ERIC DE NOORMAN 1 <Sport en wedstrijden I Verrassende ontknoping zomeravond voetbalcompetitie: Toren Boys Kampioen Haal ook goedkoper uw rijbewijs Bon Geslaagde (jaarlijkse) wandeltochten A.S.V. „Brouwershaven" Wedstrijd in Diepe Gat HSV Oosterschelde ROYAAL SUCCES VOOR „DESCHOUWSE RUITERS" Beste kinder- en jeugdboeken van 1973 iTiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiOTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifii Hel slot van de zomeravondcom petitie van het rayon Zierikzee heeft nog een verrassende ontknoping ge kregen. Niet Velocitas, dat in de eindfase de beste kansen had, maar de kampioen van het vorige jaar. Toren Boys wist dank zij een beter doelgemiddelde beslag op de kam pioenstitel te leggen. Velocitas liet in haar voorlaatste wedstrijd tegen de Kon. Zeelandia een kostbare steek (2-2) vallen wat haar uiteindelijk de kampioenstitel heeft gekost. Haar laatste wedstrijd, tegen Stella Boys, wist Velocitas met 5-1 te winnen. Toren Boys greep de kans die het nog had met beide han den aan door haar laatste twee wed strijden in winst om te zetten. De ontmoeting tegen de PZEM leverde een 2-0 overwinning op, terwijl VAB er met 5-0 aan moest geloven. Die Gouwe zag in haar laatste twee wedstrijden zowaar nog kans de rode lantaarn, welke zij van het begin af in handen had gehad, nog aan Smit-Bolnes over te doen. In haar voorlaatste wedstrijd zag Die Gouwe kans om met 5-1 van Stella- Boys te winnen, terwijl het de com petitie afsloot met een 2-2 punten verdeling tegen Smit-Bolnes. De Kon. Zeelandia won verder nog met 5-0 van de PZEM, terwijl VAB een 3-0 overwinning op Smit Bolnes kon boeken. Eindstand De eindstand ziet er als volgt uit: 14 12 0 2 40- 7 24 PZEM VAB Die Gouwe Smit-Bolnes 5 2 7 22-29 12 5 0 9 21-29 10 2 1 11 12-34 5 1 2 11 16-52 4 Toren Boys Velocitas Stella Boys Kon. Zeelandia HENGELSPORT 14 11 2 14 8 2 14 6 4 1 40-10 24 4 24-21 18 4 30-27 16 Duiveland B I-junioren contra S.K.N.W.K. B I-junioren Sportvereniging „Duiveland" don derdagavond speelden de B. 1 junio ren van de S.V. Duiveland een vriendschappelijke oefenvoetbalwed strijd te Nieuwerlcerk tegen de B I- junioren van de S.V. SKNWK op het sportveld aldaar. De uitslag van deze match was 1-6 voor Duiveland. Het was een mooie wedstrijd, begunstigd door fraai zomerwei'. Voor het eerst speelden bij de Duiveland B I-junio- oren een viertal gewezen C-junioren die zich wonderwel wisten aan te passen bij de overige spelers. Deze wedstrijd is bedoeld als .oefenwed strijd voor de komende competitie wedstrijden, die op 18 augustus a.s. aanvangen. Scheidsrechter J. Folmer leidde deze wedstrijd goed. Overi gens bleek ook weer uit deze wed strijd hoe nuttig het is en noodzake lijk, trouw de trainingen bij te wo nen. WIELRENNEN Goed werk van Kavero-ploeg In het tweede onderdeel van het Nederlandse merken kampioenschap heeft de ploeg van Kavero uit Re- nesse zich weer voortreffelijk ge weerd. Van de talrijke deelnemende ploegen wisten zij zich in de tijdrit over 83,3 km, met start'en finish in Emmeloord beslag op de 5e plaats te leggen. Hoewel van Overveld na 20 km zich niet al te best, in orde voel de, waardoor hij geen kopwerk kon doen, slaagde de Kaveroploeg er toch na 45 km in de andere Zeeuwse ploeg Triei Noble welke drie minuten eer der was gestart, in te lopen. Door deze prestatie staat Kavero nu na twee onderdelen op de tweede plaats. Op 21 juli zal het derde en laatste onderdeel, een criteruimte Vlaai'din- gen, worden verreden. De uitslag van de tijdrit: 1. Ketting-Shimano 1.46; 2. Jan van Erp-Hutchinson 1.48.16; 3. Caballero 1.51.24; 4. Amstel 1.52.07; 5. Kavero 1.54.47. De stand na twee onderdelen 1. Jan van Erp-Hut chinson 58 pnt.; 2. Kavero 48 pnt.; 3. Drinkwaard en Ketting-Shimano 46 pnt.; 5. en 6. Frisol en Amstel 42 pnt. