Zilveren jubileum tientjes met nieuwe beeldenaar BEA WINT HET PLEIT Russische vrees voor de Chinezen Teleurstelling na rede Nixon Het dier als natuurbehouder ntr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 17 augustus 1973 Nr. 21336 BLIK DOOR HET WERELD De Russen zouden haast willen vuiken met een oorlog tegen China die toch onvermijdelijk is. Dit is de hoofdlijn van in Engeland gepubli ceerde dokumenten die uit de Sow- jet-Unie gesmokkeld zouden zijn. En waarvan de geloofwaardigheid niet al te groot is, al zijn de aangevoerde overwegingen verre van onlogisch. Maar hel is zonder meer onaanne melijk dat dergelijke dokumenten vlot zouden verdwijnen uil het Kremlin - Moskou is geen Washing ton. Daarom wordt wel gesuggereerd dal het stuk juist met opzet naar hel westen gestuurd is met een tweele dige bedoeling: een indirekte waar schuwing aan Peking en een aanma ning aan het westen om onbezorgd de bewapening te verminderen. De wegen van de Rttssische leiders zijn vaak duister, ook met het publiek maken van geschriften zoals bij voorbeeld de memoires van Chroesjtsjow, maar hun eigen be lang houden ze hierbij wel degelijk in de gaten. Als het ooit tot een strijd van Rus tegen Chinees komt, zal Moskou zijn uiterste best doen om zichzelf als slachtoffer en de te genstander als gemeen af te schil deren - iets wat nog moeilijk kan als men zelf in geheime stukken al de plannen ontvouwt voor agressie. Nog daargelaten of een dergelijke oorlog zonder meer beperkt kan blij ven lot Rusland en China. Ook Amerikanen die niet. zoveel sympa thie hebben met Peking voelen wei nig voor de gedachte dat vrijwel het hele noorden en midden van Azië in Russische handen zal komen als de Russen winnen. De andere uitslag trouwens is evenmin erg aantrekke lijk, noch voor Amerika noch voor Europa. Wat de verleiding kan doen opkomen om dan maar hetzij de ene, hetzij de andere partij te gaan hel pen. Dergelijke onmogelijk te voor ziene ontwikkelingen zullen de oor logsbegeerte zowel in Moskou als in Peking echt wel temperen. Botsing Hel „uitgelekte geheime stuk" geeft een opsomming van maatrege len die de Russen al bij wijze van voorbereiding hebben genomen. Maar die hele waslijst kan men ook bezien als tekenen dat de Russen de verstandige weg volgen om in ieder geval niet onvoorbereid te zijn als eventueel iets gebeurt - hel kan net zo goed defensief bedoeld zijn voor onvoorziene omstandigheden als WASHINGTON, 16-8. President Nixon heeft vermoedelijk uitgeno digd tot nieuwe aanvallen van zijn critici wegens het uitblijven van antwoorden op de beschuldigingen die legen 'hem zijn bewind tijdens de hoorzittingen over Watergat&zijn ingebracht, zo zijn waarnemers van oordeel. De lang verwachte presi dentiële rede 'bleek niet te zijn wat de meeste mensen ervan hadden verwacht. In plaats van een begees terd en gedetailleerd antwoord op de beschuldigingen na het af luister schandaal, de daaropvolgende ver doezeling en een reeks „vuile stre ken" in de verkiezingscampagne, steld de president zich tevreden met. een algemene verdediging van zijn positie en een beroep op het Ameri kaanse volk Watergate achter zich te laten. agressief met een tijdschema in het hoofd. Er zijn inderdaad nogal wat van de beste troepen van de Sowjet- Unie in het Aziatische deel van het rijk gelegerd, met name in de buurt van Wladiwostok. Maar dit is ook het kwetsbare punt en tevens logi sche haven van vertrek als de Rus sen zich eens geroepen voelen een regime in bijvoorbeeld Noord-Viet- nam, India af Bangla Desj militair te steunen - op verzoek uiteraard. Op voeren van de vrachtwagenproduk- tie is zonder meer al nodig voor de normale zich uitbreidende tran sportbehoeften, zodat het een