GARAGECOMPLEX ZIERIKZEES BRANDWEERKORPS WERD OFFICIEEL DOOR BLRGEMEESTER GEOPEND GROOT FEESTPROGRAMMA 5 SEPT. TE NIEUWERKERK AFSCHEIDSRECEPTIE TANDARTS J. WESSELS BOER STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 20 augustus 1.973 Nr. 21337 Wat betreft de gang van zaken bij eventueel brandalarm vond de burgemeester het een logische zaak dat de commandant te kennen heeft gegeven in het vervolg meer te zul len rekenen op de medewerking van het publiek. De heer De Meester onderstreepte duidelijk de noodzaak van het vrijmaken van de weg voor de brandweerwagens, zeker in de nauwe straten in de binnenstad. „De brandweer zal echt geen rekening kunnen houden met éénrichtingsver keer of loopstraten. Ik vraag bij voorkomende situaties begrip en medewerking van het publiek", aldus de burgemeester. Overigens zal be keken worden of mogelijk een an dere wyze van alarmering - niet met sirenegeloei - zal kunnen worden toegepast. De burgemeester besloot zijn toe spraak met een citaat uit een brand weerboekje. daterend uit 1878, waar uit kon worden opgemaakt de inrich ting en outillage van de nieuwe garages uitstekend in orde zijn. „Hard en lang gevecht" Brandweercommandant Berrevoets stelde vast dat het een ..hard en lang gevecht" is geweest, maar dat hel korps nu dan eindelijk toch is ver lost van de „koeiestal" in de Wevers- hoek waai- niettemin nu onvergete lijk geworden herinneringen konden worden vastgelegd, zoals bijv. aan het roemruchte jaar 1949: het jaar van de eeuwfeesten toen brandwach ten in de „stal" sliepen, in door een rusthuis afgekeurde bedjes. „We hebben nu een geheel dat ik zonder meer volmaakt wil noemen. Het korps is hier zeer dankbaar en erkentelijk voor. Bovendien kunnen we de huiseigenaar CEBECO zonder voorbehoud een prettige huisbaas noemen", aldus de kommandant. Wat betreft de uitruktijd: dit was eerst wel enigszins een „punt", maar in tussen is al enige malen geoefend, het verschil is hooguit „een minuut je". Bij de onlangs gehouden provin ciale wedstrijden heeft het garage complex dienst gedaan als opvangst- centrum voor een groot aantal korpsen uit de gehele provincie. „Ik kan u zeggen dat al de toen hier verzamelde brandweermensen ons nieuwe onderkomen een unicum vonden. Dat geldt onverkort voor de mogelijkheid uit te rukken. We zijn het gemeentebestuur dan ook zeer erkentelijk en ik wil graag toezeggen dat we de zaken hier goed in orde zullen houden. De brandweer is ten slotte een stuk van ons leven", aldus de heer Berrevoets. De kommandant las hierna een schrijven voor van de direktie van de Kon. Zeelandia waarin dank werd gebracht voor de door het korps verleende hulp bij de berging van goederen tijdens de stormramp in april toen de ballonhal op het industrieterrein verloren ging. Bij het schrijven was een cheque gevoegd, bestemd voor het korps. Goede buren CEBECO-direkteur C. A. Hoorweg vond het een prettige zaak de brandweer zo dicht in de buurt te hebben gekregen en gaf uiting aan zijn waardering voor de vrijwillige inzet van de manschappen. Hij over handigde de kommandant namens CEBECO een dertigtal geschenkbon nen ter verdeling aan de korpsleden. Namens een andere goede buur sprak de heer R. A. Huneman, di- rekteur van drukkerij Lakenman Ochtman. die zich eveneens gelukkig prees met de vestiging van de brand weer aan de overkant van de straat. ..Dat geeft voordelen bij het parke ren en ook voor de nieuwsvoorzie ning van de krant", aldus de heer Huneman. Hij bood een fraaie foto vergroting aan van fotograaf Joh. D. C. Berrevoets - eerder gepubli ceerd in dit blad - waarop het vol tallige brandweerkorps staat opge steld voor de nieuwe garage. De heer Berrevoets constateerde dat de brandweer „niets dan goede buren heeft". Hij bood burgemeester De Meester rooktabak aan