ONDER REGIE VLOGEN KILO'S ER AF IN PLAN-WEST Manifestatie moet Goeree-Overflakkee uit anonimiteit halen Afscheid op kleuterschool 'De Woelwaters' STREEKNIEUWS Nieuwerkerk beleefde een tweede zeer zomerse „Ring-braderie" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 26 juni 1973 Nr. 21306 SCHARENDI.IKE: tegenover Geref kerk. wnen*- rlags van ta.3h-r3.30 uur ,,Cliib voor slankblijvers" Een jaarlijks bloemencorso SAFARIS ol' PENSIOEN ZIERIKZEE, 25-6. Zaterdagmorgen is op de openbare kleuterschool „De Woelwaters" op feestelijke wijze al- scheid genomen van de kleuters die na de vakantie naar de basisschool zullen gaan. In een aantal luxe wa gens en uitgezwaaid dóór vele ou ders gingen de kinderen naar Dolfenarium in Scharendijke. Daar werd genoten van de kunsten die de dolfijnen maakten. Het was allemaal zo verbazingwekkend wat deze slimme dieren presteerden dat één der kleuters opmerkte: ..Er zit vast een mens in die dolfijn" na de voorstelling reed men weer naar school waar het feest we:d voortge zet. De kinderen, allemaal getooid met. een zelfgemaakte muts, kregen limonade en koek, voor de vele aan wezige ouders was er koffie met. cake Namens de oudercommissie sprak de voorzitster mevrouw J. Kooiman- Groeneveld de vertrekkende kleuters toe. Zij wees o.m. op de grote ver anderingen die hen te wachten 'staan als ze de basisschool binnenstappen. Zij bood de leidsters mevrouw P. H. Baris-Rothmeijer en mevrouw Kot- vis voor alle goede zorgen aan de kleuters besteed, een platen'bon en een plant aan. Ook de hoofdleidster van „De Woelwaters", mevrouw P. H. Baris- R.othmeijer sprak de kinderen toe. Zij wenste ze alle goeds voor de toe komst. De kleuters kregen allemaal een etui met de nodige schrijfbeno- digheden, alle werkstukken die ze op de school hadden vervaardigd en een banaan. Banaan als zeilschip Deze banaan was op getuigd als zeilschip. Mevrouw Bar is hoopte dat de vertrekkende leerlingen in hun leven de wind in de zeilen zouden hebben. Ook een paar roeispanen, voor het geval er moeilijkheden wa ren en er flink geroeid zou moeten worden, ontbraken niet. Nadat de kinderen getrakteerd wa ren op een ijsje, kw. m een eind aan deze feestelijke dag waar over toch iets weemoedigs lag. Een afscheid van een l'ijne periode, hoewel de kin deren daar wel niet aan gedacht zul len hebben. Zij waren vol van de be levenissen op deze geslaagde morgen MIDDELHARNIS. 25-6. Een jaar lijks terugkerende manifestatie met als hoogtepunt een bloemencorso moet het Zuidhollandse eiland Goe- ree Overflakkee uit zijn anonimiteit halen. Als centrumgemeente heeft Mid- delharnis hel initiatief genomen tol een reeks manifestaties die op 8 au gustus a.s. begint met een nationale gladiolenlentoonstelling. Op deze wijze tracht een 60-tal verenigingen de aandacht te vestigen op dit ach tergebleven gebied. Als de manifes tatie in Middelharnis een succes wordt, zal de actie tot andere ge meenten op het eiland worden uitge breid. Agrarisch Middelharnis is met. zijn 14.500 in woners thans de snelst groeiende ge meente van Goeree-Overflakkee. Sinds de afsluiting van de Haring vliet is Middelharnis zijn functie als vissershaven kwijtgeraakt. Het is thans geheel aangewezen op de agrarische sector. Vanwege de sei zoenarbeid kent de gemeente in de winter het hoogste werkloosheids cijfer van Nederland (7 procent). Per dag pendelen 1800 inwoners naar Rotterdam om in de haven en in de industrie te werken. De gemeente mikt nu op de teelt van