beetje krom is om hierbij de opzet te ver moeden er een bliksemopmars in China mee uit te voeren. In de grensgebieden is inderdaad naar wapens gezocht bij Mongoolse troe pen, onder wie onrust heerst - maar wat is hier vreemd aan? Het dokument hoeft men niet te zwaar op te nemen, maar een andere zaak is dat de Russen zeker niet al te gerust zijn op hun Chinese buren. Als ze nog enige hoop hebben ge koesterd dat er een keer zou komen naar een regime da. tmeer op Moskou georiënteerd is dan vervloog die bij het verongelukken van Lin Piao, Mao's opvolger die als verrader is verongelukt of geëxecuteerd - dat weet niemand precies. Kansen op toenadering zijn er vrijwel niet meer, zeker niet nu China in alle opzichten snel sterker wordt - eko- nomisch en militair, kernwapens in begrepen. Als er een botsing moet komen zou het voor de Russen hel gunstigst zijn als die zo snel moge lijk kwam voor het krachtsverschil helemaal is verdwenen. Maar elke oorlog heeft ook zijn nadelen, dat hoeft niemand de Russen te vertel len - ze voelen nog hoe ze de laatste wereldoorlog wonnen. En tenslotte staat nergens dat hel tot een gewa pend konflikt moet komen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Het eerste num mer van het maandblad „School" is in Amsterdam geïntroduceerd. Het tijdschrift voor ouders van school gaande kinderen wordt uitgegeven door Zomer en Keuning B.V. te Wa- geningen. Voor de inhoud zorgt de redactie van „ouders van nu" dat bij dezelfde uitgeverij verschijnt. UTRECHT. Het bedrijfspensioen fonds voor het kruideniersbedrijf heeft besloten de pensioenrechten voor de circa 5000 werkenden en ge pensioneerden met ingang van 1 januari 1974 te verhogen met 13 pro cent. Op 1 januari jl. werd reeds een verhoging van 27 procent gereali seerd. UTRECHT. De Nationale Christen onder-officieren vereniging doet niet mee aan het erefront, dat ter gelegenheid van het 25-jarige rege ringsjubileum van koningin Juliana op 6 september in Den Haag wordt georganiseerd, min of meer als reak- tie op de door de regering bepaalde bescheiden huldeblijk namens de strijdkrachten. DEN HAAG. De Haagse politie heeft zestien in Den Haag wonende Surinaamse jongelui, dertien tot ne gentien jaar. aangehouden en drie oudere Hagenaars, die bekend heb ben betrokken te zijn geweest bij diefstallen met geweldpleging in de Haagse binnenstad. UIT DE NATUUR (Slot): DEN HAAG. In verschillende na tuurgebieden in ons land probeert men mei weinig kosten de begroei ing in een bepaald stadium le hou den door er bepaalde diersoorten le laten grazen. „Heg en Steg", jjopulaire samen vatting van het. jaar ner slag 1972 van Staatsbosbeheer, vicTdkt daar melding van metde opmerking dat de schaapskudden .pp de. heidevelden vroeger al niet anaefs cfcden. Op de Stabrechtsè heide bij Geldrop en in Kraloo bij Dwingeloo werkt Staats bosbeheer nog altijd met schapen. Er zijn nu plannen om in Drenthe, op een gedeelte van de terreinen waar in de novemberstorm de bos sen vrijwel geheel zijn omgewaaid, iets dergelijks te gaan doen. In de boswachterij Exloo-Odoorn zal een gebied van 30 hectare worden om heind en bestemd worden voor een schaapskudde. De bezoekers mogen de omheining binnengaan, maar auto's en brommers moeten buiten blijven. In hel gebied wordt een schaapskooi gebouwd en er wordt ruimte opengehouden waarin scha pen kunnen worden gedreven als ze moeten worden geschoren. In het 2.500 ha grote laagveenre- servaat „De weerribben" in noord west Overijssel neemt men proeven met uit Zweden geïmporteerde fjellkoeien, die in de verlaten riet percelen, wilgen, berken en elzen kort houden. Het is niet. meer doen lijk, in dit hele gebied zoals dat vroeger gebeurde de riet- en schraallanden geregeld