voor zfjn pijp in de hoop „dat daar geen brand van zal komen." Ten slotte mocht de brandweer nog een fraai geschenk in ontvangst nemen: een elektrisch koffie-zet-apparaat, aangeboden door de zeventienjarige Renée Timmer man, als vriend van het korps. Na dat met een vers getapt pilsje de officiële inwijding was afgesloten was er volop gelegenheid tot bezich tiging van alle nieuwe voorzieningen. (Advertentie) NUTSSPAARBANK Uw icteale gezinsbank I' mem ivtelkom bij Uarbank VERHUUR KLUISI.OKETTEN BIRCH-HAAMSTEDE: Julianaslraat Bernhardstraat. dinsdags van 11.00-12.30 uur. Deur werd open-gespoten Vijf-cn-twinligjarig regeringsjubileum H.M. de koningin NIEUWERKERK, 18-8. De Verenigingsraad van Nieuwerkerk heeft ter gelegenheid van het 25-jarig regeringsjubileum van H.M. koningin Juliana op 5 september a.s. een uitgebreid programma klaar, waarbij de jeugd, de mensen van middelbare leeftijd en de bejaarden aan hun trekken zullen kunnen komen. Om 9-00 uur wordt in de Ned. Herv. Kerk een herdenkingsdienst gehouden. De collecte in deze „bij eenkomst" is bestemd voor het Ko ningin Julianafonds. Leden van de jeugdsoos „The Fish" verzorgen rond 10.00 uur in „Ons Dorpshuis" een kinderpro gramma voor de kinderen van de kleuterschool en de leerlingen van de kleuterschool en de leerlingen van de le, 2e en 3e klas van de ba sisscholen. Uiteraard is er voor de kinderen een traktatie. Op hetzelfde tijdstip, dus om 10.00 uur gaan de kinderen van de 4e. 5e en zesde klassen van de basisscholen naar het sportterrein waar de kin deren hun krachten zullen meten op een hindernisbaan met zes hinder nissen. Ook hier krijgen de kinde ren een traktatie. Optocht 's Middags om 3.30 uur start van een optocht van versierde wagens, fietsen enz. Door alle deelnemende verenigingen in de Verenigingsraad zijn reeds toezeggingen gedaan voor deelname. Opgaaf van deelname wordt om organisatorische reden vroegtijdig (vóór 30 augustus) tege moet gezien. Opgeven bij: N. Lie- vense. Una-straat 10. Nieuwerkerk (Tel. 01114-1368). Zeskampspel Om 15.00 uur wordt op het sport terrein een groot zeskampspel ge houden voor de oudere jeugd vanaf 13 jaar. Een ieder de hieraan mee wilt doen moet zich vóór 30 augustus opgeven bij de Zeskamp-commissie, bestaande uit de heren H. de Valk, Brouwerstraat 8; K. Radewalt, Mo lenstraat 1 en J. Matthijsse, Ring 35. De commissie deelt zelf de ploegen in en na 30 augustus is geen opgave mogelijk. Na dit zeskamp-gebeuren waarbij veel water te pas komt, worden om 17.00 uur de bejaarden in „Ons Dorpshuis" verwacht, waar hen het één en ander geboden zal wor den en waarbij de drumband „De Vierbannen" en de muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" hun me dewerking verlenen. Oranje-bal De prijsuitreiking is om 19.15 uur, waarna er om 19.30 uur lampionnen- optocht is voorafgegaan door de drumband en het muziekkorps. Tot slot van deze feestdag is er dan om 20.30 uur een groot „Oranje- bal" in „Ons Dorpshuis" met confe rencier, hammondorgel en accordeon. Men ziet dat zowel jong en oud aan hun trekken komen en het belooft dan ook een füne en feestelijke dag te worden in Nieuwerkerk. zijn vreugde uit over de komst van collega P. Bruijnzeel. zodat de „fak kel brandend" wordt gehouden. „Er is nog veel te doen op Schouwen - Duiveland". De heer Wessels Boer wilde niet nalaten zyn dankwoord af te sluiten met een oproep tot allen om toch het belang en de noodzakelijkheid van fluor voor de toestand van het gebit in te zien. Zolang de overheid nog niet overgaat tot fluoridering van het drinkwater, achtte hij het raad zaam de jeugd fluortabletten te laten gebruiken. „Dat is éen belangrijke bijdrage aan de instandhoudng van het gebit". Het water spoot plotseling alle kanten uit toen burgemeester De Meester de deur van de