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht vanuit Chartres, op za terdag 30 juni jl., 403 km. Gelost 5.30 uur, met zuidwesten wind. Aankomst le duif 10.56 uur, snelheid 1232 m,p. m. Aankomst laatste duif 11.23 uur, snelheid 1142 m.p.m. J. J. de Jonge 1; L. IJzelenberg 2. 9, 11; A. S. de Koning 3, 5, 6, 13, 14: L. v. Duivendijk 4; Ph. Steketee 7, 10, 12; W. Wiltenburg 8. Dat kan. Want er is een nieuwe manier om sneller en zekerder - dus goedkoper - uw rijbewijs te kalen. Dank zij de nieuwe manier van rijden. Volautomatiscïu MetDAF. Alles wat u erover wilt weten, staat in onze gratis brochure. Stuurmij snel uw boekje „De nieuwe manier van slagen". DP 905-F 70 Opsturen in envelop, zonder postzegel, aan DAF, Antwoordnummer 2000, Eindhoven Belangstelling wordt elk jaar wat minder BROUWERSHAVEN, 30-6. Voor de achttiende keer in suksessie organi seerde de A.S.V. „Brouwershaven" zaterdag jl. haar jaarlijkse wandeltocht over 8 en 15 km. Gezien het zeer geringe animo van de ouderen werd de 25 km tocht reeds verscheidene jaren geleden van hét programma geschrapt. ZIERIKZEE, 2-7. Afgelopen za terdag vond de jaarlijkse hengel- wedstrijd in het Diepe gat plaats. Er waren ruim vijftig deelnemers en de vangst was matig. Na de weging bleek de uitslag als volgt te luiden: 1. C- P. v. d. Werve 385 pnt.; 2. C. H. v. Sdhëlven 374pn.t.; 3. A. Cole 290 pnt.; 4. A. Struik 283 pnt.; 5. T. Wouters 274 pnt.; 6. A- v-. d. Welle 260 pnt.; 7. M. v. d. Wekken 246 pnt.; 8. A. Verbeek 219 pnt.; 9. A. Hanson 209 pnt.; 10. G. T. Bakker 209 pnt. Junioren 1. J. Steehouwer 152 pnt.; 2. S. Boer 103 pnt.; 3. J. Huigen 93 pnt.; 4. H. d. Koster 92 pnt.; en 5. K. v. Klinken 92 pnt. Het algemeen klassement voor de competitie ziet er thans als volgt uit: 1. G. T. Bakker 3191 pnt.; 2. D. Sies 2793 pnt; 3. A. H. Hanson 2599 pnt.; 4. C. P. v. d. Werve 2569 pnt; 5. G. Reyniers 2422 pnt.; 6. C. Sijbel 2377 pnt.; 7. M. v. d.'Wekken 2337 pnt.; 8. K. Rossen 2185 pnt.; 9. A. Mol 2185 pnt.; en 10 M. A. Verton 2103 pnt. Junioren 1. K. v. Klinken 3815 pnt; 2. R. Timmerman 1639 pnt.; 3. H. d. Koster 16i2 pnt.; en. 4. J. Bolle 1328 pnt. Aanstaande zaterdag zal deelgeno men worden, aan de internationale hengelwedstrij d van de H.S.C. „De Grevêlingen". De deelnemerskaarten voor deze wedstrijd zullen a.s. don derdagavond om 19.00 uur, op de Balie, worden uitgereikt. De volgen de competitiewedstrijd zal plaats vinden op 21 juli in de Kreek van Ouwerkerk. Onder bijzonder gunstige weers omstandigheden startten klokslag twee uur 336 deelnemers vanaf de markt voor hun mars over de twee afstanden, voorafgegaan door de drumband van „Rust Roest" uit Zie rikzee, welke vereniging reeds veie jaren de presence in- Brouwershaven geeft De tochten gingen, dit jaar in de richting Loop.erskapelle, Scharen- dijke, Den Osse en langs de nieuwe jachthaven terug' naar de markt, waar in Hotel „Graaf Floris V" ie dereen zijn medaille, cijfertje of groepsprijs. in ontvangst nam. De deelnemers aan de 8 km tocht wer den halverwege de afstand getrak- teex'd op een sinaasappel' en ijslollie, beschikbaar besteld door het zelf- bedieningsbedrijf P. de Moor. Groepsprijzen De groepsprijzen vielen ten deel