BIOSCOOP mm Wh ZATERDAG „NATIONALE MOTO-CROSS" AAN VROONWEG fflE. WW o0üifi AGEHDA Een willekeurig verkeersmoment in de Hoofdpoortstraat Westhoek wacht mot or evenement HAAMSTEDE, 18-7. Zaterdag 21 juli a.s. is liet de grote dag voor me „De Koppeling" want dan zal nl. de „Nationale Moto-cross", aan het terrein aan de Vroon- weg - de hoofdweg van Haamstede naar Renesse - ver reden worden. Aan de start zullen 147 deelnemers verschijnen, onderverdeeld in vier klassen: 50 cc, 56 deelnemers; 250 cc, 33 deelnemers; 500 cc, 25 deel nemers en de zijspanklasse, 33 deelnemers. Klasse 50 cc: Drie rijders van „De Koppeling" rijden hierin mee, te weten de broers Hans en Jaap Verton en G. J. Vogelaar. De andere Zeeuwse rijders zijn Arthur van de Heide, Rudie Kuzee. Gebr. Benny en Willie Torbijn. Piet de Visser, Jaap Kuzee. Leo Tilroe, Dinnes den Engelsman, Peter Duine. Cor Versluis. Hans de Smit, Frans Pleyte. Klasse 250 cc: In deze klasse rijden de Zeeuwse rijders: Jan Kodde, Louis Murre, Sjaak Meulmeester, Dick de Kunder, Wim Matthijsse, Jan Berendsen, Kees de Kroo, Hans Witte, Jan Brand, Freddy Timmerman. In de klasse 500 cc zijn maar 25 rijders, waaronder de bekende Zeeuwse rijder Kees van Belzen. Mattie Ghielen die vorig jaar eveneens in de moto- cross gehouden te Burgh-Haamstede in de 50 cc klasse tweede werd, rijdt nu mee in de 500 cc klasse. Advertentie „DE CONCERTZAAL" - ZIERIKZEE TELEFOON 01110- 2770 DEZE WEEK Zaterdagavond 21 juli 800 uur Dinsdagavond 24 juli (Toeristendag) 8.00 uur tm HENS VERiEUtl. PSOÜJCHE JEAH-PAUL OMAR BELM0ND0 SHARIF •INBREKERS' HENRI i/ERNEUIL DYAN CANNON ROBERT HOSSEIN NICOLE CALFAN RENAT0 SALVATORI Toegang 14 jaar. Voor deze lange film gel den verhoogde toegangs prijzen nl 4,50 en 5,50. Kinderprogramma: Dinsdagmiddag 24 juli (Toeristendag) 3.30 uur Prod. Rex-Film-Sfhinnen Donderdag 26 juli (Marktdag) 2.30 uur „Asterix en de helden' Entreeprijzen 2,50 en 3,00 In het zijspan'klassement kunnen de toeschouwers een spannende strijd verwachten. Vorig jaar ver schenen twintig deelnemers aan de start dit jaar- zijn het er 33. Het is wel het mooiste evenement van de hele motocross. Het is altijd een fantastisch gezicht hoe rijder en bak kenist met elkaar door de bochten manoeuveren. Het middenveld Het publiek wordt verzocht niet op het middenveld te komen. Dit is namelijk gereserveerd voor de Rode Kruis en E.H.B.O mensen. De in gang is uitsluitend aan de Vroonweg waar een ruime entree is gemaakt met voldoende parkeerruimte. Langs de Vroonweg worden namelijk stop verbodsborden geplaatst en de poli tie zal streng optreden tegen over treders.. Het is te hopen dat het publiek niet zal proberen via de Hogezoom het terrein te bereiken. Met „Verbo den Toegang" wordt men daar tel kens aan herinnerd. De jury wordt gevormd door de fam. Koning uit. Meern, de heer R. van Gent uit Rotterdam en de heer J. W. de Vendt uit Porlugaal. De heer N. Broeders zal de machines keuren. De heer G. Verstege uit Ev- getshoven doet wedstrijdfinanciën en „Buik vol van Watergate GREENWOOD, 18-7. Mevrouw Martha Mitchell, de praatgrage vrouw van de voormalige Ameri kaanse minister van justitie en „kroongetuige" voor de Watergate- commissie in Washington, heeft dinsdag in een televisie-interview gezegd dat het Amerikaanse volk zijn buik vol heeft van Watergate en dat het regeringssysteem in de Verenigde Staten zou moeten wor den v>eranderd en geschoeid op Brit se leest. „Vooal hier in het zuiden kijken de mensen niet meer naar Water gate, het zit ze tot hier", zei me vrouw Mitchell in Greenwood, Mis- sissipi, waar ze - overigens tegen haar zin - is ondergedoken. ZIERIKZEE. 