Diploma-uitreiking aan landbouwhuislioudscliool te Zierikzee Zuid-Slavië 25 jaar onafhankelijk COLLEGEGELD REGELING NIEUWE OOST-WEST-VERBINDING OP NOORD-BEVELAND GEOPEND ZÏERTKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 28 juni 1973 Nr. 21307 Plechtigheid je aan school ZIERIKZEE. 26-6. Op de Prinses Juliana huishoudschool viel dinsdagmor gen het een en ander te vieren. Aan maar liefst 52 leerlingen kon door me vrouw C. N. van Liere een diploma norden uitgereikt. Een mooi resultaat gezien de vrij zware examenopgaven dit jaar. liet betrof de leerlingen die een L.II.M O.-opleiding gevolgd hadden. Het merendeel komt overigens vol gend jaar terug naar school om een opleiding op middelbaar niveau te volgen te weten de INAS of OVB cursus. Tien meisjes hadden met goed resultaat de Vormingsklas doorlopen en kregen ook een diploma. Dit groepje toont nogal wat belangstelling voor een toekomst in de verpleging. Namens de Bij standscommissie heette mevrouw R. M. de Meester- Bolt alle aanwezigen hartelijk wel kom en feliciteerde leerlingen en docenten met de behaalde resultaten. Mevrouw Van Liere feliciteerde eveneens leerlingen en ouders en prees zich gelukkig de meeste meis jes het volgend schooljaar weer te rug te zien. Wegens vertrek werd de leraar cle heer K. de Regt bedankt voor zijn grote inzet. Die werd be loond met een cadeautje en applaus van zijn leerlinges. Eveneens werd de heer J. Kooiman, directeur van de Landbouwschool, bedankt. Dit voor de genoten gastvrijheid in zijn school. Consulente mevrouw A. A. van der Leeden bood namens de Z.L.M. haar felicitaties aan. Zij ging even in op de examenpro- blematiek van dit jaar en noemde met name het onderdeel Nederlands „Recreatie" erg moeilijk, iets "wat door de leerlingen grif werd beves tigd. Het computersysteem waarmee op het ogenblik de examengegevens verwerkt worden, was voor haar aanleiding het menselijk aspect, juist in een verzorgende functie, van zo veel belang, en in deze tijd van ma- chinalisatie onontbeerlijk, onder de aandacht te brengen. Ook dankte zij de docenten voor de begeleiding van de leerlingen het afgelopen jaar. Mevrouw Van Liere ging' hierop over tot de uitreiking van de diploma's Na afloop werd in de met bloem- stukjes versierde zaal door leerlin ges koffie, limonade en cake gepre senteerd. Rest nog te vermelden dat ook de Inas en OVB cursussen ge slaagde kandidates opleverde. Hieronder een overzicht van de geslaagden met gegevens betreffen de de gevolgde cursussen: T-Examen: Zierikzee: Nel Bouwman, Lea v. d. Eynde. Sjaan Fokkelman. Gerda Groenendijk: Els Huige, Paula Janse Karen Jongschaap, Nel Kamp. Ma rian Kramer. Cora Krijger. Leny Nuyens. Els Qaunt. Bep Seibel. Anne- ües Steutel. Dineke Verspoor. Anja Walkier: Brouwershaven: Corry Bos, Hanneke Schilperoort. Anja Duin houwer, Erna de Vlieger; Dreischor: Marianne Terpstra; Kerkwerve; Jo ke- de Bil; Nieuwerkerk: Kittv Da lebout. Jannie van 't Hol. Nelleke Matthijsse; Ouwerkerk: Rianne Boo- gert, Matty v. d. Maas, Leny van Mourik; Noordgouwe: Elly van Leersum: Zonnemaïre: Anny Fokker. 1» met vullend T-Examen Zierikzee: Coby Bolle. Wilma van Dienst. Anja Heyboer, Nelleke Kik, Marrie Kooman, Elza Schieman, An ja Viergever. Samia Walraven. Carla v. d. Wekken. Coby v. cl. Wekken; Dreischor: Joke Dorst; Kerkwerve: Petra Slager; Noordgouwe: Janny Flikweert: Noordwelle: Nelleke Zor- ge; Oosterland: Adri Zwager. P-Examen Zierikzee: Ida Kik, Herty Rotte, Adrie Wesdorp; Brouwershaven: Mar ja Bos: Nieuwerkerk: Constance Hendriks; Scharend ij ke: Annemavie Louwerse; Zonnemaire: Trudy van Doezelaar. Vormingsklas De geslaagde leerlingen van de Vormingsklas. 