„UIT"-krant Stichting Cultuurspreiding Zeeland wordt huis-aan-huis verspreid Orderportefeuille van Smit-Bolnes nog nooit zo goed gevuld FEESTPROGRAMMA BRUINISSE 5 SEPTEMBER GEREED Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin PORION STREEKNIEUWS C.J.V. Zierikzee start nieuw seizoen met kampdag voor vijf-en-zestig-plussers ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 au gustos 1973 Nr. 21339 ZIERIKZEE. 22-8. Door de Stichting Cultuurspreiding Zeeland zal ook voor het komend seizoen de krant „UIT" huis aan huis verspreid worden. Voor Noord-Zeeland zijn een 15500 exemplaren beschikbaar, in tegenstelling tot het voorgaand seizoen toen Schouwen-Duiveland, Tholen en St.-Philips- land het zonder moesten stellen. In deze krant presenteren de in de SCZ verenigde culturele instel lingen het Zeeuws publiek het thea terprogramma in de diverse Zeeuwse plaatsen. Tevens is ditmaal het vol ledige jaarprogramma van de hier opererende vormings- en ontwikke lingsorganisaties t.w. de ZVU en de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen. opgenomen. Het hoofdbe standdeel van de krant wordt ge vormd door het theater-abonne mentsprogramma, waarop iedereen door middel van een bon kan inte kenen. Dankzij een toelichting wordt de keuze voor de lezer vergemakke lijkt. Men heeft de hand weten te leggen op verschillende grote pro ducties waarin een keur van arties ten zal optreden. Zo komt o.a. de nieuwe musical van Annie M. G. Schmidt „Wat een planeet'' met o.a. Conny Stuart, Joan Remmelts; „Irma la Douce" in de nieuwe versie met Jenny Arean en Henk van Ulsen: de komedie „Blauw blauw" bewerkt door Hugo Claus met Ellen Vogel, Guus Oster en Fonds Rademakers, en Mary Dresselhuys in het door haar zelf vertaalde blijspel „Slip pers"; bovendien zullen Henk Elsink en Seth Gaaikema in de meeste the aters te zien zijn. SCHAR ENDIJKE De aanrijding met brandweerwagen Het bericht in de Zierikzeesche Nieuwsbode van 21 augustus j.l. ..Brandweerwagen in botsing met tegenligger" behoeft enige aanvul ling. De botsing vond donderdag j.l. plaats en niet vrijdag j.l. De verkla ringen van de brandweer en de heer v. d. H. of de tweetonige hoorn van de brandweerwagen op het moment van het naderen van de auto van de heer v. d. H. geklonken heeft, staan tegenover elkaar. Cursus wandkleden maken en touwknopen Vanaf september worden er weer cursussen gegeven in wandkleden- maken en touwknopen (macramé). Dit laatste is ook een geschikte be zigheid voor heren! Men kan zich opgeven bij mevr, Stigter. De cursussen zullen worden gege ven op de maandagavond van 8 tot 10 uur. DUIVELAND Collecte kankerbestrijding Evenals voorgaande jaren wordt ook dit jaar weer de jaarlijkse kol- lekte voor de kankerbestrijding ge houden. In Duiveland zal gecollecteerd wor den in de week van 27 augustus t/m 1 september. In de plaatsen. Nieu- werkerk. Oosterland, Sirjansland en Ouwerkerk worden deze week, door vrijwilligers zakjes van huis aan déur verspreidt, waar men een be drag in kan deponeren. Het zakje Naast het abonnementsprogramma wordt er nog een veelheid aan aller hande bijzondere evenementen aan geboden, zoals filmliga-vertoningen: koffieconcerten en speciale series gewijd aan aktuele theatergebeurte nissen. (met inhoud) wordt in.de week van 27 augustus t/m 1 september opge haald. die men in een speciale bus moet deponeren, waarin men ook giro-overschrijvingen kunt werpen. Deze aktie leverde vorig jaar veel nieuwe leden op. hetgeen hopelijk dit jaar ook zo zal zijn. Het postgiro is 