ERIC DE NOORMAN I iSport en wedótrijclenI SUCCESJES Delta-Sport organiseert atletiékcömpetitiewedstijd op „Bannink" op WIK (3-1) Verrassende overwinning van Brouwershaven Heden narn^ de Heere uit ons midden weg, na een smar telijk lijden, ons trouw medelid B. C. STOUTEN-VER/fvOERD Sterke de Here haar man en familie in dit groot verlies. Zendingskranswan de Gereformeerde Gemeente in Nederland „Tryfosa" Bruinisse, 25 augustus 1973 Renesse al haar kruit had verscho ten. Arie Folmer, Tonny v. d. Wie len en Johan Westenbrugge, de laatste met een kopbal, bepaalden de eindstand op 1-4. ZSC AI—MEVO AI 0—10 De A-junioren van MEVO hebben bijzonder weinig moeite gelhad om in deze wedstrijd op beide puntjes beslag te leggen. Nadat Peter Kloet zijn club naar een 1-0 voorsprong had geklopt werd het door dezelfde speler 0-2. Leo Dorst (2 maal) en nog eens Peter Kloet bepaalden de rust stand op 0-5. Na de hervatting zorg den Peter Sies, Leo Dorst (2 maal.), Peter Kloet en Artie de Jonge voor de dubbele cijfers. DFS A II—MEVO A II 2—2 De uiteindelijke puntenverdeling gaf de krachtsverhouding vrij goed weer. In de le helft wist de thuis club zich de beste scoringskansen te scheppen, terwijl na de hervatting de bezoekers aan bod kwamen. In de le helft slaagde DFS er in een 2-0 voorsprong te nemen. Na de rust werd het door Jan Huge 2-1 waarna Pieter v. d. Heijde voor de gelijkma ker zorgde 2-2. DFS B I—Zierikzee B I 0—7 Het veel sterkere en produktiever spelende Zierikzee heeft niet veel moeite gehad om DFS in eigenhuis met ruim verschil te kloppen. Door twee doelpunten van Bert Does kon den de bezoekers de le hellt met een 2-0 voorsprong afsluiten. Na de rust wisten de bezoekers nog meer druk op de DFS verdediging uit te oefenen. Ernst Begeman (2 maal). Bert. Does, Jan van Béveren„,en Henk Bevelanders brachten dit in 'ndg bijl' treffers tot uitdrukking (p-7^ Zierikzee B IIBruse Boys B I 41 In de le helft zag het allerminst naar uit dat de Boys aan het kortste eind zouden gaan trekken. Zij wisten zich toen de beste scoringskansen te scheppen waarvan Leen v. d. Bijl er één van wist te benutten 0-1. Na dé rust waren de rollen evenwel omge keerd. Paul de Jongs'hte bracht de balans in evenwicht 1-1, waarna hij uit een strafschop zijn club de lei ding wist te geven 2-1. Zierikzee bleef hierna het beste van het spel behouden. Door Lenie Lagendijk werd de voorsprong tot 3-1 opge voerd waarna Paul de Jongste de eindstand op 4-1 bepaalde, n deze wedstrijd had de Zierikzee speler Johnny v. d. Linde de pech- bij*"een val zijn pols te breken. 900.000ste li<l K.N.V.B. DEN HAAG, 27-8. De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond heeft 900.000 leden. Het 900.000e lid van Nederlands grootste sportorganisatie is de twaalfjarige Johan Weyenberg uit Vaessen, geboren 20 mei 1961, leerling eerste klas van de MAVO in Vaessen en lid van de amateurclub van die naam. duivensport Uitslag van de le stervlucht van uit Compiegne. 261 km. Hieraan na men 247 duiven deel. Gelost te 8.10 uur, arriveerde de eerste -prijs te 11.57 en de laatste 12.59. W. Blom 1. 2, 3. 15. 21. 30 en 31; C. Berrevoets en Zn. 4, 17, 23. 32. 49 52: L. Noordijk? 5.^ 13. 36. 42; L. Fonteine 6, 29, 40 ,en 48; Rini Stoutjesdijk 7, 22 ep 43; A. Schults 8. 9, 10. 11. 20, 24, 23. 