ERIC DE NOORMAN Spannend verloop in slotfase campingvoetbaltoernooi Renesse In wedstrijd tegen Zierikzee ontbraken de scliaatscraeks LADYSHAVE met 7,50 voordeel FIRMA W. J. WELTEVREDEN - ZIERIKZEE SPORT RENESSE, 11-7. Iïet campingvoetbaltoernooi te Renesse heeft ook in de slotfase een bijzonder spannend verloop gehad. Tot het allerlaatste moment is het onzeker gebleven wie er dit jaar als overwinnaar tevoorschijn zou komen. In de halve finale bij de wedstrijden tussen de Bremhoeve en In ternationaal en Schouwen en de Wilhelminahoeve was het krachtsverschil ook al uiterst gering. De kampioen van het vorige jaar de camping Internationaal slaagde er in zich na een spannende strijd, dank zij een 2-1 overwinning, in de finale te plaatsen. Bijzonder weinig ontliepen ook Schouwen en Wilhel minahoeve elkaar. Schouwen bleek in deze ontmoeting aanvallend net iets meer in hun mars te hebben, wat hen een 2-1 overwinning ople verde, en een plaats in de finale. In deze finale tussen Internatio naal en Schouwen;'%vetke%weer door enige duizenden ^töeschouvtoers werd bijgewoond, wag, er wan enig krachtsverschil praktisch.geen spra ke. Bij Internationaal was de aanval het beste deel van de ploeg waar weer tegenover stond dat Schouwen verdedigend meer in haar mars bleek te hebben dan aanvallend. Het uiteindelijke resultaat was een doel puntloos gelijkspel, waai-bij de tal rijke toeschouwers ondanks het feit dat er géén doelpunten vielen toch ruimschoots aan haar trekken kwam. Strafschoppen moesten uit eindelijk dus de beslissing brengen. Bij het nemen van de eerste serie van di'ie strafschoppen scoorden bei de ploegen evenveel doelpunten, zo dat er nog een tweede serie nodig was waaruit Schouwen als de ge lukkige winnaar tevoorschijn kwam. In de wedstrijd voor de bezetting van de 3e en 4e plaats tussen Brem hoeve en Wilhelminahoeve toonde de Bremhceve zich net iets beter, wat uiteindelijk resulteerde in een 2-0 overwinning. Bij de prijsuitreiking kon burge meester H. P. Everwijn van Wester- schouwen terecht op wijzen dat het traditionele camping voetbaltoernooi te Renesse, dat voor de achtste maal plaats vond, in alle opzichten bijzon der geslaagd mag worden genoemd. Op het sportieve vlak werd er geen enkele wanklank gehoord, terwijl het toernooi van het begin tot het allerlaatste ogenblik een bijzonder spannende strijd te zien heeft gege ven. Met een toepasselijk woord overhandigde de burgemeester hier na aan de aanvoerders van de elf tallen de door hen gewonnen bekers. Prijsuitreiking De voorzitter van de organiseren de commissie de heer Den Houting te Bergen op Zoom, sprak hierna een woord 'van dank tot de burge meester voor het feit dat hij ook dit jaar weer bereid is geweest de prijs uitreiking te verrichten. Een bijzon der woord van dank richtte de heer Den Houting ook tot de scheidsrech ters die hoewel zij ook met vakantie waren bereid werden gevonden om zich met de leiding van de wedstrij den te belasten. P.V. „De Brusc Trekker" Uitslag wedvlucht Ruffec. Gelost 6 juli 14.00 uur. Aankomst 7 juli le. duif 5.30.26 (1270,65 m/rnin), laatste Als blijk van waardering mochten de echtgenoten van d.e scheidrechters een ruiker bloemen in ontvangst ne men, terwijl zij zélf iets onder de kurk kregen aangeboden. Verder sprak de heer Den Houting woorden van dank tot de Rijkspolitie, de heer Van Wingerden dié met zijn geluids wagen voor de nodige publiciteit .zorgde, de EHBO en het bestuur van de sportvereniging Renesse voor de bijzonder prettige samenwerking. prijswinnende duif 7.23.08 (1052,40) Afstand 689 km. Aantal duiven 33. Fh. Steketee 1. 