ERIC DE NOORMAN INGEZONDEN STIKKEN Zeeuws record- en kampioenschap vijfkamp voor Isaline Hage uur; DFS B I-Zierikzee B uur. Peter Bolkenbaas op cle huid gezeten door een speler van de Boys VOETBAL Oud BeijerlandZierikzee 42 Een verdiende overwinning voor de thuisclub die in de ex-Sparta spe ler Hans Bentson een belangrijke steunpilaar hadden. De talrijke wij zigingen welke in 'het elftal van Zie rikzee waren aangebracht bleken al lerminst evenwel verbeteringen- te zijn. Uit een door Adrie Koster ge nomen hoekschop, welke door de doelverdediger van Oud-Beijerland in eigen doel werd gewerkt, kon Zie rikzee de leiding nemen 0-1- Door Cees Visser kwam de stand weer in evenwicht 1-1 waarna dezelfde spe ler- er voor zorgde dat Oud-Beijea-- land de le helft met een 2-1 voor sprong kon afsluiten. Na de rust zag het er nog even naar uit dat Zierik zee noch een, aardig .resultaat zou gaan boeken toen Joop Krips de stand weer in evenwicht wist te brengen. Twee oud-Spartanen be slisten hierna de strijd in het voor deel van de thuisclub Hans Bentson gaf uit een strafschop Oud-Beijer land weer de leiding waarna Piet Grutke de eindstand op 4-2 bepaalde Oud Beyerland IIZierikzee II 28 Twee geheel verschillende speel- helften. In de le helft wist de thuis club een snel verkregen 2-0 voor sprong met bijzonder veel inzet te verdedigen. Na de rust moesten zij hiervoor een zware tol betalen daar zij toen hun beste krachten hadden verbruikt waardoor zij volledig door Zierikzee werden overspeeld. Al in de eerste 10 minuten scoorden de re serves van Oud-Beijerland, die dankbaar gebruik maakten van een paar foutjes in de Zierikzee verdedi- g ng, haar beide doelpunten 2-0. Na de rust wist Z erikzee deze achter stand binnen de kortst mogelijke tijd weg te werken. Met twee doelpunten bracht Ko Willemse de stand in evenwicht 2-2. Hans Voets zorgde hierna voor 3-2, Toon van Tiggelho- ven voor 4-2 en Kees Lodewijk voor 5-2. Henk Vermeide gaf hierna de doelman van de thuisclub tweemaal net nakijken 2-7, waarna tenslotte Kees Lodewijk de eindstand op 2-8 bepaalde. Kriiiningen-Dreisehor 4-4 Dreisc'hor speelde een bijzonder productieve le helft waardoor heit een ruime voorsprong kon nemefi welke echter in de 2e helft neg ge heel verloren ging. Ben Wittenberg bracht met twee treffers de stand op 0-2, door Wim Overweel werd het hierna 0-3 waarna Simon de Vlieger de rustand op 0-4 bepaalde. Na de rust wa-rem de rollen omgekeerd waardoor Kruiningen uiteindelijk nog een 4-4 gelijkspel uit het vuur wist 'le slepen. AFDELING ZEELAND ZATERDAGCOMPETITIE le klasse. Brouwershaven-WIK 14.30: Amemuiden-Zaamslag; Colpl. Boys-Wemeldinge: 's-H. Arends- kerke-Veere; Nieuwdorp-Sluis; VCK -Heinkenszand. 2e klasse A. SKNWK-Middelburg VII 16.15 uur: Arnemuiden III-ME- VO; GPC II-Bruse Boys; SSV-Dui- veland; Bevelanders-Meeuwen II: Serooskerke-Oostkapelle. JUNIOREN Groep A I: Zierikzee A I-Kloe- tinge A I 15.00 uur; Terneuzen A I- Bruse Boys A I; Walcheren A I-Ar- nemuiden A I; Vlissingen A I-Axel A I; Steen A I-Goes A I: Middelburg A I-HVV'24 A I. Groep A XI: WIK A I-Brouwers haven A I 14.45 uur; ZSC A I-MEVO A I 10.50 uur; Renesse A I-SKNWK A I 14.00 uur; DFS A II-MEVO A II 14.45 uur. Groep B XVII: Zierikzee B III- Brouwershaven B I 13.30 uur; Zie rikzee B II-Bruse Boys B I 13.30 uur; WIK B I-Duiveland B I 13.30 uur; SKNWK B I-MEVO B I 14.00 Groep C XII: ZSC C I-Zierikzee C II 10.00 uur: MEVO C I-SVOWK C I 10.00 uur: Zonnemaire C I-SK- NWK C I 10.00 uur; Zierikzee C I- Dreischor C I 10.00 uur; Duiveland C I-WIK C I 10.00 uur; DFS C I- Bruse Boys C I 10.00 uur. Groep D XXX: Bruse Boys D I- DFS D I 10.00 uur; MEVO D I-Re- nesse D I 11.00 uur; SKNWK D I- Zierikzee D I 11.00 uur; Zierikzee D II-Brouwershaven D I 11.00 uur. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Uitslag van de welvlucht vanuit Orleans met 200 jonge duiven op 11 augustus. Gelost 6.00 uur; aankomst eerste duif 13.45 uur; laatste prijs 17.23 uur. Door de afstand 447 km en het wanne weer zeer zware vlucht. Feleus-Westenbrugge 1. 21, 22, 35, 46. 50; C. Verwest 2, 17. 18. 42; A. Schults 3, 6, 7. 10, 11, 15. 24, 25; W. Blom 4, 8, 19, 31, 47; Jac. Dekker 5, 12, 14, 23, 34; Db. Soutjesdijk 9, 30; L. v. d. Hoek 13, 33, 48; C-. Stoutjes- dijk 16, 37. 49; H. Merle 20, 26, 32, 36. 40; C. Berrevoets en Zoon 27, 44; J. J. Blom 28, 38; W. den Boer 29, 39. 45; C. Groenleer 41; H. v. d. Linde 43. Inmanden voor Orleans, jonge dui ven. Nationaal, Provinciaal en Ei landderby op donderdag 23 augustus van 18.15 tot 19.30 uur. Inmanden Doornik 123 km, twee de stervlucht voor oud en jong op zaterdagmorgen 25 augustus van 8 tot 9 uur. Uitslag van de wedvlucht vanuit Beaumetz 179 km. Hieraan namen 209 duiven deel. Gelost le 7.30 arri veerde de eerste te 9.05 uur en "be reikte daarbij zowat een 120 km per uur, wat zeer snel is. W. Blom 1, 7, 11. 12; C. Verwest 2, 6. 9. 25: Feleus-Westenbrugge 3. 8, 15. 20: H. Merle 4. 5, 14. 17. 18. 28, 33. 35. 44: L. v. d. Hoek 10. 13: A. Schults 16. 22. 23. 26. 31, 40. 50; C. Stoutjesdijk 19; C. Gieskes 21. 45, 46; M. Gieskes 24, 39; J. J. Blom 27, 38; Abr. Stoutjesdijk 29, 34; C. Groen leer 30, 32; L. Noordijk 36; W. den Boer 37, 43, 52; L. Fonteine 41, 51; H. v. d. Linde 47, 48, 49. P.V. „Duiveland" - Nieuwerkerk Wedvlucht van Nyon d.d. 18 augustus. Afstand ongeveer 242 km. In concours 79 duiven. Gelost 10.00 uur. Aankomst eerste duif 14.03 uur; laatste prijswinnende duif 14.47 uur. De uitslag is: H. G. van Noorden 1, 6, 7. 15, 16; J. Folmer 2. 4, 8. 12; L. J. de Bruine 3, 5. 9. 10. 13. 18; C. P. Zandijk 11. 14, 17, 19; J. Dane 20. Wedvlucht van Parkestone d.d. 18 augustus. Afstand ongeveer 193 km. In concours 21 duiven. Gelost 8.30 uur; aankomst eerste duif 13.18 uur; laatste prijswinnende duif 14.30 uur. De uitslag is: P. Otte 1. 5, 6; P. Dooge 2, 7; L. J. de Bruine 3; J. Fol mer 4. P.V. „De Keisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St.-Philipsland vanaf Noyon. In concours waren 70 duiven. De af stand bedroeg 241 km. Ze werden met zuidoostenwind om 10 uur ge lost. De snelheid van de eerste duif was 994.75 m/m. Aankomst 14.02.46. De snelheid van de laatste duif was 909.94 m;m. Aankomst 14.25.23. Iz. Vermeij 1. 7, 24; Gebr. Fonteij- ne 2, 3, 6, 10. 12. 13. 14, 16. 19, 21, 22; Kr. Reijngoudt 4, 5; F. den Braber 8. 9; W. Neele 11, 17, 18, 20; J.QVerwijs en Zn. 15 en 23. Uitslag gehouden wedvlucht vanaf Parkestone. In concours waren 32 duiven. De afstand bedroeg 205 km. Ze werden om 8.30 uur gelost met zuidoostenwind. De snelheid van de eerste duif was 642.70 m/m. Aan komst 13.47.47. De snelheid van de laatste duif was 466.40 m/m. Aan komst 15.47.30. Iz. Vermeij 1; Kr. Reijngoudt 2; A. v. d. Est 3, 5, 6; J. C. Verwijs 4; A. Faasse 7, 8. Brouwershaven is in de le Klas van de zaterdagcompetitie voortref felijke gedebuteerd met een over winning op Colïjnplaatse Boys. Jam mer was het dat er vooral in de le speelhelft veel te hard werd ge speeld wat de wedstrijd.als kijkspel zeker niet ten goede kwam. In de le helft wteren beide elftallen na aan