aan „Rust Roest", „Delta Sport" en A.S.V. „Brouwershaven" met resp. 90, 30 en 38 deelnemers, terwijl ver- clèr' de Openbare Lagere Scholen van Zonneiriaire, Dreischov, Nöördgouwe en de „S.V.O.W.K." met groepjes van bescheiden afmetingen meelie pen. Hoewèl de tochten wederom suk- sesvol zijn verlopen, dient echter te worden opgemerkt, dat het aantal deelnemers de laatste jarén behoor lijk teruglooopt. Dit kan worden toegeschreven aan de verminderde belangstelling van de ouderen, de steeds vroeger intre dende vakanties en last but notieast Helders in haven BRU1NISSE, 30-Ü. De slan ke, vlugge vissen, 'die echter ook heel lang stil in het hel dere ibater kunnenstaan, de z.g. herders of harders zijn er ook dit jaar ioeer. In de vis sershaven te Brüinisse ivorden ze weer gezien. Ze schijnen bijzonder verzot te zijn op de aan vaartuigen die ivat lang in het water gelegen hebben, aangegroeide algen. Van „wa tervervuiling" (zo die er al zou zijn) hebben ze gelukkig geen last. het grote aantal wandeltochten, wel ke er in de loop van de jaren zijn bijgekomen op Schouwen en Duive land. Deze worden binnen een tijds bestek van. enkele maanden afge werkt en zo kan het voorkomen dat, (zoals ook j.l. zaterdag weer ge beurde) er op verschillende plaatsen op het eiland tegelijkertijd wandel marsen worden georganiseerd. De A.S.V. „.Brouwershaven" die op de Zierikzeese Vierdaagse na, zo on geveer het langst op het eiland wan deltochten arganiseert, houdt sinds het begin (achttien jaar geleden) een vaste datum aan, welke valt op de laatste zaterdag van Juni of de eer ste zaterdag van juli. Iets meer overleg en kontakt tus sen de verschillende verenigingen is in de toekomst zeef zeker noodzake lijk. WASHINGTON. Het Amerikaan se huis van afgevaardigden heeft in gestemd met Nixons compromis voorstel om na 15 augustus geen gel den beschikbaar te stellen voor de bombardementen op Cambodja en Lacs. Als- de president na die datum nieuwe bombardementen nodig vindt zal hij om toestemming van het con gres vragen. „FZi7.sc/i" uit het buitenland BRUSSEL. De Europese Commis sie, het „dagelijks bestuur" van de Europese Gemeenschappen, heeft voorgesteld dat de negen lidstaten van de EEG samen 500 miljoen re- keneeriheden bijeen brengen (ruim 1800 miljoen gulden) als eerste be gin van een fonds voor Europese mo netaire samenwerking. ABIDJAN, Twaalf jonge officieren van het leger van Ivoorkust hebben in ruim drie jaar tijd plannen be raamd voor de omverwerping met geweld van het bewind van presi dent Felix Houphouet Boigny. Zij zijn overgedragen aan een speciaal militair tribunaal dat donderdag in Abidjan is opgericht. PHNOM PENH. Communistische troepen hebpen opnieuw Cambodja's strategische noordwestelijke hoofd weg afgesneden. Slechts twee dagen nadat de regeringstroepen er in wa ren geslaagd deze te heropenen. Dit heeft een militaire woordvoerder in Phnom Penh bekendgemaakt. BRUSSEL. De Belgische gerechte lijke instanties hebben het publiek opgeroepen inlichtingen te verstrek ken die kunnen leiden lot de „aan houding" van een aantal planten die donderdag uil de Luikse plantentuin verdwenen zijn. Het gaat hier om enige Indische hennep-planten, waaruit marihuana gemaakt kan worden. De planten werden gestolen. SALISBURY. De kansen voor een oplossing van de Rhodesische onaf hankelijkheidskwestie en een ak koord met Londen zijn na het ver rassende bezoek van een hoge Britse regeringsdelegatie aan Salisbury vorige week eerder geringer dan be ter geworden. BAGDAD. De Iraakse minister van defensie, generaal Hammad Sjehab, is bij een schietpartij ge dood en de minister van binnen landse zaken, luitenant-generaal Saadoen Ghaidan, licht gewond, zo heeft het Iraakse persbureau zondag avond gemeld. LAS VEGAS. