V Staten delegeren waterzuiveringstaak aan de Waterschappen STREEKNIEUWS Hoge prijzen bij hengelwedstrijd van hengelsportvereniging „De Grevelingen" Politiehonden-demonstratie te Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 .juli 1973 Nr. 21314 MIDDELBURG. 9-7. Na een uitge breid debat hebben de Zeeuwse sta ten conform het voorstel van G.S. besloten de waterzuiveringstaak op grond van de wet verontreiniging oppervlaktewateren op te dragen aan de negen Zeeuwse waterschap pen. Voor een door de heer P. J. Huijbrecht ingediende motie om hiermee een eigen provinciale dienst te belasten stemden ale en de frac ties van de PvdA (behalve de twee gedeputeerden), de PPR en B'66. De lieer Huijbrecht had gesteld, dat een opdracht als 'deze niet naar een doelcorporatie dient te gaan. maar - uit een oogp'unt van alge meen belang bij de provincie moet blijven, waardoor de staten recht streeks kunnen meebesturen. In dit verband wees gedeputeerde mr. J. F. G. Schlingemann erop, dat GS over het werk van de waterschappen de staten verantwoording verschuldigd zijn, dat de staten via enkele com missie zich kunnen laten horen en dat bij opdracht aan de waterschap pen de controle via de besturen bij de direct belanghebbenden ligt. Mr, Schlingemann zei verder, dat. reeds het vorige college van GS diverse malen duidelijk heeft gemaakt de waterschappen te willen inschake len én dat de staten nooit van een andere opvatting hebben doen blij den. Gp vragen van o.a. de heer Huijbrecht beantwoordde de gede puteerde verder, dat pogingen wor den ondernomen om in Z.-Vlaande- ren tot een verdergaande water schapconcentratie te geraken. Na mens ARP, CHU, KVP, SGP en WD deelde de heer W. I-Iuson mee, dat men met het G.S.-voorstel kon in stemmen. Moties Bij de bespreking van dit voorstel (pakket van voorstellen in feite) werden vijf moties' ingediend. De staten verwierpen een motie, waarin werd gepleit voor opneming van twee statenleden in een adviescom missie. Gok een motie, waarin werd gesteld, dat de heffingen en bijdra gen voor de waterzuivering in alle' Zeeuwse waterschappen gelijk moe ten zijn en voor wat de kleine ver- Handleiding Rode Kruis De Kring Zeeland van het Ned. Rode Kruis heeft een nieuwe hand leiding (adres- en telefoonlijst) sa mengesteld en verspreid ter vervan ging van de oude gegevens betref fende de Kring. De nieuwe handlei ding bedoelt vooral te zijn een hand leiding voor gebruik bij rampen, zo wel ten dienste van Rode Kruis funktionaris en als van anderen. De nieuwe gegevens kunnen echter ook worden benut voor het verkrijgen van algemene of bijzondere infor matie over het Rode Kruis in Zee land. ZIERIKZEE Geslaagd Bij de dezer dagen te Roosendaal gehouden examens werd het diplo ma Typografie behaald door de heer W. Ravia te Zierikzee, werkzaam bij drukkerij Lakenman Ochtman al hier. Collecte dierenbescherming De komende dagen zal in de West hoek worden gekollekteerd ten ba te van de vereniging voor dierenbe- Voor 55 jaar ZIERIKZEE. Gisteren kwamen hier tegen twaalf uur uit Rotterdam plm. 450 plezierreizigers met de Stad Zierikzee aan .Zij brachten heel wat levendigheid in ons stedeke te iveeg. ZIERIKZEE. (Adv.) Sociëteit „Tot Nut en Genoegen". Groote Feestvie ring op Donderdag 13 Juli. In de Stadswandeling (Voor Parklust) Ma tinee Musicale, aanvang twee uur, Soiree Musicale, aanvang 8.30 uur. al, aanvang na afloop Soiré. OUWERKERK. (Adv.) Te koop Gevraagd: Een aftands werkpaard. Adres Hulppostkantoor Ouwerkerk. ANNA-JACOBAPOLDER. (Adv.) Kiezers van Sint Philipsland en An na- Jacob apolder, kiest toch niet iemand die stottert. Vele kiezers van St. Philipsland en Anna Jacob apol der. ZIERIKZEE. (Adv.) Groote Uit verkoop! Tegen spotprijzen gaan: Zijden Hinderhoeden, 60 cent, Jon- gensstroopetten, 15 cent, Kinder- schorten, vanaf 32]A