elkaar gewaagd. Na de rust klopte het onderling tussen de linies niet al le" best bij Brouwershaven waardoor de Boys een veldoverwicht kregen. Opvallend was hierbij de grote on- produktivileit welke toen dooi' de voorhoede van de bezoekers aan de dag werd gelegd. Bij de enkele goe- VLISSINGEN, 19-8. Op de Zeeuw se meerkamp kampioenschappen voor senioren en A jeugd te Vlissin gen slaagde de Delta Sport-alete Isaline Hage erin het Zeeuws kam pioenschap A meisjes-vijfkamp op haar naam te brengen. Ondanks dat Isaline het enige deelnemende meisje was, mag ze toch trots zijn op dit kampioenschap omdat het puntentotaal wat het Zie- rikzeese meisje scoorde een1 nieuw Zeeuws jeugdrecord; haar vijfde re cord dit seizoen. Met 3370 punten verbeterde ze het bestaande record van 3302 punten,: het welk op naam (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) de schoten welke zij nog wisten te lossen toonde Kees Bodbijl zich on der de lat bij Brouwershaven in uit stekende vorm. Waarschijnlijk mede door de hoge temperatuur waren een aantal spelers een kwartier voor het einde reeds uitgespeeld. In de 25e minuut slaagde Jaap Everwijn er in Brouwershaven de leiding te geven. 1-0 maar zes minuten later bracht Jaap Kramer de balans weer in evenwicht 1-1. Na 20 minuten spelen in de 2e helft viel de beslissing toen Jaap Everwijn een vrije trap keurig voor doel plaatste waar het leder fraai door Marcel van Grunsven werd ingekopt 2-1. stond van de Terneuzen.se Cora Hof man. Isaline mocht ,11- zondag haar pres taties tegelijkertijd met de dames afleggen en slechts de dameskam pioene. de Rotterdamse Ella Hoo- gendoorn-Deurloo van P.A.C., scoor de meer punten nl. 3975, een goede prestatie voor de nationale topatlete. De prestaties waarmee Isaline Ha- ge de prachige resultaten en de 3370 punten béh aaide zijn: 100 meter horden in: 16.0 sec. (goede tijd in het warme weer); 10,71 m met de kogel; 1,30 m hoog; 5,19 m ver (prima pres tatie) en 27.6 sec. op de 200 m. Flitsen uit het buitenland LOESAKA. In de Chinese - am bassade in Loesaka, de hoofdstad van Zambia, is een pakje ontploft. Er zat vermoedelijk een kneedbom in. HELSINGBORG. (Zweden). De 90-jarige koning Gustaaf Adolf van Zweden is met darmklachten in een ziekenhuis in Helsingborg opgeno men. Wat hem precies mankeert, is niet bekend. WENEN. Elf Sowjetrussische jo den die naar Israël waren geëmi greerd maar er niet aarden konden en in Wenen gingen wonen' in af wachting van terugkeer naar de Sowjet-Unie, hebben donderdag avond hun hongerstaking van zestig uur beëindigd nadat hun was mee gedeeld dat hun verzoek om terug keer nog eens door Moskou bekeken wordt. AVIGNON. Uit het kasteel van Simiane in Valreas in de Provence zijn dertig litho's van Picasso ter wharde van 350.000 gulden, twee doéken van Desnoyer en een van Manessier gestolen. ROME. De vulkaan de Etna op Si cilië doet zich de laatste dagen ge ducht voelen. Verscheidene aard schokken hebben zich voorgedaan en sindsdien is de bodem niet, tot rust gekomen. Ongeveer 200 huizen in Acireale en omgeving zijn erg be schadigd. De helft moest worden ontruimd. Wat biedt de BEELDBUIS? DONDERDAG 23 AUGUSTUS NED. I: Een hele tv-avond weer voor de E.O. Met de vakantiekrant wordt van start gegaan. Vervolgens wordt onder de titel „De mensen van de witte tent" een reportage ge bracht van allerlei jeugdaktiviteiten op een camping op de Veluwe. Voor direct na het journaal heeft de E.O. de BCC-film „Hun dreigend con flict" in petto. Een film, waarin een aantal aspecten van de