26.000 t.n.v. Kon. Wilhelminafonds te Amsterdam. SIRJANSLAND Viering jubileumfeest Het feestcomité ter herdenking van het 25-jarig regeringsjubileum heeft voor 5 september a.s. een ge zellig 'feestprogramma samengesteld. De Dorpsstraat wordt door middel van een 9-tal kraampjes omgetoverd in een knusse Oranjemarkt, waar jong en oud zich met vele attrakties kunnen vermaken. Het feest wordt ingezet met een gecostumeerde kinderoptocht op versierde fietsen. In de voor- en na middag worden afwisselend ver schillende kleuter-, kinder en volks spelen gehouden. De verschillende nieuwe comitéleden hebben een schat van nieuwe leuke spelen be dacht. die ongetwijfeld de belang stelling zullen trekken. 's Avonds worden op de feestelijke Dorpsstraat de prijzen bekend ge maakt, waarna een lampionoptocht met vreugdevuur de dag besluit. In geval de weersomstandigheden niet gunstig zijn, zal getracht worden liet programma binnen af te werken. BRUINISSE Wielrijdster kwam ie vallen Mevrouw M. O.-de W. uit Bruinis- se kwam vorige week bij een fiets- NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U ben: uw Nut: utü$paa om bij ipaarbank SALARIS of PENSIOEN NOORD WFLLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. ZIERIKZEE, 23-8. Zoals bekend zijn tegen de aanleg van een par keerplaats aan de Baden Powellweg te Zierikzee de laatse tijd nogal wat protesten gerezen van ouders van kleuters, die de aldaar gelegen kleu terscholen bezoeken. Overigens niet alleen van ouders, maar ook van omwonenden die het betreuren dat de speeltuin zal moeten verdwijnen veer de aan te leggen parkeerplaats Intussen hebben gemeentewerklie den een begin gemaakt met voorbe reidende werkzaamheden voor het bouwklaar maken van 'het terrein. Het aktiecomité blijft protesteren tegen de aanleg. Van de zijde van het comité wordt het verwijt - te horen gekregen op een ouderavond in de Nutskleuterschool - dat de protesten „te laat" zouden zijn, krachtig van de Ihand gewezen „Ver schillende ouders van kleuters had den al geprotesteerd vóórdat het plan werd aangenomen" aldus een woordvoerder van het comité. „De ze protesten werden echter voor ken nisgeving aangenomen". De gemeente tracht inmiddels, via onderhandelingen met omwonenden, een tweede inrit of uitgang naar het parkeerterrein te realiseren, omdat één inrit tevens uitrit te riskant wordt geacht. tocht van Sirjansland naar Bruinisse zodanig te vallen, dat zij met een knie letsel in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis moest worden op genomen. Het reisje van Sam Er is nu al heel wat jaren, een clubje in Brit, die gaan elk jaar. Met elkaar een reisje maken, en woensdag stonden ze weer klaar. Voor dit jaarlijkse pleziertje, elk die kon was er weer bij. 'i Weer was prachtig, en de stemming, als gewoonlijk, leuk en blij. Eerst ging de reis met chauffeur Tuinman. Naar Hoofddorp), de koffie ivas daar klaar. We genoten van een bakje, maar toen klonk 'tInstappen maar". In Alkmaar, waar eens de victorie begon, werd ook weer uitgestapt, een borreltje werd er gedronken, of een koel glas bier getapt. Maar roe waren nog niet aan 't einde. De tocht ging langs de Zuiderzee, en in Hoorn, ook een oud stadje, genoot men van een fijn diner. En weer reisden ive toen verder, Men wilde tiaar Enkhuizen heen En dat werd ook goed beivonderd. Dit oude stadje uit 't verleen. Volendam, het vissersdorpje, bij veel toeristen goed bekend, werd bezocht, men kocht er paling. Heerlijk vet, men was content. Maar de dag, neigde naar d' avond. En men moest naar huis weer gaan. Over vele oude plaatsjes. Kwamen we in Reewijk aan. Daar konden we nog wal gebruiken. Een koele dronk wilde er wel in. 