j 0/s?ort en wed&trijden^ Wielerronde voor amateurs te Oude Tonge „Flitsen" uit het buitenland STREEKNIEUWS Stukje Wégaansluiting Goes-Zeelandbrug 27 juni in gebruik Schoolboeken tijdig bestellen is nodig Er zou geen perspectief zijn voor Nederlandse tarweverbouw IjiiliiiiiiiililliiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiifiiiiiiiiiiiiiiiUMuiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiMiMMiiiiiiiitiiiimiiHiiiiiiiiiiiiiiiijj ni TTVENSPi- iRT U iïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiMUiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiimiiiiiiiiiiiiiiïi VOETBAL WIK speelde vriendschappelijk legen Duiveland 2—0) Vol aandacht zien de spelers toe hoe de bal bij een ai gaat. I van WIK naast (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Te Kerkwerve speelde WIK zater dagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Duiveland welke de thuisclub met 2-0 wist te winnen. De 2e klassers, die met een vrij jonge ploeg binnen de lijnen verschenen, gaven WIK uitstekend partij. Een eenzijdige wedstrijd is het dan ook allerminst geworden. Ondanks de hoge temperatuur legden de spelers van Duiveland een grote aktïe aan de dag waarbij zij er zelfs enige ma len in slaagden de WIK verdediging onder druk te zetten. Zij kwamen hierbij zelfs enige malen tot goede scoringskansen maar het ontbrak ben 'hierbij aan een afwerker om do el mail ^/an de Hoek voor werke lijk moeilijke problemen te stellen. Hoewel minder talrijk de WIK aan vallen ondanks het voortreffelijke verdedigen van Duiveland meer ge vaar in. Uil een door Gerrit Kooman geno men vrije trap gaf Kees Berrevoets, WIK in de le helft een 1-0 voor sprong. Uit een goed opgezette aan val schoot Jaap Matthïjsse onhoud baar voor doelman Hans v. d. M&a"5 na de rust nummer twee in de tou- wèn 2-0. P.V. „De Bruse Trekker" Uitslag wedvlucht Survilljers, op 10 juni. Afstand 3Q6 km. In concours 147 duiven. Los om 5.30 uur; aan komst eerste duif 10.02-14 (1125.73 m/min); laatste prijswinnende duif 11.33.42 (842.15 nv'min). J. J. dc Jonge 1, 12; B. de Ruiter 2. 3. 10. 21, 26, 29; L. IJzelenberg 4, 5. 9, 17. 18, 19. 34; J. Bal 6; A. J. IJzelenberg 7. 25: L. C. Hage 8. 22, 37: J. Ju me let 11. 23. 35; W. van Konten 13. 20. 23; Gebr. de Jonge 14. 16: L. van Duivendijk 15: J. W. Ste- ketee 24. 31, 32; G. Beije 27. 33. 36; A. S. de Koning 30. P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvlucht op 2 juni 1973 vanaf SI. Clhslain. Afstand 143 km. Comb. Wesdorp 1. 11: Joh. Flik- weeit 2; II. Krabbe 3. 5. 7: J. M. Kloet 4. 6. 9; G. Flikweert 8: I. Cals- man 10. Vlucht op 9 juni 1973 vanaf Or leans. afstand 455 km. Joh. Flikweert 1, 2; A. J. Flikweert 3. 4. 5, 11. 13. 15; A. de Wilde 6. 7. 12, 10: J. M. Kloet 8, 14; Comb. Wesdorp 9: H. Krabbe 10. i ".ïIJS 2 «8 a =Ï?.I» II' ISRS Wedstrijd Statenelftallen Zeeland-Noord Brabant Evenals vorig jaar zal weer een voetbalwedstrijd plaats vinden tus sen de Statenelftallen van Noord- Brabant en Zeeland. De wedstrijd zal worden gehouden op 24 augustus a.s. Aanvoerder van het Zeeuwse elftal zal weer zijn ged. A. L. van Gees- bergen. als trainer-coach zal optre den statenlid W. Don. Nieuwerkerk nam deel aan A-junioren-toernooi Zaterdag nam het Nieuwerkerkse SKNWK aan een toernooi 'n A-ju nioren deel dat door de voetbalvere niging Colijnsplaatse Boys werd ge organiseerd. Naast de organiserende vereniging en SKNWK werd hieraan verder deelgenomen door Kruinin- gen, Serooskerke (W) en Oostkapelle. Driemaal speelde SKNWK gelijk, terwijl een wedstrijd, tegen Kruinin- gen, in een nederlaag