NIEUWE „HIPPE" KLEDING BOETIEK „TWIENS CLUB" STREEKNIEUWS BURGEMEESTER E. BAERENDS ARRIVEERT PER SCHIP Restauratie schilderijen Kruisweg ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 30 augustus 1973 Nr. 21343 Z1ERIKZEE, 29-8. In combinatie met een zestigtal boctiekleden komen in Nederland verschillende boetieks voor herenkleding, die waarschijnlijk on der de naam „Twïens club" gepresenteerd zullen gaan worden. De eerste boetiek is er inmiddels, en wel te Zierikzee in de herenkledingzaak van de fa. Deurloo aan de Schuithaveii. De boetiek zal de naam van deze club dragen, omdat naar de mening van de eigenaren, de firmanaam niet passend is. Het is bepaald niet zo dat de kledingfabrieken, laten zien wat zij aan te bieden hebben, maar wel dat de eigenaar van de boetiek, zelf de mode kiest. De pas ingerichte boetiek, is ge heel in country-stijl gehóuden, zeer. attractief voor de jeugd, waar deze boetiek op is afgestemd, namelijk de groep van 15-20 jarigen. Het ontwerp is naar verschillende andere boetieks iri Nederland, maar door eigen per soneel uitgevoerd. De wanden zijn met linnen bekleed. Opvallend zijn wel de paskamers met de saloon- deurtjes, de verlichting is gedempt. Tegen de muren zijn dennenplan ken aangebracht, versierd met oude paardenteugels enz. Kortom alles wat in de countrytijd te vinden was. En omdat deze boetiek op de jonge ren is afgestemd, is er natuurlijk ook muziek (lekker hard!). Door middel van een bandrecorder wordt deze muziek de boetiek „ingeknald". Het is wel de bedoeling dat. deze zaak op de mode zal voorlopen. I-Ict gewassen denim, helemaal „in" op dit moment, voert de boven toon, Vooral de broeken met de in- steekzakken maken het helemaal. Maai- dit is meer voordegenen die graag van wassen houden, want hoe meerdeze broeken gewassen wor den, des te valer en „mooier" ze zijn. Maar voor degenen die echt wel van een „nette" pantalon houden is er ook keus genoeg. Tweed maakt het momenteel helemaal. Bijzonder leuk zijn ook de nappa-jassen, in alle soorten te verkrijgen. En om dë jeugd zich hier helemaal thuis laten voelen is er een jonge verkoper in gesteld, namelijk de zestienjarige Ri- nie Berrevoets, initiatiefnemer voor deze leeftijdsgroep. S.O.S.-bijeenkomst te Goes Het Comité Samenwerking Oos- tersckelde (S.O.S.) Ihoudt zaterdag 15 september een openbare bijeen komst in de Maria Magdalenakerk te Goes. Doel is „den volke nog eens duidelijk te maken waar de hele Oosterschelde-problematiek om draait en wat de gevolgen van de jongste ontwikkelingen (de instel ling van een commissiebasis) kunnen zijn." De bijeenkomst begint om 14 Verscheidene deskundigen, ook één uit België, zullen het woord voeren. Voorzitter zal zijn de heer W. 3L. Rrugsma uit Den Haag, hoofd redacteur van de Haagse Post. Tijdens de openingsweek, waar schijnlijk volgende week, z\jn spe ciale „Twiens club" stickers te ver krijgen, ook de T-shirts met het op schrift „Brogum" zijn tegen zeer la ge prijzen te verkrijgen. Ook zal aan de buitenmuur meer kleur gegeven worden. Het marmer onder de etala ges, zal namelijk in felle kleuren be schilderd worden. SCHARENDIJKE Feestprogramma woensdag 5 september 8.30 uur: Optocht versierde wa gens door het dorp vergezeld van muziek. Opstellen om 8.15 uur op het parkeerterrein bij de Geref. kerk. 10.00 uur: Spelen voor de schooljeugd. De spelen voor de klas sen 1, 2 en 3 worden gehouden op het schoolplein en bestaan uit de volgende onderdelen. Zaklopen, bal gooien, tandemlopen, aap-aankleden, kegelen, ringwerpen, eierlopen, wip-lopen. De klasse 4, 5 en 6 gaan het dorp in voor een speurtocht. De kleuters doen hun spelletjes op het speelplein van de kleuterschool. 13.00 uur: Film voor de jeugd. „Onze vriend de- mens" en de teken films. De gevulde haas (Bug's Bun ny); De roze pil (Pink Panther); De eend en de jager (Daffy Duck); Hoe groen is mijn spinazie (Popeye), in het Geref. Jeugdgebouw. 