37 en 38; J. J. Blom 12; Feleus-Westenbrugge 14, 34, 44, 54; Jac. Dekker 16, 46, 55 en 62; L. Koster 18; C. Verwest 19; J. Kaaisteker 25, 41 en 53; M. Wes- dorp 26 en 50; H. Merle en Zn. 27 en 51; C. Groenleer 33, 35, 57 en 58: M. Gieskes 39, 45 en 47; C. Gieskes 56 en 61: Jaap Manni 59 en 60. Inmanden voor Parkestone, Enge land, 186 km. Dontferöag 30 augustus van 18.15 tot 19:30 uui\,3e stervlucht, tevens provinciaal en nationaal, ook voor liefhebbers van de andere ver enigingen. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 27-8. Op de paarden markt in Utrechtyzijn hiaandag 300 dieren aangevqerd. De prijzen wa ren: luxe paarden 1' 2.500-3.600; werkpaarden f 1.300-2.400; oude paarden f 1.800-2.500; 3-jarige paar den f 1.700-2.200; 2-jarige paarden f 1.100-1.500; veulens f 700-1.200. Hitten geen notering. Slachtpaarden f 4,70-5,25 per kilogram geslacht ge wicht; jonge slachtpaarden 1' 5,25- 6,00 per kg geslacht gewicht. De han del was redelijk. Eiervrilingen Barneveld BARNEVELD, 27-8. Aanvoer; 737.064 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50-51 gram f 12,11'; 55-56 gram f 13.62; 60-61'gram f 15.82; 65-66 gram f 18,48. Hartelijk da nil-, ook namens onze kinderen,-voor de vele attenties, bloemen en ca deaus bij ons 25-jarig hu welijksfeest j. p. ds/r/gt l. j. de/jhcgt-baay Schuddebeursv J augustus 1973 Donkere weg 47 r. Voor uw medeleven tijdens de ziekte en na het over lijden van onze geliefde zus ter, schoonzuster en tante joppa toïyJONGE zeggen wij laftelfck dank. Inzonderheial Öirectrice en personeel vsm het rusthuis „Duinoord" voor de liefde volle verzorging. Uit aller naam: M. de jonge Voor de vele blijken van be langstelling, bhodnd tijdens de ziekte en najMfverlijden van onze gelieffe jrader. be huwd-, groot- én overgroot vader HENDRIK ZANDIJK betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid onze dank aan dokter Speelman en zuster Compagne. Familie ZANDIJK Sirjansland, augustus 1973 Verloren 25 aug., waarschijnlijk in de Raveslootstr./»dCl)r. 1. be werkte portdwu$e (aanden ken). Hoge bel. Bel 01108-255. Met grote droefheid geven wij kennis .dat van ons is heengegaan, onze lieve dochter CORNELIA M. BAKKER-VAN DEN IIOEK echtgenote van^tryP. J. Bakker in de ouderdom van bij«^5!^jaar L. C. VAN »BN HOEK W. VAN DEN HOEK-DE MEULMEESTER Zierikzee, 27 augustus 1973 Na een kortstondige ziekte is van ons heengegaan, onze lieve zuster, behuwdzuster en tante V CORNELIA M. BAKKElftVAN DEN HOEK op de leeftijd van bijna 19 l. c. vaNj dbTnWioek j. c. van den hoek-van der wielen g. p. van den hoek c. l. van den hoek c. j. van den hoek-van den berge Neven en nichten Zierikzee, 27 augustus 1973 Voor de bewijzen van haiyebj£*nedeleven en blijken van belangstelling, welke wijC^ioyiten ondervinden na het heengaan van onze lieve maefler, behuwd-, groot- en over grootmoeder, mevrouw CELESTINA MARIA DE KEVER weduwe van Emilius Gustavus Blommaert betuigen wij bij deze onze oprechte dank. Namens de familie: A. BLOMMAERT Oost-Souburg, augustus 1973 aanval Marcel van Grunsven onge hinderd door het centrum kon op- E rukken waarna (hij op het gepaste moment het leder aan de geheel vrij- staande Jaap Everwijn over speelde die met een schitterend schot de voorsprong van Brouwershaven tot E 3-1 kpn opvoeren. De strijd was E hiermee definitief gestreden daar 5 E WIK de overtuiging miste Jhn in de iïiiiiiiimmiiimiimiMiiimiiiimmmimmiiiiiimimiiiimiiiiiiiiimiimiimiimimmmimiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimmiiiiii resterende min. de kansen nog te doen keren. 