te maaien, Men kan dan twee dingen doen: het terrein laten uitgroeien tot een moe rasbos of vrij rondlopend vee laten afrekenen met ongewenste struiken. Ook bij het veranderen van vroe gere cultuurgronden tot natuurter rein kan van dieren gebruik, worden gemaakt. In de Baronie Cranen- donck in Zuidoost-Brabant is een aantal IJslandse ponys' ingeschakeld om de vegetatie in bedwang te hou den en ook in de boswachterij Kuin- derbos vindt men deze weinig ei sende paardjes. HEERLEN. Ook in 1972 is de ge leidelijke inkrimping van het mijn bedrijf van de industriële maat schappij genaamd Oranje-Nassau mijnen bv voortgezet. Op de twee nog in bedrijf zijnde zetels werd 1.025.000 ton steenkool geproduceerd, hetgeen een vermindering met 18 pet. t.o.v. 1971 betekent. De personeelsbezet ting van de sector mijnbedrijven nam af met 795 personen en kwam op 3395 man, aldus het jaarverslag. Centrale verwarming zelfbouw centrale-verwarming Vraagt vrïft^ijw^d offerte SAMAN-DEURLOO Sint Domusstraat 43 - Zierikzee Telefoon 3260 Flitsen uit het buitenland GENEVE. De Internationale com missie van juristen heeft de Griekse regering gevraagd een onderzoek in te stellen n.a.v. berichten over mar teling van majoor Spyros Moustak- les, die gearresteerd werd op be schuldiging van samenzwering. BELFAST. Volgens de voorzitter van de Rooms-Katholieke sociaal democratische en arbeiderspartij in Noord-Ierland heeft het Britse leger geprobeerd een jongeman te dwin gen tot spionage tegen het Ierse Re publikeinse Leger. DJAKARTA. Bij Biak. op West- Irian. is een tweede satelliet-volg- station voltooid. Het kan gegevens over het weer over een oppervlakte van 50 miljoen vierkante kilometer ontvangen, en is bovendien geschikt voor het ontvangen van telemetfi- sche signalen van de Amerikaanse „Application Technical Satellite". ATHENE. De plechtige beëdiging van Georgios Papadopoulos als pre sident van de republiek Grieken land zal op zondag 19 augustus plaatshebben. Dit is van officiële zij de vernomen. SAIDA (Zuid-Libanon). Vier Is raëlische vliegtuigen hebben boven het zuiden van Libanon gevlogen. Zij vlogen o.m. over Try en Saida. Boven Saida werd acht maal een knal gehoord bij het doorbreken van de geluidsmuur. LONDEN. De Britse politie en de Britse kustwacht speuren het Ka naal af, op zoek naar een treiler die een .dertigtal illegale .emigranten naar Engeland zou brengen. KOPENHAGEN. Het Deense blad ..Politiken" meldt, dat de Verenigde Staten een ontwerp-voorstel voor een nieuw Atlantisch handvest aan hun bondgenoten in de Noord-Atlanti sche Verdragsorganisatie (NAVO) hebben gezonden. WINDHOEK, Zuid-West-Afrika. - Een Amerikaanse vrouw die in dienst was bij de verbannen bisschop van Damaraland, Zuidwest-Afrika, is naar Frankfort gei'eisd na in Zuid-Afrika te zijn uitgewezen. TEL AVIV. Het Israëlische opper bevel heeft meegedeeld, dat een aan tal Noordkoreaanse piloten bij de Egyptische luchtmacht dienen. LONDEN. Het arbeidsconflict bij de Britse Chrysler in Coventry en Linwood in Schotland is verscherpt. 'Zevenduizend-arbeiders in de twee fabrieken in Coventry hebben hun werk moeten neerleggen door de sta king van 156 elektriciens die twee weken geleden begon. WASHINGTON. De Sowjet-Unie heeft in een gebied ten noordwesten van Tasjkent de vermoedelijk vijfde ondergrondse kernproef van dit jaar genomen. WASHINGTON. Nog maar 31 pro cent van de Amerikanen vindt dat Nixon zijn werk goed doet. Dit bleek uit de publikatie van een on derzoek van het Bureau Galluy, vlak voor de Amerikaanse president zijn televisie-toespraak over de Water gate-affaire hield. LONDEN. De meeste Britten zijn van mening dat de toetreding van hun land tot de Europese Economi sche Gemeenschap een „vergissing" is geweest. Dit blijkt uit een opinie onderzoek dat het Gallup-instituut begin ^augustus heeft uitgevoerd en waarvan de resultaten donderdag morgen in de „Daily Telegraph" werden gepubliceerd. LONDEN. De Britse politie is in Great Yarmouth in Norfolk aan boord gegaan van het Nederlandse vrachtschip Golina uit Delfzijl, op zoek naar illegale emigranten. advieTm aatkoop onroerend goed of bedrijf Liudciiiaun 3 Telefoon 01870-347 Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 19 AUGUSTUS NED. I: Het eerste net staat deze zondag ten dienste van de NOS en de VARA. De eerste verzorgt het middagprogramma, dat om half vier begint, rnet het nieuws, gevolgd door het weekjournaal, een verhaal voor de kleintjes: Paulus de Boskabouter, en een aflevering van The Partridge Family, waarin moeder Shirley en haar kinderen het plan opvatten om te gaan verhuizen. Om half vijf is Sport Troef. Even wordt er onder broken voor de toto-uitslagen van Frits van Turenhout. Terug van weggeweest is commissaris McMillan en zijn vrouw. In het avondpro- gramma van de VARA komt deze' serie opnieuw op de buis. Rock Hudson als commissaris McMillan moet een moeilijk karweitje opknap pen binnen zijn eigen poliliekórp'S: Simon Carmiggelt zal hierna de kij kers plezieren met een van zijn ver halen. Na het journaal zendt de VA RA het semi-documentair toneel stuk „De dwaler" uit, dat met aan dacht moet. worden gevolgd, wil men er de zin van begrijpen. Een vijftienjarige wees komt terecht in de harde, zakelijke maatschappij, waardoor hij geestelijk een schok oploopt. De VARA gaat de lucht uit met een veertig minuten durende reportage van een optreden van hel Tsjechisch folkloristisch ensemble lBr o In. NED. II: Thierry la Fronde, ofwel Thierry de slingelaar, maakt om ze ven uur zijn opwachting op de buis. Hij en zijn makkers komen terecht op een kasteel waar het lijkt te spo ken. Sinds vorige week is Studio Sport weer verdeeld in twee brok ken: het eerste om half acht, het tweede deel om kwart over negen. Tussen beide uitzendingen zit de Italiaanse serie Aeneas, waarvan om tien voor half negen het tweede deel op het scherm, wordt gebracht. Hier in beschrijft Aeneas het gruwelijk lot van de stad Troje: hoe de Tro janen een houten paard binnen de stadsmuren spelen, waaruit 'dan la ter een gewapende groep vijanden komt, die moordend en plunderend door de stad trekt. Na Studio Sport twee is het tijd voor de rubriek „Mar kant". Daarin een portret van de Fries Hendrik Algra, het gewezen eerste kamerlid voor de Anti-Revo lutionaire Partij. Met deze rubriek gaat het tweede net de ether uit. ZONDAG 19 AUGUSTUS NED. I: 15.30 Nieuws; 15.32 Week journaal: 15.52 Openbaar kunstbezit; 15.57 Paulus de Boskabouter; 16.07 The Partridge Family; 16.30 Sport; 1S.55 Kiri de Clown: 19.00 Ma'cMillan en vrouw; 20.10 Simon Carmiggelt: 20.20 Nieuws; 20.25 Djz dwaler: 21.50 Dansgroep Broln; 22.30 Journaal, NED. II: 18.55 Kiri de Clown; 19.00 Nieuws; 19.05 Thierry la Fronde: 19.30 Studio Sport; 20.20 Aeneas; Nieuwerkerk, tel. (01114) 1487 ter gelegenheid van het ^«J^rig regeringsjubileum van H.M. Koningin Juliana zijjrWanaf 4 september 1973 tegen betaling van f 1p,verkrijgbaar op alle postkantoren, bij zeer*-v«le banken en op de kantoren van de gemeente-piro^v^Q Amsterdam. irïg i Extra fraaie uitvoering op bestelling 's-Rijks Munt slaat afzonderlijk ook nog een kleine serie jubileumtientjes met gepolijste stempels van gepolijste munt- plaatjes. Deze exemplaren (in munt-etui met rijkswapen en muntbeschrijving) kunnen-uitsluitend voor aflevering binnen Nederland - worden besteld door overmaking erf storting van 30,per munt op postrekening 90 91 92 ten name van Jubileumtientje 1973" onder vermelding van het gewenste aantal, naam en aflever-adres in blokletters. Het bestelde aantal munten wordt zo spoedig mogelijk na 4 sept. 1973 aangetekend toegezonden door 's-Rijks Munt te Utrecht. 