ERIG DE NOORMAN w JSport en wedótryclen^? Fischer wil spelen voor een miljoen dollar Goede Delta Sport-suceessen in werp-driekamp te Steenbergen De benefietwedstrijd DFS-Feijenoord voor zweefvliegclub 32. „Wat? Koning Eric en zijn zoon gevan gen?" stoot Svitjold hevig verschrikt uit. „En waar is het kind, de kleine Hrulf? Bij de goden, wat is er dan toch gebeurd?"' „Meester Eric zien licht op kust", stottert de dwerg, terwijl hij beneden naar het wrede vertrokken gelaat 'van Svitjold tuurt. „Mees ter denken dat zijn noodsein maar valstrik". „Dus toch strandjutters!" gromt de grote Noor woest. „Wel, had ik...."' „Nee, 'geen strandjutters.... Slechte kind, rover S.Örli". jammert Bum Puin. Hij maken grote smerige streek!" En struikelend over zijn Woorden vertelt hij Sörli's listige overval. Een toornig gemompel gaat op onder de Noormannen. „Wel en dan zijl gij in dit bootje gevlucht?" dringt Svitjold aan. „Neen, neen, gebeuren veel erger dingen!" stamelt de dwerg, die zich de held van de dag voelt. „Varen langs kust, dan wordt schip overvallen cloor ander boot, vol met vreselijke mannen. Allemaal zeerovers. Groot, harig, zeeroverhoofdman nemen meester Eric aan boord, met Erwin en slechte Sörli met kind! Dan slechte boef maken roer stuk en zeil stuk en Sörli's boot laten alle krijgers van 'slechte kinderrover wegdrijven. Wij \ta- ren -lang met grote zeestruïkroyeb naar"vjbr :J eiland.... En daar ik, kleine dwerg, "glippen k gauw weg! Zeerover niet vinden mij. In don ker ik stelen bootje en roeien weg, maar wordt boos weer. Veel boos weer. En arme Pum Pum verliezen roeispaan, een, twee, hup! Arme kleine dwerg bang. Drijven op lelijke zee en worden nat!" Svitjold knikt. Met een zweem vai\ 'eer! glimlach zegt hij: „Gij een dappere man! Trouwe dienaar van koning Eric!" De overige Noormannen grommen een-stemmend cn in Pum Pum borst zwelt, van trots. „Nu wij komen cn bevrijden meester Eric gauw!" zegt hij. dapper, doch het volgende ogenblik krabt hij zich "bgtcuterd de kale schedel. „Mi.j niet weten waar eiland van groot rover", jammert hij. „Maar kunt ge u niet herinneren waarheen het schip van de zeerover ging nu de over- "yal?" J uAh.... schip gaan niet verder langs kust, gaan recht in zee!" Dat is genoeg voor de ervaren Svitjold. Kort geeft hij zijn bevelen en met nieuwe hoop in het hart koersen zij naar de open zee. Naast Svitjold staat de dwerg op bet voorschip. Zijn kleine oogjes turen onaf gebroken langs de horizon en als hij na en kele dagen varen eindelijk een smalle strook land aan de horizon ziel oprijzen, slaakt hij een opgewonden kreet. „Daar. daar Pum Pum vandaan gekomen', prevelI hij trots. „Wij varen daarheen en vinden meester Eric....!" SCHAKEN PASADENA, 30-7. Wereldkam pioen schaken Bobby Fischer wil zijn vorig jaar verworven titel ver dedigen. Kosten: niet meer dan een miljoen dollar. Geruchten d:t de ei genzinnige Amerikaan zich zou heb ben teruggetrokken en niet meer zou spelen, zijn ongegrond. Stanley Rader, zaakwaarnemer van Fischer, weel wel hoe die ge ruchten de wereld in komen, „Die zijn verspreid door mensen die hem noch gezien of gesproken hebben en biet. in de positie zij® om hem te be oordelen". Rader zei maandag in Pa sadena dal. er onderhandelingen gaande zijn om een revanchewed strijd tegen Spasski te houden. ',We zijn clidhtbii oen akkoord," aldus Ra der. ,,Dc eerste voorwaarde is dal Fischer een bedrag ontvangt vaneen miljoen dollar p'lug een aanvaard baar gedeelte van de televisierech ten e.d, voorts moet Spasski bereid