gladiolen. Met een gebied van 500 hectare maakte deze cultuur op dit eiland 20 procent van alle gladio- lenteelt in Nederland uit. De visserij, die naar Stellendam is overgebracht, bloeit thans weer op. Vorig jaar behaalde de visafslag bij Stellendam een omzet van f 12.000.000. Middelharnis wil voorts het. dagtoerisme activeren. Uitbrei ding zal worden gegeven aan de ou de visserijhaven, die thans dienst doet als jachthaven. Ook andere fa ciliteiten ten behoeve van het toe risme worden overwogen. Z1ERIKZEE, 25-6. Als men het een „cursus" wil noe men, dan mag rustig gezegd dat mevrouw K. van der Vlies van de „Club van Slankblijvers" haar verslan- kingsopleiding heeft voltooid en veertig dames heeft „afgeleverd", die nu weer evenwichtig geproportio neerd door het leven kunnen gaan, terwijl zij voor heen het aiidium „dikkerd" droegen. De kilo's zijn er met de in Plan-West gegeven instrukties afgevlogen en als leek vraag je je dan af waar ze gebleven zijn, gedachtig aan de wet van Lavoisier: „stof kan niet uit niets ontstaan, kan ook niet verloren gaan". Het laatste is maar een grap, maar feit is dat alle veertig cursisten, w.o. enkele (enkele maar) mannen hun streefgewicht hebben bereikt en trots liet speldje dragen, dat deze in het leven bereikte mylpaal verzinnebeeldt. De dames en heren werden in drie groepen verdeeld en met hen is mevrouw Van der Vlies als ware slankheidsapostelin aan het werk gegaan. Geslaagde bejaardenreis Met een bus van de firma Van Oeveren. met aan het stuur chauf feur Van Aken maakte de bejaar- densoos vorige week het jaarlijkse reisje. Na de start ging het in de richting Gorkum, waar de koffie werd gedronken. Via de prachtige omgeving van Driebergen ging de trip verder langs Leersum. Rhenen en de Grebbeberg naar het restau rant „De Pyramide van Austerlitz". Vervolgens reed het. gezelschap via Utrecht naar Montfoort De warme maaltijd werd gebruikt in café-res taurant „De Gouden Leeuw". Om Het mysterie van de gevolgde me thodiek bleek te zijn dat niemand honger behoefde te lijden en alle mensen fit zijn gebleven, vaak fitter dan voorheen. Het. streefgewicht werd lïn onderling overleg geregeld. Er waren dames die best, nog lager konden zakken met het aantal kilo's, maar daar geen prijs op stelden. Als het zo en zo vér kwam vonden ze het goed en het streefgewicht werd daarop gefixeerd. De leeftijden van de cursisten bewogen zich tus sen 18 en 60 jaar. die allen een me tamorfose ondergingen, het wel sprekendst ge-illustreerd met me vrouw Hekezen, die „een totaal an der mens werd". Van een (overigens gezellige) dikke moe evolueerde zij tot een bijna hippe slanke dame, die bij wijze van spreken alles kan aan trekken of uitlaten. ZIERIKZEE Chr. lyceum voor Zeeland Aan het Chr. Lyceum voor Zee land te Goes slaagde voor het eind examen gymnasium B onder andere de heer Kees Jan van Westen te Zierikzee. Het wapenschild van Bru Bruinisse wordt zo zachtjes aan, een dorpje va.n belang. ,Er ligt voor het gemeentehuis een „mijn" al jaren lang. Maar, de mijnenveger van die naam Bruinisseis uit de vaart, Hij is enkel goed. nog voor de sloop dus niet zo veel meer waard Doch de burgemeester kwam, toen op een goedidee Hij nam contact op, en zie hier 't wapenschild, dat kreeg hij mee. Het toerd hem overhandigd door „Bruinisse's" commandant nu prijkt het mooie wapenschild, op 'l gemeentehuis aan de wand. We voeren al een „eigen vlag", nu weer een „eigen wapenschild" waar we heel trots op zijn. Wij zijn altijd een plaats: apart, Dit hopen we ook te blijven We vechten voor ons eigen dorp. Dat ze als 'l kan; „nooit zullen krij gen." Juni 1973 A.