STREEKNIEUWS DEEL VAN BOM EN „LIBERATOR DELEN AANGETROFFEN ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 2 augustus 1373 Nr. 21327 staat Oosterland een mooi muziek evenement te waeïiten. Een concert zal plaats vinden in de muziektent aan het Marktplein door de muziek vereniging: „Nieuw Leven" te Ou- werkerk in samenwerking met „Crescendo" het muziekkorps van Dreischor. Samen ongeveer 30 a 35 medewerkenden. Het geheel onder leiding va nde direkteur de lieer van der Weijde. Het uit te voeren programma luidt als volgt: 1. Up in the air'" een mars van A. Kappert; 2 Joveux printemps een fantasie van A. Delbecq: 3. Ne ville en fète, een mars van A. L. Do- yen: 4. Wiener praterleben, een wals arr. van Alph. Dreissen; 5. Bellamy, een mars van P. B. Bisselink: 6. Fe tes 'd Hiver, een fantasie van G. Ga- denne; 7. We zijn vrij. een mars van Adr. J. Maas: 8. Rythme Parade, een jazz fantasie van John Darling; 9. Je Mainüendrai, een mars van Adr. J. Maas; 10. Josua, choral et di.xiland. van Ken Roecard; *11. Z.J.M.-mars van H. J. Everwijn. De gecombineerde gezelschappen zullen met muziek het dorp intrek ken, vertrekpunt van „Even Buiten Bijzonder wordt verzocht vooral niet •telkens met brommers of auto's over het Marktplein te rijden tijdens het spelen van de verschillende num mers of eventueel even te wachten tot men een ogenblik pauzeert. Ook vooral de jeugd wordt gevraagd de nodige stilte te betrachten en niet voortdurend hinderlijk aan de mu ziektent te hangen. (Advertentie) NUTSSPA ARB A N k Uw ideale gezinsbank U beiJt Volkom bij uw Nutsspaarbank SP AARBUSJES in bruikleen BURGH-HAAMSTEDE: J ulianastraat'Bernhardst rnat. dinsdags van 11.00-12.30 uur. Eerste gerst Op de laatste dag van juli werd in de loods aan de van den Abc de- straat alhier weeral de eerste gerst aangevoerd. Door het droge weer. na een natte periode, is liet graan over het algemeen flink aangerjjpt Tevens is hel een teken dat 116 z°- mcr weer al aardig begint op te schieten. met inhoud: korte rode mantel; map je met girobescheiden; trainingsjack; opklapbare voorzet zonnebril; Duitse kentekenplaat MO-CN-94; twee au tosleutels; geruite meisjespantalon; chroom heren polshorloge; leesbril met stalen montuur en gele glazen; bruine knipportemonnaie met in houd; rood-wit-blauwe damestrui; bolderwagen paars- en houtkleurig: legerkleurig zeiljack; dames (dui kers) horloge met rode band; bruin' grijze Duitse staander (weggelopen); rij- en kentekenbewijs en oude muntbiljetten; bruin-lederen porte- monnaie met betaalpas en geld; chroom herenhorloge met zwart bandje; rij-, en kentekenbewijs en groene kaart; slangenlederen porte- monnaie met inhoud; blauw-oranje rubberboot: ledige portefeuille met inscriptie; gele helm; groene papa gaai (weggevlogen); oucïe groene da mesfiets (Phoenix); toilettas met in houd en badlaken; groen skai bood- sehappentasje met eierdoosjes; gou den zonnebril met groene glazen; crèmekleurige Siamese kater met bruin kopje. BROUWERSHAVEN Concert Zeeuwse Koorschool De beroemde Zeeuwse Koorschool .zal - als reeds gemeld - vrijdag a.s. optreden in de Ned. Hervormde Kerk; te Brouwershaven. Het koor, onder leiding van de;heer Eef Hey- blolc werd in 1955 opgericht en be staat uit ongeveer 50 jongens in de leeftijd van 10 tot 15 jaar. Kenmerkend is dat in dit Zeeuwse koor de jonge stemmen in hun na tuurlijke voi-m worden gehandhaafd. Hun suksessen reiken tot ver over de grens. Een tournee door de Engelse Midlands heeft vele duizenden be zoekers doen genieten. In de met kaarsen verlichte kerk zal dit optre den zeker tot haar recht komen. Zaterdag 4 augustus feestavond Zaterdag 4 augustus a.s. is er weel een feestavond te Brouwershaven, welke wordt verzorgd door de VVV. Evenals vorig jaar is er een ballon wedstrijd, lampionoptocht en een kampvuur. Medewerking zal worden verleend door de muziekvereniging „Nut en Uitspanning" te Zonnemai- re, welke na afloop op het Markt plein deze feestavond zal besluiten met een taptoe. De jeugdsoos Zenith neemt de verzorging van het kamp vuur voor zijn rekening. Wanneer het weer meewerkt mag weer op een prachtige avond worden gerekend welke overigens al weer neigt naar het afscheid van de toeristen. SCHAR ENDI.IK F Concert K.H. „Kunst en Eer" Vrijdagavond zal het muziekgezel schap „Kunst en Eer" uit Zierikz.ee concerteren in de muziektent. In aansluiting hierop zal een lampionoptocht met