MAJESITElSi: AFSLUITING VAN AVONDVIERDAAGSE Raad Westerschouwen vergadert 26 juni „CON AMORE" STREEKNIEUWS Vrolijk tuinfeest rond afscheid leerkracht van „De Schulse" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 22 juni 1973 Nr. 21304 fraai weer op laatste a raad Gingen de boeketten omhoog (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 21-6. De Zierikzeese Avondvierdaagse kreeg donderdagavond weer een inajestueuse afslui ting, ook ditmaal hel kon niet op dit jaar met fraai weer. De route op de donderdagavond is meestal de langste niet en rond negen uur was er aan de Lange Blokweg liet grote verzamelen van ouderen en jonge ren; een lange slang, gelardeerd met de instrumentale korpsen, waaronder aan kop de Kon. harmonie „Kunst en Eer". De „marche triomphale" werd weer gadegeslagen door duizenden mensen, velen waarvan bloemen meetorsten om wandelaars en wandelaarsters op fleurige wijze te verwelkomen. Het blijft tot de fijnste dingen te Zierikzee behoren, dat de slotavond van de Vierdaagse altijd zo veel (vrolijk) publiek op de been brengt. Via rotonde. Nobelpoort. Korte Nobelstraat. Verrenieuwstraat. Melkmarkt. Dam, St. Janstraat. St. Domusstraat. Groendal, Kraanplein, kwam de lange stoet op de Oude Haven en bereikte het Havenplein, waar de flambouwen brandden en een talrijk publiek het vierkant van deze traditionele schouwplaats om zoomde. NOORDGOUWE, 21-6. Brouw.ers- haven was de laatste tijd nogal eens „in het nieuws" zoals dat heel. En daartoe was dan ook alle aanleiding:' eerst werd het grote feest gevierd van de ingebruikneming van de nieuwe jachthaven, en daarna volg den de kleurrijke festiviteiten rond het honderdjarig bestaan van de harmonievereniging „Nut en Uit spanning". Twee maal een groot bui- tengebeuren dus in betrekkelijk kor te tijd, waaraan veel vrolijkheid en vooral ook veel muziek ie pas kivam. Nu is het alleen maar zo jammer dat wat de muziek op deze hoogtijdagen betreft, de krantenverslagen over deze - uiteraard drukke -festivitei ten niet voor de volle honderd pro cent volledig kunnen -worden ge noemd en dal is in dit geval bijzon der spijtig omdat één muziekkorps en dan juist nog het kleinste, meest gehandicapte maar ongetwijfeld dap perste, er hel meest „bekaaid" van af is gekomen: Noordgouwe's eigen janfarecorps „Con Amore"- In hel verslag van de feestelijke intocht van prinses Beatrix en prins Claus bleef de medewerking van „Con Amore." zelfs helemaal buiten de krantenkolommen en „hoe dal gekomen is" blijft tol nu toe een raadsel. In ieder geval „Con Amore" heeft z'n hulde, zij hel dan wat laat, tóch. zeker verdiénd, want het gezel schap oogstte enorm veel waarde ring toen het voor vele honderden belangstellenden zorgde voor muzi kale vfgmozing op hel Marktplein tijdens de officiële ontvangst van prinses Beatrix en prins Claus in hel stadhuis van Brouwershaven. En dan Zonnemaire - ,.'t lijkt wel of de krant het erom deed". - Groot tras weer de publieke waardering voor de fanfare van Noordgouwe, maar de muzikanten moesten het er wat de krant betreft mee doen dar „:e van Nieuwerkerk" kwamen. En dat was dan een spijtige vergissing, leant dat weten ze „bij de krant" bepaald toch ook wel. Misschien is al de muziek op deze beide feestdagen de redaktie toch wel wal' teveel geweest, in elk geval ivil dan toch gezegd zijn dal „Con Amore" nog altijd vooraan slaat: en dat zeker niet alleen te Noordgou we. (RED.) Hier gingen de honderden boeket ten de lucht in. onder oorverdovend gejuich, hetgeen het niet gemakke lijk maakte voor de sprekers zich verstaanbaar te maken. Dankwoorden De voorzitter van het Comité Avondvierdaagse, de heer P. Ver- hage sprak dankwoorden aan allen, die hun medewerking verleenden aan het welslagen van het wandel- festijn. Bij ontstentenis van