1 - ui i 111111 ii 1111111111111111 1111111 1111 111M11111111111111111111111111111111M1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111 li 111111111111111111 m 48. ..Datdat mag niet gebeuren", stot tert de roodharige zeerover hevig verontrust. „Dat moeten wij voorkomen! Als zij maar niet reeds in het zicht zijnOnstuimig rent hij het pad op dat naar de rotspunt terzijde van de baai voert. De anderen volgen hem op af stand. Gespannen zoeken zij de horizon af, maar het schip is gelukkig niet té zien. Er is echter wel wat anders te zien. Rondom het eiland liggen, op regelmatige afstand van el kaar, de schepen van Bohuslan en het ziet er niet naar uit dat zij aanstalten maken om te vertrekken „Wat denkt gij hiervan?" wendt Ragnar zich bezorgd tot Eric. Deze antwoordt niet onmiddellijk, doch stelt een wedervraag. ,.ls er veel voedsel op hel eiland aanwezig?" Ragnar schudt ontkennend het hoofd. ..Ten hoogste voor een paar dagen. Wij leven hoofd zakelijk van vis en de rest moeten wij van het vasteland halen". Dan gaat hem ineens een licht op. „Gij meent dat zij wellicht van plan zijn ons uit le hongeren?" vraagt hij. Eric knikt. ..Dat is één mogelijkheid!" zegt hij ernstig. „Een andere mogelijkheid is. dat zij de nacht afwachten en dan een aanval op het eiland ondernemen". „En intussen nadert het schip dat uit Noor wegen komt om het losgeld te brengen' .mengt Svitjold zich nu in hot gesprok. Het vooruit zicht dat het schip in handen van Bohuslan zal vallen, schijnt hem bijzonder te veront rusten. Niet om het geld, dat interesseert hem weinig, maar wel omdat hij verwacht dat Vrouwe Godelinde, de moeder van hel om streden kind. aan boord zal zijn. „Hebt gij een plan, heer Svitjold?" vraagt Eric, zijn raadsman hoopvol aanziende. „Ik zal u zeggen wat mijn plan is", ant woordt deze langzaam en wendt zich om. „Ziet gij daarginds die streep land? Dat is het eiland waar ik mijn schip en mijn mannen heb achtergelaten. Zodra de nacht invalt, zal ik trachten er hec-n te zwemmen. Lukt mij dit, dan zal ik uitzeilen en proberen het gc-ldschip op le vangen voor het hier komt. VOETBAL Het offer van Svitjold nodige zelf vertrouwen om de ver dediging van del thuisclub aan 'net wankelen teMeunnen brengen. Om de gelijkmaker té forceren werden er zelfs grote-risico's genomen daal de verdedigers zich ook in de aanval waagden. Dit werd WIK in de 34e min. noodlottig toen bij een afgeslagen ZIERIKZEE, 27-8. Zaterdag 1 sep tember a.s. organiseert de atletiek- afdeling van S.V. Delta-Sport de derde en laatste competitie-wedstrijd voor D-meisjes-ploegen uit het dis trict West II (Zuid-Holland en Zeer land). De Zierikzeese Delta-Sport-ploeg, die momenteel dus 12e staat in de 2e klasse komt met de volgende op stelling in de strijd: 60 meter: Yvonne v. d. Westen. Ineke van Velthoven, Marjolein Hendriksen. CPC II—Bruse Boys 0-3 Een verdiende overwinning voor de Boys die pas in de tweede heli': hun slag slcegen. Voor de rust liep het bij de groen witten, die'we! een lichte veldmeerderheid hadden, alle maal wat stroef waardoor zij niet tot scoren kwamen. In de 20e min. moest Frans de Oude met een enkel blessure het veld verlaten waarna hij werd vervangen door Chris Klink die op het middenveld ging spelen. tewijl Edde Schild in het centrum van de aanval ging opereren. Na de rust bleken de bezoekers over een betere condjiiè le beschikken dan de thuisclub. Reeds in de 4e min. wist Adrie de Jonge door de Vlissingse defensie le breken en zijn club de leiding te geven 0-1. Uit een voorzei van Chris Klink liet Wim Geluk na een kwartier spelen nummer twee