-W.-B. Nieuwe ambulance-auto Heden-dinsdagmorgen werd de nieuw aangeschafte ambulance-auto van het Zweedse Rode Kruis zieken huis getoond aan de leiding" van het huis. De nieuwe ambulance betekent een belangrijke aanwinst voor het ziekenhuis. WESTERSCHOUWEN De gang van zaken na redding van jongetje Het bericht over de redding van de verdrinkingsdood van 'het zesjarige j'ongetje Gerben T., uit Tholen, za terdag aan de Punt te Westerschou- wen, behoeft een noodzakelijke cor rectie. Het jongetje werd nl. na zijn redding door dokter Stenger voor nader onderzoek verwezen naar de kinderarts te Goes en per eigen ge legenheid - dus niet zoals gemeld per ambulance - over gebracht naar het Bergzichtziekenbuis aldaar. Het geredde jongetje werd dus omdat tussenkomst van een kinder arts noodzakelijk werd geacht naar Goes verwezen en alleen om deze Voor de organisatie achter dit „afval-systeem" is al een Engelse naam verzonnen ook: „Weight Watchers", wat zoveel betekent als: „Op - het gewicht - letters". Een nieuwe cursus gaat beginnen op 15 augustus. De ex-dikkerds zijn in op mars. reden werd het ziekenhuis te Zierik zee in dit geval niet als hulpverle nende instantie aangewezen. Boven dien was Gerben niet meer bewus teloos toen hij naar Goes werd over gebracht. HAAMSTEDE Orgelbespelingen in de hervormde kerk De heer Pols te Zierikzee die vorig jaar in de zomermaanden elke zater dag een uurtje orgelspel verzorgde in de Grote Kerk te Haamstede zal ook dit seizoen te beluisteren zijn. Voor dit jaar is deze orgelbespeling vastgesteld op donderdagavond van 19.30 ur tot 20.45 uur. Voor de data 5 en 19 juli is verder medewerking toegezegd door enkele leden van de Zierikzeesche Orato riumvereniging. Verder is het de be doeling dat op 26 juli een massale zangavond gehouden zal worden, waarover te zijnértijd nog nader zal worden bericht. Gedurende een aantal weken zal op gezette tijden de kerk te bezich tigen zijn waarbij dan tevens een boekentafel van het Ned. Bijbelge nootschap te zien zal zijn. Te beginnen zondag 1 juli zal er voor de gasten en gemeenteleden die daarvan gebruik willen maken na de dienst gelegenheid zijn in de recre atiezaal een kopje koffie te gebrui ken. Leden van de Vrouwelijke Hulpdienst, zullen bij toerbeurt als gastvrouwen optreden. Men hoopt op deze wijze prettige kontakten te leggen met hen die hier een tweede woning hebben of zo maar voor 14 dagen hun vakantie door komen brengen. De predikant en leden van de ker- keraad zullen mede aanwezig zijn om indien nodig iets over de ge meente te vertellen. SEROOSKERKE Motor contra auto De motorrijder J. H. te Noord- welle reed in de richting Seroos- kerke. toen in een 'file de automo bilist J. H., eveneens te Noordwelle, rijdend in de richting Haamstede, naderde. De motorrijder sloeg op een moment dat het, niet kon de Stoip- weg in en kwam in hevige botsing met de auto. De motor boorde zich in de automobiel. De motorrijder brak beide polsen, liep inwendige kneuzingen op en mogelijk een lichte hersenschudding. Hij werd overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Auto en motor werden geheel ver nield. NIEUWERKERK. 