zijn le spelen, de Russische bond moet er achter staan en niet te ver geten de fide" Spasski heeft namelijk niet het recht op een revanchepartij zonder meer. Hij zal zich eerst moe ien kwalificeren via het kandidaten- tournooi. Volgens de reglementen moet Po cher zijn wereldkampioenschap drie jaar, dus uiterlijk in 1975 op hel spel zetten.. „Ik weet, dat hij zich aan di(. voorschrift zal houden." zegt Ra der. „Fischer is van plan zijn hele leven wereldkampioen le blijven. Hij rust en studeert en is klaar om op nieuw te bewijzen, dol hij de beste schaker op deze aardbol is". Nauwelijks een min. later was de stand gelijk toen Frans Bouwmees ter op de rand van het strafschopge bied alle vrijheid genoot om ideaal 1 aan te kunnen leggen waarvan hij een dankbaar gebruik maakte om onhoudbaar in te sdhieten 3-3. Bijna slaagde Feijenoord er hierna in de leiding te nemen toen na een-voor treffelijke combinatie 1 buiten v. d. Heide zijn kogel door de paal zag gestuit. Met nog acht min. te spelen kon DFS weer de leiding nemen toen Peter Pagie, na een bekeken pass je van Toon Rijnberg, geheel vrij voor doelman Schuiten kwam die hij met een listig boogballetje kansloos liet 4-3. Hoewel de verdedigers protes teerden voor buitenspel liet scheids rechter- Poelman zich niet van de wijs brengen en kende hel doelpunt zonder pardon toe. Toch slaagde Feijenoord èr twee min. voor tijd nog in de gelijkmaker te scoren toen een der DFS verdediger bij een ge heel ongevaarlijke situatie voor het doel 'hands maakte. Hoewel doelman de Lange dé door Cor Veldhoen ge nomen strafschop nog wist aan te raken verdween het leder via de paal in het doel 4-4. Hoewel de Feijenoord aanval, waarin 'Henk Schouten bijzonder ak- tief was, er klaarblijkelijk op uit was snel dé openings treffer te sco ren, slaagde DFS verdediging er in voorlopig meester \an haar terrein te blijven. Geleidelijk aan legden de DFSers wat meer» initiatief aan de dag waardoor nu. ook de Feijenoord verdediging handelend moest optre-- den. Na goed kwartier spelen was Toon Rijnberg enige Feijenoord ver dedigers te snel óf waarna hij zijn club de leiding kon geven 1-0. Frans Bouwmeester al eenmaal dicht bij een treffer was geweest wist hij in de 25e min. na een pass van Henk Schouten cloor te breken waarna hij al een voor doelman de Lange geen fout maakte 1-1. Even later wist de Lange door tijdig uit te lopen Ficl Steenbergen het scoren te beletten. DFS nam direkt hierna de aanval over waarbij een van de Feijenoord verdedigers het leder tegen Piet van Aartsên opschoot die hierdoor plot seling geheel vrij voor doelman Schuiten kwam die hij geen kans gaf 2-1. De Rotterdammers stelden hierna alles in het werk om de ba lans weer in evenwicht te brengen maar een doelpunt viel juist aan de andere zijde. In de 34e min. was Toon Rijnberg weer enige verdedi gers te snel af waarna hij onhoud baar kon scoren 3-1. Bijna werd het hierna nog 4-1 na een goede 1-2 combinatie tussen Jaap en Toon Rijnberg waarna Rinie Dijkman in geheel vrije positie voor doelman Schuiten kwam, maar zijn schot was te zacht en te slecht gericht om suc ces te 'kunnen boeken. Na de rust slaagde Feijenoord, niet zonder enig geluk, er in de partijen vrij snel naast elkaar te brengen. In de 4e min. was doelman de Lange een ge slagen man toen een van zijn verde digers een schot van middenvelder de Bruin van richting veranderde 3-2. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode) J. W. Slekelee 4, 10, 11, 18, 20, 28, 45: B. de Ruiter 5, 19. 24, 25. 