - in verband met het wereldbevolkingsjaar 1974 - een speciale postzegel in circulatie wordt gebracht, waarmede de aandacht op gezinsplanning wordt gericht. MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 30-8. Coöp. Veluwse Eiervciling Aanvoer: 2.152.940 stuks. Vólgens de veiling 1.138.680 stuks. Stemming deveiling" 1.138.680 stuks. Stemming Prijzen (in guldens per 100 stuks): Eieren van 50-51 gram li;95-12,27; 55-56 gram 13,31-13,73; 60-61 gram 15.19-16,34; 65-66 gram 17,49-18,95. Eierveihng Aanvoer: 1.729.968 stuks. Stem ming: vlot. Prijzen (in guldens per 100 stuks): Eieren van 48-49 gram 11.44; 55-56 gram 13.42; 61-62 gram 15,65; 65-66 gram 17,47. Eiermarkt Aanvoer: ca. 2.000.000 stuks. Han del: redelijk, grote eieren vlug. Eieren van 48-54 gram 11.90-13,30 per 100 stuks, kg-prijs 2,48-2,46; 57- 61 gram 14.34-16,90 per 100 stuks, kg-prijs 2,52-2,77: 64-67 gram 18,23- 19,00 per 100 stuks, kg-prijs 2,85. Witte eieren 25 tot 150 cent per 100 stuks lager. De soort suède moet mooi zijn. En het moet ook Móde f in stiède zijn. Twee redenen voor een vrouw I óm hu bij ons te komen kijken naar een sucdc mantel, jasje of driekwart jas. Belooft u het? Dam 19, Zierikzee Een gelukkig adres voor 23 betaalbare Mode. Kaartverkoop te Zierikzee ZIERIKZEE, 30-8. Door hel Hoofdbestuur van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis zal op zaterdag 15 september a.s. een Benefiet Popgala-avond werden georganiseerd in het „Turfschip" te Breda, Tijdens dit Popgala zal de wereld beroemde popgroep' Focus optreden. Het 's voorlopig de laatste maal dat deze Ncderl ndse greep, die op het ogenblik in de Verenigde Staten triomfen oogst, in Nederland op liet podium verschijnt. In het voorprogramma zullen de groepen Crypto ui.t Zandvoort en Banzai uit Antwerpen optreden. Hel gehele popgala zal worden gepre senteerd door dé disc-jockey Joost de Draayer. Ka ar t ènverk o o p Voor dit unieke Popgala zullen 4.000 itvganskruuTen besdii kbaar zijn. Hiervoor zijn verkooppunten ingericht o.m. in de plaatsen Breda, Roosendaal, Tilburg, Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en Zierikzee. De baten van dit Benefietconcert - al le groepen verlenen belangeloos hun medewerking - komen geheel ten goede aa.n het Nederlandse Jeugd Roc'e Kruis. Wanneer alle -toegangs kaarten verkocht worden, mag een opbrengst van 40 000 gulden wor den verwacht. Met dit bedrag zui len in 1974 de vakanfie-projekten voor .gehandicapte kinderen en jon geren worden uitgeb-reidl Tot nu toe bleef dit projekt beperkt tot een- va kantieweek met spier-distrophie-, hart-, beademings- en hemofiliepa- Liënlon aan boord van het Bode Kruis hospitaalschip „J. Henry Du- nan't" en een jelxgdweek voor gehan dicapte kinderen in Huize „De Val kenberg" te Rheden-De Steeg. Op verzoen van Jeugd- en Jon geren Rode Kruis Zierikzee kunnen er kaarten worden gekocht vanaf heden t/m 14 september as. bij Bcckbandel Ochtman, Lange Nobel- straat 14. Be tccgangsprüs is f 10.- (tien gulden). Voorzover voorradig zullen er op zaterdag 15 september a.s. aan de zaal (Turfsdhip) in Breda vanaf 10 uur v.m nog kaarten worden ver kocht. Het is bekend, .clat er nu reeds grote belangstelling' bestaat voor dit Popgala-concert. Jongeren wordt'ge adviseerd niet tot het laatste mo ment te wachten met het kopen van een toegangsprijs. Uiteraard is de reis naar Breda en terug voor eigen rekening en (,l> eigen gelegenheid. Voor de 25ste maal schip met patiënten De Boerenkapel uit Zonnemaire (dirigent de heer H. Everwijn en za- kelijk-leidcr de heer J. M. Goemans) verzorgen aan boord vanaf tien over zeven tet acht uur een concert. Het wordt, omstreeks half acht onder broken om een deputatie van de Be jaardensociëteit en de Hervormde Vrouwenvereniging uit Ouwerkerk de gelegenheid te geven een presen tje aan te bieden. Mevr. M. N. Kuy- per-Vqverberg uit Ouwerkerk heeft hierbij de leiding. Bond van Plattelandsvrouwen gaat weer van start De Ned. Bond van Plattelands vrouwen afd. Schouwen gaat weer beginnen met frisse moed, na de va kanties. Op donderdag 13 september a.s. is een fietstocht gepland. Ver trek om 14.00 uur vanaf Grachtw-eg 