18-7. Dit is een op een willekeurig moment genomen beeld van de Hoofdpoortstraat te Zierikzee, beheerst door de zomer- lerreur van het gemotoriseerd ver keer. De foto geeft de ingewikkelde situatie op de juiste wijze weer. De straat inziende in de richting Laan van St. Hilaire. ziet men rechts de geparkeerde auto's In het overblijvende deel van de als algemeen sporteommissaris is de heer A. C. Beneder uit St. Philips- land aangesteld die ails starter zal fungeren. De fa. Blom „Rozenhof heeft twee caravans beschikbaar ge steld, die dienst zullen doen als ju rywagen en voor het Rode Kruis. De fa. Blom en Bijkerk zorgen voor toiletten en watertank. De bloemen voor de prijswinnaars worden ver zorgt door de fa. Kort. bloemenhan del. Artsen redden mishandeld kind DEN HAAG, 18-7. Artsen in het ziekenhuis Leijenburg in Den Haag zijn er in geslaagd de driejarige Ani ta van B. uit Den Haag, die door haar vader zo was mishandeld dat zij klinisch dood was, met een spoedoperatie weer tot leven te wekken. Het levensgevaar was woensdag nog niet geweken. De vader, de 27- jarige D. van B., had zich zondag avond, nadat hij het kind naar het ziekenhuis had gebracht, bij een po litiebureau in Den Haag gemeld met de mededeling dat hij zijn doch tertje had vermoord. De Haagse po litie die pas woensdag melding van de zaak maakte heeft de man op gesloten. Aanmaningen milieubelasting ARNHEM. 18-7. Bij het Zuive ringsschap Veluwe zyn momenteel de eerste aanmaningen aan hen die geen milieubelasting willen betalen de deur uit. Alvorens de deurwaarder in te schakelen zal nog een tweede aan maning worden verstuurd. In Wa- geningen gaat het milieucomité zich beraden wat er met de aanmaningen moet gebeuren. Ook andere zuive ringsschappen hebben aangekondigd deurwaarders te zullen inschakelen als men blijft weigeren de heffing te betalen. straat, tussen de sloepen van de hui zen (1) en de geparkeerde auto's, wordt een twee-richting-verkeer ge handhaafd. hetgeen tot barre toe standen aanleiding geeft en de straat tot levensgevaarlijk stempelt. Het is een schoolvoorbeeld van een totaal uit de handgelopen situatie, die ber gen overlast bezorgt aan de bewo ners van deze straat, de twijfelachti ge eer dragend eerste invalstraat van Zierikzee te zijn geworden. Enkele Microfoons O.p het terrein worden 30 micro foons geplaatst om het publiek op de hoogte te houden van de stand van zaken. De hele week zijn leden van de vereniging bezig het terrein klaar te maken, palen worden in de grond geslagen voor afrastering, au tobanden geplaatst voor beveiliging en starthek- en lint geplaatst. Voor iedere groep zijn drie bekers beschikbaar gesteld, die na afloop door burgemeester H. P. Everwijn zullen worden uitgereikt. De in de wielersport bekende mi- crofonist de heer W. Hendrikse uit Hulst zal het commentaar bij de wedstrijd leveren. Daar het zeer moeilijk is om een crossterrein te bemachtigen, is het bestuur van M. C. „De Koppeling" de fam. Beije zeer erkentelijk dat ook dit