muzikale opluis tering gehouden worden. Lampions worden door de V.V.V. beschikbaar gesteld. NOORDGOUWE Afd. Ned. Bond v?n Plattelandsvrouwen Een aanvankelijk door de afdeling Noördgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen tegen 28 augustus uitgeschreven „Sehelp- hoekdag" is verschoven naar dinsdag 4 'september. NOORDWELLE Bejaarden naar Avifauna De bejaarden van Noord wel le maakten hun jaarlijkse uitstapje. De reis ging via de Brouwersdam rich ting Rotterdam en onderweg werd volop genoten van het wisselend landschap. In Rotterdam werd iets gebruikt, waarop koert gezet werd naar het uiteindelijke doel van de tocht, Avifauna. In dit prachtige vo- geplanten eü dierenpark vond ie dereen wel iets te genieten, vooral de tropische vogels vielen erg in de smaak. Overigens kon men ook oud jes uit Noordwelle in de speeltuin aantreffen. Om half zes werd in het Parkhotel een heerlijke warme maal tijd geserveerd, en rond zeven uur reed chauffeur Van Aken het gezel schap al weer richting Schoüwen- Duiveland. Was op de heenweg door het Europoort-Botlekgebied gereden, nu nam men de andere route via de Brienenoordbrug. In het restaurant op de Grevelingendam gebruikte men een laatste consusmptie en om een uur of negen kondigde chauf feur met de claxon de thuiskomst van de bejaarden in het dorp aan. De heer S. Hart zei het Comité na mens de bejaarden hartelijk'dank voor de prettige dag. Namens het Co mité dankte de heer Hendrikse de chauffeur, wijkzuster Maas en allen die medewerking verleenden aan het welslagen van dit uitstapje. DUIVELAND Grote juli-verkeersdrukte In de maand juli 1973 zijn alle tot dusverre gevestigde records wat de verkeersdrukte betreft gesneuveld. Nog nimmer werd een zo drukke verkeersmaand geboekt sedert de openstelling van de Grevelingendam. Tn deze rhaand passeerden name lijk 338.217 auto's de teller bij de Grevelingendam, 'dat betekent dat dagelijks 10.000 df meer auto's pas seerden. Zaterdag en zondag zijn na tuurlijk wel de drukste dagen. Zater dag 7 waren het er 12.390, zondag 8 14.024, zaterdag 15 14530, zaterdag 21 12.329, zondag 22 12.881, zaterdag 28 13.412, zondag 29 13.472. OOSTERLAND „Nieuw Leven" en „Crescendo" musiceren Donderdagavond 2 augustus a.s. ZIERIKZEE Politie hieid automobilist aan De politie hield, in dè. "Nieuwe Boög'erdstraat dé automobilist C. P. Av B. uit Vlissingeir aan, -.die- zich zo driest gedroeg dat verschillende wandelaars op zij moesten springen om een aanrijding te voorkomen. De man bleek te veel sterke drank te hebbe'n gedronken. De politie maakte proces verbaal op' en nam de auto in beslag. Programma Speeltuinvereniging Op vrijdag 3 augustus organiseert dé Speeltuinvereniging in Malta weer een manifestatie voor de jeugd, in het kader van de. zomervakar tie- akfiviteï'ten. Er, kornt eèn verkleed partij en ketelmuziek zal door de jeugd ten gehore gebracht: Voor de fraaiste vermommingen worden prijsjes beschikbaar gesteld. Aansluitend vindt een lampionop tocht plaats. Op vrijdag 10 augustus wordt het seizoen, afgesloten met een kamp vuur op het open terrein aan de De Jongestraat WESTHOEK Het Rode Kruis De jaarlijkse campagne van het Ned. Rodé Krui-s afdeling Schouwen Westhoek is succesvol verlopen. Een bedrag van ruim f 8.000,kon reeds worden ingezameld: Burgh f 1.443.54. Haamstede f 2.181,36, Renesse f 2.758.54, Noordwelle f 326.32. Se- rooskerke f 268.80, Ellemeet f 415. Scharendijke f 592,diversen f 68,05. Dat zo'n aanzienlijk bedrag kon wor den bijeengebracht is zowel te dan ken aan de inzet van de vele kollek- tanten en kollektrices als aan de vrijgevigheid van de bewoners en vakantiegasten. Tevens kan worden bericht dat de afdeling Westhoek van het Ned. Ro de Kruis er in geslaagd is nu reeds de beschikking te krijgen over een Eerste Hulp Materiaal-wagen. WESTERSCIIOUWEN Gevonden en verloren voorwerpen In de tweede helft, van de maand juli 1973 werden aan het groepsbu- reau der rijkspolitie te Haamstede de volgende gevonden en verloren voor werpen aangegeven. Nadere inlich tingen aan genoemd bureau tussen 8 en 18 uur. Gevonden: Goud/doublé dameshor loge, gouden armbandje, lieslaars, groen legerjack, knirps parapluie, blauwe damesschoen, een corbin sleutel, blauw windjack, twee sleu tels aan ring, kinderschoen, zwarte portemonnaie met inhoud, betaalpas, paar kinderschoentjes, poedel met halsband (aan komen lopen), blauw kinderjack. zegelring