14.30 uur: Ringsteken met hinder nissen op de fiets of brommer voor de jeugd van het voortgezet onder wijs en de oudere jeugd tot 18 jaar. 17.00 uur: Oriënteringsrit voor au to's (Startgeld f 2,Beginpunt Parkeerterrein Geref. kerk. 20.00-20.30 uur: Tot besluit zul len de versierde wagens nogmaals door het dorp rijden, maar nu ver licht. De deelnemers aan de oriën teringsrit worden verzocht aether de wagens aan te sluiten en mee te rijden. ZONNEMAIRE Ophalen oud-papier Zaterdagmorgen zullen leden van de harmonievereniging „Nut en Uit spanning" weef oud papier ophalen in de dorpskern van Zonnemaire. Het gebundeld klaarzetten, van het papier wordt erg op prijs gesteld. rrN. en U." concerteert op schoolplein Vrijdagavond 31 aug. a.s. zal de hanronievereniging „Nut en Uit spanning" uit Zonnemaire bij gun stige weersomstandiighedén een con cert geven in de muziektent, die op gesteld staat op het schoolplein aan de I. M. van dier Bijlstraat. Het programma luidt als volgt: 1. Glüek auf, mars, Joh. Wichers; 2. Voor de jeugd, suite, A. den Arend; 3. Men of music, mars, King/Wal ters; 4. Mondnacht auf der Alster, wals, Fétras/Dreissen; 5. Josua, cho ral en dixieland, Ken Rocca-rd; 6. Krambambuli, modern selection, Max Leemann; 7. Military escort, mars, Harold Bennet; 8. Nightfall in camp, meditatie, D. A. Pope. SIRJANSLAND Feestprogramma woensdag 5 september Feestprogramma ter viering van het 25-jarig Regeringsjubileum van H.M. Koningin Juliana te Sirjans- land. Op het feestterrein Dorpsstraat wordt een Oranjemarkt gecreëerd: nl. kraampjes met oliebollen, grab belton, snoep, ballen gooien, rad van avontuur, staartprikken, spijker slaan, prijstrekken en raden naar naam van een pop, totaal gewicht van het bestuur, aantal bonen in een fles .en gewicht van een zak aard appels. Het geheel wordt opgeluisterd met een draaiorgel. 8.00 Herauten t.e paard met hoorn signaal en proclamatie. 10 uur Optocht van versierde fiet sen en verklede kinderen. 10.30 uur Oplaten van ballonnen. Daarna start van de Oranjemarkt afgewisseld met de volgende spelen: Di-iewielerwedstrijd, Rolschaatsen, Hindernisbaan met puzzel, Haspel winden. Ringsteken op de kruiwagen Mini kegelbaan, Ballonspel Schom- melspel, Fietsspel met bussen, Stoelendans. 19.00 uur Prijsuitreiking op de Oranjemarkt. Na afloop lampionoptocht en vreugdevuur. De burgerij wordt verzocht op de ze feestdag de vlag uit te steken. OOSTERLAND Concert „Oosterlands' Fanfare" Bij goed weer zal zaterdagavond aanstaande door Oosterland's Fan fare een concert worden gegeven in de muziektent op het Marktplein, aanvang 19.30 uur. BRUINISSE De woningbouw Deze week komen in Bruinisse de eerste vier (een blokje) bejaarden woningen klaar, van totaal 18, die daar door Beter Wonen als toewij zing voor het jaar 1973 worden ge bouwd. Intussen wordt de bouwaktiviteit voortgezet, vorige week begon men met het heiwerk voor de 37 eensge zinswoningen voor „Beter Wonen" in de bouwstroom 1973-1974 te bou wen. De bouwaktiviteit zou aanmer kelijk groter zijn, als meer premie- bouw voor eigen woningen mogelijk was, maar premies zijn voor 1973 niet meer beschikbaar. „Gemeentelijke" voetbalwedstrijd Te Bruinisse werd dinsdagavond op het sportterrein van Bruse Boys een voetbal wedstrijd gespeeld, door personeel van het gemeentehuis aan gevuld met onderwijzers en ambte naren, iiegen een elftal van het ge- meentepersoneel uit Zierikzee. Voor Bruinisse was dit de eerste keer en loco-burgemeester Jumelet verricht te daarom de aftrap. Zierikzee dat al meer weistrijden had gespeeld,"* was kennelijk te sterk voor de Brue- narenmet 9-2 werd Bruinisse inge-4 maakt. MIDDENSCHOUWEN, 29-8. Zater dag 1 september a.s. vindt de instal latie plaats van burgemeester E. Baerends, om 14.00 uur, in het Her vormd Verenigingsgebouw te Scha- rendyke. Burgemeester