JEUGDAFDELING WATERSPORTVER. BROUWERSHAVEN STREEKNIEUWS Vraag om een tijdelijk pontveer bij Vossemeerbrug in dienst te stellen AGENDA Collegegeld betalen in twee termijnen Regeringsstandpunt: Geen vestigingen van detailhandel op „de groene weide" LOONSUBSIDIE BIJ IN DIENST NEMEN WERKLOZEN IS TERUG! Barbecue op „Slampersplaat" BROUWERSHAVEN. 28-8. Zaterdag was het voor de jeugdafdeling van de W.S. Brouwershaven voor zeilinstruktie in verenigingsverband een bij zondere dag. De 62 leden tellende afdeling scheepte zich om 2 uur in op het m.s. „Aldoende", die gepavoiseerd aan de loswal lag voor een barbecue op de Stanipersplaat. Omdat er ook verschillende de monstraties werden gegeven voeren de jeugdboten ,/t-Brouwtje", de „Varuna" en de 470 klasse van Koos Romeyn ook mee uit. Omdat ver schillende jachten die aan de stei ger bij de Stampersplaat lagen zo, bereidwillig waren op een andere plaats te ankeren kon de „Aldoen de' op deze steiger afmeren. Begonnen werd met hoe te han delen bij een man overboord. Een stevige matige wind zorgde er voor dat de demonstratie goed kon wor den uitgevoerd. Twee jeugdleden in zwemvest „vielen" om de beurt over boord bij verschillende invals hoe ken van de wind. Het belangrijkste was dat er zo werd gemanouvreerd dat zo snel mogelijk t-Brouwtje" stil op de wind moest liggen om de drenkeling op te pikken. Om „pa niek" te voorkomen werd direct na Nieuwe ken tekenbewij zen DEN HAAG, 29-8. Me I ill- gang van 3 september zullen nieuwe kentekenseries worden uitgegeven, waarbij de letters lussen de cijfers worden ge plaatst. Voorlopig worden deze nieu we kentekens alleen gebruikt voor personenwagens. De be staande kentekenseries met de letters voor en achter de cij fers blijven in gebruik, aldus het ministerie -van verkeer en waterstaat. Tegelijk mei de uitgifte van de nieuwe kentekens, zullen de delen 1 van de kentekenbe wijzen voor personenwagens worden vervaardigd op papier, dat onder andere is voorzien van een voelbaar en zichtbaar watermerk. Ten overvloede wordt erop gewezen, dat het bouwjaar of hét 'tijdstip waarop een voer tuig voor het eerst in gebruik wordt genomen, niet kan wor den afgeleid uit de lettercom binatie van het kenteken. het overboord vallen een reddings boei uit geworpen. Bij de demonstra tie „omslaan" door Koos Romeyn met zijn 470 bleek de grote behendigheid van deze jongelui, want er werd zo snel gehandeld dat er na het om slaan geen druppel water aan hun kleren kwam. omdat ze direct op de omgeslagen boot kropen. Stabiele boot De jeugdzeilinstruktieboot de ..Va runa" getuigde van een grote sta biliteit en was niet gemakkelijk om te krijgen. Bij een flinke helling- kwam ook het ï'oer uit het water, loefde dan, zoveel op dat de boot te rug viel. Na verschillende spelen op de plaat en in het water werd met de barbecue begonnen. Op de 10 bar becues werden allerlei soorten vlees kip en worstjes in vele variaties door de jeugd geroosterd en met stok brood en aardappelsalade door een der ouders klaar gemaakt, ge nuttigd. Dat het een gezellige aan blik was bleek uit een bezoek van een ambtenaar van Rijkswaterstaat voor toezicht op de Grevelingen. Het was de organisatoren n.l. niet bekend dat er door Rijkswaterstaat toestemming voor een dergelijke picnic moest worden gegeven, maar omdat het zo gezellig was gaf de ambtenaar toestemming om door te gaan. Wandelen voor dierenasiel Nogmaals wordt de aandacht ge vestigd op de door de Lions Club Schouwen-Duiveland ite organiseren wandeltocht ten bate van de stich ting