Nixon moet zich voor 7 augustus uitspreken over banden-affaire a.s. KR Gekaapte passagiers terug op Schiphol JEUGDGROEP HATFIELD TEN STADHUIZE ONTVANGEN AUSTIN MORRIS ZIERIKZEE, 27-7. Donderdagmorgen arriveerde te FELKE AANI mWKEUKENS EUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 juli 1973 129ste jaargang Nr. 21324 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lak.enman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling J 14,50; per maand 5,per jaar 55,Losse nünjjmers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 2,75. VraSgt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusie. 4 °/o B.T.W. In dit nummer: Góspel-festival te Reuesse Fase in Watergate 99 99 WASHINGTON, 26-7. Rechter John Sirica, heiast met de leiding van het onderzoek door een grand jury naar het Watergate-afluisterschandaal, heeft donder dag op verzoek van rechter van instructie Archibald Cox, die is belast met het onderzoek naar de strafbare aspecten van de affaire, aan president Nixon gevraagd tegen 7 augustus aan te tonen waarom hij bandopna men met gesprekken over Watergate, die in het Witte Huis berusten, niet zon behoeven af te staan. De president heeft geweigerd de banden ter beschikking te stellen van de senaatscommissie voor Watergate en rechter van instructie Cox. Cox - en de senaatscommissie voor Watergate - zijn van mening dat de bandopnamen en dokurnenten met betrekking tot Watergate in het Witte Huis, overgedragen moeten worden om John Deans verklaring te ontzénuwen of te bevestigen dat president Nixon al in september van het vorig jaar wist van een poging van zijn omgeving om het plaatsen van afluisterapparatuur in het democratische partijbureau „Watergate", in de doofpot te stoppen. Gevraagd wat de president zou doen als de rechter hem zou gelas ten de bandopnamen en documenten vrij te geven, antwoordde perschef Gerald Warren van het Witte Huis: „De president heeft er het grootste vertrouwen in dat zijn standpunt door de rechter gebillijkt zal worden Uiteraard, zal hij zich neerleggen bij een definitieve uitspraak van de hoogste rechtsinstantie (het opperste gerechtshof)". Cox heeft wel de toezegging van de president gekregen dat hem twee documenten terhand zullen worden gesteld: een memo van het Witte Huis betreffende beëindiging van het dienstverband van Howard Hunt een ex-raadgever van het Witte Huis die een van zeven veroordeelde be klaagden in de Watergatezaak is, en een klapper van het Witte Huis over niet nader aangeduide politieke za ken. Relevant Cox had in zijn verzoek aan rech ter Sirica aangevoerd dat de band opnamen relevant zijn en be langrijke bewijsstukken die de grand jury voor zijn onderzoek nodig heeft. Cox zei tegen Sirica dat Nixons verweer de scheiding van bevoegd heden juridisdh niet terzake is en dat de argumentering van de presiden tiële voorrechten niet gelden om dat de president twee van de opge vraagde documenten heel't afgestaan Ultimatum Cox stelde er Sirica van op de hoogte dat hij het tijdstip waarop president Nixon moet aantonen waarom hij de gevraagde stukken niet zou behoeven af te staan, had besproken .met Fred Buzhardt, een advocaat van het Witte Huis, en dat 6 of 7 augustus een voor beide ge schikte datum hadden gevonden. Si rica stelde daarop de termijn 7 au gustus voor tien uur, 's morgens (drie uur "s middags Nederlandse tijd). Rechter Sirica verklaarde dat Cox daarna zo spoedig mogelijk zijn vi sie moet geven, opdat de rechtbank een besluit kan nemen. SCHIPHOL, 27-7. Berooid, maar gelukkig zijn in de nacht van don derdag- op vrijdag tegen 1.00 uur vier van de vijf Europese passagiers van het gekaapte en opgeblazen Japanse Jumbo-vliegtuig uit Benghazi op Schiphol teruggekeerd. Ze arriveerden in een speciale DC-8 van Japan Airlines, waarin zich voorts de voltallige bemanning Dealer: ISTA - Oosterland Tel. (01114) 1495 De groep Engelsen in de trouwzaal van het stadhuis, luisterend naar de toespraa.k van de burgemeester. Niet alleen Engelse gezichten op deze .foto. maar ook Schouwse van de gastvrou wen en -heren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Goes een groep Engelsen uit Hatfield en heden-vrij dagmorgen werden zij officieel op het stadhuis le Zierikzee ontvangen. Burgemeester Th. H. de Meester sprak in aanwezigheid van wethouder H. Asma, stads archivaris de heer W. H. Keikes en vele leden van de pleeggezinnen waar de Engelse gasten zijn onderge bracht. een welkomstwoord. De groep bestaande uit totaal negentien mensen, waaronder 3 leiders en een leidster en een padvindersgroep waren in de trouwzaal bijeengekomen. Tij dens het nuttigen van een kop koffie, zei de heer De Meester niet optimis tisch te zijn betreffende het weer. Hij had de weersberichten gehoord, en deze waren niet bepaald gunstig voor de komende dagen. „Maar toch hoop ik