21.15 Studio Sport; 21.40 Markant; 22.30 Journaal, MAANDAG 20 AUGUSTUS NED. I: KRO-Cineac, dat is de ti tel waaronder de KRO het program ma tussen zeven en acht uur op de buis brengt. Vrolijk kijkspul: een te kenfilm van Lippy de Leeuw, Charlie Chaplin en een aflevering van „De Lieverdjes" waarin Pierre het plan oppert om thuis een zwembad te bouwen, luat. vanzelfsprekend ver keert uitpakt. Na het journaal volgt een aflevering van „Een man van gezag". Anthony Quinn als- burge meester Tom Alcala bindt hierin de strijd aan tegen een Amerikaans congreslid die verdovende middelen gebruikt om in de gunst van de jeugd te komen. Onder de titel „Een boom. leeft maar één keer" zendt de KRO hierna een documentaire van Albert Gols uit over het bomenbe- stand in Nederland. Nederland moet heel zuinig zijn op zijn bomen, om dat het al een van de bosarmste lan den van de wereld is. Een half uur tje Engelse humor staal hierna te wachten met de „Marty Feldman Comedy Machine". In zijn grapjas serij wordt de „mooi-lelijke" komiek terzijde gestaan door onder andere Spike Milligan, die ook heel aardig met de humor overweg kan. Drie korte programma's tot besluit van de avond. De tweede trekking in de Staatsloterij, het laatste nieuws en een voorlichtingsprogramma over schooltelevisie. NED. II: Met de avonturen van Toomai en de. olifant begint de AVRO om. zeven uur op deze zender aan haar uitzending. Het jongetje Toomai neemt een olifant in be scherming, van wie iedereen denkt „Tien over half tien. juffrouw," antwoordde de chauffeur-conduc teur. Dus kan ik in ieder geval thuis komen, dacht ze. Toen ze in Apeldoorn uitstapte, stond ze meteen pal voor Maas Zijp. In een keurig chauffeursuniform. „Nee, maar. juffrouw van Laar. Ze glimlachte, toen ze hem herken de. „Hé. Maas, leuk, dat ik je hier ontmoet." Ze monsterde hem van top tot teen en knikte tevreden. „Staat je uitstekend, Maas. Als ge goten." „Is ook op maat gemaakt. Ja, we moeten er altijd keurig uitzien, dat is een van de voorschriften. Alles goed op school?" Ze knikte. „Prima. Hoe laat moet je rijden?" Hij schudde zijn hoofd. „Ik heb net afgerekend, juf. Ik ben weer klaar tot morgenmiddag half één. Ik heb deze week middagreserve. Een makkie. „Een wat?" „Makkie. Dat wil zeggen: een ge makkelijke dienst. Mag ik u uitno digen voor een kop koffie? Dat zal met die kou.." „Vooruit, Maas. dat doen we. Je hebt nu wel een paar centen meer zakgeld, denk ik?" Hij lachte. „Nou, en of. Wel voor honderd koppen koffie." Even later zaten ze in een stil hoekje van de wachtkamer. „Jam mer. dat ik m'n burgerkleren hier niet heb, juf. Anders nodigde ik u vanavond uit voor een bioscoopje. Ze schoot in een lach. „Die Maas. Ik ben niet zo bioscoop-minded. Het moet al een heel mooie film zijn. an ders. Nee. dan heb ik er niets aan." „Jammer." zei hij spijtig. „In dit uniform gaat het natuurlijk niet." „O, dat zou me niets kunnen sche len." „Maar mij wel. Stel je voor. Nee, ik weet nu onderhand wel. hoe ik met een dame moet omgaan. Dat leer je op de bus wel." „Vind je'het prettig werk?" Hij knikte enthousiast. „Allicht. Wilt u wel geloven, juf, dat ik nu pas begin te leven?" „Ik wil het best aannemen, Maas." ,.U gaat zeker met de laatste bus naar huis? Negen veertig?" „Ja, later gaat niet, he?" „Zeg, moet u er wat bij hebben? Bij de koffie?" Meteen voelde Bea, dat ze sedert twaalf uur niets meer gegeten had. Nou, ze zou best wat lusten. „Om je eerlijk de waarheid te zeg gen: je kunt me een geweldig ple zier doen, Maas." „Is