Goed nieuws voor crosa gebruikers RACEN STREEKNIEUWS ZIERTCZEESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag 31 juli 1973 Nr. 21326 Spullen kwamen terecht Vrijdaggavond kreeg de heer L. Capeile de schrik van zijn leven toen na een huwelijk van zijn kleindoch ter in het dorpshuis te Bruinisse niet alleen de gehele filmreportage van het huwelijk verdwenen bleek te zijn maar ook de camera en ander duur fotomateriaal ter waarde van ongeveer f 1700,De politie werd in de zaak gemengd, maar ook die kon weinig doen, wegens het ont breken van gegevens. Zondagmiddag- echter werd de tas met de filmattri buten echter achter de verwarming, achter een gordijn gevonden en er bleek niets te ontbreken. Hetzelfde was het geval met de vouwfietsen, die eind vorige week van een motorjacht in een van de havens te Bruinisse waren verdwe nen. De fietsen werden onbeschadigd teruggevonden in de kreupelhout bosjes bij de Grevelingensluis. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. In Den Haag is in het afgelopen weekeinde uit een boetiek aan de Willem de Zwijger laan voor f 30.000,- aan dameskle ding gestolen, zo heeft de Haagse politie meegedeeld. De inbrekers fcvyamen binnen door de toegangs deur van het pand te forceren. ARNHEM. Bij het inzetten van een ruit heeft de Arnhemse schilder Theo Jansen een val van 20 meter gemaakt Hij verloor zijn evenwicht op de ladder en stortte omlaag. Ernstig ge wond werd hij naar het ziekenhuis gebracht. AMSTERDAM. ..Help. de dokter verzuipt.wordt de titel van een Nederlandse speelfilm naar de ge lijknamige doktersroman van Toon Kortooms. De regie ervan is opge dragen aan Nikolai van der Hey.de en de Utrechtse filmjournalist Felix Thijssen heeft het scenario geschre ven. AMSTERDAM. De pompbediende van het autobedrijf Weiss aan de Burgemeester de Vlugtlaan in Am sterdam is door twee gemaskerde jongelieden overvallen. Zij bedreig den hem met een mes en een schroe vendraaier en maakten de pompbe diende zes gulden afhandig..-. BREDA. Het is vrijwel zeker, dat de failliet verklaarde uniformenfa- briek Mol N.V. te Breda met 65 per soneelsleden open kan blijven. „Hen- ka" B.V. heeft, een bod uitgebracht op gebouwen en machines en het wachten is nu alléén nog op de een handtekening van de curator. ROTTERDAM. Uit de magazijnen van de Technische Handelsvereni ging aan de Waalhaven in Rotterdam zijn dit weekeinde twintig kleuren televisies met een gezamenlijke waarde van ongeveer 1' 40.000 gesto len. DEN HAAG. Het aantal woningen in aanbouw was per eind juni rond 8.000 lager dan eind juni vprig jaar. Eind juni waren bouwvakkers aktief bij 153.780 woningen,, vorig jaar juni was dit aantal 162.031, zo meldt het C.B.S. in een voorlopig overzicht be treffende de woningbouw in juni. RENESSE. Maandagmiddag werd bij het strand te Wesienschouwen deze granaat aangetroffen. Kinderen wa ren er mee aan het spelen. De toch aanwezige M.O.D. - in verband met een blootgelegd vliegtuigwrak in de Domeïnbossen - werd geioaar- schuwd, en' ontfermde zich over het gevaarlijke projektiel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG. De laatste kamerver kiezingen (op 29 november 1972) hebben de Nederlandse gemeenten gemiddeld 80 a 90 cent per inwoner gekost. In totaal komt dat neer op io a 12 miljoen gulden. UTRECHT. De heer Ed van Hi 1st van de Industriebond NKV, een van de leiders van de Enka-bezetting vo rig jaar, is plotseling overleden. Hij bereikte de leeftijd van 46 jaar. CULEMBORG. De 15-jarige Van M. en de 19-jarige P. h'ebben tegen over de politie in Culemborg bekend afgelopen dinsdag de 67-jarige al leenwonende kleermaker Willem Mattij in Culemborg te hebben overvallen. De kleermaker liep daar bij zware verwondingen op. DEN HAAG. De Nederlandse reis bureaus hebben van het ministerie van economische zaken toestemming gekregen