Afscheidsavond leerlingen Clir.Nijvcrhcidsscliool Ie Bruinisse DIPLOMA-UITREIKING LAGERE TECHNISCHE SCHOOL STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCnE NIEUWSBODE Donderdag 28 juni 1973 Nr. 21307 Hoiulerd-en-l wee geslaagde leerlingen ZIERIKZEE, 27-6. Ondanks de drukkende zomer- avondwarmte heerste er dinsdagavond grote drukte in het gebouw van de technische school „Scliouwen- Duiveland". Meer dan honderd geslaagde leerlingen, velen vergezeld van hun ouders, ontvingen deze avond het diploma. Dat betekende dal vele felicitaties wer den uitgewisseld. Daartoe was dan ook alle aanleiding, want de cijfers wezen uit dat de behaalde resultaten weer duidelijk in opwaartse richting gaan. „De resultaten zijn bepaald beter dan vorig jaar" zo vertelde de voorzitter van het schoolbestuur, ir. ,T. L. van Sloten in een toespraakje tot ouders, leerkrachten en leerlingen. Moesten vorig jaar nog twintig leerlingen worden afgewezen, dit jaar wisten er slechts zes de eindstreep niet definitief te behalen. Er zullen echter nog wel enige her-examens moeten plaatsvinden. Tussen de 102 geslaagden die het begeerde diploma in ontvangst mochten nemen bevond zich één meisje: Yvette C. G. v. d. Nieuwen- hof' uit Renesse, die glansrijk het diploma van de afdeling brood- en banketbakken (P-stroom) behaalde. Een. flink aantal geslaagden gaat nog verder met de studie. In totaal 28 leerlingen willen zich melden bij verschillende aansluitende onder wijsinstituten: M.T.S., schilderschool, kokschool, L.TS. te Goes en ook ko men er jongelui terug naar de ..ei gen" L.T.S. voor verdere vakstudie. Deze avond werden voor de laat ste maal de diploma's afdeling'schil deren en afdeling timmeren uitge reikt want - zoals bekend - zullen deze beide richtingen samenvloeien in de nieuwe afdeling „bouwtech nieken" Ir. Va,n Sloten gaf de verzamelde jeugd het advies verder te leren, met de tijd mee te gaan en in het alge meen „de talenten effectief te ma ken". Hij hoopte dat de jongens "die niet verder leren, via hel Gew. Arbeids bureau - een speciaal woord van welkom betrof de directeur de heer D. Dokman - snel in de praktijk aan het werk zullen kunnen gaan. Wat 'betreft de nieuwbouw van de school: de plannen sudderen nu op een wel laag pitje. „Den Haag vindt ons nog geen krepeer geval", aldus de voorzitter. Overigens komt er toch weer wat ruimte: de vrijkomen de landbouwschool van de Z.L.M. zal met ingang van het nieuwe school jaar in huur kunnen worden verkre gen. Ir. Van Sloten vertolkte de waardering van het schoolbestuur voor de inzet en het enthousiasme van het lerarenkorps en alle andere medewerkers tijdens de afgelopen schoolperiode. De direkteur, de heer F. Scherjon, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, werd een spoe dig herstel toegewenst. Diploma en prijsjes Nadat alle geslaagden de diploma's en eindrapporten in ontvangst had den mogen nemen, ging de heer A. C. v, d. Berg, adjunct-directeur, over tot het. uitreiken van de prijzen die ook dit .,aar weer volgens traditie, door het schoolbestuur beschikbaar waren gesteld voor de leerlingen die het hoogste aantal punten hadden behaald en voor degenen die zich hadden onderscheiden met ijver en gedrag. (De namen van deze leer lingen zijn aangegeven met resp. HP ol' Y bij de geslaagde leerlingen). De 'heer v. d. Berg feliciteerde al len namens het gehele personeel, in het bijzonder ook de ouders. Van de ieraren werd ook dit schooljaar weer heel wat geduld en inspanning ge vraagd. Leerlingen en leraren zien terug op een spannende tijd: het was een stukje van aller