dat u allen een prettige vakantie in Zierikzee zult hebben." „De verschillen met Engeland zijn wel groot, zoals het eten en derge lijke, maar na een paar dagen zult u daar ook wel aan gewend zijn", aldus de burgemeester. Voor velen was het de eerste keer dat zij een bezoek aan Nederland en in het bijzonder aan Zierikzee brach ten. Maar alles veranderd, de men sen gaan steeds verder reizen om hun vakantie door te brengen. „Ik vind de jeugd-uitwisseling bijzonder goed, men leert eens andere mensen kennen". Een bijzonder welkomstwoord richtte hij tot de groep padvinders uit Hatfield. Vervolgens vertelde de burgemeester iets over het pas ge restaureerde stadhuis, waarna tij dens een praatje met de gastheren- en vrouwen de onderlinge banden verstevigd werden. De Hatfield-mensen zijn onderge bracht bij pleeggezinnen in Zierikzee en de omliggende dorpen. De leiding Leidster en leiders van de groep zijn mevr. Rose Salmon, niet voor het eerst te Zierikzee en de heren G. Bullock, D. Hopkins en A. Harvey. Na de kennismaking stond een rond leiding op het programma door het stadhuis. De heer Keikes en zijn as sistente mej. L. Sipman gaven een korte uiteenzetting van de restaura tie en de grote verscheidenheid aan museumstukken, natuurlijk in de Engelse taal. Op het avondprogramma staat on der meer een kampvuur te Ouwer- kerk. Te hopen is het dat het weer zich een beetje van de gunstige kant laat zien en dat het een geslaagde eerste dag te Zierikzee mag worden voor de Engelse gasten, die blijven tot 7 augustus. van het gekaapte vliegtuig bestaan de uit 22 leden, bevond en nog een vijftal Japanse passagiers. Ook bevonden zich aan boord dë Japanse staatssecretaris van Tran sport -Sato en de vice-president van de Japanairlines Nohara. Alsmede ruim 50 leden van de medische hulp ploeg, die Japan Airlines speciaal uit Tokio naar Dubai en later naar Benghazi had afgevaardigd. Voor de vier Europeanen beteken de de terugkeer op Schiphol, dat zij na bijna een week weer op hun uit gangspunt stonden, zonder hun be stemming, Tokio, te hebben gezien. Het waren de 33-jarige Nederlander A. J. J. de Koning uit Schiedam, de in België woonachtige Duitser Hel- ger M. Gauger, de Fransman Romi- niciano en een tweede Duitser, ge naamd Leisten. Een vijfde Euro peaan, de Zwitser Müller, was vol gens mededelingen op Schiphol uit Benghazi vertrokken met een parti culier vliegtuig. Op Schiphol werden met name de vier Europese passagiers begroet door dolgelukkige familieleden. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Zaterdag zal het weer bij ons enige verbetering ondergaan. De noordelijke stroming boven de Noordzee, waarmee de afgelopen da gen veel bewolking werd aange voerd, wordt geleidelijk minder krachtig. Tegelijkertijd neemt de buienaktiviteit af. Een en ander hangt samen met een rug van hoge luchtdruk die boven de Britse eilanden tot ontwikkeling is gekomen, en die zijn invloed lang zaam naar het oosten uitbreidt. Er blijft vrij veel bewolking, maar daar naast zullen er zaterdag toch ook zonnige perioden mogelijk zijn. De rug, die een uitloper is van het Azoren hoge drulcgebied houdt oceaandepressies op grote afstand van het Europese vasteland. Deze depressies volgen, aangeko men in het zeegebied tussen IJsland en Groenland, een noordoostelijke koers. ZIERIKZEE. Mei dit romantisch beeld van hel verlichte poortencom plex sluiten wij een serie af, die be doelde de aandacht eens extra te vèstigen op de Zierikzeese monu menten, Velen zijn ook dit seizoen onder de indruk gekomen juist van dit fraaie stadsfragment. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's l Arm en rijk gaan in het oer- f ivoud over hetzelfde pad. WAT /EOT PEr &ILT WHg Advertentie bij in onze showroom Hoge Kerkstraat 12, Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1265 Verwachting tot zaterdagavond: Aangenamer weer Eerst nog vrij veel bewolking en plaatselijk een bui. Morgen opkla ringen en op de meeste plaatsen droog weer. Tot overwegend matig afnemende wind uit noordwest tot noordoost.. Minimum temperaturen rond 12 graden. Maxima van 17 gra den vlak aan zee tot omstreeks 21 graden plaatselijk in het binnenland. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 11 uur. Min.-temperaturen: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal. Max.-temperaturen: 0 tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 28 juli. Zon op 4.55, onder 20.37. Maan ops 2.59, onder 19.40. 29 juli. Zon op 4.57, onder 20.35. Maan op 4.25, onder 20.10. 30 juli. Zon op 4.58, onder 20.34. Maan op 5.53, onder 20.34. Nieuwe maan: 29 juli (19.5,9). HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 28 juli 1.26 14.00 7.11 19.46 29 juli 2.31 14.56 8.05 20.40 30 juli 3.25 15.48 8.51 21.28 Springtij: 31 juli.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 1