om de prijzen voor reizen naar West-Duitsland en Oostenrijk met onmiddellijke ingang te verho gen in verband met de opwaardering van de Duitse mark en de Oosten rijkse schilling. AMSTERDAM. Een 49-jarige han delaar uit Amsterdam mist een be drag van 173.000 gulden. Het geld zou uit zijn woning aan de Middenweg zijn gestolen terwijl hij dinsdag en kele uren in een ziekenhuis verbleef. AMSTERDAM. Vrijwel overal in de wereld werkt de autoindustrie thans op topcapaciteit om aan de sterke vraag naar nieuwe auto's te kunnen voldoen, aldus een medede ling van de RAI in Amsterdam. AMSTERDAM. De organisatie che- miestudenten Nederland vindt het een rechtvaardige eis, dat de chemi sche industrie de vorig jaar weer toegenomen winsten gaat investeren in een vergroting van het aantal ar beidsplaatsen voor chemici. Volgens de organisatie lopen er enkele hon derden werkloos rond. GOES. Ook de Vereniging Milieu defensie te Amsterdam is maandag toegetreden tot hel Comité Samen werking Oosterschelde (S.O.S.) dat zaterdag opgericht is. In totaal zeven verenigingen werken nu in het comi té samen. Met vier andere vereni gingen wordt nog overleg gepleegd. RENESSE. Een beetje geruisloos is te Renesse een bijzonder fraai Chinees- Indisch restaurant ingebruik geno men. Hei bedrijf werd geheel in nieuwbouio uitgeiwerd en kreeg de naam „Indrapoeru", naar twee plaat sen in Indonesië Sumatraen een bekend passagiersschip, dat ooit die naam voerde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) voor die koffie en thee waar geen suiker in mag i Lkïijé'' Sucrosa,de kalöriebesparende zoetma- kèr zonder bijsmaak, zonder nasmaak. Verkrijgba)*r1icid van cyclamaat- houdendj/zoetstoffen bij drogiste rijen en apotheken thans definitief geregeld. tyeree«k<nnstig het vorige week ubli^em/^JÏHiklijk Besluit >ttl^ucrosidbji arogisierijen en Xapotnt^en v^j ver^s^baar zijn. Een en ancfcr is het resultaat van de overwegitjg van de overheid dat het beschikbaar zijn van deze zoetstoffen van groot belang is voor diabetici en aDdiegenen die minder of geen suikeXdienen te gebruiken. Ook de vloeibare Sucrosa zalNiit hoofde van dezelfde overwegiro bij drogisterijen en apothekei beschikbaar zijn. Misschien ging het er bij races in cle de beginperiode van het au tomobilisme nog wel om materiaal en meterieel te testen op hun deugdelijkheid. Allerlei proeven moesten, worden genomen om een ge-motoriseerd voertuig die kracht en deugdelijkheid te geven om be trouwbaar op de weg te komen. Maar die tijd voor deze vorm van testing is reeds lang voorbij; waar om zijn er dan nog auto-races en waarom ook zijn er nog dodelijke ongelukken bij auto-races. De ele gante snelheidsmaniakken zullen tegen zichzelf moeten worden be schermd, want het is geen goede zaak een man onnodig te zien ver branden op éeii racebaan. Dat heeft niets meer met sport en zeker niets m.et medemenselijkheid te maken. Misschien kunnen de Grand Prix - mensen van Zand- voort dat toch eens gaan beden ken. Overal en altijd waar sport leed toebrengt en onaanvaardbare riskiko's is het met de sport op zich wel gebeurd. Intussen kan men nog denken, „laat ze maar, als ze zo nodig moe ten", maar er is nog een heel ande re faktor in het geding. Autoracen wekt de suggestie dat snel, heel snel rijden, normaal is en dat is toevallig in het zicht van 3000 ver keersdoden per jaar niet waar. Het is een bekend feit dat b.v. na de T.T.-raees in Assen een heleboel motor- en autorijders zich plotse ling coureur gaan voelen. Dat zit blijkbaar in de mens. Hij krijgt door de snefheisduivels zo'n „pep" dat hij het ook wel eens wil probe ren. Daarom vloeit, op korte, maar ook op lange termijn uit races niets dan ellende voort.