ERE MEDAILLE VAN ZIERIKZEE VOOR J. COUMOU STREEKNIEUWS Afscheid wijkzusters De Ruijter en Dekker van Zierikzee Zware overstromingen op sub-continent PROGRAM ORANJEFEEST 5 SEPTEMBER NOORDWELLE SER00SKERKE, RENESSE, BURGH-HAAMSTEDE GEREED ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 augustus 1973 Nr. 21335 NUTSSPAAKBANK Uw ideale gezinsbank nt fyelkom bij iaarbank PERSOONLIJKE LENINGEN BURGH-HAAMSTEDE: Julianastraat'Bernhardstraat. dinsdags van 11.00-12.30 uur Plechtigheid in stadhuis Oorlog en ramp Diep ingrijpende episoden in de afgelopen vijf en veertig jaar waren oorlog en ramp, die hem twee keer noopten Schouwen-Duiveland te verlaten, „maar ik wil wel beken nen, dat we gehold hebben om te rug tekomen", aldus de heer Cou- mou. Na diens toespraak werd op voorstel van de burgemeester een dronk uitgebradht op de nieuwe ere burger. ZIERIKZEE Zesjarig kind aangereden Op de Oudehaven werd dinsdag middag een zesjarig kind M. A. v. A. aangereden, doordat deze plotseling de weg overstak en hierdoor werd gegrepen door een personenauto be stuurd door A. J. V. uit Noordwelle. Op een paar schrammetjes na had het kind verder geen letsel. Vermiste zonnnewijzer werd teruggevonden Woensdagochtend ontdekte men dat in de Manhuisstraat een in de tuin geplaatste zonnewijzer was ver dwenen. Na onderzoek door de poli tie werd de zonnewijzer teruggevon den op het terrein van de Scholenge meenschap eveneens in de Manhuis straat. Alleen de wijzer werd beschadigd. De daders zijn onbekend. Weer een typisch voorbeeld van baldadigheid. Zwaar gewond na val van drie meter De heer W. M. die bezig was een dak van een pand aan de Wandeling te Zierikzee te repareren, en hierbij waarschijnlijk van het ene balkon op het andere wilde overstappen maak te een misstap, viel hierdoor drie meter naar beneden en kwam op de straat terecht. Direkt werd dokter Bontkes geroe pen, die constateerde, dat de man zware verwondingen had opgelopen en naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis liet overbrengen. Foto-expositie in „De Vlinder" Gedurende de maand augustus worden in café „De Vlinder" foto's geëxposeerd van de bekende Am sterdamse fotograaf Wijndel Jongens Dierenmishandeling i Het bestuur van de H.S.V. „Oos- terschelde" werd deze week gecon fronteerd met het feit dat er in de zoete gracht een zwaan heeft rond gezwommen met een vishaak in zijn snavel. Dit is waarschijnlijk veroor zaakt door het stropen met lijnen en niet, zoals gesuggereerd wordt, dooi de jeugd die in de gracht vist. Het bestuur verwacht van haar leden dat ze na het vissen alle rommel oprui men zodat eventuele dierenleed voorkomen wordt en de visstekken schoonblijven. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Duiveland hoopt op vrijdagavond 17 augustus a.s. in een openbare raadsvergade ring bijeen te komen in het gemeen tehuis te Nieuwerkerk onder voor zitterschap van burgemeester J, D. de Kam. Op de agenda staan de vol gende punten: Ingekomen stukken en mededelingen; verlening subsidie Oranjevereniging voor de viering van het regeringsjubileum van H.M. de koningin; garantie geldlening woningbouw; vaste aanstelling mevr. A. M. Hage-Hage als vakonderwijze res; verlening eervol ontslag R. A. van der Snoek als gemeenteontvan ger; verkoop grond te Nieuwerkerk aan verschillende personen; verle ning krediet herbestrating: verle ning krediet voor restauratie van de korenmolen te Nieuwerkerk en tot slot de rondvraag. NIEUWERKERK Vriendschappelijk voetbal Zaterdag 18 augustus speelt het tweede elftal van SKNWK een vriendschappelijke wedstrijd tegin Appollo 2 uit 's-Gravenpoldej- De wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein van SKNWK en begint om 1(3.00 ZIERIKZEE, 15-8. Gisteren (woens dag) middag werd op onofficiële wijze afscheid genomen van de be kende wijkverpleegsters van Zierik zee, de dames E. C. de Ruijter en M. Dekker. De belangstelling was enorm, het was een gezellig en har telijk onderonsje in de tuin van het Groene Kruis gebouw aan het Jan- newekken. Beide dames vertrekken naar Bre da om daar hun werkzaamheden in de wijkverpleging voort te zetten. Ook was er belangstelling van het