1 jaar algemeen vrou welijke vorming, zijn: Ella Schot, Zierikzee; Betsie Bom. Nieuwerkerk; Tanje v. d. Bijl en Cora de Jonge, Scharendijke: Linda v. d. Have, Bruinisse; Aleida van Dieren en Ali Esselink, Middelharnis; Anja van Hooff, Achthuizen; Addy Verolme, Nieuwe Tonge; Fien Bos. Schudde- bëurs. Inrichtingsassistente (2 jarig) Geslaagde Inas-leerlingen 1973: Wilma Goudzwaard. Rian Keikes. Corrie Saman. Anneke Vermaat. Lia Wandel, alien te Zierikzee; Marjan Bruggemans. Marleen Geluk. Korrie Olree en Carla Smit, Bruinisse: Ma rianne Hogestein, Burgh; Lia Blaas en Marijke Goudzwaard, Dreischor; Suus Schellevis, Haamstede. Hanne ke Verton, Elly Viergever en Anke Wessel, Kerkwerve; Nelleke Clarisse Sjany Dorst en Maartje Padmos. Nieuwerkerk; Gonnie Adriaanse, Noordgouwe: Mia Fierens, Ooster land: Sietje Manni, Ouwerkerk, El- ma Pxiemis. Renesse; Janny v. d. Weele, Scharendijke; Matty v. d. Hoek, Serooskerke; Lia de Zeeuw en Janneke v. d. Klooster. Schudde- beurs; Janny de Bakker. Ouddorp: Henny Holt en Anja Knoopc, Oude Tonge; Janny van Nïeuwaal, Oolt- gensplaat: Paula Goudzwaard. Dirksland; Ida Breur, Els Schol en Anneke de Waal. Middelharnis; Conny Keizer en Hinke Vogelaar. Melissant: Els dc Wachter, Stad a/h Haringvliet; Inge Lindhout en Dine ke Quist. St.-Philipsland. Twee kand. moeten nog herexa men doen in do huishoudelijke vak ken. Oriëntering Verzorgende Beroepen Geslaagde O.V B. leerlingen 1973 (I-jarige opl.): Annemarie van Rem den, Corrie Eoogert, Corry Flikweert Ria Juffermans en Elly Keus, Zie rikzee; Lia van Dijke. Inge Kesteloo en Fransien v. d. Linde, Bruinisse; Ida Kik, Nieuwerkerk: Babs van Oord. Haamslede: Greetjc Willemse, Ouddorp. Eén kand. moet nog herexamen doen in agogiek (omgang met men sen) en één kand. moet nog 3 maan den stage doen. Engelse jachlvlieger verongelukt bij Vlieland LEEUWARDEN. 27-6. In de Wad denzee tussen Terschelling en Vlie land is het stoffelijk overschot ge vonden van een der beide vliegers van een Engelse Phanlom-straalja- ger. die ter hoogte van Vlieland in zee stortte. Aan de hand van een grote olie vlek heeft de marie waarschijnlijk ook de plaats gelocaliseerd. waar de Phantom is neergekomen. Record zweefvliegen ARNHEM, 27-6. De 35-jarige Henk Frohwein, zweefvliegin- strucieur op hel zweefvlieg- centnim Terlel bij Arnhem, heeft samen mei zijn passagier Thijs den Engelsman op een Ask. 13 zweefvliegtuig een na tionaal zweefvliegrecord voor tweezitter-zweefvlietuigen ge broken. Zij vlogen vlogen een driehoek van 105 km vanaf Teriet via Epe en Lochein met een gemiddelde snelheid van 65,6 km per uur. Het oude re cord van 56,5 km van Dick Teuling, mei als passagier J'onkers, dateert uit 1967. Nieuwe ziekenhuis-ambulance ZIERIKZEE. Dit is de nieuwe am bulance van het Z iveedse Rode Kruisziekenhuishier trots getoond dooif de beide chauffeurs, de heren J. L. Braber en L. J. Keijzer. De technische uitrusting moest even geprobeerd. Een gezond mens (verpleegster) fungeerde als manipu latiepop, onder toeziend oog van de staf van hel ziekenhuis. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 29 JUNI NED. 1: Roger Moore en Tony Curtis vanavond op de „Versierders loer". Vanavond merkt' Lord Brett Sinclair plotseling dat 'ie getrouwd is. Zijn uit de lucht gevallen echtge note blijkt een Zweedse blondine. Vriend Dany kijkt van de kersverse Lady Sinclair al even verbaasd op. Kijken maar tussen tien en half elf. De VARA-avond begint met de Vu rige aarde, een „vulkanische" docu mentaire. Na het nieuws een feeste lijk programma met tal van artiesten met als doel de ploegen voor te stellen die meedoen aan de Tour de France 1973, o.a. zangeres Gif te. The Haddies uit Denemarkenclowns uit Tongeren en de showband Ad- vendo uit Sneek. Ruud ter Weijden praat de wielershow aan elkaar. NED. II: De TROS gaai vanavond door met haar James Stewartclub. Vanavond valt de keus op Cecil de Mille's monsterproduktie „The grea test shoto on earth". Stewart wordt in deze rolprent terzijde geslaan door groten als Charles Heston. Do rothy Lamour, en Cornel Wilde. Trapezewerkers van een circus pro beren elkaar te overtreffen in stunts BELGRADO, 27-6. Het is vandaag (donderdag) 25 jaar geleden dat Zuid-Slavië uit het Sovvjet-blok ge zet werd en tot onafhankelijk, na- tionaaal communisme overging. Even voordat de breuk op 28 juni 1948 bekend werd, zou Stalin tegen zijn naaste medewerkers gezegd hebben: „Als ik mijn pink oplicht is er geen Tito meer". Stalin kon er niet verder naast gezeten hebben. Josip Broz Tito, de taaie partisanenheld uit de tweede wereldoorlog, staat nog steeds aan het hoofd van het land als president van de Zuidslavische republiek en leider van de communistische partij. De opvolgers van Stalin hebben niet slechts aan Zuid-Slavië om ver giffenis gevraagd, in maart van dit jaar stelden zij zelfs voor de nu 81- jarige Tito de Nobelprijs voor de vrede te verlenen. Hoe dit kleine en toen achterlijke Balkanland zich tegen het Sowjetrus- sische rijk verzette en won. daar wordt tegenwoordig in het openbaar over gezwegen om de over het alge meen goede betrekkingen tussen Bel- Stafclief Van Rijn treedt af DEN HAAG, 27-6. De voorzitter van het comité verenigde chefs van staven, luitenant-generaal W. van Rijn, zal op 1 oktober a.s. op ei gen verzoek ontslag worden ver leend. De reden hiervan is dat generaal Van Rijn zijn naam niet verbonden wil zien aan een vermindering van de gevechtkracht van de strijdkrach-, ten en van de discipline. Door in functie te blijven zou hij de indruk wekken met de gang van zaken in te stemmen. Minister Vredeling (de fensie) heeft dit dinsdag op een pers conferentie in Den Haag namens ge neraal Van Rijn meegedeeld Tandheelkunde bezorgd over gebitten UTRECHT, 27-6. Dc Nederland se maatschappij tot bevordering der tandheelkunde heeft in een resolu tie opnieuw ernstige bezorgheid uit gesproken over het almaar toene mende gebitsverval. In het bijzonder bij de jeugd is sprake van een deplorabele gebits gezondheid. Als maatregelen worden aanbevolen: het geven van een wet telijke basis aan de fluoridering van drinkwater, invoering van tandheel kundige gezondheidsvoorlichting en -opvoeding en op korte termijn in voering van de preventieve verstrek kingen voor ziekenfondsverzekerden, zoals onlangs door de ziekenfonds raad werd aanbevolen. TWEEDE KAMER DEN HAAG. 27-6. De tweede kamer heeft dinsdag - zeer tegen de zin van minister van Kemenade (on derwijs) - in meerderheid uitgespro ken dat de collegegelden-regeling voor