-Ze Zijn sympto matisch voor een ge-ontluimani- seerde en ontkerstende samenle ving, waarin zorg en liefdé voor de medemens toch voorop zouden dienen te staan. De overheid blijft helaas ook in gebreke, ze kan natuurlijk niet al les „zo maar" verbieden, maar plicht is wel maximale voorwaar den'voor levensveiligheid te schep pen én dat gebeurt niet of te wei nig, Zo is een: ongehoorde zaak, dat jongelui op motoren, die ten onrechte fiets worden genoemd, met grote snelheden zich door dit land bewegen en velen van hen niets de minste notie hebben van de elementaire verkeersregels. In vele landen is de controle scher per en wordt heel vaak ook een rij bewijs gevorderd. Men kan. gemakkelijk een rijtje in deze boven geschetste zin sa men stellen. Er bij behoren b.v.. ondeugdelijk rij materiaal, automa tische rijbewijsverlenging en dan natuurlijk het uitblijven van een optimale eontröle op (te) hard rij den, d.w.z. het negeren van de snelheidsbeperken de borden Al deze overwegingen vloeien voort uit het afschuwelijk ongeluk dat zich notabene afspeelde voor dé ogen van miljoenen tv-kijkers. Levenslang voor kindermoordenaar WORCESTER, 30-7. In de Engelse stad Worcester is maandag de 21- jarige werkloze, David McGreavy, tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld, omdat hij in een dronken bui drie kleine kinderen op gruwe lijke wijze had vermoord. Hij was bij de ouders van de kin deren in de kost. Op 13 april j.l. vroegen de ouders hem, toen hij na cafébezoek dronken thuiskwam, even op de kinderen te passen. Toen zij terugkeerden was McGreavy ver dwenen. Hij bleek de drie kinderen, een vierjarige jongen en twee meis jes - van resp. twee jaar en negen maanden - te hebben doodgeslagen omdat hef tweejarig meisje niet wil de ophouden met huilen. De lijkjes werden op de punten van een hek bij de buren gevonden. NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank KLUISLOKETTEN VERHUUR ZIEHHCÏEE: Have^arl| 16, dagelijks van Malta: DelCranestraat. woens dag 15.30^6.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Skylab-mannen voelen zich wat beier HOUSTON, 30-7. De drie ruimte vaarders in het Skylab, Alan Bean, Owen Garriott en Jack Lousma, voelden zich maandag bij het ont waken (16.30 onze tijd) iets beter hoewel zij hun ruimteziekte nog niet geheel overwonnen hadden. Zij behoefden zich maandag dan ook niet al te druk te maken, maar waren wel midden in de nacht wak ker geworden om een klein manke ment te verhelpen. Houston had ontdekt dat ergens een lek in het ruimtestation was ont staan. De ontsnappende zuurstof was echter zo gering dat men besloot de ruimtevaarders te laten slapen en vanaf aarde de zuurstofapparatuur enigszins in werking te stellen. Het was het gesis van de binnenstromen de zuurstof dat de ruimtevaarders wakker maakte. Het lek was gauw gevonden. Het bleek een niet goed gesloten sluiting van een afvalkokqr te zijn. Smartegeld voor Amerikaanse NEW YORK, 30-7. De Antil liaanse Luchtvaart Maatschap pij, en Overseas National Air ways, moeten een Amerikaan se vrouw 1.250.000 dollar smar- 'f tegeld uitkeren omdat haar i man werd, gedood toen een f vliegtuig van O.N.A. dat aan i A.L.M. was uitgeleend, in 1970 i in het Caraibische gebied in f zee stortte en zijzelf rug ge- f wervelverwondingen opliep. J Om hel smartegeld was een procedure aangespannen door j de 28-jarige mevrouw Loretta J Gremelsbacher, die als gevolg i van het ongeluk gedeeltelijk f verlamd is. Bij het ongeluk met het toe stel bij St. Croix op de Maag deneilanden kwamen 20 van de 63 inzittenden om het leven. Tegen de maatschappijen zijn nog andere procedures hangende. Romeinse gevangenen gaven zieh over ROME, 30-7. In Regino Coeli-ge- vangenis in Rome hebben 500 op standige gevangenen zich overgege ven nadat de politie met traangas granaten een stormloop op het ge bouw had ondernomen. Een groep bleef zich verzetten en bestookte de politie met stenen en tegels en een brandslang, maar