L&O WONINGBEZIT GEMEENTE DUIVELAND IN BEHEER EN EXPLOITATIE BIJ WONINGBOUWVER. „BETER WONEN" STREEKNIEUWS DRUKKERIJ DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN Verkoop aantal percelen grond DUIVELAND, 14-7. De Raad van Duiveland vergaderde vorige week in het gemeentehuis te Nieuwerkerk onder voorzitterschap van burge meester J. D. de Kam. Op de heer J. op 't Hof na waren alle leden aan wezig, de voorzitter opende de ver gadering met een welkomstwoord en het ambtsgebed. Bü de ingekomen stukken waren mededelingen van Ged. Staten, waarbij zij goedkeuringen verleen den tot wijzigingen van gemeente begroting 1971 etc., die voor kennis geving aangenomen werden. Verder bleek uit deze stukken dat na inge wonnen informatie bij de ANWB de kosten van het verlichten van de wegwijzers aan de Rijksweg, rich ting Ouwerkerk en Sirjansland, zul len bedragen ongeveer 7 a 8 dui zend gulden, exclusief 16 procent BTW. De raad achtte deze uitgaven voor deze verbetering niet verantwoord, als zijnde aan de hoge kant. Gesug gereerd werd de borden wat te laten zakken, wat ook wel enige verbete ring zal geven. Dit zal onderzocht worden. Aan de heer M. C. de Valk te Oos terland werd verkocht de door hem bewoonde woningwetwoning Sand- strömstraat 42 aldaar, voor de prijs van f 29.656,terwijl het aan de koper te verstrekken subsidie be draagt f 1787,In deze koopprijs zijn niet begrepen de aanlegkosten van de centrale verwarmingsinstal latie, deze worden rechtstreeks tus sen betrokkene en de gemeente ver rekend, ten bedrage van f 3.286,60, zodat de totale koopsom wordt f 32.924,60. De heer De Valk heelt zich met de koopprijs accoord ver klaard. Verkoop grond Aan een aantal personen in Oos- terland werd grond verkocht, lig gende achter hun percelen aan de Molenweg en afkomstig van de ge dempte sloot, voor een prijs van f 5,25 per m-'. Aan de heer Jac. Deurloo een perceeltje groot 27 ca, voor de prijs van f 141,75; aan de heer A. Joppe een stuk, groot 90 ca, voor de prijs van f 472,50; aan de heer H. Fierens een stuk, groot 85 ca, ten bedrage van f 446,25; aan de heer L. Meerman een stuk, groot 35 ca. voor de prijs van f 183,75. Aan de heer A. Bal een perceeltje, groot 25 ca., voor de prijs van f 131,25; aan de heer K. van der Have een stuk, groot 23 ca, voor de prijs van f 120,75 en aan de heer M. Bolle te Numansdorp een perceel, groot 52 ca, voor een bedrag groot f 273,-. Vervolgens werd besloten aan het Bouwbedrijf Wessels en Zonen B.V. te Dinteloord te verkopen acht per celen bouwgrond aan de Burgemees ter van Eetenstraat te Nieuwerkerk, in totaal groot 2880 ca, voor de prijs van f 34,57 per ca, of in totaal f 99.561,60, vermeerderd met f 15.929,86 aan BTW, dus een totaal bedrag van f 115.491,46. De koper is verplicht binnen twee jaar hierop acht woningen te stichten. Er zal nog dit jaar aan worden begonnen. Aan de heer J. Beijer te Zierikzee, werd verkocht een perceel bouw grond aan de Wethouder van Klin- kenstraat te Nieuwerkerk, groot 578 ca, voor de prijs van f 42,63 per ca, of in totaal f 24.640,14. Ook deze ko per is verplicht binnentwee jaar hierop een woning te stichten. Aan de heer A. W. Hendriksen te Rotter dam werd verkocht een perceel bouwgrond aan de Sandströmstraat te Oosterland, groot 550 ca, of totaal f 17.130,De prijs voor een ca., is hier f 34,26. Ook hierop zal door de heer Hendriksen een woonhuis ge bouwd worden, binnen een tijdsbe stek van twee jaar. Aan de heer M. A. Bolle te Nu mansdorp werd in de raadsvergade ring van 17 april besloten een per ceel grond aan de Molenweg te Oos terland te verkopen, waarbij als koopsom werd genomen de grond- uitgifteprijs van het bestemmings plan Oosterland II, terwijl voor de achtergrond een bedrag van f 10, per m- werd bepaald. Deze laatste prijs achtte men echter niet billijk, omdat feitelijk de prijs bedraagt f 5,25 per m-. Besloten werd daarom de koopsom van de grond ten be- Het allernieuwste op het gehiecl van zonnebrillen luistert dan naar de naam: „Synshell Range"; grote gla zen met een typische „silhouette fi nish", zoals dat heet. drage, oorspronkelijk van f 21.143,25, te wijzigen in een som van f 20.122,-. „Beter Wonen" De woningbouwvereniging „Beter Wonen" te Zierikzee is sinds enige jaren eilandelijk werkzaam, ook in de