eindigde. De eerste wedstrijd, tegen Oostka pelle, eindigde, voor de blauw-zwar- ten in een doelpuntloos gelijkspel. Tegen Colijnsplaatse Boys werd met 2-2 gelijk gespeeld. De Boys wisten in deze wedstrijd een 2-0 voorsprong te nemen welke Joost Folmers met twee treffers ongedaan wist te ma ken. Serooskerke nam tegen SKNWK een 1-0 voorsprong, waarna weer Joost Folmer voor een gelijke eind stand, 1-1, zorgde. De ontmoeting te gen de winnaars van het toernooi, Kruiningen eindigde na een uitste kend gespeelde wedstrijd in een 1-0 nederlaag voor SKNWK. Daar WIELRENNEN SKNWK en Colijnsplaatse Boys met een'gelijk aantal punten eindigden (3) moesten er strafschoppen worden geriomen omuit te maken wie van deze twee op de derde plaats zou gaan eindigen. Pas bij de derde serie strafschoppen viel de béslissirig ten gunste van SKNWK daar Kees .Da lebout, Charles Slootmaker en Jööst Folmer alle drie raak schoten, terwijl Colijnsplaatse Boys allé drie de strafschoppen onbenut liet. De uil slagen: Oostkapeile-SKNWK 0-0; Serooskerke-Kruiningen 1-1; Co lijnsplaatse Boys-SKNWK 2-2; Oost- kapelle-Serooskerke 2-1Colijns plaatse Bovs-Kruiningen 0-3; S.e- rooskerke-SKNWK 1-1 ;.Kruiningên- Ooslkapelle 2-0; Serooskei-ke-Co- lijnsplaatse Boys 0-4; Kruihingen- SKNWK 1-0; Colijnsplaatse Boys- Óostkapelle 1-3. Kruiningen Oostkapelle SKNWK Colpl. Boys Serooskerke 4 3 1 0 7-1 7- 4 2 1 1(5-4 5 4 0 3 1 3-4 3' 4 112 7-83 4 0 2 2 3-82 Fedor den Hertog, Aad v. d. Hoek en Piet Franken in aktie bij hun geslaagde uitlooppoging. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Zaterdag hield Oude Tonge haar jaarljjkse wielerronde voor amateurs waarvoor een aantal vedetten uit de amateurwielersport aan de start ver schenen. Deze wedstrijd werd gekenmerkt door in feite twee hoogtepunten. Dat waren een uitlooppoging' welker na ruim 30 km met succes werd be kroond door Fedor den Hertog, Aad van den Hoek en de enige Kavero- renner uit het deelnemersveld Piet Franken. Nadat Roy Schuiten, Bram Geense, Wim de Waal en Jan Raas als eersten een uitlooppoging hadden gewaagd, kwam nadat er ruim 10 km was afgelegd. Fedor den Hertog zijn niet geringe kwaliteiten tonen, waar bij alleen Aad v. d. Hoek en Piet Franken in staat bleken te zijn hem te volgen. Met de regelmaat van de klok slaagde het drietal, ondanks de re acties in het peloton er in hun voor sprong steeds meer op te voeren, waarbij zij er uiteindelijk in slaag den het gehele veld te dubbelen. Met nog 18 km voor de boeg slaagden Frits Schür, Piet Legierse en Toin van den Bunder er in uit het peloton te ontsnappen. Zij slaagden er hier bij in driekwart ronde van hun ach terstand weg te werken, waarbij het er nog even naar uitzag dat zij in hun opzet zouden slagen. Druk koplopers Onder druk van de drie koplopers slaagde het peloton er echter in bui ten schot te blijven. Inmiddels wa ren uit het peloton ook nog Bert Broere, Joore en Frits Pirard de ruimte ingevlucht, terwijl in de slot fase ook nog Aad v.d. Hoek weg wist te springen, maar door de attent re agerende Piet Franken werd terug gepakt. In de beslissende eindsprint toon de Aad v. d. Hoek zich een half wiel sneller dan Piet Franken wat hem de overwinning opleverde. De uitslag: 1. Aad v. d. Hoek; 2. Piet Franken; 3. Fedor den Hertog; 4. Piet Legierse: 5. Toine v. d. Bun der; 6. Frits Schür; 7. Frits Pirard; 8. Ben Joore; 9. Bert Broere; 10. F. Muijlwijk; 11. Ton Damen; 12. Kroon; 13. Henk Prinsen: 14. Henk Stander; 15. Piet Kettenis; 16. Bram Geense. HANNOVER. Bij een jacht op mannen die van inbraak, verdacht werden, zijn twee Westduitse