cent, Witte Ba tisten Jurkjes voor Meisjes 150 cent, Mousseline Dames Japonnen, f 3,10, Zwart Laken, Moiré en Zijde. Haast U! J.L. UIT HET EILAND. Terwijl de torenklokken den Zomertijd nauw keurig aamvijzen de post, de tele graaf, de tram en alle stoomboten zich houden aan dezen tijd, ivordt te plattelande nog steeds door talloos velen hardnekkig gerekend met den „ouden tijd". RENESSE. (Adv.) Te pacht bij in schrijving De Eendenkooi, in de dui nen onder Renesse. Eigendom van de Naamloze Vennootschap „De Schoutvse Eendenkooi" ZIERIKZEE. (Adv.) Deurwaarder W.T. zal Woensdag Publiek Ver- koopen!: Een Chiffonnière, Wasch- tafel met garnituur, Drie veren Bed den met toebehoor, voorts: Een Leurderwagentje met Glas en eening Garen en Band. vui'lers betreft gekoppeld dienen te zijn aan het watergebruik, werd niet aanvaard. Aangenomen werd een motie, waarin voorkeur wordt uit gesproken voor samenwerking met de WMZ voor de inning van heffin gen en bijdragen. Datzelfde was het geval met een motie, waarin aan ge bruikmaking van het laboratorium van de WMZ de voorkeur wordt ge geven, In een laatste aanvaarde mo tie sitelden de staten erop te ver trouwen, dat GS bij belangrijke wij ziging van de verhouding en de las ten een voorstel tot wijziging van. de verhouding in de bestuursleden aan de staten zullen doen. Bovendien wordt een onderzoek verzocht naar de mogelijkheid om hoofdingelanden voor vier jaar te laten kiezen. In de discussie liet de heer Schlin gemann n.a.v. opmerkingen nog we ten de norm van 3,5-invvonerequiva- lent een uitermate uitgekiende hef fing te achten, omdat Zeeland, iets onder het landelijk gemiddelde van 3,5 inwoner per liiuis ligt. BRUINISSE, 7-7. Hoe aantrekke lijk de viswedstrijd van de hengel sportvereniging „De Grevelingen" wel was moge blijken uit de uitge keerde hoofdprijzen. 1. Mevrouw Schuurbiers, Bergen op Zoom, auto t.w.v. f 9500,2. J. Boden, Halste ren, -woninginrichting ter waarde van f 5.000,3. C. van Waes, Sluis kil, vouwcaravan; 4. G, Tromp, Sluiskil, kleurentelevisie; 5. A. Tes- sel, Roosendaal, kleurentelevisie; 6. J. van Damme, Nieuw Vossemeer, bromfiets; 7. Jos Cefen, Valkens- waard, koelkast; 8. A. Martens, Hulst, vaatwasmachine; 9. R. Paulus, Lepelstraat, bromfiets; 10. A. de Bruin, Kloosterzande, diepvrieskist. Naast deze grote prijzen waren er nog vele tientallen kleinere (diapro jector, allerlei electr. artikelen, vis- gerij, hengels enz. schemiing. Behalve bij de bevolking zal er ook op de campings bij de zo mergasten woren gekollekteerd. De opbrengst van de kollekte zal wor den bestemd.voor de Stichting Asiel op Schouwen-Duiveland. Omdat deze kollekte een groot aantal mensen zal omvatten is er be hoefte aan koilektanten. (Geintres- seerden kunnen zich opgeven bij de heer G. W. Spruit, Bremweg 12 te Renesse, tel. 01116-1582). Men is de kollekte al gestart tij dens de dinsdagavond te Renesse gehouden politiehonden demonstra tie. Er werd bij deze gelegenheid een bedrag bijeengebracht van f 104,06 BROUWERSHAVEN Burgelijke Stand over de maand juni 1973 Geboren: 7. Dimitri (te Zierikzee) iz.v. K. L. Houtman en E. M. Hof- steenge; 16. Cornelia Aaltje (te Zie rikzee) d.v. J. Steenland en K. J. de Waaij. Overleden: 6. De Vlieger, Gilles Jan (Brouwershaven), 92 jr, w.v. van Schelven K. C.; 22. De Fouw, Pieter- nella Jacoba (te Zierikzee), 75 jr., e.v. M. van der Wekken. Gehuwd: 15. Van der Bijl, Gilles Marinus (Brouwershaven) en Dale bout, Janna Marina (Brouwersha ven); 15. De Vrieze, Willem Jan (Westerschouwen) en Adriaanse, Adriana Jacomina (Brouwershaven). „Samen Uit" op reis Maandagmorgen 2 juli vertrok de reisvereniging „Samen Uit" voor een 5-daagse reis naar Duitsland (Bacharach) en arriveerde vrijdag 4 juli weer in Brouwershaven. Allen waren weer zeer voldaan over de prachtige mooie en voorspoedige reis, uitstekend verzorgd door Van Mourik Touringcarbedrijf, Dintel- oord. Zeer voldaan sprak de voorzit ter de heer A. M. v. d. Maas na mens allen een hartelijk woord van dank tot de heer Van Mourik voor de door hem zelf geleide reis en een tot weerziens volgend jaar. NIEUWERKERK Actie Heel Vietnam De aktie Heel Vietnam heeft in Nieuwerkerk het mooie bedrag van f 348,- opgebracht. Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het Artsexa men, de heer B. Bouman alhier. BRUINISSE Diploma Bejaardenhelpster De dames S. de Bruine, R. de Jonge, I. Willemse en J. IJzelenberg- Okkerse te Bruinisse, J. van de Zari- de, Oosterland en S. Brouwer te Nieuwerkerk behaalden allen dezer dagen het diploma Bejaarden helpster. Zij kregen hun opleiding hiervoor 'in het bejaarden verzor gingstehuis „In 't Opper" te Bruinis se, waar zij nu met uitzondering van mevr. IJzelenberg-Okkerse, die in het huwelijk trad, nog werkzaam zijn. Voor de theorie volgden zij een tweejarige cursus te Dirksland. Gouden C.N.V.-speld Vlak na de oorlog, had de toen weer tot nieuw leven komende vak beweging de wind mee. Ook in Brui nisse werden afdelingen nieuw opge richt en tot de werkers van het eer ste uur na de oorlog, behoorde ook de heer L. van den Bos Lz„ die in de loop der jaren tal van bestuursfunc ties bekleedde in de afdeling Brui nisse van het C.N.V. Dit alles werd nog eens herdacht in een gezellige huislijke bijeen komst toen de heer W. van Gilst als voorzitter in gezelschap van enkele andere leden van de Besturenbond, hem de gouden C.N.V. speld kwam uitreiken, voor 25 jaar trouwe dienst. Aan de prijsuitreiking gingen 'wat misverstanden vooi'af, omdat een groepje hengelaars tijdens het con cours een andere plaats had gezocht, hetgeen reglementair is verboden. Op de gezochte plaats werd toen be hoorlijk gevangen, maar de overige deelnemers protesteerden en de veel- vangers werden gediskwalificeerd. De aanvoer van mosselen Terwijl 99 procent van Nederland geniet van het prachtige zomerweer, is het voor de mosselaanvoer en voor de mosselexport toch uitgesproken veel te wax-m. Maar dat neemt niet weg, dat de aanvoer (waarschijnlijk ook doordat de inleggerijen vandaag beginnen) bevredigend was, want tot en met donderdag werden ongeveer 16.000 tonnen aangevoerd. De prij zen waren bevredigend. Donderdag bewogen zij zich (voor goede kwali teit) tussen f 25,tot f 30,per ton, om vrijdag weer iets te zakken. Aktie „De Pul" De aktie van de jeugdsoos „De Pul" op de braderie tijdens de visse rijfeesten te Bruinisse, "(rommel markt) ten bate van de Nierstichting bracht f 1050,op. „Tafeltje-Dek-je" „Tafeltje-Dek-je" voor Duiveland, de verstrekking van kant en klare warme maaltijden aan bejaarden van uit het bejaardenhuis „In 't Op per" telt thans 30 deelnemers (Brui nisse 10, Oosterland 15, Nieuwerkerk 5). In 1971 toen men 'ermee begon (oktober) werden 170 maaltijden verstrekt, in 1972 in totaal 3530 warme maaltijden, in het eerste half jaar 1973 al 3190 stuks. Er zit dus flinke groei in dit partikulier initia tief voortgekomen px'oject. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het doctoraal examen scheikundig ingenieur, de hëer M. D. van de Weele te Bruinis se; Naam was „Keetje" De stand van het Nederlandse Ro de Kruis op de braderie, waar door zeer ijverige bestuursleden goederen in het Welfare-werk gemaakt, aan de man (of de vrouw) werden ge bracht is een succes geworden. Niet alleen werden diverse gebrei de, gehaakte, of geborduurde zaken contant verkocht, ook door middel van loten werden grotere stukken te gelde gemaakt. Een tweetal spreien werd verloot. Bovendien werden za terdag nog een tafellaken, een stola en een kussen verloot. Lotnummers: 716, 197, 662 en 695 vielen in de prij zen. De naam van de Schouwse pop, die geraden moest worden