34, 36, 46; J. Jumclet 6. 31, 39; J. J. de Jonge 13, 30; Ph. Steketee 15, 41; Gebr. de Jonge 16, 23, 26; W. v. Kooten 29; A. J. IJzelenberg 40, 47; oude duiven: Ph. Steketee 1. P.V. „De Reisduif" - St!? Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St.- Philipsland op 27-7-'73. De af stand bedroeg 207 km. In concours waren 258 duiven. Ze werden met noordwesten wind gelost, om 12.05 uur. De snelheid van de eerste duif was 915,84 m'm. Aankomst 15.51.21. De snelheid van de laatste duif was 733,65 m/m. Aankomst 16.47.20. J. Verwijs en Zn. 1, 6. 17, 44, 61, 62, 67; Kr. Reijngoudt 2, 16. 23, 29, 59. 65, 71; Gebr. Fontcijne 3, 14, 25, 30, 39. 49, 53, 64, 68, 77, 78: lz. Reijngoudt 4, 12, 15, 26, 35, 36, 58; A. den Braber 5. 31. 38, 52. 52, 54, 74; J. C. Verwijs 7, 28; W. v. Dommelen 8. 32. 46, 75 82; A. v. d. Est 9, 27, 51. 55, 57, 80, 86; W. Neele 10, 20, 21. 69, 72, 79; M. Meijer 11. 33: D. Hage 13. 24. 47. 73, 76, 85; Iz. Ver me ij 18. 37, 41. 48. 63, 66. 70; Th. Bakker 19, 34, 81; M. Geuze 22, 40, 50 en 84; A. Verwijs 43. 45; J. Zuidweg 56. 60 en 83. P.V. „Duiveland" - Nieuwcrkcrk Wedvlucht van St. Qeuntin van 28 juli. Afstand plm. 208 km. In conc. 135 jonge duiven. Gelost 12.05. Aan komst eerste duif 16.01 uur, laatste prijswinnende duif 16.37 uur. De uit slag was. C. J. Krijger 1, 13; J. Folmer 2, 3, 17, 22, 28, 32; L. J. de Bruine 4, 5, 10, 11, 15, 16, 21, 26; C. Bal 6, 7, 9, 28, 29; H. P. van Noorden 8, 12, 18, 23, 29, 30; W. Dalebout 14, 20. 3.1; P. Dooge 17, 19; L. Knop 24, 34; D, Capelle 25; J. Dane 27, 33. SANTIAGO. De adjudant van pre sident Salvadore Allende van Chili is door „terroristische elementen" vermoord, aldus een officiële be kendmaking. STEENBERGEN, 29-7. Op de ge heel vernielde atletiekaccommodatic in Steenbergen organiseerde de plaatselijke vereniging „Diomedon" j.l. weekend een werpdriekamp (ko gelstoten - discuswerpen - speerwer pen) voor senioren en A- en B-juni or en. Bij de, B-jongens werd Delta-Sport atleet Leo de Pee uit Midclelhamis een zeer goéde overwinnaar. Hij wierp de 800 gr. speer deze middag 52.04 m, een afstand die zelfs niet door één senior werd behaald. Met de discus wierp Leo een nieuw club record, nl. 34,68 m en de kogel stoot te hij 13.11 m van zich af. B-meisjes De B-meisjes Thea Kaaysteker en Marja Kouijzer weerden zich ook voortreffelijk. Van een flinke groep meisjes werd M, de Rooy van Achil les winnares, maar vlak daarna ein digde Thea Kaaysteker als tweede met de volgende resultaten: 24.47 m met de speer, 27.67 met de discus en 10.29 m met de kogel. Marja Kouij zer bewees hier meer dan alleen hoogspringen te kunnen. Ze werd derde met 22.03 m met de speer, 24.43 met de discus en 10.12 m met de ko gel. Het A-meisje Isaline Hage stootte in haar 3-kamp ongelukkigerwijs drie keer ongeldig met de kogel, zo dat een hoge klassering aan haar neus voorbijging. De andere num mers lukten toen ook niet erg meer. De met 39.26 m op de 2e plaats van de Nederlandse juniorenlijst slaande Isaline kwam nu met ha'ar discus maar tot 33.03 m. En op het speer werpen. waarop ze onlangs in Vlis- singen het clubrecord nog verbeterde tot 33.68 m kwam ze nu tot 26.70 m. Martin Moermoncl (D.S.) liep 10 Engelse mijlen VLISSINGEN. 