leven „Schuif wat waardering naar je Ieraar en blijf je best doen" aldus de heer v. d. Berg, namens allen de wens uitsprekend dat de heer Scharjon weer spoedig geheel hersteld zijn taak zal kunnen verrichten. De voorzitter dankte hierna nog in het bijzonder de heer v. d. Berg voor de waarneming van het direc teurschap en de andere leraren voor de verrichte extra werkzaamheden. Namens de leerlingen die examen deden bedankte de geslaagde leer ling M. van 't Veer alle leerkrachten. A. Lagere Technische School Aid. Brood-Banketbakken T-stroom (overwegend theorie) 1 herexamen. P-stroom (overwegend praktijk) P. leerlingen: A. van As, Noord- gouwe; J. C. Everaers, Renesse; J. M. van Grunsven, Brouwershaven, HP; R. R. Kooman, Renesse: A. Kouwen- berg, Zierikzee; C. J. Krijger, Renes se; M. J. Lokkerse, Noordgouwe; Y. C. C. M. v. d. Nieuwenhof, Renesse; P. A. Seheermeijer, Bruinisse; L. J. C. Schot, Zierikzee, Y; M. P. Vasseur. Renesse; J. v. d. Werf, Haamstede (1 herexamen). T-leerling: T. A. Hanse. Renesse. Afd. Elektrotechniek T-stroom (overwegend theorie) L. P. Bil, Zierikzee; M. B. Raven, Zierikzee; C. L. v. d. Weele, Colijns- plaat HP; G. J. Wilbrink, Zierikzee (3 herexamen). P-stroom (overwegend praktijk) 1 P-leerlingen; P. A. J. Kouijzer, Zierikzee (2 herexamen). T-leerlingen: L. P. Bil, Zierikzee HP; J. P. v. d. Blom, Bruinisse. Y; A. Kostense en M. J. Mol. Renesse; J. Schuits, Noordwelle; A. L. Ver west, Zierikzee; C. L. v. d. Weele. Oncler de meer dan honderd geslaug- de jongens die het diploma in ont vangst mochten nemen bevond zich één meisje: Yvette v. d. Nieuwenhof die de opleiding brood- en banket bakken met succes wist af le sluiten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Colijnsplaat; G. J. Wilbrink, Zierik zee. Aid. Metaalbewerken T-stroom (overwegend theorie) D. H. den Boer, Zierikzee; C. J. P. J. Fooy, Haamstede, YW. Houkamp, Bruinisse; L. C. Rademaker, Haam stede; A. I. Schoonen, Zierikzee; P. L. Straijer, Haamstede (2 herexa- en). P-stroom (overwegend praktijk) P-leerlingen: E. C. J. Begeman. L. v. d. Berg en D. van Eenige, Zierik zee; L. C. den Engelsman, Noordgou we; P. I. Geldof, Haamstede; P. L. J. Hanse, Ellemeet; J. Houkamp. Brui nisse; J. C. L. Juffermans. Zierikzee C. J. Kristelijn, Scharendijke; J. L. de Looff, Colijnsplaat; C. J. G. San- derse. Zierikzee; M. S. Slager, Burgh J. Bij de Vaate, Zierikzee. Y (her examen en 2 afgewezen). T-leerlingen; D. H. den Boer, Zie rikzee; C. J. P. J. Fooy, Haamstede: A. W. v. d. Kasteele, Renesse; H P. Neubacher, Dreisehor; L. C. Rade maker. Haamstede: A. I. Schoonen. Zierikzee. HP; (1 herexamen). Afd. Motorvoertuigentechniek T-stroom (overwegend theorie) B. van Keulen, Noordwelle; J. J. Smalheer. Zierikzee. P-stroom (overwegend praktijk) P-leerlingen: L. J. den Boer, Kerk- werve HP; P. P. Bokelaar. Brou wershaven; J. J. van Dijke. Brou wershaven; J. H. Hage, Nieuwerkerk; W. A. Kuijer, Zierikzee; K. A. Pland- soen, Noordwelle; A. J. v. d. Stel. Serooskerke; D. Vis, Zierikzee ,HP: (1 herexamen en 3 afgewezen). T-leerlingen: B. van Keulen. Noordwelle. HP; J. J. Smalheer. Zie rikzee. Y. Afd. Schideren T-stroom (overwegend theorie) L. Geluk, Zierikzee (1 herexamen). P-stroom (overwegend praktijk) P-leerlingen: C. A. Berrevoets en P. W. van Brouwershaven. Zierikzee; C. P. Duinhouwer, Renesse, Y: J. F. Frederiks, Scharendijke; M. Janse, Brouwershaven. HP; E. B. Kloet, Zierikzee; J. J. Koek, Haamstede; J. v. d. Linde. Zierikzee; P. A. de Mun- nik. Zonnemaire; W. M. Oudesluijs, Zierikzee: J. Provoost. Haamstede; B. J. Schell, Zierikzee. T-leerling: L. Geluk. Zierikzee. Afd. Timmeren T-stroom (overwegend theorie) J. C. Bout, Bruinisse; J. Kosters, Burgh; J. R. Ravia en P, W. Rogge band, Zierikzee; M. W. van 't Veer, Renesse (2 herexamen). P-stroom (overwegend praktijk) P-leerlingen: E. Bolle, Oosterland. B. Dorst. Nieuwerkerk: A. D. Geel hoed, Colijnsplaat: A. Hillebrand, Zierikzee; A. C. Kik, Nieuwerkerk; J. Kik. Bruinisse; B. S. Neele. K.erk- werve, Y: M. Otte. Oosterland; J. Paauwe, Zonnemaire; M. P. Ravia en J. E. v. d, Sande, Zierikzee; C. Stou ten en J. J. Verhoek, Oosterland (1 afgewezen). T-leerlingen: J. C. Bout, Bruinisse HP: M. P, Capelle, Oosterland; J. R. Ravia en P. W. Roggeband, Zierikzee M. W. van 't Veer, Renesse. B. Parttime-onderwijs Afd. Metaalbewerken A. M. Bal. Oosterland; J. C. Ber revoets. Zierikzee; N. Bolijn, Ooster land; J. ten Brinke. Nieuwerkerk; A. M. Goudzwaard, Dreisehor: L. C. Ol- ree, Bruinisse; J. Pannekoek, Schud- debeurs, Afd. Autoherstellen E. A. de Graaf, Ellemeet; G. v. d. Linden. Schuddebeurs: G, J. ter Riet Nieuwerkerk; C. P. Stoel, Brouwers haven; A. P. Tangeman. Haamstede. Afd. Timmeren J. C. A. de Bil, Kerkwerve; I.. M. van Dongen. Burgh; J. S. Duinhou wer, Renesse; P. C. de Graaf, Zie rikzee; F. Houkamp. Bruinisse: J. Kleppe, Zierikzee: J. Kristelijn, Brouwershaven: W. Meerdïnk, Zie rikzee; W. Provoost. Plaamstede; K, Stoutjesdijk, Zierikzee: C, Venne- man, Scharendijke; C. I. de Wit, Zonnemaire (1 niet geslaagd). BRUINISSE, 26-6. De afscheids avond van de leerlingen van de Chr. Nijverheidsschool voor meisjes te Bruinisse, vond plaats onder leiding van de heer A. Ouweneel, hoofd van die school, die bij de opening de voorzitter van het schoolbestuur ver ving. de heer Op 't Ilof te Sirjans- land. De heer Ouweneel las Psalm 98 en sprak vervolgens naar aanleiding daarvan een openingswoord. Vervolgens kwam als eerste pro grammapunt de traditionele show van meisjes, uitgedost in allerlei soorten kledingstukken, zelf ge maakt, om de talrijke ouders te to nen dat in de „naaldvakken" op de school heus wel wat wordt gepres teerd. Zo trokken voorbij nachtpon nen, jurken, rokjes, overgooiers. bloeses, broeken, schorten, in een kleurrijke schakering. Declamatie door één der leerlin gen en de twee glansnummers van menige Duivelandse bruiloft, de roemruchte „Jantje van IJsselstein" en het toneelschetsje „De verkeerde sok", kwamen jammer genoeg niet genoeg uit de verf. Evenals in het stukje van de dienstbode die alles verkeerd deed, was de tijd van voor bereiding waarschijnlijk te kort ge weest. Ook de parodie op de docen ten, als zangstuk gebracht, was voor niet-ingewijden onverstaanbaar. Dit laatste was misschien maar goed, want dat met de leraren en lerares sen flink de draak werd gestoken, was nog wel te begrijpen. Afscheids- en dankwoorden Nadat koffie was gedronken, sprak de heer Ouweneel een waarderend afscheidswoord aan het adres van ds. Post (niet aanwezig), mevr. Bolle- ZIERIKZEE R.K.-kerk open Teneinde in de drukke vakantie- tijd toch een sfeer van rust en stilte te kunnen vinden, zal - gedurende het seizoen - de Rooms Katholieke kerk opengesteld worden voor het publiek. Geslaagd Onze oud-stadgenote mevr. A. M. A. van Iperen-Sinck, slaagde aan de Haagse Akademie voor Lichame lijke Opvoeding, voor het examen fysiotherapeute. Filmvoorstelling „Dokter Zjivago" In de Zierikzeese Concertzaal wordt het a.s. weekeinde vertoond de film „Dokter Zjivago" naar het bekende boek van Nobelprijswinnaar In de hoofdrollen: Geraldine Chaplin Julie Christie, Tom Courtenay, Omar Sharif en Alec Guinness. De