gemeente Duiveland zijn door de vereniging reeds 60 woningen ge bouwd en zijn er 64 in aanbouw, waaronder een aantal premiewonin gen. Wat dit laatste betreft dient de woningbouwvereniging de bouw voor 10 procent te financieren. De vraag is nu gerezen of het niet ver standig zou zijn het gehele woning- bezit van de gemeente over te dra gen aan de woningbouwvereniging „Beter Wonen" te Zierikzee, waar door een besparing van de steeds wederkerende overdrachtskosten verkregen wordt. Besloten werd door de raad: lc. te besluiten tot overdracht in beheer en exploitatie per 1 september 1973; 2e. te besluiten tot overdracht in eigen dom naar de toestand per 1 januari 1972. Aan de woningbouwvereniging zal derhalve verkocht worden, te reke nen van 1 januari 1973 af, 192 wo ningwetwoningen met de bijbeho rende gronden tegen een totale som van f 2.526.747,70. Staande in de ge meente Duiveland, in de dorpen Nieuwerkerk, Oosterland, Ouwer kerk .en Sirjansland. Voor de huurders der onderschei den woningen verandert er weinig, het verdient aanbeveling om lid van de bouwvereniging te worden, dan kunnen op de duur leden in het be stuur gekozen worden. Besloten werd verder bij de Bank voor Ned. Gemeenten een kasgeld lening aan te gaan groot f 1.000.000, voor den duur van zes maanden, waarbij de gemeente zich verbindt dit bedrag zonder nadere aanma ning op 16 januari 1974 terug te be talen en verder een rente te voldoen berekend naar 514 procent in het jaar te voldoen op genoemde datum. Verder kwazn ter tafel de schoon heidsverordening voor Duiveland. Art. 8 van de door de Prov'. Staten van Zeeland vastgestelde Land schapsverordening biedt aan Gede puteerde Staten de mogelijkheid om in door hen aan te wijzen gemeen ten, indien en voorzolang als aldaar een naleving van de beginselen die aan deze verordening ten grondslag liggen, op afdoende wijze is verze kerd, de bepalingen van deze. veror dening geheel of ten dele buiten wer king te laten. Ged. Staten hebben de bepalingén dezer verordening buiten werking gelaten voor wat betreft bebouwdq kommen van enige grote re gemeenten met een bijzonder ka rakter. Schoonheidsverordening Bij de brief van 24 april 1970, deelde het college van Ged. Staten van Zeeland mee dat wordt overwo gen de werkingssfeer van genoemd artikel uit te breiden in die zin dat thans alle gemeenten hieronder ko men te vallen, onder de volgende voorwaarden: 1. Dat door de ge meente een verordening wordt vast gesteld gelijkluidend aan de Land schapsverordening Zeeland, waarin o.m. geregeld dient te worden de in stelling van een deskundige advies instantie alsmede een beroepsrecht voor belanghebbende op de gemeen teraad. 2. Dat de werkingssfeer van de in te stellen verordening beperkt blijft tot de bebouwde kom van de gemeente, zoals is omschreven in het besluit van Ged. Staten tot vaststel ling van de bebouwde kommen voor de toepassing van de wegenver keerswet en de wegenwet. In de ont werpverordening is het instituut „Stad en Landschap" te Rotterdam als deskundige aangewezen. De aan wijzing van dit instituut, dat ook is belast met het schriftelijk uitbren gen van welstandsadviezen ten aan zien van bouwaanvragen, en overi gens tot tevredenheid werkzaam is, achtte het college verantwoord. Ver meld werd verder dat er een soepel beleid zal worden gevoerd. Besloten werd door de raad tenslotte hierop haar goedkeuring te verlenen. Van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs werd een ver zoek ontvangen om de subsidie van de gemeente, f 200.per jaar te verhogen. Gezien de zich steeds uit breidende aktiviteiten van het bu reau en de daarmee samengaande groei van het aantal medewerkers, achtte de raad het verzoek billijk. Besloten werd de subsidie met in gang van 1974 vast te stellen op 8 cent per inwoner. Sedert kort is de mogelijkheid weer geopend tot het aanvragen van zowel een renteloze lening, als eer. garantie op grond van de wet Be zitsvorming. Thans zijn er twee aan vragen om garantie ingediend. De eerste door M. Stam uit Gorkum, die de woning Molenweg 4 heeft gekocht voor f 51.508,(inclusief verbete- ring'skosten) de tweede aanvraag werd gedaan door A. Voorbeijtel uit Oosterland, die de woning Zeeaster straat te Nieuwerkerk kocht voor de prijs van f 42.625,Aan beiden zal een