en mevr. Baerends zullen om 13.15 uur met het mo torjacht „Poseidon" in de haven Kloosternol te Sc-harendijkc aanko- meu. Het college van b. en w. zal aan de haven ter verwelkoming aanwezig zijn. Aan de haven zullen ver dei- aanwezig zijn de leerlingen van de Man viel in ruim van mosselkotter Toen de bemanning van de mos selkotter Bru 90 (Gebrs. de Waal) deze week 's morgens vroeg aan boord kwam, was daar enkele uren vroeger een ongeluk gebeurd. Een opvarende van een naast liggend plezierjacht, was bij het overstappen in het ruim van de Bru 90 gevallen. Met behulp van de heren Van Wezel en Muller (sluispersoneel Grevelin- gensluis) die men alarmeerde werd de ongelukkige met een brancard van een inmiddels gewaarschuwde ziekenauto, op de wal gehesen (geen eenvoudig karwei). Met dezelfde ziekenauto werd de man. met inwendige kwetsuren aan de rug, naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee ver voerd. Gunning aanleg nieuwe jachthaven Het ministerie van Economische Zaken heetf machtiging tot gunning verleend van het z.g. inrichtingsbe stek van de nieuwe jachthaven te Bruinisse. In verband hiennede zal het werk ten spoedigste worden ge gund aan de laagste inschrijver t.w. de combinatie Gebrs. van 't Verlaat Giessendam - Aannemersbedrijf Schouwen-Duiveland Zierikzee en van der Straaten te Hansweert. Fiets weg en weer terug Mevr. Van den B.-van der V. uit Bruinisse raakte tijdens de Greve- linigendag'en, haar fiets kwijt, die zij in de Kon. juli a-na straat had gepar keerd. De fiets bleef weg. en mevr. Van den B. kodht een nieuw rijwiel. Dezer dager, werd de politie geat tendeerd, dat er ergens in de Kon. Juli ana straat al enkele dagen een fiets onbeheerd stond. Dit bleek het vermiste damesrijwiel te zijn. dat aan de eigenaresse werd terug ge geven. Cursus machineschrijven Te Bruinisse is een cursus machi neschrijven gestart met aanvankelijk 55 deelnemers. De lessen worden ge geven door de heer K. Koetsdijk uit Oudenbosch, in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw, zaterdag van half zes tot 7 uur, Auto in sloot De heer J. A. van H, uit Schoten (België) reed zondagavond langs de parallelweg van de weg naar de Grevelingendam bij Bruinisse. Door nog onopgehelderde oorzaak raakte hij de macht, over het stuur kwijt en raakte in de sloot. Dat betekende voor hem, dat hij met beschadigde r£g- erf nekwervels naar het zieken huis in Antwerpen moest worden gebracht, terwijl de auto zwaar be schadigd werd. basisscholen en kleuterscholen uit de gemeente. Het muziekgezelschap „Nut en Uitspanning" uit Zonnemaire zal voor muzikale opluistering zorgen. Na een korte rijtoer door het dorp, voorafgegaan door het muziekgezel schap. begeven burgemeester en mevr. Baerends zich naar het Herv. Verenigingsgebouw voor de instal latie. Het muziekgezelschap zal op de muziektent nog enige nummers ten gehore brengen. De schoolkinderen zullen een tractatie ontvangen. Kennismaking Gelegenheid tot kennismaking met AdVPT't'iiHr NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbimk U btn|W.*llu>m bij uw larbank ALLE VERZEKERINGEN DKEISCHOR: Ring, donderdags van 11.00- 12.00 uur. Taptoe in Bru In Bru was elke zaterdag. De muziek meestal present. Ook speelden er veel avonden. Veel korpsen op de tent. Bij „Nu met Hope" hoort sinds kort. Hel korps van Nieuwerkerk. Ze vullen elkaar prachtig aan. Want. Eendracht maakt hen sterk. Nu was er zaterdag weer feest. Omdat 't seizoen gaat sluiten. De welbekende ..Taptoe" bracht. Veel liefhebbers naar buiten. Muziek korpsen uit stad en land, Marcheerden in de maat. En al die fleurige kledij. Bracht oucl en jong op straal, Toen ging liet naar het sportveld heen. Daar waren ze te horen. En dan natuurlijk ook te zien. Wal velen kon behoren. Elk korps speelde, op zijn manier. Het Werd een mooi geheel. En door die korpsen groot en klein. Genoot een kenner veel. Maar, nu komt een vraag uit het publiek, En wel; wat zou het prettig zijn, als men meer stilte nam in acht. Bij zo'n muziek festijn. De muzikanten doen hun best. Om de mensen te bekoren. Muziekliefhebbers willen graag. 