't Was te zien aan de gezichten. Ieder had 't goed naar zijn zin. 'I Was weer een fijne dag geworden. Die rijtoer langs het. IJsselmeer. En men zeide tot elkander. Dit doen we graag nog wel eens weer. 't Was een tocht, tot ons genoegen. Zo als een der dames zei. Dankbaar namen allen afscheid. Van elkaar, 'l was weer voorbij. Bm 22-8-1973 A. W.-B. TOKIO. Het waterleidingbedrijf van Tokio is begonnen met de rant soenering van drinkwater, een uit vloeisel van de droogte. !n één opdracht: 22 motoren ZIERIKZEE, 22-8. Juist voor de bedrïjfsvakantie in juli werden door Smit-Bolnes te Zierikzee opdrachten geboekt voor G njotoren; in de afgelopen week werd een rekord bestelling geboekt voor 22 motoren. Hiermee is de orderportefeuille van Smit-Bolnes tot in 1974 praktisch geheel - en voor 1975 reeds gedeeltelijk gevuld. De succesvolle opmars van de HDK motor zet zich voort. Reeds drie maanden na het aanstellen van een verkoopvertegenwoordiging voor Zweden en Finland werden door tussenkomst van deze agent voor de bouw van twee 10.000 ton tankers op' een Zweedse werf voor rekening van een Zweedse rederij, twee 12- cilinder motoren in opdracht verkre gen. Deze motoren zullen elk 5000 epk vermogen leveren. Internationale belangstelling Het succesvolle Smit Bolnes HD-type komt naast de HDK motor weer in het centrum van de belang stelling. In januari werd een 7 ci linder motor verkocht voor een vis- kotter. in juli volgden twee 9 cilin der motoren vóór een hopperzuiger voor Indonesië, dinsdag j.l. werd door IHC in China het, contract ge tekend voor de levering van 10 sleepzuigers, die elk uitgerust zullen worden met twee 7-cilinder HD mo toren van 1700 pk. In 1973 werd nu reeds een totaal van ruim 78.000 pk verkocht als volgt onderverdeeld: 11 motoren HDK, 93 cilinders, 39.000 pk: 23 mo toren HD, 165 cilinders, 39.000 pk. Opvoering spel „Het Mosseloproer" BRUINISSE, 22-8. Bruinisse hoopt op 5 september het zilveren regerings jubileum van H.M. koningin Juliana op gepaste wijze te herdenken. Begon nen wordt dinsdagavond om 19.00 uur (tot 19.45) met een dienst in de Ned. I-Ierv. Kerk te Bruinisse, o.l.v. ds. P. Post. Wie woensdagmorgen om 8 uur nog op bed mocht liggen wordt dan wel gewekt door: a. klokgelui en b., het afschieten van 25 kanonslagen. Advertentie Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklame! Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dunne -plek in goot repa reren. Lek foalkorfaïöhten. Latten tegen muurmechljen. 4 Nu gemaekeJjkèt^gjr vlugger èn heter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN, PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORTON, de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. 1/2 kg lkg 2 kg 5 kg ƒ4,95 8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 Brochure „Recreatie en toerisme in Zeeland" Onlangs verscheen de brochure „Recreatie en toerisme" in Zeeland. Deze brochure is samengesteld door het bureau voor voorlichting van de provincie Zeeland. Het boekje is ge schreven voor al degenen, die zich wensen te verdiepen in de feitelijke situatie van, en eventuele progno ses over de Zeeuwse recreatie, b.v. studerenden, die een scriptie over dit onderwerp moeten afleveren. „Recreatie en toerisme in Zeeland" is dus niet bedoeld als wervingsbro chure om in bepaalde Zeeuwse re creatiecentra de vakantie door te brengen, en spreekt over de