garantieverlening plaatshebben, mede op advies van het bemiddelend orgaan. "Vragenbeantwoording Op een vraag van de heer Bakker (PvdA) betreffende ophoging van dé grond aan het Marktplein te Oos terland merkte de raadsvoorzitter op dat hier nog geen gevolg aan kan worden gegeven omdat er een zand- bed moet worden aangelegd als er een straat overheen komen moet. Verder volgde vragenbeantwoording aan de heer Bakker, door hem ge steld in zijn begrotingsbeschouwing. Deze afgevaardigde was van mening dat de raad niet genoeg op de hoogte gehouden wordt van wat er te ge meentesecretarie plaats heeft. Hij vond dat men niet genoeg weet tot welke ambtenaar men zich wenden moet voor bepaalde zaken. De voor zitter zei dat dit nog niet in kannen en kruiken is en dat binnenkort dit voor elkaar zal komen, met het oog op de benoeming van een nieuwe ambtenaar bij de gemeente. Verder werd gesproken over de problemen van de zuivering van het oppervlaktewater en de uitbreiding van de campings te Ouwerkerk en te Sirjansland. Wethouder Knijper, wees op het feit dat het uitgesloten geacht kan worden dat er op het ei land een tweede woonwagenkamp zal komen. De plaats van het ene kamp is nog niet aangewezen. Ver der sprak de heer Bakker over de vervuiling in de gemeente, hij prees de suggestie om de jeugd in te scha kelen bij het opruimen van het vuil. Aan de Staphorsterkruising bij het begin van de Stolpweg' te Nieuwer kerk zal na de vakantie begonnen worden. Betreffende de voorgeno men verhoging van de tarieven van de Zeelandbfug stelde de heer Bak ker voor zo snel mogelijk een protest te doen horen inzake deze verho ging. De gemeenteraad van Duiveland zal aan alle gemeenteraden op Schouwen-Duiveland een brief schrijven, waarin aangedrongen zal worden om te protesteren tegen ver hoging van het tolgeld van de brug. Bovendien suggereerde de heer Bakker voor de bewoners van Schouwen-Duiveland een speciale reductie in het leven te roepen gel dig voor hen die op bezoek willen bij kennisen of familieleden die verblij ven in het ziekenhuis te Goes of Middelburg en niet minder ten ge rieve van het beroepsvervoer op Schouwen-Duiveland. Alle raadsle den waren unaniem voor het voor stel van de heer Bakker. In de genoemde begrotingsbe schouwing sprak de heer Bakker ook nog over de mogelijkheid tot stich ting van een centraal sportvelden complex in de gemeente Duiveland. Volgens wethouder Overbeeke zou dit object zeven ton ongeveer ver gen. Hij meende dat het voordeliger zou zijn om de bestaande sportvel den in elk dorp te vergroten of te verbeteren. Dan was men voor on geveer vier en een halve ton klaar en had elk dorp zijn r eigen speel ruimte wat aan te bevelen is boven het gaan naar een ander dorp. Verder deelde wethouder Kuijper mee op een desbetreffende vraag van de heer Bakker, waarom men voor de dienst gemeentewerken geen Landrover als vervoermiddel heeft aangeschaft. Een dergelijk voertuig is veel te duur, en men kan dan nog niet genoeg meenemen. In een bus je dat men nu zal aanschaffen kun nen alle werkliedeij mee. Over de bouw van een vierklassi- ge kleuterschool in Oosterland en een vierde lokaal aan de openbare basisschool kon worden meegedeeld dat voor het laatste opdracht werd verstrekt aan de architect en dat ook de bouw van de kleuterschool hopelijk spoedig zal kunnen worden gerealiseerd. De rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer Stouten (SGP) naar de stand van de werkzaamheden aan de ver lichting te Oosterland. Deze zal spoedig gereed komen. Tevens wees deze spreker nog op de slechte toe stand, waarin de dreef gekomen is bij de schuur van de heer Lambert van der Werf aan de Nieuwstraat in Oosterland, die stuk gereden is met zware vrachtwagens. Wethouder Kuijper beloofde hier spoedig aandacht aan te schenken. Mevr. Van der Zande-Vleugels Schutter (VVD) vroeg naar de mo gelijkheid om op het einde van de Muijeweg in haar woonplaats Nieu werkerk een soort parkje te creëren verder of het prikkeldraad in de ro zenbedden in de gemeente blijven moet. „Is dit niet gevaalijk?" zo vroeg zij, „er is namelijk al over ge klaagd. De voorzitter vond het spijtig dat de afrastering moest worden aange bracht, maar dat telkens de dure aanplantingen vernield worden is nog spij tiger. Verder vroeg