ERIC DE NOORMAN Duiveland's secretaris L. M. Steketee burgemeester Middelstuni FRANS-BRITSE RESOLUTIE IN V.-RAAl) AANGENOMEN Vormingsweek voor blinden in Zeeland 616de Staatsloterij Eerste klasse 15 augustus 1973 Prijzen van 10,— Prijzen van 50,- Prijzen van 50,- Prijzen van 100,- Prijzen van 100,- Prijzen van 200,- Prijzen van 400,- Prijzen van 1.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000,- De prijs van 5.000,- De prijs van 25.000,- zijn gevallen^ja nummers eindigende op: lummers eindigende op: lummers eindigende op: zijn gevalierr^P nummers eindigende op: zijn gevallen opViummers eindigende op: zijn gevallen op remmers eindigende op: zijn gevall&n*ap«nummers eindigende op: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer is gevallen op het nummer: Een extra prijs van 50.000 is gevallen in serie S op nummer en een troostprijs van 1.000 op nummer van elk van de andere series. Een extra prijs van 50.000 is gevallen in serie T op nummer en een troostprijs van 1.000 op nummer van elk van de andere series. Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden geïnd. 47 365 231 310 655 3150 096483 096693 052489 058406 044660 051086 058804 009614 009614 045106 045106 ENSCHEDE. De 10-jarige Connie van Oostcrom is woensdagmiddag omstreeks hel middaguur bij een verkeersongeval in haar woonplaats om het leven gekomen. Connie die bij een vriendinnetje op de bagage drager zat, werd geraakt door de aanhangwagen van een truck met oplegger. Zij was op slag dood. ROTTERDAM. De 43-jarige Belgi sche scheepstimmerman P. J. van de Vijver uit Kruibeke is in de nacht in de St. Laurenhaven in Rotterdam verdronken. De man viel door nog onbekende oorzaak uit een sloep. Een stuurman, die ook in het bootje zat, zag de man onder water ver dwijnen. maar kon hem niet meer redden. De rivierpolitie heeft tever geefs naar het lichaam gedregd. Flitsen uit het buitenland WENEN. In Wenen zijn dertig Joodse spijtoptanten in hongersta king gegaan om de regering van de Sowjet-Unie te bewegen hen weer tot het land toe te laten. NEW YORK. Ongeveer 500 officië le en onofficiële „vijanden van het Witte Huis" hebben woensdagavond in een restaurant in New York naai de rede van president Nixon over de Watergate-affaire geluisterd en met boe-geroep en kreten van afkeuring becommentarieerd. SANTIAGO. De Chileense tran sportondernemers hebben een ulti matum van de regering, hun op 25 juli begonnen staking te beëindigen en het werk te hervatten, van de hand gewezen. NIEUWERKERK. 15-8. Gemeentesecretaris L. M. Steketee van (le gemeente Duiveland is met ingang van 1 september benoemd tot burgemeester van de gemeente Middelstum in Groningen. Vandaag (donderdag) is de heer Steketee kennis gaan maken met de wethouders van zijn nieuwe gemeen te. In 1961 werd hij secretaris van de gemeente Duiveland. De heer Steke tee maakte al in 1940 kennis met de gemeente-administratie in de ge meente Yerseke, (Oost-Zuid-Beve land) zijn geboorteplaats, zo vertelt hij. Hij deed al eerder ervaring op bij gemeenten buiten Zeeland, in Dren te en Noord-Holland. Op de vraag ..Waarom Middelstum?antwoord de heer Steketee (die 50 jaar oud is) „Dat is mij al eerder gevraagd. Wel als je solliciteert zoek je een ge meente uit die je zowel politiek als kerkelijk ligt. Bij Middelstum zit dat dan wel goed. Ik ben anti-revolutio nair, en vier leden van de zeven tel lende raad van Middelstum zijn ook Het offer van Svitjold 41. „Wel,, wel, wie hebben we daar? De dwerg van Koning Eric?" zegt een metaal achtige stem. Te laat bemerkt Pum Pum, dat hij een vreselijke vergissing heeft gemaakt; inplaats van