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft een ondergrondse kernproef in Ne vada genomen. De kracht van.de ex plosie was tussen 20 en 200 kiloton Int.. Zo deelde de commissie mee. DACCA. Het dodental tengevolge van de overstromingen in het noor den van Bangla Desj is tot 62 geste gen. Het water heeft grote delen van de districten Sylhet en Noachali be reikt. MONTEVIDEO. Een half miljoen arbeiders in Uruguay (op een bevol king van rond 2,5 miljoen) is in sta king uit protest tegen de ontbinding van het parlement en de machtover name door militairen. De staking is voor onbepaalde tijd uitgeroepen door de communistisch georiënteerde vakcentrale CNT. Jaarvergadering voetbalvereniging „Bruse Boys'' Thoolse hippische dagen THOLEN, 30-6. In het kader van de Thoolse dagen werd zaterdag jl. een Concours-hippique georgani seerd; waaraan werd deelgenomen door vrijwel alle landelijke rijver- enigingen van de Zeeuwse Geweste lijke Bond en enkele L.R. en uit West-Brabant. Het programma ver meldde een deelname van 8-achttaI- len, 6 viertallen en vele individuele combinaties. Het morgenprogramma werd uit gevoerd op een groot en rustig ge legen weiland, onder Gorishoek, ter wijl het middagpi'ogramma plaats vond op het prachtig gelegen terrein „De Pluimpot" te Scherpenisse, Begunstigd door fraai zomerweer, mag dit, door een talrijk publiek be zocht concours, bijzonder geslaagd genoemd worden. Een woord van lof aan het adres van het organiserend comité, om bijna elk jaar weer deze Thoolse dagen te houden, is hier ze ker op zijn plaats. Seljouwse Ruiters De Schouwse Ruiters namen ook deel aan dit concours. Hoewel zij op alle concoursen in dit jaar uitkwa-, men met een achttal, moesten zij ditmaal tengevolge van ekele kreu pele paarden starten met een viertal Dit viertal werd gereden door A. J. Hanse met Jordan, C. Stouten met Nelson, B. Bevelander met Kashmir en N. v. d. Bijl met Solon en behaal de de eerste prijs in de dressuur- proef voor viertallen klassse L. met 108 punt. In de individuele dressuurproef, klasse L, behaalde A. J. Hanse met Jordan de eerste prijs met 100 pun ten, C. Stouten mei. Nelson de 6e prijs met 99 punten. Mev.r. I. Krab- be-Fierens met Bianca de 7e prijs, N. v. d. Bijl met Solon de 8e prijs en B. Goudswaard met Cupido de 10e prijs. Bij het voorspringen, gedurende het morgenprogramma met ongeveer 50 deelnemers, reden in het spring concours klasse L 3 leden van de Schouwse Ruiters een foutloos par cours ril.: A. J. Hanse met- Jordan; C. Stouten met Nelson; B. Gouds waard met Cupido. In het springconcours klasse L van het middagprogramma won A. J. Hanise de 5e prijs en B. Gouds waard eveneens een 5e prijs. Met veel genoegen kunnen de Schouwse Ruiters weer terugzien op het bezoek aan dit concours-hippi que. BRÜINISSE, 28-6. In de jaar vergadering- van de voetbalvereni ging Bruse Boys, kon de secretaris de 'heer C. van Liere terug zien op een jaar vol aktiviteit. Maar dit bracht voor het bestuur wel énorm veel werk mee. De competitie werd met 9 elftallen te weten twee seni oren, twee A-junioren, twee B-ju nioren, een C en een D en een da mes elftal. Het B 2 elftal was na eni ge weken niet te handhaven, het kostte de verenigingskas f 25,- boete De B-junioren hebben een