politie auto's in Hannover tegen elkgar ge botst. Vier agenten en twee inbre kers werden ernstig gewond. NEURENBERG. Een jaar na hun opzienbarende vlucht is maandag in het Beierse Weiden het proces be gonnen tegen negen jonge Tsjecho- slowaken, die op 8 juni «1972 een lijntoestel van de Tsjechoslowaakse luchvaartmij. „SlovrAiri'.van Mari- anske Lazne (het. vroegere Mariën- bad) naar Weiden koers lieten zet- rien. HONGKONG. De^CShthësé com munistische partij dri-rfgt er de laat ste tijd bij schrijvers 'en kunstenaars op aan een grotere verscheidenheid te brengen in hun werken en meer creativiteit te tonen. PARIJS. Het onveVwachte bezoek dat de Russische partijleider Brezj- njew na zijn reis naar de V.S. aan Parijs brengt, is op initiatief van het Elysee tot stand gekomen, zo ver luidde maandag van welingelichte zijde in de Franse hoofdstad. SAIGON. Bij een mortierbeschie ting van een gehucht bij Danang zijn negen Zuidvietnahiese burgers, onder wie acht leden' van één gezin, «om het leven gekomen. Volgens het Zuidvietnamese opperbevel.'dat dit 'bekendmaakte, was de beschieting het werk van de Vietcong. PARIJS. In Parijs heeft maandag de Amerikaanse - Noordvietnamese economische commissie haar sinds 19 april opgeschort overleg hervat. Het gaat om de hulp van de V.S. bij de wederopbouw van Noord-Viet- Deltaroute De Prov. Zeeuwse V.V.V. wijst op de interessante mogelijkheid voor het maken van een Deltatocht doör de openstelling van de Brouwerdam de westelijke verbindingsdam tus sen Goeree-Devrflakkee en Schou- wen-Duiveland. De Prov. V.V.V. heeft, om tegemoet te komen aan vele aanvragen, een routebeschrij ving gemaakt door dit Deltagebied. De route kan uiteraard zowel Zee land als ook vanuit Rotterdam en omgeving worden gemakt. ZIERIKZEE Oude fietsen Van politie-zïjde deelt men ons mede, dat er nog verschillende oude fietsen onder beheer van de politie zijn. De eventuele eigenaars kunnen zich tot zaterdag melden om hun eigendommen terug te krijgen. Za terdag a.s. worden ze afgevoerd en vervalt de claim. BRUINISSF, Vergadering N.C.V.B. Donderdag 21 juni 1973 zal de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Bruinisse weer haar maandelijkse vergadering houden in het Ned. Herv. Ver.ge- bouw. Mevrouw Karels-Meeuwsen uit Breskcns zal optreden als decla- ma trice. Geslaagde muziekavond Het muziekgezelschap uit Tholen. dat zaterdagavond in de muziektent le Bruinisse een concert gaf had niet alleen zijn blazers meegebracht, maar ook zijn majorettes en de drumband. Zo was het niet alleen een feest voor het gehoor (er werd goed ge speeld) maar de band en de majoret- HAAMSTEDE. Eén kijkje op de kermis, die - als andere jaren - niet alleen „eigen mensen", maar oolc toeristen trekt. Er zijn er (mooi weeral heel ivat in de Schouwse Westhoek. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) \j les zorgden ook nog voor een f leurig gezicht. Het weer was uitstekend, er 5 was nogal wat publiek en zo werd het een goeie avond. Personeelsreisje gemeente Het gemeentepersoneel van Brui- p.isse spaart jaarlijks voor een ..per- j soneelsreisjedat vrijdag 15 juni onder uitzonderlijk goede weersom- standigheden werd gehouden. Een bezoek werd gebracht aan Spaken- burg en het Gooi, met inbegrip van een vaartochtje over de Loosdrecht- se plassen. Chauffeur Willemse van 5 de firma Van Oeveren, die gemeen- tepersoneel en hun echtgenoten ver- voerde was niet alleen een kundig chauffeur, maar ook een goede gids. die de mooiste plekjes wist op te zoeken en de nodige bijzonderheden wist te vérteilen. VERZOEK AAN ONZE ABONNEE Wilt «U het abonnementsgeld uit sluitend betalen met' onze ac ceptgirokaart: óók/als U per bank. per giro of yaan het post kantoor 'betaalt. U maakt hèt ng'g nóg gemakke lijker als ons machtigt de abonnementsgelden automatisch van uw postrekening af te schrij ven. Vraag eeny machtigingsformulier aan f- - ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Abonnementenadministratie Antwoordnr. 