de deur van Eric's kerker heeft hij die van Sörli opengemaakt! Verlamd van schrik staart hij in het grijnzende gelaat van de duivelachtige hoofdman. „Dat. is aardig van U, dat U mij komt be zoeken" vervolgt Sörli spottend. „Of was het soms Uw bedoeling Uw meester op te zoeken? Dat zou ik U toch werkelijk af moeten raden. Men gaat niet in het midden van de nacht bij een Koning op bezoek. En omdat de nachtrust van heer Eric mij zeer ter harte gaal, zal ik U nu moeten knevelen. Ge mocht het eens in Uw hoofd halen om lawaai te maken als. ik weg ben!" Nadat hij het arme kereltje een prop in de mond gestopt heeft en geboeid, verlaat de boosaardige man de cel. de deur zorgvuldig achter zich sluitend. „Ziezo," mompelt hij tevereden. „dat is een onverwachte meevaller. En nu moet ik zo snel mogelijk het kind zien te vinden." Hij tuurt even naar de hoogoplaaiende vu ren in de verte en de mannen die er om heen staan, sluipt dan geruisloos naar de rotswo ning van Ragnar. Gespannen luistert hij even bij de berenhuid, die het hoi afsluit, gluurt voorzichtig door een kier en glijdt dan naar binnen. Het halfgedoofde houtvuur verspreidt een weifelend licht, niet veel. maar genoeg voor Sörli om te zien dat het kind daar niet is! Te leurgesteld kijkt hij nogmaals rond of hij soms iets over het hoofd gezien heeft, wendt zich dan om teneinde de kamer te verlaten. En dan ontmoeten zijn ogen iets, dat hem ontzet achteruit doet deinzen.... want in de deuropening staal, hoogopgericht RAGNAR! AR. De Gereformeerde Kerk, waar toe ik behoor, (De heer Steketee is al enige jaren organist in de Gere formeerde Kerk van Nieuwerkerk, evenals z'n zoon Kees), telt in Mid delstum 1280 zielen', vertelt de pas benoemde burgemeester. Gecombineerde functie De speciale problemen van Mid delstum (een gemeente van ruim 2650 inwoners) kent de heer Steke tee vanzelfsprekend nog niet. Toen ik aan het solliciteren was ben ik ei- even gaan kijken, want je wilt toch weten in welke plaats je terecht komt". Het burgemeestersambt in Mid delstum is gekoppeld aan dat van secretaris en dat vindt de heer Ste ketee een zeer aantrekkelijk iets. „Zo'n BS-functie is niet alleen fi nancieel aantrekkelijker maar de band met de administratie blijft, ook behouden, en dat is fijn, zeker als je zoals ik toch wel van administratie houdt". De heer Steketee is gehuwd en is vader van vier kinderen, waarvan de oudste gehuwd is. Zijn enige zoon bezoekt het conservatorium in Rot terdam, „en dat is wel wat ver van Groningen Een andere dochter is kleuteronderwijzeres, terwijl de jongste dochter van 17 de HAVO in Zierikzee bezoekt. ..Zij blijft het Geboorte in Skylab HOUSTON. 16-8. Voor het eerst is in de kosmische ruim te een aards levend wezen ge boren: in hel kleine plastic aquarium aan boord van de Skylab is in de nacht van dinsdag op woensdag een ste kelbaarsje uitgekomen. R u i m leva art - ge leerde d r. Owen Garriolt stelde vast dat de nieuwe bewoner meteen veel beter aan de gewichtloos heid was aangepast dan de twee oudere die van aarde waren meegenomen. Hei visje beweegt zich normaal door hel s ater ..alsof hei in hei ei zich al aan de gewichtloosheid had aangepast". laatste jaartje hier uitdienen, want van school wisselen is ook niet altijd gunstig, meent de heer Steketee. Wanneer hy afscheid zal nemen van de gemeente Duiveland, is nog niet bekend. „Misschien al vrijdag in de raadsvergadering, want het is ei genlijk al kort dag". KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De centrale onder- nemersorganistaties in het midden- en kleinbedrijf zyn „ernstig veront rust" over de exorbitante stijging