minder goed seizoen achter de rug. Ai wist het tweede elftal niet het kampioen schap te behalen, toch mag gepro moveerd worden naar de derde klas. In de loop van Ihet seizoen bleek, dat het eerste elftal (toch eigenlijk het visitekaartje van de vereniging) geen kampioen zou worden, maar deze wat bittere pil werd glansrijk verguld, door hel goede werk van de A selectie. Niet alleen werd hier het kampioenschap behaald, maar dooi de goede resultaten in de na-compe titie, mocht worden gepromoveerd naar de hoofdklasse A-juni oren Zeeland. De grote wens het spelpeil van het Zeeuwse voetbal te verbeteren kan misschien mede dankzij /het. goede Het offer van Svitjold spel van de Bruse Boys junioren worden bereikt Damesvoetbal Het „damesvoetbal" aanvankelijk gezien als een „modegril" lijkt toch een blijvertje te worden nu weer een enthousiaste groep dames gereed staat voor het nieuwe seizoen. Goe de begeleiding is ook hier een ver eiste Drie leden slaagden in het afgelo pen seizoen voor het diploma A.B.O. Ook dit jaar geeft de Zeeuwse Sport raad deze cursus weer. Men hoopt dat ook dit jaar enkele leden het doorzettingsvermogen zullen opbren gen deze cursus te volgen, een groei end kader is voor een levende club noodzakelijk. De prijzenkast verhuisde van ho tel Storm naar de kantine. Deze kast met vele sporttrofeeën heeft nu een aardige plaats in de kantine. In de kantine en de kleedlokalen werd centrale verwarming aangelegd. Bestuur en vrijwilligers zorgden ook voor een betere afrastering van de terreinen. Jammer dat over de competitie de schaduw viel van on- eriiglieid met enkele bestuursleden enerzijds én de geselecteerde spelers van het eerste elftal anderzijds. .Drie vergaderingen waren nodig, om deze zaak weer tot de juiste proporties terug te brengen. Een gevolg van één en ander was, het bedanken van de penningmeester de heer A. Roon, die eind januari werd opgevolgd door de heer M. Capelle. Op 31 mei nam de heer Roon als trainer af scheid. Als nieuwe trainer voor het komende seizoen werd benoemd de heer J. Willemse uit Zierikzee. C.V. en afrastéring veld, hebben financi eel nogal wat gekost. Door de „ak'tie reclameborden" hoopt men de finan ciën weer op peil te brengen. Maar het ophangen van de borden vergt tijd. Het bestuur rekent er op, dat in het komend seizoen minder boetes aan de spelers zullen worden opge legd.-want ook dit kan meewerken om de financiën van de vereniging en die van de portemonnaïe van de leden, gezond te houden. Vriendschappelijke wedstrijden Wat vriendschappelijke wedstrij den betreft, ook in dit opzicht mag wel van een goed jaar worden ge sproken, omdat op de velden van Bruse Boys wedstrijden werden ge speeld tegen de D trainers Zeeland, de P.T.T., Rotterdam en NOAD en Zierikzee. Tijdens de Grevelingen- dagen van vorig jaar werd gevoet bald door Xerxes-Sparta, tewiji het goede spel van Bruse Boys I tegen NEC op 29 maart nog vers in het ge heugen ligt. tiet A-junioren toernooi op He melvaartsdag slaagde weer uitne- nemend, dat de Landbouw jongeren elftallen hier op 23 juni speelden was eveneens het vermelden waard. De heren C. van den Bos en P. van der Blom werden als bestuursleden herkozen. Bij de rondvraag kwamen nogal wat vragen los onder meer: „Waar om mogen de eigen elftallen niet op het veld spelen, terwijl er toch een P.J.Z. toernooi werd georganiseerd". Een kwestie van financiën aldus de voorzitter, Komt er nog een nieuw speelveld bij informeerde Jan Jume- let. „Ik doe mijn best" aldus voor zitter Verspoor, maar dit is een zaak die niet in een paar tellen is te rea liseren.". Vervoersproblemen, kinderen op de oefenterreinen die daar werden weggestuurd, toegangsprijzen bij een bepaalde wedstrijd, nog een derde elftal, het contact met de nieuwe trainer, en enkele meer persoonlijke gevoeligheden kwamen op het tapijt maar de meeste kritiek kon met steekhoudende argumenten worden weerlegd. 