Kapitein C. de Keizer te Bruinisse vierde veertigjarig dienst jubileum Oudste inwoonster Dreischor 95 jaar Op eerste dag na de vakantie naar de nieuwe (R.K.) school STREEKNIEUWS Lampionoptocht en kampvuur te Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 14 augustus 1973 Nr. 21334 DREISCHOR, 13-8. Dreischor's oudste is mej. Cornelia Kloole: zaterdag 11 augustus jl. vierde zij met een druk bezochte receptie in café „De Drie Scha pen" haar vijf-en-negentigsle verjaardag. De jarige, die een goede gezond heid geniet, is geboren en gelogen te Dreischor. Zij werd er geboren in het jaar 1878. Na de lagere school werkte mej. Kloote tot 11)06 in een plaatselijke bakkersivinkel en daarha - van 1907 tot 1947 - als huishoudster bij de heer .4. P. der Weduwen. Mej. Kloote verblijft thans ten huize b\? de familie J. J. v. d. Velde aan de Kapteinsweg. Tot de velen die de jarige zaterdag de hnji<l drukten behoorde ook burgemeester A. P. Schouwenaar van Brouwershaven; 's avonds volgde nog een muzikale hulde, gebracht door de muziekkorpsen Crescendo van Dreischor en Nieuw Leven van Ouwerkerk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE. 13-8. Zondag 12 au gustus was het 40 jaar geleden, dat de heer C. de Keizer, als 16-jarige in dienst trad bij de Rotterdamse Tramweg Mjj. Talrijk zijn de voor beelden, waarbij het ging als bij de familie De Keizer. Eerst diploma ambachtschool en dan bij het bedrijf waar ook de vader in dienst was. In 1932 begon men al aardig te we ten, wat het betekende dat de wereld een crisis door maakte, als men werk kon krijgen, moet men niet veel ei sen stellen. Kees de Keizer was bij de tram als jongmaatje dan ook af wisselend, stoker op de tram, stoker op de veerboten, matroos, conduc teur of liever alles waarvoor men hem bij de tram kon gebruiken. Maar langzamerhand kwam er toch meer lijn in de beroepen van de zoon Hij trad in de voetsporen van zijn vader, die het toch ook bovendeks en niet op de stoomtram, maar op de veerboten had gezocht en gevonden als stuurman. Naar hoogste rang Bijna alle schepen, de Minister Lely, De Schelde, de Schouwen-Duiveland en de veerboot Zijpe. de Greveh'ngen op allemaal heeft de heer De Keizer wel op een of andere manier geva ren. Maar in 1952 werd de hoogste rang bereikt, die van kapitein en sedert die tijd kent iedereen, die wel eens met de veerboten Zijpe of Krammer te maken heeft gehad, ka pitein De Keizer als een zeer bekwa me kapitein. ZIERIKZEE Raadsvergadering Aan de agenda voor de heden (dinsdag) avond te houden vergade ring van de gemeenteraad van Zie- rikzee zijn nog enige punten toege voegd. Zo stellen b. en w. de raad voor te besluiten tot vaststelling van de herberekening van de exploitatie voor het bestemmingsplan West I en West, II- Uit de toelichting blijkt overigens dat er geen in het oog springende afwijkende kosten zijn voorgevallen. Daardoor is het moge lijk geweest de grondprijzen rnet een geringe verhoging van f 1,- en f 1.50 per m2 al naar gelang de ligging op nieuw te kunnen vaststellen. Verder kom't aan de orde verkoop en bouwrijpmaken kavels in kaas- RENESSE, 13-8. Zaterdagavond 11 augustus werd te Renesse door de plaatselijke V.V.V. „Renesse Voor uit" een lampionoptocht en een kampvuur georganiseerd. Vanaf zeven uur kon men tegen een kleine vergoeding lampions op halen bij het V.V.V.