25-6. Zaterdag werd te Nieuwerkerk, voor de twee de keer deze zomer de „Braderie" gehouden. Het was ditmaal aanzien lijk mooier weer dan bij de vorige braderie. Het mooie weer was er mis schien dan ook de oorzaak van dat de braderie druk bezocht werd. De georganiseerde middenstand liad vele kraampjes daar gestald. Er was op deze prachtige zomerse dag van alles te koop en te doen. De verenigingsraad een (buitenge woon actieve vereniging) was ook vertegenwoordigd. Men verkocht er oa. heerlijke oliebollen, worste broodjes. limonade enz. Bij de tent van de Végé (A. de Bil) kon men raden naar het gewicht van de kaas die men kocht, indien men het juiste gewicht raadde kreeg men een stuk kaas van het zelfde gewicht gratis. Verder waren'er kraampjes van Y. T. Wandel. Boudeling. v. Dijke, Flik weert, Kesteloo enz. Er waren nog meer leuke attracties zoals een grab'bel-ton het raden van bonen in een fles; het Ned. Rode Kruis ver kocht 'loten. De prijzen van de ver loting' van 'het Ned. Rode Kruis zijn gevallen op de nummers 803, 713 en 812. Het aantal bonen in de fles be droeg 1275. De dichtsbijzijnde heel't 1291 geraden, dat was Adrie Rotte. De prijzen kan men afhalen bij mevr. Talen-Stoutjesdijk, Ooststraat „Haagse Hooglanders" Evena'ls bij de vorige braderie werd er 's middags weer een muzi kale show gegeven, ditmaal door het doedelzakken korps de Haagse Hoog landers uit Den Haag en de muziek- ver. O en U o.l.v. A. Radewalt en de drumband de Vierbannen die een rondgang door „het dorp" maakten. De Haagse Hooglanders maakten eveneens een rondgang door Nieu werkerk. Dit doedelzakken korps, dat vanzelfsprekend op z'n Schots was aangekleed, viel bij de aanwe zigen bijzonder in de smaak. Het ge luid dat ze voortbrachten was zon der meer fantastisch om te horen. Dit gezelschap „dineerde" (at brood- „es e.d.) aan het einde van de mid dag in 'het clublokaal van SKNWK, hetgeen bijzonder goed is bevallen. 's Avonds om half acht gaven de Haagse Hooglanders nog een demon stratie op het sportterrein. Het pu bliek (in grote getale aanwezig) ap- plaudiseerde na afloop luid voor de prachtige muziek. De Nieuwer kerkse middenstand en de uiterste actieve verenigingsraad kunnen terug zien op een bijzonder geslaagde braderie, die bij de mensen zeer goed bevallen is en voor herhaling zeker vatbaar Een kijkje op de gezellig ingerich te Ring. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) negen uur arriveerde de bus weer te Noordgouwe. Het oudste cvlublid, mej. Van Oost dankte zuster Werkman voor de be geleiding tijdens de reis. de heer Van Aken voor zijn goede leiding en mevrouw Kort vooralles wat ze voor de club heeft gedaan. Het was een prachtige tocht waar allen zeer van hebben genoten. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse komt op 29 juni a.s. om 19.30 uur in openbare vergadering bijeen. De uit 10 punten bestaande agenda heeft vijf punten die de aandacht vragen: o.a. het vragen aan de raad van een krediet voor het bouwrijp maken van een gedeelte van het in dustrie terrein en regeling van de aanbestedingsbestekken. Verder wordt een krediet gevraagd voor het ophogen van het terrein rond de 18 bejaardenwoningen in aanbouw, in Plan West. Punt 6 is de verkoop van gronden voor huizenbouw, punt 7 behelst de regeling van belegging gemeentegel den. De andere vijf punten zijn de klassieke rondvraag, de compabili- 'eit, de ingekomen stukken, verder voorkomende zaken, de notulen en verslagen gemeenschappelijke rege lingen. „Ronde van Bru" ondervindt moeilijkheden De zevende R'onde van Bruinisse voor amateurs, een al goed bekend wielersportevenement, wordt verre den op donderdag 5 juli a.s. Er zijn momenteel al 