BEA WINT HET PEE1T Dank voor mislukte staatsgrepen ONZE PUZZELRUBRIEK tamboer BLIK DOOR HET WERELD Mislukte staatsgrepen, zoals die in Irak en Chili, zijn zawat het ergste wat de bedrijvers kon overkomen. Niet alleen omdat hen berechtiging ■wacht maar vooral omdat het doel van de staatsgrepen voor de eerste tijd onbereikbaar is geworden. In Irak is het plaatselijk folklore dat de groepering die aan de macht komt - doorgaans mel veel bloedver gieten - vervolgens heftige ruzies maakt over het verdelen van de ver overde macht. Ditmaal was het de chef van de veiligheidsdienst, die ter inleiding iuin de machtsovername enige mi nisters kidnapte. Juist de uiteraard bijzonder vertrouwde man. die moest waken tegen oproerige akties, bleek een rebel. Tekenend is ook dar hij vluchtte in de richting van Perzie, dat al ge ruime tijd met misnoegen kijkt naar buur Irak, waarvan de akties in de Perzische Golf de oHescheepvaarl- roules zouden bedreigen. Het resultaat is natuurlijk dat pre sident Al Bakr weel uit welke hoek het verzet komt in zijn regiem, wat hem de kans geeft om drastisch te zuiveren. Als Perzië erbij betrokken is bereikte hei in ieder geval dat de aandacht in Bagdad sterk op bin nenlandse zaken gericht zal zijn zo dat het a vontuur in de Golf uiige- sleld wordt. En in Chili De mislukte putsch in Chili ver- sterkt eveneens de positie van de J Nieuwerkerk. tel. (01114)1487 president. De oppositie heeft kenne lijk gehoopt dat die militairen die hel socialistische gebeuren afkeuren zouden afstappen van de aloude ge dragsregel dat het leger onvoor waardelijk wettig gekozen regerin gen steunt. Generaal Prats, de exponent van die gedachte, heeft nu de gelegen heid de officieren die zich als re bellen hebben ontpopt, te vervangen. President Allende kan sterker dan ooit tevoren rekenen op de steun van het leger. Bovendien heeft de doelloze schiet partij, met vele slachtoffers, zijn po sitie veel populariteit doen verliezen. Allende, zou men haast zeggen, mag de rebellen dankbaar zijn. SCHEEPVAART Acila, 4-7. te Cardon Ameland. 5-7. te Sfax Camitia. 5-7. te Pta Cavdon Ganymedes. 5-7. te Buenaventura MARKTBERICHTEN BARNEVELD. 5-7. Coöp. Veluwse Eierveiling Aanvoer 2.943.876 stuks. Volgens veilingslijst 1.889.156. Stemming: kalm. Prijzen in guldens per 100 stuks): Eieren van 50-51 gram 8,25; 5.1-56 gram 9,50-9.82: 60-61 gram 10,91- 11.38; 65-66 gram 11.70-13.42. Eierveiling Aanvoer 2,055.470 stuks. Stem ming: redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks): Eieren van 51-52 gram 8.90: 56-57 gram 10,14: 61-62 gram 11.18; 66-67 gram 12,17. Eiermarkt Aanvoer ca. 2.000.000 stuks. Han del: traag. Eieren van 50-58 gram 8.00-10,60 per 100 stuks: kg-prijs 1,60-1,83: eieren van 59-64 gram 10,90-12,25 per 100 stuks, kg-prijs 1,85-1,99; eie ren van 65-69 gram 12.50-13,50 per 100 stuks, kg-prijs 1,92-1.96. Witte eieren 0,25-1,75 per 100 stuks lager. De eerste prijs gaat naar: De heer C. Stoutjesdijk Rode Dorp 16 ZIERIKZEE De tweede prijs is bestemd voor: De heer B. van de Weel Sportweg 6a SIRJANSLAND De oplossing van de puzzel is de vol gende: HORIZONTAAL: 1. mast; 4. gerst; 8. keet; 12. uit: 13. zon; 14. ver; 15. trijp; 17. rebel; 19. menu; 20. forel; 22. kaper: 24. kin: 25. bar; 27. ketel; 29. pedel; 32. Amor; 34. titel: 36. loge 38. rak: 39. bok; 40. vin; 41. ster: 43. peper: 45 vete; 46. regel: 48. leger; 50. bel; 51. aal; 53. kubus; 55 Latijn; 58. iris; 60. wezel; 62. noga: 64. pan; 65. lijn; 66. don; 67. stam; 68. Aalst; 69. gems. VERTIKAAL:- 1. muts; 2. air; 3. stijf; 5. ezel; 6. rob; 7. snek; 9. ever; 10. een; 11. truc; 16. poker; 17. renet; 18 label; 19. merel; 21 rit; 23 pad; 26. barst: 27. koker; 28. libel; 29. pe kel; 30. lover; 31. Wenen; 33. mat; 35. top; 37. git; 42. rebus; 43. peluw; 44. reaal; 45. velijn; 47. geb.; 49. gat; 52. gips; 53. kina; 54. sela; 55. lens; 56. node; 57, gans; 59. rat; 61. zijl; 63. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: HORIZONTAAL: 1. schuimende wijnsoort; 8. uiterst fijne huidope ning: 12. wijnglas voor rijnwijn; 13. boom; 14. overblijfsel bij verbran ding: 16. een in een punt uitlopende berg: 17. attribuut van Zwarte Piet: 18. bouwkundig-ingenieur (afk.); 19. familielid; 21. de onbekende (afk. Latijn); 22. overschot; 23. scheeps- type in vroegere dagen: 24. hoog tweewielig rijtuig; 26. gesloten, dicht 27. opkoper van gestolen goed; 29. vlaktemaat; 30. lange, brede sjaal; 32. Ned. omroepvereniging (afk.); 34. grens tussen land en zee; 36. heen en terug (afk. Latijn); 38. zaadkorrel in een vrucht; 39. voorzetsel; 41 ou derloos kind; 42. sloot wapen; 44. chemisch symbool: 45. gehoororgaan; 47. voorzetsel: 49. akelig; 51. schoon, zuiver; 53. boos, nijdig; 56. oude lap; 58. eentonig geluid; 60. vierhandig dier; 61 val met hengsel; 63. schaak term; 64. rijstbrandewijn; 66. onbe paald hoofdtelwoord; 67. plaats op de Veluwe; 68. trekdier; 69. god dei- liefde (mythologie); 70. vreemde titel: 72. laagtij; 73. uitschot van fruit; 74. aandeel, toegekend part; 76. plaats in 't Gooi; 77. wild kind. VERTIKAAL; 1. warboel; 2. paar- deslee; 3. grote gebakken metsel steen; 4. plaats ten noordoosten van Franeker; 5. slotwoord van gebeden: 6. zot, dwaas; 7. nummer (afk.); 8. stad in West-Australië; 9. bejaard; 10. behorende tot de Kerk van Rome (alk.): 11. uitwijking; 13. zangstem; 15. vloeistof van pikante smaak; 17 kleur; 18. plattelandsvrouw; 20. on derscheidingsteken;. 22. korst op een wond; 23. valdeurtje aan een duiven til; 25. tijdvak van 100 jaren; 26. be kend sportevenement (afk.); 28. .eerstvolgende (afk.); 30. hoofddeksel 31. deel van de dag; 33. noordelijk eindpunt van de aardas; 35. onder deel v.e. tennispartij; 37. dikvloei- bare dessertspijs; 40. waterachtig, drassig land; 43. rustig, bedaard: 46. watergewas; 48. dikwijls; 50. stad in Italië; 52. op het ogenblik: 54. koop mansgoed; 55. Amsterdams peil (afk.) 57. toespraak; 59. stad in België; 61. kleine groep van uitgelezenen; 62. beeldraadsel; 65. kledingstuk; 66. in borst, karakter; 69. onheilaanbren gende godin; 70. samenhangende klomp planten: 71. één van de dun- ne gebogen beenderen die de borst holte omgeven; 73. de oudere (afk. Latijn): 74. letter v.h. Griekse alfa bet: 75. bijwoord. Verhoging ambtenarensalarissen DEN HAAG, 5-7. Op 1 augustus a.s. worden de ambtenarensalarissen verhoogd. Ambtenaren met een salaris tot 1' 25.000 ontvangen 3V2 procent, zij die een salaris genieten van f 25.000 tot f 40.000 krijgen over de eerste f 25.000 3V2 procent en over de res terende 15 mille 1% procent. De ambtenaren met een salaris boven f 40.000 zullen over de eerste f 25.000 eveneens ZVz procent ont vangen en over het resterende ge deelte van hun salaris een kwart van 3Y2 procent. De centrale commissie voor geor ganiseerd overleg in ambtenarenza ken ging donderdagochtend met de ze door het kabinet-Den Uyl voor gestelde verhogingen akkoord. Rookverbod in tie Vein we bossen VELP, 5-7. In de huidige brand gevaarlijke periode geldt in de na tuurrijke gebieden van de Veluwe- zoom, onder meer in Velp, Rheden en de steeg een rookverbod in de bossen. Er zijn daartoe borden aan gebracht met daarop het bepaalde artikel uit de algemene politieveror dening. De politie heeft aangekon digd in deze dagen extra streng op naleving ervan