nieuwe brandweergarage wilde openen. ZIERIKZEE, 18-8. Met een klein maar bepaald effeetief en in goede banen geleid waterballet werd vrijdagavond bet nieuwe complex van de Zierikzeese vrijwillige brandweer aan het Jannewekken „open gespoten". Burgemeester Tli. H. de Meester trad bij deze gelegenheid als „officiële spuitgast" op: hij „ontspoot" de garagedeur met een sleutel, die voor deze gelegenheid ^as vastgezet in het spuitstuk van en inderhaast uitgerolde brandslang. Natuurlijk werd het sein voor deze geslaagde opera tie gegeven door de korpskommandant C. Berrevoets, die de manoeuvres had ingeleid met - geheel volgens model - de presentatie van bet aangetreden korps aan de burgemeester. Nadat brandweer en genodigden - het korps uiter aard weer „op de plaats rust" - het openingsceremo- nieel met vreugde hadden gadegeslagen sprak burgemeester De Meester in het leslokaal van de „kazerne" zijn vreugde uit over het feit dat de brandweer nu eindelijk een gebouw in optima forma heeft kunnen betrekken. „Bij mijn komst te Zierikzee had de brandweer twee wensen: een nieuwe autospuit en een nieuwe garage. De kwestie van de auto kon snel worden geregels, maar met de garage ging het niet zo gemakkelijk. Bij de vestiging van CEBECO-Zuidwest te Zierikzee in het Jannewekken bleek echter dat het bedrijf de garagegebouwen kon en wilde missen. Toen was het mogelijk voor beide partijen een bevredigende oplossing te vinden. Ik geloof dat de brandweer hiermee beter af is als met nieuwbouw, want dit nieuwe - zij het dan voor een stevige prijs gehuurde - onderkomen kan toch vrijwel ideaal worden genoemd", aldus burgemeester De Meester die overigens niet aarzelde duidelijk in brandweertaal te wensen „nu dan ook van het gezeur af te zijn". Commandant Berrevoets ontving van korpsvriend Renée Timmerman een elektrische koffiezetapparaat met voldoende capacileïl om alle manschappen van koffie te voorzien. (Foto's: Zièrikzeesche Nieuwsbode) Tandarts Wessels Boer probeert of het goed zitten is in de hem namens pa tiënten en vrienden aangeboden leren fauteuil. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 18-8. Met een geanimeerde en druk be zochte receptie - zaterdagmiddag in de foyer van „Mondragon" - nam tandarts J. Wessels Boer, in ver band met beëindiging van zijn praktijk, afscheid van patiënten, vrienden en relaties. Uit de kring van pa tiënten en vrienden was bij gelegenheid van dit af scheid een huldigingscomité gevormd. Namens dit comité werd de famile Wessels Boer toegesproken door notaris D. Karsten, die ervan overtuigd was dat de scheidende tandarts en zijn gezin zich bij het passeren van deze mijlpaal omgeven mochten weten door vele goedgezinde harten. „Als tandarts heeft u uw leven, met al uw kennen en kunnen, gewijd aan de lijdende mens: daarnaast wist u zich in te zetten voor de gemeen schap". aldus notaris Karsten, die in dit verband herinnerde aan de jaren dat de heer Wessels Boer in zijn vorige woonplaats, de gemeente Zeist, aldaar het wethouderschap bekleedde. Na zijn politieke loopbaan vestigde de heer Wessels Boer zich opnieuw als tandarts en wel te Zierikzee. No taris Karsten zei namens vele pa tiënten te mogen constateren dat tandarts Wessels Boer zich op ener gieke en bekwame wijze heeft inge zet om te helpen en te genezen in gevallen van pyn en nood. „Velen hebben u daarbij als vriend Ieren kennen, dankzij uw grote belangstel ling voor de mensen", aldus de heer Karsten Hij was er zich overigens wel van bewust, dat de grote inzet van de heer Wessels Boer nimmer mogelijk geweest zou zijn zonder de steun van zijn echtgenote. Notaris Karsten maakte vervol gens van de gelegenheid gebruik de opvolger van tandarts Wessels Boer. tandarts P- Bruijnzeel en echtgenote een hartelijk welkom toe te