2, 10; J. J. de Jonge 3; L. iJzelenberg 4, 5, 7, 9; A. S. de Koning 6, 11; B. de Ruiter 8; Wedvlucht Corbeil gehouden op 7 juli. Afstand 357 km. Deelname 38 duiven. Gelost 6.35 uur. Aankomst prijswinnende duiven 11.47.16 (1145,81 ra/min.) tot 13.36.34 (849.63). Ph. Steketee 1, 7, 8; J. J. de Jonge 2, 4; A. S. de Koning 3; L. IJzelen- berg 5; L. v. Duivendijk 6, 9; J. Ju- melet; 10. Uitslag "wedvlucht St. Ghislain op 7 juli met. 178 jonge duiven. Afstand 137-139 km. Gelost 9.00 uur Aan- - komst van H.03.31 (1111,83 m/min.) .lot 12.21.33 (680,18). L. IJzelenberg 1, 2, 6, 11, 31, 42; Gebr. de -Jonge 3, 13; Ph. Steketee 4, 9, 25, 29, 33, 35; L. v. Duivendijk 5, 7. 10, 17. 18, 36; J. W. Steketee 8. 14, 21_, 26, 30, 43. 44, 45. B. de Ruiter 12, 15. 23. 38; A. S. de Koning 16. 19, 24, 34. 37; J. Jurrtélet 20, 22, 32, 41; W. v. Koo ien 27, 39, 40; J., J. de Jonge 28. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht wmuit Compiegne 27.0 km op 1 juli/ Deelname 167 duiven Onbevredigd publiek op „Bannink" ZIERIKZEE, 10-7. De wedstrijd Zicrikzee-elftal „met" schaatseracks Schenk en Verkerk, op het sportpark „Bannink" is geen succes geworden, want de schaatsmatadoren ontbraken in de ploeg en dat zat andere schaat sers - die wel meespeelden - de organisatoren en zeker het publiek niet lek ker. De wedstrijd had voor Zierikzee met een uitslag van 5-1 dan wel een gunstig resultaat, maar, de hele zomer-voetbalhappenïng werd overscha duwd door het feit, dat de beroemde sportlieden verstek lieten gaan. Als gezegd waren de toeschouwers heel teleurgesteld. Ze waren in grote getale opgekomen, maar als zij wis ten dat slechts vrij onbekende schaatsers het zouden opnemen te gen Zierikzee, dan waren ze niet ge komen, althans niet zo massaal. De toegangsprijs (f 2,50) was trouwens op het bijzonder karakter van de wedstrijd'afgestemd en een „knaak is tenslotte een knaak". Niet aanwezig „dus", Schenk, Ver kerk, Bols en in plaats van hen kwamen enkele vrij onbekende schaatsers. Velen Verlieten - bij het vernemen van de afwezigheid van eerstgenoemden - voortijdig en te leurgesteld het yeld. Het laatste woord zal over deze zaak nog wel niet gesproken zijn* maar - om het populair te houden, ,de pap is gestort', en er is weinig meer aan te doen. De hele sfeer was er uiteraard ook niet naar om spel van hoog gehalte te verwachten. Als wedstx'ijd kan' men het treffen beter maar snel ver geten. De foto geeft een beeld uit deze merkwaardige ontmoeting. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WELTEVREDEN Koop nu uw Door inlevering van een tegoedbon uit een van de grote landelijke dagbladen. LADYSHAVE, wit in lux etui 37,50 nu 30,00 LADYSHAVE, groene uitvoering 37,50 nu 30,00 LADYSHAVE, met aan/uit schakelaar 46,75 nu 39,25 Uw speciaalzaak; APPELMARKT 8 Gelost 6.30 uur, aankomst le duif 10.03 uur; Aankomst als volgt C. Stoutjesdijk 1. 23; Feleus-Wes- lenbrugge 2, 5, 8. 12. 28, 38; L. v. d. Hoek 3, 18, 21, 25, 32; W. Blom 4. 29, 33, 36; A. Kramer 6, 11, 42; J. J. v. Almkerk 7. 14, 22. 