verfilming van Boris Paster nak's bestseller werd bekroond met niet. minder dan 6 Óscars. „Dokter Zjivago" staat te boek als een dei- meest indrukwekkende en meest ge liefde liefdesverhalen aller tijden. Opening toeristenseizoen Op dinsdag 3 juli vindt de officiële opening- plaats van het toeristensei zoen door loco-burgemeester C. Bij de Vaate. Om 9.30 zal de kunstmarkt in gebruik worden gesteld en om 10 uur vindt van „Het Luitje" af het vertrek per boot plaats om de zee meermin „op te vissen". Nummer van de „Babbelaar" Er belandde weer een „Babbelaar" bij de redaktie en die ziet er extra feestelijk uit. De schoolkrant van de Theo Thijssenschool bleek een echt feestnummer. Spreekt vanzelf na tuurlijk, zo vlak voor de vakantie. Kampgedicht en journaal, versla gen van schoolreisjes, prachtige te keningen, vooral van dieren, een in terview en recepten. Het is teveel om allemaal op te noemen. Die toeris tische tips zijn ook erg goed. Als je hier in Zierikzee woont, moet je tóch op z'n minst weten wat er in de musea te zien is. Het kamp op Gin- sterveld was een vrolijke boel, dat blijkt wel uit de verslagen, en een dagje naar het buitenland (België) was ook het schrijven van een „stukje" wel waard. De sportrubriek is goed verzorgd, inclusief een over zicht van de avond-vierdaagse. Mei de achterflaptekst zijn we het hele maal eens: „Allemaal een fijne zo mervakantie! Mededelingenblad Chr. Nat. Basisscholen Deze week in ..vakantieuitvoering" het mededelingenblad van de Chr. Nat. Basisscholen, de Joh. Louis de Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor y GIRO y niet dagafschriften en betaalcheques KERKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- 15.00 uur. Pannemans, mevr. Van der Hoek- Moermond en mevr. C. M. Boot-Die- leman. Ds. Post heeft een beroep aange nomen naar Wemeldinge. maar had reeds voordien te kennen gegeven na de vakantie niet te zullen terug keren Mevr Bolle assisteert bij de gymnastiek als de vaste docent(e) ziek is Mevr Van der Hoek was in valster geweest in de zgn. zorgvak- ken en zij had het manco in het les rooster uitstekend opgevangen. Mevr. Bool-Dieleman was ruim tien jaar aan de school verbonden. Wijzigingen in het lesrooster (op last van hogerhand aangebracht), c.q. vermindering lesuren naaldvakken, had nu tot gevolg dat zij de school moet verlaten. Uitreikino diploma's Vervolgens werden door de heren Ouweneel, Hendrikse en mej. J. Quant de diploma's uitgereikt. Voor het theoretisch gedeelte zijn geslaagd: Lian van Berkel. Ooltgens- plaat: Lenie Dooge, Oosterland'. Joke Flik weert, Nel Flikweert, Cora Geuze, Corrie Mol. Nieuwerkerk; Joke Kaashoek, Anna Jacobapolder; Jongeschool en Jan W. v. d. Doel- school te Zierikzee. In dit nummer worden mededelingen verstrekt in zake de beide scholen, die in 't bij zonder voor de ouders van belang zijn. Verslag wordt uitgebracht inza ke sport, avondvierdaagse, het af scheid van de zesde klas en het schoolkamp (klas 6) van de De Jon geschool. Enige klassen leverden een bijdrage aan dit nummer over de oorlogstijd. Uiteraard zijn er ook de mededelingen van de Van den Doelsehool, o.a. betreffende sport en spel. vakantie en het schoolkamp. ZONNEMAIRE Afscheidsavond openbare basisschool Heden (donderdag)avond wordt in het Verenigingsgebouw aan de I. M. v. d. Bijlstraat de feestelijke af sluiting van het schooljaar gehouden, aan de openbare basisschool. De kin deren zullen een tweetal (muzikale) toneelstukjes opvoeren. De klassen 1, 2 en 3 vertonen „De Groene Man netjes", de hogere klassen brengen „De tovenaar van Alkmaar". Verder zal afscheid worden genomen van de leerlingen die van school afgaan en hun getuigschrift ontvangen. Boven dien zal een verloting worden ge houden. DREISCIIOR Concert door „Crescendo" en „Nieuw Leven" De harmonieverenigingen „Cres cendo" en „Nieuw Leven" uit Ou- werkerk zullen a.s. zaterdagavond alhier concerteren in de mobiele tent aan de Ring. Aanvang concert 7.30 uur. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. Ziga-mars, Adr. J. Maas; 2. Rythm' Parade. Fantasie Jazz, John Darling: 3. Con Forza, mars, Joh. C. de Wit: 4. Wiener Praterleben. wals, S. Translateur, arr. Alphons Dreisser; 5. Pastoli-mars, Joh. C. de Wit; 6. Ouverture Ilalienne. E. De- nevjbourg; 7. Je Maintiendrai, mars. arr. J. Maas: 8. Josva. Choral-Dixi- land; Ken Roccard; 9. Fêtes d'Hiver, Fantasie, G. Gadenne; 10. Z.J.M. H. J. Everwijn; 11. Liebeskummer. wals. Josef Bach; 12. Bürgerwehr- mars, Peter Fihn. SCHUDDEBEURS Concert „Con Amore" Zaterdagavond 30 juni aanstaande zal door de muziekvereniging „Con. Amore" van Noordgouwe, te Schud debeurs op het terrein van de heer L. Romijn aldaar, een populair con cert worden verzorgd. OOSTERLAND Geslaagd tentconcert Vrijdagavond 'gaf de plaatselijke muziekvereniging „Oosterlands Fan fare" haar eerste zomeravondconcert op de muziektent op het Marktplein, onder leiding van de directeur, de heer Jac. Capelle. De weersgesteld heid was zeer goed wat ook bevor derlijk was voor de publieke belang stelling die vrij bevredigend was. Geslaagd Bij de te Bergen op Zoom gehou den examens, uitgaande van de Stichting: Vakopleiding Bouwbe drijf", slaagde o.nn. voor het vakdi ploma timmerman, van de voortge zette opleiding leerwezen, onze dorpsgenoot: Joop van der Werf K. Lz. Hij ontving zijn opleiding aan de Avondschool voor vakonderwijs, 4- jarige cursus te Middelharnis, en is momenteel' werkzaam als timmer man bij Bouwbedrijf L. Tieleman te Nieuwerkerk. Badmintonclub wil uitbreiden De Badmintonclub „Duiveland" zou graag nog wat nieuwe leden in willen schrijven voor deelname aan de wekelijkse oefeningen, die van 8 lot 10 uur 's vrijdagsavonds gehou den worden in de mooie nieuwe sporthal te Oosterland. Gegadigden, die de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt kunnen lid worden van deze club. Men kan zich opgeven bij de volgende adressen te Oosterland mevr. Dorst-Struijk, mevr. T. Hol la nder-Roks, B. J. Matthee, en mevr. H. Geelhoed-Quist. Of elke vrijdag avond in de genoemde uren aan de zaal. Marja Bal. Tineke Bolijn, Lyda de Waal, Bruinisse; Cora de Bruine, Oosterland. 1-iet praktisch diploma met aan vullend theoretisch examen werd behaald door: Bertie van Ast, Sir- jansland: Klazien Dooge, Elieke Kik, Oosterland; Laura van Klinken, Joke van de Velde, Jeannet Svrier, Betsïe Geuze, Nieuwerkerk; Ineke Kempe. Bruinisse; Els Pannekoek. Zierikzee; Ingrid van Zielsl. Oude Tonge. Voor het praktisch diploma slaag den: Jannie van den Berge, Alie van den Bos. Tonja Giljam. Lia Lemsom. Janny van Gilst, Bruinisse; Corrie van Driel, Jannie Otte, Oosterland; Nelleke Kik. Nieuwerkerk: Jean- nette Hoek. Oude Tonge. Twee leerlingen werden afgewezen voor het T,-examen; één leerling heeft zich teruggetrokken. Van de geslaagden voor P.T.- en T.