a raison van f 0,50 was „Keetje", een naam die door vex-schillende was opgege ven. Het lot moet beslissen wie de gelukkige bezitster wox-dt. NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bü uw Nutsspaarbank voor Aan- en verkoop en be waarneming/^ GEULLE. Het 6-jax-ig zoontje van de familie Dolmans in Geulle is met zijn fietsje door een achteruitrijden de vrachtwagen ovei-reden. Het jongetje was op slag dood. ZEEVANG. De 69-jarige mevrouw A. H. Koens uit Amstex-dam is om het leven gekomen toen de door haar bestuurde auto in de Nooi-dhollland- se gemeente Zeevang op onverklaar- 'bax-e wijze in het rechts van de weg gelegen water terecht kwam. Kunst matige ademhaling, toegepast door omstandei's, mocht niet meer baten. APELDOORN. De 18-jarige H. Smit uit Apeldoorn is in zijn woon plaats bij een vex-keerongeluk om het leven gekomen. Het slachtoffer reed in zijn auto met grote snelheid over de Meenweg in zijn woonplaats, maar raakte in een flauwe bocht de macht over het stuur kwijt, waar door de wagen naast de weg be landde en verscheidene malën over de kop sloeg. ARNHEM. De politie van Arn hem heeft maandag het lijk gevon den van de zwemmer die vrijdag in de Rijn is verdronken - getuigen za gen. de man zich uitkleden, zijn 1de ren uitspoelen - daarna liep de man de Rijn in. Hij dook onder een van de afgemeerde boten en kwam niet meer boven. HAARLEM, De 4-jarige Henk Ansems uit het' Gelderse Duiven is maandag in een ziekenhuis in Haar lem overdeden aan de brandwonden, die hij afgelopen zaterdag tijdens een' brand in zijn ouderlijke woning opliep. Samen met zijn vader en moeder sprong de kleuter toen uit het raam van de eerste verdieping om zich te redden. Zijn ouders raak ten daarbij' lichtgewond. OUD-BEIJERLAND. De zesjari ge Klazlna W. Schipper is maandag ochtend. in Oud-Beijerland overre den. Toen zij achter een woning van daan met een fiets op de weg kwam, wer-d zij aangereden door een auto. Zij is ter plaatse ovei-leden. Een jon gen die ook op de fiets zat, kon ex- bijtijds afspringen. MEPPEL. Maandag'moi-gen is de heer G. Spijkerman uit Staphorst bij een vex-keex-songeluk op de Zomer dijk in Meppel om het leven ge.ko- effecten SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woexre- dags van 12.30-13.30 uur. DODELIJKE ONGELUKKEN BIDDINGHUIZEN. De achttien- jaxdge Jemke Kluin uit Biddinghui zen is in een ziekenhuis te Zwolle overleden aan de verwondingen die hij opliep bij een vex-keersongeluk in Balkbrug, Hij zat achterop een bromfiets, die in botsing kwam met een auto. OVERASSELT. De 63-jarige me vrouw G. C. van Eldik-Goedhart uit Nijmegen is in Ovex-asselt veronge lukt toen zij als bestuux-ster van een personenauto geen voorrang ver leende aan een autobus. Haar echt genoot is zwaar gewond opgenomen in het St. Radboutziekenhuis in Nij megen. KLUNDERT. De 57-jarige J. van Schendel uit Klundert is in zijn woonplaats bij een vex-keersongeluk om het leven gekomen. Hem werd door de 34-jarige A. W. uit Breda geen voorrang gegeven. Als gevolg daarvan belandde de heer Van Schendel met zijn auto tegen een duiker en was op slag dood. EELDE. In Eelde, gemeente Vries, is de 22-jarige Egbert Brookman uit die plaats dodelijk verongelukt. De man geraakte waax-schijnlijk door te hoge snelheid met zijn motor van de Groningex-weg af reed en via een tuin tegen een boom te pletter. De man was op slag dood. Flitsen uit het buitenland KARATSJI. Het Pakistaanse par lement heeft maandag president Zoelfikat Ali Bhoetto gemachtigd Bangladesj, het voormalige Oost-Pa- kistaan, volkenrechtelijk te erken nen. TOKIO. In Japan lijdexx bijna 390.000 scholieren aan Hongkong- gx-iep, zo deelt het ministex-ie van gezondheid mee. De epidemie breidt zich snel uit. BELFAST. Drie mensen moesten met vex-wondingen in een ziekenhuis worden opgenomen