diverse recreatieve trekpleisters dan ook geen oordeel uit. Gnder de Zeeuwse recreatiegebieden zijn opgenomen De Westhoek van Schouwen-Duiveland, Walcheren, de kuststrook van West Zeeuws-Vlaanderen en het Veerse Meer. Verder wordt aandacht be steed aan toekomstig recreatief ge bied, verbindingen, overnachtingen, besteding door toeristen en de in vesteringen door particulieren en overheid. Deze van foto.s voorziene uitgave levert een schat aan feiten materiaal betreffende de recreatieve functie van Zeeland. Tussen deze geluid veroorzakende evenementen in, wordt dan de Ne derlandse vlag gehesen en speelt „Nu met Hope' het Wilhelmus. Om 9 uur haalt „Nu met Hope" de kinderen van de diverse scholen af en wordt gemarcheerd naar het sportterrein. De heer S. J. P. Jume- let, voorzitter van het feestcomité, zal daar eerst burgemeester Hokken toespreken. „De Bruse Trekker" laat honder den duiven los en de kinderen zullen nadat zij bepaalde woorden en let ters hebben geformeerd, naar harte lust kunnen spelen op het sportter rein, elkaar om prijsjes bekampend. Oploclit Nadat van 12 tot 13.30 uur pauze is gehouden zal om 13.30 uur een „op tocht" worden opgesteld, die vervol gens door het dorp zal trekken. Van 16 tot 18 uur zullen de gymnastiek vereniging „Kwiek" en „Nu met Hope" resp. demonstraties geven en een muzikale show houden, de laat ste met drumband en majorettes. Van 19.30 tot 20.30 uur zullen de jongeren aan bod komen, in een ta lentenjacht. De prijsuitreiking zal plaats hebben van 20.30 tot 21.00 uur, terwijl de feestdag gesloten wordt met het opvoeren van het spel „Het Mosseloproer". gehouden, nu onder leiding van mej. M. van der Dungen, de nieuwe di ligente. Zij volgt de heer E. Nieland op, die wegens vertrek - naar Delft, op de laatste repetitie voor de vakantie afscheid nam van het koor, dat hij 3 jaar dirigeerde. De voorzitter heeft toen onder dankzegging voor het vele werk dat hij voor het koot heeft gedaan, namens de leden een cou vert overhandigd. Het koor hoopt onder mej. Van der Dungen nog dit jaar een con cert te geven. Opening bridge-seizoen Vorige week zijn de leden van de Zierikzeese Bridge Club bijeen ge trommeld om op dinsdag 4 septem ber in het Huis van Nassau te ver schijnen ter opening van 'het brïdge- seizcen. Op deze eerste avond wordt nog niet met de onderlingen compe titie begonnen; deze vangt aan op de derde dinsdag in september. Het aantal leden van de ZBC neemt nog steeds toe, zodat de kans groet is, dat er voor de competitie een splitsing in drie groepen zal moe ten worden gemaakt. Het bestuur van de ZBC verwacht, dat ook bridge-liefhebbers. die nog geen lid van de vereniging zijn, zich zullen aanmelden. Zij kunnen op 4 september, 's avonds half acht, ko men kennis maken en al direct mee doen aan de drive welke door de wedstrijdleider, de heer H. M. van der Post, voor die avend op touw wordt gezet. Bij voldoende belargstelling wil de vereniging elke week een club avond houden in plaats van op de eerste en derde dinsdag van de maand, zoals tot nu toe het geval was. Dit laatste stuk, geschiedenis van eigen bodem, is vele jaren geleden ook al eens met succes opgevoerd. Het feestcomité rekent er op, dat van ieder huis de vlag zal worden uitgestoken en dat ook alle schepen gepavoiseerd zullen zijn. Ook van de optocht wordt nogal wat verwacht, terwijl men tevens rekent op de buurtcomités om de straten te ver sieren. Dat de ZBC ook aan de toekomst denkt, blijkt uit het feit, dat in sep tember met een cursus werd ge start om