gemeentebestuur, burgemeester, wethouders en secretaris kwamen afscheid nemen van de wijkver pleegsters. Burgemeester Th. H. de Meester dankte mej. De Ruijter en mej. Dekker voor alles wat zij voor de bevolking hebben gedaan. Fusie Reden van vertrek is, dat er een fusie op til is, zodat het bestuur veranderd en ook de contacten on derling minder zullen worden. Acht tien jaar hebben de zusters hun werk in Zierikzee gedaan, en wel op dusdanige wijze, dat velen, die gis terenmiddag afscheid" namen, het bijzonder jammer vinden dat de da mes vertrekken „Er was altijd een prettige werksfeer met de mensen waar wij kwamen aldus zuster De Ruijter. 1 september vertrekken zc naar Breda. In Zierikzee zullen tijdelijke wijkverpleegsters worden aange- LAIIORE NEW DELHI, 15-8. De aanhoudende moesonregens die op het Indiase subcontinent tot ernstige overstromingen hebben geleid heb ben reeds aan honderden mensen het leven gekost. In Pakistan waar men spreekt van de zwaarste over stromingen in de geschiedenis vreest men dat het dodental de 500 ver zal passeren. De tot nu toe beschikbare gege vens van India en Bangla Desj stel len het aantal doden respectievelijk op 171 en 18. In India, en met name Goede belangstelling tijdens het af scheid van de zusters. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) stcld. Ook de Groene ruis vereniging laat de zusters niet zonder meel' ver trekken: dinsdag a.s. zal een af- scheidsdineetje worden aangeboden. in de staten Pendsjaab en Kasjmier, staan duizenden vierkante kilometer bouwland onder water. De regens hebben hier een eind gemaakt aan een kritieke droogte en de hoop ge vestigd op toekomstige oogsten. Maar ze hebben ook naar schatting voor 14 miljoen dollar vernietigd van de oogst voor de komende herfst. In Pakistan begon het water lang zaam te zakken maar India heeft gewaarschuwd dat de voortdurende zware regenval in Kasjmier nog meer water zal stuwen door de twee belangrijkste rivieren in Noord-Pa- kistan. de Ravi en de Tsjena. Gevarieerde aktivileiten (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 11-8. Tijdens een bijeenkomst - ge houden na de raadsvergadering - in de trouwzaal van het stadhuis, heeft burgemeester Tli. H. de Meester -dinsdagavond de eremedaille van de stad Zierikzee uitgereikt aan de heer J. Coiimou, gepensioneerd clirekteu? van de Kon. Zeelandia N.V. op grond van zijn vele verdiensten voor de stedelijke gemeenschap, inzonderheid voor de Woningbouwvereniging „Beter Wonen". De lieer Coumoii - druk in het nieuws de laatste tijd - aanwezig met echtgenote en kinderen, toonde zich zeer onder de indruk en dankbaar voor de verleende onderscheiding. Aanvankelijk had men - zo vertelde de burgemeester - dc heer Coumou helemaal een beetje complotterig naar het stadhuis willen lokken, maar nadien volgde toch wel enige explikatie, al was de verrassing kennelijk overeind gebleven. „Wij hebben niet erg aan uw pensionering gewild. Uw ophouden klonk zo ongeloofwaardig. Het is allemaal wat onverwacht geko men en met het afscheid in interne bedrijfskring had de gemeente niet direkt te maken", aldus de heer De Meester, die een opening zocht en ge makkelijk vond om de heer Coumou te „bestoken", met wat hij zo al deed in het belang van Zierikzee. „Beter Wonen" De burgemeester vond het belang rijk dat „Beter Wonen" door gaal in het werk van de heer Coumou. Voor de gemeenschap achtte hij het een gelukkige zaak, dat de onderschei dene van nu destijds zijn voornemen naar het toenmalig Ned Indië tegaan niet heeft kunnen doorzetten, maar Zierikzee trouw is gebleven. „Beter Wonen" is uiteraard het belangrijkste geweest; het werkter rein strekt zich thans uit over de ge hele regio en met name de heer Coumou heeft OP de na-oorlogse nieuwbouw een enorm sjempel ge zet. In het samenwerkingsverband gemeente - Beter Wonen, was het aandeel van de heer Coumou aan de totstandkoming van „Borrendamme" eveneens heel groot. Andere zaken Maar ei- was nog meer. Vele jaren diende de heer Coumou de toenma lige G.V. ..Rust Roest" als secretaris nadien werd hij ere-lid. Gok veel werk werd verzet voor de Z.O.V. bij ouderen blijven de fraaie historische optochten in denkbare herinnering. Belangrijk was ook de bijdrage aan de Concertzaal-restauratie in de periode 1939/1940. Een unieke ver bouwing, die dertig jaar werd ge volgd door een verbouwing, waarbij weer de heer Coumou was betrokken Een belangrijke stoot gaf hij tot de totstandkoming van de tentoon stelling Z.Z.