Zierikzee zat weer met een woonwagenkwestie opgescheept STREEKNIEUWS SMIT BOLNES HEEFT VOLLE ORDERPORTEFEUILLE ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 19 juli 1973 Nr. 21319 NUTSSPAARBANK Uw iclealq aezinsbank TERMIJNSPAREN en DEPOSITO S tol 7 RENTE BÏ'RGH-H AAMSTEDE: Juli ristra B t'B p r n h a r H 1 dinsdags van 11.00-12.30 uur. Wagen versleept naar Renesse ieder geval - het provinciaal bestuur van Zeeland in de gelegenheid te stellen zijn standpunt omtrent dit rapport kenbaar te maken", aldus Ged. Staten in hun schrijven aan de minister. Geslaagd Bij de te Sommelsdijk gehouden examens voor Vakbekwaam Hove nier slaagden de heren S. de Feiter te Haamstede. J. van de Zande te Noordwelle en P. Berrevoets te Kerkwerve. ZIERIKZEE Filmvoorstellingen in de Concertzaal Zatedagavond 21 juli a.s. en ook dinsdagavond (toeristendag) zal in de Zieri'kzeese Concertzaal worden vertoond de spannende aktiefflm „The Burglars", (Inbrekers); met in de hoofdrollen onder andere Jean Paul Belmondo, Omar Sharif en Dyan Cannon. De hoofdmoot van het verhaal wordt gevormd door aktie, spanning en sensatie. De ..inzet" is een buit van een miljoen dollar aan smaragden, die door een bende met behulp van een sensationele compu ter wordt geroofd uit een „onneem bare kluis". Verder wordt in de Concertzaal heden (donderdag) middag en aan staande dinsdagmidag een filmvoor stelling voor de jeugd gegeven. Ver toond wordt een kleurrijk avontuur van Sjors en Sjimimie. WESTERSCHOUWEN Verloren en gevonden voorwerpen In de eerste helft van de maand juli 1973, werden aan.het groepsbu- reau der Rijkspolitie te Haamstede de volgende gevonden- en verloren voorwerpen aangegeven. Nadere in lichtingen hierover zijn dagelijks aan genoemd bureau te verkrijgen tussen 8 en 18 uur. Gevonden: 2 Ford Taunus sleuels; rood etui met autosleutels; kinder- bril; bril met double montuur; hen gel zonder molen; parkiet; autosleu tel met NillMij label; witte dames schoen; grote zwarte hond; bos sleu tels; autosleutels aan ring; bruine herenportemonnaie met inhoud; bad tas met inhoud; paar houten slippers; groene knipportemonnaie met in houd; pak worstjes; groene dames sportfiets; portefeuille met inhoud; hengel in foudraal; herenhorloge; autosleutels Fiat; verz. bewijs brom fiets; 4 leesbrillen en 2 zonneklem- men; blauwe knipportemonnaie met inhoud; Dafsleuteltje met rood leer tje. Verloren: d. bruine herenporte monnaie met inhoud; herenzonne bril met bruin montuur: trouwring ..Henk 22-6-73": rode knipbeurs met inhoud; zonnebril met bolle glazen: zonnebril met d. bruin montuur; lichtbruine portefeuille met inhoud; damesportemonnaie met inhoud; polaroid zonnebril voorzetglazen; muntbiljet van f5.-; double dames horloge; 2 werphengels met molens; tylauw trainingsjack met witte stre pen; heren duikershorloge: trouw ring „Riet 26-12-52/26-5-55" bruine herenportemonnaie met inhoud; bruine dubbele portemonnaie met in houd; bruine tas met inhoud; gouden herenhorloge met zwart bandje; ro de herenportemonnaie met inhoud; gouden schakelarmbandje; trouw ring „Janny 7-8-63": dames duikers horloge: gouden ring met steen en idem met diamantje; jongenshorloge met wit plaatje om rand; huissleutel aan plastic hoesje; gouden aansteker; bruin hondje met witte snuit, ras Whippet: jas en drie molens werp hengel; blauwe vlieger; polshorloge met gele band; grijze Peugeot bron - fiets; portefeuille met inhoud; twee jachthonden Bruto en Nero; kente kenplaat auto GX-21-50; verz. plaat je bromfiets QDH-216; portemonnaie met inhoud; Drentse patrijshond Pa- ko; zilverkleurige aansteker, ins criptie Gonny; rose/blauw jasje voor kind van 1 jaar; chequeboek. HAAMSTEDE Ree aangereden op Kloosterweg Woensdag werd in de tuin van de heer M. Dijkman aan de Kloosterweg te Haamstede een zwaargewond ree aangetroffen. Het dier was door een Duitse personenauto aangereden. Een op de Kloosterweg vertoevende slager heeft het hert afgemaakt en ter plaatse gevild. Inbraak In de nacht van dinsdag op. woens dag werd bij de supermarkt van J. van D. ingebroken in een houten loods die tevens als opslagplaats van de goederen dienst doet. Deze loods is afgesloten door schuifdeuren en vergrendeld met een hangslot. Het hangslot werd weggetrokken zodat de inbreker(s) vrije toegang lot deze ruimte hadden. Van de dader(s) wer den geen sporen gevonden. Wel wer den enige levensmiddelen vermist. DEN HAAG. De Israëlische ambas sadeur in ons land. llanan Bar-On heeft onderscheidingen uitgereikt aan Nederlanders, die tijdens de Tweede Wereldoorlog Joodse mede burgers het leven hebben gered. Op de foto staan v.l.n.r.: mevr. Plalleel uit Voorburg, de ambassadeur, mevr. Loke uit Naarden en hel echtpaar Aten uil Zaandam. SCHUDDEBEUItS Geslaagd In het onder streeknieuws gepu bliceerde bericht „Overgangsexa mens H.L.S." is tot onze spi.jl een foutje geslopen. 