mevr. v. d. Zande of dat nu zo maar mag met die reclameborden aan de rijks weg bij Nieuwerkerk. Dit ligt buiten de kom, antwoordde de voorzitter. Tenslotte wees mevr. Van der Zande op het feit dat er al in geen jaren een schooltandarts op de openbare basisschool in Nieuwer kerk is geweest, terwijl de gemeente er toch voor betalen moet. Flitsen uit het buitenland BUENOS AIRES. De Argentijnse president Hector Campora en vice- president Vicente Solano Lima zijn vrijdag officieel afgetreden. Hiermee- hebben zij de weg geopend voor Juan Peron weer president te wor den van het land dat hij van 1946 tot 1955 met ijzeren hand heeft gere geerd. MOSKOU. Het Sowjet-persbureau Novosti heeft dezer dagen een reeks statistieken gepubliceerd waaruit onder meer blijkt dat de helft van de bevolking in de Sowjet-ünie be neden de 30 jaar is. DJAKART. Indonesië heeft de afgelopen vijf jaar 55 genationali seerde buitenlandse bedrijven, met investeringen ter waarde van 88,16 miljoen dollar, aan de vroegere ei genaars teruggegeven. PHNOM PENH. Zaterdag zgn op 16 kilometer ten zuidwesten van de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh zware gevechten uitgebroken toen regeringstroepen een actie in zetten tegen infiltrerende soldaten van de Rode Khmer. BRUSSEL. De Belgische regering heeft besloten de caravelles van de Sabena niet meer door toestellen van dit merk te vervangen. De Sabena zal haar vloot uitbreiden met tien Boeing 737 vliegtuigen zo is vrijdag in Brussel bekendgemaakt. WASHINGTON. Zes weken na het opvatten van zijn taak als speciale aanklager in het afluisterschandaal ziet het kantoor van Archibald Cox er uit als een fort in miniatuur, uit gerust met elektronische apparatuur die zelfs behendige Watergate-inbre kers druk bezig zou houden. STOCKHOLM. Zweden zal zijn financiële steun aan het bevrijdings front in Mozambique (Frelimo) ver dubbelen van ongeveer 1,4 miljoen tot ruim 2,8 miljoen gulden dit jaar. NEW YORK. Acteur Richard Bur ton verzoende zich deze week in Rome met zijn vrouw, de actrice Elizabeth Taylor, na een korte proefscheiding. Dit berichtte colum nist Earl Wilson in New York, de man die ook de proefscheiding van de Burtons op 3 juli wereldkundig maakte. SAIGON. De Vietcong heeft een missie van de Internationale contro le commissie toestemming gegeven naar een door het bevrijdingsfront gecontroleerd gebied te gaan om twee Canadese functionarissen op te halen, die daar worden vastgehou den. LONDEN. Voor een te Londen ge houden lunch in hel Kon. Instituut van Internationale Zaken, zien we v.l.n.r. Lord Caradon, die als voor naamste spreker optrad, pater Adri an Hastings en de uitgeweken Por tugese socialistische voorman Mario Soar es. Paler Hastings houdt staan de dat zijn verslag juist is over de moord op 400 mensen in Mozambique Soares is op uitnodiging van oppo sitieleider Harold Wilson in het Ver enigd Koninkrijk. ZIERIKZEE Gewond bij aanrijding Zondag kwam op de Julianastraat alhier een personenauto in botsing met een slippende vrachtwagen. De inzittenden van de personenwagen, de heer W. Q. en zijn echtgenote, raakten daarbij gewond. Na behan deling in het Rode Kruis ziekenhuis kon het echtpaar echter naar huis terugkeren SEROOSKERKE Aanrijding Stoofweg Zaterdagavond omstreeks 22.30 uur had op de Stoofweg t.h.v. de splitsing met de Dorpsweg een aan rijding plaats tussen een personen auto, bestuurd door J. A. te Middel- harnis met een personenauto be stuurd door J. M. de B. te Seroos- kerke. Laatstgenoemde bestuurder stond met zijn auto voorgesorteerd om links de Dorpsweg in te rijden en werd te laat opgemerkt door de be stuurder van eerst genoemde perso nenauto. Alhoewel de bestuurder van eerst genoemde personenauto krachtig remde kon hij een aanrij ding niet meer voorkomen. Beide auto's werden aanzienlijk bescha digd. Persoonlijke ongghikkec deden zich niet voor. i N.' ZWART EN KLEUR briefpapier - /enveloppen ekeningen - jaarverslagen convocaties - berichtkaarten reclamefolders - kalenders en vefe andere producten ie met papier te maken hebben - mooiste - duurzaamste \prettigste uitvoeringen zoals stencil - klei^'offset - groot'offset boekdruk - rotatie JANNEWEKKEN 11 - ZIERIKZEE - TELEFOON (01110) 2255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6