STREEK NIEUWS Feestprogramma viering regeringsjubileum te Dreischor Feestprogramma 5 september Noordgouwe Druk bezocht licht- en klankspel „Bru" Nieuwe uitbreiding woninginrichting Paauwe B.V., Zonnemaire Gevarieerd feestprogramma le Ooslerland bij regeringsjubileum H.M. de koningin ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 augustus 1973 Nr. 21342 NUTSSPAARBANK uw ideale gezinsbank U benq jvemom bij uw NnfikpaaAank Buitenlauds geld Reischeques BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00 10.30 uur. 20.000,- ZONNEMAIRE Programma jubileumviering H.M. de koningin 9.30 uur: Opening van de feestdag. Oplaten van balonnen door de schoolkinderen. 9.45 uur: Feestelijke optocht door het dorp m.m.v. de muziekvereni ging „Nut en Uitspanning". De kin deren kunnen prijzen winnen door zich zo leuk te verkleden en even tueel hun fiets e.d. te versieren. 11.00 uur: Traktatie van de schoolkinderen en prijsuitreiking op tocht. Middagpauze. 13.30 uur: Kinderspelen op het sportveld. In leeftijdsgroepen ver deeld kunnen de kinderen meedoen aan 5 verschillende spelen: 1. Stapel estafette; 2. de glijbaan: 3. ballonnen schieten; 4 balslingeren en 5. blijf in balance. 15.15 uur: Voor de kinderen ouder dan 12 jaar worden de volgende spelen georganiseerd: 1. de glijbaan; 2. hindernisrace op brommers; 3. kussengevecht; 4. ringsteken op brommers of fietsen; 5. ballonnen schieten. 16.30 uur: Bij voldoende belang stelling wordt een gecostumeerde voetbalwedstrijd gehouden voor jon geren tussen 15 en 20 jaar. 20.00 uur: Lampionoptochi m.m.v. „Nul en Uitspanning". Men kan lampions verkrijgen bij mevr. Van 't Veer a f 0,35 per stuk. Op het schoolplein staat een grabbelton waarin de kinderen voor f 0,10 pet- keer kunnen grabbelen. Tijdens de optocht 's mogens kan men de naam raden van een ver kleed persoon, wonend in Zonne- maire. Dit kost f 0,50. Wie het goed raadt, kan 's avonds rekenen op een mooie geldprijs. OOSTERLAND Collecten voor zending Ceref. Gemeenten In het tijdvak van 1 mei t m 30 jl. werd ook hier ter plaatse weer met de bekende busjes gecollecteerd ten bate van de zending van de G'eref. Gemeenten in West-Irian, Nigeria, etc., door: Adrie Bierings, Marilijn Bolle. Maria Bouwman, Corrie van der Have, Jeanet Stouten en Jan en Marja de Visser. Met de Pinkstercol lecte en nog enige genummerde bus jes. benevens enige giften, werd in genoemd tijdvak weer de mooie som van f 804,03 bijeengebracht. Dennegroen voor versieringen Het bestuur van de Oranjevereni ging alhier maakt bekend dat diege nen die mee willen doen aan de op tocht bij de festiviteiten van 5 sep tember e.k.. hetzij met een wagen, auto, brommer, fiets, step etc. en die deze voertuigen willen versieren, hiervoor dennegroen kunnen beko men bij de heer Kees de Later. gem. werkman, alhier. Oud-papier actie voor de zending Op zaterdag 1 september a.s. hoopt het comité voor de Mbuma-zending weer oud-papier op te halen langs de huizen. Omstreeks negen uur wordt er gestart met tractor en wagen, en de ingezetenen worden vriendelijk verzocht het oud papier gebundeld zo mogelijk langs de weg te leggen. BRUINISSE Jeugd kan gaan tennissen Teneinde de tennissport te anime ren zal de jeugd van Bruinisse woensdagmiddag 29 augustus, in de. gelegenheid worden gesteld, gratis met deze sport kennis te maken, met gebruik van rackets en ballen. Ds. P. Post in ziekenhuis opgenomen Zondagmorgen, toen in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse reeds alle voorbereidingen voor de te houden doopdienst en het afscheid wegens