van een dierenasiel op Schou wen-Duiveland. De wandeltocht vindt - als gemeld - plaats op zater dag 8 september aanstaande. De start vindt plaats om 14.00 uur bij de J. L. de Jongeschool in 't Vrije te Zierikzee. Het startbureau zal geopend zijn vanaf 13.00 uur. Er kan gelopen wor den over twee afstajiden, 8 en 15 km. het inschrijfgeld bedraagt bij voor inschrijving tot 1 september i 1,75 voor de leeftijd tot en met 15 jaar, f 2,25 vanaf 16 jaar. Na 1 september zal het inschrijfgeld worden ver- DEN HAAG, 29-8. Het pontveer. dat reeds opgeheven werd in af wachting van de ingebruikneming van de nieuwe Vossemeerbrug over de Schelde-Rünverbinding tussen Tholen en Brabant moet tijdelijk weer in de vaart gebracht worden. Aldus de Tweede Kamerleden Roels en Hartmeijer in aan minister Westerterp van verkeer en water staat gestelde schriftelijke vragen. Die vragen knopen aan bij recente mededelingen van de kant van het departement over geconstateerde construktiefouten aan de ophanging van de brug. De brug zal daardoor aan het einde van dit jaar slechts opengesteld worden voor voetgan gers en fietsers. De Kamerleden wensen een on derzoek naar de oorzaak van de l'outen, zodat vastgesteld kan wor den wie aansprakelijk is voor de extra-kosten. Om 18.30 uur meerde de „Aldoen de" weer af aan de Lcswal. Mede door liet prachtige weer had deze middag best nog een paar uur lan ger kunnen duren. Van de gehele middag door de heer N. Scliïlper- cort een dia-reportage gemaakt, die zj-terdag 3 nov. met een reportage wan de opening van de nieuwe jacht haven in het clubcentrum „Jaeeb Cats" voor de jeugdleden met ou ders en genodigden zal worden ver toond. hoogd met f 0.50. Inschrijving kan plaatsvinden bij J'. H. Molenaar. Donkereweg 60 te Schuddebeurs en C. W. Spruijt. Bremweg 12 te Re- nesse (tel. 01116-1582). Naar wij vernemen bestaat thans reeds een goede belangstelling voor de komende wandedlmarsen. Voor alle deelnemers, deelneemsters en groepen zullen fraaie herinnerings- medaille beschikbaar zijn. Inschrijvingen kunnen ook plaats vinden bij de RABO-banic te Zie rikzee. ZIERIKZEE Zwembad 5 september gesloten In verband met het, Jubileumfeest van de koningin op woensdag 5 sep tember a.s. zal het zwembad de gehele dag gesloten zijn, voor lessen zowel als vrij zwemmen. Sociaal centrum De reeds eerder aangekondigde fusie tussen het Katholiek Maat schappelijk Centrum en. de Alge mene Stichting voor Gezinsverzor ging en Maatschappelijk Werk „De Bevelanden" heeft inmiddels zijn be slag gekregen met de oprichting van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening op Zuid- en Noord- Beveland en Schouwen-Duiveland, kortheidshalve aan te duiden als: Sociaal Centrum. In haar le vergadering heeft hel algemeen bestuur gekozen in haar dagelijks bestuur als: voorzitter P. Duinkerke; sekretaris ir. G. H. A. te Braake; penningmeester K. Delle- beke; algemeen adjunct G. J. Krult- bGsch; leden dr. H. Zwartelé. me vrouw Schrijver. De staf van het Sociaal Centrum is als volgt geformeerd: direkteur werk A. J. M. van Hecke; hoofd ge zinsverzorging mej. M. M. A. C. Meersseman (wndj; hoofd admini stratie D. van Loon. Diploma Ziekenverpleging A Voor het examen ter verkrijging van het diploma ziekenverpleging A slaagden in het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis de dames: A. W. Louwër- se. F. M. Renshof, N. P. Schot en N. M. Verhulst. Er werden geen kandi daten afgewezen. U ESTERSCHOUYVEN Vergadering gemeenteraad De Raad van Wester schouwen komt maandagavond in openbare ■vergadering bijeen .voor het afwer ken van een niet omvangrijke maar wel belangrijke agenda. De raad moet zich uitspreken of de Alg. Politie verordening gewij zigd zal worden in verband met het vervoeren, ontvangen of overladen van gevaarlijke stoffen. Het hulp centrum voor Noord en Midden Zeeland zal daarbij een belangrijke rol gaan vervullen. B en W stellen verder voor mede werking te verlenen aan de N.V. Buitenstee voor realisering van de 2 de fase van de buitenplaats Schouwen. Een zelfde voorstel vraagd B en W voor Bohemens Bouwbureau B.V. voor het bungalowpark Burghstede. De grootste kluif van deze avond zal wel worden het vooroverleg in zake de bestemmingsplannen voor de kom Haamstede en de de kom Burgh. ELLEMEET Feestprogramma woensdag september Het programma van de festivitei ten ter gelegenheid van het 25_jarig regeringsjubileum van H. M. konin gin Juliana ,isp woensdag 5 septem ber a.s., is: 9.30 uur: Optocht door het dorp met versierde fietsen, steps en kar retjes en verklede kinderen. De tocht wordt voorafgegaan door een geluidswagen met muziek. Globale ZIERIKZEE, 2S-S. De jeugd in aktie tijdens de hengelwedstrijd voor de jeugd, die onlangs in de Zoete gracht plaats vond. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG. 29-8. De regering behoeft de tweede termijn niet be- heeft thans de eerste, reeds aange- taald te worden. kondigde stap gezet op dé weg naar - een nieuw stelsel van studiefinan ciering. Dinsdag is het koninklijk besluit gepubliceerd, waarbij het mogelijk is gemaakt het collegeld (f 1000) in twee gelijke termijnen te betalen, en wel f 500 bij de Inschrij ving aan de universiteit of hoge school en f 500 op 1 maart aanstaan de. De maatregel heeft een voorlopig karakterj De regering streeft naar een verlaging van 'het collegegeld voer 't volgende maand beginnende studiejaar 1973 1974 /tot f 500 en naar een nieuw stelsel met. ingang van het studiejaar 1974/1975. Voor deze maatregelen zijn evenwel wetten no dig, welke de goedkeuring van het parlement behoeven. De collegegeldregeling, die in 1972 tot stand kwam, kende niet de mo gelijkheid om in twee termijnen te betalen. Het thans genomen besluit betekent dat de studenten voorlopig f 500 moeten betalen. Als in de loop van het najaar of het vroege voor jaar de Tweede en Eerste Kamer in stemmen met de vaststelling' van het totale collëgèidbédrag op f 500, route: Kuyerdamseweg, camping Elenbaas, Moolweg, Schelpweg, Dorpsstraat, Burg. de Bruynstraat, Durps'uus. Opstellen om 9 uur. Prijsuitreiking aan het eind bij het Durps'uus. 10.30 uur: Gekostumeerd korfbal len op het sportveld. Opgeven bij de heer De Graaf. Burg. de Bruynstraat 12, Ellemeet. Telefoon 01117-434. De winnende ploeg ontvangt een vrïj- kaartje voor het Oranjebal. 13.30 uur: Spelletjes op het sport veld voor kleuters en lagere school kinderen, zoals step-estafette, bal gooien, zaklopen, pijltjesgooien, fles- senspel, hindernisbaan voor fietsen en een verkleedrace. Elk kind krijgt een prijsje. 15.30 uur: Film in het Durps'uus. Toegang gratis. In het voorprogram ma tekenfilms van Bugs Bunny, Daf fy Duck, Pink Panter en Popeye. Hoofdfilm: Jackie en Hermine in „Onze vriend, de mens". 20.00 uur: Lampionoptocht door het dorp (zie fietsenroute). Opstellen bij het Durps'uus achter de geluids wagen. Ieder kind krijgt gratis een lampion, kaars en stokjes. 