roepen. Afscheidsgeschenk Namens vrienden en patiënten bood de notaris de heer en mevrouw Wes sels Boer een fraaie leren fauteuil aan. ,.U heeft de tandartsstoel nu verlaten, maar ongetwijfeld zal uw levendige geest in deze nieuwe stoel nog volop inspiratie vinden. Wij zijn blij dat u blijft in onze gemeenschap" aldus besloot de heer Karsten zijn afscheidswoord, waarin hij ook dank bracht aan de assistente mejuffrouw T. D. Meerdink. Een groot aantal fraaie bloemstukken sierde tijdens de receptie de zaal. Tot de velen die persoonlijk de heer en mevrouw Wessels Boer de hand kwamen druk ken mochten onder andere worden gerekend burgemeester Th. H. de Meester, collega's, artsen en patiën ten. Diep getroffen Tandarts Wessels Boer zei in een kort dankwoord diep getroffen en overrompeld te zijn voor de hem en zijn vrouw betoonde belangstelling, en dankbaar te zijn voor zijn Zierik zeese praktijkjaren, die gekenmerkt waren door vertrouwen en vriend schap. Dank bracht de scheidende tandarts in 't bijzonder ook aan de collega's voor de goede verstand houding, en aan de familie M. K. Ro- meijn te Ouwerkerk voor de intro- duktie bij de vestiging op Schouwen- Duiveland. Verder dankte de heer Wessels Boer het comité voor de wij ze waarop deze dag tot een onver getelijke werd gemaakt. Hij sprak Opening kursus Geestelijke vorming te Goes Op donderdag 23 augustus a.s. start in Goes weer de kursus „gees telijke vorming" en „de opleiding tot katecheet". De plaats zal zijn: Chr. Lyceum te Goes. Op dze avond zal informatie gegeven worden over de studie. Tevens zal er gelegenheid zijn voor de nieuwe kursisten om zich in te laten schrijven. Botsing Heden (maandag) morgen om streeks kwart voor elf heeft zich op de Laan van St. Hilaire alhier, ter hoogte van de Boerenweg. een bot sing tussen twee personenwagens voorgedaan. Als gevolg van deze botsing werden één ol' twee perso nen gewond en met de ambulance overgebracht naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis. Over de toedracht van het gebeurde en de identiteit van de gewonde (gewonden) was di- rekt na het ongeval - bij het ter per se gaan van dit nummer - verder nog niets bekend. De politie stelt een onderzoek in. BURGII Jonge stier aangereden Op de Kraayesteinseweg is zon dagmiddag om ongeveer één uur een jonge stier aangereden. Het dier „ver leende" geen voorrang aan de op de voorrangsweg rijdende personenauto bestuurd door M. A. v. H. uit Ter Heide. De stier werd aan voor- en achterpoten gewond, de auto werd licht beschadigd. Het dier is eigen dom van J. J. v. D. uit Burgh. RF.NESSE Rechtdoor de sloot in In de nacht van zaterdag op zon dag reed een personenauto bestuurd door R. M. D. uit Den Haag, recht door de sloot in. Dit gebeurde op de kruising Moermondseweg-Helleweg te Renesse. De bestuurder en mede passagier W. S. V., eveneens uit Den Haag, werden met verwondingen per ambulance naar het Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee overgebracht. Dokter Schep verleende eerste hulp, de auto, die zwaar werd beschadigd, werd weggesleept. BRUINISSE De automatendieven De heer L. C. vond vorige week (maandagochtend 6 augustus) een rol of pak, inhoudende 34 doosjes con dooms (in de Poststraat). Hij bezorgde die bij de politie, die na onderzoek uitzocht dat deze pak jes waren ontvreemd uit een auto maat in Numansdorp, die daar was- open gebroken. Aanstelling weger De gemeentelijke havenmeester van Bruinisse, de heer A. Kik, van wie verondersteld wordt, dat hij in het komende najaar wegens het wegvallen van de bietenverschepin gen belangrijk minder te doen krijgt dan vorige jaren, krijgt er a's ge meentelijk weger weer een baantje bij. De weegbrug is namelijk eind juli eigendom geworden van de ge meente.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5