27-7. In de natio nale wedstrijd jl. vrijdag georgani seerd door Zeeland Sport te Vlissin- gen en die ging over tien Engelse mijlen (16.090 meter) was de Della- Sport-atleet Martin Moermond uit. Noordwelle één van de deelnemers. De Schouwse langealstandsloper liep deze afstand in de clubrecord- lijd van 60 minuten en 47 seconden, waarmeg hij in het sterke deelne mersveld als 25e eindigde. Winnaar werd Hans van Kasteren van Fortu- na-Vlaardingen en tweede werd de Goesenaar Cees Markusse van AV '56. Illllllllllilllllllllllllllllllllllllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllini ïiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimmii VOETBAL Het Kon. muziekkorps Witte van Ilaemstede zorgde geheel belange loos bij de wedstryd voor de muzi kale omlijsting. Nadat burgemester H. P. Everwijn van Westerschouwen vcor de Feijenoorders had afgetrapt ontwikkelde er zich direkt een aan trekkelijke stryd waarbij het betere plaatsen, en het leder af spelen «aar een vrijstaande man, opviel. BXJRGH. Het Feijenoord-veteranen-elftal, waar tegen D.F.S. in een benefiet wedstrijd goed partij gaf. Men zie ook verder „sport" in dit nummer. Burgemeester H. P. Evenoijn verricht de aftrap. f 1800,- en 1' 200,- Na afloop van de wedstrijd kwa men beide elftallen" en de leden van de zweefvliegclub Haamstede nog in de hangar op het vliegveld bijeen. De voorzitter van de sportvereniging DFS herinnerde hierbij aan het feil dat deze benefiet wedstrijd spontaan is geboren op een ledenvergadering van zijn vereniging waar door een lid dit, plan werd geopperd waarmee direkt werd ingestemd. De heer Sa- man zei vooral dankbaar gestemd te zijn over de morele waarde hiervan welke zonder meer aanwezig is. Trots was hij dat hij aan de voor zitter van de zweefvliegclub de heer P. M. G. Sweep het netto bedrag van deze wedstrijd f 1800,- kon over handigen waaraan dcor de beheer der van de kantine de heer II. Visser de winst van deze dag f 200,- werd toegevoegd wat in tctaal een rorid- bedrag van f 2000,- maakte. Woorden van dank sprak de heer Saman tot dë heer F. H. v. d. Heide voor de gelegde contacten met Feije noord, de muziekvereniging Witte van Haemstede voor de belangeloze medewerking, de rijkspolitie en de R.T.M. die allen hun steentje hadden bij gedragen om het, geheel te doen slagen. De voorzitter van de zweef vliegclub Haamstede de heer P. M. G. Sweep sprak spontane woorden van dank tot de sportvereniging DFS voor de bereidwilligheid welke door hen aan de dag is gelegd om eert zus tervereniging welke in moeilijkhe den verkeerde daadwerkelijk steun te verlenen. Burgemeester H. P. Everwijn toonde zich bijzonder ver heugd dat dit samenspel tussen ver enigingen in zijn gemeente heeft mogen plaats vinden. De doelman van Feyenoord grijpt in. DuivelandBrouwershaven 26 De nieuwe eerste klasser Brou wershaven speelde zaterdag le Oos- terland haar eerste oefenwedstrijd, welke in een ruime overwinning voor de bezoekers is geëindigd. Aan het spe] van beide elftallen was duide lijk te zien dat het de eerste maal na de vakantie was dat zij in aktie kwa men. Duiveland moest het zonder haar aanvoerder Leen de Bruine doen cn Joha'n de Bruine, welke in hel ko mende seizoen niet voor het eerste elftal beschikbaar zal zijn, Bij Brou wershaven ontbraken Marcel van Grunsven en Mees Slager. Het begin van de wedst'ijd was voor de thuisclub hoopgevend, daar Hans v. d. Werf Duiveland de lei ding wist le geven (1-0). Uit een goed opgezette tegenaanval zorgde Peter Bolkenbaas voor de gelijkmaker (1-1), waarna Duiveland weer een ■voorsprong kreeg, toen een van de Brouwse verdedigers, op de huid ge zeten door Leen Steenpoorte, in eigen doel schoot (2-1). Al spoedig bleek dat de thuisclub aanvallend al haar kruit hiermede had verscholen. Jaap Everwijn, .deze middag bijzonder pro- duktief. wist nog