BEA WINT HET PLEIT LEVEN MET INFLATIE Luizenplaag in Bondsrepubliek Lange telefoon- wac st De uitkeringen uit het Gemeentefonds Haal ook goedkoper uw rijbewijs Bon VAN HET VADERLANDSE ERF KERKNIEUWS Herverdeling inkomens kan geldontwaarding indirekt ook bevorderen De gulden is al lang niet meer wat hij eens is geweest. De afgelo pen tien jaar is de koopkracht van onze munteenheid aanzienlijk ge daald en het einde van deze inflatoi re ontwikkelingen is nog geenszins in zicht. Het ziet er zelfs naar uit dat we zullen moeten leren met een stuk inflatie te leven. Ook de regering Den Uyl zal er vermoedelijk niet in slagen de infla tie in te dammen. Zeker niet, wan neer de herverdelng van inkomens, die dit kabinet wil ensceneren met steun van de vakbonden, zich op grote schaal zal doorzetten. Ook an dere oorzaken van inflatie, zoals de groei van de sociale verzekeringen, zullen moeilijk bedwongen kunnen worden. Nïet-waardevast pensioen is niet meer akseptabel Het is een feit dat iedereen over inflatie zit te mopperen, maar dat te zelfder tijd vrijwel iedereen moeite doet om zichzelf legen de gevolgen van de inflatie in te dekken zonder zich te bekommeren om de algemene konsekwenties ervan. Dat houdt overigens wel in dat een aantal groepen van de bevolking hierdoor de dupe dreigen te worden. We denken hier aan de trekkers imn niet-waardevaste pensioenen. De schadelijke gevolgen van de inflatie openbaren zich trouwens op een veel breder front. Zo wordt de beleids ruimte van de overheid ernstig aan getast, ontstaan er in de partikuliere sektor ernstige ekonomische en so ciale spanningen (bedrijfssluitingen, ontslagen etc.) en dreigen belangrijke sociale hervormingen geen doorgang te zullen vinden. Op het ogenblik zijn de vakbonden druk bezig tot een herverdeling van het arbeidsinkomen over de /cate gorieën hogere en lagere funktiona- rissen te komen. Deze inkomens-ver- delings-lendens betekent een vrijwel nieuw element in ons ekonomisch huishouden. Maar leidt een derge lijke herverdeling, van inkomen niet lol inflatie, c.q. versterkt ze de reeds aanwezige inflatie? In het blctd „Eco nomisch Statistische Berichten" be antwoordt de ekonoom dr. A. Was sink deze waag bevestigend. De in- kómens-hervérdelings-tèndêns leidt volgens hem tol een vermindering van de winsten van de bedrijven en daarmee van de rendementen van de investeringen. Hierdoor kan de groei van de werkgelegenheid in ernstig gevaar worden gebracht. BERLIJN, 4-8. In West-Duitsland hebben steeds meer mensen last van hcofdluizen. Het aantal patiënten dat zich in Hamburg bij de ontsmet- tingsdienst meldt, is in twee jaar tijd verzesvoudigd, In München heeft de dienst de strijd zelfs opgegeven bij gebrek aan voldoende personeel. De kwaal is niet. typisch Westduits. Ook in Engeland - met circa een miljoen gevallen - en in Scandina vië kan van een luizenplaag worden gesproken. Als voornaamste oorzaak wordt beschouwd dat velen hoofd haar en baarden laten groeien zon der deze voldoende te verzorgen. Risiko's Een eerste gevolg van de herverde ling van ons nationaal inkomen is volgens dr. Wassink dat de bespa ringen roorden gedrnkt, 'waardoor op zichzelf reeds bepaalde inflatoire tendensen kunnen ontstaan. „De stijgende personeelskosten als gevolg van de herverdelingsdrang van de vakbonden leiden voor de overheid tot het dilemma: of de prijzen te la ten stijgen of het toelaten van een zekere mate van recessie met- daar aan onvermijdelijk verbonden een stijging van het werkloosheidpercen tage. Een nivellering van het inkomen ten nadele van de kwalitatief hogere arbeid kan dits grote risiko's met zich meebrengen (met name aantas ting vdn. de productiviteitsgroei). Een andere belangrijke