-examen gaan 14- meisjes naar de INAS en 11 naar de O.V.B. De meisjes zongen tot slot nog Ge zang 300 1 en 2; de docenten kregen allen een bos bloemen, waarna de vergadering met dankzegging dooi de heer Ouweneel werd gesloten. Zendingscollecte De busjescollecte, die hier ter plaatse weer gehouden werd ten bate van het zendingswerk der Ger. Gemeenten door Adrie Bierings, Ma rilyn Bolle. Marian Bouwman. Cor rie van der Have, Jeanet Stouten en Marja en Jan de Visser, bracht op over het tijdvak van 1 maart tot en met 30 april jl. de som van 1' 311,08. Met nog andere giften, waaronder ook nog één van de Chr. school, be droeg het totaal over genoemd tijd vak de mooie som van f 475,64. Verkeerde foto bij bericht verkeersongeval In de krant van dinsdag 19 juli staat een foto afgedrukt van een ver ongelukte personenauto, die na een botsing met een andere personenau to op de weg Noordgouwe-Zonne- maire uiteindelijk ondersteboven op de weg belandde. Deze foto werd echter foutief geplaatst bij een be richt over een ander ongeluk even eens te Noordgouwe. De foto en het bericht - ovèr een wielrijder die door een auto werd aangereden - behoren dus niet bij elkaar. Het is ook niet juist dat de bij het in het bericht bedoelde auto - zoals uit de foto zou kunnen worden opgemaakt - ernstig werd beschadigd. De botsing wiel rijder-auto liep af met een deukje in de auto en geringe schade aan de fiets. De wielrijder brak echter, zoals gemeld, een pols. BRUINISSE Brandsirene bij huwelijksvoltrekking Woensdagmiddag klonk de brand weersirene over Bruinisse, gelukkig niet voor een ernstige brand, maal ais gevolg van het in het huwelijk treden van brandweerman Wim de Graaf met mej. Zondag. Toen het bruidspaar uit het ge meentehuis kwam, was daar een aantal collega-brandweermensen, die het bruidspaar dwongen plaats te nemen in de brandweerauto. De eigenlijke bruidsauto reed wat zielig leeg achter de bruidsstoet, die na een rondje door de gemeente, op Zijpe nog wel een plaats wist waar het en kele ogenblikken goed toeven was. het warme weer in aanmerking ge nomen. Goedkeuringen Ged. Staten Gedeputeede Staten van Zeeland hebben woensdag 27 juni hun goed keuring gehecht aan de overeen komst tot uitgifte van de in aanleg zijnde jachthaven aan een dochter onderneming van de projectontwik kelingsmaatschappijen Wi'lma B.V. le Weert. Tevens werd het raadsbe sluit tot verkoop van 1.39.10 ha land bouwgrond aan de Hageweg, eigen dom van de gemeente Bruinisse aan bovengenoemde vennootschap goed gekeurd. Oud papier voor de zending Zaterdag 30 juni zal de wagen weer rijden, die oud papier te Brui nisse inzamelt, voor de Mbuma-zen- ding. Begonnen wordt al 's morgens om half acht. J „Gele kaart" j j| met sproei tijden J WINTERSWIJK, 27-6. Ge- J meente-ambtenaren in Win- f f terswijk reiken sinds woens- f f dag gele kaarten uil aan f sproeiers van tuinen. Op de J kaarten staan de tijden ver- f meld, waarop hei sproeien f verboden is. Op deze manier f f hoopt de gemeente Winters- f wijk het ongeleimiteerd ge- f f bruik van water te kunnen in- f dammen. J HOORN. De 29-jarige C. de Beurs uit Abbekerk verleende in Sijbekarspel met zijn auto geen voorrang aan een vrachtauto die op een voorrangsweg reed. Bij de bot sing werd hij gewond. In een zieken huis te Hoorn is hij overleden, UTRECHT. De 58-jarige mevrouw C. H. Kuijt uit Woudenberg is op een kruispunt in haar woonplaats door een personenauto geschept en op slag gedood. De vrouw had geen voorrang verleend. Het echtpaar Hnge-Speelman te Zierikzee vierde het. 25-jarig huwelijks feest. Niet. zo'n bijzonderheid, maar ivel dat de bruid, de hele feestdag in orgineel Schou'wse f eestdracht - compleet met. bijbehorende sieraden - door bracht. Bezoekers kregen (het was allemaal heerlijk net als „toen"), een zakje bruidssuikers aangeboden, nog verpakt in ouderwetse zakjes van „Schuurman".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5