moest uiteindelijk voor de dichte wolken traangas naar het dak vluch ten. Daar gaven ze zich tenslotte toch over. Terwijl het gevangenisoproer in Rome werd onderdrukt braken in gevangenissen in Milaan en Napels ook onlusten uit, uit protest tegen overvolle gevangenissen, slechte voorzieningen en lange perioden van voorarrest, voor het proces. Tegen deze toestanden zijn al vele malen gevangenen in opstand gekomen. „The Hell Drivers" Een gezelschap stuntrijders heeft zich verenigd in de wat griezelige naam „The Hell Drivers" en de leden van deze club houden zich bezig met een verrijden van auto's tot schroot- stukken. Op het terrein aan het Groene* weegje komen zij woensdag (avond) hun kunsten vertonen. Beloofd wordt „anderhall' uur spanning en sensatie". Auto's rijden op en over elkaar. Er worden autosprongen ge maakt en het is verder een dusdanig auto-buitelen en dollen, dat gerede lijk de vraag rijst of er hier en daar niet een Hell-driver-tje in de knel komt. Dat schijnt niet het geval te zijn. Wel kost het stuntwerk een he leboel auto's, want tijdens zo'n spek- takulaire show gaat het niet zacht zinnig toe. Het wilde auto-circus is donder dag (avond) te zien te Renesse op een terrein aan de Kooymansweg". Diefstal vouwfietsen Bij de rijkspolitie te Bruinisse werd aangifte gedaan van diefstal van een tweetal vouwfietsen (één wit, één groen). Deze werden, vermist door de ei genaar van het motor,acht Desiluw, die in een der havens van Bruinisse had gelegen, terwijl de fietsen aan dek stonden. BRUINISSE De mosselaanvoer De mosselaanvoer beweegt zich de laatste weken constant rond de 25.000 tonnen( de week van vrijdag 20 tot en met donderdag 26 juli 25885 tonnen) Het uitgesproken kou de weer zorgt er voor dat de vraag naar mosselen toeneemt, terwijl er (gelukkig voor de kwekers en hande laars), nergens in de wijde omtrek meer een toeristisch evenement kan worden georganiseerd of er wordt wel een mosseleterij aan verbonden. Ook het toenemend succes van de ze eterijen werkt natuurlijk de vraag in de hand. Het gevolg daarvan was weer dat de prijzen wat aantrokken. Verhoging van de minimum prijs tot f 15,- bleek, bij het samenstellen van de leveringsvoorwaarden 1973/74 niet haalbaar, maar als vraag en aanbod met elkaar in evenwicht zijn blijkt er een prijs uit de bus te ko men die belangrijk hoger is. De ge middelde prijs lag deze week boven de f 20,- met uitschieters naar 1' 35,- voor exclusieve partijen van bijzon der goede kwaliteit. Aanbesteding Het gereed maken van het industrie terrein aan de Dorpsweg nu zich daar daar enkele industrieën zich zullen (een visfileerbedriji en een carosse- riefabriek) vergt natuurlijk voor de gemeente Buinisse weer de nodige investeringen. Aan het architecten bureau Witteveen en Bos is door de gemeente opdracht gegeven tot het maken van een bestek en tekeningen voor het maken van riolering, pomp putten, wegverhardingen enz. Het werk zal 8 augustus worden aanbesteed, terwijl de z.g. aanwijs op 1 augustus is gesteld. Verbetering huisnummers Door het afbreken van krotwonin gen klopte er niet veel meer van de opeenvolging van de huisnummering in Nieuwstraat, Kerkstraat en Noorddijk. De hiaten in de huisnummering werden weggewerkt. Een aaneen sluitende nieuwe huisnummering door middel van nieuwe plaatjes met flinke cijfers werd aangebracht. Eer der gebeurde dat vorig jaar in de Molenstraat. Geslaagd Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het kandidaatsexa men-sociale geografie: J. A. Ver spoor uit Bruinisse. WESTERSCHOUWEN. Teneinde de ■plaats waar het wrak van een in de oorlog verongelukt of neergeschoten geallieerd vliegtuig in de Domein bossen, beter bereikbaar te maken, is een apart pad naar die plaats ge maakt. Men zie ook de voorpagina in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5