burge meester De Meester, sprak wethou der H. Asma woorden van waarde ring aan het adres vari het comité. Hij signaleerde een verdere ont wikkeling van de Vierdaagse. Nieu we groepen (reddingsbrigade) meld den zich aan en ook de 50-plussers deden het uitstekend. Door een defekt aan de luidspre kersinstallatie evenwel, waren beide sprekers vrijwel niet te verstaan. ZIERIKZEE Afscheidsfeest bij „De Woelwaters" Gestoken in een omslag voorzien van een fleurig (vakantie)-plakwerk- je verscheen de laatste schoolkrant van dit schooljaar van de kleuter school -de Woelwaters". Uit het meer ...officiële gedeelte" van dit nummer blijkt dat in augus tus de oudste 22 kleuters vertrekken naar de basisschool. Gewag wordt Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank I' bitiNwelkom bij uw iKusspaarbank Aan- en verkoop en bewaarneming effecten RENESSE: bij bar ..De Luifel", woensdags van 9.00-1(1.30 uur „Jofele" boel Met name voor de jeugd hinderde het niet. Het was even weer een jo fele uilgelaten boel, waarop „Kunst en Eer" metpittige muziek inspeelde. Bij het betreden van het plein deden de majorettes extra hun best. De groepsprijzën werden tot slot door de loco-burgemeester uitgereikt De spanning ebde weg en stilaan be gon het plein leeg te stromen. Hiel en daar zag men mensjes voorzichtig lopen, want zestig kilometer gaat na tuurlijk wel in benen en voetjes zit ten. De zoveelste Vierdaagse zat er weer op! gemaakt van positieve resultaten van de vernieuwingsstroom in het onder wijs. Het hele onderwijsgebeuren is flink in beweging en er zijn vele ak- tiviteiten in het projekt „integratie kleuteronderwijs-basisonderwijs". De zomervakantie begint heden (vrijdagmiddag) 29 juni en duurt tot en met vrijdag' 10 augustus, de school begint dus weer op maandag 13 au gustus. Voor Üat het echter vakantie is zal er nog een afscheid féést voor de oudste kleuters worden gevierd en wel morgen (zaierdag)-ochtend. 23 juni'. De kinderen worden dan om kwart voor negen bij de school ver wacht en vandaar gaat het met vijf auto's naar het Dolfinarium te Scha- rendijke. De „Woelwater'-krant is weer voorzien van leuke tekeningen, zo dat er rijkelijk gekleurd kan worden BURGHHAAMSTEDE Openbare basisschool op reis Het jaarlijks uitstapje van de klas sen 3, 4 en 5 is weer een succes ge worden dank zij het mooie weer en het reisdoel, de Beekse Bergen bij Hilvarenbeek. 's Morgens werd een tocht door het Safaripark gemaakt, waar praktisch alle aanwezige dieren vanuit de bus goed konden worden bezichtigd, o.m. leeuwen, lama's, kamelen, neus hoorns. zebra's, struisvogels, jacht luipaarden, antilopen en natuurlijk het succesnummer, de rhesus-aapjes. De laatste waren slechts enkele da gen in het park en nog wat schuw, maar ze gaven toch al een leuke show weg. De middag werd in het recreatie park doorgebracht, waar de eerste tocht per kabelbaan naar de speel tuin voerde. De tocht hoog door de lucht was voor de kinderen een be levenis, die soms als een beetje grie zelig werd ervaren. Na de speeltuin' kwamen de pony's aan de beurt, waar de kinderen om beurten op mochten rijden. Goed was te zien, dat vrij veel kinderen de kunst van het paardrijden een beetje beheersten, maar enkelen ook wat beduusd in het zachte zand terecht kwamen. De terugtocht per kabelbaan duur de vrij lang en bracht de kinderen bij het jeugd-verkeei-sland. waar per trapauto de nodige verkenningen en races werden uitgevoerd, inclusief botsingen en slippartijen, die hier gelukkig goed afliepen. Daar het vrij fris was, werd het grote water verkend per boot of wa terfiets inplaats van een duik erin. Helaas was de middag te snel voorbij en wachtte in het restaurant een warm hapje gevolgd door een verkoelend ijsje. De terugtocht ver liep vlot en bij school werden de kinderen door