24, 27; L. Fonteine 9, 31, 37, 39; C. Groenleer 10, 16, 30; L. Noordijk 13; C. Gieskes 15; J. J. Blom 17, 20, 40, 41; C. Berrevóels en 'Zonen 19; H. v. d. Linde 26; M. Gies kes 34; Abr. Stoutjesdijk 35. Uilslag van de Proefvlucht vanuit Doornik 122 km op zondag 8 juli Aankomst der duiven als volgt. H. v. d. Linde 1, 5, 10, 21; J. Bolier 2, 6, 9, 22; H. Merle 3, 15, 17, 19; M. Gieskes 4, 7, 12, 13, 18; W. Blom 8, 14, 20; A. Verwest 11,23; J. J. Blom 16. Inmanden Beaumetz. 179 km, prijs vlucht jonge duiven en oude duiven vrijdag 13 juli van 18.15 tot 19.30 uur, Uitslag van de wedvlucht op 1 juli vanuit Compiegne 270 km. Hieraan namen 207 jonge duiven deel. Gelost te 6.30 uur werd de eerste na 3 uur en 37 min. geklokt J. J. Blom 1, 11, 48; Feleus-Wes- tenbrugge 2, 4, 13, 34, 52; H. v. d. Linde 3. 5; M. Wesdox-p- 6, 8, 15, 20, *33. 44; C. Groenleer 7, 28. 41, 42; W. Blom 9, 22; L. v. d. Hoek 10, 25, 26, 30; Abr. Stoutjesdijk 12, 45. A. SehuLts 14, 19, 35, 36, 39; C. Verwesl 16, 24, 29, 32; W. den Boer 17, 23 ,50; C. Stoutjesdijk 18, 43; L. Noordijk 21, 46; A. Kramer 27, 40, 51; L. Kos ter 31, 37, 49; M. Gieskes 38, Jac. Dekker 47. Zeeuwse records voor D.S.-atletes 'Kouijzer en Hage VLISSINGEN, 11-7. Op de woens dagavond georganiseerde wedstrijd deer ^Zeeland Sport te Vlissingcn verbeterden de Delta Sport atletes Mar,ja Kouijzer en Isaiine Hage twee Zeeuwse recoords Mar ja Kouijzer schonk zichzelf een mooi verjaarscadeau, door op haar 15e verjaardag 1.66 m hoog te springen, hetgeen een verbetering met 1 cm van haaf eigen Zeeuwse damesrecord inhield. Het oude re cord vestigde Mar ja ook in Vlissin- gen en wel op de Zeeuwse kam pioenschappen d.d. 17 juni. I-laar clubgenote Isaiine Hage gaf er blijk van momenteel in uitstekende vorm te verkeren, want na de pech op de Nederlandse kampioenschappen op 23/24 juni, heeft ze al enkele malen 38 m en meer geworpen met de dis cus, wat gisteravond resulteerde in een nieuwe recordafstand 39,26 m. Cok bij haar stond het oude record een Zeeuws jeugdrecox'd, op eigen naam en wel met 38.80 m, ook geves tigd op de Zeeuwse kampioenschap pen. Een derde D.S. junïore, Anita' Kouijzer, sprong bij de O-meisjes 1.30 m hoog en liep de 80 m in 11.7 sec. Wat resp. een eerste en derde prijs opleverde. Het offer van Svitjold 21. Snel springen zij van hun paarden en hollen naar een vooruitspringende rots. „Te laat", hijgt Eric, knarsenlandend van woede, dat de schurken hem toch nog ont snappen. ..Wij zijn net te laat". Svitjold is zijn oude aarzeling en twijfel vex'geten. Voor een keer is hij opgewonden wanneer hij, haast stotterend van drift, uit roept: „Dat, dat is hetzelfde schip, dal. ik zag op dc avond, dat Vrouwe Godelinde bij mij kwam!" Verwilderd kijkt, hij rond. ..Een boot, geel' ïxiij een b'öolkreunl hij. Maar er is in de wijde omtrek geen boot le zien. In machteloze woede balt hij de vuisten en staart met gloeiende ogen het schip na, dat snel verwijdert, met het kind, de kleine Hrulf, aan boordHet kindweer voelt hij het ijskoude, halfverdronken bundeltje mens in zijïx armen, hoort weer het klagelijke ge schreibeleeft in gedachten nogmaals alles wat sedertdien voox-gevallen is. De vrouw, hel kind, de Vala; zijn besluiteloosheid en angst onx met de wereld in aanraking te komen. Een diepe schaamte well in hem op. Schaamte, dal hij dc door het noodlot murwgebeukle vrouw en haar kind dc bescherming wilde onthou den. die zij zo nodig hadden.... alleen uit zelfzucht, uit angst dat het noodlot zich aan hem zelf zou voltrekken, Van de. boot is alleen