't Gebodene dan horen. Maar onze jeugd maakt veel lawaai. En herrie om de tent. Ze doen 't natuurlijk zonder erg. Omdat ze 't zijn gewend. Toch hopen we dat 't volgend jaar. Wat rustiger zal gaan. Want een stil en ongestoord concert, trekt vele kenners aan. Als ieder nu. zoals 't toch moet. Een beetje stil zou zijn. Dat gaf cle spelers nieuwe moed. En, de luisteraars vinden 't. fijn. Op verzoek 25-8-1973 A. W.-B. burgemeester en mevr. Baerends bestaat: te Scharendijke. in het Herv. Ver. gebouw van 16,30-17.30 uur; te Ellemeet, in het Dorpshuis van 19.15-20.00 uur. Om 19.00 uur wordt het gezelschap te Ellemeet met mu ziek ingehaald. te Kerkwerve, in het Gem.vereni gingsgebouw van 20.30-21.30 uur. Naar wij vernemen zullen burge meester en mevr. Baerends bij hun bezoek aan Kerkwerve des avonds 20.30 uur verwelkomd worden aan het kruispunt Heuvelsweg-Weelweg en in optocht met muziek en lam pions naar het gemeentelijk vereni gingsgebouw worden begeleid. Zaterdagmiddag a.s. in haven Kloosternol ZIERIKZEE, 29-8. De veertien schilderstukken uit de R.K. St. Willibror- duskerk, die elk een tafereel van Jezus' lijden in beeld uitdrukken, gezamen lijk vormend een zogenaamde kruisweg, worden momenteel gerestaureerd. Dit bijzondere werk werd toevertrouwd aan een bekend Zierikzeeënaar, rustend schoolhoofd, ereburger en kunstschilder; de heer G. H. Breelvelt, die met grote toewijding en zeer vakkundig de schilderijen een totale op knapbeurt geeft Dit is bepaald geen eenvoudig kanvei want de kunstwerken moeten niet alleen grondig worden schoongemaakt: er zijn ook diverse in de loop der ja ren opgetreden beschadigingen, die door de heer Breelvelt xoeer vrijwel on herkenbaar worden gemaakt. Volgens de archiefboeken van de R.K. Kerk zijn de veertien schilderijen - afmetingen 80 x 100 cm - op 3 juli 1872 met een grote plechtigheid in de Willibrordirskerk ingewijd. Dal gebeurde nadat -mevrouw de wed. Nelemans, geboren Roels te Zierikzee, aan „hare erfgenamen het verlangen en den wille te kennen had gegeven dat uil hare nalatenschap eene nieuwe Kruisweg zou worden ten geschenke gemaakt". De uitvoering van de schilderstukken werd door het kerkbestuur opgedra gen aan hel atelier van de heer F. Stol-Zonberg te Roermond „die om soli diteit en bij de matigen prijs aanbeveling verdient". De veertien taferelen betekenden een uitgave van 1100 florijnen, waarvan de erfgenamen van mevrouw Neleman s-Roels 812,50. fl. betaald hebben. Vol gens mondelinge overlevering echter zou de feitelijke schilder een zekere Brugelmans uit Haarlem zijn geweest, maar in de archieven kan hierover geen bevestiging worden gevonden. De eikehouten lijsten van de schilderijen werden ruim vijftig jaar geleden gemaakt door de Zierikzeeënaar de heer God. den Dekker; oorspronkelijk -waren hel smalle zwartgeschilderde lijsten. Voor de heer Breetvell betekent het opknappen van de schilderijen uit de R.K. kerk niet. de eerste stap op het gebied van de restauratie van kunst werken want reeds eerder restaureerde hij met succes hel goudleren behang in de Regentenkamer van het Burger Weeshuis Bij het minitieuze herstel-werk van de schilderijen gaat het niet alleen om liet schoonmaken, maar ook om het wegwerken van alle beschadigingen, vochtplekken enz. „Dit is ongetwijfeld het meest interessante deel van het werk", vindt de heer Breelvelt. Foto links: de restaurateur toont een ernstige beschadiging in de vorm van een grote scheur in één der werken. Rechts: een reeds gerestaureerd tafereel uil de kruisweg. (Foto's: ZierikzeeschK Nieuwsbode) Interieur in country-stijl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5