21.00 uur: Oranjebal m.m.v. „De Nova's" uit Bruinisse. Entréé 1' 1. Kinderen tot 14 jaar gratis. DODELIJKE ONGELUKKEN TERNEUZEN. De 22-jarLge R. J. van Goethem uit het Belgische Zwijndrèdht bij Antwerpen i's in de Westerschelde verdronken. Hij wilde van een röeïbqoit Waarin, drie-vrien den zaten naar een andere boot- zwemmen. maar de afstand bléek te groot. Het lijk is geborgen. LEIMUIDEN. De 30-jarige B. G. van Dooijeweerd is bij het maaien van de berm van de provinciale weg onder Leimuiden met zijn tractor in een sloot gevallen, De man is in de modder gestikt,. NIJMEGEN. De 22-jarige Bernard van, Lingen uit Uden is in een zie kenhuis in Nijmegen overleden, na dat hij in dè nacht van maandag op dinsdag in zijn woonplaats was aan gereden. door een achteropkomende personenauto. De jongen sloeg op zijn bromfiets plotseling linksaf. BLERICK. De tweejarige. Erik I-Iovens uit Blerick is door een truck met oplegger overreden. De peuter liep plotseling uit zijn huis de weg op. MEPPEL. De 73-jarige J. J. Gal- jaard en zijn 72-jarige echtgenote C. F. Galjaard-Mek uit Vledderveen (Drente) zijn bij een autobotsing omgekomen. WIERINGEN. De 46-jarige heer H. de Jonge uit Hippolytushoef is om het leven gekomen toen de auto waarin hij meereed op Rijksweg 9 onder Wieringen in botsing kwam met een linksafslaande trekker met oplegger. De man overleed op weg naar het ziekenhuis. TER APEL. De 64-jarige H. B. Schomaker uit Ter Apel is in zijn woonplaats om het leven gekomen. Door nog onbekende oorzaak is hij met zijn auto tegen een andere auto gebotst. SCHONEBEEK. Dte 12-jarige J. F. G. Veenker uit Nieuwe Schoonebeek is in zijn woonplaats overreden. De jongen, die op de fiets reed, kwam onder een achteruitrijdende vracht auto. GRONINGEN. De 49-jarige me vrouw H. J. van der Hage-van der Meulen uit Groningen is verongelukt 'toen zij in Leens (Gr.) het haar au to van de provincialeweg raakte en een kanaal inreed. DEN HAAG, 30-8. De regering is van mening dat detailhandels vestigingen „op De Groene YVeide" (de buitengebieden) in het algemeen moeten worden geweerd. Dergelijke vestigingen in de periferie van de steden zijn naar het oordeel van de regering slechts toelaatbaar, voorzo ver zij een complementaire functie vervullen naast de voorzieningen in de binnensteden. Dit regeringsstandpunt is neerge legd in een brief van minister Gruijters van volkshuisvesting en In moeilijk herplaatsbare „gevallen": DEN IIAAG, 29-8. Minister Boersma (sociale zaken) heeft besloten met ingang van 1 september loonsub sidie te verstrekken aan werkgevers voor liet in dienst nemen van moeilijk herplaatsbare en daardoor vaak langdurig werklozen. HAAMSTEDE, 29-8. Er zou eigenlijk een zonnebloem-competitie gehouden moeten worden. Weer een enorme zonnebloem en wel in de tuin van de fam. J. A. Dalebout aan de Jonge Jan Boeijesweg le Haamstede. De bloem heeft een hoogte bereikt van 4.20 meter. Een record in de zonnebloem-race De loonsubsidie beoogt alle werk lozen in het hele land die moeilijk te 'herplaatsen zijn, weer een plaats te geven in het arbeidsproces. De maatregel, onderdeel van het programma ter bestrijding van de uitzonderlijke werkloosheid, houdt dat dertig procent van de loon- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) kosten als subsidie verleend wordt aan werkgevers die bereid zijn een niet of moeilijk plaatsbare werkloze, aldus heeft het ministerie van socia le zaken meegedeeld. De „loonkostensubsidieregeling zal slechts gelden bij plaatsing van werknemers in functies, waarbij de loonkosten inclusief de sociale las ten niet meer bedragen dan f 35.000 op jaarbasis. Voor zover die werk- Donderdag 30 augustus Zierikzee 20.00 uur, Vredesmarkt, jeugdsoos Brogum, Kerkplen 1. Duiveland 19.30 uur gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. Vrijdag 31 augustus Zonnemaire Muziektent schoolplein, concert „N. en U." Zaterdag 1 september Sportpark „Bannink". 