hun ouders begroet, waarna ze zeker weldra voldaan on der de dekens zijn gedoken. OOSTERLAND Jongste leerlingen openbare basisschool bezochten Bosbad Hoeven Onder leiding van de onderwijze ressen. de dames Sinke en Steendijk, benevens een tweetal moeders van kinderen, maakten een veertigtal leerlingen van de Openbare Basis school van de eerste en tweede klas per autobus hun schoolreis die dit maal leidde naar het Brabantse Bos bad Hoeven. Half negen in de mor gen werd vertrokken en linia recta ging het naar Bosbad Hoeven met zijn vele mogelijkheden. De kinderen hebben er veel plezier gehad, ze kon den naai hartelust zwemmen in dit prachtige natuurbad, terwijl ook de speeltuinliefhebbers volop aan hun trekken konden komen. Verder wil den allen uiteraard ook wel eens in de trapskeltertjes of in de mini- autootjes rijden. Het weer werkte ook bijzondei- mee. zodat het voor deze jongste leerlingen een fijne dag werd. Ongeveer vijf uur was men weer op het dorp terug, boordevol indrukken over het vele dat gezien en genoten was op deze geslaagde schoolreis. BRUINISSE Hervormd kerkkoor op reis Het hervormd kerkkoor te Brui nisse maakte haar jaailijks reisje. De deelnemers komen zoals bekend niet alleen uit Bruinisse, maar ook uit Oosterland en leveren een be hoorlijk contingent van leden. 'sMor- gens om 7 uur werd gestart. Via Gre- velingendam en Rotterdam werd naar Leiderdorp gereden om van de morgenkoffie te genieten. Aalsmeer met zijn bloemenveiling (de grootste van Europa) is niet alleen voor de bloemenliefhebbers ïnterressant, ie der ziet er wel iets wat hem interes seert en dit was het eerste doel. Schipho; en de bloemenveiling zijn wel twee aparte zaken, maar ze lig gen dicht bij elkaar. De luchthaven was het tweede doel en ook hier is voor ieder wel wat te genieten, maar dat was ook het geval in Oud Valke veen. waar ha een smakelijk apperi- tiefje een goede lunch werd geser veerd. Wie van klederdrachten houdt kan, hiervoor in Spakenburg terecht, Eén der leden liet zich fotograferen, tussen drie kousen stoppende oude dames. De oude vissersplaats is een toeristisch trekpleister waar veel te zien is. Dat men in Houten een goed diner weet te serveren was reeds eerder bekend, het werd opnieuw bevestigd, evenals het feit dat het niet de bussen van de firma van Oeveren en met chauffeur van Aken aan het stuur, goed toeren is dooi de mooiste plekjes van Utrecht en het Gooi. met in de bus zelf een uit stekende stemming. Opknapbeurt viskotter In de gemeentehaven te Bruinisse meerde af. de viskotter Lemmer 25 van schipper A. Visser uit de Lem mer. Dit schip moet te Bruinisse een opknapbeurt ondergaan en is dooi de firma L. Padmos en Zonen, uit Bruinisse doorverkocht aan de re derij Apollo te Breskens. Het gaat varen onder de naam Apollo 1. Bres kens 7. Geslaagd Mejuffrouw Carta de Zeeuw te Bruinisse slaagde woensdag 20 juni voor de akte van bekwaamheid als leidster bij het kleuteronderwijs. Zij ontving' haar opleiding aan de ge meentelijke paedagogische academie te Rotterdam (opleiding kleuterleid sters). Zij is per 1 augustus 1973 be noemd aan de openbare kleuter school te Sommelsdijk. Prijswinnaars Boomplantdag De leerlingen van de openbare ba sisschool uit Bruinisse. die met de boomplantdag 'een door de GrontMij uitgeloofde prijs wonnen zijn: Cor Kok. Cobv Schults. Jan van den Ou- RENESSE, 19-6. Deze week maakten de bejaarden van'Renesse met prachtig weer hun jaarlijkse rijtoer. Om half acht vertrok het ge zelschap met twee bussen van af het dorpshuis te Renesse. Onder de be jaarden bevonden zich behalve de leden van het organiserend comité ook de wijkverpleegster zuster Maas en de echtgenote van Westerschou wen mevr. Eevrwijn- v. d. Bouk. Via Zijpe reed men naar het Lies bosch bij Breda waar in hotel „De