STREEKNIEUWS Twee doden, zes gewonden bij botsing LAATSTE NIEUWS VAN OPPEN dienst Renesse Druk bezochte bijzondere in de Hervormde kerk te ENGELSE JEUGD UIT HATFIELD BEZOEKT ZIERIKZEE Eigendomsrecht overgedragen van 140 ba landbouwgrond Poging kokhanenvisserij te doen herleven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag 20 juii 1973 Nr. 21320 BRUINISSE, 19-7. Deze Meek heeft via een Rotterdams notariskantoor een miljoenen transactie plaats ge vonden. Door een groot aantal landbou wers, c.q. eigenaren van gronden in het noordelijk deel van de polder, dat in de .toekomst, voorbestemd is, om. als recreatiegebied te worden in gepast in het Grevelingenplari is het ZIERIKZEE „Gestolen" auto Bij de politie werd aangifte ge daan van een gestolen auto. De ver missing van de wagen werd per mo bilofoon doorgegeven en de politie stelde een onderzoek in. Op het Ha venplein bleek de „gestolen" auto echter rustig te staan op de plaats, waar de eigenaar hem eerder had neergezet. De man bleek te veel niet-frisd ranken te hebben genuttigd en was kennelijk een beetje in de war. HAAMSTEDE Val van paard De politie kreeg informatie over een aan het strand bij de duinover gang „Duinhoeve" gevonden bewus teloze vrouw. Het betrof de Amster damse mevrouw A. J. N. F., die van haar paard bleek te zijn gevallen. De eerste hulp werd verleend door dokter Simons, die een vermoedelij - ke heupbreuk constateerde. Mevr. A. werd per ambulance overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee. Auto gestolen De Amsterdammer J. v d. W. stal in de hoofstad een auto, waarmede hij te Haaamstede werd gesignaleerd De politie arresteerde de man, on dervroeg hem, maar stuurde hem door naar de hoofdstedelijke politie. Advertentie NUTSSPAARRANK.. Uw ideale gezinsbank U be Buitenlands geld Reischeques RENESSE: bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. ZIERIKZEE. Eén der jachten van de F.J.-klasse, in aktie op de Ooster- schelde binnen het raam van de door de Kon. Roei- en Zeilvereniging „De Maas" gehouden wedstrijden. ZWOLLE.19-7. In het Overijsselse Nicuwlcusen, bij Zwolle, zün don derdag bij een botsing tussen tM'ee auto's op een kruising twee mensen omgekomen en m'erden er zes ge wond, waarvan er vijf naar een zie kenhuis in ZmoIIc moesten worden gebracht. Het ongeluk was het gevolg van een voorrangsfout. De 3-jarige Derk Kuiper uit Ommen en de 30-jarige mevr. R. Hengsteboer-Buis uit Rui nen werden op slag gedood. De moeder van het jonge slacht offertje, die als bestuurster van de ene auto de voorrangsfout beging, KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROERMOND. De 61-jarige J. P. Joosten uit Horst is bij een verekers- ongeluk om het leven gekomen. Hij reed met zijn personen auto op de Tienrayseweg onder Horst waar hij door onbekende oorzaak van de weg raakte en tegen een boom botste. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Er waren geen andere personen bij het ongeluk betrokken. LEERSUM. De anderhalf jaar oude Roland Maertzendorff is ach ter zijn ouderlijke woning te Leer- sum door verdrinking om het leven gekomen. Het kind viel tijdens het spelen in een teil met 20 cm water terwijl zijn moeder de was deed. Mond op mond beademing die dooi de politie Werd toegepast mocht niet meer baten. AMSTERDAM. Twee bontzaken aan de Keizersgracht 135 te Amster dam zijn donderdagochtend door brand verwoest. Zij waren gevestigd in het souterrain en op de beletage, die beide volledig uitbrandden. HAARLEM. Het provinciaal bestuur