12 - Zierikzee (Geen postzegel) VLISSINGEN, 18-6. Op woens dag 27 juni a.s. zal de commissaris van de koningin in Zeeland mr. J. van Aartsen het laatste gedeelte van de nieuwe provinciale weg op Noord -Beveland tot de aansluiting op de weg Goes-Zeelandbrug officieel in gebruik stellen. Dit betekent dat dan het sluitstuk van de Oost-west verbinding op Noord-Beveland voor het verkeer kan worden vrij gegeven, waarmee deze doorgaande verbinding geheel zal zijn voltooid. Die verbinding is uitgevoerd als een enkelbaanauto- weg heeft een lengte van 16 km en lean in de toekomst als het nodig mocht blijken verdubbeld worden. De totale kosten belopen ongeveer 19 miljoen gulden. Men schrijft ons: Het aanbreken van de zomerva kanties is voor de meeste leerlingen het moment om alle sclioolzaken op een zo kalm mogelijk zijspoor te ran geren. Wie dat niet kan begrijpen, is zelf nooit jong geweest. Begrijpelijk dus, maar daarom nog niet slim. Alle leerlingen en vooral die van het VWO en HBO, doen er goed aan nog vóór hun vakantie de bestellin gen van hun schoolboeken voor het komend leerjaar in orde te maken. Tijdige bestelling van deze boeken bespaart hun straks onnodig wach ten en heen-en-weer-geloop naar de boekhandel. Ook de scholen varen er wel bijvertraging wordt voorkomen als de circa 800.000 leerlingen op tijd hun boeken hebben. De boekhandel en uitgevers staan gereed voor de jaarlijkse schoolboekenslag. Nood zakelijk is het echter dat niet tot augustus wordt gewacht met het op geven van de bestellingen. De vele miljoenen af te leveren schoolboeken dient de boekhandel op zijn beurt bij de uitgeverij op te geven,. Ieder die zich rekenschap geeft van de hiervoor nodige organisatie, aantal weken voor alle betrokkenen zal in kunnen zien dat spreiding van tijdwinst oplevert en ergernis be- deze bestellingen over tenminste een spaart. Wat biedt de BEELDBUIS? DONDERDAG 21 JUNI NED. I: Vanavond heeft de Vpro het rijk alleen. Beertje Colargolde rubriek Zwijgen is goud, met frag menten uit stomme films, en Popeye van zeven tot acht. Na het journaal is het lijd voor de rubriek Berichten uit de Samenleving, steeds weer ver rassend door fraai camerawerk en een voortreffelijke interview-tech niek. Huinor in de serie All in the •family, het zit Archie Bunker weer niet mee, zijn vrouw Edith heeft zit ting in de jury bij een rechtszitting en is dus geheimhouding verplicht. Archie is nou juist zo benieuwd naar wat details van de rechtzaak. VD Blues is de titel van het volgende programma, waar, naar men mag aannemen ivel weer een aantal kij kers vreemd tegen aan zullen kijken In sketches en muziek wordt ge stoeid met als onderwerp de aanpak van geslachtsziekten in Amerika. Dick Cavett, die hel programma pre senteert zou hei niet graag omschrij ven als een documentaire, wel als amusementsshoio. Om tien uur het telefoonspel Hoe heel de burgemees ter van Wezel? De premiere van dit spel bleef wat ondermaals, temeer daar veel van de mensen die getele foneerd toerden niet thuis bleken te zijn. Met griezelwerk besluit de Vpro haar programma. In de serie. De zenuwen gieren door mijn keel, krijgt de kijker het tvspel Tante Ada komt over, te