enorme drei ging en de afzichtelijke gevolgen van een eventueel nucleair conflict worden belicht. De rubriek Nader bekeken komt in de daarop volgende twintig minuten hier nader op terug. Vervolgens aandacht voor het lied onder het motto „Van U wil ik zin gen". Een half uur zingen, het mannenkoor „Het Hogelanden het meisjeskoor Interludium het hoogste (geestelijk) lied in de Ned. Herv. kerk van Loppersum. Proble men van kijkers worden opgelost, voor zover dat mogelijk is, *in de ru briek „U schrijft ons". De.Britse film Trekroutesheeft de E.d. voor hel laatste bewaard. De film gaal ot^er de wilde kraanvogels, een van de ve le vogelsoorten die in de herfst over de V.S. naar hun ov er whiter ings- plaats vliegen. NED. II: Ook de VPRQ heeft, op het tweede net, hei rijk'alleen. Het eerste uur is voor de jeugd. Tussen zeven en acht een poppenspel, frag menten van oude films in „Zwijgen is goud" en tenslotte een tekenfilm van Popeye. Na journaa^n Berich ten uit de Samenleving staat de kij ker een voortreffelijk brok amuse ment te wachten bij een aflevering van „All in the family". Archie Bunker kan zijn lol weer op. Over het Nederlandse Blazersensemble en de uiterst slechte fina\iciëlèpositie waarin dit gezelschap verkeert, gaat hel programma van Netty Rosenfeld dat om negen uur onder de titel Blazen van de wind'* tyordl uitge zonden. De meest m'erkpi aardige kwis van Nederland is om tien over half tien weer te zien, namelijk de kwis .Hoe heet de burgemeester van Wezel?" De Griezelserie „De zenu wen gieren weer door mijn keel" komt vanavond aan haar einde. Over de inhoud van de laatste afle vering bewaart de VPJIO het stil zwijgen. Dat is het grote mysterie. DONDERDAG 23 AUGUSTUS NED. I: 18.45 Kiri de Clown; 18.55 Nieuws; 19.05 Vakantiekrant; 19.30 De mensen van de witte tent: 20.00 Journaal; 20.20 Hun dreigend con flict: 21.10 Nader bckekqn: 21.30 Van U wil ik zingen; 22.00 U schrijft ons: 22.20 Trekroutes; 23.10 'Journaal: 23.15 W.K. wielrennen, v NED. II: 18.45 Kiri de Clown; IS.55 Nieuws; 19.05 Poppenspel; 19.20 Zwijgen is goud; 19.45 Popeye; 20.00 Journaal; 20.20 Berichten uit de samenleving; 20.35 All in the family; 21.00 Blazen van de wind; 21.40 Hoe heet de burgemeester van Wezel? 22.30 De zenuwen gieren door mijn keel: 23.15 Journaal. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ede: C. Vos te Amers foort. te Oudelande-Ellewoutsdijk: A. Carstens, kand. te Bunnik. Aangenomen naar Lunteren: J. C. Stelwagen te Delft, die bedankte voor Barneveld, Gouderak en Streefkerk. Beroepbaarstelling: L. J. de Leeuw vicaris, Nassaustraat 2 bis, Utrecht. Geref. Gemeenten Tweetal te Gouda. A. Elshout te Kalamazo (Mich. U.S.A.) en J. Mijn- ders le Rijssen. MARKTBERICHTEN Ccöp. Veluwse Eicrveilïng Barneveld BARNEVELD, 20-8. Aanvoer 894.856 stuks. Stemming vlot. Prijzen (per 100 stuks): eieren van 50-51 gram f 12.01: van 55-56 gram f 13,83: van 60-61 gram 1' 16.29: van 65-66 gram f 18,59. VISSERIJBERICïITEN De- mosselaanvoer De mosselaanvoer had in de afge lopen week \an 10 tot 16 augustus natuurlijk te kampen met de warmte waarop men eigenlijk niet rr.ecr in die mate had gerekend. Hel afbellen van genoteerde bestellingen was oorzaak, dat er vooral begin vorige weck nogal wat mosselen naar het Mosselfonds moesten worden verwe zen, terwijl ook de prijs neiging tot delen vertoonde, c.q. lager was dan de laatste weken het geval was. Vrijwel zeker zullen ook de kwe kers die geleverd hebben volgende week de rekening gepresenteerd krijgen van de handelaars, die