oorzaak, van de inflatie is hierin gelegen, dat in de industrie de primaire loononderhan delingen worden gevoerd. Daar ivordt de trend bepaald, die later wordt overgenomen door met name de dienstensektor en de overheid. Maar terecht stelt dr. Wassink dat de stijging van arbeidsproduktïviteit, die in de industrie kan worden gere aliseerd, aanzienlijk meer bedraagt dan die wellce mógelijk is in de sek tor diensten en bij .de overheid. Maar nochtans nemen juist deze sektonen minstens de helft van de totale werkgelegenheid voor hun re kening. „Dat betekent dat de ar- beidsproduktiviteitsstijging, die mor gelijk is voor een steeds kleiner wordend deel van de werkenden in Nederland, maatgevend is voor al len". Sociale lasten Een zeker ook niet onbelangrijke 1 oorzaak van het permanent gewor den karakter van de inflatie is gele gen in de toename van de lasten voor sociale verzekeringen. Dat blijkt al leen uit. de stijging van de druk van sociale premies. Die sociale premies bedroegen- in I960. S,9"/u van hét. na- lionule inkomen en riu rond.is. °/o. Dr. Wassink. ziet hél nog-niet ge beuren dat wij de inflatie effektief gaan bestrijden.Weinig mensen hebben voldoende gelóóf in de noodr zaalc van die bestrijding, meent hij: Daarom-is-liet resultaat van bestrij dingsmaatregelen doorgaans teleur-, stellend. Vele groepen in dé samen leving hebben trouwens een bepaal de, zij het gebrekkige, bescherming tegen de inflatie, gevonden én in sommige kringen (vakbonden!) icordt een zekere mate van inflatie zelfs doelbewust, geaksepteerd. Wié de dupe zijn, dat 'zijn bijvoorbeeld de trekkers van niet-waardevaste pensioenen. Terecht stelt dr. Was sink dan ook vast dat het -moreel niet ■meer aanvaardbaar is dal deelnemers in -pensioenfondsen jaarlijks relatief grote bedragen (moefeti) besparen voor een oudedags-voorziening, ter wijl mi reeds- vaststaat dat .van deze gelden te zijner tijd effektief slechts een fraktie zal zijn overgebleven. „Hei bestaande niet-waardevasie pensioen is niet meer akseptabel in deze tijd en dat betekent dat er nieu- we vormen voor de pensioenverzeke ring zullen moeien worden ontwik keld." NEW DELHI. Minister president Indira Gandhi heeft aangekondigd, dat de Indiase regering haar pro gram voor geboorteregeling drastisch zal insnoeien omdat de kosten ervan in geen verhouding staan tot de re sultaten. Ned. ITerv. Kerk Beroepen te Meerkerk: J. den Dik ken te Benthuizen. Geref, Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Vlissingen: W. Scherft kand te Wittewierum. Geref. Gemeenten Beroepen te Veenendaal: P. Blok te Dirksland. Bedankt voor Werkendam: C. de Ridder te Nunspeet. INGEZONDEN STUKKEN Regeringsjubileum- kalender voor goed doel De koninklijk goedgekeurde ver. ,.The happy shunshines Nederland" werken ruim 25 jaar voor bejaarden, invaliden, gehandicapten, om deze amusement en rekreatie te geven. Op 2 september a.s. begint o.a. in Amsterdam weer een middag, waar voor de bejaarden gehaald en ge bracht worden door behulpzame mensen met de auto. Dit is in het kort de doelstelling van de grootste landelijke vereniging voor amuse ment en rekreatie. Om de kosten te dekken wordt er een regringsjubileum-verj aardag kalender verkocht van het 25-jarig regeringsjubileum. Prijs f 3,95 (le peltje cadeau) met inscriptie. Wilt u als lezer van dit blad nog iets weten ol' een bestelling opgeven, dan kan dit via het hoofdkantoor van de vereniging „The happy sun shines Nederland", kantoor Oostein de 23, telefoon 020 386344 of 124212. B. W. RIJPSMA Congres „Jehova's Getuigen" Onder het thema „Goddelijke Ze gepraal", beleggen Jehova's Getui gen van 812 augustus aanstaande in de drie grootste Jaarbeurshallen te Utrecht een gigantisch