GEKAAPTE BOEING IN VERZENGENDE HITTE DUBAI Ervin over Nixon Drugs in banden Spanning tussen Boeroendi en Tanzania De dure, luxe generaals Organisatie verricht bijzonder veel goed vakantie-werk Vier Nederlanders gedood in België Bosbranden op Corsica FELKE AANBOUWKEUKENS f EUBE LR AM A ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 23 juli 1973 129ste jaargang o Nr. 21321 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797 - 1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 13 7677. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 14,50; per maand 5,per jaar 55,Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 2,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusie. 4 B.T.W. m dit nummer: Spannende Moto-cross Haamstede Passagiers mogen toestel niet uit DUBAI, 22-7. Het lot van de ongeveer 120 gegijzelde passagiers en 21 bemanningsleden in de vrijdagmid dag kort na bet vertrek van Schiphol door vier man nen en een vrouw gekaapte Japanse Boeing 747 was zondagavond nog steeds onzeker. Het toestel staat sinds vrijdagavond laat op het moderne vliegveld van het aan de Perzische Golf gelegen oliesjeikdoin Dubai. Zondag zijn de tanks van de Boeing op last van de kapers met brandstof gevuld. De verwarring werd nog groter toen radio-Cairo meldde dat de Boeing met onbekende bestemming was vertrokkken, hetgeen even later door de Israëlische radio werd bevestigd. Korte tijd later trok de. Egyptische omroep het bericht echter in en zei dat het vliegtuig nog steeds op het vliegveld van Dubai stond. Ondanks de verzengende hitte met temperaturen van meer dan 40 gra den moesten passagiers en beman ning in het toestel blijven. Een ver zoek om althans vrouwen en kinde ren te laten gaan werd afgewezen. Er is overigens maar één kind aan boord, terwijl het aantal vrouwe lijke passagiers gering is. Ook een dringend beroep van de president van de Verenigde Arabische emira ten, sjeik Zaid Bin Sultan, om vrou wen en kinderen vrij te laten, werd door de kapers geweigerd. NEW YORK, 21-7. In een inter view met het weekblad Time heeft de voorzitter van de Amerikaanse senaatscommissie voor Watergate, Sam Ervin, gezegd dat de commissie president Nixon als schuldig zal be schouwen, als hij weigert de band opnamen van zijn gesprekken in het Witte Huis ter beschikking van de commissie te stellen. „Ik zal de president ervan in ken nis stellen dat de commissie hem schuldig oordeelt", zei Ervin „er is geen sprake van een vreemde en theoretische ruzie tussen twee rege- ringstakken. Ook is het geen heksen jacht. Waar het in het conflict over de bandopnamen om gaat is dat de controversie speelt met de essentiele begrippen van recht en openbaar vertrouwen in de regering en, meer op het persoonlijke vlak, in Richard Nixori". CAIRO, 20-7. De Egyptische kust wacht heeft zondag op aanwijzingen van vissers beslaggelegd op twee ton verdovende middelen ter waar de van veertien miljoen gulden. De partij was verstopt, in banden die onder het wateroppervlak ter hoogte van de badplaats' Damietta aan de Middellandse zee. De kinderen worden beziggehouden ■met tal van spelletjes, zoals deze foto toont. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De enige die de Boeing heeft mo gen verlaten is een steward, die licht werd gewond bij een explosie. Deze deed zich voor toen hij een vrouwelijke passagier hielp bij het vastmaken van haar veiligheids riem. De vrouw, die geboekt had als me vrouw Peralta, reisde met haar echtgenoot op Peruaanse paspoorten. Ze hadden gezegd op huwelijksreis te zijn. Volgens de steward ontplof te er iets in de handtas van de vrouw, die daarbij werd gedood. Of de vrouw tot de kapers behoorde is nog steeds niet zeker. De steward kreeg bij de explosie bloedspatten van de vrouw op zich en viel flauw. Hij had echter slechts wat lichte verwondingen. De kapers die dachten dat de man zwaarge wond was, gaven toestemming om hem buiten het vliegtuig te brengen, tezamen met het lijk van de vrouw. „Zonen van het bezette gebied" De kapers, Japanners en Arabie ren, hebben bekendgemaakt dat ze behoren tot de