nog maar een witte vlek te zien, het zeil, net- als toen „Het zeil," mompelt hij. „Het was een le ken De oude man woi'dl weer in hem wakker, neen, een nieuwe man, een i-eus! Langzaam voltrekt de verandering zich aan hem. Hij strekt de gebogen rug, zijn ogen zijn niet meer inwaarts gerichl maar kijken fel de wereld, het leven in, vastklemmen zich zijn lippen op elkaar en zijn gelaat krijgt een vastberaden uitdrukking. Hij heeft een besluit genomen, zijn houding is voor goed bepaald Douceurtje voor gemeente DEVENTER, 11-7. De ge meente Deventer heeft uit de nalatenschap van een boer een bedrag van bijna drie ion ge kregen, omdat de gemeente de man zo fatsoenlijk had behan deld bij de aayikoop van zijn boerderij en enkele weilanden wegens wijzigingen van de ge meentegrenzen. De op 24 mei van dit jaar overleden heer W. J. Veenhuis schonk per testa ment 281.961,25, die de hele gemeenschap ten goede moet komen. De man stelde destijds geen prijs op uit betaling van het geld dat de gemeente hem wil de betalen voor zijn boerderij. I-Iij lüilde slechts de rente - eerst vijf, later zeven procent - uitgekeerd hebben. SCHEEPVAART Ameland, 11-7 te Alexandria Ganymedes. 10-7 van Buena Ventura naar Cristobal ONDERWIJS Oir. Middens taiuls- avondscliool Zierikzee Voor de le Goes gehouden midden- slandexamens slaagden de volgende kandidaten: de dames D. C. Berg mans en M. A. P. Bouwman-Oomens te Zierikzee; de heren J. C. Flik- weert en C. J. Geesbcrgen te Zierik zee; de heer St.. van 'l 1-lof le Brou wershaven en de heer J. M. dc Vrie- ze le Renesse. Zij allen werden op geleid aan de Chr. Middenstands- avondschool Le Zierikzee. Dalende werkloosheid in Zeeland MIDDELBURG. 11-7. De aanvul lende werkgelegenheidswerken voor Zeeland hebben ertoe bijgedragen dat de werkloosheid daar, vooral in Zeeuwsch-Vlaandex-en, aanmerkelijk is afgenomen. Daar staat tegenover dat de vraag naar jeugdig pei-soneel in Zeeland in verhouding tot het vo rig jaar sterk is teruggelopen. Een spionageboei ROME, 12-7. In Rome is gemeld dat Italiaanse agenten van de con traspionagedienst in de Tyri'heense zee ter hoogte van een raketlan- ceex'plaats op het eilaxxd Sax-dinië een spionageboei hebben ontdekt, aldus het blad „II Messaggero" van donderdag. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te SchaxTiegoutum c.a. (toez.): J. Jeltema, kand. te Gronin- gen; te Benschop: H. A. van Slooten te Nijkerk; te Noordeloos: G. de Groef, kand. te Tricht. Aangenomen naar Deix Haag- Loosduinen als pred. bijz. werkz.h. (leraar godsdienst aan het Groen van Px-instex-ex-college): D. Bode, kand. te Den Haag; naar Hantum c.a. (toez.): M. den Dekker, kand. te Utrecht. Bedankt, voor Woudenberg: H. Jongei'den te Veenendaal; voor Gies- sendanx-Ncderhardinxveld: J. T. Ca- zander te Middelharnis: voor Vlaar- dingen, wijk Holy-Noord: H. Jonger- den te Veenendaal. Geref. Kerken Beroepen te Oudega: drs. M, Kie vit te Wieringerwerd. Benoemd tot gewoon hoogleraar in de theologie (dogmatiek. Dogmage schiedenis en symboliek) dr. .1, Veenhof te Bazel. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Sneek in comb, met Koudum: C. J. de Ruyter, kand. te Rotterdam; te Soest in comb, met Baarn: C. J. de Ruyter, kand. te Rotterdam. VERZOEK vAAN ONZE IBONNEES Wilt U het abonnementsgel/ uit sluitend oetalen met onar ceptgirokaXt: óók als Ju per bank, per giro of aan lyel post kantoor betaalt. U maakt het \og nöcf gemakke lijker als U \ns /achtigt de abonnementsgeklenr automatisch van uw postreke\tfg af te schrij ven. Vraag een machtigingsformulier aan: ZIEF}rfKZEES>CHE :UWSBODï AbodficmentenadminisnBtic ArjJwoordnr. 