ERIC DE NOORMAN Acht-provinciën-kamp P.J.G. op terrein van Bruse Boys Ledenvergadering SKNWK Nieuwerkerk SPORT VOETBAL De resultaten: poule A: W.-Z.- Vlaanderen-Garmerwolde 1-1; La- ren-Z.-Holland 3-0; Garmerwolde- Z.-Holland 1-0; Laren-W.-Z.-Vlaan- deren 3-0; W.-Z.-Vlaanderen-Z.-Hol- land 4-0;-Garmerwolde-Laren 0-2. Laren 3 3 0 0 8-0 6 W.-Z.-Vlaanderen 3 1115-43 Garmerwolde 3 111 2-3 3 Z.-Holland 3 a 0 3 0-8 0 Poule B: Peize-Benschop 0-0; N.- Holland-Holten 0-2; Holten Benschop 0-0; N.-Holland-Peize 0-1; Holten- Peize 1-0; N.-Holland-Benschop 1-1. Holten 3 2 1 0 3-0 5 Peize 3 1111-13 Benschop 3 0 3 0 1-1 3 N.-Holland' r 3 0 12 1-41 Voor de 3e eiT*4e plaats: W.-Z.- Vlaanderen-Peize^-O. Finale: Laren- Holten 1-0. Een moment uit cle ^wedstrijd West-Zeeuws-Vlaander en-Peize (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 5_i, ZOMERAVONDX^OMPETITIE RAYON ZIERIKZEE S- Kon. Zeelandia-Stella Boys 1-1; Toren Boys-Die Gouwe 2-1; VAB- PZEM 2-l;^/elocitas-Smit Bolnes JC" BRUINISSE, 23-6. Zaterdag hebben de plattclandsjongeren uit acht pro- vxincies op het sportterrein te Bruinisse de strijd tegen elkaar opgenomen otfi het voetbalkampioenschap van Nederland. De voorzitten van de afdeling Brabant-Zeeland de heer T. Haartsen sprak voor de aanvang v^m het toer- rtooi een woord van welkom tot de deelnemers waarbij hij heh\gen- succes volle dag met veel sportgenoegens toewenste. De acht deelnemende eltallen waren in twee poules ingedeeld die een halve competitie moesten spelen. Nederlaag toej-na^, WIK WIK-Zierikzee 2-2; WIK II-Zon- nemaire 11-1. P.V. „De Ri éisthiify Brouwershaven In poule A stak Laren, kampioen van Gelderland, met kop en schou ders boven de rest uit. Alle drie te spelen wedstrijden werden in winst omgezet, waarbij het tot een doel- gemiddelde van 8-0 kwam. West- Zeeuws Vlaanderen kwam in deze poule met een tweede plaats voor treffelijk voor de dag. In poule B slaagde Holten, kampioen van Over ijssel. er via overwinningen, 2-0 en 1-0 en e enO-O gelijk spel in, zich voor de finale te plaatsen. Op de tweede plaats eindigden Peize (Dren te) en Benschop (Utrecht) met een gelijk aantal winstpunten (3) en een gelijk doelgemiddelde (1-1). Straf schoppen moesten hier de beslissing brengen wie van deze twee het tegen Zeeuws-Vlaanderen zou moeten gaan opnemen voor de bezetting van de 3e en 4e plaats. Peize wist vier van de vijf te nemen strafschoppen te benutten, terwijl Benschop, dat werd gewipt, er twee onbenut liet. In de strijd voor de drde en vierde plaats toonde West Zeeuws-Vlaanderen zich met 2-0 de meerdere over Peize. Na dat de Zeeuwen in de eerste speel- helft een 1-0 voorsprong hadden we ten te nemen stelden zij na de rust de overwinning veilig. Bijzonder spannend was de finale tussen Laren en Holten. Pas kort voor tijd slaagde Laren er via een strafschop in het enige en beslissende doelpunt te sco ren waarmee het beslag op het kam pioenschap legde. Al met al mag deze sportdag bijzonder geslaagd worden genoemd. De voorziter van de afdeling Bra bant-Zeeland van de P.J.G., de heer T. Haartsen richtte zich in zijn dank woord in het bijzonder tot de vere niging Bruse Boys voor de spontane medewerking welke werd verleend en de scheidsrechters de heren Dijks hoorn, Vermeulen, Van Liere en Geelhoed. Ook de commissie welke de organisatie van deze dag op zich had genomen bestaande uit de heren Herman Harderwijk, Izaak Haartsen en Hans Geelhoed