vertrek naar Wemeldinge waren ge troffen. kwam plotseling het bericht, dat. ds. P. Post, van 1969 tot 1973 Ned. Herv. predikant te Bruinisse. in de nacht van zaterdag op zondag met spoed in het Bergzïcht zicken- huiswas opgenomen. Maandagavond was de toestand van ds. Post nog zeer ernstig. De morgendienst werd daarna ge leid door ds. Van der Waal, predi kant directeur van de Hendrik van Boeien inrichtingen, die bij zijn va der ds. Van der Waal, die in een bungalow op Haamstede woont, een weekend met vakantie was. De doopdienst werd naar dc mid- dagdienst verschoven, de H. Doop werd bediend en de dienst geleid door ds. D, Goudzwaard, emeritus predikant te Bruinisse. HAAMSTEDE. Gisteren (maandag)morgen vond in het gemeentehuis te Haamstede de voltrekking plaats van een huwelijk dal ondanks de „Schouw- se start" op wel heel andere bodem pas „echt" zal beginnen. Hei bijzondere van deze huwelijksvoltrekking was dat zowel bruid als bruidegom elkaar niet in westelijk Schouwen, maar in Nigeria hebben gevonden. In het huwe lijksbootje stapten ir. J. Doets en mej. H. K. I. Kluit. De bruid was hoofd van de lagere school van de Shell in Warri (Nigeria) de bruidegom is een Shell-ingenieur werkzaam bij de oliewinning aldaar. Vrijdag a.s. hoopt het kersverse echtpaar terug te vliegen naar Lagos. De heer Doets was een wel zeer tijdelijk inwoner van Wester schouwen: hij had er zich speciaal „even tjes" in laten schrijven om er in het huwelijk te kunnen treden. Zijn vrouw is er meer bekend: zij komt er al vele jaren in het zomerhuisje van haar moeder. Er was dus toch wel een duidelijk lijntje te vinden van Nigeria naar Schouwen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DREISCHOR, 27-8. De Oranjever eniging „Dreischor" heeft ter gele genheid van dc viering van het 25- jarig regeringsjubileum van H.M. koningin Juliana op woensdag 5 sep tember a.s. een aantrekkelijk feest programma samengesteld. Om 8.00 uur wordt de feestdag ge opend mei klokluiden vanuit de to ren. waarna om 9.30 uur een rond gang door het dorp volgt van de harmonie ..Crescendo Om half elf volgt de officiële ope ning door burgemeester A. P. Schou- wenaar van Brouwershaven waarna mei medewerking van „Crescendo" bij het Plaatsenhuis op de Ring de vlag zal worden gehesen. Om 10.45 uur beginnen op het grasveld bij de kerk kinderspelen voor de leerlingen van de openbare kleuter- en basisscholen. Tot 2.00 uur volgt dan een pauze waarna op de Ring behendigheids- wedstrijden worden gehouden voor fietsers en bromfietsers. Hiertoe zal de Ring voor alle autoverkeer wor den afgesloten. Volksspelen Op het terrein van de ijsbaan bij het gemeentelijk sportterrein wor den om 3.00 uur behendigheidswed strijden met hindernissen voor brom fietsen gehouden. Om 4.00 uur zullen volksspelen worden gehouden op het grasveld rondom de Ned- Herv- Kerk. waarbij de toeschouwers niet op het grasveld zullen worden toegelaten. Men kan de spelen namelijk vanaf de Ring goed volgen. Om 19.00 uur volgt op een dans vloer. welke zal worden gelegd te genover café „De Drie Schapen" een stoelendans, waarna om 8.00 uur met medewerking van ..Crescendo"' een lampionoptocht volgt. Om 9-00 uur begint het grote Oranjebal in de openlucht bij „De Drie Schapen" met medewerking van ..De Medleys". De Oranjevereniging zal de dorps- ring prachtig versieren. NOORDGOUWE. 28-8. Het feest programma te Noordgouwe voor de viering van het regeringsjubileum van h.m koningin Juliana op 5 september a.s. is rond. De festivi teiten beginnen 's morgens. 