DUIVELAND DENKT AAN DOORBETALEN NA 1980 V.S.-veto inzake Midden-Oosten „Erefront" bij regerings j ubileiim Man gedood door messteken Drie mensen verdronken in lesauto Overval op postkantoor te Utrecht STREEK NIEUWS De brug-loltarieven DUIVELAND, 26-7. De brief vaii de gemeente Duive- laud inzake de toltarieven van de Zeelandbrug, is uit. Gelijk bekend wil liet gemeentebestuur een apart ver laagd tarief voor de inwoners van Schouwen-Duive- land die gebruik maken van deze brug in Zeeland, „omdat zij het meest over de brug lieen moeten. Voor al bij bezoeken aan de ziekenhuizen te Goes is de tol- brug een dure zaak". Inhoudelijk komt het schrijven van de gemeente Duivelaud aan G.S. hierop neer. De brief is een rcaktië op de uitlatingen van gedeputeerde A. J. Kaland (CHU), die voorstelde de toltarieven van de Zeelandbrug te verhogen. B. en w. van Duivcland (en ook van Westcrschouwen) willen het tarief minstens gelyk houden. Drie gulden per keer wordt hoog genoeg gevonden. Stuntvliegers verongelukt LAKEHURST, 26-7. Twee superso nische straalvliegtuigen van een for matie stuntvliegers van de Ameri kaanse marineluchtvaartdienst, de „Blue Angels", zijn donderdag bij een oefening boven de staat New Jersey verongelukt. Drie vliegers kwamen om het leven, een vierde werd gewond. De formatie bestond uit vier Phan toms. Zij waren op wog naar de basis Lakehurst waar zij zaterdag een voorstelling zouden geven. In elk toestei zaten twee mannen. Laird zorgde voor ïelieime bombardementen WASHINGTON, 26-7. Dc voorma lige Amerikaanse minister van de fensie Mclving Laird heeft donder dag dc verantwoordelijkheid op zich genomen voor de geheimgehouden bombardementen op Cambodja, in 1969 en 1970, toen de Verenigde Sta ten officieel nog de neutraliteit van dit land erkenden. Hij had persoonlijk, met toestem ming van president Nixon, opdracht gegeven tol de bombardementen. De Nationale Veiligheidsraad van de Verenigde Staten had indertijd eenstemmig besloten de bombarde menten geheim te houden. Laird zei op zijn persconferentie voorts dat hij niets te maken had gehad met het vervalsen van rapporten over de bombardementen. Destijds werd in het Pentagon een „dubbele boekhou ding" bijgehouden: naar buiten, on der meer aan congresleden, werden de aanvallen op Cambodja gerappor teerd als bombardementen op Zuid- Vietnam. Grootvader Getty betaalt geen cent losgeld voor kleinzoon ROME, 27-7. De Amerikaanse, in Engeland wonende oliemagnaat J. Paul Getty, i§ niet van zins ook maar een cent te betalen voor het vrijko pen van zijn kleinzoon J. Paul Get ty die is verdwenen en zou zy'n ont voerd. De advocaat van de in Rome wor nende moeder van de jonge Getty zei dat zijn cliënt als gevolg van Getty seniors weigering, een ze nuwinzinking had gekregen. De advocaat Giovanni Iacovoni, zei dat een eventueel losgeld nu op gebracht moeten worden door me vrouw Getty en haar eerste man J. Paul Getty junior, vader van de vermiste zeventienjarige jongen. „Dat bedrag zal uiteraard beperkt moeten zijn", zei Iavovoni. Mevrouw Getty was door de me dedeling van de oliemiljardair zo geschokt, dat ze zich even in een kliniek onder behandeling moest stellen. TOKIO. De Japanse hoofdstad, Tokio is dit gigantisch zwembad rijker ge worden, waar meer dan 20.000 men sen tegel\jk verkoeling kunnen zoe ken. De bouwkosten bedroegen meer dun 2.5 miljoen gulden. Niet mogelijk volgens G.S. Het gemeentebestuur van Düive- land ziet een oplossing in een blij vende tolheffing, dus ook na.de tijd, dat de dam in de Oosterschelde eventueel zal zijn voltooid. Dit zou ongeveer in 1980 het geval kunnen zijn. Gedeputeerde Staten evenwel hebben ,er op gewezen dat tofheffing na die tijd (na 1980) niet meer mo gelijk is, omdat G.S. gebonden zijn Mislukte vluchtpoging OOST-BERLIJN, 26-7. Eén van de belangrijkste, Oostduitse gynaecolo gen is bij een poging naar het wes ten té vluchten gegrépen en zit in afwachting van zijn berechting in de gevangenis, zo is donderdag in inge lichte Oostduitse kringen gezegd. Het. gaat om de 58-jarige profes sor Hans Igl, die hoofd was van de gynaecologische afdeling van hel. belangrijkste Oostberlijnse zieken huis. Hij is één van de tien belang rijkste specialisten op zijn gebied in de D.D.R. De valse munterij in Engeland LONDEN, 26-7. De ontdekking van een drukkerijtje in een huis in een voorstad