toe te zien en zo no dig verbaliserend op te zullen treden Wind voorkomt nieuwe smog-aanval ROTTERDAM, 5-7. De Rijnmond bewoners konden donderdagmorgen weer wat ruimer ademhalen. Dank zij een lichte bries bleef het gebied voor een nieuwe aanval van smog en stank gespaard. Voor de meld- en regelkamer wa ren de verandere weeroms'tandighe^ den aanleiding code drie, smogwaar- schuwing, te vervangen voor code één Catalogus voor volksliederen HILVERSUM, 5-7. Het Radio Volkskundig Bureau van de NOS. dat zich in samenwerking met hel volksliedarchief van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Weten schappen bezighoudt met o.m. het onderzoek naar de resten van het authentieke volkslied in Nederland, heeft een catalogus samengesteld, waarin een overzicht wordt gegeven van een gedeelte van het in de loop van 15 jaar door Ate Doornbosch voor de omroep verzamelde mate riaal op dit terrein. Minimum-broodprijs DEN HAAG, 5-7. Het bestuur van het produktschap voor granen, zaden en peulvruchten heeft donderdag de werkingsduur van zijn minimum- broodprijsverordening met een jaar verlengd, nadat eerst de minister van economische zaken de in dezen aan het predukfschap gegeven bevoegd heid had verlengd. De minimum-broodprijs blijft voorlopig nog op 71 cent (800 gram verpakt gesneden witbrood), maai de voorzitter van het sdhap. dr. C. H. J. van Beukering, hoopt binnen kort met het ministerie van econo mische zaken overeenstemming te bereiken over enige verhoging. Mis schien kan er daarna nog een twee de aanpassing komen. Veel concreets kon de voorzitter er echter in de be stuursvergadering nog niet overzeg- Accouï Linde/liaan 3 \nrantiekantoor advies bij aankoop onroerend goed oj bedrij) Telefoon 01870-3477 Middel bet mis Wat biedt de BEELDBUIS ZONDAG 8 JULI NED. I: Bijna zeven uur televisie biedt vandaag het eerste net. Voor het middagprogramma tekent de NOS, de NCRV neemt de avond voor haar rekening. Na het nieuios en weekjournaal gaat bij half vier van middag op het scherm de NOS-kiosk open, informatie en ontspanning voor hei hele gezin. Onder de titel „Sport Troef" gaat het daaropvol gende programma over de buis. In een tijdsbestek van drie kwartier worden de kijkers vergast op repor tages van twee sportevenementen. Dat is een honkbalwedstrijd en de finish-reportage van de Tour de France. Vervolgens komen Frits van Turenhout en de toto-uilslagen nog. Om vijf uur neemt het 1KOR bezit van de zender voor een uitzending van de kerkdienst in de Evangelische Broedergemeente in Amsterdam.. De NCRV stopt veel muziek in haar avondprogramma. Om zeven uur opent zij de uilzending met „Door de wereld klinkt een lied". Dit is een programma van geestelijke lie deren. De volgende vijftig minuten leveren een herhaling op van een programma, dat drie jaar geleden reeds werd uitgezonden. Het is de Russische film „Het bos komt tot le ven. Na de vijf minuten nieuws biedt de NCRV het tv-publiek een terugblik op de uitzendingen van de muzikale kwis „Herkent U deze me lodie". Vervolgens kunnen de kijkers terecht bij de televisiefilm „Compli mentjes", een Duitse produktie naar een verhaal van Jochem Ziem, dat als thema heeft de carriere-maken- de zakenman, die het met de eer lijkheid niet zo nauw neemt. Na dit tachtig minuten durende tv-spel heeft de kijker nog slechts tien mi nuten geestelijke liederen te goed voordat de nieuwslezer met het late journaal komt. NED. II: Nadat de tv-kijker van middag op het eerste net al een- klein uur sport is voorgeschoteld, doet de NOS er om zes uur op de tweede zender nog een schepje bo venop. Tot aan het tijdstip van Kiri de clown worden beelden