I weel de drukkerij is er alti id we! mee vvXPyl ■gïM pomli fp ERIC DE NOORMAN HENGELSPORT Hengel weds trij d H.S.V. „Oosterschclde" Zaterdag 21 juli. zal voor de leden van de H.S.V. ..Óostersehelde"' de volgende competitiewedstrijd plaats vinden. Bij goed weer zal ei" gevist worden tussen de Zuidbout en de caissons, in de kreek van Ouwer- kerk. De deelnemers wordt, verzocht om minstens 8.45 uur v.m. aanwezig te zijn. DE SFORTTOTO Den Haag-Winterth X PSV-Slovan Br X Feyen-Sehalke'04 X Vejle-Amsterdam X Atvidab-Hannover X AIK-Duisbxirg X Grasshopper-Hertha x Malmo-CUF X Nancy-Slavia X Zürich-Norrköping X Row Rybnik-Lixgano X Orebro-Voest X Klagenfurt-Djurgard X DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Hieronder volgen de uitslagen van de wedvluchten, gehouden door de P.V. „Zierick1' op 14 juli j.l. Survilliers: Afst. 300 km - in conc., 63 duiven gelost: 6.40 - aankomst le duif 11.12 Laatste prijsduif 12.03 Jan. Wesdorp 1, 2, 10, 13, 14, 15; J. den Hengst 3, 6, 8: P. Flikweert 4, 5, 7; J. v. d. Sande 9, 16; A. J. Stout- jesdijk 11, I. L. v. d. Maas 12. St. Quentin: Afst. '206 km. - in conc: 353 jonge duiven - gelost: 6.40. le duif 9.47. Laatste prijsduif 11.05. A. J. Stoutjesdijk 1, 18, 19, 25, 30, 53, 54. 61; P. Flikweert 2, 5, 7, 29. 41, 65, 77, 89; Jan Wesdorp 3, 6, 9. 13, 26. 37, 44, 51, 66. 72, 80, 85; J. Snij ders 4, 15, 20, 38, 49, 58, 62, 67, 88; G. Flikweert 8, 50, 73; J. Krijger 10, 33, 35, 39, 42, 43. 55; F. Mays 11. 28, 32, 36, 59, 68, .74; J. P. Schot 12, 14, 17, 23, 45, 83, '86; B. Visser 16, 31, 64, 84; W. K. Schot 21, 24, 27, 46, 70; J. den Hengst 22, 75, 81; H. Merle 34, 60; Joop C. Wesdorp 40,87; L. Hei boer 47, 48, 69, 79; B. v. d. Linden 52; H. Slagboom 56; A. C. Stoutjes dijk 57; M. Krijger 63, 76; I. L. v. d. Maas 71; A. Roggeband 78; A. M. Berrevoets 82. Woensdag a.s. inkorven voor Ber gerac laatste fondvlucht. A.s. vrij dag inkorven voor St. Ghislain van af 18.00 uur. Chinees concert door V.S.'-orkest LOS ANGELES, 12-7. Euge ne Ormandy, dirigent van het Philadelphia orkest, die op 10 september met de 105 leden van zijn orkest naar China gaat, zal daar een concert ge ven dat gecomponeerd is door „De commissie van de vakbond van componisten". Dit heeft Ormandy donderdag meegedeeld. De dirigent heejt vorige maand de partituur ontvangen van het „concert van de gele rivier" dat volgens Ormandy lijkt op een „Russisch werk uit de negentiende eemv", po pulair en melodieus. De solo's zullen worden gespeeld door een Chinese pianist wiens virtuositeit hij roemde. De toern.ee is gearrangeerd door president Nixon's raad gever Henry Kissinger. Ei- zullen zeven concerten worden gegeven in Peking en Sjanghai. BUENOS AIRES. Twee Argen tijnse televisiestations hebben ge meld dat president Hector Campora binnenkort zal aftreden en zal wor den opgevolgd door Peron. VISSERÏ.IBERICHTEN De mossela anvoer Ondanks het zeer warme weer, in het begin van deze week, werden in de week van vrijdag 6 tot en met donderdag 12 juli bijna 25.000 ton nen mosselen aangevoerd (24.760). Twee partijen, die wel aan.de mini mum kwaliteits eisen voldeden, sa men 557 tonne vonden geen' koper. De prijzen waren redelijk tot goed (gemiddeld f 18,- tot f 25,- per ton) met enkele uitschieters naar boven. I-Iet waren vooral de inleggerijen, die de vraag stimuleerden, niaar ook nu het weer wat koeler wordt blijkt