van Londen, dat waar schijnlijk ai voor tientallen miljoe nen gulden vals geld heeft geprodu ceerd. sterkt Scotland Yard in de overtuiging dat er een veelomvattend netwerk van valsemunters op Euro pees niveau aan het werk is. De val semunters in de Londense voorstad Bromley hebben mogelijk nauw sa mengewerkt met collega's in Mün- ehen. zo is uit politiekringen in Londen vernomen. NEW YORK. De VS hebben donderdag in de veiligheidsraad hun veto uitgesproken tegen een ontwerp -resolutie van de niet-gebonden sta ten, waarin het voortduren van de Israëlische bezetting van in 1967 veroverd gebied wordt betreurd en strijdig verklaard met het handvest van dc Verenigde Naties: In het ont werp werd ook „ernstige bezorgd heid uitgedrukt over Jiet gebrek aan Israëlische samenwerking" met de missie van de VN-bemiddclaar Jar ring. aan de destijds gemaakte afspraak inzake de aflossingstermijn van de brug, die tussen de f 70 en f 80 mil joen heeft gekost. DEN HAAG. 26-7. Enkele tien- tatallen verenigingen van oud-strij ders, actief dienende en ex-militai ren, dragers van de militaire Wil lemsorde en Engeland-Vaarders zul len op donderdagochtend 6 sept, in Den Haag een erefront vormen „als uiting van trouw en aanhankelijk heid" aan de koningin die dan haar 25-.jarig regeringsjubileum herdenkt. Ook mensen die nooit militair ge weest zijn kunnen zich tot 23 au gustus voor deelneming aan het ere front opgeven bij het comité. Volgens de coordinator van het erefront, de heer P. W. van Sctien- del, garnizoenscommandant van Den Haag, is zoveel ruimte voor het ere front beschikbaar dat 40.000 deelne mers gemakkelijk een plaats kun nen krijgen. Zij zullen staan langs de route die. de koningin van palcis huis Den Bosch naar de grote kerk zal volgen. In de kerk heeft de ko ningin een ontmoeting met leden van gemeenteraden uit het hele land. Jongetje vindt super-rups BRUSSEL, 2G- 7, Jean-Pierre van der Stichelen, een Belgisch jongetje mei vakantie, wonend in Kleiberg (een gehucht bij de Belgische ge meente Eist) heeft donderdag de ont dekking van zijn leven gedaan. Tot schrik van zijn moeder bracht hij van zijn omzwervingen in de buurt een rups van ongekende grootte mee naar huis. De reuzen-rups slaat nu voor de gehele buurt te kijk in een glazen kom bij Jean-Pierre thuis. In ingekrompentoestand meet de rups 10 centimeter en is dan on- gever 1 cm dik. Maar als ze zich uit rekt bereikt ze een lengte van min stens 15 centimeter. Het dier heeft een oranje-groene kleur met. zwarte strepen. De jongste aanwinst in huize Jean- Pierre heeft een formidabele eetlust en toont zich een gulzig sla-blaren- eter. Zo om de vier uur vindt de rups dat ze voldoende gegeten heeft en doet ze een dutje. AMSTERDAM, 27-7. De 46-jarige Amsterdammer II. de Oude is in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn woning aan de Ferdinant Bol straat door messteken in het boven lichaam om het leven gekomen. De man was, aldus de politie, aan geschoten thuis gekomen en maakte ruzie met zijn 44-jarige echtgenote, die in de keuken brood stond te snij.den. De onenigheid liep zo hoog op, dat er een vechtpartij ontstond, waarbij de vrouw haar man met het broodmes een of meer steken toe bracht. Bij aankomst in een zieken huis bleek de man al te zijn overle den. Ook de negentienjarige zoon van het echtpaar liep steekwonden in zijn linkerarm op. De vrouw werd door de politie aangehouden maar was vrijdagmorgen vroeg nog niet verhoord. GORKUM, 26-7. In de haven van Gorkum zijn donderdagmiddag drie mensen verdronken. Zy zaten in een lesauto, die door tot nu toe onbeken de oorzaak vanaf een kade het water inreed. De namen van de slachtoffers: de 33-jarige mevr. G. van Meeteren uit Gorkum, de 41-jarige mevrouw G. de Bruin uit Rumpt (gem. Deil) en de iets oudere mevrouw Klop-Kol uil Hai dinxveld Gicssendam, Meteen nadat de lesauto, waarin de slachtoffers zaten, omstreeks half vier te water was geraakt, doken burgers en later ook politiemensen de wagen achterna. Zij kregen onder water de deuren niet open. Pas toen de wagen door een kraanwagen van de brandweer naar boven was ge haald, konden de portieven worden geopend. Mond op mond beademing mocht daarna niet meer helpen. De bestuurster had geen rijbewijs- BURGH. Op deze plaats - in de Wes- ■tenschowwse inlaag - maakt Rijks waterstaat zijn preperatieven