Boschwachter" een kopje koffie werd gebruikt. Daarna werd de reis vervolgd en reed men naar Hilva renbeek, waar een bezoek werd ge bracht aan het Safaripark „De Beek- se Bergen De bejaarden beleefden veel plezier aan het bekijken van de dieren en vooral de gedragingen van de aapjes vielen bij iedereen in de smaak. Omstreeks twaalf uur werd in het strand-restaerant van het recreatie oord een voortreffelijke koffiemaal tijd geserveerd. Na de maaltijd brachten de bussen het gezelschap weer naar Breda. Keurig op tijd ar- riveei-de men daarna in ..De Cais- HAAMSTEDE, 22-6. Leerlingen en leerkrachten van de prot. Chr. huishoudschool „De Schulse" heb ben gisteren (donderdag) avond een vrolijk tuinfeest georganiseerd rond het afscheid van de leraar A.V.O., de heer W. Hack, die na zes jaar aan de school verbonden te zijn geweest thans Haamstede gaat verlaten in verband met zijn benoeming aan de MAVO te Zierikzee. De fraaie zomeravond, in combina tie met de kleurrijke tuin van „De Schutse", gaf een prachtige gelegen heid tot een bijeenkomst in de open lucht, waarbij het er dankzij de in zet van de in fleurige, bizarre en soms „hippe" kleding uitgedoste leerlingen vrolijk en, (gelet op de muziekjes van de draaitafel) behoor lijk eigentijds aan toe ging. Uiteraard ontbrak het gesproken woord tot de scheidende leerkracht en zijn echtgenote, het bestuur van de school, de damescommissie, leer krachten, oud-leerlingen en de pre dikant ds. W. v. d. Kooij, niet. Dit was toevertrouwd aan de directrice, WESTERSCHOUWEN, 20-6. De gemeenteraad van Westerschouwen komt in openbare vergadering b\jcen op dinsdag 26 juni a.s. Om de studiezin van jonge ambte naren te bevorderen willen b. en w. de studiekosten van deze ambtena ren om een hogere rang te behalen voor 75 procent vergoeden. Voorgesteld wordt aan de raad om de vergoeding voor het vakonderwijs voor de Chr. Nat. School te Haam stede vast te stellen op f 2.719.22; f 2600.hiervan is reeds in voor schot ontvangen. De stichting Kerk en Recreatie kan indien de raad het goedkeurd weer rekenen op een subsidie van f 2800, Wel moet in het vervolg, de jaar rekening worden overlegd en moet dera. Andree van Gilst en Ina van Gilst. Op de sportdag te Zierikzee. 15 juni gehouden, won de openbare school de eerste prijs voor het num mer atletiek (wisselbeker), een derde prijs korfballen (medaille) en eep vierde prijs in de Estafette. Jonge hond opgevangen Door de Rijkspolitie te Bruinisse werd doorgevoerd naar het asiel van de heer Heijboer te Nieuwerkerk, waar het dier thans tijdelijk ver blijft, een door mevrouw Padmos- Gilden opgevangen jonge hond. Geslaagd De heer F, C. Dieleman. commies ter gemeentesecretarie van de ge meente Bruinisse slaagde bij het te 's Gravenhage gehouden examen, voor het onderdeel Comptabiliteit, van het diploma G.A.I. son" bij Kapelle-Biezelinge op Zuid-Beveland. waar men genoot van een heerlijke warme maaltijd. Omdat deze maaltijd wat uitliep ar riveerde men omstreeks half negen, een half uurtje later dan gepiand was, weer te Renesse. Daar stond volgens traditie Luctor et Emergo al aan het rand van het dorp te wach ten om de bejaarden voorop te gaan bij hun intocht. Nadat nog een rond- tje over het dorp was gemaakt stap te iedereen uit terwijl de muzikan ten voor gezellige muziek zorgden, et gezelschap ging hotel „Het Wa pen van Zeeland" binnen waar „Luctor et Emergo" enkele num mers ten gehore bracht en waar ie der iets te drinken kreeg aangebo den. Als afsluiting van de heerlijke dag werden nog enkele woorden ge sproken door de heer J. A. Kouman. Hij dankte de chauffeurs voor de fijne manier waarop ze het gezel schap hadden vervoer, zuster Maas (Die gelukkig niets te doen had ge had) en mevr. Everwijn voor het feit dat ze aan de reis hadden willen deelnemen en natuurlijk Luctor et Emergo voor het gezellige welkom. mej. E. v. d. Stadt, die allen een wel kom toeriep bij dit opgewekte bui- tengebeuren en herinnerde aan de inzet van de heer Hack voor de school gedurende de afgelopen zes jaar. De directrice roemde de schei dende leraar om zijn enthousiasme: de heer Hack was nooit iets te veel. ,,U deed altijd veel extra's, wist al tijd oplossingen te vinden en iels nieuws te verzinnen" aldus mej. v. d. stadt. die in dit verband heroinnerde aan de gehouden succesvolle S.O.S.