mochten woorden van waardering in ontvangst nemen voor de uitstekende wijze waarop zij het geheel hadden geregeld, waar door het toernooi op een vlotte wijze kon worden afgewerkt. De heer Haartsen overhandigde hierna met een toepasselijk woord aan de aan voerders de door hen gewonnen prij zen. De voorzitter van Bruse Boys, de heer M. Verspoor rightte hierna nog in het bijzonder het Woord tot de Zeeuwsvlamingen baarbij hij hen feliciteerde met de voortreffelijke wijze waarop zij zich deze dag had den geweerd en het behalen van de dei-de prijs. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Hieronder volgen de uitslagen van de wedvluchten van de P.V. „Zie rick", vanuit Compiègne en Cha- teauroux, op 23 juni j.l. Uitslag Compiègne: los 6.40; le duif: 11.05. Laatste duif: 11.35. In conc.' 147 duiven. F. Mays 1, 3. 5, 6; A. Hagesteijn 2, 4. 15. 25, 27; Jan Wesdorp 7. 9. 21. 22, 35; P. Flikweert 8. 11, 12, 23; I. L. v. d. Maas 10. 14. 17, 26. 28: J. den Hengst 13. 18. 24, 33: J. Snijders 16. 20; L. Heiboer 19, 29; H. Merle 30; A. J. Stoutjesdijk 31; J. v. d. Sande 32; J. Krijger 34; J. Verwijs 36, 37. Uitslag Chateauroux: Los: 5.20. le duif 15.51. Laatste duif: 18.19. In concours: 117 duiven. F. Mays 1. 3, 7. 12. 28; H. v. d. Maas 2, 22. 23; L. Heiboer 4; P. Flik weert 5, 20. 21; J. Verwijs 6. 19: I. L. v. d. Maas 8. 29; A. C. Stoutjesdijk 9: J. den Hengst 10, 30; M. Krijger 11, 27: Jan Wesdorp 13, 15, 17; H. Slag boom 14, 18: B. Visser 16; J. v. d. Sande 24; J. Krijger 25, 26. Donderdag a.s. inkorven voor Charli^Sr vrijdag voor le opleer- vlucht jon)|e duiven, Duffel. Uitslagen P.V,' „De Reisduif" te Brouwershaven. ""Wedvlucht op 16 juni 1973 vanaf Survilliers. Afstand 308 km. H. Krabbe 1. 2, 3, ,4; A. J. Flik weert 5. 6: Joh.-Flikweert 7: Comb. Wesdorp 8.'. 10' Vl J. M. Kloet 9. Vrijdag 29 "juni. inkorven voor leer- vlucht Duffel. Alleen jonge duiven. Wedvlucht op 23 juni 1973 vanaf Cohateauroux. Afstand 570 km. J. M. Kloet1. ,2. 5, 6; A. J. Flik weert 3. 9i^Af. de-Wilde 4. 7, 10; Comb Wesdorp 8.- ONDERWIJS Christelijke mavosehool Zierikzee Het MAVO-III diploma 1973 werd behaald door: Lineke Boot, Gerard van Dijk, Dick v. d. Hoeven en Con- ny de Vries te Zierikzee; Henny Geuze en Jaap van Klinken te Nieu werkerk; Matty den Boer te Kerk- werve: Bert v. d. BoS' te Oosterland: Brigitte v. d. Nieuwenhof te Renes- se. Herexamen: 2; afgewezen: 3. Het MAVO-IV diploma 1973 be haalden: Kees van Beveren., Peter Blokpoel. Albert-fan Bolijn, Ria Bolle, Wim Berm Marianne ten Haaf. Wilke den Harrog, Piet Kleemans. Helma den Oude. Lennie Pikard, Sjaak Praet, Martin Quist, Ricn Scherpenisse, Peter Sies. Dirk Schouls. Anton Tromper, Arie Vis ser, Anneke de Vlieger. Heieen Ver- Bejaarden Oosterland maakten fraaie reis naar België OOSTERLAND, 21-6. Met 51 deel nemers en deelneemsters waaron der een viertal bestuursleden van de plaatselijke Oranjevereniging en een verpleegster, startte een autobus van de fa. van Oeveren uit Zierikzee metv aan het stuur chauffeur Tupnman" vanaf het dorp voor de bejaarden- reis, die ditmaal naar België leidde. Een aardig intermezzo was dat de heer A. Dorst van het cafetaria: „Nei'fen 'd Eule", bij het vertrek al le deelnemers verraste met een ver snapering, een geste die zeer opprijs gesteld werd. Via de Zeelandbrug reed men naar Putten waar de grens naar België overschreden werd. Vervolgens belandde men in Zand hoven, waar de