-'EP1 SINAS BELGISCHE BUS STORT BIJ VIZILLE Veel regen in Engeland CAMPINGS, HOTELS, PENSIONS, BUNGALOWS VOL IN RIVIER Sleutelen aan de miljoenennota Sadat: „staak mars naar Cairo" Sovjet-kritiek op Boll Moord op twee meisjes in Engeland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 19 juli 1973 129ste jaargang Nr. 21319 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT REDAKT1E EN ADMINISTRATIE Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel, (01110) 2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling J 14,50; per maand 5,per jaar 55,Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 2,75. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusie, 4 B.T.W. m dit nummer: Zierikzee zat weer met woonwagenkivestie Verkeersdrama in Frankrijk VIZILLE, 19-7. Voor het merendeel van de 49 Belgische toeristen en hun chauffeur die met een touringcar van een achtdaagse vakantie aan de Franse Riviera op weg waren naar huis is hun uitstapje fataal verlopen. De bus schoot woensdagavond op een sterk hellende weg bij de Franse plaats Vizille door zijn remmen en stortte twintig meter omlaag in de door de regen van de laatste dagen sterk gezwollen rivier Romanche. Slechts /.es passagiers, van wie verscheidenen zwaargewond zijn, hebben tot dusver het ongeluk overleefd. Donderdagochtend vroeg waren 27 Iyken geborgen. Zestien werden uit het kort na middernacht uit het water geta kelde wrak van de bus gehaald. Kikvorsmannen hebben tot nog toe elf ly- ken geborgen uit het water van de snel stromende rivier. De meeste stoffe lijke overschotten haalde men uit het water by een zes kilometer van de plaats van het ongeluk in de rivier gelegen dam, waarvan men de doorlaten haastig had gesloten toen de ramp bekend werd. Men vreest echter dat ver scheidene slachtoffers toen al in de snelle stroom voorbij de dam terecht wa ren gekomen. De ramp 'heeft zich in luttele se conden voltrokken. Een automobilist die achter de touringcar reed, ver klaarde dat deze plotseling sneller de sterk hellende bergweg- een hel ling van 14 graden - afreed, een bocht miste en bij een brug in de 20 meter lager stromende rivier ver dween. Het voertuig kwam onder steboven in het water terecht. Slechts de wielen staken nog boven het water uit. Defect aan remmen De touringcar, van een bedrijf in Soignies, was op de terugrit uit Nice om de Belgische toeristen naar hun haardsteden in en bij Bergen (Monsj te brengen. Waarschijnlijk is er tij- Advertentie vruchtenlimonade literfles J\ -75 spaar mee voor 6gevel kop en schotels f8,95 +35 sterretjes Wanneer het zonnetje zich ook maar even vertoont, wordt het strand be volkt door de zonaanbidders, die van iedere zonnestraal loillen ge nieten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) dens de afdaling bij Vizille een de fect san de remmen ontstaan. De weg daar is zeer berucht door het grote aantal ongevallen. Sinds 1946 zijn er zeker 35 doden gevallen. De sterke helling is in 1956 een bus met Nederlandse toeristen nood- lcttig geworden. Hij stortte in het naast de weg gelegen ravijn waar bij zeven Nederlanders om het le ven kwamen. Tien jaar eerder vielen bij eenzelf de ongeluk op deze plaats achttien doden toen een bus met Franse be devaartgangers omlaag stortte. Een op deze gevaarlijke plaats wonende vrouw heeft sinds 1966 zes vracht wagens in 'haar tuin tot stilstand zien komen die een wanhopige man oeuvre moesten maken om aan een val in de diepte te ontkomen. Langs de weg staan borden waarop twee doodskoppen zijn geschilderd en de waarschuwing „gevaarlijke afdaling, rem op