het studiejaar 1972-1973 moet worden uitgevoerd. Dit geschiedde door de aanvaarding van een motie- Van Leijenhorst (CIIU) met 72 stem men voor en 63 stemmen tegen. Mi nister Van Kemenade had voor de stemming meegedeeld aan deze mo tie „geen enkele behoefte" te hebben. grado en Moskou niet te verstoren. Daarom zijn er donderdag ook geen feestelijkheden, aldus functionaris sen in Belgrado Flitsen uit het buitenland DJIBOUTI. Zeker acht zijn omgekomen en 97 worden ver mist nadat zij ter hoogte van Kaap Guardafui, aan de noordoost punt van Afrika, het in zinkende toestand verkerende passagiers- en vracht schip Saudi (6.000 ton) hadden ver laten. STUTTGART. Op een onbewaakte spoorwegovergang bij Ravensburg in de Westduitse deelstaat Baden- Württemberg zijn vijf mensen - van wie drie kinderen - om het leven ge komen toen een schoolbus werd gegrepen door een dieselloeomotiel". WASHINGTON. De Amerikaanse senaat en het Amerikaanse huis van afgevaardigden hebben weer gewei gerd gelden beschikbaar te stellen voor bombardementen in Indo-China en het ministerie van defensie heeft laten weten dat de operaties daar over tien dagen beëindigd zullen worden als het congres niet meer geld hiervoor uittrekt. PARIJS. De Franse commissie „Justitia et Pax" en de Raad der Protestantse Federatie hebben er bij de Franse regering op aangedrongen dat zij actiever gaat deelnemen aan de internationale pogingen om de nucleaire wedloop te beperken. BELFAST. De strijd tussen pro testanten en Rooms-katholieken in Noerd-Ierland heeft weer vier men senlevens geëist. Sinds vier jaar ge leden de ongeregeldheden in Ulster oplaaiden, zijn in totaal 838 mensen op geweldadige wijze om het leven gekomen. DUBLIN. Een in Engeland geboren protestant is beëdigd als de vierde president van de Ierse republiek. Het is de 68-jarige Erskine Chiklers. Hij is overigens de tweede protestantse president in deze overwegend roomskatholieke staat. WENEN, I)c negentien landen die in Wenen deelnemen aa dc voorbe reidende besprekingen voor weder zijdse en evenwichtige troepenver mindering in Centraal-Europa zul len vandaag (donderdag) op een vol tallige bijeenkomst hun besprekin gen beëindigen. Dinsdag is dit be kendgemaakt door de NAVO en het Warschau-pact. Cal i in er o HILVERSUM. 27-6. 1-Iel kuiken Calimero zal vrijdag 6 juli voor het laatst op tv te zien zijn. De produk- tie van de Italiaanse tekenfilmserie, die in meer dan dertig landen uit gezonden wordt, is in verband met de dood van een van de makers voorlopig gestaakt. De TROS zond Calimero sinds januari vorig jaar uit Zaterdag 30 juni, 20.20 uur. Neder land De Rudi Carell show. Rudi als een middeleeuwse kasteelheer. totdat het fout gaal. Om zeven uur kakelt ons kuiken Calimero erop los om na vijf minuien plaats te maken voor Flipper. Om half acht Zorro. Theresa Modesla wordt de dupe van onderling gekrakeel maar Zorro zou Zorro niet zijn als hij haar niet te hulp zou snellen. Als uitsmijter van de week door de NOS verzorgde re portages van rfterer.se Holland-festi- val-evenementen. VRIJDAG 29 JUNI NED. 1: 18.45 Kiri de clown: 18.55 Nieuws: 19.05 De vurige aarde; 20.00 Journaal; 20.20 Tour-x73; 21.50 De versierders; 22.40 Schaaktoernooi: 23.00 Journaal; 23.05 Teleac. NED. II: 1S.45 Kiri de clown; 18.55 Nieuws19.05 Calimero; 19.10 Flip per: 19.30 Zorro; 20.00 Journaal; 20.20 James Stewart; 22.50 Uit de kunst festival; 