70 deelnemers inge schreven onder wie bekenden als: Toine van de Bunder. Wim de Waal, Piet Legierse en Henk Stander. Het belooft zeker een goede koers te worden en de aantrekkelijkheid als toeristisch evenement is eerder be wezen. Het Wiélereomité heeft ech ter meer zorgen dan vorige jaren. In de eerste plaats de daadwerke lijke hulp van motorrijders, en alle anderen die nodig zijn om een wie lerwedstrijd vlot te doen verlopen. Vertrouwd wordt dat velen zich nog zullen aanmelden, anders zou dit wel eens de laatste „Ronde van Bru" kunnen zijn. Ook financieel mankeert er nog wel wat, nu dit jaar geen beroep is gedaan op de middenstanders. Giften voor dit doel kunnen gestort worden bij de Rabo-banlc te Bruinisse. Laat de bevolking ook financieel lonen dat zij de Ronde van Bru niet wil missen. N.C.V.B. sloot seizoen af De afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield vorige week haar laatste vergadering voor de va kantie onder leiding van de presi dente mevrouw M. van der Spek-de Waal. Nadat gezongen was Psalm 150:1, werd Psalm 150' gelezen, evenals Jesaja 40 28. Over deze schriftgedeelten hield de presidente een meditatie. Nadat enkele huishoudelijke zaken werden geregeld liet mevr. Kareisen déclamatrice, de aanwezigen genie ten van haar voordrachtskunst. Eerst las zij twee prozastukjes uit de bundel „Vrouwen als U en ik" van mevrouw De Moor-Rinnalda. „Een vrouw schrijft aan haar vriendin", was. de titel van een cur-» sief je van Simon Carmiggelt. „Dat was het dan" en „Garnituren" wa ren stukjes van Annie M.G. Smidl, maar ook in dialect kon mevrouw Kareisen haar mannetje staan, ge zien haar vertolking van twee stuk jes „Als 't kind maar een naam heeft" en „Een man en een paard". Hel slotstuk van de avond was „De visite van de Koning". Het hartelijk dankwoord van de presidente was zeker op zijn plaats. Nadat door allen het Bondslied was gezongen', sloot de presidente met dankgebed. Opbrengst collecte De te Bruinisse gehouden collecte ten bate van de Zonnehuizen, de ver pleeginrichtingen voor ongeneeslijk, langdurige zieken, bracht f 645,70 op. Tennisbaan gereed De tennisbaan te Bruinisse in Plan West aangelegd, ten bate van de ten nisvereniging in opriohting kwam gereed. De Ned. Heide Mij zal eind deze week, de baan opleveren en overdragen aan de gemenete. die op haar beurt de tennisbaan weer ter beschikking zal stellen van de ten nisvereniging. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft maandag een wetsontwerp goedge keurd. waarbij alle gelden voer de luchtbombardementen in Cambodja worden geweigerd. Dit wetsontwerp is reeds door de Amerikaanse senaat goedgekeurd. Ook gelden voor Ame rikaanse. bombardementen in Laos worden geweigerd. BELFAST, In de buurt van zijn woning buiten Belfast heeft men he den (dinsdag)morgen vroeg, na een anoniem telefoontje aan een plaatse lijke krant, de lijken gevonden van een R.K. senator en een vrouw. SAN CLEMENTE. Henry Kissin ger heeft maandag verklaard dat de groeiende samenwerking tussen de V.S. en de Sowjet-Unie nooit zal lei den tot een condominium van de twee supermogendheden over de wereldzaken. Hij zei dit op een pers conferentie in San Clemente in com mentaar op het slotcommuniqué. DACCA. Meer dan een miljoen mensen zijn geëvacueerd uit de over stroomde gebieden in Bangla Desj. Het water blijft stijgen en bcdrijgt thens de havenstad Chandpoer, waar een aantal straten al onder water staat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5