nadat bij een café in het centrum van Belfast in een auto een bom was geëxplodeerd. Bij een bomaanslag op een café el- dex-s in de stad werd weinig schade aangericht. KARATSJI. Door hevige regenval zijn in Karatsji (Pakistan) 35 men sen om het leven gekomen. Duizen den inwoners zijn dakloos en de te lefoon- en telegx-aafverbindingen met de stad zijn verbroken. ATHENE. De Griekse regering heeft maandag berichten tegenge sproken als zou het grondwetsrefe rendum van 29 juli worden uitge steld. BELFAST. In Belleek op 56 kilo meter ten zuidwesten van de Noox-d- ierse hoofdstad Belfast zijn heden (dinsdagochtend) in een hindexdaag een man gedood en een zwaax-ge- wond. PARIJS. Richard Ross uit Purme- rend is in Parijs voor de tweede achtereenvolgende keer wex-eldkam- pioen goochelen, geworden. Tijdens de vorige kampioenschappen, die in 1970 in Amsterdam zijn gehouden, wist hij ook al de grand prix op zijn naam te brengen. BONN- Zware onweersbuien heb ben aan twee mensen het leven ge kost en belangrijke schade aange- xdcht in vei'schillende delen van de Bondsx-epubliek. Op het kleine ei landje Norderney in de Nooi'dzee werden een onderwijzeres en een meisje van 16 jaar door de bliksem dodelijk getroffen. SALISBURY. Van de ongeveer 280 schoolkinderen en personeelsleden die vox-ige week van een missiepost van Duitse Jezuieten in het noord oosten in Rhodesië werden ontvoerd, bevonden zich er zondagmorgen nog' 21 in handen van de guerrillastrij ders. ROME. Italië heeft zijn 35ste na oorlogse regering gekregen. Ze be staat uit een coalitie van de vier pax-tijen de christen-democraten, de socialisten, de sociaal-democraten en de republikeinen en wordt geleid door pi'emier Mariano Rumor. Vlinderplaag in Arnhem ARNHEM, 9-7. Arnhem be leefde zaterdag als gevolg van het warme weer van de afge lopen dagen een vlinderinva sie. Honderden bast aard-sa tijnvlinders zijn neergestreken in de Bloemstraat in Arnhem. De rupsen van deze vlinders kunnen grote schade berok kenen aan bomen en plantsoe nen ivaar zij het vooral voor zien hébben op eikebomen, flierdoorn, meidoorn en slee doorn. Vooral in Midden-Lim burg en op de Waddeneilanden kunnen deze vlinders soms een plaag zijn. RENESSE, 9-7. Maandagavond werd op het sportterrein De Laone te Renesse een politiehonden-demon stratie gehouden. Deze demonstratie werd georganiseerd door de Konin klijke Nederlandse Politiehonden Vex-eniging afd. Schouwen-Duive land. Deze afdeling bestaat voorname lijk uit burgerleden, die zelf hun hond opleiden onder toezicht van de heer Meizen uit Halsteren. Na de op leiding, die gewoonlijk zo'n twee jaar in beslag neemt, kan men met de hond een proef van bekwaam heid afleggen. Als de hond aan die keuring voldoet krijgt hij een certi ficaat. Deze avond wérd, voor x*uim 1000 man publiek, door acht; honden met hun begeleider gedemonstreerd. Het hele programma werd van commen taar voorzien door de heer Van Aken, die op een duidelijke wijze het. hoe en waax-om van de oefeningen uiteenzette. „Pakwerker" De honden waren Herdei-s en Bouviex-s. Van de acht hadden drie Bouviers een cex-tificaat, de andex-e zijn allen nog in opleiding. De jong ste deelnemende hond was pas elf maanden, de oudste tien jaar. De honden voerden verschillende oefe ningen uit, waaronder bijvoox-beeld het springen over een schutting' van 1 meter 75 centimeter en het weige- x*en van voedsel. Het meest spectacu laire voor het publiek was het werk waarbij de honden de pakwex-ker (dat is een man met beschennende kleding) de heer Van de Branden op bevel moesten aanvallen en weer loslaten. Als slot zoi-gde de heer Melzer nog voor een stunt door als vrouw ver kleed met een kindei-wagen waax-in zijn hond het terrein te betx-eden. Toen de pakwerker probeerde de „dame" met kindei-wagen aan te ran den sprong de hond zonder bevel uit de wagen en vloog de pakwerker aan. Aan de enthousiaste reacties van het publiek bleek duidelijk de waar dering voor de show. Zierikzeese zomercocktail: kleder drachten bij de „Dikke Toren", mos selen, kunstkraampjes en een heel mooie zeemeermin. Nog als een goede cocktail. LONDEN; Jonge conservatieven in Engeland oppex-en het denkbeeld van het inlichten van box-delen voor mi nisters van E.E.G.