organisatie „zonen van het bezette gebied". Zij eisen de vrijlating van de Japanner Kozo Okampto, die in Israël een levens lange gevangenisstraf ondergaat in verband met de aanslag van vorig jaar op het Israëlische vliegveld Lod waar hij met twee landgenoten een bloedbad aanrichtte dat aan 29 men sen het leven kostte. Geen losgeld Eerdere berichten dat de kapers losgeld eisen zijn later tegengespro ken. Zij hebben gezegd op instruc ties van hun hoofdkwartier te wach ten en aan de zijde van het Pale stijnse Volk te staan. Verscheidene Palestijnse: guerrilla-organisaties, die in h^t verleden talrijke vlieg tuigkapingen organiseerden doch zich de laatste tijd van deze metho de hebben gedistantieerd, hebben inmiddels laten weten niets met de ze vliegtuigkaping uitstaande te hebben. DAR ES SALAAM, 21-7. De pro blemen van het kleine centraalafri- kaanse staatje Boeroendi, waar door stammenstrijd vorig jaar en dit jaar naar schatting 150.000 mensen zijn omgekomen, treffen ook het buur land Tanzania. De afgelopen 15 maanden is een onafzienbare stroom vluchtelingen West-Tanzania- binnengekomen. Rond 30.000 van hen zijn met hulp van de VN-commissie voor vluchte lingen overgebracht naar een neder zetting op 320 km van de grens. Waar ze land en huisvesting kregen om een nieuw leven in Tanzania te beginnen. Maar dit vluchtelingendorp Ulyan- kuku bij Tabora kan nu vrijwel geen nieuwkomers meer opnemen. In het grensgebied leven nog een 10.000 Boeroendische vluchtelingen, en nog dagelijks stromen gemiddeld 400 nieuwe vluchtelingen het la»d bin nen. WASHINGTON, 21-7. De demon- cratische senator William Proxmire is van mening dat veelgeneraals en admiraals een luxe-leventje leiden, met veel privileges, op kosten van de belastingbetaler. In een verklaring in de senaat zei Proxmire dat veel generaals en ad miraals zichzelf omringen mei onge looflijke luxe zaken en speciale pri vileges. Hij noemt als voorbeelden: Officieren boven de rang van ma joor, hun familie en sommige gepen sioneerde officieren kunnen gratis vakantievluchten naar elke plaats ter wereld maken. Vorig jaar ver zorgde "het pentagon op deze manier 336.000 gratis reizen naar het bui tenland. Kolonels en generaals op vakantie laten zich vergezellen door militai ren om hun koffers te dragen, voor een auto te zorgen en hen door de douane te escorteren. Stichting „Kerk en Recreatie" WESTENSCHOUWEN, 19-7. Aan de Steenweg te Westenschouwen is al jaren de Stichting Kerk en Recreatie gevestigd, onder auspiciën van de verschillende kerken in de Westhoek. Deze stichting verricht heel onopval-' lend, byzonder goed werk. Tal van aktiviteiten voor jong en oud, wordt door een groep van ongeveer tien jongeren uit het gehele land, georgani seerd. Het was de bedoeling niet alleen de kleintjes, in deze aktiviteiten te be trekken, maar ook de iets oudere jeugd én de ouders. Met de iets oudere jeugd loopt het weieens spaak. Deze zijn over het algemeen zeer moeilijk te bereiken, zodat de meeste spelletjes en andere bezigheden op de kleintjes zijn afgestemd, met de nodige belangstelling van de ouders natuurlijk. Zo ook donderdagmiddag' In de grote tent aan de Steenweg, naast de woonbarak van de jeugd leiders, konden de kinderen zich amuseren met de „kinderkermis" Ze konden snoephappen, koekhappen, flesjes - en balleng'ooien, pannekoe ken eten en er was zelfs een waar zegger, waar sommige kleuters wel een beetje angstig naar binnen stap ten. Andere zaken Maar nu is er nog aleen maar de kinderkennis genoemd, in de avond uren is er een volleybaltoernooi, er waren dansavonden, maar deze zijn helaas stopgezet, omdat er klachten binnen kwamen van te veel herrie. In de morgenuren worden de kinde deren vermaakt met verhalen ver tellen die ze daarna zelf moeten uit beelden, kleien, tekenen en wande lingen door de bossen De leiders, komen eerder genoemd overal van daan. En ieder jaar zijn er weer an dere meisjes en jongens die zich hier voor inzetten. Een zeer bekend ge- zidht is dat wel van Henk de Ruiter, die dit werk al voor het vierde jaar doet, en dus van de gang van zaken wel