8.30 uur: Herauten le paard met hoórnsignaal en proclamatie. 9.00 uur: Officiële opening door burgemeester Sehouwenaar en het hijsen ven de vlag. begeleid door de muziekvereniging ..Con Amove' 9.30 uur: Kinderspelen op de Ring. 13.30 uur: Opstellen optocht ver sierde wagens etc. 14.00 uur: Vertrek optocht m.m.v. „Con Amore". 16.15 uur: Gekostumeerde korf balwedstrijd op het sportterrein lus sen een twaalftal Noordgouwe- Schuddebeurs en een twaalftal van camping „De Stern". 16.15 ning an h.n sspelen. film van koningin de kro- Juliana voor bejaarden. 19.00 uur Filmvoorstelling voor de jeugd 20.00 uur: Lampionoptocht niet medewerking van „Con Amore". 20.30 uur: Gezellige feestavond met o.a. muziek, film, mosselmaal tijd etc. Verder zal 'het draaiorgel van Zierikzee de ganse dag zijn muziek door Noordgouwe laten klinken. De inwoners worden vriendelijk ver zocht op deze dag de vlag uit te hangen en indien mogelijk de gevels te versieren. Gok zal de gehele dag een E.H.B.O.-groep van het Rode Kruis*aanwezig zijn. Wanneer ieder een zijn medewerking geeft, kan het feest een daverend succes worden. In het dorp wordt een ere-poort opge steld. Ongeveer 1500 toeschouwers heb ben zaterdagavond op het sportveld te Bruinisse van het licht en klan kenspel dat dc taptoe Bru 1973 te zien gaf. Reeds dadelijk bij de presentatie kregen de deelnemende korpsen een gul applaus van het publiek. Aan de show namen deel het tamboer en trompetterkorps „Euro-band" uit. Rotterdam, het tamboer-, pijper-, trompetters- en majorettenkorps ..Jong Holland" uit Zwijndrecht, het tamboer- en trompetterskorps ..Ju liana" uit 's Gravendeel en het eigen Bruse gezelschap „Nu met Hope", samen met „Oefening en Uitspan ning" uit Nieuwerkerk. Allo uitvoerende korpsen waren goed voor hun taak berekend, men liep zijn rondjes, men blies zeer goed uitgevoerde nummers en het werd een kleurige, fleurige en goed in het gehoor liggende manifestatie, van mensen die er nog altijd hun plezier in vinden zelf muziek le maken en deze anderen te' laten horen. Ook de majorettes van „Jong Hol land" drongen met hun feilloos uit gevoerde vytmische voet- en been oefeningen bewondering af. maar ook de Bruse majorettes konden ei wat van. Burgemeester G. Hokken dankte de organisatoren en de deelnemende korpsen van deze derde Bruse tap toe. Het weer werkte mee, maar ook de reputatie van vorige taptoes zal zijn uitwerking niet hebben gemist. ZONNEMAIRE. "27-8. De woning inrichting Paauwe B.V., gelegen aan de Zuidweg te Zonnemaire, heeft één dezer dagen weer een uitbreiding ondergaan. Naast het reeds bestaan de gedeelte is een ruimte aange bouwd met een oppervlakte van 1000 vierkante meter. Deze ruimte zal gedeeltelijk ge bruikt worden voor opslagmagazijn en als showroom. Door de uitbreiding is het mogelijk de te exposeren rol len tapijten uit te breiden tol vijftig. De totale oppervlakte van het gehele bedrijf is thans 2500 m-. Het verkre gen magazijn is volgens systeem bouw door Bio Europa, gevestigd in Someren (N.Br.). Systeembouw wil zeggen grote betonblokken afge werkt met. platenmateriaal, speciaal voor magazijnen. Uitbreiding collectie Doordat tevens de showroom ver groot is. is het mogelijk de tapijt- en meubelcollectie uit te breiden. De woninginrichting Paauwe, showt meubels die elders in Zeeland niet te krijgen zijn. en zal daar binnen kort een collectie Zweedse meubels aan toe voegen. Alles wordt zo veel mogelijk in „eigen hand gehouden, d.w.z. het meeste wordt gedaan door eigen per soneel. Ook het publiek zal de uitgebreide zaak mogen bekijken en wel op vrij