van Noord-Holland en het gemeentebestuur van 's Graveland hbben opdracht gegeven een aantal sta- en toercaravans van een kam peerterrein te verwijderen, ROTTERDAM. De Rotterdamse rivierpolitie heeft uit het water van de Nieuwe Maas het stoffelijk over schot opgehaald van de 26-jarige C. Haas uit Rotterdam. De man was matroos op de sleepboot „Kijkduin". Afgelopen zondag viel 'hij door on bekende oorzaak overboord. DEN HAAG. Minister Boersma (sociale zaken) heeft de tweede ka mer meegedeeld dat een heroriënta tie plaats heeft over de organisatie en subsidiering van emigratie acti viteiten. De subsidieverlening ten behoeve van de emigratie naar Zuid- Afrika zal als algemene voorziening worden beëindigd. LEEUWARDEN. Donderdagmor gen is de bijna twee-jarige Edward Bruinsslot uit Hasselt (Overijssel) in het nieuwe kanaal te Leeuwarden verdronken. Het kind bevond zich op het achtergedeelte van de sleep boot „Gerja" van zijn ouders, die langzij een ander schip gemeerd lag. EINDHOVEN. De vier Eindho- vense ziekenfondsen hebben beslo ten, de aanslutir.g als ziekenfonds- medewerkers-specialisten van de twee röntgenologen in het St. Josef ziekenhuis in Eindhoven die in 1972 ten onrechte f 675.000 aan honoraria en kostenvergoedingen hebben ge declareerd, per 1 januari 1974 te be ëindigen. MAASTRICHT. De leden van de Nederlandse provincie van de socië teit van Afrikaanse missiën hebben een protestbrief gestuurd naar dc ambassadeur van Portugal in Den Haag. De missionarissen, die in pro vinciaal kapittel in Maastricht bijeen waren, veroordelen in deze brief met klem „de afschuwelijke wijze waar op de Afrikaanse mens in Mozam bique wordt gemarteld en uitge moord". DEN HAAG. De Nederlandse ontwikkelcentrales worden op het ogenblik overstelpt, met enorme hoe veelheden kleurenfilms. Vooral na de terugkeer van de bouwvakkers komen dagelijks enkele honderddui zenden films in de centrales binnen om ontwikkeld te worden. DORDRECHT. De 74-jarige D. Minsma uit Rotterdam is in Maas dam (bij Dordrecht), toen hij geen voorrang verleende, met zijn fiets tegen een vrachtauto gebotst en om het leven gekomen. raakte gewond, evenals haar zoontje Gerrit (8). In de andere auto werden de echtgenoot van het tweede slacht offer, zijn dochter Martje (2) en twee andere inzittenden gewond. Libië-mars stopt in Mersa Matruh CAIRO-MERSA MATRUH. 20-7. De voorhoede van de naar schatting 30.000 Libiërs die sinds woensdag op weg zijn naar Cairo om president Sadat er toe te bewegen de vereni ging tussen Egypte en Libië op 1 september a.s. een feit te doen wor den is vrijdagmorgen in Mersa Ma truh aangekomen. De autocaravaan zelf is donder dagavond bij Salloum de Egyptische grens gepasseerd en wordt omstreeks het middaguur verwacht in deze Egyptische badplaats aan de Mid dellandse Zee. op ongeveer 200 kilo meter van de grens met Libië. President Sadat verklaarde zich bereid de Libiërs op zijn grondge bied te ontvangen en met hen een „dialoog" te houden nadat een drin gend verzoek aan de Libische leider kolonel Gaddafi, de (onverwachte) „mars naar Cairo" niet voort te zet ten niets had uitgehaald. Het secre tariaat van Egypte's enige politieke partij, de Arabische Socialistische Unie, verklaarde dat „met het oog op de strijd tegen Israël" in Cairo geen enkele demonstratie - vreed zaam of niet - kon worden toege staan. BRUINISSE, 19-7. Twee jongelui (scholieren) de heren D. en G. be sloten M'oensdag om 's avonds met de boot van één hunner te gaan vis sen in de Zuid-Grevelingen; y.c