15. 's Avonds laat zijn Eric en Winonah nog in een gesprek gewikkeld over vrouwe Gode linde. Winonah komt just van haar vandaan en is diep onder de indruk. „Ik ben er zeker van dat zij bedreigd wordt door iets..,. De arme vrouw trilde over haar hele lichaam". „Zei ze niet waarvoor ze bevreesd was?" vraagt Eric. „Ze was volledig overstuur. Ik kon geen verstandig woord uit haar krijgen. Ik gaf haar een kalmerende drank en nu slaapt zij gelukkig. Ge moet iets doen, Eric, er dreigt gevaar!" „Iets doen? Wat zou ik moeten doen? Ge kunt niet verwachten dat ik mijn gasten laat bewaken als zij er zelf niet om vragen!" Met vreemde ogen staart Winonah voor zich uil als zag zij een visioen. „Ik voel dat éi- iets gaat gebeuren", mompelt, zij. „Iets nood lottigs. Een ogenblik is Eric onder de indruk van Winonah's woorden. Maar dan schudt hij wre velig het hoofd. „Onzin", zegt hij. „Ge moet niet te veel op uw gevoelens letten. „Ge doet beter nu te gaan slapen, morgen denkt ge er waarschijnlijk heel anders over!" In de maanverlichte nacht ligt Wogram's burcht als een baken van rust. Toch schijnt, ondanks het vergevorderde uur, nog niet iedereen te slapen. Uit enkele raampjes dringt nog een lichtschijnsel.... Eric zou zeker niet zo rustig slapen, als hij afwist van de activiteiten van enkele der gasten De volgende morgen wordt Winonah opge schrikt door het geluid van hollende voet stappen, die haar kamer naderen. De gor dijnen worden opzij gerukt, en zij staart in het totaal vertrokken gezicht van vrouwe Godeline „Vrouwe Winonah", hijgt zij, „mijn kind!" „Wat is er met uw kind?" vraagt deze en springt haastig op, het ergste vrezend. „Is is de kleine ziek?" De vrouw kijkt haar met starre ogen aan. Het kost haar zichtbaar moeite uit haar woorden te komen. „Mijn kind isweg!" stoot zij dan uit. „Ontvoerd!" AMSTERDAM, 30-6. „De Marok kaan en de kat van tante Da", ge schreven door Henk Barnard, is dit jaar gekozen als het beste kinder boek en bekroond met de gouden griffel. Als beste jeugdboek 1973 werd gekozen „Oorlogswinter" van Jan Tcrlouvv. Ook dit boek werd be kroond met een gouden griffel. Ter gelegenheid van de kinder boekenweek houdt een onpartijdige jury zich jaarlijks bezig met de be oordeling van de kinder- en jeugd boeken, die gedurende het voorgaan de jaar zijn verschenen. Zilveren griffel De acht jeugd- en kinderboeken, die dit jaar bekroond werden met de zilveren griffel zijn: Voor jou van vrouwtje Appel wang, Ruth Airisworth (vertaling Heieen Kernkam-Biegel), De lui paard, Cecil Bodker (vertaling Jan F. de Zanger), De avonturen van Jack Holborn, Leon Garfield (verta ling Tine Leiker-Kooijmans), De soul brothers en sister Lou, Kristin Hunter (vertaling Beccy de Vries), Candy, Kom terug, Meinderl de Jong (vertaling Hannie van Till). Lotta uit de Kabaalstraat, Astrid Lindgren (vertaling Rita Törinqvist- Verschuur), Meester van de zwarte molen, Otfried Prcusseler (vertaling W. I. C. Royer Bicker) en dat is heel wat voor een kal vindt je niet?, Ju dith Viorsl (vertaling Josephine Vonk).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5