aantekenen waarna tenslotte 10 min. voc.r tijd Adrie - de' Jonge de eind stand op 0-3 bepaalde. ±160 atleetjes, meisjes van 11 en 12 jaar komen hiervoor-naar Zierik zee en hiér zal beslist worden wié zich 'dit jaar kampioenen mogen noe men in de le en 2e klasse van de D-meisjes. Vorig jaar organiseerde Delta-Sport dezelfde wedstrijd en toen slaagde het sublieme D-meisjes- groepje van Delta-Sport erin kampi oen te worden. Nu staan de zaken anders; de D-meisjes van vorig jaar werden C-meisjes en de Delta-Sport D-meisjesploeg van dit moment heeft geen kampioensvooruitzichten, met 8.334 punten staan ze op de twaalfde plaats in de 2e klasse. Op sportpark „Bannink" komen vanaf half twee tien le klasse ploe gen aan start, waarvan Sparta uil Den Haag leidt met 14.023 p.nt., vlak op de voet gevolgd door Ilion, Zoè- termeer en A.V.R. uit Rotterdam. Op de vierde plaats volgt Schelde-Sport uit Terneuzen. Tweede klasse De tweede klasse (20 ploegen) wordt aangevoerd door de Oud-Beij- erlandse „Spirit"-ploeg, A.V. Leiden en „Spark" (Spijkenisse). De strijd om het kampioenschap is nog volle dig open tussen „Spirit" en Leiden. Verspringen: Marjon Kouijzer en Yvonne v. d. Westen. Hoogspringen: Marjon Kouijzer en Ineke van Velthoven. Kogelstoten: Anita Jongejan en Marjolein Hendriksen. 4 x 60 m estafette: Ineke van Velthoven, Yvonne v. d. Westen. Marjon Kouijzer en Marjolein Hen driksen. C-meisjes: Op dezelfde dag, dus 1 september a.s. gaan de D.S.-C.- meisjes voor hun laatste competitie wedstrijd naar Den Haag. De Delta- Sport I-ploeg heeft nog vooruitzich ten op het kampioenschap van de 2e klasse. Als ze in deze wedstrijd bovenaan eindigen met minstens 5700 punten dan kunnen ze zich kampioen noemen, en dit totaal is bereikbaar gezien hün 6193 punten in de tweede westrijd. Voor Delta Sport I komen op de verschillende nummers aan de start: Anita Koopman, Marianne Nolet, Petra Krello, Anita Kouijzer, Nelle- ke Geluk en Rietje Stoutjesdijk. Voor Delta Sport II (die momenteel op een tiende plaats staat): Marjan Does, Jollen van Westenbrugge, Ka rin v. d. Westen en Anja Kouijzer. Adrie de Jonge had mei twee doelpunten een groot aandeel i ning van de Boijs. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Renesse A ISKNWK A I 1—4 De betere conditie van de Nieu- werkers beslisten deze wedstrijd. In de le helft kon de thuisclub het nog aardig 'bijbenen maar na de rust kwamen zij in adem nood. Met een reeds jn de eerste min. van de wed- strij endoor Dick van Driel gescCprd doelpunt konden de bezoekers de le helft met een 1-0 voorsprong afslui ten. Sjaak Vasseur die na de rust Dick Verboom had vervangen bracht de balans in evenwicht 1-1. Het werd hierna al spoedig duidelijk dat De eerste Sehouwen-Duivelandse derby in de le klas van het zaterdag, voetbal tussen Brouwershaven en WIK heeft een verrassende mrar volkomen verdiende 3-1 overwinning voor benjamin Brouwershaven ©p* geleverd. Nadat de WIK spelers vó rige week Brouwershaven aan het werk hadden gezien tegen Colijns- plaatse Boys hebben zij waarschijn lijk de fout gemaakt de Brouwena- ren te onderschatten. Na een wat onzeker begin bleek Brouwershaven echter volkomen tegen de club uit Kerkwerve opgewassen te zijn, waarbij het zelfs in het verdere ver loop van de wedstrijd er bij vlagen in slaagde WIK volledig in de ver dediging terug te dringen. Na de overtuigende overwinning op VCK viel hetgeen WIK deze mid dag vertoonde beslist tegen. Het ont brak bij de groen witten aan