na men daarbij tM'ee nichtjes mee. Daar de vis soms vooral 's nachts goed wil bijten- (bij het zg. peuren is dal nogal eens het geval) werd af gesproken dat men laat thuis zou komen. Het viertal kwam echter helemaal niet thuis, omdat toen men het anker ging lichten, de boot niet van zijn plaats wilde. Men zat tegen de Krammerplaat en de motor weiger de te starten. De heer Chr. Knop, altijd een vroege vogel op de haven, zag 's morgens vroeg wat er gebeurd was. Hij waarschuwde de heer Drink- waard. die met het sport vissersvaar tuig ..Zeelands Luister" samen met zijn zwager en de heer Knop. de ha- Tunnel onder de Elbe HAMBURG. 19-7. Met het laten zakken van de laatste van de acht beton-segmenten voor de 1057 meter lange Elbe-tunnel in Hamburg is de doorgaande snelM'egverbinding van Skandïnavië naar de bocht van Mes sina donderdag een grote stap dich terbij zijn voltooiing gekomen. Eind 1974 moet de drie verdiepingen tel lende tunnel met zes rijbanen voor het autoverkeer worden opengesteld. RENESSE, 19-7. Woensdag Mcrd in dc Hervormde kerk van Renesse een bijzondere dienst gehouden. Voor de ze gelegenheid was dc kerk stamp vol gestroomd; er waren m-cI 50ft mensen. De avond begon met een samen zang in het Nederlands en het Duits, de samenzang werd begeleid door een kopergroep van „Luctor et Emergo" uit Renesse. Vervolgens verwelkomde ds. De Wit alle aan wezigen en hield een kort gebed. Een jeugdgroep uit Wuppertal zong verschillende liederen, waarvan het refrein werd meegezongen dooi de aanwezigen. Na een korte schriftlezing ver tolkte de Zuidmolukse Gospelgroep „The Beth Cherem Singers" op voor treffelijke wijze enkele negro spiri- Voor de mensen die Schouwen eens vanuit de lucht willen zien. is hel zweefvliegen erg in trek. De foto loont een toestel dat juist door de Her naar boven wordt getrokken. (Foto's: Zïerikzeesche Nieuwsbode) ROTTERDAM. De 44-jarige L. Noordergraaf uit Zuid-Beijerland is in Heinenoord (ten zuiden van Rot terdam) om het leven gekomen, toen zijn auto in botsing kwam met een tegemoetkomende vrachtauto. Advertentie Familj^fjwsl'jets? Zierikzee Tenten van padvindsIers gestolen ROTTERDAM, 20-7. De padvind- sters van de Mildred Duff-groep in Rotterdam - meisjes van negen lot twaalf jaar - kunnen zaterdag aan staande niet naar de Veluwe ver trekken om daar hun zomerkamp te houden. Dieven roofden namelijk uit het clubhuis van de groep aan de Scherpendrechtsekade acht twee persoons- en één zespersoonstent met een - gezamenlijke waarde van 2500 gulden. De politie van Rotter dam heeft de dieven nog niet gepakt. ven uitvoer om assistentie te verle nen. 1 Men pikte het motorbootje op en zo kwam het viertal na een door- •waakle nacht weer behouden thuis. Gelukkig had het motorbootje nog een voorkajuit, waarin men de nacht kan doorbrengen zonder drijf nat te worden van de overtrekkende buien, die rond vier uur donderdag morgen boven Bruinisse en omge- 'ving zich ontlastten. Goedkoop naar Indonesië SCHIPHOL, 19-7. Voor de ko mende winterdienst. die van 1 no vember tot 31 maart geldig zal zijn, zullen de KLM en Garuda Indone sian Airways op het traject Sehip- hol-Djakarta v.v, een tweetal lage economy class retour tarieven intro duceren. Het voordeel retour tarief zal f 1.800 kosten en een individueel excursie retour tarief f 2.200. Voor beide tarieven geldt een minimum verblijf van 1 dagen en een maxi mum van 6 dagen. BEESD.'De 28-jarige PTT-bestel- ler D. C. van Oort uit Buurmalsen is om het leven gekomen toen hij op