getoond van het springconcours om de Grote Prijs van Aken en van de honkbal- wedstrijd om de Europese titel in Haarlem en van de Tour de France. Om zeven uur wordt een herhaling uitgezonden van de serie „Thierry la FrondeDe eerste aflevering toont hoe de avonturier Thierry in de gevangenis belandt door een ge mene streek van zijn rentmeester. Samen met een dief en een meisje dat verliejd op hem is vlucht hij. Om half acht volgt als gebruikelijk Stu dio Sport. Vervolgens is het tijd voor een aflevering uit de serie „De rivalen van Sherlock Holmes". Privé detective Dixon Bruce moet al zijn slimheid aanwenden om een oplos sing te vinden voor een raadselach tige dood van een jonge vrouiv. Na dat de raadsels zijn opgelost res- teert in het avondprogramma de uit zending „Een uur Joegoslavië" het derde deel van de achtdelige serie „Een uurHel programma tracht een indruk te geven van de kunstcultuur in Joegoslavië en dat gebeurt onder meer via zang, fol- kloritische dansen, zigeuner muziek, cabaret en toneel. Dat alles gebracht door vooraanstaande Joegoslavische artiesten. ZONDAG 8 JULI NED. I: 15.00 Nieuws; 15.02 Week journaal; 15.22 NOS-kiosk; 16.10 Sport troef; 16.55 Toto-uitslagen; 17.00 Kerkdienst; 18.55 Kiri de clown 19.00 Door de wereld klinkt een lied; 19.30 Het bos komt tot leven: 20.20 Nieuws; 20.25 Compilatie Her kent u deze melodie: 21.15 Compli mentjes; 22.35 Geestelijke liederen; 22.45 Journaal. NED. II: 18.00 Sport troef; 18.55 Kiri de clown; 19.00 Nieuws; 19.05 Thierry la Fronde; 19.30 Studio Sport; 20.20 Tour de France; 20.30 21.20 Een uur Joegoslavië: 22.20 Journaal. MAANDAG 9 JULI NED. 1: Gevarieerd amusement biedt het vakantieprogramma, dat vanmiddag tussen twee en vier uur op het scherm is. De avonturen van de Club van zes en een half, een film over water, een internationaal variétéprogramma, de dwaze lotge vallen van Peppi en Kokki en een verhaal van het varkentje Porky; dat alles kan men van de KRO ver wachten, die overigens ook het avondprogramma voor haar reke ning neemt. Om vijf over half zeven worden de kijkers op de hoogte ge bracht van de ontwikkelingen van daag in de Tour de France. Na het journaal volgt dan weer een afle vering van de familie Ashton, die als titel draagt „Al het oude veran dert" Freda Ashton is wat over haar toeren. Haar zus Margaret meent, dat het tijd wordt dat ze eens kin deren krijgt. Op het journaal van acht uur volgt het een uur durend programma „Vaarwel Europabeker" De titel slaat op het feit, dat het be- deze maand de allerlaatste maal is geweest, dat het Knokke festival is gehouden. Met een programma waarin nog eens de sterren flonke ren die aan vroegere festivals deel namen, wordt vanavond op hel scherm afscheid genomen. De kijker ziet en hoort o.a. Samantha Jones, Udo Jürgens, Ben Cramer, Dave Berry, Katja Ebstein, Rita Reys, Liesbeth List en Conchita Bautista. De volgende vijftig minuten dragen een meer serieus karakter. „Je geld of je leven" is de titel van een zeer informatieve documentaire over de gezondsheidszorg in de Verenigde Staten. De KRO verlaat het scherm met vrolijke kost. Een klein half uur doet de Engelse komiek Marty Feld- man met zijn Comedy Machine weer de meest doldioaze dingen. NED. II: De AVRO gaat om ze ven uur van start met een aflevering van de serie „De avonturen van Too- mai en de olifant". Toomai en zijn Steeds meer aardappelen DEN HAAG, 5-7. De aanvoer van aardappelen van de nieuwe oogst is deze week behoorlijk toegenomen. Onder invloed hiervan is het prijs peil gedaald. De middelmaatklasse, een van de verschillende rassen die in het begin van deze week op de veilingen nog werden