-"70, die weer aanleiding gaf tot, de oprichting van het mari tiem museum. Veel vrije tijd in dienst van de ge meenschap werd gegeven en dat be tekende ook offers voor mevrouw Coumou, die „deze bijzondere mens, met bijzonder doorzettingsvermogen" veel heeft moeten missen. De moti vatie voor de verleende penning is gegrond op de overweging met be trekking tot het vele werk op het. gebied van de woningbouw en het culturele leven van Zierikzee. De burgemeester spelde de (zilve ren) penning op en overhandigde de bijbehorende oorkonde. Het raadslid mevr. Beye, overhandigde mevr. Coumou een ruiker bloemen. „Ik ben er echt een beetje confuus van", aldus de nieuwe ere-burger, die zich voor de onderscheiding zeer erkentelijk toonde en zich trots toon de te behoren tot de autochthone Zierikzeese bevolking. geven bij de heer P. F. Mes. Bern- hardstraat 10. Haamstede, tel. (01115) 1449. Uiterlijk voor of op 1 septem ber a.§. Gezellige bijeenkomst En tot slot een gezellige bijeen komst in het Dorpshuis te Renesse. Er is naar gestreefd een programma te bieden waaraan zowel jong als oud plezier mag beleven. Het comité heeft zich voorgenomen om rond 24 augustus een feestprogram mablad huis. aan huis te laten ver spreiden. Het in dat blad afgedrukte programma mag dan als uiteindelijke en definitieve programma worden gezien. ZIERIKZEE, 14-Si Dinsdagmiddag om ongeveer tien over twee had op de Provinciale weg ter hoogte van hei Shell-pompstation een aanrij ding plaats tussen twee personen auto's. E. B. uil Puttershoek ver leende aan de op de voorrangsweg rijdende W. M.-H. uil Utrecht geen voorrang. Gevolg: Een botsing. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats, maar wel werden beide voertuigen zwaar beschadigd. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 16-8. De Oranjeverenigingen van de dorpen Renesse, Noordwelle, Serooskerke en Burgh- Haamstede kwamen woensdagavond in het gemeente huis te Haamstede hijeen, om gezamenlijk een pro gramma op te stellen Ier gelegenheid van het 25-jarig regeringsjubileum van H.M. koningin Juliana op woensdag 5 september a.s. BRUINISSE. Kapitein C. de Keizer, die zoals gemeld onder grote belang stelling zijn veertigjarig jubileum bij de R.T.M. vierde, aan boord van „zijn" veerboot. De heer Philippa, chef weg en werken bij de maatschappij, over handigde de jubilaris namens dc R.TM. dc gebruikelijke jubileumgritlificatie. Het is een eenvoudig doch aan trekkelijk programma en indien alle plannen ook rond kunnen komen, zullen de navolgende aktiviteiten plaats vinden: 8.00 uur; klokgelui; 9.00 uur: in de Ned. Herv. Kerk te Haamstede een herdenkingsbijeen komst waaraan de kinderen van de lagere en kleuterscholen hun mede werking verlenen door zang en mu ziek door harmonie „Witte van Haemstede"; 10.00 uur: Feeslmarkt te Renesse. Deze markt wordt geheel door de marktlieden verzorgd en zij zullen ook voor extra atrakties zorgen; 10.00 uur: in „De Ark" te Renesse een programma voor alle kleuter en lagere schoolkinderen. Uiteraard met traktatie; 13.00 uur: start van een optocht. Bij dit onderdeel hoopt het gezamen lijk comité, dat zowel particulieren als buurt en andere verenigingen met rollend materieel mee willen doen. Het is nl. de bedoeling alle bovengenoemde kernen aan te doen. Individueel of groepsgebeuren kan echter ook en zal het comité streven naar vervoersmiddelen. Een opgaaf van de deelname wordt graag om organisatorische redenen, indien mó gelijk voor 30 augustus, bij de heer D. van Langevelde. Dorpsring 10, Se rooskerke. tel. (01117) 519. tegemoet gezien. Voor dit onderdeel worden een aantal prijsjes beschikbaar ge steld; 16.00 uur: Zeskamp-spel. Ook hier voor wordt deelneming verzocht. Groepen van maximaal 10 en mini maal acht personen kunnen zich op-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5