de Notendijk in Beesd met zijn bromfiets tegen een stilstaande vrachtauto reed. tuals. De optredens van de jeugd groep en de gospelsiiïgers werden af gewisseld met samenzang en een korte meditatie in het Nederlands door ds. De Wit en in het Duits, door Pfarr H, Georg uit Köln. De gospelgroep besloot het pro gramma met het zeer bekende I be lieve. Het zeer enthousiaste publiek toonde zijn waardering voor deze prachtige avond met een herhaald applaus. Na de sluiting zong men nog „Blijf bij mij Heer", tijdens het uitgaan van de dienst speelde de kopergroep van „Luctor et Emergo. Donderdag 26 juli M'ordt M'ccr een byzondere dienst gehouden, er zal dan M'erden opgetreden door Jhet Middelburgs Kamerkoor o.l.v. Bart Leijnse. Nachtelijk avontuur met bootje op Gteveliugen ZIERIKZEE, 18-7. Op donderdag 26 juli wordt te Zierikzee de aankomst verwacht van de groep Engelse kinderen uit Hatfield die hier in het kader van de uitwisselingsbezoeken tussen de beide steden, zullen verblijven tot dinsdag 7 augustus aanstaande. De Engelse jeugd wordt om 9.15 uur donderdagmorgen (26 juli) ver- M'acht te Gces. Een aantal auto's zal de kinderen naar Zierikzee brengen, waar de rest van de dag zal wor den doorgebracht bij de gastgezin nen. Vrijdag 27 juli, 's morgens om 9.00 uur zullen de jeugdige gasten offi cieel op het stadhuis worden ont vangen en daarna worden rondge leid in het gemeentemuseum. Verder staat voor deze dag een zwembe- zoekje op het programma in het zwembad „Onderdak". Bovendien gaat de Engelse jeugd 's avonds naar Ouwerkerk, waar een aantal Hatfieldse padvinders verblijven. Ter ere van het bezoek van hun stadgenoten zal een groot vreugde vuur worden ontstoken. Slot Moermond Na een vrije zaterdag en zondag vertrekt de groep maandagmorgen 30 juli om 9.00 uur op de fiets naar het buitencentrum Slot Moermond te Renesse, .waar zal worden gelogeerd tot en met donderdag 2 augustus. Tijdens het verblijf in het buiten centrum zal o.a. een bezoek worden gebracht aan het Dolfinarium te Scharendijke. Op het programma slaat ook een dagje werken in de open lucht: helpen bij het opruimen van omgewaaide bomen en ander vernield materiaal in de dominiale bossen te Westenschouwen. De laatste dagen van het bezoek M'orden weer bij de gastgezinnen doorgebracht. Vrijdag 3 augustus wordt het Maritiem Museum in de Noordhavenpoort bezocht en daarna een boottocht gemaakt met het mos selschip van de heer B. D. Schot. Op maandag 6 augustus wordt ten stad- huize officieel afscheid genomen; 's avonds 8.15 uur is het tijdstip van vertrek vanuit Goes weer' aange broken. Miljoeneiitransaetie te Bruinisse eigendomsrecht over gedragen van 140 ha grond, grenzend aan de Gre- velingen. Door de gemeente Bruinis se werd aan de Maatschappij Wilma te Weert, het exploitatierecht van de nieuwe jachthaven van plm. 600 schepen die per 1 april 1974 gereed zal zijn in bruikleen gegeven. Wilma was ook de koper van de grond. Gp 15 augustus zal het gemeente bestuur van Bruinisse, in samenwer- Stand van Herv. Vrouwen Groep op de weekmarkt Woensdagmorgen 18 juli bevonden zich tussen de marktkooplieden op de seizoenweekmarkt te Renesse de dames van de Hervormde Vrouwen groep Martha uit Renesse. In hun kraam hadden de dames fraaie handwerken, zoals bijv. gezellige ei gen gemaakte poppen en beesten en tafelkleden. De dames van de vrou wengroep hadden al deze handwer ken gedurende het winterseizoen zelf vervaardigd. De bezoekers van de markt toon den veel belangstelling voor de leuk ingerichte