jaar het terrein weer gehuurd kon worden om deze cross te houden. Groot ledenverlies van de AVRO HILVERSUM, 18-7, De AVRO heeft het afgelopen jaar 17.750 le den verloren. Weliswaar meldden zich 69.830 nieuwe leden, maar 87.580 bedankten voor het lidmaat schap. waardoor het totale ledenbe stand aan het eind van 1972 kwam op 830.103. De losse verkoop van de AVRO-programmabladen is echter vorig jaar met tienduiz.end exempla ren per week gestegen. Een en ander blijkt uit het jaar verslag van de AVRO over 1972. Voor de komende jaren wordt geen spectaculaire groei van het aantal leden meer verwacht. Val van vierde etage AMSTERDAM, 19-7. In Bijlmer meer is. woensdagavond een be woonster van een flat in Geinwijk door nog onbekende oorzaak van de omloop op de vierde étage gevallen. De op de grond aangetroffen bewus teloze vrouw bleek te zijn de 27-ja- rige C. M. J. Schmidt. Zij werd met zwaar lichamelijk letsel naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam gebracht. OPERATIE ZEEHONDJE LEEUWARDEN, 18-7. De Leeu warder vliegbasis is met een op Terschelling gestationeerde helikop ter een in de steek gelaten zeehondje te hulp gesneld. Het zeehondje werd gevonden door student Arie Brader, die momenteel moederziel alleen ter bestudering van de zeehonden op het Simonszand verblijft. Het dier was sterk ondervoed. De student nam contact op met mevr. 't Hart in Pieterburen, die daar een zeehondencrèche beheert. Zij klopte op haar beurt bij de Leeuwarder vliegbasis aan met het verzoek het zeehondje van de zand plaat te halen en naar haar over te brengen. Woensdagmorgen maakte het jong het uitstekend. „Het is een prachtig beest", aldus mevr. 't Hart. bedrijfjes en winkels in deze straal ondervinden de vermoeiende hinder van deze situatie. Te hopen valt dat in september a.s. bij de bestudering en analysering van de nieuw ontstane verkeerssi tuatie te Zierikzee, deze straat me de onder de loep zal worden geno men. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Nog meer auto-verkopen AMSTERDAM. 18-7. Het eerste halfjaar van- 1973 hééft in ons land een totaalverköop aan nieuwe per sonen- en combinatiewagens opge leverd van 252.793 stuks tegen 240.445 eenheden in dé overeenkomstige pe riode van vorig jaar. Dat zijn er 12.348 meer ofwel een stijging van 5,1 procent. Het betekent tevens een recordverkoop, want in het record jaar 1970"werden in de eerste zes maanden slechts 229.748 voertuigen aan de man gebracht. Nieuwe directeur Prov. Stoombootdiensten Gedeputeerde staten hebben tot directeur van de provinciale stoom bootdiensten in Zeeland benoemd de heer J. N. Adriaansen te Vlissingen. Hij is de opvolger van mr. J. L. Nieuwen'huis, die dit jaar najaar we gens het bereiken van de pensioen- gerech'tige leeftijd de dienst zal ver laten. De heer Adriaansen (47) is thans inspecteur-hoofd nautische dienst bij de Provinciale stoomboot diensten en tevens aangewezen als plaatsvervangend directeur. Arendachtige vogel SCHIERMONNIKOOG, 18-7. Bij een jachtopziener op Schiermonnik oog vertoeft op het ogenblik een voor Nederland vreemde arendachtige vogel. De vogel werd zondag aange troffen in een boom op Schiermon nikoog. Het beest hing uitgeput ondersteboven aan een tak. het was met een poot in een lange veter ver strikt geraakt. De vogel - vermoede lijk een bastaard - of een schreeuw- arend - is 56 cm lang en heeft een vleugelspanwijdte van 1.55m. Meisje vindt vermoorde zus VEGHEL, 19-7. Een 12-jarig meisJe, door haai- moeder erop uit gestuurd om te kijken waar haar zuster Hanriie Verwegen (24) toch bleef, heeft woensdagmiddag' de jon ge vrouw dood in haar woning te Veghe! gevonden. Sectie heeft uit gewezen, dat Hannie rond hel mid dernachtelijk uur was gewurgd. Jo hanna Everdina Francisca Verwe gen was in 1970 slechts enkele we ken gehuwd geweest. Zij laat een dochtertje van twee jaar achter. Twee doden in liet verkeer HENGELO (O.). 18-7, In Hengelo zijn woensdagavond twee mensen om het leven gekomen toen de auto waarin zij zaten vermoedelijk door te hoge snelheid uit de bocht vloog en met de rechterkant tegen een boom botste. De passagier rechtsvoor, de heer J. J. A.'Olderink (32) uit Enschede en de passagier op de achterbank, de 33-jarige H. G. Wendricht, eveneens uit Enschede, werden daarbij zoda nig gewond dat zij ter plaatse over leden. De bestuurder van de auto bleef ongedeerd. (vervolg van pagina 1) wanneer het schip uitvaart is het volgeboekt. De zweefvliegclub De zweefvliegtuigclub .geniet een zeer grote belangstelling, niet alleen van mensen, die het een geweldig gezicht vinden de toesteilen te zien opstijgen en dalen, ma,af ook van degenen, die Schoiiwen wel eens van uit de lucht willen zien. Het is een grandioos gezicht de volle campings en het drukbezochte strand vanuit hogere sferen te aanschouwen. De leden maken per dag zo'n honder dertig „starts" en dat is niet mis. Momenteel is het op het vliegveld Haamstede een drukte van belang, omdat een Duitse vliegclub gast is van de vliegclub Haamstede. De middenstanders hebben han den vol werk aan deze stroom toe risten, maar van de zomer moeten de meesten het tenslotte toch heb ben. Vooral in de morgenuren staan de winkels overvol en zelfs moeten in sommige zaken de klanten op de stoep hun beurt afwachten. Met een beetje mooier weer dat zal voor velen we geen probleem zijn Vooral in de bouwvak weken was het weer bijzonder goed. Voor som migen te warm, er kwamen dagen voor dat het kwik steeg tot 33 gra den C. Alleen het afgelopen- week einde heeft het behoorlijk geregend Voor de boeren kwam dit goed van pas, want een buitje was echt wel goed voor de gewassen op het land. De tuinen -lagen er na de wanne da gen een beetje zielig bij; het gras werd dor en de bloemen verwelk ten. In de afgelopen dagen heeft het zo ongeveer tussen de 40 en 50 mm geregend en het ziet er naar uit dat het weer nu weer een beetje beter zal worden. Het sti-aiifl Wanneer 'het zonnetje maar even tevoorschijn komt wordt het strand bevolkt door de zonaanbidders. De Reddingsbrigade te Wester- scheuwen heeft de handen vol aan de toeristen. Vooral de zoekgeraakte kinderen- of ouders leveren wel eens problemen op.. Ook komen veel verwondingen voor bij zwemmers. Door de april-storm is namelijk een geul geslagen in het strand voor de trap van WesterschouwenDaar vroeger bunkers op het strand heb ben gestaan en deze in de loop dei- jaren zijn opgeblazen en de brok stukken in zee. gegooid, zijn deze door de stroom naar boven gekomen waardoor vele zwemmers en zwem sters hun voeten openhalen. De brigade kreeg in één weekc-nd zeventien zware verwondingen bin nen die allen door werden gestuurd naar een arts, na zelf eerste hulp te hebben verleend, voor verdere be handeling. Tienduizenden Hoeveel toeristen de Westhoek bevolken is niet te zeggen maar wel kunnen we aannemen dat het er ve le tienduizenden zijn, die hier hun vakantie doorbrengen. Donderdag 19 juli Haamstede N. H. Kerk. 19.30 uur, orgelbespeling door de heer Pols, zang dames Zie rikzeesche Oratoriumvereniging. Zierikzee Concertzaal. 