het no dige onderlinge verband tussen de linies, terwijl daarnaast ook nog zon der veel overtuiging werd gespeeld. In de aanval werden de vleugels veel te weinig in het spel betrokken. Steeds probeerde men met diepte passes door het centrum, waai- men als grote struikel blok steeds Brou wershaven beste verdediger Jan Lie- vense op zijn weg tegen kwam. de verdediging van de 'thuisclub aan het wankelen te brengen. Als team vormde Brouwershaven een beter geheel. Zoals reeds gezegd speelde Jan Lievense in het verdedigings- blok een voortreffelijke partij voet bal daarbij werd hij goed geassis teerd door zijn mede verdedigers, die alleen in de beginfase enige steekjes lieten vallen waadoor er gevaarlijke situaties voor het Brouwse doel ontstonden waarvan WIK maar eenmaal wist te profite ren. Gp het middenveld werd er door Rinss v. d. Weele, Peter Bol kenbaas en Adrie Lievense veel en goed werk verzet. Aanvallend vorm de de rechter wing voor de WIK ver dediging een doolopend gevaar. In de beginfase zag het er voor WIK, dat zonder Wim v. d. Hoek (familie omstandigheden) binnen de lijnen verscheen, allerminst naar uit dat zij aan 'het kortste eind zouden gaan trekken. Brouwershaven begon erg onzeker waardoor er nog al eens gaatjes in de verdediging vielen waarbij Jan Lievense handen vol werk kreeg deze weer te dichten. In de 5e min. kon WIK voorsprong nemen toen bij een diepte pass de gehele verdediging van Brouwersha ven passief bleef waardoor Daan Ooms geheel vrij voor doelman Kees Bodbijl kwam en geen fout maakte 0-1. WIK bleef hierna nog enige tijd het beste van het spel behouden maar het verzuimde hierbij door te stoten. Geleidelijk aan begonnen de Brouwenaren meer vat OP het spel van de groen witten te krijgen en het spel te verplaatsen. In de 27e min. kwam de balans weer in even wicht toen Jaap Everwijn een vrije trap hoog voor het doel plaatste waar de hoog opspringende Marcel van Grunsven het leder in het net kopte 1-1- WIK ging na dit doelpunt onzeker spelen waardoor Brouwers haven het initiatief kon nemen zon der dat het hierbij tot scoren kon ko men. Na de rust zag hel er even naar uit dat WIK zich had hersteld. Gerrit Kooiman, die Daan Ooms na de rust had vervangen, kwam enige malen in goede schietpositie maar zijn schoten waren niet goed gericht of werden door doelman Kees Bcd- bijl onschadelijk gemaakt. Al vrij snel slaagde Brouwersha ven er in het spel te verplaatsen en kreeg de WIK verdediging weer ruimschoots de gelegenheid haar ta lenten te toren. Toch konden zij niet voorkomen toen na een aanval over de rechtervleugel in de 16e min. Jaap Everwijn het leds-r hoog voor doel plaatste waar het door Marcel van Grunsven werd ingekopt 2-1. WIK stelde hierna alles in het werk om de kansen weer te doen keren maar in de aanvalslinie van de groen witten ontbrak het aan het DFS II—Zierikzee II 0-10 De reserves van DFS. zonder haar centrum verdediger Kees Rijn berg, kwamen er tegen hun collega's van Zierikzee niet aan te pas. De bezoekers moesten zich zelfs niet in spannen om de dubbele cijfers te be reiken. De doelpunten werden pre cies over beide speelhelften verdeeld Theo van Aken (2 maal). Hank Ver- meule (2 maal en Jan Jonker bepaal den de ruststand op 0-5. Jan Jonker (2 maal), Henk Vermeule (2 maal) en Hars Voets bepaalden na de rust de eindstand op 0-10. Henk Vermeule. geheel rechts, topscorer in een duel gewikkeld met de D. F. S.-verdediging. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7