-kantoor en om streeks kwart over acht ging een zeer lange stoet met aan het hoofd het fanfarekorps „Luctor et Emergo" uit Renesse vanaf het dorpshuis van start. Onder grote belangstelling maakte de fleurige stoet eerst een rondje over de Rekes. waarna de op- Behalve kapitein is de heer De Keizer sedert enkele jaren president kerkvoogd van de Nederl. Herv. Kerk, Veel bloemeu en nog veel meer persoonlijke bezoeken of attenties maakten maandag 13 augustus toen het jubileum werd gevierd tot e^p bijzonder feestelijke dag. kenswater. Het college heeft, na ge ruime tijd van voorbereiding over eenstemming kunnen bereiken met Kavero bv te Renesse inzake de ver koop van 2 percelen grond, gelegen in het bestemmingsplan Kaaskens- water nl. een perceel groot ongeveer 3.40 ha. onder meer bestemd voor de bouw van 14 woningen en een per ceel groot ongeveer 10.84 ha.. B. en W. stellen de raad voor tot deze ver kopen te besluiten. Als derde punt werd aan de agenda toegevoegd een voorstel van het college om te kun nen geraken tot idealisering van vol doende parkeerruimte in verband met de plannen van de Brouwerij Alken n.v. te Alken (B.) tot de vesti ging van een restaurant/dancing en Engelse Pub in de panden Nieuwe Bogerdstraat 2, 4 en 6. Vredesmarkt „De Vrede bij u thuis" is het the ma van de komende vredesmarkten, die in Goes, Middelburg, Zierikzee en Terneuzen van 27 tot en met 31 augustus zal worden gehouden. De bedoeling hiervan is om allerlei grcepcn en personen op de {loogtc te brengen van het vele materiaal dat wordt uitgegeven t.b.v. de Vredes- week, welke van 23-30 september wordt gehouden in ons land. Iedereen is op deze Vredesmarkten van harte welkom, maar in het bij zonder organisaties, kerk. schooL, vrouwenverenging, jongerengroepen enz. Het thema van de komende vre- desweek is dit jaar wat gemakkelij ker omdat het toespitst is op de di- rekte omgeving. „Hoe verwerken wij de vraagstuk ken die op ons afkomen? Hoe door breken wij ons machteloosheidsge- voel, hoe kunnen wij anders leren denken en handelen? Dit zijn alle maal vragen die te maken hebben met ons eigen leven en de wereld waarin wij in 1973 hebben te leven, zowel van dichtbij als verweg. Hal verwege de avond zal een diskussie- filmpje worden vertoond van de Joegoslaaf Dusan Vukotio dat de ti tel „Het spel" draagt. De toegang lot de bijeenkomsten zijn vrij. De tocht via de Hoge Zoom en de Kab- belaarsweg naar het terrein aan de Vroonweg ging dal voor het kamp vuur was uitgekozen. Bij het nade ren van de stoet was het vuur door de brandweer reeds ontstoken. Tijdens het kampvuur, dat met hoge oranje vlammen en af en toe een grote zwarte rookwolk een im posant schouwspel bood, zorgde Luc tor et Emergo voor de muzikale om lijsting. Toen het muziekkorps omstreeks half tien de terugtocht naar de dorpskern aanvaarde werden de resterende vlammen door de aanwe zige brandweerlieden gedoofd. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor HYPOTHEKEN op aantrekkelijke voorwaarden ZIERRKZEE: Havenppreï 16, dagelijks van 9.00-/6.00^ uur; Mal/a: DejCranestraat, woens dag I5.3(ba6.