12 - Zierik^ (Geen postzegel) Wat biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 13 JULI NED. I: Maar liefst vijf-en-een half uur zendtijd heeft de TROS op het eerste net te vullen. Geen pro bleem: met buitenlandse aankopen ben je snel klaar. Het enige „eigen" programma is vanavond na het jour naal van acht uur „Op losse groe ven". Voor het vakanliemiddagpro- gramma tussen twee en vier uur op deze zender heeft de TROS hel oog laten vallen op de volgende produk- lies, die met elkaar ivel een flink stuk ontspamnng opleveren: een film over het sheikdom Abu Dhabi; een documentaire over het Alaska van vroeger en nu; hoogtepunten van- Sjoko-afleveringen van het af gelopen seizoen; een film over het koraaleiland Fitzroy: een programma rond het Westduilse zangeresje Ma- rij Roos. De gemaskerde zonderling Zorro opent om zeven uur de rij van TROS-programma's. Nadat Zorro twee numnen het leven heeft gered, kan de kijker terecht bij een BBC- documentuire over de watervallen van Iguaza. Na het journaal van acht uur zit, zoals gezegd, „Op losse groeven", het programma van het Nederlandse lied. Met een vierde af levering uil de cyclus rond de Ame rikaanse acteur James S law art is de resterende anderhalf uur in het TROS-program.ma snel gevuld. Tot de klok van elf uur kan de kijker genieten van de uit 1939 daterende speelfilm Destry Rides Again", waarin James Stewart als zijn be langrijkste tegenspeelster Mariene Dietrich heeft. Mariene speelt het zangeresje Franchy, in een saloon in hel veestadje Bottle Neck. Lief hebbers van een goeie western zijn vanavond goed uit. NED. II: Met Mik begint de KRO vanavond aan haar uitzending op het tweede net. De camera's staan opgesteld in het Congrescentrum in Utrecht, waar de vrolijkheid tussen zeven en acht uur vandaan komt. Na het journaal wordt het tv-publiek een stuk KRO-Zomertheat.er voor gezet. Echter geen toneelstuk, wal men zou kunnen denken, maar frag menten uit operettes en films van de Frans-Spaans zanger Luis Mariano. Om kwart over negen begint de KRO aan een serie van zes korte films ovèr■'hel leven van China van van daag. Maker van de films is de be kende Engelse China-expert Felix Greene, die de serie ook zal inleiden. De eerste aflevering belicht de in dustriële ontwikkeling van China. De KRO verlaat hel tweede nel met een vijftig minuten durende afleve ring van de serie Zondige kome dies". In hel verhaal, van vanavond, is de hoofdfiguur een filosoof, die de vrouwen als zijn grootste vijanden beschouwt. I-Iij doet er dan ook alles aan om te voorkomen dal zijn vrien den Al en Olly zullen trouwenDaar na worden nog filmbeelden getoond van de verrichtingen vandaag van de Tour de Franccu-renners, VRIJDAG 13 JULI NED. I: 14.00 Vakantieprogra.mma 18.25 Tour de France; 1S.45 Kiri de clown: 1S.55 Nieuws; 19.05 Zorro; 19.25 Op safari, in Argentinië; 20.00 Journaal; 20.20 Op losse groeven; 21.20 Deslry Rides Again; 22.55 Journaal. NED. II: 18.15 Kiri de down: 18.55 Nieuivs: *19.05 Mik20.00 Journaal: 20.70 r.uis Murium,: 21.15 China van daag; 21.35 Zandige comedies; 22.25 Journaal; 22,300 Tour de France.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3