met zwarte steen en inscriptie, rood damesvest, Verloren: Bril met focusglazen; rechter damesschoen met veter; rode portemtinnaie (met kettinkje) met in-, houd: zilveren armband met wapen; gouden dameshorloge met idem arm band; wandelwagentje; oranje nylon jack; rood-bruine knipportemonnaie De wrakvonrlsl in liet Domein AUTO-STUNTRIJDEN TE ZIERIKZEE In het kader van de ontgraving werd de hoeveelheid wrakstukken steeds groter. Informatie-familie Van de zijde van de voorlichtings dienst van de KLU te 's Gravenhage, deelde men ons mede - al blijft de achtergrond triest - altijd gelukkig te zijn met het vinden van wrakken, omdat in vele gevallen via de regi stratie van het toestel inderdaad bij zonderheden naar de familieleden van omgekomenen kunnen worden gespeeld. Heel vaalt ook blijken bemannings -leden een „crash" te hebben over leefd; ze zijn dan meestal in Duitse krijgsgevangenschap terecht geko men en wisten - later terug in Enge land, Amerika of waar ter wereld eek - niet meer waar hun toestel precies omlaag kwam. Frappant is in dit verband het ver haal van het hoofd van de KLU- voorlichting, die een reaktie kreeg' op een in Amerika gehouden lezing van de enige overlevende van een in Nederland omlaag geschoten, toe^ stel, waarvan het wrak recentelijk werd gevonden. De foto toont degemitigeerde bom, waarvan het ontstekingsmechanisme -onschadelijk werd gemaakt. Rechts een mitraïlleurband van hei boorge- schut; (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Een hoffelijke uitnodiging aan een dame uit het publiek ook eens een tochtje in de „botsauto" mee te maken, werd aanvaatd. Het moedige meisje .slapt hier in één der auto's, die even later de dolste capriolen uithaalde. Heden donderdagvindt het stuntrijden plaats ie Renessé op een terrein aan de Kooymansweg. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Van onzeredakteur) WESTERSCHOUWEN, 1-8. De bergingsaktie van het wrak van de in de Domeinbossen te Westersehouwen gevonden „Liberator", blijft in de aandacht door liet vinden van een bomfragment. Volgens de bergings- dienst van de K.L.U. was het geen complete en geheel explosieve bom meer, maar wel gevaarlijk. Gepoogd werd de kop van de bom te demonteren, maar dat mis lukte, waarna liet ontstekingsmechanisme tot ontplof fing werd gebracht. In het kader van de werkzaamheden de stukken te bergen vond men het bomfragment. Het (on)ding werd uitgegraven en de berging van de andere resten werd voortgezet. Uiteraard is ook de KLU ge-interesseerd in bijzon derheden van het toestel, die tot een exacte identifilcatie kunnen leiden, maar ondanks allerlei bijzonderheden, kon dit tot nu toe niet plaats vinden. Het betreft - naar Domeinen meedeelde - evenwel een Amerikaanse bom menwerper, die tegen het einde van de oorlog boven Schouwen-Duiveland een voortijdig einde vond. ZIERIKZEE, 1-S. Op het terrein aan het Groeneiveegje gaven voor een talrijk publiek woensdagavond The Hell Drivers" een auio-stunlshow. waarbij het er 'vooral om bleek tè gaan auto's tot schroot le rijden, al blijven de vehikels 'nog wonderlijk lang rijden. Het was een stunten van geweld: auto's botsten op. allerlei manieren. Ook motoren kwamen, er aan te pas. Eén der motoren ëpf ong over een -aanta l 'jongelui, die „rustig" in het gras lagen. De foto loont één stuntrijder bovenop één der wagens. Intussen blijkt 'het zand van de Domeinen sterk conserverend te hebben gewerkt, want talrijke on derdelen zijn nog .vrij- gaaf bewaard gebleven', zij het dat sommige dö sporen*' dragen van- de catastrophe, die 'hét toestel trof. Kiezen uit mogelijkheden .Verbnderstellenderwijs is de me ning' ge-uit dat het toestel in de laat ste maanden va'n'de oorlog in 1945 dü-s.. - boven Schouwen is neerge haald, waarbij de.piloot tén onrech te moet hebben gedacht, boven ge allieerd gebied te vliegen. Buiten Schouwen-Duiveland immers was Zeeland bevrijd gebied. Het ligt in 'de- bedoeling van de KLU-Berginsdienst - evenals ge beurde bij vergelijkbare vondsten in verschillende delen van het land - het tpestel ui't een aantal mogelijk heden "te kiezen als het juiste. Zulks heeft belangrijke waarde voor een technische 'gesehiedsch rij ving, maar althans in sommige gevallen konden nabestaanden van omgekomenen ge- detailleéerder worden ge-informeerd over het hoe en wat van de onheils- vlucht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5