de motor, niet uw remmen gebruiken". De meeste ongelukken die op deze plaats zijn gebeurd waren namelijk 'het gevolg, van warmge lopen remmen. Berging slachtoffers Direct na het ongeluk met de Bel- LONDEN, 18-7. In uitgebreide de len van Midden-en noord-Engeland zijn dinsdag als gevolg van aanhou dende regenbuien veel rivieren en beken buiten hun oevers getreden. Talrijke wegen staan onder water en hebben verkeer onmogelijk ge maakt. Het ernstigst getroffen zijn het ge bied van Nottingham in het midden des lands en de grote industriestad Manchester waar het vliegveld meer dan een meter onder water staat. Het treinverkeer in de watersnoodgebie- den heeft met aanzienlijke vertra gingen te kampen. Beeld van volle Westhoek WESTHOEK, 18-7. De drukte in de Westhoek neemt ieder jaar, naar het ons lijkt, nog in sterke mate toe. Ook dit jaar loopt het weer storm met de recreanten en dagjesmensen. De Westhoek is dan ook echt een trekpleister voor de stadsmensen, met zijn strand, dat door de duizenden die van een dag je zon genieten ech ter wel erg bevuild wordt. Verder de bossen, heerlijk koel en uitstekend geschikt voor een mooie wandeling wanneer het weer iets slechter is en de andersoortige natuurgebieden. Ook de duinen zijn bijzonder in trek. Alleen wel spijtig dat door de vele vernielingen vorige jaren aangericht overal omheiningen zijn neergezet, en men niet meer zo vrij is als vroeger, toen men nog uren dwars door het duinengebied kon wandelen, zonder men sen tegen te komen. Ook in het recreatiegebied „De Schclphock" strijken de mensen met bosjes neer. Het meertje is uitstekend geschikt om te zwe en met een boutje le spelevaren. De campings, hotels, pensions de talrijke zomerbungalowparken zijn geheel volgeboekt. Op het V.V.V.- kantoor te Haamstede komen nog dagelijks aanvragen binnen voor huisjes e.d. Maar helaas moeten de V.V.V.-mensen, de heer Flohil en zijn assistente mej. De Gruiter zeg gen: „Excuus, meneer, mevrouw, alles is vol." Het kantoor krijgt da gelijks zo'n driehonderd mensen aan de balie, voorboekingen voor excursies, en rondvaartboten. En na tuurlijk voor veel informatie over de omgeving. V ogel wacht-excursies Vooi-al de excursies van de Vogel wacht zijn erg in trek. Iedere avond worden meerdere rondleidingen door het duingebied „Het Zeepe" gemaakt en zelfs heeft men al meerdere ma len de aanvragen stop moeten zet ten, omdat de groep dan te groot zou worden voor de gids. Ook de belangstelling voor de rondvaartboten van de R.T.M., van uit de haven Burghsluis, kan goed genoemd worden. Bijna iedere keer (vervolg op pagina 2) gische touringcar stroomde van al le kanten hulp toe. Kikvorsmannen zochten 'het water af terwijl takel wagens probeerden .het wrak uit de rivier te trekken, hetgeen pas na uren, het ongeluk gebeurde om 9 uur 's avonds, bij het licht van tal rijke schijnwerpers gelukte De overlevenden zijn drie mannen een 14-jarige jongen en twee vrou wen. De chauffeur van de bus be hoort tot de dodelijke slachtoffers In Vizille is dondermorgen offi cieel meegedeeld dat de busramp aan 43 mensen het leven heeft ge kost. Van de inzittenden zijn er zes gered. Twee van hen zijn zwaar ge wond. Om'Tp.OO uur had men nog slechts zeven Van de 40 van de geborgen stoffelijke overschotten officieel kunnen identificeren aan de hand van d£ gevonden papieren, L-~ DEN HAAG, 18-7. Het kabinet- Den Uyl, dat deze week elke dag bijeen is voor de opstelling van de miljoenennota en de rijksbegroting voor volgend jaar, maakt redelijke voortgang met de beraadslagingen. Aldus heeft de woordvoerder van het kabinet