van de heffingen in het kader van de warenwet die aan de onderne mers wordeu opgelegd. UTRECHT. Maandag begon de provincie Utrecht met de inzameling van restanten van landbouwbestrij- dingsmiddelcn en voorraden verbo den vergiften. De provincie heeft ruim 9000 brieven verstuurd, waar in alle land- en tuinbouwers wordt verzocht aan de actie „schoon schip" genoemd mee te werken. DEN HAAG. Een bom- en mijn- demonteerploeg van de Koninklijke Marine heeft woensdagmorgen rond vijf uur enige mijlen uit de kust bij Scheveningen een Duitse invloed- mijn uit de tweede wereldoorlog tot ontploffing gebracht. DEN HAAG. Het aantal gere gistreerde overnachtingen van bui tenlandse gasten in het eerste kwar taal van 1973, t.o.v. dezelfde periode van het vorig jaar is gedaald met 3,3 procent (n.l. van 809.000 tot 7.82.000) zo heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek becijferd. Het aantal aangekomen buitenlandse gasten daalde in dezelfde periode van 369.000 tot 361.00 2,2 procent). GRONINGEN. Naar de gemeen tepolitie in Groningen eerst nu be kend heeft gemaakt is: aan het begin van deze maand een derde verdachte aangehouden in de zaak van de op gespoorde cocaine op 10 mei j.l. Hel is de 31-jarige P. L. M. P. afkomstig uit Italië en voor zijn aanhouding, woonachtig in Amsterdam waar hij werkte als computerdeskundige. MAASSLUIS. In de kunststof- coating fabriek bij Key en Kramer b.v. te Maassluis heeft brand ge woed. De schade zal in de miljoenen guldens lopen. Israël veroordeeld voor kopen vliegtuig NEW YORK, 16-8. De Veiligheidsraad van de V.N. lieeft woensdag eenstemmig een Frans-Britse resolutie aangenomen, waarin Israël wordt veroordeeld voor het kapen van een Libanees vliegtuig op 10 augustus en aan Israël de waarschuwing wordt gegeven dat de raad hij herhaling maatregelen zal overwegen om zi jn resoluties te doen uitvoeren. De Veiligheidsraad, die de zaak behandelt op een klacht van Libanon doet in de resolutie een beroep op Israël „zich te onthouden van han delingen die de soevereiniteit en de territoriale integriteit van Libanon schenden en de veiligheid van de burgerluchtvaart in gevaar brengen" Echtpaar met brommer verongelukt NIEUW SCHOONEBEEK, 15-8. - Bij een verkeersongeluk op de Dort- seweg in Nieuw-Schoonebeek (gem. Schoonebeek, Dr.) is het echtpaar Van Dalen uit Schoonebeek om het leven gekomen. De man. 65 jaar sloeg met zijn bromfiets plotseling linksaf en werd geschept door een tegemoetkomende personenauto. De man en zijn vrouw, die achterop zat overleden ter plaatse aan de gevol gen van de botsing. De raad verzoekt de internationale organisatie voor de burgelucht vaart met de inhoud van de resolutie rekening te houden bij hel overwe gen van maatregelen ter beveiliging van het luchtverkeer. Verscheidene afgevaardigden, on der wie die van China en de Sowjet- Unie, hadden graag gezien dat er sancties legen Israël werden geno men, maar een resolutie in die ter men zou ongetwijfeld een veto van Amerika hebben gekregen. Minder dan twee maanden gele den sprak Amerika zijn veto uit tegen een resolutie waarin Israel werd verweten dat het de in de oor log van 1967 veroverde gebieden bleef bezetten, UTRECHT. De besturen van NVV, NKV en CNV hebben aan regering en parlement een rapport aangebo den met een inventarisatie van de belangrijkste knelpunten die door de invoering van de nieuwe tariefstruc tuur van de loon- en inkomstenbe lasting- per 1 januari van dit jaar zijn ontstaan. Na de stemming zei de Israëlische ambassadeur Josef Tekoah dat zyn regering „haar strijd tegen het Ara bische terrorisme vastbesloten zal voortzetten". ItOM.I.I.Ikl