13.30 uur, at letiekwedstrijden s.v. Delta Sport. Concertzaal. 20.00 uur, filmvoorstel ling „Irma la Douche". Muziektent Marktplein, 19.30 uur concert Oosterland's Fanfare. Maandag 3 september Westerschouwen 19.30 uur. vergadering gemeenteraad Dinsdag 4 september Zierikzee I-Iuis van Nassau, 19.30 uur, opening bridgeseizoen Z.B.C. Zaterdag 8 september Zierikzee J. L. de Jongeschool, 't Vrije, 14.00 uur, start wandeltochten Lions club. nemers jonger zijn dan 45 jaar geldt de beperking dat zij langer dan zes maanden als werkloos moeten zijn ingeschreven. De dertig procent sub sidie wordt bij plaatsing van werk lozen van 45 jaar en ouder (met een maximum van f 10.000 verleend gedurende een vou jaar, voor jonge ren dan 45 jaar (met een maximum van f 5.000) gedurende een half jaar. De regeling geldt voorlopig voor een proefperiode van twee jaar. De uitvoering ervan is opgedragen aan de gewestelijke arbeidsbureaus. De 35 procents-regeling, die een veel beperkter werking had en waarvan slechts epn betrekkelijk gering ge bruik werd gemaakt door de leef tijdsbeperking (50 jaar en ouder), werdt met het in werking treden van de nieuwe regeling ingetrokken Advertentie miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiim BIOSCOOP I DE CONCERTZAAL I ZIERIKZEE f telefoon (01110) 2770 E vertoont E E a.s. zaterdagavond 1 september, E E aanvang 20.00 uur: E JACK SHIRLEY LEIYIMON MacLAINE staatssecretaris Hazekamp van eco nomische zaken, die woensdag aan de tweede kamer is aangeboden. Minister Gruijters maakte tijdens het voortgezete debat over de drie regionale nota's in de nacht van woensdag op donderdag gewag van de brief. Cvèr het vraagstuk van de detail handelsactiviteiten buiten de win kelgebieden advieseerden reeds eën interdepartementale werkgroep, de raad van advies voor de ruimtelijke ordening en de colleges van gede puteerde staten. TECHNICQIOB FANAVI30N Kassa open 19.00 uur; E E zaal open 19.30 uur. TT 111111111111111 ii 1111111111111 n 1111 ii 111111 f 11 iT Boerderij door de bliksem getroffen ZUIDWOLDE, 30-8. De boerderij van het echtpaar Endel te Zuidwolde in Groningen is in de nacht van woensdag op donderdag door de bliksem getroffen. Er ontstond brand en de gehele boerderij ging verloren. De schade is nog niet bekend. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Consumentenbond heeft de aandacht van het ministerie van economische zaken erop geves tigd, dat van de dertien elektrische zuigflesverwarmers. die hij heeft onderzocht, er zeven onveilig bleken te zijn. KAMPEN. De Theologische Hoge school van, de Gereformeerde Ker ken in Nederland te Kampen heeft voor het komende studiejaar een re cord aantal meisjes als eerstejaars ingeschreven: 15 van de totaal 50. Er waren reeds 21 vrouwelijke stu denten op e entotaal van ongeveer 440. Vorig ..aar was het aantal da mes-eerstejaars met zes oo kal een record. De Hogeschool kreeg in 1964 haar eerste vrouwelijke student. ROTTERDAM. De politie in Rot terdam heeft de 33-jarige Pakistaner M. N, C. aangehouden, die een' ves tiging van de First National City Bank in de Maasstad probeerde op te lidhten. Bij kantoren van dezelfde bank in Amsterdam, Parijs en Lau sanne was het hem gelukt een. be drag van 1800 dollar op te strijken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2