op de hoogte is. Misschien wel jammer, dat zo wei nig dorpskinderen, hier naar toe ko men. Het is niet uitsluitend op het toerisme gericht, zoals misschien wel te vaak wordt gedacht. Vooral bij slecht weer is de tent overbezet, .wat dan ook erg op prijs wordt gesteld door de leider(sters). Hoe groter de groep des te beter! Libische Cairo-mars werd gestopt MERSA MATROEH, 21-7. De on geveer 40.000 Libiërs die in Cairo wilden gaan demonstreren ten gun ste van de fusie tussen Egypte en Libië hebben zaterdagochtend rechtsomkeer gemaakt. De konvooi begeeft zich nu op de terugweg in de richting van de Libische stad Beng hazi. De oorzaak van deze verras sende ontwikkeling is nog niet ge heel duidelijk. BRUSSEL, 21-7. Vier Nederlan ders zijn in België omgekomen toen de auto waarin ze reisden te plet ter reed tegen een Franse tankwagen die in een slip geraakt was en dwars over de weg was komen te staan. Het ongeluk gebeurde, even voor het middaguur, op de weg van Luik naar Marchc a Bois-Borsu. De tankwagen die bestuurd werd door de 24-jarige Robert Munier uit Audun, slipte, raakte een boom en versperde het grootste deel van de weg. Op datzelfde moment arriveer den er twee personenauto's De eer ste kon het opstakel nog ontwijken. De tweede, de Nederlandse auto reed te pletter op het gevaarte. De Nederlandse personenauto werd bestuurd door (aldus de poli tie) de 29-jarige Theodorus Mont- forts uit Écht in Nederlands Lim burg. Hij kwam om het leven, even als zijn vader, die ook in de wagen zat, de 62-jarige Johannes Mont- forts. Andere inzittenden van de au to waren mevrouw Agnes Vergoo- sens die eveneens om het leven kwam, een tweejarig meisje Monica, die ook op slag werd gedood en me vrouw Bakker-Rinsker, die ernstig gewond werd. bij in onze showrowi Hoge Kerkstraat 12, Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1265 AMSTERDAM. In een Amsterdams warenhuis werd een optreden gege ven van een paar leden van het cir cus, dat dezer dagen in de hoofdstad verblijftHier zien we Les Cordials, de befaamde cloivns, in aktie onder grote belangstelling. Dit nummer bestaat uit 6 pagina'* Slechts grote mensen is het ge- f f geven grote gebreken te heb- ben. J Verwachting tot dinsdagavond: Plaatselijk een bui Plaatselijk wat regen of een bui, maar ook af en toe zon. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Mini mum-temperaturen 12 graden, maxi ma morgen rond 19 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 11 uur. 0 tot 4 graden 1 tot 5 graden PARIJS. 21-9. De bosbranden die sinds donderdag op veertien ver schillende plaatsen op Corsica woe den, hebben tot dusver een bosreaal van meer dan 4000 hectare verwoest. Alleen al nabij de havenstad Bastia is 2000 hectare bos en struikgewas in de vlammen opgegaan. De bevolking van het.dorp Serrna- no, dat bedreigd wordt door 300 hec tare brandend bos, moest in de nacht van donderdag op vrijdag ge- evacueerd worden. Min.-temperaturen: onder normaal. Max-temperaturen onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 24 juli. Zon op 4.49, onder 20.43 Maan op 23.51, onder 15.40 Nieuwe maan: 29 juli. HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee: 24 juli 8.50 21.12 2.25 14.55 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 23-7. Het K.N.M.I. deelt mee: een kompleks lagedrukgebied boven Zuid Skandinavie en de Noordzee bepaalde het afgelopen weekeinde 'het weer bij ons. Een randstoring van dit systeem trok zondagmorgen vergezeld van on weer over ons land. Aangezien er in de ligging van het eerdergenoemde lagedrukgebied het komende etmaal maar weinig verandering komt moei op een voortzetting van het huidig.- weertype worden gerekend. Dinsdag zullen er dan ook naast perioden met zon ook enkele buien voorkomen. In het temperatuursverloop komt. eveneens weinig verandering' zodat het vrij koel blijft. Standvastig zo merweer wordt momenteel alleen in de landen rond de Middenlandse zee aangetroffen waar heel veel zon voorkomt en de middagtemperatu- ren waarden bereiken van rond de dertig graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 1