koffie genuttigd werd in restaurant: „De Blauwe En gel". Hoofddoel van deze reis was een bezoek aan Bobbejaansland in het Belgische Lichtaart, teneinde de beroemde Bobbejaansshow in ogen schouw te nemen. De bejaarden ke ken hier hun ogen uit. Er is veel ge lachen en genoten. Eerst werden de meegebrachte boterhammen aange sproken waarna men de talloze at- trakties ging bewonderen en een wandeltocht gemaakt werd in de prachtige parken. Ongeveer 5 uur werd weer vertrokken en bij Baar- le-Nassau ging het weer de grens In Oosterhout werd een heerlijk diner genoten in restaurant: „De Kanonnier" waar het zeer druk was ongeveer 400 mensen zaten hier te dineren. Het was maar al te vlug half negen toen het weer vertrekken geblazen was. Half tien kwamen de reizigers weer veilig op het dorp aan Als naar gewoonte bereidde: „Oos- terlands fanfare" onder leiding van directeur Capelle, de bejaarden een muzikaal welkom, vanaf het café. „Even Buiten". Op het Marktplein aangekomen sprak de heer van dei- Have namens alle bejaarden dank woorden voor alles wat op deze mooie trip genoten was. tot de chauffeur, het Oranjeverenigingsbe stuur, en tot allen die hieraan heb ben meegewerkt. De voorzitter van de O.V. richtte het woord tot het be stuur van de „fanfare" voor het mu zikale welkom en tot de chauffeur. Wedstrijd Chr. Nationale school-Scharëndijke Woensdag 27 juni a.s. vindt er op het sportveld te Scliarendijkc ccn voetbalwedstrijd plaats tussen de leerlingen van klas 6 en ouders, per soneel en bestuur van de Chr. Nat. School. De wedstrijd begint om 6.00 uur n.m. De toegang is gratis. De aftrap geschiedt door de heer C. Koopman. Opstellingen: Jan van Dongen, Addy Minnik, Jacolien van Leenen, Cees Padmos, Anke Oosse. Jacco v. d. Berge, Mary v. d. Linde. Adrie Hillebrand. Kees de Jonge, Ria Plai- sier, Jacob Kloet. Ouders: de héér Verwest, Plaisier, Minnik, Van Leenen, Landman, Van der Linde, meester Boer, Letteboer, De Vries en mevr. Mol en mevr. Bij de Vaate. Aanvoerster: mevr. Bij de Vaate. Hierna vindt om 7.30 uur n.m. in het Herv. Jeugdgebouw het afscheid plaats van mevr. Hack en de heer De Vries, die per 1 aug. als hoold te 's-Gravenmoer werd benoemd. Het bestuur van de Chr. Nat. School heeft tot opvolger benoemd de heer H. J. Bout te Tiel. De leerlingen van klas zes zullen tevens op deze avond afscheid nemen van de basisschool. Afgelopen week hield S.K.N.W.K. (Sport Kombinatie Nieuwerkerk) de jaarlijkse ledenvergadering. In z'n openingswoord heette voorzitter Van der Zande een ieder van harte wel kom en toonde zich verheugd over de belangstelling. „De naam; aldus de voorzitter, S.K.N.W.K. is eigen lijk, niet meer toepasselijk. De com binatie met de gymnastiek is niet te overbruggen. De enige combinatie, korfbal is op sterven na dood. Aan de veldkorfbal-competitie wordt niet meer deelgenomen en bij deelname in de microcompetitie zijn de kosten vrij hoog. Het afgelopen jaar is het al meermalen naar voren gekomen dat uitbreiding van de accomodatie echt wel nodig is.