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Vredesmarkten worden gehouden te Goes op maandag 27 augustus, te Middelburg op woensdag 29 augustus te Zierikzee 30 augustus, 20.00 uur in de Soos Brogum, Kerkplein 1. te Terneuzen op vrijdag 31 augustus. NIEUWERKERK Combi-concert in muziektent Zaterdagavond gaven de muziek verenigingen van Bruinisse en Nieu. werkerk in de muziektent in Nieu- werkerk een concert dat door flink wat mensen werd bijgewoond. „Nu met Hope" (Bruinisse) en Oefening en Uitspanning (Nieuwerkerk) o.l.v dhr. A. Radewalt (dirigent O en U) speelden enkele mooie stukken zo als Glorie Hallelujah. Caravelle A. Good Day, April Evening. Tussen door gaf het drumband- en majcrettenkorps van Bruinisse voor de muziektent en op de Ring een leuke show weg. Na afloop kregen zowel zij als de muziekkorpsen een welverdiend applaus van de aanwe zigen. OOSTERLAND Scholen weer begonnen Maandagmorgen 13 augustus zijn de schooldeuren van de vier onder wijsinrichtingen weer opengegaan. De Openbare Basisschool, hoofd de heer P. T. Bolkenbaas. is gestart met in totaal 116 leerlingen, waarvan er 28 voor het eerst naar de school ko men. Van deze 116 leerlingen zitten er nog 26 op de voormalige lagere school aan de Groene Poort, omdat de nieuwe school aan de Dokter Schutterstraat nog maar drie lokalen heeft. Dit is de tweede klas. De Christelijke school, hoofd de heer J. D. Bart, begon met in totaal 107 leer lingen, waarvan er 14 voor het eerst deze basisschool bezoeken. De Chris telijke Kleuterschool „Radda Bar- nen", hoofd mevrouw M. K. Beije, startte met in totaal 56 kleuters, waarvan er 18 voor het eerst de school bezoeken. De openbare Kleu terschool, hoofd mevrouw A. van Geesbergen-de Roos. begon het nieu we leerjaar met in totaal 30 kleuters, waarvan er 9 voor het eerst de school, die gevestigd is in de voor malige lagere school aan de Groene Poort, bezoeken. Zodoende bezoeken in totaal 309 kinderen de verschil lende scholen, en zijn er 69 voor het eerst op school. Opdracht voor bouwbedrijf Door het bouwbedrijf Boogert B.V. alhier zijn reeds verschillende grote bouwwerken uitgevoerd voor reke ning van de aardappel- en uienver- werkende industrie C. Meijer te Krui- ningen. Men denke alleen al aan de grote loodsen hier ter plaatse. Thans is genoemd bouwbedrijf begonnen aan een grote loods in de polder „De Houwer", te Scherpenisse, afmetin gen lang 105 beter, breed 40 meter en hoog 12 meter. Ontwerper van deze bouw is het architectenbureau C. B. Bogaerds te Numansdorp. De firma Herwijnen is vorige week begonnen met het heiwerk voor de funderingen Ledenvergadering s.v. Duiveland Op vrijdagavond 17 augustus a.s. zal in de cantine van de sportzaal aan de dokter Schutterstraat alhier een vergadering gehouden worden met de leden van de sportvereniging die aan de nieuwe voetbalcompetitie zullen deelnemen. Uiteraard betreft dit alleen de senioren-leden, dus de junioren behoeven deze bijeenkomst niet bij te wonen. Naast enige huis houdelijke zaken staat o.m. op de agenda: begeleiding der deelnemende elftallen. Vervoer der spelers bij uitwedstrijden. Indeling der elftal len (drie). Het vaststellen van de komende zaaltrainingen etc.. Het be stuur. van de S.V. verwacht alle spelers op deze belangrijke vergade ring. BRUINISSE Hond doodgereden Een op de Gre\elingendam de rij weg overstekende hond, (Schotse colli) bezorgde zondag de Belgische toerist E. B. uit St. Gishlain. het Belgische stadje, bekend uit de dui vensport, een flinke schrik en een beschadigde auto. De hond toebehorend aan de heer D. Timmer uit Middelbands, moes', terwijl de heer T. naar de strand- drukte keek, zijn avontuur a!s los lopende hond met de dood bekopen. De mosselarij Ook in de week van 3 l m 9 augus tus kenmerkte de mosselvangst zich weer door een ruime aanvoer van mosselen, die goed