ONGELUKKEN EINDHOVEN. Drie inzittenden vari ëen auto zijn om het leven geko men. toen de bestuurder in St. Oe- denrode in een bocht de macht over het stuur kwijtraakte en de wagen tegen een boom botste. De slachtof fers zijn: de 37-jarige H. P. van Os uit Helmond, de 21-jarige J. G. M. Renckens uit Peer in België en de 20-jarige Paulina M. J. Gielen, even eens uit Peer. ZEVENAAR. Na langdurig dreg gen heeft de Zevenaarse politie, met assistentie van de rijkspolitie te wa ter. in het 28 meter diepe baggergat aan de autoweg bij Duiven het stof felijk overschot van de 18-jarige Jimmy Anamopa uit Zevenaar ge vonden. De jongen was daar gaan zwtmmen. NOORD V/IJKERHOUT. De 7-jari- ge Eric Rom ij n is in het Diacones- senhuis in Leiden overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk in zijn woonplaats. De jongen verleen de geen voorrang aan een personen auto toen hij met zijn Hels een zij straatje uitkwam. BEDUM. Tijdens werkzaamheden op het land is woensdag de 65-jarige landbouwer I. Oosterhof uit Bedum dodelijk verongelukt. De man raakte met zijn Iraktor in een sloot en raakte daaronder bekneld. Hij was vrijwel op slag dood. AARDENBURG, 15-8. Deze week zijn in Aardenburg zestig visueel ge handicapten bijeen voer een vor mingsweek, georganiseerd door de „contactcommissie Zeeuwse visueel gehandicapten", waarin vertegen woordigers van de vier bestaande blindenorganistaties zitting hebben. Als thema v an deze vormingsweek koos men „de zelfstandigheid". Een van de organisatoren, de heer C. van de Lijke uit. VHssingen, meent dat dit soort vormirgsweken vooral voor blinden bijzonder nuttig kan zijn orr.drt hierbij het leggen van con tacten een voorname rol speelt, even als het uitwisselen van ervaringen. De deelnemers aan deze vormings week kernen voornamelijk uit Zee land en Nocrd-Erabant. In de naaste toekomst wil men soortgelijke vor- rriingsweker. gaan organiseren in samenwerking met de Belgische blinden. HELMOND. De 40-jarige G. van de Velde uit Maasbree is in Helmond omgekomen, doordat de tractor die hij bestuurde, kantelde en op hem viel. De man was bezig met het maaien van gras op een schuim ta- luut langs de nieuwe Aa. DEN HAAG. De 13-jarige-Yvonne A. H. Lijn uit' Den Haag is om het leveri gekomen. Toén zij op de lijn baan in haar woonplaats fietste, is zij op onverklaarbare wijze in aan raking gekomen met een vrachtauto. Op weg naar het ziekenhuis is het meisje overleden. Oude gashouder wordt opgeruimd ZIERIKZEE, 16-8. Hel aardgas is al weer enige jaren in vele huizen een vertrouwde voorziening maar eerst dezer dagen is hel definitieve eind in zicht gekomen van de bekende gashouder op hei terrein van de voormalige gasfabriek aan de Grachtweg le Zierikzee. De in 1948 verrezen gashouder - capaciteit 3.000 kb. meter - ivordl gesloopt en gaat dus een roemloos einde tegemoet als oud ijzer. Ruim 20 jaar heeft de gashouder dienst gedaan als opslagmagazijn voor gas. Eerst voor het steenkolen- gas en - vanaf 1955 - voor propaan- gas. In de eerste jaren na de Ticeede Wereldoorlog werd de gashouder .nog beschouwd als een uiterst mo dern magazijn. De bouwkosten van cle geheel gelaste houder waren in 1948 200.000 gulden. Hei ..apparaat" bleef in gebruik tot 1971; in dat jaar ging de gasvoorziening over naar de P.Z.E.M. Op de foto's: het gasmagazijn, na vele jaren trouwe dienst uitgediend en bestemd voor de sloop. Op de drukmeter valt nog altijd af te le zen dal in de houder 3000 kb meter gas Icon worden opgeslagen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Q 30ür->

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3