dag 31 augustus a.s. Voor genodigden is op 30 augustus een „open dag". Tevens zal een speciale verkoopaktie op touw gezet worden, maar dit zal later nog bekendheid krijgen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Jonge verkoopt fietsen, de fiets komt trouwens steeds meer „in", voor jong en oud. En de jeugd van zes tien jaar en ouder kan er terecht v'cor een bromfiets, die in diverse soorten en kleuren staan uitgestald, Twee ruime etalages bieden de (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) eventuele klanten een „inkijkje" in het interieur. Naast de lietsenzaak heelt de heer De Jonge zijn werk plaats. zodat dit gemakkelijk te combineren is. OOSTERLAND, 28-8 Door het plaatselijke bestuur van de Oranje vereniging werd een folder samen gesteld die huis-aan-huis zal werden bezorgd, waarop vermeld het offi cieel programma van de festiviteiten op woensdag 5 september a.s. ter gelegenheid van het zilveren rege ringsjubileum van H.M. de Koningin Het luidt als volgt: 8.00 uur: Klok gelui en aankondiging van de festi viteiten. m.m.v. leden van de mu ziekvereniging „Costerlands Fanfa re". 9.00 uur: Kerkdienst voor alle ge zindten in de Ned. Herv. kérk waar bij voorgaat kandidaat M. C. van der Meer. 10.00 uur: Filmprogramma voor de schoolkinderen van de beide kleuter en basissdholen in de „Conferentie- kamer". 13.30 uur: Opstellen optocht op de Hofweg voor versierde wagens, fiet sen, brommers enz. te bereiken via de Leugenput. 14.00 uur: Vertrek optocht, voor-4 afgegaan door de muziekvereniging „Costerlands FanfareDe te volgen route van de optocht: Lange Achter weg, Groenendaal. Sint Joostdijk. Koninginneplein, Burg. van der Ha- vestraal, SandströmstraatTuindorp, Sandströmstraat, Sint Joostdijk, Ko ninginneplein, v. d. Abeelestraat. Hofplein. Suzanna M. Loncquestraat Molenweg, v. d. Abeelestraat, Ko ninginneplein, Sint Joostdijk. Kerk straat, ontbinding aan de Hofweg. 16.30 uur: Waterspel, met mede werking' van de brandweer in. de Van den Abeelestraat. De jeugd van 12 jaar en ouder kan aan dit spel meedoen, aanmelden ter plaatse. 18.30 uur: Turndemonstratie op het sportterrein „De Saëleaan de Sint Joostdijk. 20.00 uur: Lampionoptocht vanaf de „Conferentiekamer". Lampionnen worden aldaar uitgereikt vanaf half acht. Einde van de optocht bij de Weelstraat, waarna een groots vuur werk zal worden ontstoken. Hierna werden de festiviteiten voortgezet in de „Conferentiekamer", waar de be kende band van „Jaap en Kees" de muziek verzorgen. Ook de prijzen van de optocht worden hierbij be kend gemaakt. Het geheel wordt opgeluisterd door „Oosterlands Fan fare". De burgerij wordt vriendelijk ver zocht de vlaggen uit te steken, en medewerking te willen verlenen aan de optocht. Advertentie twee jhelc kleine huisjes stonden in de St. Jacobstraat is nu een fiet sen- en bromfietszaak gevestigd van de heer J. de Jonge. Deze twee huis jes zijn nu één ruimte geworden, door het uitbreken van dc tussen- Het was een kleine verbouwing die toch drie maanden duurde om dat de bouwvakantie er in viel. De muren zijn opgetrokken uit Durox- blokken, een soort beton blokken, en. wit gekalkt. De toonbank is beplakt met groene vloerbedekking, op de grond ligt een gele vloerbedekking wat bijzonder goed combineert. Een uitstekende verlichting is aange bracht bestaande uit twee grote tl- buizen en verschillende „spotjes". Aan de wanden zijn planken aan gebracht waarop de nodige acces soires te vinden zijn. De heer De ZIERIKZEE, 28-8. Waar eens

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5