het bridgespel te leren. Hengelwedsirijd voor de jeugd Aanstaande zaterdag, organiseert de H.S.V. ..Oosterschelde" een hen gel wedstrijd voor de jeugd. Deze wedstrijd zal plaats vinden in de Zoete gracht, voor de jeugd tot en met de leeftijd van 12 jaar. De deel name is gratis en de wedstrijd duurt van 14.00 tol 16.00 uur. De jeugd kan zich voor deze wedstrijd opgeven in de glashandel, Meelstraat 4, donder dagavond van 7.00 tot 9.00 uur. Voor de aanvang van de wedstrijd dient men zich te verzamelen bij de landbouwschuur, aan de Grachtweg, van de heer S. v. d. Wekken. De Zoete gracht is momenteel een attractie voor de Zierikzeese jeugd, waar zeer druk in gevist wordt. De H.S.V. „Oosterschelde" heeft in het voorjaar 200 kg witvis in de gracht uitgezet, terwijl er een paar weken geleden nog 100 kg bovenmaatse karper aan toegevoegd is. De vis blijkt zich in de gracht goed thuis te voelen, er is dit jaar nog geen vissterfte geconstateerd. Twee auto's beschadigd bij aanrijding Dinsdagavond omstreeks 17.30 uur had op de Serooskerkseweg, ter hoogte van hotel „De Schelphoek". een aanrijding plaats tussen een per sonenauto, bestuurd door M. de G. uit Zierikzee, met een personenauto bestuurd door M. v. d. W. uit Haam stede. Beide auto's reden in file over genoemde weg. De bestuurder van eerstgenoemde auto bemerkte te laat dat de file auto's remde, met het gevolg dat de auto's van genoemde bestuurders een kop-staart-botsing hadden. Beide auto's werden bescha digd. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. NOORDWELLE Fietser gewond Woensdagmiddag om ongeveer vier uur had op de Stolpweg een aanrij ding plaats tussen een personenauto bestuurd door J. P. D. uit Bruinisse en een overstekende fiets, bereden door mevr. A. K. van O. uit Amster dam. De vrouw, komende van de Lagezoom, stak de rijbaan over op het moment dat de personenauto na derde. De vrouw reed tegen de ach terzijde van de auto en kwam te val len. Zij werd met een hoofdwonde per ambulance naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee gebracht Dokter Simons uit Renesse verleende eerste hulp. ZIERIKZEE, 22-8. Het C.J.V. te Zierikzee start op zaterdag 1 septem ber a.s. het winterseizoen van het jeugdwerk op een bijzondere wijze. De jeugd gaat namelijk tezamen met de 65-plussers een fijne dag beleven in het C.J.V.-kamp aan de Ramp- weg te Renesse. Voor deze startdag van het win terwerk worden alle 65 plussers te Zierikzee uitgenodigd. Het program ma voor deze dag is aangepast aan het grote leeftijdsverschil. De kosten bedragen f 1>- per per soon voor koffie, koffiemaaltijd en vervoer heen en térug. De bussen voor de bejaarden vertrekken om 10.15 uur vanaf het Havenplein en bet bejaardencentrum ..Borrendam- me". en arriveren om half zes 's mid dags weer in Zierikzee. De gehele verzorging van deze dag is in han den van de jeugd. Opgaven voor deze ontspannings dag uiterlijk voor donderdag 30 au gustus a.s. bij P. Roelse St. Domus- straat 82; B. D. Schot, Hoofdpoort- straat 4 of A. van Oosterom De Kan terlaan 16. Geen spreekuur weihouder Het gebruikelijke spreekuur op heden (donderdagavond) van wet houder H. Asma zal wegens om standigheden geen doorgang kunnen vinden. Nieuwe dirigente Zierikzees' Kamerkoor Het Zierikzees Kamerkoor heeft afgelopen maandagavond haar eer ste repetitie na de vakantie weer Een fraai overzicht van borstwering, poortencomplex en burgemeesters woning, alles gefundeerd op histo rische Zierikzeese grond. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5