(Men speelt met acht elftallen op één veld). We heb ben ongetwijfeld een prachtige acco modatie; één speelveld, een groot trainingsveld, twee fantastische lichtmasten en een kantine met na tuurlijk kleedlokalen". De voorzitter toonde zich eveneens verheugd dat. men nu een gediplo meerd trainer heeft. Deze trainer is de heer A. Roon uit Bruinisse, hij neemt (in de toekomst) de senioren van S.K.N.W.K. onder zijn hoede. Het bestuur was tevens zeer content over het werk van de jeugdcommis sie en de redaktie die bepaalde func ties op zich hebben genomen. Me vrouw Romeijn (typen copie Voor zet); mevrouw Thiery (toto), de heer W. Flikweert, Joh's Folmer (ophalen contributie) en Cor Stoutjesdijk (werk als trainer) werden door de voorzitter in zijn dankwoord ook niet vergeten voor het werk dat zij het afgelopen jaar weer voor S.K.N.W.K. hebben gedaan. liet offer van Svitjold '11. Eric en Erwin zijn in de tuin achter de burcht aan het boogschieten. Sinds Tsacha. de afgezant van Bor Khan, hem de eerste be ginselen bijbracht, is in de knaap de eerzucht gerijpt, later een groot boogschutter te wor den. Schier dagelijks oefent hij onder toezicht van zijn vader en hij heeft reeds een vaardig heid en zelfverzekerdheid verkregen, die me nig volwassen krijger niet zou ontsieren. He laas wordt deze keer de oefenstonde onder broken door een dienaar, die komt melden dat er bezoekers gekomen zijn, die heer Eric wil len spreken. „Hé, wat jammer!" roept Erwin teleurge steld uit „Wij zijn pas begonnen en nu moet ge al weer weg". „Kom. kom". Iroost Eric de jongen. „Mor gen gaan wij weer boogschieten. Het zou niet hoffelijk zijn bezoekers, die misschien van ver komen, te laten wachten". Bemoedigend klopt hij zijn zoon op de schouder en begeeft zich dan met vlugge tred naar de burcht. Niet weinig verbaasd is hij. als hij, het wachtvertrek betredend. Svitjold aantreft en verheugd loopt hij op hem toe om hem har telijk welkom te heten. Maar Svitjold is teruggetreden en wijst met een stug gebaar naar de vrouw. „Ik ben hier slechts gekomen, heer Eric", zegt hij af gemeten, „omdat deze vrouw mij vroeg haai de weg te wijzen". Verwonderd kijkt de Noorman zijn vroe gere raadsman aan en hij vraagt zich bezorgd af wat toch de reden kan zijn van 's mans zonderlinge houding jegens hem. Hij krijgt echter geen gelegenheid deze ge dachte verder uil te werken. De vrouw is naar voren gekomen en heeft het gelaat sme kend naar hem opgeheven. „Heer koning", zegt zij met bevende stem. „ik bid u. sta mij toe hier te blijven. Ik beloof u niet tot last te zijn. Ge kunt mij laten werken. Ik wil alles doen. als ge mij slechts onderdak en be scherming wilt verlenen". wijs en Jos Lopatka, allen te Zierik zee; Jan v. d Berge, Piet van Bloois, Frans Capelle, Leen Kooijman, allen te Nieuwerkerk; Cora den Boer. Jos Boot, Jan Looman, Martin Rouw. allen te Haamstede: Olivier Boot, Brijdorpe; Paul Glerum, Burgh; Bram Quist, A.-J.polder: Piet Fie- rens, Kerkwerve; Wim Hart. Renes- se; Greta Kater en Wim Pannekoek, Noordgouwe; Jan v. d. Bijl. Zonne- maire; Sannie Giljam. Piet Maas kant. Riet de Ronde. Ries v. d. Vel de, Bxuinisse: Lea Rotte, Tineke Stuy en Arnold van Wijk. Oosterland; Martin Stoutjesdijk en Olivier de Vlieger, Ouwerkerk. Herexamen: 6 leerlingen; afgewezen: 4. SCHEEPVAART Ares, 21-6 660 m. n.o. St. Maarten naar St. Croix. Esso Nederland, 21-6 70 m. z.z.w. Durban naar Rotterdam. Korovina, 22-6 te St. Vincent Schiekerk, 23-6 te Moji verwacht. SELLINGEN. De 16-jarige Mar cus Wenning uit het Groningse Har- pel (gem. Vlagtwedde) is in het aca demisch ziekenhuis te Groningen overleden aan de gevolgen van een verke ei-songel u k NEDERLANDERS, GOED VOLK DEN HAAG23-6. De Ne derlanders genieten Het m$esK le vertrouwen en zijn de meest geliefde natie in Europa. Dit is de voor ons vleiende