heb ben moeten constateren, dat in de aangevoerde vrachten veel zwakke mosselen zaten, die de verandering van temperatuur als zij op de ver waterplaats over boord worden ge gooid- niet overleven. Daarvoor wordt dan een forste, a strek toegepast in het nadeel van de kweker. Aan gevoerd werden*.33.83*5 tonnen, waar van 7883 tonnenjn het fonds werden gelost. De aanvoer was donderdag veel geringer dan anders, omdat, ver schillende kwekers, besloten deze week. gezien de warmte de reis Waddenzee-Yerseke niet te wagen. Geen inflatiebestrijding Onder deze kop was in de Zierik zeesche Nieuwsbode van 14 augustus een stukje gepubliceerd, waarin de vakbeweging, met name het N.V.V. en Arie Groenevelt. werd verweten de inflatiebestrijding niet als hun eerst& eft belangrijkste taak te zien. Even verder in dat zelfde artikel schrijft u zelfs dat de vakbeweging er alle belang bij heeft de inflatie te laten voortduren, omdat ze inflatie nodig hebben om hun verlangens te kunnen verwezenlijken. Ook stelt u dat de „heren vak bondsbestuurders" hun leden mani puleren om bepaalde ideeën van in grijpende politieke betekenis er door gedrukt te krijgen. Zover mij bekend is, is de vakbe weging altijd bereid geweest en nog bereid mee de? inflatie te bestrijden, maar dan wel zo dat er behalve aan de lonen van de werknemers ook wat gebeurt aan het matigen van prijzen en winsten, terwijl ook de vrije beroepen aan de inflatiebestrij ding moeten meewerken. Dat de vakbeweging er belang bij heeft de inflatie te laten voortbe staan. om hun verlangens te kunnen verwezenlijken vind ik uit de lucht gegrepen en onwaar. Vorig jaar kwam er uit de bus dat dc werknemers en Ijij. een loonkos tenstijging van ongeveter 13 procent er ongeveer 1 '2 procent in koop kracht vooruit zijn ge'gaan, een ver hoging die schril afsmeekt bij be drijfswinsten en Nvmstuitkeringen aan aandeelhouders in dat zeilde jaar in een groot aafital onderne mingen. U onderschat de leden van de vakbeweging en u kent de vakbewe ging slecht als-u .deqikt dat de leden zich door de bestiiurder van de bord laten manipuleren. omdat in de vakbeweging van onder af gewerkt wordt, en hoe dikwijls gebeurt het niet dat de ledeö een bestuurder naar de onderhandelingstafel terug sturen, omdat\zè het behaalde resul taat onvoldoende tónden? eindigt met te schrijven dat het is alsof de klassestrijd nieuw leven ingeblazen moet worden, alsof wc hier nog verworpenen der aarde hebben, hetgeen 'door vele wel- vaartsuitingenf'ooK'ln en bij de wo ningwetwoningen,.. wórdt tegenge sproken. Voor al tegen dit laatste heb ik bezwaar. Natuurlijk is het waar dat alle werknemers, mede dank zij die zelfde vakbeweging, een stuk wel vaart hebben veroverd, maar dat wil niet zeggen aat w^er al zijn!! Wie denkt dat er "geen strijd meer nodig is moet eens denken aan be drijfssluitingen en de massa-ontsla gen van de laatste jaren, en aan de positie van dé werkende jongeren. W;e denkt dat er 'welvaart is voor iedereen, moét -eens-'proberen een aantal maanden te leven van het mi nimum loon, of van de uitkeringen die verstrekt "'worden volgens AOW Of AWW. 1 U dank zeggend foor de plaatsing teken ik, J. Groen. Krammerstraat 29. Zierikzee Voor 45 jaar SEROOSKERKE. Vrijdagavond j'l. werd. alhier in een der lokalen der o.l. school een ouderavond gehou den, die oudergewoonte niet bijster druk ivas bezocht. ZIERIKZEE. Op ivoensdag a.s. rijdt een goedkope trein tweede en derde klasse vati de stations aan de lijn Vlissingen-Roosendaal naar Nijme gen en Arnhem en