14.30 uur, jeugd-film- voorstelling, (Sjors en Sjimmie). Vrijdag 20 juli Scharendijke 20.00 uur, optreden Boerenltapel uit Zonnemaire. Zaterdag 21 juli Burgh-Haamstede Nat. Motocross, 55 cc, 250 cc, 500 cc, zijspannen jun. Organisatie M.C. „De Koppeling", onder auspiciën van de K.N.M.V. Aanvang training 10.00 uur, aanvang wedstrijd 13.30 uur. Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling (The Burglars). Maandag 23 juli Zierikzee Speeltuinvereniging; 19.00 uur, hut ten bouwen op het grasveld Ca- landweg-Caustraat. Haamslede 19.30 uur vergadering gemeenteraad. Dinsdag 24 juli Zierikzee Toeristendag, (kunst- en antiek markt; 10.00 uur vertrek rondvaart boot; 13.30 uur kinderprogramma; 14.00 uur straattekenwedstrijd; 15.00 uur klederdrachtenshow; 15.30 kin derfilm en 20.00 uur hoofdfilm in de Concertzaal. Donderdag 26 juli Renesse Hervormde .kerk. 20.00 uur Middel burgs Kamerkoor. Zaterdag 28 juli Zierikzee Meester Breetvelt-speeltuin 14.00 uur: kinderspelletjes. Dinsdag 31 juli Zierikzee Gasthuiskerk, 20.00 uur orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. WAT UQT Dl Verwachting tot vrijdagavond Vrij koel Aanvankelijk op de meeste plaatsen regen, morgen af en toe zon, maar ook plaatselijk een bui. Matige, tij delijk krachtige zuidwestelijke wind. Minimumtemperaturen ongeveer 14, maxima morgen rond 20 graden. Voor zaterdag: Aantal uren' zon: 0 tot 8 uur. ivfirh' temperaturenomstreeks nor maal.' ftfbx. temperaturen: omstreeks nor maal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent ZON- EN MAANSTANDEN 20 juli. Zon op 4.44, onder 20.48 Maan op 22.14, onder 10.26 Laatste kwartier: 23 juli HOOG- EN EAAGWATER Zierikzee: 20 juli 6.07 18.14 11.37 IIET WEERON ERZICHT DE BILT, 19-7. Hel K.N.M.I. deelt mee: de maximumtemperaturen die woensdag door de waarnemingspost ten in West-Eeuropa gemeten wer den lieten grote verschillen zien. In Joegoslavië liepen de waarden bp tot boven de dertig graden. In Dubrov- nic werd zelfs een temperatuur van 36 graden gemeld. Boven de Alpen was het aanzienlijk kouder, vrijwel nergens werd het warmer dan 20 graden. Een uitzondering hierop vormde Zuid-Zweden waar de mid- dagtemperaturen opliepen tot 24 gra den. Het koudst was het in Schot land met een temperatuur van 15 graden. Bovendien kwam hier veel bewolking voor. Ook donderdag was er veel bewolking boven Schotland en Engeland. Dit werd veroorzaakt door een fi-ont dat zich donderdag morgen van Glasgow naar Southamp ton uitstrekte. Het regengebied dal ver voor dit front uitlag trekt naar het oosten en zal in de nacht van donderdag op vrijdag ons land pas seren. Achter dit front wordt de lucht iets droger zodat er vrijdag nu en dan enkele opklaringen zullen voorkomen. Er zal weinig wind zijn waardoor het weer een aangenamer karakter zal hebben dan donderdag. Zierikzee en hel verkeer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2