1-Iet is niet de heer A. Rani't te Schuddebeurs maar mej. A. Ranft. NIEUWERKERK Hervatting trainingen Volgende week worden de voetbal trainingen weer hervat. Op maan dagavond de dames om 7 uur. dins dagavond de A- en B junioren en op donderdagavond zal de heer A. Roon de training van de senioren hervat ten, aanvang 7 uur. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad Heden donderdagavond 19 juli houdt de Gemeenteraad van Brui- nisse een spoedeisende openbare ver gadering, met als enig agendapunt: Het beleggen van gemeentegelden. ZIERIKZEE, 17-7. Zierikzee is weer eens geconfronteerd met een woon wagenkwestie, die - als altijd - een nogal dramatisch verloop heeft gehad, met als eindresultaat een uitwijzing van de eigenaar en versleping van de wagen naar elders, in dit geval Renesse. De wagen had - tegen de regels in - standplaats genomen op het Groentje, aan het einde van de Laan van St.- Ililaire. Nadat de wagen was geparkeerd, ontwikkelde de zaak zich als in het verleden. De eigenaar van de wa gen ontdekte dat de auto, waarmede de woonwagen werd getrokken de- felot was en hij meldde zich bij So ciale Zaken om geld voor reparatie c.q. vervanging van de auto. Al spoe dig' werd duidelijk dat de wagen op een foute plaats gestationeerd was. De politie stelde een onderzoek in naar de situatie aan „De Val", Het kamp daar echter bleek vol te zijn. Krachtens de voorsdhriften werd derhalve de woonwagenbewoner met zijn gezin verwezen naar het dichtst bijzijnde kamp, dat nog plaats had, Renesse. Verzet De eigenaar verzette zich hevig tegen de uitwijzing. Een bemidde lende rol weid gespeeld door loco- burgemeester C. Bij de Vaate, maar helemaal vreedzaam scheen de zaak niet te willen verlopen. De politie arresteerde de eigenaar en sloot hem enige tijd op in de cel tehpoiitieburede, om hem gelegen- Brief G.S. inzake commissie Oosterschelde Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een schrijven gericht aan de minister van verkeer en waterstaat inzake de commissie Oosterschelde. In de nota van de minister inzake de afsluiting van de Oosterschelde wordt ondermeer gezegd dat het Loco-burgemeester Bij de Vaate bij de betrokken woonwagen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) heid te geven wat rustiger te wor den. Later op de dag werd hij weer vrijgelaten. De woonwagen werd versleept naar Renesse. De eigenaar had Zierikzee gekozen om te gaan werken in de uien. Daar er alle kaïns is op verdiensten, keerde 'Sociale Zaken geen vergoeding' uit. provinciaal .bestuur van Zeeland slechts dan in de gelegenheid zal worden gesteld zijn standpunt ken baar te maken, indien het door de commissie uit te brengen rapport daartoe aanleiding geeft. „Nu de personele samenstelling van de Commissie Oosterschelde als bedoeld in de nota is bekendgemaakt en daarin niet is opgenomen een des kundige uit de provincie Zeeland, bestaat er naar ons oordeel te meer reden er bij u op aan te dringen in een zo vroeg mogelijk stadium - in Motoren voor Fins scliip ving IHC de opdracht voor de bouw van een 2500 m;i sleepzuiger. Hierin worden twee 5-cilinder Smit-Bolnes motoren geplaatst van het HDK type, vermogen elk 2300 pk bij 375 toeren. Hopperzuiger Juist vóór de bedrïjfsvakantie werden twee Smit-Bolnes motoren geboekt, bestemd voor een Indone sische hopperzuiger. Het betreft hier twee 9-cïlinder motoren, elk met een vermogen van 2000 pk bij 300 loeren. Het orderboek van de fabriek omvat thans een totaal van 25 mo toren, terwijl op grond van onder handelingen met werven en reders binnen korte tijd op verdere orders mag worden gerekend. De veerboot „ViIcing 4" met een ca paciteit van 1200 pussagiers, waar van 280 hutpassagiers, 100 beman ningsleden en 260 auto's, uitgerust met 2 Smit-Bolnes voortstuwïngs- molorentype HDK, elk 5100 pk bij 305 loeren. Zierikzeese Toeristendagen Voor dit schip zal Smit Bolnes opnieuw twee 14-cilinder motoren leveren, elk met een vermogen van 5100 pk bij 305 toeren. Van Sudoimport in Moskou ont- ZIERIKZEE. Tol de programma's gen. behoort ook hel spektakulaire tijdens de Zierikzeese Toeristenda- maritieme, oer-Hollandse boegspriet lopen. Deze deelnemer kijkt bij de start zelfverzekerd rond. ZIERIKZEE, 18-7. De succesvolle proefvaart en overdracht op 14 juni 1.1. van de „Viking 4", een car/pas- senger ferry gebouwd in Duitsland voor Finse rekening, voor de aan drijving voorzien van twee 14-cilin der Smit-Bolnes motoren van het HDK-type, hebben rechtstreeks ge leid tct de definitieve bestelling van een copie-schip. Dezelfde loper halverwege de spie- lijk in balans-moeilijkheden en zal ontlopen. gelgladde m'nsi. Hij verkeert duidt- ha wtier van de Oude Havfn niet (F,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5