overal/vraag naaf mossëlen te ont staan. zodat ook de verzending op gang komt. Trouwens het aanvoer- cijfer wijst er wel op, dat mosselen ook voor de toeristen een gewild produkt beginnen te worden vooral nu het vlees steeds duurder wordt. Uit de aanvoer weet de handelaar ook een goede kwaliteit voor de bin nen- en buitenlandse hotel's samen te stellen. KERKNIEUWS Ned. Iierv. Kerk Beroepen te Katwijk aan de Rijn: E. K. Teygeler te Marken; te Den Helder: L. A. Eygenraam te Wor- kum. Aangenomen naar Vreeland (toez.) drs. Th. Boas, kand. te Leiden, die bedankte voor streekgem. Midsland- Hoorn (Terschelling). Benoemd tot studie-secretaris van de Raad van Kerken te Utrecht (ge- comb. opdracht): dr. J. Schipper secr. van de Raad van Kerken te Amersfoort. Geref. Kerken Beroepen te Utrecht-Zuid: D. Kro- nemeyer te Leiden. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Opperdoes: Th. Pep- ping, kand. te Amsterdam. Examens: Aan de R.U. te Utrecht slaagde voor het' kand. ex. theologie ds. Jac. J. Rebel te Hilver sum. Geref. Gemeenten Bedankt voor Hellevoetsluis-Oost- voorne: R. Boogaard te Leiden; voor Middelburg: Chr. v. d. Poel te Yer- seke. Oud Geref. Gemeente in Nederland Beroepen te Leersum: E. du Mar- chie van Voorthuysen te Ui'k. Baptisten Gemeenten Beroepen te Groningen-Noord: Th. v. d. Laan te Bilthoven (pred. in bijz. dienst); te Tweede Exloërmond: H. C. Schaap kand. te De Bilt, die dit beroep heeft aangenomen. Bedankt voor Hengelo (O.): J. A. Brandsma te Groningen-Zuid. Beroepbaarstelling: H. C. Schaap, Kerlclaan 84 te De Bilt overeenkom stig art. 3 van het Reglement inzake Voorgangers. Gereformeerde Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK. Dinsdagavond 17 juli, 7.30 uur, ds. A. v. d. Berg. INGEZONDEN STUKKEN De schaatsproffen Halverwege mei zijn wij door de Vereniging van Schaatsprofs bena dert om deze zomer een voetbalwed strijd tegen „Zierikzee" te spelen. Als resultaat van de onderhandelin gen kwam uit de bus, dat de wed strijd gespeeld zou worden op 10 juli tegen een vergoeding van f 1.100, (in onze ogen een aanzienlijk bedrag) met als speciale voorwaarde dat de cracks Ard Schenk en Kees Ver kerk van de partij zouden zijn. Wij meenden, nu de gelegenheid er was om ons Ziex-ikzeese publiek Ard en Kees in levende lijve van dichtbij te kunnen laten zien, niet te mogen onthouden, en besloten op het aan bod in te gaan. Nog enige malen vóór dé vastge stelde datum is er contact geweest om een paar onderdelen te regelen, waarbij steeds werd verzekerd dat de topschaatsers aanwezig zouden zijn. Toen dan de wedstrijd zou aan vangen en de heren Schenk en Ver kerk niet kwamen opdagen, zonder zelfs bericht van verhindering te zenden, was het publiek veront waardigd, en wij niet minder. Wij voelden ons gewoon in de boot geno men. Wij zijn er van'overtuigd dat ons publiek, nu het de feiten kent, de overtuiging heeft gekregen dat ons LAND- EN TUINBOUW Beschermhig van bloemen en planten tegen insekten riet is nu meer dan tijd, dat de bescherming van onze kamer- en tuinplanten tegen insekten ter hand wordt genomen. Want rupsen, lui zen, wantsen en thrips kunnen door vreten en zuigen de sierplanten in het volle seizoen ernstig beschadigen en door het overbrengen van ziekten doen afsterven. Een veilige methode zich te vrij waren van vele insekten kan men bereiken door gebruik te maken van