-landen. PARIJS/SIDNEY. Frankrijk wil kennelijk deze week nog met zyn nieuwe reeks kernproeven in liet zuidelijk deel van de Stille Oceaan beginnen. WATERMAATSCHAPPIJ „ZEELAND" (Vervolg van pag. 1) sdhijnlij'kheidsfactor dat de opgetre den schade bij de fruittelex-s mede veroorzaaakt werd door beïnvloe ding ten gevolge van de toegenomen waterwinning, naar de zijde van de klagers doorslaat". De commissieleden melden onder meer dat de regexxcijfei's in de uit- rijpingsperiode van het fruit in 1970 en 1971 respectievelijk 21,4 en 55,3 millimeter waren en dat in 1971 in de twee weken na de uitrijpingspe- i-iode (augustus/begin september) nog geen 2 millimeter neerslag viel. Daarnaast vond de commissie dat over een aantal geologische zaken in de Westhoek nog geen zekerheid bestaat, terwijl evenmin bekend is in hoeverre de verlaging van het polderpeil van Schouwen van in vloed is op de grondwaterstanden. De commissie constateerde dat in 1970 en 1971 meer water werd op gepompt dan in voorgaande jaren (de W.M.Z. heeft daar een tijdelijke vergunning voor gekregen), „hetgeen een verklaring zou kunnen zijn voor het dor betrouwbare waarnemei-s ge constateerde waterverlies van enke le sloten in de omgeving van Haam stede", aldus de commissie. Vergelijkbare gebieden De drie deskundigen hebben ge zocht naar betrouwbare gegevens van fruitbedrijven, die ergens anders in Nederland onder vergelijkbare omstandigheden fruit produceren Dat is niet helemaal gelukt. Wel kreeg men een globale indruk door vergelijking met enige bedrijven op vrij droge zandgrond in de Peel, waar de omstandigheden dichtbij de situatie in Haamstede kwamen. Bij de Bx-abantse bedrijven -was geen zichtbare droogteschade ontstaan. De raad van commissarissen van de W.M.Z. heeft de conclusies en aanbevelingen van de werkgroep overgenomen. De drie fruitkwekers zijn inmiddels op de hoogte gesteld van de beslissing. De Watei-maat- schappïj tekende daarbij wel aan dat men de uitkering nieï moet zien als een erkenning van „schadever oorzaker". De W.M.Z. 'heeft alleen begrip willen tonen voor de moei lijke positie van de drie fruittelers en de uitkering beschouwd als „een pleister op de wonde" voor het lange wadhten op de uilslag van de studie Tuin niet Naast d§ drie fruitkwekers, diende ook een inwoner van Haamstede een schadeclaim in, vanwege moge lijke verdroging van zijn tuin. De commissie cocludeerde dat deze schade niet te schatten was en daar om heeft de W.M.Z., confox-m het ad vies, geen uitkering verleend. Wel heeft de maatschappij aangeboden om zonodig irrigatiewater tegen nor male prijs beschikbaar te stellen. Als de uitspraak van de Cogrowa daar te zijner tijd. aanleiding toe geeft, dan wil de W. M. Z, de kosten verrekenen. Aanvulling nodig De Water-maatschappij onttrekt momenteel maximaal 1,9 miljoen kubieke meter water uit de duinen bij Haamstede. Het bedrijf kan ex- met enige moeite heel Schouwen- Duiveland mee van water voorzien. In de nabije toekomst zal aanvul ling, mede door de recreatieve groei noodzakelijk zijn. De aandeelhouders van de W.M.Z. hebben al besloten om via infiltratie van water uit het Haringvliet in die aanvulling te voorzien. Het Haringvlietwater zal in de duinen bij Haamstede wox-den geinfilteerd. Het project moet in 1976 kunnen draaien, omdat dan de voor raad gx-ondwater ontoereikend zal zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5