stand en er werd ook goed verkocht. De dames haalden een omzet van ongeveer f 1400, Er werden ook lootjes verkocht, de prijs van de loterij was een leuke aangeklede pop, compleet met een garderobe en een bedje. Woensdag 1 augustus zullen de da mes weer op de markt staan, ze ver kopen dan het restant van de hand werken en verder houden zij een rommelmarkt. KERKWERVE Mini-brandje In de woning van de familie v. d. H. ontstond een begin van brand in de gordijnen van de huiskamer. De brandweer werd gealarmeerd, maar het haardje was al geblust, voordat de situatie erger had kunnen wor den en de brandweer had moeten ingrijpen, OOSTEELAND Vergadering Coöp. Raiffeisenbank Op maandagavond 23 juli a.s. zal de eerste algemene vergadering plaats hebben van de Coöp. Raifei- senbank „Oost-Duiveland". in de zaal van het Verenigingsgebouw on der voorzitterschap van de heer -Jac. de Jonge Cz. Er volgt goedkeuring van balans, winst- en verlïesreke- king met Wilma een persconferentie houden, waarbij de pers nader over deze transactie en de recreatieve plannen zal worden ingelicht. ning 1972. Daarna bestuursverkie zing, aftredend de heer M. Krepel, die herkiesbaar is, en door de raad candidaat gesteld .werd. In de Raad van toezicht is de heer L. W. Boo- gert aftredend en herkiesbaar. Hij werd eveneens door bestuur en de raad candidaat gesteld. Hierna ko men wijzigingen aan de orde van de statuten, en van het huishoudelijk reglement. Verder een machtiging tot het doen verlijden van de nota riële acte van statutenwijziging. Woonwagenbewoners plukten uienoogst Er heerste deze week een hele drukte in het Laurensweegje alhier. Ongeveer 25 a 30 caravans stonden enige dagen opgesteld in de berm van deze weg, toebehorende aan woonwagenbewoners, die gezamen lijk werkzaam waren op het bouw land van de landbouwer Van Wes ten, die hier ongeveer 25 gemet plantuïen had geteeld. Hij had reeds in het voorjaar het gewas gecontrac teerd aan de firma Leune te Dirks- land. die dan ook voor de ruiming van de uien zorg dragen moest. On der leiding van een voorman van ge noemde firma hebben de woonwa genbewoners dit omvangrijke werk in korte tijd geklaard. Bereids zijn ze weer vertrokken om ook op an dere plaatsen hun diensten aan te bieden, bestaande uit de uien te plukken en van de staart te ont doen. Smartegeld, voor gezicht LONDEN, 19-7. Een 50-jari- ge Britse verpleegster, mevr. Elizabeth Clifford, die geen liefkozingen op hit gezicht meer kan verdragen nis gevolg van verwondingen die zij op liep bij een huto-ongeluk, heeft van een rechtbank on geveer 30.000 gulden smarte geld toegewezen* g'ekregen. Mevr. Clifford, die vier kin deren heeft, vertoont een af keer van de liefdesbetuigin gen waarop zij als moeder en echtgenote aanspraak mag maken, aldus de overwegingen van een rechtbank in Londen. BRUINISSE, 18-7. Naast de vis serij op mosselen, paling de oester- kM'ekerij en de visserij op tong en platvis, wordt in Zeeland nog een visserij uitgeoefend, namelijk die op kokhanen. De kokhanen zijn vooral een door de Engelsen gewaardeerde zoutM'ater lekkernij, die 15 of 20 jaar terug veel vissers vond in het noorden (Harlin- g'en). De kokkels moet uit het slik wor den gezogen. De heer J. Stouten, (die indertijd geen vergunning kreeg voor de palingvisserij op het Greve- lingenmeer) gaat nu proberen met deze visserij in Zeeland, een boter ham te verdienen. Ook enkele Yer- sekenaren oefenen deze visserij in Zeeland uit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5