internatio- haal congres. Op dit congres, dat deel uitmaakt van ëen série van in totaal 70' congressen welke' 'in 'allé werelddelen wórden gehouden,- wor den tussen de 30.000en- 35.000" be^- zqekers verwacht- Uitgeheel Neder land, en ook uitAmerika, Engeland, Zuid-Afrika, Egypteen diverse an dere landen. Een gedeelte van hét programma zal in de engelse taal worden ge bracht. Uit Zierikzee en omgeving gaan 56 Getuigen naar Utrecht om te luisteren naar eên bijzonder le vendig gebracht onderwijzingspro- gramma, waarin onder andere wordt aangétoond hoezeer een christelijke levenswijze verreweg te prefereren is boven de z.g. „nieuwe moraal" en de huidige, onbarmhartige geest van het materialisme. Omdat de Getui gen er v.ast van overtuigd zijn dat uiteindélijk alleen de bijbelse onder wijzingen als de enige waarheid zul len standhouden is het thema: „God delijke Zegepraal" gekozen. Ook in de op te voeren bijbelse drama's komt dit sterk naar voren. Hoogtepunt is de openbare toespraak op zondag 12 augustus, getiteld „Goddelijk Zegepraal - wat dit voor de gekwelde mensheid betekent". Een nieuw aspect Van dit interna tionale congres zijn de educatieve tours, welke in de avonduren worden verzorgd en waaraan meer dan 13.000 personen zullen deelnemen. Het aantal Getuigen van Jehova in Nederland bedraagt thans ruim 24.000 personen, waardoor zij ook in Nederland de snelstgroeiende reli gieuze organisatie zijn geworden. P. L. VAN DER SCHOOR „Smalle marges DEN HAAG, 4-8. De aangekondig de beperking van het investerings niveau bij de P.T.T. zal met name invloed hebben op de wachtlijst van de telefoon. Op het ogenblik is het aantal wachtenden ongeveer 110.000. terwijl verwacht wordt dat dit- aan het einde van 1974 meer dan 150.000 zal bedragen. Staatssecretaris Van Huiten (ver keer) heeft deze cijfers aan de Tweede Kamer meegedeeld. DR.E1SCHOR. Ook een „zo-maar- rij tje-huizen" te Dreischor illustreert de schoonheid van dit dorp, dat won derlijk gaaf gebleven, ieder jaar de toeristen verrast. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG, 4-8. „Het blijft mar- Oiieren binnen zeer smalle marges. Het is zeer de vraag of er van enige reële niveauverbetering voor de ge meenten sprake is". Dit zegt de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten in. een reactie op de door staatsse- cfetaris Polak (binnenlandse zaken) bekend gemaakte uitkeringen uit- het Gemeentefonds. Volgens de V.N.G. komt verhoging van de uitkering „concreet neer op nog geen vier procent". Voor een aantal gemeenten begint Iloe laat is het topnummer DEN IIAAG, 4-8. Twee van de drie Nederlanders kennen het telefoon nummer 002 (tijdmelding) uit hun hoofd. Dit nummer werd vorig jaar ruim 118 miljoen maal gedraaid. Moeilijker onthoudt de abonnee het speciale telefoonnummer van de AN P-nieuwsdienst (6222-333): slechts 1 op de 25 Nederlanders kan dit nummer zonder naslag draaien. Deze gegevens zijn afkomstig van een onderzoek, dat de PTT kort gele den heeft, ingesteld naar het gebruik van een aantal bijzondere telefoon nummers. Opvallend is volgens de enquete, dat veel meer vroilwen dan mannen telefonisch van de juiste tijd op de hoogte loillen zijn. LAND- EN TUINBOUW Itoge suikerproduktie in de E.E.G. BRUSSEL, 4-8. De negen landen van de Europese Economische Ge meenschap zullen dit jaar volgens een schatting van de Europese Com missie 9,85 miljoen ton suiker pro duceren tegen verleden jaar 9,5 mil joen ton. De E.E.G. zal in het seizoen 1973- '74 ruim 1,5 miljoen ton over hebben voor export. Bij een normale op brengst per hectare zal Frankrijk dit jaar naar schatting 3,64 miljoen ton produceren met inbegrip van een produktie van 400.000 ton in zijn Ca- raibische