19. Bij slecht weer zal de tocht niet doorgaan. Op donderdag 20 septem ber komt men bijeen voor de na jaarsvergadering in rest. Mondra- gon. Op de agenda staan de volgen de punten: ingekomen stukken en mededelingen, verslag reisje, ver slag Prov. voorjaarsvergadering te Goes, bespreking winterprogramma, en benoeming afgevaardigde studie middag in Goes. Filmkring „Ziejook" gaat weer draaien De filmkrihg „Ziejook" draait al weer sedert het najaar van 1969 te Zierikzee, films die bepaald de moeite waard waren om gezien te worden. In het vorige seizoen waren dat b.v. Strawdogs, Virginia Woolf en De Vrouw in het zand. Het programma voor 1973-1974 ziet er als volgt uit: 7 september M.A.S.H. (Robert Alt- mann) 12 oktober De eerste leraar (Mi- chalkov-Kontsj alowski) 16 november Le spuffle au coeur (Louis Malle) En proberen we onder andere te reserveren: „Adalen 31" (Bo Wider- berg - en „Staat van beleg" (Costa Gavras). Voor het lidmaatschap van Ziejook wordt geen leeftijdgrens gesteld. Gemeend wordt dat de films die ge draaid worden over het algemeen te moeilijk of niet interessant genoeg zijn voor wie nog geen 16 jaar is. Ziejook draait de films in de aula van de RSG Prof. Zeeman, Manhuis straat, Zierikzee, ongeveer ééns per maand, tien maal per jaar. Ziejook- avonden vallen niet samen met ZVU evenementen. De filmkring werkt zonder sub sidie. Leden 'betalen f 3.00 per jaar (gezinslidmaatschap 1' 6.00) en f3.00 toegang per voorstelling. Zij ontvan gen voor elke avond een aankondi ging met gegevens over de film die gedraaid zal worden. De eerste Ziejook-avond van het nieuwe seizoen is op 7 september. De hoofdfilm is dan M.A.S.H., zwarte humor over de activiteiten van militaire artsen in de vuurlinie. Daarna wordt voor de fijnproevers een drietal filmpjes gedraaid van de Nederlandse avantgarde- filmer Frans Zwartjes. WESTERSCHOUWEN Actie tot het behoud van kinderkoor Het bekende kinderkoor „Weste lijk Schouwen" bestaat al weer zo'n 25 jaar en het 'koor heeft gedurende die -kwart' eeuw altijd bijzonder veel belangstelling gehad, in het bijzon der ook van. de zijde van de ouders van de kinderen. De laatste jaren is echter (helaas) de .nodige medewer- kinig achterwege gebleven. „Als de medewerking niet spoedig verbetert, dan. zal evenals zoveel verenigingen ock dit mooie kinderkoor moeten verdwijnen", aldus luidt een „nood kreet" van het bestuur in een rond schrijven aan de ouders. I-let bestuur doet een dringend verzoek om de medewerking van de ouders. Elk jaar komen er wel kinderen bij maar ve len verlaten ook het koor. Het komt ock wel voor dat kinderen zonder opgaaf van redenen „gewoon" weg blijven. „Zonder de steun van de ou ders kunnen wij niet werken", aldus het bestuur. Onder het motto „het kinderkoor mag niet uit de Westhoek verdwij nen" wordt nu alles in het werk ge steld het koor te behouden. Nieuwe leden zullen tijdens een komend huisbezoek door het bestuur dan ook bijzonder graag worden genoteerd. BURGII Geslaagd Bij liet te Rotterdam gehouden, examen voor schoenwinklier slaag de de lieer H. Ver.lon te Burgh. BROUWERSHAVEN Uitslag ballonwedstrijd Dezer dagen is de uitslag bekend gemaakt van de ballonnenwedstrijd, welke op 23 juni j.l. werd gehouden door de Middenstandsvereniging en de V.V.V. le Brouwershaven. .De verst komende ballonnen kre gen een. prijs en de gelukkigen wa rm uit Brouwershaven: Arjan de Oude, Marja van Dienst. Johen v. d. Wekken, Saskia Kapir.ga en Jolan- dn Jansen.. Uit Rotterdam Edward Jansen en A. Grotenboer. Uit Die- men A. Spanjers en uit .Ridderkerk Joh. Eggers. OOSTERLAND De Hervormde Jeugdkapel Na oon zesweokse vakantie is ZIERIKZEE, 30-8. Op dinsdag 4 september a.s. komt het m.s. „Orca" van Rederij Flevo uit Harder wijk weer eens in Zierikzee kijken. Ditmaal zijn er ca. 40 bewoners aan boord uit liet Verpleegtehuis „Jans kliniek" in Haarlem. En met het afmeren van dè „Orca" aan de aanlegsteiger bij liet Luitje ontvangt het Rode Kruis van Zierikzee de 25e boot met patiën ten. Het bezoek van ongeveer 40 men sen uit een verpleegtehuis in Haar lem aan boord van het m.s. Orca betekent voor de 25e keer een pro gramma samenstellen