- markten. De heer Hack „draaide" ook de hele week mee op schoo] en was dan ook in belangrijke mate mede-ver antwoordelijk voor de gang van za ken. De directrice typeerde de ver trekkende leerkracht als een man met vele talenten die veel deed aan bijv. het „leren vergaderen": het „contacten" onderling. Toch vond mej. v. d. Stadl het besluit van de heer Hack om van werkkring te ver anderen bijzonder juist. „Immers, veranderen is goed. als je jong bent is het niet goed steeds hetzelfde te blijven doen men trachten wat geld los te krijgen van de diverse campings. Hoewel men de logiesprijs voor de „Sleepin" graag wat hoger zag. willen b, en w. toch ook deze stichting voor 1973 een subsidie toe kennen van 1' 3000.-. De commissie Schoolsportdag zal ook al weer als de raad hiermee ac- coord gaat. 25 cent jüer leerling meer ontvangen voor haar werk. (was 1.25 wordt 1.50 per leerling). Voor de Jan Willem Frisowog wil len B. en W. een parkeerverbod aan een zijde instellen. Een door de stichting Renesse aan gelegde weg tussen W. G Boot laan en J. M. Beijelaan zal. indien b. en w. hun voorstel aangenomen zien, met de naam Burgemeestei M. Bol- lelaan genoemd worden. De heer Bolle was van 1882 tot 1918 burge meester van Burgh). Naam openbare basisschool De naamgeving van de openbare basisschool komt ook in deze verga dering aan de orde. De Oudercommissie stelt voor, en b. en w. namen dat voorstel over, dat het de naam „De Kirreweie" zal worden. Vroeger had c!e grond waar op de school gebouwd is, deze naam In het woordenboek der Zeeuwse Dialecten worclt van „Kirrewei" ge zegd dat het een wetland is voor een klein paard (hit), een dier dat klein van stuk is. Natuurlijk ontbreekt ook een flin ke lijst van ingekomen stukken niet op deze agenda. Daaronder bevin den zich een aantal goedkeuringen van begrotingswijzigingen, en van besluiten van grondverkoop. orig kabinet koninklijk onderscheiden DEN HAAG, 21-6. Ministers en staatssecretarissen van het vorige kabinet Biesheuvel zijn koninklijk onderscheiden. De heren Biesheuvel en Schmelzer zijn commandeur Ne derlandse Leeuw geworden, com mandeur Oranje Nassau de heren Nelissen, Geertsema, Udink en Van Veen, groot officier Oranje Nassau de heer de Koster, ridder Neder landse Leeuw zijn geworden de oud bewindslieden Langman, Engels, Stuyt en Boertien. o .-i. Advertentie Na de afscheidswoorden van de directrice, die overigens al waren in geleid met een kopje koffie en een heerlijk stukje gebak uit eigen (school)-keuken, werd op de gresmat door de leerlingen een gevarieerd programma afgewerkt van dansjes, toneel, pantomime, een kwis en ook nog sport en spel. Aan het slot van dit geslaagde af scheidsfeest lieten leerlingen, colle ga's en bestuur de heer en mevrouw Hack niet met lege handen vertrek ken- als herinnering aan „De Schutse" werd aangeboden een zon newijzer (van het bestuur), een parasol (van de leerlingen) en een projector-tafel (van de leerkrachten) Leerlingen van „De Schutse" om ringen de scheidende leerkracht de heer Hack bij aankomst bij het schoolgebouw. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bejaarden van Renesse bezochten safaripark Opgewekt „buitengebeuren" huishoudschool Haamstede

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5