voor de sprong naar de overkant. Aan zienlijke grondverplaatsingen zijn nodig voor de kabelbaanapparatuur en de opslag van materiaal. (Foto's: Zierikzeesche-Nieuwsbode) DTRECHT, 27-7. Twee mannen hebben vrijdagmorgen tussen negen uur en half tien in Utrecht een bij kantoor van de PTT aan het Herder plein overvallen. Zij zijn, aldus de eerste berichten, ontsnapt in een ro de Fiat 850. die vermoedelijk is ge stolen. De ene man bleef in de auto wachten terwijl de ander onder be dreiging met een „op een vuurwapen ZIERIKZEE Oude foto Een in het donderd.agnummer gepu bliceerde foto van een oude sjees schreven wij ten onrechte toe aan de familie Ten Haaf te Zierikzee. De plaat .echter - vier en vijftig jaar ge leden gemaakt - heeft betrekking op de familie Hanse (en kinderen) te Serooskerke. De foto werd gemaakt op het dorp. gelijkend voorwerp" geld eiste. Hoe veel hij heeft meegenomen is nog niet bekend. Het kantoor aan het Herderplein is èen zogenaamd eenmanskantoor. Volgens de 56-jarige C. G. van de Biezen kwam omstreeks half tien een in een groen leger jack geklede man binnen, die zei „ik wil geld", waarbij hij zijn wens onderstreepte met een revolver. De kantoorhouder zei iets van: „er is geen geld" waar op, de man over de balie klom en zélf op zoek- ging. Hij vond slechts een betrekkelijk bescheiden bedrag, herhaalde zijn verzoek en ging op nieuw in kasten en laden naar geld snuffelen. Terwijl hij daarmee bezig was. zag de kantoorhouder kans uit het kantoortje weg te glippen, waar na hij direct de politie alarmeerde, Het duo zou enkele duizenden gul dens hebben buit gemaakt. Het kan toor, dat niet is voorzien van een alarminstallatie is vorig jaar ook al eens overvallen. GELEEN. In Gelèen is een bouw vakarbeider verongelukt, toén hét platform waarop twee mannen.ston den losraakte en naar ^onedep'stort ten. Een van de beidé mannén, ,dè heer H. Houben (47) uit Sittard,-over leed op weg naar het ziekenhuis. Zijn' 44-jarige collega -uit. Sittöjdr'js zwaar gewond opgenomen in pet zie kenhuis, RIJSWIJK Dé 63-jarige .me- vrotiw C. W. Schutjes uit Rijswijk (ZN) is in haar woonplaats om het leven gekomen. Zij werd. toe:; zij op haar bromfiets, op het Heiitirlk" van Ravésteijnplein reed, .geraalh door één slippende auto. De bëëtituirdér vande-auto' was volgens.de politie geschrokken .van' ;eén 'aytóbus- die vao.de halte wégreèd; Hierdoor was hij -met. 'zijn auto ih" eén 'slip 'ge- raakt. ';:i Strandmozaiekwedstrijd ging niet door In verband met de ongunstige weersomstandigheden besloten de organisatoren van de 26 juli te Re- nesse te houden strandmozaiekwed strijd het evenement geen doorgang l.c laten vinden. Men hoopt dat de wedstrijd op een later tijdstip zal kunnen worden ge houden. Bakkerij Rotte verdwijnt Per gedrukte „folder" werden de inwoners van Oostcrland ervan in kennis gesteld, wat praktisch voor heen niemand voor mogelijk had ge houden, dat dc ruim sinds een eeuw bestaande gerenommeerde brood- en banketbakkerij van dc feeer A. J. Rotte in dc Kerkstraat wegens op heffing gesloten wordt. Zandinbreng voor evidente zaakDe het terrein wordt. Scheldedijk, die. overgaat in- deduinen DODELIJKE ONGELUKKEN Een drietal generaties, na do op richter de heer Adriaan Rotte, heeft deze druk beklante zaak beheerd. In de dertiger, jaren waren er niet minder dan zes broodbakkerijen- in het veel kleinere dorp dan tegen woordig, terwijl een deel van de be volking nog het brood betrok van de in Zierikzee gevestigde bakkerij „De Dageraad". Alleen de bakkers Knop en Bouwman blijven nu nog over om het steeds groeiende dorp van brood en banket te voorzien. Gevolg hiervan is dat deze heren de bezorgdiensten er aan zullen moe ten geven, zodat, het benodigde brood in hel. vervolg afgehaald zal moeten worden. Vele inwoners van Goster- laud zien node bakkerij Rotte van hel toneel verdwijnen. LANGEVKEN. Herhaalde brandstichtingen, en vernielingen worden gepleegd op het bezit van landbouwer Heppenhuis (foto) te Langeveen. Terwijl ge durende hel 'vorige weekeinde belangstellenden langs de vernielde eigendom men trokken. is opnieuw brand gesticht, ditmaal in een wagenloods. De loods ging mei een daarin geplaatste tongen hooi in vlammen op. Intussen is gebleken, dat de 13-jarige toon van dc landbouwer de brand heeft gesticht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6