vóór de de rust de achterstand in een 3-2 voorsprong om te zetten. Na de rust bleef Brouwershaven aanvallend gevaarlijker, Met twee treffers voerde Jaap Everwijn de voorsprong op tot 2-5, waarna Kees Bij 'de Vaate tenslotte uit een straf schop de eindstand op 2-6 bepaalde. Morgen-woensdagavond is MEVO de tegenstander van Brouwershaven: zaterdag gaan zij op bezoek bij Kloe- lingc, die- een week nadien een tegen bezoek aan Brouwershaven brengt. P.V. „De Bruse Trekker" Uitslag wedvlucht St. Quenlin op 28 juli. In concours 187 jonge duiven. Afstand 210 km, los om 12.05 uur. Aankomst eerste duif 15.58.37 (901,36 m/min). laatste prijswinnende duif 16.29.50 (794,82 m-min). A. S. de Koning 1, 9. 17, 22, 32, 33, 43; L. IJzelenberg 2, 7, 8, 12, ,37, 44; L. v. Duivendijk 3, 14. 21, 27, 38. 42; ATLETIEK BURGII, 30-7. Bij de benefiet- wedstrijd ten bate van de zweef vliegclub Haamstede tussen DFS en de Feyenoord veteranen hebben de om en nabij de 1500 toescouwers welke op het sportpark van Zuijen te Burgh aanwezig waren zich za terdagmiddag geen mement behoe ven te vervelen. Beide elftallen zor- den voor een aardige cn aantrekke lijke wedstrijd waarin acht doelpun ten werden gescoord welke broeder lijk door beide party en werden ge deeld. In de Feyenoord gelederen stonden een aaantal oud eerste elf talspelers zoals: Piet Steenbergen, Cor Veldhoen Henk Sc'houten, Frans Bouwmeester, van Woerden en Frans v. d. Heide welke laatste nog altijd als actief speler in het eerste eftal van Exelsior opereert. De Rotter dammers, die nog vrij regelmatig hun partijtje voetbal spelen, waren zoals van te voren verwacht mocht worden in technisch opzicht de jon gens uit de Westhoek de baas. Deze tekortkoming wisten de DFSers ech ter door hun grotere snelheid en een ruime dosis enthousiasme voortref felijk te compenceren waardoor bei de elftallen aan elkaar waren ge waagd. dienstelijk werk. Wel zou het beslist wel aanbeveling verdienen als beide laatst genoemde spelers hun loop techniek nog' wat gaan verbeteren. Waarschijnlijk door gebrek aan nog voldoende training maakten zij de indruk meer op kracht dan cp sou plesse te spelen. Dat ondanks de vier doelpunten welke werden ge scoord DFS zich geen zorgen meer behoeft te maken over de aan vals linie zouden wij niet graag willen beweren. Het is nog altijd dat Toon Rijnberg hierin een dominerende rol speelt welke wij hem van harte gunnen. Ook deze middag bewees hij weer zijn waarde door zelf twee doelpunten te scoren, terwijl hij in het. laatste doelpunt een bijzonder groot aandeel had. Piet van Aartsen en Rinie Dijkman (na de rust ver vangen door Koek) maakten de aan- vals linie compleet. (Foto's; Zierikzcesche Nieuwsbode) DUIVENSPORT Voor DFS betekende deze wed strijd zeker een goede oefening voor het komende seizoen waarin zij het tegen de Brabantse 4e klassers zul len moeten opnemen. Ondanks de 4 doelpunten welke hel tegen zich zag geseoord speelde de verdediging ze ker geen onverdienstelijke wed- strijd. Doelman de Lange, die vooral na de rust enige malen voortreffelijk ingreep, had aan de doelpunten geen schlild. De verdediging bestaande uit Jan Lindenberg. Ko Tuinman, Peter Pagie en Jaap Rijnberg ging" alleen bij de derde treffer niet ge heel vrijuit. Frans Bouwmeester werd toen veel le veel vrij gelaten, men verzuimde om hem'aan te val len, waardoor hij gemakkelijk Icon scoren. Op het middenveld leverden Jan van Kloostex-, Theo den Engels man en Simon de Feiler veel en ver

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3