zien. Ijzingwekkende ontwikkelingen hebben plaat s als een heks uit haar graf opstaat. NED. II: Tussen zeven en IcWart over elf biedt de EO zes program ma's. Om te beginnen De Kinder krant, een bijbelverhaal en samen zang. Voor acht uur nog een film over hei leven van de buffel, die met uitsterven bedreigd wordt. Onder de titel De beproeving zendt de EO een film uit over een gewoon metis in zijn gewone leven met alle ups en downs van dien. Nader bekeken schenkt aandacht aan de positie van Christenen in Zuid-oost Azië, met name Laos en Thailand. Blijft voor de EO nog een uur zendtijd waarin de documentaire van Ko Durieux Voor God en Ulster: hoop of puin hoop, wordt uitgezonden. De filmer probeert aan te lonen dal de Noord- ierse kwestie uit het religieuze vlak moet worden gelrokken naar dat van de politiek. Bij. de samenstelling is men er van uitgegaan of de Noord- ierse bevolking werkelijk nog iets hoopt of er van pure ellende een puinhoop van maakt. DONDERDAG 21 JUNI NED. I: 18.45 Kiri de clown; 18.55 Nieuivs; 19.05 Beertje Colargol; 19.20 Zwijgen is goud; 19.45 Popeye; 20.00 Journaal; 20.20 Berichten uit de sa menleving; 20.35 AU in the Family; 21.00 VD Blues; 22.00 Hoe heet de burgemeester van Wezel? 22.45 De zenuwen gieren weer door m'n keel; 23.15 Nieuws. NED. II: 18.45 Kiri de clown; 18.55 Nieuws; 19.05 Kinderkrant; 19.30 The Buffalo's: 20.00 Journaal; 20.20 De beproeving21.50 Nader bekeken; 22.15 Voor God en Ulster; 23.15 Den Haan vandaag; 23.25 Nieuws. LAND- EN TUINBOUW VLISSINGEN, 18-6. Het verbouwen van zachte tarwe biedt voor de Ne derlandse akkerbouwer geen enkel perspectief meer dit zei de voorzitter van de commissie akkerbouw van de Christelijke Boeren en Tuindersbond (C.B.T.B.), de heer A. Biesheuvel maandagavond in Vlissingen op de jaar vergadering van de C.B.T.B, Deze uitspraak viel niet in de smaak bij een aantal akkerbouwers. Moet vooral een C.B.T.B.'er niet meer handelen volgens de bijbel en helpen om te voorzien in de graantekorten op de wereldmarkt, zo vroegen zij zich af. De voorzitter van de C.B.T.B., drs. R. Zijlstra. hield deze boeren voor, dat ook een C.B.T.B.-er de realiteit niet uit het oog moei verliezen: de minimale prijsverhogingen voor tar we zullen ook in de toekomst niet groter zijn. De ondernemer moet nu zelf be palen of en op welke manier hij zijn bakens gaat verzetten. Hij kan zich gaan toeleggen op het verbouwen van vrije produkten, zoals aardappe len en uien. Nederland zal door zijn klimatologische omstandigheden bij vele produkten in de akkerbouw al tijd in hel nadeel blijven van Frank rijk. Engeland en Amerika. Wil de verbouw van tarwe nog rendabel zijn, dan moet er gewerkt worden aan structuurverbetering, o.a. door het vergroten van bedrij ven. Daarnaast wordt er van de on dernemer het uiterste gevraagd van zijn ondernemersschap. Dinsdag zullen de C.B.T.B.-ers discussiëren over landbouw-, land schap en milieu. Jeukpest Jjij runderen ARNHEM. 18-6. In Gelderland zijn ongeveer 500 runderen hel slachtof fer geworden van de ziekte van Aujeszky, de zogenaamde jeukpest. Het vlees van de afgemaakte dieren is echter na sterilisatie geschikt voor menselijke consumptie, zo zeggen gedeputeerde staten na overleg met de Gezondheidsdienst voor Dieren en de Veeartsenijkundïge Dienst. De virusziekte, die voorlopig nog niet effektief le bestrijden valt. komt vooral bij varkens voor, maar ook bij runderen, waar hij dodelijk is. De kans op infectie is echter afgenomen sinds de runderen nu niet meer zo veel op stal staan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3