verkocht voor 50 tot 60 cent per kg, deden in de tweede helft van de week tussen 35 en 45 cent per kg. Niet alleen op de aardappelveïlingen in Noord-Hol land is de aanvoer belangrijk geste gen, maar ook in het zuiden komen thans veel vroege aardappelen aan de veilingen. Volop rode bessen KAPELLE, 5-7. Op Zuid-Beve land is deze week de plus van rode bessen volop op gang gekomen. Bij de veiling in Kapelle-Biezelinge. waar de aanvoer het grootst is, kwamen dagaanvoeren van 35 tot 54 ton voor. De kwaliteit van de bessen is pri ma. Zon en droogte zijn gunstig voor dit produkt in de oogsttijd. De vraag is groot zowel van de zijde der ver werkende industrie in binnen- en buitenland als voor verse consump tie. De prijs van de industriebessen lag donderdag in Kapelle rond f 1,20 per kg. Rode bessen voor verse con sumptie werden alnaargelang de wij ze waarop zij waren verpakt ver kocht voor 1.40 tot 1.60 per kg. Riipsenplnog NIJMEGEN. 5-7. De zomerhitte heeft in de Nijmeegse wijk „De Du- kenburg" een r upsenjjlaag veroor zaakt. De insecten die zich in de in landse eiken in de wijk hebben ge nesteld bezorgen de beivoners van de wijk overlast. De gemeentelijke plantsoenendienst gaat de rupsen- plaag nu bestrijden. „Zeg u maar Maas. Maas-Jan is m'n voornaam, maar in het dorp zeg gen ze doorgaans Maas. fen ik ben inderdaad de oudste," Bea dacht een poosje na. „Ik weet het niet, maar ik krijg zo het idee, dat men in Elshoven de klok een poosje heeft laten stilstaan, niet waar?" „Hij staat bij tijd en wijle nog stil juffrouw van Laar. Dat zult u spoe dig genoeg merken. Maar we zijn er bijna. Als we de bocht door zijn, ziet u meteen het Kerkplein. En schuin tegenover de kerk woor.t Van Schagen. waar u in de kost komt. Ik moet hier linksaf naar de boer derij. Ik wens- u veel sterkte." „Dank je wel, Maas," antwoordde ze, toen hij zijn paard inhield. „En bedankt voor- de lift:;" Hij hief ten teken van groet zijn zweep even omhoog en reed toen een zandpad in, zonder het meisje nog met één blik te verwaardigen. Ook al geen erg vriendelijk mens, was haar oordeel. Het kerkplein leek uitgeslapen. Een hond snuffelde langs de stoep en een paar kippen scharrelden in het stof bij het hek. Nu had ze wal meer gelegenheid, om het centrum van Elshoven te bekijken: een paar winkels een smederij en ginds een vrij groot café. Dat zou wel de zaak van die meneer Waterbeek, of hoe heette hij ook weer. zijn In één dei- huisjes zag ze een gezicht door de gordijnen gluren. Ja mens, kijk maar goed, ik ben de nieuwe schooljuf. Dan weet je dat alvast, Het huis van meester Van Scha gen herinnerde ze zich nog van haar proefles. Het lag te blakeren in de voorjaarszon. broertje Ranjit worden door een stel stropers gevangen genomen. De enige die hen kan redden is de trouive olifant Ka.la Nag. Een half uurtje vrolijkheid zit verpakt in de aflevering „En dan is moe d'r nog", om half acht. Moeder Sally en haar kinderen worden uitgenodigd op een verjaardagspartijtje. Natuurlijk gaat er weer een en ander mis. Dat geldt in zekere zin ook voor Peyton Place, na het journaal. Hel tweede huioclijk lussen Betty en Rodney dreigt vast te 'lopen. Ook de verhouding tussen Carolyn en Jeff blijft de nodige pro blemen geven. Om Lien over negen gaat privé-detective Frank Camion weer aan het iverk. Hij houdt zich bezicf met de mysterieuze verdwij ning van een advocaat, die de verde diging op zich heeft genomen van een man die een politieagent heeft vermoord. Er komen wel de nodige schietpartijen aan Ie pas. Als de kruitdamp opgetrokken is bezetten Jaap van Meekren en zijn mannen de buis voor de aktualiteitennibriek Televizier