gebiedsdelen. De Westduit- se produktie wordt hoog geraamd en de Britse op 0,97 miljoen ton. De overige ramingen zijn: Italië 991.000 ton, België 700.000 ton, Nederland 756.000 ton, Denemarken 383.000 ton, en Ierland 170.000 ton. Naar in Brussel is vernomen zijn er aanwijzingen dat de opbrengst per hectare in verscheidene landen gro ter zal zijn dan normaal, zodat het niet uitgesloten is dat de produktie- cijfers hoger zullen zijn dan de ra mingen. Boeken en brochures Resultaten met teeltplanaanpassing Bij het Landbouw-Economisch In stituut is een publikatie verschenen over de bedrijfsorganisatie en resul taten in de jaren 1967-1971 van zes kleine akkerbouwstudiebedrijven van 10-20 ha in het zuidwestelijk kleigebied, waar via aanpassingen in het teeltplan, gestreefd wordt naar een effectieve arbeidsbesteding en zodoende naar een redelijk inkomen. Vergeleken met de grotere (42 ha) akkerbouwbedrijven werden, op ieder van de studiebedrijven reiatief min der granen, maar meer aardappelen en uien verbouwd. Daarnaast wer den - per bedrijf verschillend - ge wassen geteeld als gladiolen, knol selderij, witlof wortelen, spruitkool, tulpen, iris e.d. Deze tuinbouwge- wassen passen hier goed, omdat de teelt gedeeltelijk gemechaniseerd is, maar toch ook nog veel handwerk vraagt. Deze zeer intensieve kleine bedrij ven hadden per ha hoge geldop- brengsten, hoge kosten en. een hoog netto-overschot vergeleken met de grotere bedrijven, terwijl de op brengst per f 100,kosten (winst marge) ongeveer hetzelfde was, nl. f 119,—. De onderlinge verschillen in be drijfsresultaten op de zes studiebe drijven - vooral veroorzaakt door opbrengstverschillen - waren groot. Het arbeidsinkomen van de boer (gem. over vier jaar) liep uiteen van i' 15.000,— tot f 30.000 (berekend op pachtbasis). Advertentie Dat kap^Want er is een. nietiweLnanjier om sneller en .zekerder - dus goedkoper-uw: ijbewijs te halen, t j Dank zij de nieuwe manier van rijden. Volautomatisch. Met DAF. Alles wat u erover wilt weten, staat in onze gratis brochure. Stuur mij snel uw boekje^ „De nieuwe manier van slagen". "Opsturen in envelop, zonder postzegel, aan DAF, Antwoordnummer 2000, Eindhoven Bosbranden in Karelië MOSKOU, 4-8. In de Sowjet-re- publiek Karelie woeden talrijke bos branden. Volgens plaatselijke bla den zijn er circa 60 brandhaarden en is er een gevaarlijke toestand ont staan. Evenals bij de uitgebreide bos- en heidebranden die vorig jaar in de omgeving van Moskou hebben gewoed, is het betrokken gebied voor het publiek verboden. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 7 AUGUSTUS NED. Het hoefgetrappel dat om zeven uur door de tv-luidspreker klinkt komt van de edele: viervoeters uit dé serie Folly foot, waarmee de NCRV aan haar uitzending op deze zender begint. Dora, -de nieuwe meesteres op Follyfoot, maakt geen gemakkelijke, tijden do,or, want het ■paard Tansy hééft- geen- trek in voedsel 'en Steve geeft niet te ken nen haar te willën helpen. Beesten werk levert ook hep daarna volgende programma op, „Op het Europese ivildspoor". De filmbeelden tonen zeehonden, die zich gereed niaken om hun jongen ter wereld te brengen en exemplaren van de in Europa bij na uitgestorven adelaar. Plezierig kijkgenot biedt altijd het spelletje. Zo vader, zo zoon. In het pdhel.zit diim-.aal .gls gast Henk Terlingen. De NCRV kan maar niet. genoeg krijgen van die 'Goeie, ouw.e kóffergrümmo- joon. Om kwart voor negen een programmaatje, waarin Jacco van Renesse te zien en te horen is. Dan een aflevering van de série Francois en het leven van andere. De Franse advocaat Frangois Gaillard werpt, zich op als beschermer van een wat naïeve man die na zijn echtscheiding al zijn pogingen om