Pokon Planten-Spray. Deze insekti- cide heeft het grote voordeel dat het is bereid uit planten (dus niet syn thetisch), zodat het geen gevaar op levert voor het biologisch evenwicht in de natuur en dat mag men vooral niet onderschatten. geen blaam treft, en hopen zelfs dat het ons zal blijven steunen, en als bewijs hiervan in het komende sei zoen de wedstrijden trouw zal ko men bezoeken. J. Th. Brouwer Voorzitter v.v. „Ziex-ikzee" Sensitivity-training zoals het niet is Wie gehoopt had door de VPRO- uitzending van donderdagavond 12 juli jl. iets verder te komen inzake zijn inzicht in deze materie, moet zich na afloop wel volslagen 'bekocht hebben gevoeld. Deze film, die kop noch staai't had, gaf ons niets anders te zien dan bij- eenzittende of staande jonge mensen, die op een onmachtige wijze ge speeld zielig deden. Degenen wier doen en laten extra in het beeld kwamen, hadden op zichtbare wijze te kampen met structopathie, debiliteit, hysterische aanvallen e.d. De rollen die zij moes ten uitbeelden hoorden meer thuis in een uitzending over geestelijke ge zondheidszorg inzake psychische of vex-standelijke afwijkingen dan in een demonstratie van een vx-ijwillige sensivity-training. Deze film heeft noch de makers, noch de spelers, noch de sensitivitytx-aining i-echt gedaan: Resultaat was dat we nu te zien ki-egen: een conglomeraat van onbeheex-st gedoe, waarin veel ge schreeuwd, gevloekt, gevuilbekt en gevochten wex'd. Het korte zoeklicht op wat rusti ger figuren en rustiger momenten op de achtergrond vermocht ons niet een blik te gunnen op de innexiijke strijd welke deze lieden eventueel bezighield. Wat aldus essentie van echte training had kunnen zijn, ging zo vexdoren. Maar hiei-door werden niet alleen de optredende personexr en het insti tuut wat ze hadden moeten uitbeel den beledigd, maar ook de kijkers, die vex-stoken van elke toelichting, aan dit gedoe werden uitgelevei'd. Van een innerlijk px-oces dat bij der gelijke gelegenheden (échte dan) plaats pleegt te vinden, kwam niets over. Een bona fide sensitivity tx-aining is gelukkig wat anders dan de VP RO ons liet zien. Zo'n tx-aining is be doeld voor mensen, jong en oud, die door een bepaalde wijze van coxn- municatie innex-lijk willen, groeien. Gewoonlijk voelen ze zich daarna prettiger in hun. relatie' met zichzelf en andex-en. Trainingscenti*um Abeelhof dx's. Ad Lysen di-s. Bé Lysen-Kist Burgh. Tel. (01115) 1995. Kleinste kwaad van Japan TOKIO, 14-7. De dageraad was net aangebroken toen de gevange nispoort van de strafinrichting in Tsjiba bij Tokio openging. In de al uren wachtende menigte van goed- geklede heren kwam beweging Toen brak een gejubel uit: duizend gansters-bazen uit heel Japan be reidden hun chef en kameraad Si- gemasa Kamoda (44), die elf jaar achter de tralies had gezeteneen enthousiast welkom in de vrijheid. Kamoda, goed doorvoed en feeste lijk in een traditionele heren-kimo no gekleed, schreed als een held door de rijen van zijn getrouwen die inzwarte luxueuze limousines of met speciale luchtgekoelde bussen naar de gevangenis waren gekomen. Op zekere afstand hielden tivin- tig politiemannen de grootste gang ster-verzameling in Japan in drie jaar tijd in het oog. Tot ingrijpen was er geen aanleiding want het Ja panse gansterdom heeft zijn vaste plaats in de maatschappelijke orde ning van dit eilandenrijk in het Ver re