Magazine. MAANDAG 9 JULI NED. I: 14.00 Vakantieprogramma: 1S.25 Tour de France; IS.45 Kiri de clown; 18.55 Nieuws; 1.9.05 De familie Ashton; 20.00 Journaal; 20.20 Vaar wel Europabeker; 21.20 Je geld of je leven; 22.10 Marty Feldman; 22.35 Journaal NED. 11: 1S.45 Kiri de cloivn; 18.55 Nieuws19.05 Olifanten jongen; 19.30 En dan is moe d'r nog; 20.00 Jour naal: 20.20 Peyton Place; 21.10 Can non; 22.00 Televizier; 22.50 Journaal; 22.55 Tour de France. ©MCÖOOSCOOOOOOOOOCöOÖCa Postaraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. Ze betrad ihet erf en liep naar de voordeur. Nadat ze haar bagage op de stoep had gezet, trok ze aan de bel. Een luid gegalm weerklonk dooi de gang. Bea keek v erschrikt om zich heen. Dat geluid zou men zeker op het hele plein gehoord hebben. Mensen nog aan toe, wat een lawaai Het kon niet zoveel lawaai ge maakt hebben, maar binnen scheen men het niet gehoord. Want Bea wadhtte en wachtte, doch er kwam niemand. Straks is er nog niemand thuis, dacht ze. Nu ja, dan was er nog altijd het café Waterboer. Echter kwam opeens een kleine jongen om de hoek van de muur kij ken. Hij gluurde even naar het meis je, dat hem vriendelijk toelachfe en verdween toen weer, luid roepend: „Moe. Moe! Daar is de nieuwe juf al. De nieuwe juf voelde zich intussen een tikkie opgelaten. Maar lang duurde het nu niet meer, want even daarna kwam mevrouw van Schagen zelf om de hoek heen en haar han den aan haar schort afvegend, zei ze: ..Mens was er toch omheen ge lopen. Dat doen we hier allemaal, hoor. De voordeur is in geen maan den open geweest. Die gebruiken we nooit." Ze drukte de slappe hand van de vrouw en volgde haar om het huis heen. Bedrijvig ging ze voor (haar uit de keuken in. joeg een paar kin deren naar buiten en zei tegen Bea: „Ik zal blij zijn. als de school mor gen weer begint. De hele dag die jongens om je heen. De kamer boven was klein, spaar zaam en slecht gemeubeld, maar zag uit op het -kerkplein en dat vergoede veel. Op een klein, wit geschilderd tafeltje stond een lampetkan en een waskom. ..Wacht, ik zal even wat FEUILLETON DOOR HENK. VAN HEESWIJK water halen, u zult zich natuurlijk willen verfrissen.." En weg was de vrouw. Bea slaakte een zucht en trok haar mantel uit. Ze keek de lege hang kast, die muf rook en dacht terug aan haar gezellige slaapkamer met warm en koud stromend water en de badcel. Maar zoverwaren ze blijkbaar nog niet in Elshoven. Eén half uurtje later zat Bea be neden in de voorkamer en wachtte op de thee, die haar gastvrouw haar beloofd had. Intussen keek ze uit naar het plein, dat nog altijd uitge storven leek. Iedereen was natuur lijk aan zijn werk. Elshoven was de stad niet. De thee was slap en het water had een naar smaakje. Dat had ze boven al geproefd. Hemel, in wat voor oord was ze verzeild geraakt. Maar ze moest het voorlopig maar nemen, zoals het was. Tijdens de thee zei Bea tegen haar gastvrouw, die even - voor de ge zelligheid - bij haar zat: ..Mevrouw van Schagen, ik vind het heel aar dig van u. dat u me dadelijk in pen sion hebt willen nemen. Maar ik zal u niet te lang lastig vallen. Ik vind hier te zijner tijd wel iets, wat me lijkt." Mevrouw van Schagen zette met een ruk (haar kopje op de schotel en keek haar gast verwonderd aan. „Waarom? U valt me helemaal niet lastig. We zijn het gewend. De vorige onderwijzeres was hier ook vier jaar in de kost en daarvoor, juffrouw de Munk, bijna vijf. En laat eens kij ken.. ja, juffrouw Groothuis was hier ook nog een paar jaar. Nee, de juffrouw van de laagste klassen is bij ons in de kost. Dat spreekt van zelf". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6