woensdagavond meegedeeld. Het kabinet heeft een inzicht wat de ontvangsten betreft. Woensdagavond en de komende dagen van deze week worden de departementale begro tingen wat de uitgaven betreft onder de loep genomen en vindt de vast stelling van de prioriteiten plaats. Het kabinet heeft de toelaatbare belastingdruk vastgesteld en ging na, wat de groei zou kunnen zyn van de niet-belastingmiddelen (tarieven, heffingen en dergelijke). Ook zyn VGor een belangrijk deel de onder delen van het dekkingsplan de revue gepasseerd. MOSKOU. 18-7. Het officiële Rus sische persbureau Tass verwijt de Westduitse schrijver Heinrich Böll dat hij niets afweet van de toestand in de Sowjet-Unie en daar toch me ningen over uit. Tass reageert met deze opmerking op een interview van Böll in een krant, waarin hij het cultuurbeleid en het optreden tegen opposition'ele intelllectuelen als Amalrik veroor deelt. Ook zei hij zich niet te kunnen voorstellen dat de schrijversbond van de Sowjet-Unie tot de Interna tionale Pen-club zou kunnen worden toegelaten. Tass betreurt dal: de stroom van anti-Sowjetpropagande vaak ook zeer respectabele intellec tuelen beroert, die toch instaat zou den moeten zijn zwart en wit te on derscheiden. Dat was ook met Böll gebeurd. Hittegolf in Griekenland i ATHENE18-7. In Grieken- J land heerst momenteel een hittegolf. Maandag en dinsdag loerden in Larissa in midden Griekenland temperaturen van plus 40 graden gemeten. In Saloniki en op de Pelepon- nesus was het 39 en in de hoofdstad Athene 38 graden. Volgens de weerkundigen zal de hittegolf nog enige da gen aanhouden. Pas vrijdag wordt in het noorden van het land lichte afkoeling verwacht ZIERIKZEE. Deze toeristentijd is ideaal voor de minnaars van de oude monumenten in schijnwerperlicht. De laatgotische stadhuistoren be hoort tot de stedelijke illuminatie toppers. CAIRO, 18-7. In een boodschap aan de Libische leider Gaddafi heeft president Anwer Sadat dringend verzocht de woensdagmorgen van start gegane „mars naar Cairo te la ten beëindigen. MAASTRICHT. Het dagblad „De Limburger'' publiceerde dinsdag een reisverslag uit Mozambique van het Maastrichtse echtpaar Barelds-van de Beek, waarin geschreven wordt over moordpartijen door Portugese soldaten. LONDEN, 18-7. De Britse politie is op zoek naar de moordenaar van twee elfjarige meisjes wier stoffe lijke overschotten in de buurt van de stad Sunderland naast een voet pad gevonden werden. De meisjes werden sinds maandagavond ver mist. Ze waren door hun ouders op boodschappen uitgestuurd. Duizenden Libiërs zijn met per sonenauto's en autobussen een pel grimage naar de Egyptische hoofd stad begonnen om er bij Sadat op aan te dringen de per 1 september tussen beide landen voorgestelde unie te verwezenlijken. De Libiërs zijn in de nacht van dinsdag op woensdag aan de Tune- sisch-Libische grens voor hun 2000 kilometer lange tocht naar Cairo vertrokken. De autocaravaan trek) door de voornaamste steden en dor pen van Libië om iedereen de gele genheid te geven zich aan te sluiten, waartoe Radio-Tripolis onafgebro ken de bevolking oproept. Zondag - daags voor de herdenking van de revolutie van de 23e juli - zal de stoet in Cairo aankomen. De „unie pelgrims" willen president Sadat d£n met bloed geschreven document overhandigen, waarin zij van de Egyptische leiders eisen de unie op 1 september een feit te doen worden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Geneesmiddelen zijn vaak zo i duur, dat je het gevoel krijgt i dat een ander er beter van wordt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 1