Oosten. De rond 124.000 leden zijn, naar de politie meedeelde, zoals de maffia in circa 2.900 benden ge organiseerd. Zij beheren speelholen, smokkelen, handelen in verdovende middelen en verdienen uit de pros titutie. Maar zij vormen ook parti culiere ploegen ter bescherming van kapitaalkrachtige economische con cerns en beuren - in steeds grotere mate - het meeste g'eld door indus triële spionage en chantage. De politie duldt deze oostelijke maffia tandenknarsend als het klei nere kwaad. Want anderzijds ver heugt Japan zich in de geringste cri minaliteit van alle vergelijkbare in dustriële landen. Wat betekent blanco papier in deze moderne maatschappij. Nee, het moet modern en goed bedrukt 'zijn. Dat geldt Uw privë-naamkaartje en alle p'apier in de persoonlijke zowel als zakelijke sfeer. De bedrukking v^n het papier dient Uw persoonlijkheid te weerspiegelen of de image van uw zaak duidelijk weer te geven. U hebt gelijk: wij denken helemaal met U en met /deze moderne tijd mee. Dat mó^t ook; dat is de moderne taakopvatting van een drukkerij in de zeventiger jaren. Mogen we ook verder met- U meedenken en meedoen7 Graag V LAKENM^N OCHTMAN (graag aok UW drukkers Jannewekken 11 - Zierikzee Telefoon 01110-2255 Het offer van Svitjold De werkzame stoffen zijn: Pyx-e- thrinen en Rotenon. Pyrethx-inen zijn bereid uit bloemblaadjes van het Pyrethfum plantje. Rotenon wordt gewonnen uit de wox-tels van de tx-opische booin Den-is elliptica. Er is een speciale spuitbus, waar mee door één druk op de knop de nevel verstuift over de planten en de insekten geen kans meer hebben om uw planten aan te tasten. Zodra de insekten zijn vex-dwenen fleurt de plant weer op, herki-ijgt een gezonde glans en groeit dooi*. De bloemen ontwikkelen zich be ter en kunnen onbeschadigd tot volle bloei komen. Wilt U plezier van uw planten hebben, voorkom dan aantasting! 23. De twee Drakenschepen volgen gestadig de i-otsige Noorse kustlijn. Op de voox-plecht van het eerste schip staat Ex-ic en snuift met welbehagen de zilte zeelucht op. „Geen beter plaats voor een Noox-man om op te staan, dan het dek van een. schip," denkt hij tevreden. Voor en onder hem klinkt het zacht sissend geluid van het water, dat door de schex-pe boeg wordt doorkliefd. Het houtwerk kraakt. Het schip golft mee op de deining der zee. Achter zingen de mannen een lied, een oud Noors lied van een Noorman, die met zijn Drakar regelrecht het Walhalla invoer. Dit alles geeft Eric een machtig geluksgevoel. Ook Erwin geniet, het is zijn eerste grote zeereis en hij is trots en dankbaar, dat hij daar, naast zijxi vader op de voox-steven mag staan. Trots is hij ook op zijn zwaai'd; het eex-ste echte zwaax-d dat hij kreeg. Maar Pum Pum voelt zich niet zo gelukkig. Het kijken naar de regelmatig x-ijzende en da lende horizon geeft hem een naar gevoel in zijn maag. „Veel boel wind," mompelt hij bezox-gd. „Pum Pum maar liever thuis op Wogram's burcht, veiliger heel veel veiliger." Hij wijst ïrxet een vingertje naar de lucht. „Veel boel zwax-te lucht, Pum Pum geloven zware storm kom." Index-daad is de lucht betx-okken. Het laatste uur is hij steeds maar donkerder geworden. Het water is inktzwax-t en de witte schuim koppen der golven steken er dreigend tegen af. Plots doet een felle, onverwachte windstoot het zeil hevig klapperen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 8