zijn zoontje te rug te zien, ziet mislukken. Uit -pure wanhoop ontvoert de man uiteinde lijk zijn kind. Twee programma's hierna nog tot elf -uur: de actualitei tenrubriek Hier en Nu en de rubriek Overweging. NED. II: Klaartje Tip en Balthasar, De Stratenmakeropzeeshow, Volgen de Patiënt, De Onedin Lijn, Wie wat waar? en Een groot uur U. De dins dagavond bij de VARA levert cleze zomer geen verrassingen op. Élke week hetzelfde pakket programma's. Maar wel programma's die borg staan voor zowel een ontspannende als informatieve tv-avond. Om half acht kan men kijken naar een nieu we aflevering van de hoogst amu sante serie Volgende Patiënt. Er ge beuren ook nu weer doldwaze din gen. Deel 8 van De Onedin Lijn, 011 tien voor half negen, toont een trotst en dolblije James Onedin, die me zijn nieuwe klipper Pampero he zeegat uittrekt. Hij geniet van lie vooruitzicht, dat hij weldra zijn Au ne, van wie hij vier maanden scheiden is geweest, weer zal 'qni- moeten. Maar het loopt a-nders. Vra gen en nog eens vragen voor dt deelnemers aan het spelletje „Wil wat waar?", dat hierna wordt uit gezonden. Koos Postema ontvangt vanavond in zijn Een groot uur een nieuwe V AR A-collega. Zij» naam: Hans Ouwerkerk, de opvolget van Marcel van .Dam als Ombuds man. Eind september .is de eersfi Omb-udsmanruiizénding mei Ham Ouwerkerk, die mei Koos Posten onder meer zal praten over de plan hen die hij met dit 'programma dooi heeft. Het gesprek -wofdt afgewisseli hipt muzïek en zang. DINSDAG 7 AUGUSTUS NED. I: 18.45 K-iri de clown; 19.0! Follyfoot; 19.30 Óp het Europesi unldspoor;. 20.20 Zo vader,- zozoort, 20.45 Goeie ouwe koffer grammof oom 21.10 Francois Gaillard; 22.15 Hie en Nu; 22.55 Dagslitiling. NED. II: 18.45 Kiri .de clown; 19Di Klaartje Tip èn Balthasar 19.10 Stro- tèmakerópZeeshow19.30 Volgendt patiënt; 20:20 De Onedin L-ijn; 21.1 Wie wat waar?; 21.35 Een groot uiti U. NOS staakt uitzendingen Watergate HILVERSUM, 4-8. De N.O.S. zaj zich - om financiële redenen - noodzaakt, vanaf zaterdag te stopper met de bijna dagelijkse uitzendingen over de Watergate-hearings, die N.O.S. als enige t.v,-organisatie het Europese vasteland in deze fre quentie heeft uitgezonden vanaf mei „Tribunaal 1982" HILVERSUM, 4-8. Onder de ltd „Tribunaal 1982" gaat het IK0E vanaf woensdagavond 22 augustui een zeven-delige gedramatiseerd! serie uitzenden over de vraag, wat ei kan gebeuren als de industriële lan den steeds rijker en de ontwikke lingslanden steeds armer worden. verbetering in zicht te komen in verband met aangekondigde verfij ningsmaatregelen, aldus de V.N.G., maar het feit dat deze verfijningen wel in het vooruitzicht worden ge steld maar niet concreet omschreven doet de vraag rijzen of de gemeen ten zo inzicht hebben in de middelen die zij voor hun budgettaire beleid 1974 ter beschikking hebben. De V.N.G. vindt de verhoging van het uitkeringspercentage te laag: ge meenten die niet profiteren van ver fijningen komen onder nieuwe druk. 28 „Nu ja, u bent in ieder geval ge waarschuwd." In het dorp reed Maas demonstra tief tot vlak voor het huis van Van Schagen. Daarna pakte hij haar kof fers en zette die binnen het hek. Ze drukte zijn hand en hield die even vast. „Hartelijk dank voor alles Maas. Ik kom je wel eens opzoeken bij Hansen. Goed?" Zijn blik verhelderde. „Dat dat zou ik geweldig vinden. En Piet en Gerrie natuurlijk ook." „Dat is dan afgesproken. Het beste op de bus." „Dank u." 14 De begroeting van de Van Scha- gens was koel en uitgesproken on hartelijk, Men had natuurlijk gezien, dat de jonge Zijp haar weer opge haald had.. En Maas Zijp stond nu bij de Elshovenaren zwart aangeschre ven. Iemand, die zo te keer gaat te gen zijn ouders en dan het huis uit loopt neen, daar kwam natuur lijk niets meer van terecht. Zag je nu al werd conducteur op de auto bus. Nou. 