23.50 Journaal. ZATERDAG 30 JUNI NED. I: Als trekpleister van de VARA uitzending vanavond een eer der door de Duitse tv uitgezonden Rudi Carrel-show. Rudi duikt met zijn gasten, onder wie Vivi Bach, Hanne Wieder, Katje Ebstein en Dietmar Schónherr. onder in een middeleeuws slot. Daar valt een hoop te beleven, tot en met een middel eeuwse striptease toe. Enfin, Rudi en de zijnen, waaronder Don Jaime, een broer van koningin Fabiola. slaan borg voor een uur lang amu sement. Hierna weer een blik op de zelfkant van het leven. Chief Iron side krijgt weer een en ander te ver hapstukken met misdadige elemen ten. Een collega van een politieagent is vermoord en ge agent neemt het recht in eigen handen en schiet de moordenaar dood. Is het wraak of zijn er nog andere motieven. De VARA begint de avond met Corona- .tionstreet en besluit met Achter het nieuws. De NOS verzorgt in de voor avond een verslag van de vandaag gereden tijdrit in Scheveningen van de Tour de France, 's Middags voor de kinderen „Kijk naar je eigc" en een aflevering van de serie Minihel- den. NED. II: Morgen bestaat de Ko ninklijke Luchtmacht op de kop af 60 jaar. Begonnen met een gehuurd vliegmachientje en een automobiel is de huidige luchtmacht thans een bij de tijds onderdeel van de strijd krachten. In Ander Nieuws zet de NCRV de zestigjarige luchtmacht in het zonnetje. Verder in hetzelfde programma de Evangelische Kir- chentag in Düsseldorf. De avond wordt begonnen met de Geheime schatten der Rode Zee, sport, een speelfilm van Granada Television en Jan de Waaris Lang leve de operette De genoemde speelfilm gaat over een viertal mensen dat telkens met stou te plannen de bergen intrekt, maar van de gevaarlijke route wordt ieder jaar weer afgezien. Deze keer loopt alles anders. Expeditie in de bergen is een deel humoristische deels dra matische film waarin Rosemary Leach, Mary Miller, Bernard Hep- ton en David Swift d.e hoofdrollen hebben. Hierna dus de blik in de wereld van opera, operette en musi cal. ZATERDAG 30 JUNI NED. I: 16.00 Nieuws: 16.02 Kijk naar je eige; 17.00 Met de minihelden mee: 17.30 Tour de France; IS.45 Kiri de clown; 18.55 Nieuws: 19.05 Coro nation Street; 20.00 Journaal; 20.20 De Rudi Carrell-show; 21.20 Ironsi de; 22.10 Achter het nieuws: 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Kiri de clown; 1S.55 Nieuws: 19.05 De geheime schatten van de Rode Zee; 19.30 Sport; 20.00 Journaal: 20.21 Expeditie in de ber gen; 21.15 Lang leve de operette; 22.15 Ander nieuws; 22.40 Journaal; 22.45 Watergate affaire. KATS. 27-6. De commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, heelt woensdagmorgen de nieuwe provinciale weg (oost-west verbinding) op Xeerd-Beveland of ficicel geopend. De weg is 16 kilometer en heeft drie ongelijkvloerse kruisingen. De ongelijkvloerse kruisingen met. land- houwwegen zijn teruggebracht tot vier. De nieuwe weg is in vier ge deelten aan gelegd. In 1961 begon men met de aanleg van het eerste deel. De totale kosten belopen f 20.000.000. Bij aanleg van deze weg is bijzondere aandacht geschonken aan de verkeersveiligheid. De eerste drie delen hebben be wezen dat het aantal ongevallen tol de helft is teruggebracht. De weg is juist voor het toeristisch hoogsei zoen opgeleverd. De bevolking van Noord-Beveland wordt namelijk in het seizoen verviervoudigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 11