door de handel werden opgenomen. Wel was het die week vcor het eerst te merken, dat het Mosselfonds eveneens was open gesteld om overtollig aangevoerde mosselen te Ontvangen. Door sommi ge kwekers werd daarvan gebruik gemaakt, om mosselen met een laat visgewicht, die wel aan de mini mum kwaliteits eisen voldeden, maar niet door de handel werden opgeno men, af te stoten. De aanvoer was 34.667 tonnen, waarvan c*r 6175 in het mosselfonds terecht kwamen. Overigens moet men zic'h riet al te zeer op de aanvoer cijfers verkijken, want bij tal van leveringen, komt een groot tarra percentage voor, (25 of meer procent). Sloopauto's naar de sloper Sloopauto's behoren bij de sloper en niet in een droge sloot in Plan West. De auto kwam dan ook op zijn bestemming, hel sloop bedrijf Jan Hoogerwerf te Bruinisse. Nadat de politie had geconstateerd, dat in Plan West een oude auto in een sloot ge duwd was, werd via het nog aanwe zige nummerbord de eigenaar opge spoord. Dit bleek de heer S. de K. uit Bru te zijn. maar deze had geen schuld hij had de auto doorverkocht aan zekere B. Deze verwees de politie weer naar zijn schoonvader, die ook al weer kon aantonen, dal van op zet eigenlijk geen sprake was. Duw tje voor duwtje was het autowrak beland waar het niet hoorde. Hoo gerwerf 'heeft zich er toen maar over ontfermd. Toch komen we door de gemeente rijdend wel meer auto's tegen die dezelfde weg naar Hoogerwerf ei genlijk al lang hadden moeten af leggen. Maar daarover later. Zinloze vernieling aan de „klapbank" Dom en laf was zaterdagavond hét afbreken van leuning en paaltjes waarop de leuning is bevestigd bij het Beusje op de haven te Bruinisse Om in het Beusje. ,.de klapbank te bereiken, moet men enkele treed- jes op. Ouderen houden zich dan vast aan de leuning, die er nu ech ter is afgesloopl. Wie treft men hier mee? De oudere bezoeker, waaron der één van 94 jaar, die daar nog dagelijks komen en die nu kans lo pen te vallen. Is dat hei doel ge weest van de waarschijnlijk jonge ren, die hun agressiviteit menen te moeten uiten in het vernielen van gemeente- of andere eigendommen, Ook een bloemenbak bij het gemeen tehuis kreeg een beurt, en werd ge deeltelijk geplunderd. De bloemen bak deed niets terug Gestolen brommer gevonden Vorige week vond de Rijkspolitie te Zijpe een achtergelaten bromfiets. Na onderzoek bleek deze bromfiets te Dordrecht te zijn gestolen, hij was van de zoon van de adjudant van de gemeentepolitie aldaar, die hem latei- te Bruinisse heeft opgehaald. ZIERIKZEE. De zomerzon schijnt nog volop, maar dat neemt niet weg dal gisteren maandagde (basis)- scholén weer aan het nieuwe school jaar begonnen zijn. Vooral voor de leerlingen van de R.K. basisschool le Zierikzee was het een heel bijzon dere dag. want zij kwamen op deze eerste schooldag in de onlangs ge reedgekomen nieuweuiterst mo derne school. Alle aanleiding dus tol een vreugdevolle eerste dag" rto de vakantietyd. De nieuwe school zal op een nog nader vast te stellen da tum officieel worden geopend. Andere steden mogen prachtige botanische tuinen bezitten, waarin om de zoveel tijd bloeiende Victoria Regina's le bewonderen zijn. Zierikzee houdt het op reuze-zonnebloemen, gewoon in de achtertuin. Dit prachtexemplaar (3'/z mis te zien aan de Huybertstraat 3. De familie C. Willeiuse blijft aan het melen, want de plant is nog steeds in de groei. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5