'bij de VAD konden ze na tuurlijk niet weten, wie ze in dienst genomen hadden Wat Bea niet wist \yas, dat het schoolbestuur de dag tevoren in spoedvergadering bijeen was ge weest. Op die bijeenkomst was ook het schoolhoofd uitgenodigd, want er was een zeer ernstige zaak te bespre ken: het geval juffrouw Van Laar. Wat moet je daarmee aan? Stookt tussen ouders en zoon van een be stuurslid van de school, verkondigt revolutionaire ideeën en brengt een zoon het hoofd op hol. Is de schuld van een breuk tussen Zijp en Maas Jan en laat zich door deze gevallen met de auto brengen van en naar het station. Lacht smadelijk om oeroude Elshovense tradities en doet haar plicht op Nieuwjaarsdag af met een simpel kaartje uit de hoofdstad. Dit alles zegt Sangelaar en Zijp knikt bevestigend. Ja, de voorzitter begrijpt het allemaal uitstekend. „Mensen," zegt de voorzitter op rustige toon, jullie begrijpen, dat de ze leerkracht niet meer te handha ven is. Ze wordt met ingang van 5 januari geschorst en we plaatsen een advertentie voor een nieuwe. Van Schagen moet dan zolang maar. de eerste vier klassen onder zijn hoede nemen." De anderen knikken heel voorzich tig en heel bedachtzaam. Nu ja, knikken Sangelaar is er niet z.o heel zeker van, dat ze het allemaal met hem eens zijn, maar dat kan hem weinig schelen. Hij kijkt de mannen eens een voor een aan, maar ze ontwijken zijn blik en zwijgen. Zijn oog valt ook op Hoogeboom, die rustig aan zijn gekregen sigaar trekt en die op zijn beurt de bestuursle den eens eeri voor een aankijkt. Ze durven natuurlijk niets te zeggen. Maar wat let hem? Wat kan hem nog gebeuren? Hij neemt de sigaar uit zijn mond en als de blik van' Sangelaar hem ontmoet, schraapt Hoogeboom zijn keel. „Meneer de voorzitter be gint hij voorzichtig. Sangelaar fronst de wenkbrauwen. „Meneer Hoogeboom wat te vertel len?" Hij schudt zijn hoofd. „Nee, alleen maar wat te vragen. U schorst juf frouw Van Laar. We nemen eens aan dat de juf dat niet neemt en zich be- FEUILLETON DOOR HENK VAN HEESWIJK klaagt hij de inspecteur. Dat gaatna' tuurlijk via mij, als schoolhoofd, «S ik zal verplicht zijn'haar klacht dooi te zenden. Welk motief, mijne heren denkt u aan te voeren om juffrouw Van Laar te schorsen? Het is. de in specteur, die eind november nog o: bezoek is geweest, bekend dat: eerste, ze een uitstekende leerkracW is, bij uitstek geschikt voor haar taai in de beide laagste klassen; tos tweede: het is aan: té tonen, dat hafl methode van onder'wijsgeven waar in ik haar als schoolhoofd de vrijt hand heb gegeven, orpdat dit com peteert tot mijn bevoegdheden, su perieur is boven de onze. Haar eer ste ldassertjes zijn op., het ogenblii verder, dan de vorige-' eerste fctó verleden jaar omstreeks Pasen. Ten derde: op haar levenswarm is niets maar dan ook zeer beslis'- niets aan te merken. Zoals u z| weet, waren haar getuigschriften uli Amsterdam zelfs zeer goed. Ten vierde: Bij mijn weten hebbel wij op onze school nog nimmer uitstekende leerkracht gehad. Ze be zit veel tact, ze is de baas in de klas sen en de kinderen mogen haar zonder graag. Ten vijfde: Ze is vbor ons een pr;- ma collega en altijd bereid te hei- pen, als dat in haar vermogen ligt Mijne heren, dit alles weet de in specteur. Wat denkt u, dat zijn read- tie zal zijn, als u juffroUw Van Laai schorst? Vergeet u niet, dat de tij' den veranderen en de zeden ook. onderwijskrachten van vandaag heb ben behoorlijke beroepsmogelijkbs- den in dergelijke gevallen. Ik vóór spel u, dat u het zonder meer vet liest." (wordt vervolge

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6