bij voorbaat al beloofd, juf. Zeg maar, wat u hebben wilt." „Patates frites. En een paar cm- quetten. Veel he?" Hij was al weg om het te bestel len. Toen hij weer terug was, zei ze: „Ik betaal 'het zelf, hoor. Het was maar een grapje." Maas fronste zijn wenkbrauwen. „Als u me boos wilt maken. juf.Ik zou u nog veel meer willen geven U bent het immers, die me wakker geschud hebt." Ze schudde haar hoofd. „Nu moet je niet overdrijven. Maas." „Echt. juf. Ik ben blij. dat ik het. nu gemakkelijk kan betalen. Als het moet. wel. tien porties patates en croquetten." „Laten we het voorlopig maar bij één portie houden, he?" Toen het besielde gebracht was, at Bea met smaak. Maas keek naar haar en rookte onderhand zwijgend dat hij opzettelijk een mens gedood heeft. De kijker blijft nog even in de natuur, want om half acht volgt een aflevering van „Het wonder der na tuur". Nog tweemaal Peyton Place en dan is het gebeurd met de langstlopende serie die Nederland ooit heeft gekend. Vanavond na het journaal de voorlaatste aflevering. Er is heel toat aan de gang in Pey ton Place. Fred Rusell is vermoord en iedereen neemt aan, dat dokter Rossi daar de hand in heeft gehad. De politie voelt zich happy, want. ze heeft weer eens een lekker zaakje onder handen. Steven Cord denkt dat hij zich ook wel in het zaakje kan mengen, maar hij heeft het mis. Rita en Norman krijgen bezoek van de politie. Vervolgens een half uur tje zang met het'duo Sandra en An dres. Ze bestaan namelijk vijf jaar en in die periode hebben Sandra en Andres menigmaal lauweren kunnen oogsten. Als gebruikelijk op de maandagavond bij de AVRO is het laatste woord van de redaktie van Televisier-magazine, die weer zijn portie aktualiteiten zal spuien. MAANDAG 20 AUGUSTUS NED. I: 18.45 Kiri de Clown; 18.55 Nieuws; 19.05 Lippy de Leeuw; 19.10 Charlie verloofd; 19.30 De Lieverd jes; 20.00 Journaal; 20.20 Een man van gezag; 21.10 Een boom leeft maar één keer; 21.50 Marly Feld man; 22.15 Staatsloterij; 22.20 Jour naal; 22.25 Vrij, vrijer, vrijster. NED. II: 1S.45 Kiri de Clown; 18.55 Nieuws; 19.05 Toomai en de olifant; 19.30 Het. wonder der natuur; 20.00 Journaal; 20.20 Marathon kwis; 20.22 Peyton Place; 21.10 5 jaar San dra en Andres; 21.40 Televizier; 22.30 Journaal, FEUILLETON DOOR HENK VAN HEESWIJK een sigaret. Op een gegeven moment zei hij: „Zeg, u krijgt bij de Van Schagens toch zeker wel genoeg te eten?" Ze ging achterover zitten en dronk van haar koffie. „Zie ik er zo slecht uit?" Hij haalde zijn schouders op. „Zo'n dikke mantel maakt u natuurlijk wel dikker, maar Ze zette haar kopje neer en maak te de knopen los, waarna ze haar mantel uittrok. Hij nam hem van haar aan en hing het kledingstuk aan een kapstok. „En zo, Maas?" vroeg ze geamu seerd. Hij keek naar haar figuur en ant woordde toen: „Het gaat. Maar zo als u nu atu had trek Ze knikte. „Dat klopt. Maas. Ik heb wel eens meer van die bevlie gingen, dat ik de hele dag kan eten Gek.he?" Hij kneep een oog dicht en schud de ophieuw zijn hoofd. „Mij kunt u niet voor de gek houden, juf. Maar u hoeft me niets te zeggen." Meteen stond hij op en ging naar het buffet. Bea keek hem na en begreep niet. waarom hij eensklaps, zonder uitleg te geven, wegging. Maar enkele mi nuten later, toen hij opnieuw met een portie patates*en croquetten te rugkwam en het zwijgend voor haar neerzette, kreeg ze een kleur. Ze had neiging om te protesteren, maar aan de andere kant, ze vond zijn bezorgdheid toch wel aardig. Hij was niet meer de stugge boerenzoon van enkele maanden geleden. Hij had bovendien wat mensenkennis opgedaan. Ze besloot het luchtig op te vatten. „Wat ben je met me van plan, Maas? Vet mesten?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7