door het Rode Kruis van Zierikzee. De eerste boot was de oude „J. Henry Dunant" en kwam in 1961. - Daarna bleef liet vier jaa,r rustig en werd het 1965 voordat dit schip opnieuw in d'e Zierikzeese haven zou afmeren. Vanaf dit jaar kwam er wait meer regelmaat in de bezoeken. Elk jaar één, soms twee keer. Alleen 1970 vormde hierop een uitzonde ring. Het werd een boot-loos jaar En met name de laatste jaren zijn er ook andere sdhepen komen opda gen, waarmee 'het aantal bezoeken aanmerkelijk toe nam. En -uiteraard alleen op verzoek- het aantal samen te stellen programma's voor een feestelijke ontvangst frekwenter werd. Met de ontvangst van boten belastte zich destijds het sekretari- aat van 'het plaatselijke Rode Kruis (de heer H. Uijl) en het Jeugd Rode Kruis (de heer J. K. Joppe). Sinds 1968 wordt deze taak volledig ver zorgd door Jeugd- en Jongeren Ro de Kruis Zierikzee. Advertentie Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pjjpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakkeü tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklamel Vain dikdot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat df betonemaille of over oude tegelsA-Spaanplaat naadloos verlijmen. PleistgrMag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dunne plek in goot repa réren. Lek balkon dichten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN, PLAMUREN EN HER STELLEN inet: PORTON, de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, des een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zét niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. 1/2 kg. 1 kg 2 kg 5 kg 4,95 ƒ8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 Be oude „J. Henry Dunant" meer de 13 maal af in Zierikzee, het nieu we Rode Kruisschip éénmaal. De Spidoboot Pieter Caland kwam twee keer, de saloonboot Noordzee van Rederij T. Dijkhuizen uit Vlissingen één keer en het m.s. Orca van Re derij Flevo te Harderwijk zeven maal. Bij alle 25 programma's waren het plaatselijke Rode Kruis Korps en het V.V.V. aanwezig, resp. met an sichtkaarten en folders. Het ver zorgen van een feestelijke avond aan boord van de hospitaalschepen werd mede mogelijk gemaakt door 38 ver schillende verenigingen, scholen, or ganisaties, bedrijven, Rode Kruis Afdelingen, eet., die met elkaar en vaak bij herhaling zich 77 maal pre senteerden. Programma De veelal hulpbehoevende bewo ners u.it d'e Janskliniek in Haarlem mogen dinsdag 4 september a.s. aan boord van: het m.s. Orca aan de aan legsteiger bij het Luitje het volgen de programma tegemoet zien. Om half zeven zal burgemeester Th. PI. de Meester een' welkomstgroet uit spreken, Het vaste programma-on derdeel van prentbriefkaarten uit reiken met een boekje over Zierikzee van het V.V.V. wordt verzorgd door help(st)ers van het Rode Kruis Korps o.l.v. mevr. L. v. d. Sluis-bij de Vaate. De Haarlemse gasten mo gen om zeven uur een traktatie ver wachten van Jeugd- en Jongeren Rode K-ruis Zierikzee. ZIERIKZEE Dit seizoen weer vele duizenden naar musea en tentoonstelling De tentoonstelling „Egypte" in het Gravensteen is, na bijna een volle maand geopend te zijn geweest, vrij dagmiddag gesloten. Het bezoek mag bevredigend worden genoemd (bijna twee duizend), maar heeft duidelijk de invloed ondervonden van het doorgaans fraaie zomerweer. De waardering voor deze expositie was algemeen en zeer overtuigend; velen kochten een cataloges of andere boekwerken en of fotokaarten be treffende de Egyptische geschiedenis Ook het bezoek aan het Maritiem museum (tot dusver 15.000) en het Gemeentemuseum (tot dusver 9.000) is ongetwijfeld enigszins „gedrukt" door het zomerse weer en door de omstandigheid, dat velen dit seizoen bij voorkeur de St. Lievens Monster toren gingen beklimmen. ZIERIKZEE. Aanstaande maandag 3 september zal in het Huis van Nassau afscheid worden genomen van de lieer P. M. van Dijlte. bekend me dewerker van de stadsreinigingsdienst. De heer Van Djjke heeft er intussen 27 jaar in gemeentelijke dienst, opzitten. Van die periode was hij acht jaar vêrbonden aan de vroegere gasfabriek. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5