terug. ZIERIKZEE. Heden heeft in de Zuidhoek een militair vliegtuig, een tweedekker, wegens hel warm lopen van den motor, een noodlanding moeten maken. RENESSE. Op de 11. le 's-Graven- hage gehouden landbouw- en vee tentoonstelling behaalde de inge zonden geil „Vlieger" van den heer J. van der Linc^e een derde prijs. OOSTERLAND. De 14-jarige R. C- is vrijdagavond jl. aan de bekomen verwondingen, opgedaan bij het on geluk met den tram in 't ziekenhuis te Noordgouwe overleden. DRE1SCHOR De zaterdagavond II. kenmerkte zich hier door een on gewone drukte. Het mondharmoni- ca-orchest. van Schuddebeurs gaf een uitvin-ring op de muziektent. 44. Terwijl Svitjold Sörli's arm achteruit trekt, draait hij deze zodanig om, dat de man een kreet van pijn slaakt en zijn zwaard laat vallen. Dan treft hem een dreunende vuist slag.... Hij tuimelt achteruit en zijgt ineen tegen de wand „Dat was maar net op tijd zegt Svitjold, de van verbazing sprakeloze Ragnar bedaard aanziende. „Was ik iets later gekomen, dan had de lafaard u naar de andere wereld ge holpen, want ge waart inderdaad niet in staat te zeggen waar het kind is". Hij wacht een ogenblik en voegt er dan aan toe: „Dat kind heb ik namelijk! Wacht even", vervolgt hij, als Ragnar de mond opent om te spreken. „Zeg mij eerst waar Pum Pum de dwerg zit!" „Pum Pum?" herhaalt Ragnar vragend. ..Ik ken niemand die zo heet en ik heb geen dwerg gezien". „Maar koning Eric en zijn zoon Erwin hebt ge toch wel gezien", bijt Svitjold de man sarcastisch toe. „Of zijt ge dat soms ook ver geten?" „Wie zijt gij, vreemdeling?" vraagt de hoofd man der zeerovers, die intussen van zijn ver bazing bekomen is, scherp. ..En wie geeft u het recht vragen te stellen?' „Ik ben de raadsman van koning Eric. Aan het feit dat ik zoeven uw leven redde, meen ik wel enige rechten te kunnen ontlenen". „Goed", bromt Ragnar, „maar wat wilt ge eigenlijk?" Svitjold verklaart thans dat hij gekomen is om Eric, Erwin en het kind te halen. ..Ja. het kind. waar is het kind!" stuift het bendehoofd op. Het vertegenwoordigt een grote waarde voor ons!" „Mual- u daarvoor niet ongerust", zegt Svit jold. „wij zullen u het: losgeld betalen". Maar Ragnar kijkt Svitjold wantrouwig aan en schudt het hoofd. „Het schijnt dat ook gij mij verkeerd schat", zegt hij. „De onderhande laars van Bohuslan deden mij zojuist het zelfde voorstel ten aanzien van koning Eric en zijn zoon. Maar dat gebeurt niet. Met der gelijke zaken laat ik mij niet in. hoort ge", be sluit hij woedend. Svitjold legt nu uit hoe de zaak werkelijk in elkaar zit.. Geboeid luistert Ragnar naar het verhaal, nu en dan een vraag stellend. Als Svitjold uitgesproken is. knikt hij eri zegt: „Ik geloof uw verhaal, vreemdeling. Van de grond klinkt opeens het scherpe, raspende geluid van Sörli's stem. „Luister niet naar hem. Het zijn allemaal leugens. Dat kind behoort ons toe en als ge hel niet goed schiks argeeft, zullen onze mannen het eiland platbranden". Duiveland III-WIK 10-2. In de eerste helft zag het er nog allerminst naar uit dat Duiveland met zo'n ruim verschil zou gaan winnen. Arjan v. d. Hoek gaf WIK de leiding 0-1, door Piet Roks werd het 1-1, waarna Piel Mannie WIK weer voorsprong gaf 1-2. Met een kopbal bepaalde Piet Roks de rust stand op 2-2. Na de thee domineerde Duiveland volledig. Danie v. d. Have (3 maal). Kees Lems (3 maal) en Piet Roks (2 maal) bepaalden de eindstand op 10-2. ATLETIEK BROUWERSHAVEN-COLIJNSPLAATSE BOYS 2-1 IIet offer van Svitjold

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7