conelit' sie van een onderzoekdat Parkland Research Europe S.A. te Brussel (dochtermaat- schappij van het Britse ban- J kiershuis Hawtin and Part- ners Limited) heeft ingesteld om hei Britse bedrijfsleven van advies te kunnen dienen o.a. over het continentale land dat het meest in aanmerking komt voor vestiging van doch termaatschappijen of agent schappen. HAAMSTEDENog een plaatje vmi de Vliegclub Haamstede-plech tigheid. De voorzitter neemt een oor konde en een bedrag onder couvert in ontvangst van de heer W. H. Jongerieus, voorzitter van de Bra bantse Aeroclub (r.). KERKNIEUWS Hervormde Gemeente Zierikzee Naar wij vernemen is door de Her vormde Gemeente van Amerongen toezegging van beroep uitgebracht op ds. J- v. d. Schee. Ned. Hervormd predikant te Zierikzee. Ned. Herv. K,erk Beroepen te Vlaardingen (wijk Holy-noord) (toe/..); H. Jongerden. Veenend^l: te Geldrop-Tivoli (toez.) W. Roggeveen, studentenpred.. Eind hoven; te Hellevoetsluis-Oostvoorne R. Boogaard, Leiden. Aangenomen naar Middelharnis b.w.i.w.: R. E. R. van Buiren. eerv. onth. pred. met bevoegdheid van em. (leraar g.o.). Deurne. Bedankt voor Vlagtwedde: C. S. Verwoerd. Menaldum; voor Katwijk aan de Rijn: G. J. v. d. Bogerd, Rid derkerk; voor Leiden: A. P. Nauta, Vlaardingen. Geref. Kerken Beroepen te Dokkum J. W. Ge- nuït, Vlissingen: te Nes-Wierum: J. Dijk. kand., Nes. die dit beroep heeft aangenomen; te Moordrecht: A. C. Moerman, kand. aldaar, die dit beroep heeft aangenomen. Benoemd tot pastoraal medewer ker te Boven Hardinxveld: D. J. de Lange, Kolhox-a. Aangenomen naar Rijsooxd: C. G. 'Mak. Middelstum; naar Doi-drccht: A. van Zuylen, Bennebroek; naar Di-achtstercompagnie:' J. Ritsema, kand.. Kampen. Geief. Kerken Vrije. Bei-oepen te Beverwijk. J. J. Burger, kand., Betft. Chr. Geref. Kei-ken Beroepbaarstelling: door het cura torium van de Theol. Hogeschool te Apeldoorn zijn beroepbaar gesteld: J. A. Compagnex-, Prins Mauritslaan 15. Apeldoorn; Th. Peppink, A. Ro- denbachhof 10 hs, Amsterdam. Geref. Geirxcente Nieuwerkerk Woensdagavond half acht woi'dt in de kerk van de Geref. Gemeente een kerkdienst gehouden waarin /al voorgaan ds. Van Ravenswaaij te Arnhem. Met gi-ote blijdschap geven wij kennis van de geboox-te van ons dochty tye en zusje JOHJ^NA M&A) d. PANNE d. PANNE- BEZUIJEN NELLEKE en JAAP Kerkwerve. 25 juni 1973 Teliersweg 7 J. H. L. J. Mede namens 4wzc kinjjlex-en betuigen wij /nze hax-telijke dank voor ere vele blijken van bela /g/tqlling. onder- vonden l/j \j/!c herdenking van on?.</40-jax-ige echtvere niging. J. v. d. SLUIS W. J. v. d. SLUIS-v. d. MEIJ Schoondijke, juni 1973 WILLY SCHOULS hebben def ec^-lTi&le namens wedeizijdsb oudors. kennis te geven an hu/ voox-geno- men huwelijk. De voltrekking T an hun hu welijk zal D.V. plaatsvinden op vrijdag 6 juli a.s.. om 3.00 uur, in het stadhuis te Zie rikzee. Receptie: van 7.00 uur tot 8.30 uur, in 't Durpsuus te Bruinisse. 14 juni 1973 Bruinisse, Dx-. de Kockstraat 2 Zierikzee. Zuidwellestraat 39 Toekomstig adres: Burgemfcst^- Hagelaan 4. Bruinisse. Heden overleed in het ziekenhuis te Vlissingen, onze beste zwager en oom INJL1S GEUZE A. KIK VAN HERK-ffUMELET B. DE WAA"Lr.JUMELET G. W. DE KEYZSJÏ W. DE KEYZER-JUMELET Gouda: G. DE GRUYTER J. DE GRUYTER-JUMELET Bruinisse: C. JUMELET M. JUMELET-KIK Neven en nichten Condoleantie-adx-es. Ritthemsestraat 82. Oost-Souburg

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7